maasstad Nooit meer zoeken naar de weg met het navigatiesysteem voor Carisma Hyundai Eiantra, straait zakelijkheid en gezag uit Barbecueshow doet de kooplust goed uiten vopr een spotprijs JP1 Nieuwe Renault Twingo biedt rijplezier en comfort Superaanbod van Mitsubishi wielklem Bodypaint van AutoFix, dat scheelt Fix! Wijzigingen luiden nieuw in benenwagen Strakke vormen bepalen nieuw groeimodel Zomeraanbiedingen Ford Blijdorp RUTD s* ROTTERDAM - Een uitge- breide computer aan boord die je feilloos aangeeft via welke route je het beste je be- stemming kunt bereiken. Dat is een noviteit die steeds meer in trek raakt en die voor steeds meer automobilisten bereikbaar wordt. Autodea- lers spelen daar inventief op in door aantrekkelijke acties te ontwikkelen waarmee de automobilist een aanzienlijk voordeel kan behalen. im stijl Turbodiesel Woensdag 30 augustus 2000 Redactie: Dennis Captein Telefoon 010-4004485 Zo heeft Automobielbedrijf Boonstoppel jr. Rotterdam BV een zeer interessante actie voor- bereid. Wie nu een Mitsubishi Carisma koopt of least bij dit be- drijf hoeft nooit meer de weg kwijt te zijn. Voor slechts 500 gulden levert de dealer in Rot terdam namelijk een GPS-navi- gatiesysteem ter waarde van 4000 gulden. Dit systeem is bo- vendien voorzien van een RDS- radio-cassette-cd-combinatie en een gei'ntegreerde boordcompu- ter met kleurendisplay. De actie geldt voor alle Carisma's, inclusief de sportieve GDI-motion. Er is al een Mitsubishi Carisma voor 38.295 gulden. „We leveren zolang de voorraad strekt tot het einde van dit jaar een origineel Mitsubishi navigatiesysteem met een waarde van 4000 gulden voor slechts 500 gulden. Deze bijzonder handige accessoire integreren we volledig in het dashboard", vertel- len de heren Boonstoppel en Bar- endse. Het systeem voorziet in een kleurendisplay, RDS-radio met cassettespeler en een CD-speler. Het navigatiesysteem gebruikt de standaard meegeleverde CD-rom database van de Benelux (andere CD-roms zijn leverbaar) en satel- lietinformatie voor uiterst nauw- keurige navigatie. Op het kleuren display toont het systeem de plaats van bestemming en eenvoudige grafische instructies, terwijl een vrouwelijke stem de bestuurder de ten eerste voor 500 gulden het voornoemde navigatiesysteem, aangevuld met een ambitionpakket ter waarde van 2800 gulden tegen een eigen bijdrage van 500 gulden. Het ambitionpakket omvat licht metalen velgen, sierstrips en der- gelijke. Tevens krijgt degene die voor het totaalpakket kiest een jaar een gratis all riscverzekering. Ove- rigens hebben we een Carisma ter demonstratie uitgerust met het na vigatiesysteem omdat onder parti- culieren de bekendheid met het na vigatiesysteem nog niet zo groot is. Door zelf te zien en te ervaren hoe het systeem werkt krijgt de klant meer inzicht in de werking van het systeem, want; zien werken is be- grijpen!", weet Barendse. Ook voor degenen die niet voor het standaardpakket kiezen heeft Au tomobielbedrijf Boonstoppel jr. Rotterdam BV een verrassing in petto. „Zij krijgen een minimaal vijfduizend gulden hogere inruil- prijs, afhankelijk van het nieuw aan te schaffen type Carisma'al- dus Barendse. Overigens zijn de heren Boonstoppel en Barendse graag bereid alle gewenste infor- matie te verstrekken in hun show room aan de Vlasbloem 52 in Rot terdam, tel. 010-2866222. De Carisma GDI-Motion valt op door zijn sportieve model. weg wijst. Naast de vele geografi- sche informatie biedt het systeem ook informatie over restaurants, at- tractieparken, benzinestations en nog veel meer", leggen Boonstop pel en