H. maasstad WillCMVlf. Complete Brava Steel zeer scherp geprijsd Elektrisch vouwdak voor Ford Ka Alfa 147 biedt veel nieuwe technieken Ooknappen zonder afknappen. Debuut in de nieuwe BMW M3: Variabel M-sperdifferentieel AIRPORT-SHUTTLE Dynamiek, attractieve styling en sterke persoonlijkheid RUTD Repair van AutoFix, dat scheelt Fix! Drs. A.N.W. Blaak is op vakantie ALEXANDERPOLDER - Wiliemse is een bekende naasn voor Peugeotrijders. Geen wonder, warn het be drijf bestaal dit jaar precies een halve eeuw. Vader en zoon Wijn hehben boven- dien volop uitbreidingsplan- nen, die de positie van Wil iemse in de regie stoker zuiien maken. Service aan de klanten blijft echter voor- op staan. SCHIPHOL vanaf f 52,50 per persoon ROTTERDAM-AIRPORT vanaf f 25,- per persoon Redactie: Dennis Captein Telefoon 010-4004485 „De oaam Wiliemse is bekendl en die hebben we gehouden toen we het bedrijf ovemamen". aidus Wijn. ..Mijn vader en ik teiden l«at bedrijf. waartfsj ik de com- merdete tans doe en mijn vader de Cechniscbe kant. Volgend jaar stopl hij. na veertig in to bedrijf. Dan neenit de huidtge werk- piaatsehef to over. Die is ook al een jaartje of 25 bij ons en kent tovak." Naast die persooniijke wisseling van de wacht, inaakl Wiliemse ook bedrijfsmatig de nodige ver- anderingen door Er is een vesti- ging aan de Schiekade in Rotler- dam-Noord bijgekomen en in September voigt nog de overname van een bedrijf in Nieuwerkak. Ook de aciiviteiten van Wiliemse zijn door de jaren been in aantai toegenomeo. In Alexanderpolder zijn naast de vedcoop- en pfaai- werkafdeling ook een waspiaais. benzioepomp en vediuurafdeling te vinden, waannee de service aan de klanten optimaal kan war den genoemd. Twaalf monienrs zorgen er voor dat Wiliemse alle reparaties en spuiiwerk in eigen beheer houdt. Onderdelers zijn veelai in vootraad of w;ocden bin- nen 24 uur vanoit Fxankrijk gele- verd. ,JEn loch proberen we ons als een familie-achtig bedrijf le presenle- ren*. zegt Wijn over het nu 55 medewerfcers teilende bedrijf. ..De uitslraling van dealers word! uiteriijk steeds meer hetzelfde. daarom willen we ons met een stetke service profileren. Beken de gezichten in het bedrijf zijn ook beiangrijk. dat geeft een stukje vertrouwen. ledereen wordt bier heel persoonlijk bena- dend, we kennen negen van de tien klanten bij hue oaam en er is altijd tijjd vow een bak kolfie. Be lial ve de koffiehoek hebben we ook een speciaai kantoor voor klanten uit to bedrijfsieven. Er is telefoon, je kunt er een laptop op- zetten, je kunt er gewoon wer- ken." Als merit maakt Peugeot de laai- ste jaren furore rrtet opztenbarcn- de nieuwe mode lien. Wiliemse merkt de groet in de verkoop van nieuwe auto's, die in enkele jaren gestegen is van 350 oaar 1.400 per jaar. Ook de toekomsf beiooft nog veel. wan! de 206 cabriolet en de nieuwe 607 komen er aan, in to volgend voorjaar gevolgd door de 307. ..Voorai de 206 Ls een enortne loper, die is niet aan te siepeo en is de nummer een in zijn segment", zegt Wijn. ..Peu geot biedt een heel groot gamma aan. met ook nog de Boxer, de Partner en de Expert in de be- drijfswagensector. In de klasse tot 3500 kilo is Peu geot de grootste. We hebben nu accessoirc-acties voorde bedrijfs- wagens en reateloze leningen voor de 106 en 306. Met de 106 gaan we een beetje stunten, daar hebben we er een aantai van op naam gesteld. Wie een 106 koopi. kan binnen 24 uur rijden. gelijk de weg op." En hoewel de 206 als nieuvv model veel aandacht krijgt, blijkl ook de vertrouwdc 106 nog steeds een topper. Met veel luxe en praktische details, met weinig onderhoud (slechts om de 30.000 km of om de twee jaar), en in drie verschillende uit- voeringen leverbaar. Met een ba- sisprijs van net onder de 20.000 gulden is dit zeker een auto om binnen 24 uur mee weg te willen rijden. Wie meer wil weten over to mo- dellengamnia van Peugeot kan natuurlijk altijd een bezoekje brengen aan de showroom van Wiliemse. Of eerst even op de in- ternetsite