maasstad Spijk City blijft topper in autodemontage Groot aanbod van goedkope occasions u Mitsubishi toont geavanceerde nieuwsteveiligheidssnufjes zonder afknappen. lepte Formule 1-auto Damon Hill te zien bij Voorne Putten /eelzijdige Stover 75 Estate komt medio 2001 wielklem dat scheelt Fix! Lancia's trendy Ypsilon biedt ongekende luxe en comfort blije rijders ASVboordevol nieuwe technieken Topmodel verwerft derde plaats SPIJKENISSE - Spijk City heeft voor de vierde achter- eenvolgende keer een top- score gehaald bij de landelij- ke beoordeling van auto- demontagebedrijven. Op- nieuw werd ruim 95 procent van het maximum aantal punten gehaald, iets wat maar weinig van de 250 be- drijven in Nederland kunnen zeggen. Bedrijfsadviseur Koen van Zanten is er uiter- aard blij mee, maar nog meer dan het behaalde resul- taat stelt hij prijs op een per- soonlijke vertrouwensbasis met zijn klanten. Vaak men- sen die 'gewoon een goed- koop autootje' zoeken, zoals hij stelt. 4s. Woensdag 13 September 2000 Redactie: Berrie Laros Telefoon 010-4004427 De beoordeling van Spijk City werd behaald voigens de nor- men van het European Quality Certification Institute. Gekeken werd onder meer naar de veilig- heid, milieunormen en de ge- bruikte gereedschappen. „Het personeel moet goed op de hoogte zijn van de regels, er wordt gekeken naar hoe vloei- stoffen moeten worden opgesla- gen en hoe er wordt gewerkt", geeft Van Zanten enkele voor- beelden. „Dat we nu voor de vierde keer zo hoog scoren kan alleen door te blijven investeren in het bedrijf, Je moet continu alert blijven. Het is een kwestie van bedrijfsvoe- ring." Nog belangrijker dan het resultaat van de beoordeling vindt Van Zanten wat zijn klanten er aan hebben. En dan blijkt het voordeel van de bedrijfsvoering vooral in de verkoop van nog goede en bruikbare occasions. Het aanbod van afgedankte auto's is groot en vaak zijn er nog goede exemplaren onder. Spijk City maakt gebruik van haar onderde- VtWMHifc j--' Bedrijfsadviseur Koen van Zanten is blij met zijn topscore, maar nog meer dan het behaalde resultaat stelt hij prijs op een persoonlijke vertrouwensbasis met zijn klanten. lenvoorraad en garagefaciliteiten om deze auto's weer in goede staat te brengen, voor ze in de ver koop gaan. „Er gaat hier geen au to weg zonder APK-keuring be- nadrukt Van Zanten. „We kunnen hier alles zelf doen: we hebben veel auto's staan, we hebben de monteurs, we hebben een brag. De mogelijkheden van het bedrijf hebben er toe geleid dat er nu een constant aanbod van zo'n 70 tot 80 occasions te vinden is. Het me- rendeel daarvan staat te koop voor prijzen van 1500 tot 3500 gulden. „Onze doelgroep bestaat vooral uit mensen die een auto gaan kopen met een beperkt bud- (Foto: Rob Kamminga) get. We verkopen auto's van alle merken. Het aanbod varieert, maar we hebben altijd veel klei- nere gezinsauto's. Mensen moe ten een auto zelf komen zien en dan zijn prijs en kleur vaak bepa- lend. En voor de vastgestelde prij zen zijn het eigenlijk allemaal wel leuke auto's." Een blik op het terrain bevestigt waarom soms met ongeloof naar de lage prijzen van Spijk City wordt gekeken. Waar vind je el ders een Volvo 440 ES uit 1993 voor minder dan 6000 gulden? Of wat te denken van een Mazda 323 uit 1992 in dezelfde prijsklasse? Een ruim tien jaar maar toch nog goed uitziende oude Alfa Romeo is zelfs onder de 2.000 gulden ge- prijsd. Langs de opgestelde rijen occasions lopend kom je zowel sportieve als gezinsauto's tegen. In de goedkope klasse staan er on der meer Nissan Micra's, Ford Escorts en een Citroen AX op het terrain, allemaal voor geringe prijsjes. „Bij de inkoop mag er best iets aan mankeren, want we hebben hier toch de onderdelen om het mankement te repareren voor de auto in de verkoop gaat' legt Van Zanten nog eens uit hoe er zo goedkoop kan worden ge- handeld. „En als iemand eens pech heeft en na verloop van tijd met een mankement teragkomt, loop ik wel naar een monteur om te vragen of we dat onderdeel voor een zacht prijsje hebben lig- gen. Ik vind het belangrijk dat mensen ons vertrouwen