Barendse uit. Met het navigatiesysteem beschikt de Carisma-rijder tevens over een uitgebreide boordcomputer. Via het kleurenscherm boven op het dashboard wordt de bestuurder ge- informeerd over het gemiddelde brandstofverbruik, buitentempera- tuur, tijd, datum en uiteraard de be- kende RDS-informatie. „Voorzien van dit systeem behoort de Caris ma tot een van de meest complete auto's in zijn klasse. Immers, deze in Nederland gebouwde Mitsubi shi heeft standaard airconditio- ning, airbag en vanaf de Comfort- uitvoering onder meer elektrisch bedienbare ramen, afstandbedie- ning en verwarmbare buitenspie- gels. De Carisma GDI-Motion voegt daar nog standaard ABS aan toe", aldus Boonstoppel en Bar endse. Behalve het zeer voordelige audio navigatiesysteem heeft Automo bielbedrijf Boonstoppel jr. Rotter dam BV nog een superaanbod, na melijk de Carisma GDI-Motion. „Extra aantrekkelijk is op dit mo ment de Carisma GDI-Motion", zeggen Boonstoppel en Barendse enthousiast. „Dit sportieve model, bekend uit de televisiecommercials met Mitsubishi-coureur Allard Kalff, is van huis uit voorzien van een verlaagd onderstel, 16 inch lichtmetalen wielen met 205/50 R16 banden, achterspoiler, metal lic lak, breedstralers, een met leder bekleed stuur en versnellingspook- knop en nog veel meer. De GDI- Motion kost compleet met naviga tiesysteem 50.495 gulden. Een ijzersterke aanbieding", zo is de stellige overtuiging van Boonstop pel en Barendse. Inmiddels hebben tal van Carisma- rijders al geprofiteerd van de hier- voor genoemde superaanbieding. Barendse: „De animo voor onze actie is groot. Zeker nu we er voor de standaard Carisma een totaal pakket aan hebben toegevoegd. De Carismarijder kan voor 1000 gul den het totaalpakket bemachtigen; Het Carisma navigatiesysteem wordt geintergreerd in het dashboard. Zelfverzekerd treedt de Hyundai Eiantra op de voorgrond. Hij oogt zakelijk, vastberaden en krachtig. Dat komt mede door zijn royale afmetingen in combi- natie met toonaangevende kwali- teiten op het gebied van interi- eurruimte en rijcomfort. De nieuwe Hyundai in langer, bre- der en hoger geworden dan zijn bijna gelijknamige voorganger. Gedurende het proces verdwe- nen de ongedwongen, vrolijke lijnen van de Lantra en kwamen de strakke, sterke vormen naar voren. De Eiantra straait daar- door gezag en autoriteit uit. Zijn solide expressie, zakelijke ka rakter en grote afmetingen zijn niet het resultaat van stylistisch free- wheelen; het zijn onmiskenbare wapenen in de verkoopstrijd. Viel de Lantra nog tussen een C- en D- segment in, De Eiantra staat mid den in het D-segment dat een hoog gehalte zakelijke kopers kent. De geheel nieuwe Hyundai Eiantra is dan ook gericht ontwikkeld als krachtig alternatief in dit markt- segment. Mede daarom levert Hy undai de Eiantra zowel als stijlvol- le en luxe sedan en als sportieve vijfdeurs hatchback met hoge ach- terzijde. Zowel voor- als achterin is de Eiantra bijzonder ruim. De vormgeving en het materiaalge- bruik van het interieur onderstre- pen op hun beurt het comfortabele karakter. Het nieuwe design van de Eiantra sluit nauwkeurig aan op de positio- nering. De combinatie van forse afmetingen en stevige lijnen on- derstrepen het solide karakter. Za kelijke rijders zullen de zelfverze- kerde, assertieve stijl waarderen. Gezinnen associeren de styling met bescherming en degelijkheid. Zijn grote afmetingen (lengte 4.495 mm) vertalen zich in een royale interieurruimte. De ver- nieuwde motoren zorgen voor ex tra prestaties. Uiteraard biedt de Eiantra een hoog veiligheidsni- veau, zowel