van bet bedrijf kijkcn, want ook daar is alle informalic aanwezig en kan zelfs al een of- ferte worden aange vraagd. Autoservice Wiliemse is te vin den in de Koningslaan 90-92 in Alexanderpolder, telefoon (010) 4203444, of aan de Schiekade 34. Internet: www.wiliemse.peu- geot.org. Op basis van de Fiat Brava 80 SX is een nieuwe uitvoering beschik- baar; de Fiat Brava Steel, voorzien van een zuinige 1,2 liter 16V ben- zinemotor (60 kW/80 pk). Deze versie combineert een rijke stan- daarduitrusting met een aantrekke- lijke prijs. De Fiat Brava Steel beschikt onder meer over fraaie in het oog sprin- gende lichtmetalen wielen met een doorsnede van 15 inch. De sport- wielen zijn voorzien van extra bre- de 185/55 R 15 banden. Verder is deze versie uitgerust met gei'nte- greerde mistlampen in de voor- bumper. De buitenspiegels kunnen elektrisch van binnenuit worden bediend en zijn verwarmbaar, waardoor het zicht naar achteren onder alle omstandigheden opti- maal blijft. De portieren zijn op af- stand te openen en te sluiten met behulp van een radiografische cen- trale portiervergrendeling. Het interieur is uitgerust met ex tra's die het verblijf verder veraan- genamen, zoals een met leer be- kleed stuurwiel, een lederen pook- knop en een lederen versnelling- spookhoes; de stoelen zijn bekleed met luxe velours bekleding. Het instrumentenpaneel is duidelijk af- leesbaar en voorzien van sportieve witte wijzerplaten en de antraciet- kleurige panelen in het dashboard geven het interieur een gedistin- geerde uitstraling. Voor al deze ex tra's betaalt de consument slechts een geringe meerprijs van 1.500 gulden, waarmee de Fiat Brava Steel uitkomt op een prijs van 32.950 gulden. Vast en zeker door de bocht wielen, voor de beslissende tractie- voordelen te zorgen. Daarmee verschaft de variabele M sper de nieuwe BMW M3, in com- binatie met de gevoelig werkende Dynamische Stabiliteits Controle en de uitgebalanceerde gewichts- verdeling tussen voor en achteras, de winterrijeigenschappen die tot nog toe onbereikbaar leken voor een achterwielaangedreven sport- wagen. De Ford Ka zal binnenkort af fa- briek kunnen worden uitgerust met een elektrisch bedienbaar vouw dak. Vanaf September 2000 is het vouwdak beschikbaar op alle uit- voeringen van de Ford Ka. Het dak is een opvouwbaar harmonicamo- del en heeft een gemakkelijke be- diening. Met een druk op de knop kan het dak geheel worden ge- opend of gesloten. Uiteraard kan het dak ook gedeeltelijk worden opengezet. Het dak is alleen lever baar in de kleur zwart. De consumentenprijs voor het elektrische vouwdak voor de Ford Ka bedraagt 2295,-. BMW M automobielen waren al tijd al krachtig gemotoriseerd, daarop vormt de nieuwe M3 geen uitzondering. Deze modellen wa ren eveneens al uitgerust met een zogenoemd sperdifferentieel in de achteras dat zowel voor hoge koersstabiliteit als ook voor opti- male tractie - met name in bochten - zorgde. Tot nog toe gebruikte BMW bij M automobielen een koppelgevoelig sperdifferentieel met een zelfblok- kerende werking van maximaal 25% en een constant aangrijpkop- pel. Ter verduidelijking: de beide aangedreven wielen van een auto leggen in een bocht verschillende afstanden af - het wiel aan de bin- nenkant van de bocht maakt min der meters dan het buitenwiel. Die principiele verschillen wordt door het differentieel gecompenseerd. Een sperdifferentieel bouwt naar behoefte blokkerende werking op, bijvoorbeeld als een van de aange dreven wielen dreigt door te slaan (Gecombineerd vervoer van of naar Schiphol Airport/Rotterdam Airport) Kinderent/m3jaar gratis. Kinderen4t/m9jaar50% Bestellen minimaal 2 dagen van tevoren. Aantrekkelijke combinatietarieven Bestellen via RTC of uw reisbreau Informatie: Rotterdamse Taxicentrale RTC NV Industrieweg 161,3044 AS Rotterdam. Telefoon: 010-4626464 (24 uur per dag). Internet: www.rtcnv.nl op gladde ondergrond. Sportieve rijders weten een sper differentieel te waarderen omdat het helpt de