en na een jaar weer terugkomen voor de volgende keuring. We vinden het leuk als iemand na de verkoop klant blijft en weer teragkomt.' Zo blijkt de topkwaliteit van Spijk City als demontagebedrijf een heel duidelijk voordeel te bieden op de occasionmarkt. En daar gaat het de klant natuurlijk uitein- delijk om. Spijk City is gevestigd aan de Lo- rentzweg 1, bedrijventerrein Halfweg 1 (komend vanaf de A15: afslag Spijkenisse, daarna rich- ting Brielle tot naar links Halfweg 1 staat aangegeven). Open: maandag t/m zaterdag van 09.00 tot 17.30, telefoon (0181) 61 39 88. Mitsubishi Motors heeft een se- rie nieuwe technieken ontwik- keld die in de toekomst de veilig- heid in de auto en op de weg sterk kunnen verhogen. In een trio prototypes onder de noemer Advanced Safety Vehicles (ASV- 2) heeft Mitsubishi de nieuwe vindingen gebundeld. Het gaat om de ITS-ASV, de Hi-mobility- ASV en de Smart Cruise ASV. Een voorbeeld van een systeem dat de actieve veiligheid verhoogt is het gebraiksvriendelijke ITS (In telligent Transport Systeem), dat autorijden comfortabeler en veili- ger maakt. De Mitsubishi Space Wagon ITS-ASV is uitgerast met systemen en sensors die de ver- keerssituatie inschatten en de be- stuurder met beelden en geluiden van informatie voorzien. Een in- fraroodcamera lokaliseert nachte- lijke wandelaars en een radar sig- naleert inhalende en overstekende voertuigen. Daarnaast is de auto in staat de bestuurder daadwerkelijk te assisteren als deze in een gevaar- lijke situatie terechtkomt. De auto attendeert de chauffeur op een ge- vaar en helpt zonodig een ongeluk te voorkomen door bij te remmen. Een kleine camera in de ITS-ASV waakt over de alertheid van de be stuurder door het knipperen van de ogen te registreren. Dreigt deze zijn aandacht te verliezen, dan geeft de auto hem een aantal in- dringende signalen. Mocht het on- verhoopt toch fout gaan, dan komt het zogenaamde Mayday-alarm van pas; dit systeem geeft aan een meldkamer door dat de auto bij een ongeval betrokken is, zodat direct hulpdiensten kunnen worden inge- schakeld. Op basis van de Mitsubishi Galant heeft men de Hl-mobility ASV ge- bouwd. Dit prototype is uitgerast met een aantal geavanceerde ma- nagementsystemen. Deze bieden de bestuurder, ongeacht zijn fysie- ke conditie of rijvaardigheid, een tot nu toe ongekend niveau van ge- braiksgemak en wendbaarheid. Door de toepassing van drive-by- wire heeft deze auto geen pedalen, maar handbediening aan het stuur. Een LCD-scherm op het dash board voorziet de bestuurder van informatie. Vierwielbesturing, draaibare stoelen en een speciaal ontwikkeld, zeer gebraiksvriende- lijk dashboard behoren tot de uit- rasting van deze bijzondere Ga lant. De Smart Cruise ASV is door Mit subishi Motors ontwikkeld in het kader van het Smart Cruise 21-pro- gramma van de Japanse ministe- ries van Transport en Bouw. De auto, waarvoor het topmodel Dia mante model stond, zit boordevol apparatuur die gegevens uitwisselt met verkeerscommunicatiesyste- men langs de weg en met sensoren in het wegdek. Bij slecht zicht waarschuwt het systeem de be stuurder als deze van zijn rijbaan af dreigt te wijken. Reageert de be stuurder te traag, dan grijpt de Smart Cruise ASV zelf in door bij te remmen. Een display voorziet de bestuurder van informatie, bij- voorbeeld over weersomstandig- heden. Hi-Mobility ASV ITS-ASV Heeft uW auto cert deuk, kras of erger en dekt AutoFix ontwikkelde alternatieve reparatie-me- de verzekering de schade niet of heeft u Never thoden en werkt -als u wilt- voordelig met ge- geen deuk Irs uw no-daim? AutoFix biedt met bruikte of merkloze onderdelen. Zo bespaart u Budget Repair in alle gevllfen uitkomst! Fix! Bel 010 429 57 57, kijk op www.autofix.nl of kom langs op de Waalhaven N.Z. 35 in Rotterdam voor een vrijblijvende offerte. - V Hag bodypaint budget repair ■-Sf*; V-« De Formule 1-auto waarmee Damon Hill in 1997 uitkwam voor het team Arrows. SPIJKENISSE - De Formule 1-au- to waarmee Damon Hill in 1997 uitkwam voor Arrows, is van don- derdag 14 tot en emt dinsdag 19 September te zien bij