maasstad Daihatsu ziet winst stijgen Gloednieuwe turbodiesel H toegevoegd aan Espacegamma Vectra i500 combineert veel kracht en comfort ooi voor minder. Wi JJjAutoFix, dat scheelt Fix! Fraaie aanhanger van eigen merk r\r Almera Tino nu bij Hooft's autobedrijven Rotterdam BV Ik In gelimiteerde oplage naar Nederland RUTD B WM Multi- Trailer: DRS. A.N.W. Blaak is op vakantie ROTTERDAM - Hooft's Autobedrijven Rotterdam BV in Rotterdam introdu- ceerde 1 augustus de nieuwe Nissan Almera Tino. De ruimtewagen, die plaats biedt aan vijf inzittenden, is een uniek model. Originele, krachtige lijnen zorgen voor verfrissend uiterlijk. „Het is een sportief ontwerp dat te- vens degelijkheid en veilig- heid uitstraalt", aldus de heer Th. Scholiers van Hooft's Autobedrijven Rot terdam BV enthousiast. fc AIRPORT-SHUTTLE Redactie: Dennis Captein Telefoon 010-4004485 Nissan brengt compacte MPV op de markt „De Almera Tino laat zich verge- lijken met een kameleon: het inte- rieur is op wel 24 verschillende manieren in te delen", vertelt de heer Scholiers. „De stoelen zijn bijvoorbeeld zo ontworpen dat ze een of twee keer inklapbaar zijn, opzij kunnen schuiven of zelfs geheel te verwijderen zijn." De MPV verandert bijvoorbeeld moeiteloos in een luxe vierzitter en biedt daarnaast nog ruimte ge- noeg aan bagage, zoals bood- schappen of sportspullen. De op- bergmogelijkheden in de Almera Tino zijn talloos. Zo is er bijvoor beeld onder elke voorstoel een ruime opberglade te vinden. Aan de achterzijde van deze stoelen is een uitklapbaar tafeltje bevestigd dat voorzien is van een uitsparing voor een blikje. De kofferbak heeft een inhoud van 440 liter. „Net als de Almera hatchback en sedan is ook de Almera Tino heel compleet", aldus de heer Scho liers. Hij somt op: „Centrale ver- grendeling, airbags voorin, zijair- bags, elektrisch te bedienen bui- tenspiegels en ramen (voorin), bekerhouders en een 12-volt aan- sluiting achterin zijn standaard." Daarnaast zijn er talloze extra's leverbaar, zoals het driedimensio- nale navigatiesysteem Nissan Birdview. Scholiers: ,,In combi- natie met een geavanceerde au- dio-installatie met Traffic Infor mation Management is snel in te spelen op filemeldingen. Het sys- teem stippelt eenvoudig alterna- tieve routes uit." Comfort, Ambience en Luxury zijn de drie uitrustingsniveaus van de Almera Tino. Er is keus uit drie motoren: een 1,8- en 2,0- liter benzinemotor en een 2,2-li ter direct ingespoten turbodiesel met intercooler zorgen voor dy- namisch rijplezier. De 2,0-liter is alleen leverbaar met Nissan Hy- pertronic continu variabele trans- missie. Hiermee is de Almera Ti no de eerste compacte MPV die leverbaar is met een traploos schakelende automaat. ,,Deze transmissie is bijzonder geschikt voor de ruimteauto", vindt de heer Scholiers. „Een laag brand- stofverbruik en sportief rijplezier staan bij dit model immers voor- op. De 1.8 vijfdeurs is er vanaf 41.495 gulden, de 2.0 vijfdeurs CVT is er vanaf 48.895 gulden en de 2.2DI vijfdeurs is er vanaf 50.495 gulden. Hooft's Automobielen is te vin den aan de Metaalstraat 5 in Rot terdam. Voor meer informatie: 010-4552333. (Gecombineerd vervoer van of naar Schiphol Airport/Rotterdam Airport). (Zie ook onze advertentie in het EK-magazine van het Rotterdams Dagblad van 27 mei). SCHIPHOL vanaf f 52,50 per persoon. ROTTERDAM