actief als passief. Dubbele airbags zijn standaard. In de VS verdiende de Eiantra vijf sterren in de NCAP crashtest. De nieuwe Hyundai krijgt tevens een meer dan concurrerend uitrus- tingsniveau en een prijskaartje dat laat zien dat de Eiantra geweldig veel 'value for money' of in ge- woon Nederlands; veel waar voor zijn geld biedt. Daarmee is het niet de bedoeling de Eiantra primair als goedkoopste in zijn segment neer te zetten, maar overklast hij de concurrentie als het gaat om het to- tale pakket aan producteigen- schappen, waaronder natuurlijk ook de vele standaardvoorzienin- gen. Daarnaast levert Hyundai en- kele uitvoeringen die door hun scherpe basisprijs een uiterst eco- nomisch alternatief vormen. De motoren 1.6i en 2.0i) zijn in de basis bekende krachtbronnen van Hyundai; ze zijn door de technici stevig onder handen genomen. Dankzij een stijvere constructie van het blok en betere balans in de krukas zijn trilling en geluid ge- dempt. Daarna namen het vermo- gen en koppel toe en ging het ver- bruik omlaag. Hyudai komt tevens met een krachtige tweeliter turbo diesel voorzien van directe inspui- ting (Common Rail). Deze kracht- bron is vanaf volgend voorjaar le verbaar. Deze zomer startte de fa- briek de productie van de Eiantra voor de Nederlandse markt. Eind September, begin oktober arriveren de auto's bij de dealers. De prijzen, uitrustingsniveaus en leverbare uit voeringen zullen vooraf bekend gemaakt worden. Hyundai geeft drie jaar fabriekgarantie (100.000 km), zes jaarcarrosseriegarantie en drie jaar mobiliteitsgarantie. ZUID - Een gezellige drukte ken- merkte zaterdag het terrein van Ford Blijdorp. Tijdens een Bar becue Summershow werden de klanten niet alleen op eten en drinken vergast, maar ook met de spetterende zomeraanbiedin gen van het bedrijf. Wie er niet bij was, hoeft niet lang te treu- ren; ook zonder zomershow heeft Ford Blijdorp interessante mogelijkheden voor de klant in petto. Feestelijke slingers, een bar met biertap en tafels vol barbecuevlees: Ford Blijdorp zag er toch even heel anders uit. Voeg daarbij de live muziek van een Zweedse show- groep en het mag duidelijk zijn dat de sfeer er afgelopen zaterdag goed in zat. Dat gold al snel ook voor de kooplust van de klanten van Blijdorp. Zowel de tientallen occasions als de flonkerende nieu we auto's mochten zich verheugen in kijk- en koopgrage ogen. Sum- mercheques voor bijvoorbeeld een gratis slipcursus of een gegaran- deerde minimum inruilprijs wer den daar nog aan toegevoegd. ,,We hebben al tien... nee, elf auto's ver- kocht", roept de showpresentator tussen de muziek door. En dan is de barbecue nog maar net een uur- tje bezig. De kopers worden gaan- deweg uitgenodigd op het podium, waar ze hun verkregen waardeche- ques met een dobbelspel kunnen verdubbelen. Dat lukt niet ieder- een, maar de aanbiedingen zijn op zichzelf al meer dan de moeite waard. Wat te denken van een Ford Ka Black Edition met een zeer uitgebreide uitrusting, rijklaar voor nog geen 20.000 gulden? Of een Wagon voor de prijs van een vijfdeurs? Het gaat maar door en regelmatig komt een showmodel van Ford even op het podium te- recht, tussen de Zweedse danseres- sen. Het 'scorebord' wijst even la ter al zestien verkochte auto's aan, maar nog steeds is het einde lang niet in zicht. Het publiek laat het zich met plezier overkomen. De zon straait, een worstje hier, een biertje daar, en intussen staan er rondom het barbecueterrein talloze interessante A-l occasions. Uitein- delijk blijkt het succes van de Bar becue Summershow overweldi- gend te zijn