Autobedrijf Voorne Putten aan de Faraday weg 1 in Spijkenisse. Dit is een unieke kans voor de grote schare liefheb- bers van de Formule 1-sport om een van de meest spectaculaire au to's ter wereld met eigen ogen te aanschouwen. Wereldkampioen Damon Hill maakte in 1997 de overstap van Williams naar Arrows. In mei van dat jaar verbeterde topontwerper John Barnard zijn auto, wat onder meer resulteerde in een tweede plaats voor Hill tijdens de Grand Prix van Hongarije. Het team van Arrows is een van de maar liefst vijf Formule 1-teams die rijden op de lichtmetalen wielen van het Duitse BBS. De andere teams zijn Ferrari, Jaguar Racing, Benetton en Prost GB. A1 vrij snel na de start van BBS in 1970 wordt een nieuw driedelig wiel voor de racesport ontwikkeld. Begin jaren tachtig lukt het BBS om dit concept te ver- talen naar een wiel voor de consu- ment en de Duitsers veroveren hiermee de markt. In de jaren ne- gentig krijgt het succes vervolg als zowel Audi, BMW en Volkswagen m®m. De Rover 75 Estate biedt straks keuze uit drie uitrustingsniveaus en vier motoren. De Rover 75 sedan krijgt vol- gend jaar gezelschap van een stijlvolle Estate-versie. De nieu we Rover 75 Estate zal een laad- volume bieden van ongeveer 1.500 liter en wordt ongekend veelzijdig. De bagageruimte be- schikt over een dubbele laad- vloer, diverse bagagenetten en bevestigingshaken. Kenmerkend voor de Rover 75 Es tate wordt echter de apart te ope- nen achterrait. Een afdekhoes voor de bagageruimte is standaard, net als de neerklapbare achterbankleu- ning in de verhouding 60:40. De Rover 75 Estate biedt straks keuze uit drie uitrustingsniveaus en vier motoren: een 1,8 liter viercilinder, een 2.0 en 2.5 V6 en een 2,0 liter CDT common rail diesel. Afhan- kelijk van de uitrasting zijn deze krachtbronnen allemaal leverbaar met een vijftraps automaat. De 75 Estate wordt Rover's eerste nieu we model na de overname door Phoenix. Chief Executive Kevin Howe: „Het volledig nieuw ont wikkelde onderstel van de Rover 75 is toonaangevend in zijn klasse en biedt veel potentieel voor ande re modellen, zoals de nieuwe Esta te." Over het succes in Nederland hoeft de nieuwe Rover-topman zich in elk geval geen zorgen te maken. In de eerste vijf maanden van dit jaar werden bijna twaalf- honderd Rover's 75 op kenteken gezet. Met dit aantal veroverde de Rover 75 met stip de derde plaats in het luxury segment. Vooral de uitvoeringen met de 2,0 liter CDT common rail diesel zijn populair, gevolgd door de 2.0 V6, de 1.8 en de 2.5 V6. De Rover 75 is er vanaf 61.990,=. Met de komst van de Lancia Y AvantGarde worden liefhebbers van trendy en stijlvolle zaken in het leven op hun wenken bediend. De gedistingeerde vormgegeven Lancia sluit immers naadloos op zo'n lifestyle aan en biedt de auto- mobilist in deze klasse ongekende luxe en comfort. De Lancia Y AvantGarde heeft een uitrastingsniveau dat geheel in lijn ligt met de aloude Lancia-tradities. Zo zijn bijvoorbeeld de stoelen en een deel van het dashboard uitge- voerd met alcantara-bekleding in de kleur bordeauxrood. Zowel het stuurwiel als de bestuurdersstoel zijn in hoogte verstelbaar en de be stuurder heeft de beschikking over een verstelbare lendensteun. Om het rijden met deze 1,2 liter-versie (44kW/60 pk) verder te veraange- namen is eveneens airconditioning aan boord. De auto beschikt ook over twee airbags, hoofdsteunen voor, 66n achter en de achterban- kleuning die in twee delen neer- klapbaar is. De AvantGarde-versie Interieur uitgevoerd in een bordeaux rode alcantarabekleding. wordt uitsluitend in de kleur 'Ne ro' (zwart) of de metallic-kleur 'Grigio Steel' (zilvergrijs) aange- boden, waarbij ook de buitenspie- gels in de carrosseriekleur zijn uit gerast. Ondanks het zeer fijne uit rastingsniveau, heeft de Lancia Y AvantGarde een uiterst scherpe prijs. Normaal betaalt de consu- ment voor deze extra's een meer- prijs van bijna 5000 gulden. Het voordeel bedraagt nu zo'n 3000 gulden, waardoor deze Lancia een consumentenprijs van 25.790 gul den heeft. als talloze Indy-Car- en Formule 1- teams de weg op gaan met