AIRPORT vanaf 25,- per persoon. Kinderen t/m 3 jaar gratis. Kinderen 4 t/m 9 jaar 50% Bestellen minimaal 2 dagen van tevoren. Aantrekkelijke combinatietarieven. Bestellen via RTC of uw reisbureau. Informatie: Rotterdamse Taxicentrale RTC NV Industrieweg 161,3044 AS Rotterdam. Telefoon: 010 - 4626464 (24 uur per dag). Internet: www.rtcnv.nl Daihatsu Motor Company heeft in het boekjaar 1999, dat eindigde op 31 maart, een nettowinst geboekt van 278 miljoen gulden. Dit is ruim vier keer zoveel als het jaar daarvoor. Gezien de economische situatie in Japan waarbij diverse fa- brikanten rode cijfers produceren is dit een zeer goede prestatie. De introducties van nieuwe modellen zoals de Gran Move, de Terios en de Sirion hebben bijgedragen aan het huidige succes van Daihatsu. Tegenwoordig produceert Daihat su zo'n 800.000 auto's per jaar, waarvan er vorig jaar 10.000 in Nederland werden verkocht. Door de gunstige financiele situatie kan het merk blijven investeren in de ontwikkeling van nieuwe produc- ten. Auto's die niet alleen zuinig zijn, maar bijvoorbeeld ook spor tief. Een voorbeeld hiervan is de onlangs gepresenteerde Daihatsu 'K-Open' (zie foto). Dit concept- model werd op de Tokio Motor Show tentoongesteld en door de pers en het publiek zeer goed ont- vangen. Momenteel onderzoekt Daihatsu Motor Company de mogelijkheden voor dit model. De K-Open is een compacte sportwagen die een pri ma aanvulling kan zijn op het al brede aanbod van Daihatsu. De K- Open is voorzien van een elek trisch bedienbare harde kap. Dus open of dicht rijden is slechts een kwestie van seconden. De 4 cilin- der 16 kleppen turbo motor zal met zijn prestaties op het gebied van sportiviteit en op het gebied van zuinigheid zeker niet teleurstellen. Voor alle duidelijkheid de 'K' staat voor compacte auto en 'Open' staat voor cabrio. Voor meer info over de K-Open zie www.daihatsu.nl. onder het kopje persberichten. Vanaf September 2000 is het nieu we Espace gamma van Renault verkrijgbaar en wordt tevens de nieuwe 2.2 dCi 16V te koop aan- geboden. In deze motor zijn de meest recente technische ontwik- kelingen verwerkt zoals een varia bele turbo en een common rail in- spuitsysteem. De motor zorgt voor een rijplezier dat ongekend is in het segment van de diesel-mono- spaces. Het motorengamma voor de Espace wordt ook aangevuld met de 2.0 16V met variabele nok- kenastiming in combinatie met de proactieve automatische versnel- lingsbak. De gewijzigde Espace heeft talrij- ke extra uitrustingen, zoals Xenon- koplampen, automatische aircon- ditioning en - als eerste in Europa - een radio die gekoppeld is aan een 1 DIN 6 CD achter het front'-spe- ler. De Espace heeft ook nieuwe koplampen met een glad glasop- pervlak en een nieuw bemeten remsysteem waardoor de remweg aanzienlijk is ingekort. In de fa- brieken van Romorantin en van Dieppe worden momenteel tussen de 280 en de 400 Espaces per dag geproduceerd. De Espace is tegen woordig in meer dan 30 landen te koop. De hoge verkoopcijfers van deze monospace zijn een gevolg van een succesvol concept van modu- lariteit en ruimte, een zuivere en avant-gardistische lijn, een innove- rende vorm en een hoog niveau veiligheid en comfort. Met een pe- netratie van 19,6% en 67.753 ver- kochte auto's in West-Europa in 1999 is de Espace leider in het seg ment van de topklasse