Bran dersfeesf en H411 11 iSchledam r CafegVan Diggelen dj* muziekcentrum van Schf u past Ltiverii VERINGMEIER IixxajV, rvoeA tuoil vtvxn 'Ux. GIRO 667 Internationale artiesten tijdens Staatsloterij Muziekland w VAN DONDERDAG 1 T/M ZONDAG 2 A SEPTEMBER OP HET GEHELE ASSORTMENT MINIMAAL 17,5% KORTINGU Parfumerie La Bourse Broersvest 27 Schiedam fa Groots opgezet muziekfestiva! op i (geldt alleen voor filiaal Broersvest - Schiedam) WON INGIN RICHTING Volop gratis parkeergelegenheid! DONDERDAG KOOPAVOND St. Liduinastraat 52 3117 CT Schiedam Telefoon 010 - 426 01 93 u- i SLA s Mensen in Nood vangt ontheemde kinderen uit Soedan op. m Door Frank Willemse SCHIEDAM - Eigenaar Hans Quekel is er maar wat trots op: Zijn cafe van Diggelen zal drie dagen lang het centrum van mu- ziek zijn op de Brandersfeesten. Samen met zijn vaste program- meur Henk Arts is een volwaar- dig programma als een popfesti- val gemaakt. Met allerlei soorten stijlen muziek: Van disco tot jazz, van poppy tot jazz, van een trio tot big bands en van Neder- landstalig tot aan Caribische klanken. Alles gepresenteerd in een hele grote tent op de Grote Markt met bars, eetcounters en extra toiietgroepen. De Grote Markt als eenmalig festivalter- rein. A1 vanaf 1994 verzorgt Cafe van Diggelen op zondagmiddag gratis concerten in de ruimte op de hoek Grote markt/Hoogstraat. Na al de- ze jaren zijn deze vaak intieme en jazzy optredens een echte 'gebeur- tenis' geworden voor de bezoekers die ook uit de omliggende steden deze optredens weten te vinden. Via de zelf professioneel spelende gitarist Henk Arts hebben vele be- roemde muzikanten uit the mu- ziekscene Van Diggelen weten te vinden. Namen? Carlo de Wijs, Lex Bolderdijk en Rick de Vito. En nog steeds is het elke zondag middag prijs met een gratis optre dens; danweer met meezingers, met jazzy sessions of poppy groe- pen. „Dit jaar hebben we het groots aangepakt", zegt Hans Quekel, „Maar dat kan alleen door onze biersponsor die z'n steentje bij- draagt. Allereerst hebben we op vrijdag -binnen weliswaar- een feestband die iedereen 'gek' gaat maken. D.I.S.C.O. met natuurlijk seventies muziek. Glitterdecor, disco-outfits en danspasjes. Een showband van maar liefst negen personen. Mensen die niet willen dansen moeten thuis blijvem hoor." Op zaterdag 23 September begint het buitenfestival met Trio Bill Naad. Leuk om te weten dat ze met zijn vieren zijn en smartlappen spelen uit Nederland maar ook uit Mexico. Muziek met een lach en 'n traan dus. Van 16.00 tot 18.00 uur staat de Nederlandstalige cover- band The Goldfish op het podium. Een band uit Rotterdam met een jeudige uitstraling die het publiek bij hun show betrekt. De avond be gint met De Jan Visser Band, een snel opkomende band die onder leiding van Jan Visser (ook stam- gast bij Van Diggelen) snel furore maakt. Lijkt een beetje op De Dijk qua inzet en heavy rock. De zater- dagavond wordt afgesloten met La Blusa een cajun en zydeco band uit Delft die al een paar jaar Van Dig gelen op z'n kop heeft gezet. Zondagmiddag kan de (eventuele) kater langzaam worden wegge- spoeld worden met de subtiele mu ziek van big band 'Zondag ama teurs'. Tunes uit de jaren veertig en vijftig van bijvoorbeeld Glenn Miller. Alles onder leiding van de bekende Schiedamse bandleider Coert Sonneveld. Hierna om 14.00 uur gaan de beentjes weer van de vloer; Symplesa is een feestband die Surinaamse soca en kaseko- muziek speelt, maar ook Caribi sche salsa. Om 16.00 uur neemt Captain Gumbo je mee naar New Orleans in de USA. Deze al beroemde band heeft al verscheidene cd's