geweest. „Het was buitengewoon. We hebben dertig auto's verkocht en dat is heel veel", kijkt de tevreden bedrijfs- leider Gerard Razenberg terug op de dag. „Vooral de Ka en de Focus is veel verkocht, maar daarnaast ook de andere modellen. Iedereen had het heel erg naar zijn zin. De sfeer was heel leuk en daar gaat het toch ook om." Wie de show afge lopen zaterdag gemist heeft, hoeft nu natuurlijk niet te denken dat er niets interessants meer is overge- bleven. Want ook buiten de zomer show om heeft Ford Blijdorp leuke aanbiedingen en goede auto's die een bezoek aan het bedrijf de moeite waard maken. Ford biedt onder meer de mogelijkheid om el- ke twee jaar onder aantrekkelijke voorwaarden een nieuwe auto te kopen. Constant zo'n nieuwe Ka of Focus of Fiesta rijden: wie wil dat nu niet? En ook de Lease-acti- viteiten van Ford Business Partner, een speciaal voor het midden- en kleinbedrijf ontwikkelde bedrijfs- tak, zijn een goede reden om toch eens bij Ford Blijdorp langs te gaan. Het personeel staat voor u klaar, al zal het pilsje vanaf nu wel weer vervangen worden door de gebruikelijke kop koffie. U vindt Ford Blijdorp aan de Laag- jes 4, Bedrijventerrein Laagjes in Lombardijen, tel. 010-492 77 77. Tussen het barbecueen en auto's kijken door werden de gasten getrakteerd op een country westernpresentatie. (Foto: Dick Sluijter) Spuitwork, BoCypaint dus, kjg|% goedkoper. de voorbereiding doet met behulp van het AuloFix bewijst dat met vaste lagejprijzen. Met AutoFix Zelf-Fix-Pakket is het voordeel maxi- hgf overzichteltjke menjsysteem Waarmee u maal! Al vanaf 899,00 spuiten we dan uw zelf de aanpak en de pr$s bepaalt. Als u zelf hele auto. Bel 010 429 5? 57, kijk op «ww.autofix.nl of kom langs op de Waal haven N.Z. 35 In Rotterdam voor een vrijblijvende offerte. M A f bodypalnt budget repair m De in april 1993 gelanceerde Re nault Twingo begint aan een nieuw hoofdstuk in haar geschie- denis. De nieuwe Twingo zal vanaf September bij de dealers staan met een rijkere uitrusting en met veel technische wijzigin gen. De Twingo is nog comforta- beler, beter in balans, heeft een betere koersvastheid, een nauw- keuriger wegligging, een homo- genere stuurbekrachtiging en een krachtiger en gevoeliger remsysteem. De elegantere en betere afwerking, zowel in het interieur als het exterieur, zal er- voor zorgen dat de nieuwe Twin- go in haar totaliteit nog aangena- mer wordt. Het gamma wordt tevens uitgebreid met een nieuwe krachtige 1.2 16V motor met 75 pk. Sinds de introductie is de Twingo een groot succes en de referentie op de markt van de kleine stadsau- to's. Over de eerste vijf maanden van 2000 is ze in Frankrijk alweer de derde best verkochte auto in het segment van de kleintjes met een marktaandeel van 9,2 procent na haar zusje Clio en de Peugeot 206. Deze dominante positie heeft de Twingo ook op Europees niveau, waar ze, met 3,5 procent marktaan deel, de tiende plaats van het seg ment inneemt. In Nederland is de Twingo goed voor een marktaan deel van 4,1 procent in haar seg ment, de Clio komt uit op 4,6 pro- cent. De nieuwe Twingo streeft drie doelen na met behulp van een nieuw onderstel, een verbeterd remsysteem en een completere uit rusting, teweten; een verhoging van zowel de actieve als de passie- ve veiligheid, een verhoging van het rijplezier en opnieuw een 'es- thetische' liefde op het eerste ge- zicht veroorzaken, met name door nieuwe kleuren en nieuwe bekle- dingen. De nieuwe Twingo heeft meer vei- ligheidsvoorzieningen gekregen. De Twingo fase 2 had al een car- rosseriestructuur met geprogram- meerde