voordelen van achter- wielaandrijving bij sportief rijden op wegen met gemiddelde tot uit- stekende grip beter tot uiting te la- ten komen. Bij koppelgevoelige sperdifferentieels wordt het totaal over te brengen koppel bepaald door het koppel dat het wiel met de verminderde grip kan overbren- gen. Als de wrijvingswaarde tus sen band en ondergrond erg laag is, zoals bijvoorbeeld op modder, sneeuw of ijs, dan is het tractie- voordeel van dit conventionele - Vrf®, sperconcept vanwege het begrens- de zogenaamde 'afzetkoppel' te beperkt. Met andere woorden: een van de beide aangedreven wielen moet zich met enige grip op de on dergrond kunnen afzetten om de mechanische sper te activeren. Reden voor de ingenieurs van BMW M om in samenwerking met GKN Viscodrive GmbH een ge heel nieuw zelfblokkerend sys- teem te ontwikkelen: het variabale M sperdifferentieel. Deze geavan- ceerde sper is in staat om onder de meest kritische rijomstandigheden, dus ook bij extreem grote gripver- schillen tussen beide aangedreven, De eerste publieksvoorsteiling van de Alfa 147 werd met recht een thuiswedstrijd. De nieuwe com- pacte middenklasser vierde zijn debuut namelijk begin juni, tijdens de 68e Turin International Motor- show. De nieuwe hatchback zal rond eind oktober in de show rooms staan. De 4.16 meter lange en 1.70 meter brede Alfa 147 valt op door zijn karakteristieke, zeer sportieve vormgeving. Hij staat borg voor uitstekende prestaties - de koper verwacht dat natuulijk ook van een Italiaanse auto - en biedt tegelijkertijd een voortreffe- lijke veiligheidstechniek en een uitstekend comfort. In menig opzicht hoort de nieuwe Alfa 147 thuis in het segment van de luxe zakenauto's. De auto is ontworpen voor automobilisten die zeer hoge eisen stellen. Dynamiek, een attractieve styling, een sterke eigen persoonlijkheid en toonaan- gevende rijeigenschappen. Maar dan wel in een auto met handzame afmetingen. Kortom: een compact model dat volledig aansluit bij al- les wat we van de nieuwe Alfa Ro meo generatie gewend zijn. In de Heeft uw auto een deuk. kras of erger en dekt de verzekerirtg de schade niet of heeft u liever geen deuk in uw no-Claim? AutoFix biedt met Repair in alle gevtitten uitkomst! AutoFix ontwikkelde alternatieve reparatie-me- thoden en werkt -als u wilt- voordelig met ge bruikte of merkloze onderdelen. Zo bespaart u Fix! Bel 010 429 St 57, kijk op www.autofix.nl of kom langs op de Waalhaven N.Z. 35 in Rotterdam voor een vrijblijvende offerte. bodypaint budget repair Alfa 147 vind je talloze design ac- centen terug uit andere actuele Al- fa-modellen. Tegelijkertijd zal de liefhebber - en welke Alfa-rijder is dat niet - ook meer klassieke de tails in zijn ontwerp terugvinden. Denk aan de karakteristieke v- vorm in de motorkap, doorgetrok- ken tot onder de koplampen. Het doet denken aan de fameuze 6C 2500 Villa d'Este uit 1949. Nog zo'n vertrouwd beeld geeft het driedelige design van de beide gescheiden luchtinlaten en het ver- ticale merkteken. Krachtige moto- ren De Alfa 147 biedt in eerste in- stantie een keuze uit een drietal Twin Spark 16V motoren: een 105 pk (77 kW) sterke 1,6-literversie, een high power 1.6 met 120 pk (88 kW) en een 150 pk (110 kW) 2-li- teruitvoering. Die laatste is lever baar met een handgeschakelde ver- snellingsbak of de gerobotiseerd bedienbare Selespeed. In de lente van het volgende jaar komt daar een nieuwe 1.9 JTD bij. De direct ingespoten turbodiesel wordt uitgerust met een ultramo dern type turbo met variabele geo- metrie. Dat zorgt niet alleen voor nog meer souplesse, maar levert ook verbeterde prestaties op: 110 pk (81 kW). Rond die tijd wordt overigens ook de vijfdeurs uitvoe ring van de nieuwe Alfa 147 lever baar. Alle krachtbronnen bieden een karakteristiek die perfect aan sluit bij dit dynamische model. Ze staan borg voor sublieme presta ties, een hoge topsnelheid en zeker ook een voorbeeldige souplesse.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 13