op zijn naam en speelt best wel heavy 'Delta-music'. Het minifestival wordt afgesloten met de beroemd- ste stamgast van Van Diggelen: Peter de Vries. Deze langharige soul- en blueszanger gaat een jeugddroom verwezenlijken. Een eigen big band met nummers uit de jive& jazz periode uit het Amerika van de jaren vijftig. Sinds Brian Setzer en Herman Brood deze mu- zieksoort succesvol spelen wil ook Schiedammer Peter de Vries een negenmansformatie op de been brengen. Allemaal sessiemuzikan- ten uit de Rijnmondse muzieksce- ne. Volgens Hans Quekel en Henk Arts kunnen de Brandersfeesten niet meer stuk met dit muziekpro- gramma. dat klinkt als een klok. Stijlvoile 2y2 zitsbank. In leder met antiek-effect. Afgewerkt met zwarte sierbies. 2 y2-zitsbank 4895,- 2221,25 Ook leverbaar als fauteuil met hoge of lage rug. Den Haag Telefoon (070) 313 62 00 SCHIEDAM - Het begint lang- zamerhand een traditie te wor den dat tijdens de Branders feesten opnamen gemaakt wor den van, aan de Staatsloterij gerelateerde, televisieprogram- ma's. Nadat Schiedam al een aantal keer het decor was voor het programma Staatslot op Lokatie, komt 625TV-produc- ties ditmaal naar de stad om een gloednieuw programma- concept op te nemen. Staatslo terij Muziekland heet dat nieu- we product waarin elke uitzen- ding zes (inter)nationale arties ten hun opwachting maken. Op dit moment zijn twee van die artiesten bekend. Producent Leon Lansbergen: „Ten Sharp en Lee- Towers zijn op dit moment zeker en met een aantal grote interna- tionale artiesten zijn we nog in onderhandeling. Daarnaast is on ze vaste gast Jan Vayne. In het programma wordt hij onze huis- pianist." Op zondag 24 September worden op het Stadserf een tweetal uit- zendingen opgenomen. „Daar- voor proberen we dus twee maal zes artiesten naar Schiedam te halen", rekent Lansbergen voor. „In elke uitzending wordt ook ie- mand 'artiest van de week'. Zij mogen in die uitzending twee nummers ten gehore brengen.' In Staatsloterij Muziekland zit weer een Staatslot op Lokatie- achtig spel en ook worden tus- sendoor weer beelden van een te winnen vakantiebestemming ge- toond. De twee kandidaten moe ten in het programma acht vragen beantwoorden en per goed ant- woord mogen zij met prijzen ge- vulde kluisjes openen. „Deze kandidaten worden 's middags in Schiedam aan huis gezocht. Pre- sentator Chiel van Praag gaat daarvoor met een Staatsloterij- auto de wijk in en belt bij mensen aan op zoek naar iemand die in Staatlot in huis heeft." De televisieopnamen rond een speciaal opgetrokkengroot podi um op het Staderf, beginnen 24 September om 18.00 uur en de optredens zullen naar verwach- ting tot 23.00 uur duren. Het pro gramma dat nog niet op de televi- sie te zien is geweest, gaat weke- lijks tussen 17.00 en 18.00 uur op RTL 4 uitgezonden worden. De Schiedamse opnamen zijn daar op 6 en 13 oktober te zien. Onlangs zijn in Tiel voor het eerst opnamen voor het nieuwe programma Staatsloterij Muziek land gemaakt. Volgens Leon Lansbergen werd het concept daar met enthousiasme ontvan- gen. Rond het podium in het Be- tuwe-stadje verschenen op dat moment zo'n drie tot vierduizend toeschouwers. „Een mooi resul- taat voor zo'n eerste keer. Al ver- wachten we in Schiedam toch ze ker 10.000 man aan te treffen", aldus de producent. Om de aan- trekkingskracht voor het publiek nog wat te vergroten worden tij dens de opnamen in Schiedam al lerlei cadeautjes weggegeven. „We denken daarbij bijvoorbeeld aan T-shirts en fotocameraatjes. TAX-FREE BIJ La Bourse!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 31