i, f w®@ri)j®um Staelduinschebos Groenspecialisten f loreert en oogst hele jaar uitbundig 'Urban Space'- interieur dicteert strakke vormen in licht en ruimte Jubileum-aanbieding LAGERWMRD KriuffelRuud opent derde filiaal van Parkettree Informeren loont shoppini Heerlijk en hoogwaardig zitcomfort! ComfortHuys Derde vestiging geopend in Ridderkerk Experimenteren met cirkels en sculpturale vormen deSede fl. 3995,- VLAARDINGEN - Zo'n vijf en twintig jaar geleden uit de grond gestampt en meteen goed wortel geschoten, tuin- centrum Staelduinschebos staat in voile bloei, waarvan ook de comsument de vruch- ten kan plukken! Het eerste bedrijf werd 'gepoot' aan de rand van het natuurreservaat Staelduinschebos in 's Gra- venzande. Toen het gehele bedrijf met zowel een bloei- end binnen- als buitengebeu- ren („We hebben hier de grootste sortering tuinhout en bestratingsmateriaal van alle Nederlandse tuincentra' goed op de rails stond, werd er voorzichtig uitgekeken naar een filiaal en gevonden in Vlaardingen. Opnieuw werd er flink gezaaid en ge- oogst, reden om aan een tweede filiaal te denken, dat enkele maanden geleden ge opend werd in Ridderkerk. Maar liefst 44.000 m2 opper- vlak neemt dit filiaal in be- slag, waarvan 10.000 m2 overdekt. Moderne architectuur, sculp turale vormgeving en beel- dende kunst. Dat zijn de in- spiratiebronnen van 'Urban Space'. Deze woonsfeer wordt dan ook vanzelf gedic- teerd door strakke vormen en industriele materialen. Nieuw dit seizoen is de uitvoering van koude materialen als me- taal en leer met warme, klas- sieke kleuren als bordeaux, blauw en kaki. En nu stoffe- ring weer hip is, worden tex- tiel, vloerbedekking en be- hang weer gewaardeerd. Ex- perimentele nieuwe vormen en materialen zijn aan de or- de. Zoals het opvallende con trast tussen hoge en lage meubelen. Kortom; het kos- mopolitische interieur krijgt dit najaar een impuls, waar- door het minder hard wordt. Het blijft wel minimalistisch, maar het wordt aangenamer. IBr 1MB 1 Experimenteren Heerlijk zitten de ComfortHuys fauteuils. Verwen uzelf eens door goed en gezond te gaan zitten. De fauteuils kun nen aangepast worden aan uw wensen, Wij letten goed op de juiste zithou- ding. Dat is belang- rijk, want daardoor wordt zitten echt genieten. comfortabel en op maatwanen Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 'L' Dinsdag 5 September 2000 wx65 Redactie: Dennis Captein Telefoon 010-4004485 —m—mm mm - In de sfeervoUngerichte ruimte van Staetduinsebos Groenspecialisten zijn tal van decoratieve ideeen uitgevoerd. (Foto:Rogerv.d. Kraan) Gezien de expansiedrang en on- dernemingslust van de eigenaar, zullen er in de toekomst nog wel meer filialen van Staelduinsche bos worden opgezet. „Je moet eerst goed consolideren waar je mee bezig bent, pas dan weer een nieuwe poot gaan opzetten", licht de groenspecialist toe. Met z'n drie filialen is tuincentrum Ken nieuwe trend licet! zijn intrede gedaan ill de interi- eurweretd. Vanaf dit najaar worden de naturelkleiiren kraclitdadig verdreven door kleur. Kieur in het Interieur mag weer en natuurlijk btijft de aandacht voor com fort in het interieur onver- miiiderd. In het vorige woonjournaal behamlelden wij twee van de vier navol- gende tlwma's die opgang innken in de nieuwe woon- trend: Sensual Space, Inner Space, Urban Space en t'y- ber Space. Deze week geven wij u een indrok van het the- ma Urban Space. In de vol- gende ailevering van Maus- stad Woonjournaal iicbten we als laatste het tbema Cy ber Space toe. De basis van het 'Urban Space' interieur is de architectuur. Beeldbepalend zijn wanden, vloeren en plafonds. Glas, beton en metaal domineren en meube len worden vaak gei'ntegreerd in de omgeving, alsof ze een vast onderdeel uitmaken van de vormgeving van het huis. Deze orde en rust moet tegenwicht bieden aan de hectiek van het dagelijks leven. Nieuw deze win ter zijn materialen als mariner en hout afgewerkt in een hoog- glans verf. Zij worden gecombi- neerd met de ruwe bouwmateri- Met een ferme trap schiet Ruud het nieuwe Parkettreefiliaal open. (Foto: Rob Kamminga) Warme kleuren maken de woonsfeer 'Urban Space'minder hard. De tegenstelling tussen hoge en lage meubelen wordt gebruikt om de belijning van de ruimte te onderstrepen. alen en verzachten de industriele uitstraling ervan. In 'Urban Space' zijn de oorspron- kelijke kleuren van industriele ma terialen het uitgangspunt. Maar de ze winter worden in de neutrale ba sis van wit en grijzen kleurige ac- centen aangebracht. Het zijn klas- sieke