monospaces vo6r de Ford Galaxy (16,8%), de Volkswagen Sharan (14%) en de Chrysler Voyager (12%). Ook in de eerste 4 maanden van 2000 is de Espace nog steeds leider in zijn segment in Frankrijk en Europa met respectievelijk 47,1% en 21,2% penetratie. Renault was de eerste Franse constructeur die de direct ingespoten dieselmotor in 1997 introduceerde op de Megane, de Scenic en later op de Laguna. Vervolgens werd de familie moto ren aangevuld met de nieuwe dCi- motoren, de direct ingespoten die- selmotoren met common rail tech- niek. De Espace en de Grand Espace evolueren ook behoorlijk op het gebied van de actieve veiligheid en blijven een referentie voor wat be- treft passieve veiligheid. De Es pace behoort tot de besten in de ca- tegorie van de topklasse hatch backs. Na de Megane in 1998 werd de Espace in 1999 door de Euro NCAP uitgeroepen tot beste auto in zijn klasse voor wat betreft de passieve veiligheid. De Espace kreeg de maximale score van 4 sterren. De Euro NCAP (European New Car Assessment Program) is een onafhankelijk consortium dat bestaat uit Europese consumenten- besturen en -bonden. utonoursrt) cx93 Opel liet dit jaar al eerder merken dat het merk definitief de weg van de sportieve modellen is ingesla- gen. Met auto's als de Astra OPC, de Astra Coupe en de op de auto- tentoonstelling van Geneve ge- toonde Speedster en Omega V8, is Opel weer helemaal terug aan het sportieve front. Aan dit rijtje van snelle allrounders wordt nu de Opel Vectra i500 toegevoegd; een gelimiteerde, door Irmscher getu- nede uitvoering, die als sedan en stationwagon in een oplage van 120 stuks naar Nederland komt en waarmee Opel duidelijk aantoont dat het Vectra gamma vele gezich- ten kent. Ruim een jaar geleden presenteer- de Opel de vernieuwde versie van de Vectra, waarbij er voor Neder land drie sportieve uitvoeringen werden gei'ntroduceerd: de Pearl Sport, de Sport Edition en de luxe Diamond Sport. Deze laatste, voorzien van de 125 kW/170 pk sterke 2.5 V6 24-klepper, werd re- centelijk door Opel's huistuner Irmscher onder handen genomen, waarbij het interieur, het uiterlijk, het chassis en de krachtbron danig werden aangepast. Het is duidelijk te zien dat voor de uiterlijke wijzigingen het design van de Vectra racewagen uit het voormalig Duitse Super Toerwa- gen Kampioenschap als voorbeeld diende. Met name de lage voor- spoiler, voorzien van luchtinlaten op de hoeken, de side skirts en de forse achtervleugel, die bij de se- danuitvoering zorg draagt voor meer neerwaarste druk, geven hier blijk van. De i500 Stationwagon beschikt over een dakspoiler. De sportieve indruk v66r wordt verder benadrukt door de honingraat gril le en de mistlampen. Ook van opzij bekeken is het duidelijk dat het hier om een speciale Vectra gaat. Kenmerkend zijn de helrode rem- klauwen, die duidelijk zichtbaar zijn door het ontwerp van de even- eens in het oog springende licht- metalen 7,5x17 BBS wielen. De standaard oranje gekleurde knip- perlichten zijn vervangen door witte exemplaren. De i500 badges op de flanken, die eveneens zijn te rug te vinden op de verchroomde dorpelstrips, geven verder blijk van het speciale karakter van deze uitvoering. Naast de al eerder genoemde ach tervleugel (Stationwagon: dak spoiler) is de achterzijde van de Vectra i500 te herkennen aan de brede bumperspoiler en de