deformatiezones en SRP (Spanning Reductie Programme- ring) bestaande uit veiligheidsgor- dels v66r met gordelspanners, spankrachtbegrenzers in de voor- en achtergordels, frontale SRP-air- bags en doseerkleppen en hoofd- steunen v66r, die dicht tegen het hoofd afgesteld kunnen worden. Maar de nieuwe Twingo gaat op het gebied van veiligheid nog ver- der en heeft een volledig nieuw be- meten onderstel gekregen, een krachtiger remsysteem en een nog completere serie veiligheidsuitrus- tingen. Bij de stuurinrichting is de (elektrische) stuurbekrachtiging ook gewijzigd. De nieuwe afstel- ling van de stuurbekrachtiging zorgt er voor dat de auto bij alle snelheden en rijstijlen beter onder controle kan worden gehouden door een gelijkmatigere en beter gefaseerde stuurbekrachtiging. De nieuwe Twingo is de eerste Re nault die een uitschakelbare dash- boardairbag krijgt die bediend wordt met de contactsleutel. Op de rechterzijde van het dashboard be- vindt zich een sleutelgat en het uit- schakelen van de passagiersairbag is zichtbaar via een lampje 'Airbag Off op het instrumentenpaneel. Deze uitschakelbare airbag is met name voor het vervoer van een kind op de passagiersstoel v66r. Het systeem dat de portieren auto- matisch vergrendelt zodra de auto rijdt, is voortaan ook beschikbaar op de nieuwe Twingo. Tenslotte hebben de stoelen van de nieuwe Twingo voortaan een lagere zitting en zitten ze comfortabeler. Afhan kelijk van de uitvoering is ook de bestuurdersstoel in hoogte afstel- baar. Dankzij haar geheel gegalva- niseerde subframe kan nu ook op de Twingo 12 jaar anti-corrosie worden geboden. Het design van de buitenzijde van de nieuwe Twingo blijft tijdloos. Niettemin oogt ze frisser en jonger met haar nieuwe koplampen en mistlampen met glad polycarbo- naat glas. Door de reflector met fa- cetglas is de lichtbundel sterker. De oude siervelgen zijn vervangen door de siervelgen 'Ursa' en alu minium velgen 'Hydra'. De bum pers in carrosseriekleur zijn voort aan standaard voor alle uitvoerin gen en de verwarmde, elektrische buitenspiegels zijn standaard vanaf het Expression-niveau. Voor de carrosserie zijn er negen kleuren beschikbaar waarvan zeven geheel nieuwe kleuren. De Nieuwe Twin- go biedt een verbeterde akoestiek op drie niveaus; het motorblok, het interieur en de geluidsinstallatie. De geluiden van aerodynamische oorsprong zijn verbeterd dankzij onder meer het toevoegen van een dubbele afdichting van de portie ren, bevestigd op de carrosserie. Tenslotte is de radio-installatie aangevuld met twee extra speakers in de portierpanelen, naast de 2 tweeters op het dashboard. Dit zorgt voor een aanmerkelijk betere geluidskwaliteit. Ook de Twingo wordt nu uitgerust met een navigatiesysteem dat via de satelliet werkt. Deze GPS wordt als optie aangeboden op de Initiate en ingebouwd in een speciale Ra dio-CD-speler die in samenwer king met de specialist Becker is ontwikkeld. Ondanks het formaat van een klassieke radio kan dit sys teem een vereenvoudigde kaart weergeven en biedt het een aantal functies die we kennen van het GPS Carminat systeem op de an dere modellen van Renault, zoals: spraak, automatische berekening van een nieuwe route indien van richting wordt veranderd, weerga- ve op het display van de straatna- men en zelfs een adresboek. Dit systeem heeft toegang tot de land- kaarten van 12 West-Europese lan- den vanaf 66n enkele CD-rom. Dit als optie verkrijgbare systeem ver- vangt de autoradio. De klant heeft met het navigatiesysteem de be- schikking over een Radio-CD-spe- ler met een vermogen van 2x 