BBS- wielen. Een hoogtepunt zijn de wereldtitels van Schumacher in 1994 en 1995 voor de Benetton- stal. De presentatie van Hills Formule 1-bolide bij Autobedrijf Voorne Putten maakt onderdeel uit van de 'BBS Formulie 1 Tour' die dit jaar door Nederland trekt. De Neder- landse importeur van dit exclusie- ve wielenmerk, Continental Ban- den Groep, biedt in het jaar 2000 ruim vijftig garages en dealers door heel Nederland de kans de Formule 1-auto te exposeren. Ik weet niet hoe het u vergaat, maar ik krijg steeds meer de neiging om met de handen in het haar te gaan zitten. Afgaande op de alar- merende berichten in de media begin ik me ernstig zorgen te maken over de vervoersproblematiek die steeds nadrukkelijker om zich heen grijpt. Als ik alle signalen rond dit onderwerp op me in laat werken, dan vraag ikme in arren moede afhoe wij in de toekomst in hemelsnaam op een acceptabele manier van punt A naar B zullen moeten reizen. Sterker nog, ik betwijfel of ons daartoe iiberhaupt nog wel mogelijkheden zullen resten. Erzijn tal van redenen die bij mij de vertwijfeling doen toeslaan. Zo vrees ik dat de auto noodgedwongen voor de deur blijft staan. Dom- weg omdat het in de toekomst voor de gemiddelde automobilist, die niet over 'een auto van de zaak' beschikt, financieel nauwelijks of niet meer op te brengen is een auto er op na te houden, laat staan hem te berijden. De wegenbelasting mag op voorspraak van de Ka- mer dan omlaag gaan, maar dat geldt alleen voor zuinige auto's, zo konden wij vernemen. En welke zijn de zuinigste auto's? Juist, de nieuwste. Een aanzienlijk deel van mobiel Nederland neemt echter nog altijd genoegen met een occasion van ettelijke jaren oud. Het voordeel van die verlaagde wegenbelasting gaat voor deze tweede-, derde- of zelfs vierdehandsrijders dus over een aantal jaren pas doorwerken. En dan heb ik het nog niet eens over het rekeningrij- den op de door files verstopte wegen die, nu de minister de plannen voor het ondergronds vrachttransport heeft afgeblazen, nog meer verstopt zullen raken. In een poging het sluipverkeer tegen te gaan komen er overal op strategische punten tolpoorten, waarvoor so- wieso de portemonnee flink opengetrokken zal moeten worden. Een tolheffing waarover we, als het helemaal tegen zit, nog BTW moeten betalen ook. Ja ik weet het, de minister heeft ons op dat punt al enigszins gerust gesteld, maar ik geloof pas echt dat we van die BTW gevrijwaard blijven als het gehakketak daarover in Brussel definitief in ons voordeel uitvalt. Daarbij heb ik niet de illusie dat de brandstofprijzen drastisch zullen dalen of dat we ooit dat 'kwartje van Kok' nog terugkrijgen. Dit in weerwil van de staatskas, die dankzij de steeds maar stijgende olie- en benzineprijzen meevaller op meevaller toucheert. Echt vrolijk word ik van dit alles niet en ook de gedachte aan het openbaar vervoer als alternatief kan die ge- moedstoestand niet veranderen. Ga maar na! De NS heeft behalve een capaciteitsprobleem een dienstregeling die van geen kanten werkt. Voor je dure treinkaartje, waarvan de prijs elk jaar opnieuw stijgt, mag je je hangend in het gangpad tweede of wellicht zelfs derde klasse naar je bestemming laten rijden. In regen en wind op tochtige perrons wachten op bus, tram of metro die het wegens per- soneelsgebrek of technische gebreken steeds vaker laten afweten) en maar hopen dat je je aansluiting haalt, lokt ook bepaald niet aan. Maar..., als de nood het hoogst is, is de redding nabij. Gedeputeer- de Staten hebben het plan gelanceerd om in de provincie Zuid-Hol- land het fietspadennet met 400 km uit te breiden. Ja, er komen zelfs enkele (overdekte?) snelfietspaden bij, zodat wij massaal op ons stalen ros zowel de files, de autokosten en het openbaar vervoer kunnen omzeilen. En als de provincie daar nou eens een subsidiabel regenpak en een op het stuur bevestigbare paraplu met winduitlaat of, nog comfortabeler, een regenhuif tegenover stelt, dan worden we misschien toch nog een beetje blije rijders? dra. A.N.W.Blaak V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 43