kleuren, als kaki. zand, bor deaux, wijnrood en nachtblauw. Deze warme tinten maken het inte rieur niet minder strak, maar wel De luxe van textiel wordt weer gewaardeerd. Accessoires worden terughoudend toegepast. De architectuur is bepalend in het interieur. minder hard. Leefbaarder dus. Hetzelfde gaat op voor de meube len. Koude materialen, zoals leer en manner worden dit najaar uitge voerd in warme kleurencombina- ties. Het lijkt erop dat de waarde- ring voor klassiek terugkomt in het designinterieur. In die tendens naar een nieuw soort gezelligheid past ook de herwaardering van zachte vloerbedekking, textiel en behang. Die waren jarenlang 'not done' in dit interieur. Opvallend in de woonsfeer Urban Space is dat het experiment niet wordt geschuwd. Nieuw zijn bij- voorbeeld cirkels en sculpturale vormen. Zij doorbreken het mono tone van strakke vormen en lijnen. Ook grote volumes inspireren. Dat komt bijvoorbeeld tot uiting in ex- treem grote banken met een diepe zit. Opmerkelijk dit najaar is ook de tegenstelling tussen extreem ho ge en extreem lage meubelen. Dat contrast accentueert de architecto- nische belijning van de ruimte. In het 'Urban Space' interieur draait het in beginsel om licht en ruimte. De luxepeilers voor dit thema. Dit uit zich in grote raampartijen, lichtdoorlatende panelen of wan den en naadloze overgangen tus sen ruimtes binnen en buiten. Nieuw is de tendens dat de verlich- ting hierop aansluit. Het interieur wordt steeds vaker uitgelicht met ingebouwde en indirecte veriich- ting. De lampen die er zijn worden niet gekozen vanwege hun functio- naliteit, maar fungeren als sfeerob- ject. In dit interieur, dat rust en sober- heid uitstraalt, zijn accessoires bij- na overbodig. Als ze al worden ge bruikt, dan is het vaak een opval lend kunstobject of meerdere iden- tieke accessoires. Die vormherha- ling past bij de architectonische principes van de ruimte. BARENDRECHT - Mensen, mensen, wat een mensen waren er afgelopen zaterdag afgeko- men op de officiele opening van Parkettree in Barendrecht. Al was het maar om even met Big Brother Ruud, die de opening verrichtte, te knuffelen, om het scala aan vloeren te bewonderen, of wellicht allebei. Naast een fili aal in Numansdorp en Roosen- daal is er nu ook een vestiging van Parkettree in Barendrecht. Parkettree is gespecialiseerd in parket-, laminaat-, kurk- en planken vloeren. Drie filialen binnen zes jaar, wat vormt de sleutel tot dit eclatante succes? „Ik denk dat er gewoon weer veel meer belangstelling is voor de houten en kurk vloeren. Was een parketvloer pakweg twin- tig jaar geleden een echt luxe arti- kel, tegenwoordig zijn dergelijke vloeren voor veel meer mensen be- taalbaar. Daarnaast staan we te boek als een betrouwbaar bedrijf met verstand van zaken en goed in de service", verklaart eigenaar A. Vinke het succes van Parkettree. Een service die bij Parkettree zo- ver gaat dat, wanneer iemand bij dit bedrijf een parketvloer koopt, de specialisten de vloer twee maal per jaar in de was komen zetten. Inmiddels bezit het echtpaar Vink dus drie bedrijven; desondanks is het dynamisch ondernemerschap van het echtpaar Vink nog niet te stuiten. Nog meer filialen zullen in de toekomst ongetwijfeld aan de bestaande worden toegevoegd. Houten vloeren zijn in: gemakke- lijk in het onderhoud, anti-aller- gisch, warm, natuurlijk en duur- zaam. Bovendien kunnen veel houten en laminaatvloeren tegen woordig bij verhuizing probleem- loos meeverhuisd worden. Ook de kurken vloer is weer zeer geliefd nu deze geluiddempende, isolerende vloer behalve in wit en bruin, ook geleverd kan worden in veel andere kleuren. Zelfs kan er een patroon (bijvoorbeeld vis- graat) in de vloer worden aange bracht. Overigens is parkettree aangeslo- ten bij de Vereniging van Parket- vloeren Leveranciers (VPL), waar- toe de consument zich kan wenden tot een onpartijdige geschillen- commissie. In geval van een failli- sement garandeert de VPL boven dien dat de garantiebepalingen worden overgenomen door een an- der lid van de vereniging. Maar over een dergelijke situatie hoeft niemand voor wat betreft Parket tree in te zitten, dat moge duidelijk worden uit de gehanteerde succes- formule van dit bedrijf. Meer in- formatie over parket-, laminaal- en kurkvloeren is verkrijgbaar bij; Parkettree, Brugge 12 in Baren drecht, tel. 0180 - 62.62.90 Staelduinsebosch nog lange na niet de grootste van Nederland. Maar valt er nog wel op te boksen tegen de groten? „De mensen kopen daar waar ze zich thuis