18W en kan tijdens de routebegeleiding radio of CD's beluisteren. De schoolvakantie is merkbaar voorbij. Zes weken lang heerste er een uitzonderlijke rust in onze wijk. Het meest viel dat op tegen de tijdstippen waarop buiten de schoolvakanties gebruikelijkerwijs de scholen aan- en uitgaan. Rond die tijden kun je, waarschijnlijk in de meeste nieuwbouw- en jonge wijken maar in elk geval in de onze, een verhoogde activiteit ontwaren. Sterker nog, je kunt er nauwe- lijks aan ontkomen. Soms, als je er niet in bent geslaagd de straat op die momenten te mijden met als enig doel die drukte te ontlopen, ben je er zelfs je leven niet zeker. Hoe dat komt? Volgens een dage- lijks, vier maal terugkerend ritueel gaat in onze wijk de voordeur van een niet gering aantal woningen open. Steevast stormen daar een paar kinderen, schreeuwend, huilend ofjoelend uit naar buiten. Niet zelden hoor je tegelijkertijd een gebiedend 'hier' of 'kijk uit', geroepen door een in de achterhoede verschijnende moeder, die haar kroost op de toon zoals je een hond commandeert, ervan pro- beert te weerhouden rakelings de rijweg over te rennen naar de parkeerplaats waar de heilige koe geparkeerd staat. Zit het hele spul, onder hevige tijdsdruk tot spoed gemaand, in de auto dan wordt het voor de overige weggebruikers oppassen geblazen. Met gierende banden wordt een race tegen de klok ingezet. Want altijd tikte de klok sneller dan moeder en haar kroost beseften. Van alle kanten kun je ze zien aanstormen; de auto's vol met koters die als het even kan, en daar wordt uitputtende moeite voor gedaan, pal voorde ingang van de school moeten worden 'uitgeladen'. Files en totale verkeersopstoppingen rond het schoolgebouw zijn het resul taat. Wie in de weg staat loopt behalve het risico van de sokken ge- reden te worden ook nog eens de kans een scheldpartij van de chauffeuse te moeten incasseren. Want hoe hddl je het in je hoofd om als voetganger in de weg te lopen! Wie per ongeluk te lang over het 'uitladendoet moet een vermanend toeteren, vaak gepaard met geagiteerde gebaren verduren. Aanvankelijk keek ik bezorgd speu- rend naar de voetjes van de uit de auto's komende kinderen.Het kon toch niet zo zijn dat ze allemadl wat aan hun benenwagentje man- keerden, zodat ze wel naar school gereden moisten worden Geluk- kig voor die kinderen kon ik op het eerste gezicht geen gebreken constateren. Ook hun manier van rennen en vliegen gaf geen aan- leiding in die richting te denken. Maar, vroeg ik me vervolgens af, wat is er dan met een deel van de schooljeugd aan de hand? Raken kinderen tegenwoordig oververmoeid als ze drie straten naar school moeten lopen Smelten ze bij een paar druppels regen Of zijn het de ouders die de pufof tijd niet hebben om hun kinderen op ontspannen wijze te voet of desnoods per fiets naar school te bren- gen? Het zijn de verworvenheden van deze tijd zult u zeggen. Oke, da's waar. Maar hoe moet het later dan met onze jeugd als die nooit gewend is geweest om het benenwagentje te gebruiken Worden het mensen die opzien tegen elke lichamelijke inspanning en die, bij wijze van spreken de auto al pakken als ze naar het toilet toe moe ten? Kom op zeg, laat ze eens een lekker stukje tippelen en loop zelf gezellig mee. Da's goed voor de conditie, bevordert onderweg al keuvelend het contact tussen ouder en kind en spaart bovendien het milieu. Zullen we om te beginnen een schooldag in de week de auto verruilen voor de benenwagen? Drs. A.N.W.Blaak Het model 2001 van de Hyundai Eiantra.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17