dubbe- le, verchroomde uitlaatdemper. De i500 is leverbaar in vijf kleuren: zwart, Star Silver, Noctumo Blue, Jungle Green en Copper. De eerste vier stammen uit het normale kleu- renaanbod voor de Vectra, terwijl Copper exclusief voor de i500 be- schikbaar is. De sportieve uitstraling van de i500 komt terug in het interieur van de Vectra. Het dashboard is af- gewerkt met titanium, waarbij con- trasterende oranje wijzers zich scherp aftekenen tegen het zwart en zilver van de wijzerplaten. De middenconsole is eveneens met ti tanium afgewerkt, een element dat ook is verwerkt in de pookknop en het stuurwiel. Deze laatste is daar naast ook gedeeltelijk met leder bekleed. De i500 is standaard uit- gerust met antracietkleurige lede- ren sportstoelen, die zowel voor de bestuurder als de voorpassagier in hoogte verstelbaar zijn. Beide stoelen beschikken over instelbare lendesteunen. De sportieve en complete Vectra i500 sedan staat in de prijslijst van af fl. 79.950,-. De prijs van de Sta tionwagon ligt fl. 1.500,- hoger en komt daarmee op fl. 81.450,-. De Vectra i500 is per direct leverbaar. A enschadeherstel kan goedkoper. AutoFix bewijst dat met AutoFix Bodypaint: vaste iage prijzen. een overzichtelijk menu- systeem waarmee u /elf de de aanpak en de prijs bepaalt. En met Budget Repair waarbij u kunt kiezen tussen originele, ge- bruikte of merkloze onderdelen. In alle ge- vallen bespaart u Fix! Bel 010 429 57 57, kljk op www.autofix.nl of kom langs Op de Waalhaven N.2. 35 in Rotterdam voor rijblijvende offcrte. bodypaint budget repair V Ruim veertig jaar na de introductie van de Nieuwe Klasse introduceert BMW de Multi-Trailer. Een nieu we klasse aanhangwagens in spor tief elegant design. Allebei de mo- torfietsen mee naar Italie? Met ten- ten, fietsen en kano's naar de Ar- dennen? Dochter gaat op kamers? Het kan allemaal met de Multi- Trailer van BMW. Evenals de Z1 en de touring is de ze aanhanger het werk van mensen bij BMW die een idee hadden dat hen niet meer losliet. BMW en Westfalia, de grootste Duitse aan hanger- en trekhakenfabrikant wil- den wel meekwerken aan de evo- lutie van de aanhanger. Voorop stond natuurlijk dat rijeigenschap- pen en design goed bij BWM zou- den passen. Dat betekende een as- constructie met langsdraagarmen, veren en dempers, vergelijkbaar met de achteras van BMW auto mobielen. En uiteraard een ruimbemeten remsysteem. Waar mogelijk zou- den stijlkenmerken en zelfs onder delen van BMW worden gebruikt. Originele accessoires, zoals licht- metalen BMW wielen, zouden na tuurlijk probleemloos moeten pas- sen. De geprononceerde wielkuip- randen, de achterlichten en de dak- railing laten geen twijfel bestaan over de verwantschap van de Mul ti-Trailer met BMW automobielen. Het modellenprogramma bestaat uit een multifunctionele transport- wagen met vlakke laadvloer, een transporter voor een of twee mo- torfietsen, compleet met oprijplaat en een gesloten aanhanger met dakrailing. De BMW Multi-Trailer is bij elke BMW automobiel- en/of motorrijwielhandelaar verkrijg baar vanaf f7.090,-. Bij sommige dealers is de aanhanger van eigen merk ook te huur: voor f90,- per dag, een weekend kost fl80,- en een hele week f 400,- inclusief BTW. Tarieven voor langere huur- periodes (shortlease) zijn op aan- vraag verkrijgbaar.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17