voelen, ons klantenbestand breidt zich in snel- treinvaart uit. We trachten altijd zowel in aanbod als in service en prijzen net even voor de andere te zitten." Wie mocht denken dat er voor tuincentra nu een rustige tijd aanbreekt, vergist zich! „We ma ken overal tuinen weer winter- klaar, het is nu de tijd om bomen en heesters te planten en dankzij de potcultuur kunnen we het gehele jaar door planten."Ook wanneer u denkt dat het nu wel zo'n beetje gedaan is met de kleur in de tuin, vergist u zich. Twaalf maanden in het jaar kan uw tuin er mooi en ge- kleurd bijstaan: de hibiscus begint pas nu aan een lange bloei (rose, paars, wit en rood) en u heeft vast weleens de Herbe-soorten gezien, met zeg maar pluim-achtige bloe- men. ook die bloeien nu nog in alle hevigheid en in veel verschillende kleuren. Dan natuurlijk de uitge- breide chrysantensoorten; een gro te gekleurde bol doet het voor ie- dere deur, in iedere tuin goed en blijft nog wel een tijdje bloeien. Het sierfruit, nog zo'n eye-catcher in de wintertuin: pompoenen en kalebassen, solitair of in groepjes, wat een kleurig schouwspel, de he- REGIO - Onlangs trokken de Vereniging Eigen Huis (VEH) en de Consumentenbond aan de bel met de uitslag van hun on- derzoek naar de tarieven en de concurrentiepositie van wo- ningmakelaars. Hieruit bleek dat de tarieven die door make- laars in rekening worden ge- bracht te hoog zijn en muurvast zitten waardoor er nauwelijks sprake is van concurrentie tus sen de makelaars. Enkele jaren geleden verbood de overheid de vaste makelaarstarieven met het doel juist die concurrentie te be- vorderen. Uit voomoemd on- derzoek blijkt echter dat de door de maicelaars in rekening gebrachte percentages niet of nauwelijks zijn verlaagd, on- danks de fors gestegen huizen- prijzen. Manja Barske van Koophuis Makelaardij Schie dam vindt dat de kosten voor een makelaar onderhandelbaar moeten zijn. Zij wijst in dit ver- band op een stappenplan dat be gint met een tarief van 1 pro- cent en waaruit de client zijn keuze kan maken. Informeren en vergelijken zal dus zeker de moeite waard kunnen zijn. Voor informatie over zo'n stap penplan kunnen belangstellen- den terecht bij Koophuis Make laardij Scbiedam, tel. 010- 4090140. le winter door! Gaan we iets dieper de winter in dan komen bijvoor beeld de kerstrozen (Heleboris) goed in bloei.„Heel veel kleur heeft een wintertuin niet perse no- dig om mooi te zijn, neem alleen de veelzijdigheid in groenkleuren van de koniferen, die doen het al tijd en zijn prachtig! De bollen, die moeten nu ook de grond in en zijn in een zeer breed assortment ver krijgbaar bij Staelduinschebos. Nog een tip van de groenspecialis ten van dit bedrijf: wanneer u nu een magnolia in de grond zet, hoeft u niet tot ver in het voorjaar te wachten om deze bloeiend bij een tuincentrum te vinden, maar kunt u de eerste kleur al vroeg in het voor jaar zelf ontwaren in uw eigen tuin. Ondanks de nimmer aflatende drukte wordt er in alle drie de ves- tigingen van Staelduinsebosch al hard gewerkt aan de voorbereidin- gen van de gigantische kerstshows, waar heel wat nieuws voor het de- cemberfeest gepresenteerd zal worden. Ga zelf eens kijken in een van de volgende filialen van; Staelduinsebosch Groenspecia listen, Deltaweg 76, Vlaardingen, tel. 248.69.99; Schaapherderweg 15, Ridderkerk (Afslag Baren- drecht/IJsselmonde) tel. 482.92.00; Staelduinlaan 17, 's Gravenzande, tel. 0174 41.51.71. adverteren? telefoon: 010-4004463 ofSwitzerland Lagerwaard Design heeft wegens haar 70-jarig bestaan een aanbod dal u niet af kunt slaan. Twee fauteuils van De Sede zijn tijdelijk ongekend laag geprijsd; de DS-23 (normaal 5880,-) en de DS-50 met verstelbare rug (normaal 5950,-). De fauteuils zijn leverbaar in diverse kleuren leder, zolang de voorraad strekt. U kunt de trotse bezitter worden van dit staaltje topdesign voor slechts Tel: 010-4507466 LJeSigfl Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Inlerslar, Jab, Jori, Flennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Metalorm, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoflen, Prielform, SDB Design, de Sede, Young International, Wittman. Lagerwaard bestaat 70 jaar! Elke koper ontvangt een attentie en maakt kans op grandioze prijzen in de Prijzenloterij! VERVOffiSPROBLEM^ BeHOW)^67®0 haaldertweer gratis ge Kom ook eens zo'n heerlijke ComfortHuys fauteuil proberen. Hartelijk wetkom! Geopend van maandagmiddag tlm zaterdag, Vrijdag koopavond. 8 5

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 11