van circus Rotjeknor zuidplGin 152! Marca opent derde Rotterdamse winkel op Zuidplein Prijzencircus V&D barst weer los Circus Rotjeknor is jeugdcircus metambitie Toh.deHeer Koopzondag! zuidnlein 7atorHarr winkels Nieuwe zaak, vertrouwd concept! SKVR vermaakt winkel centrum met optredens Evenementen agenda Een weekeinde vol amateur-talenten femvjlyiwii i £>ulv!Udy> Ef; Dit zijn de Cafe-Restaurant Zuidplein weer terug: ACTS, EVENEMENTEN, MUZIEK, ARTIESTEN, ETC. CEZOCHT...!! De eerstvolqende koopzondag is op zonaag 17 September Ook op 1 oktober en op 8 oktoberzal winkelcentrum Zuidplein voor u geopend zijn van 12.00 tot 17.00 uur Winkelopeningen in de aanbieding WINKELCENTRUM WINKELCENTRUM ittT ZUIDPLEIN - Eind augustus was het eindelijk zover: Mar ca opende haar derde vesti- ging in Rotterdam. De kle- dingwinkel is bekend door heel Nederland en heeft nu al de beschikking over 33 filia- len. De opening op het Zuid plein werd een groot spekta- kel, met cadeaubonnen voor maar liefst de eerste vierhon- derdklanten. Assistent Floor- manager Carina Victoria kijkt met tevredenheid op haar eerste werkweek in Rot terdam terug. ZUIDPLEIN - Met de ver- bouwing van winkelcentrum Zuidplein grijpen ook veel winkels de gelegenheid aan om zichzelf een nieuw uiter- lijk te geven. Zo ook Vroom Dreesman, waar geleide- lijk aan de hele winkel wordt gemoderniseerd. Dat vormt echter geen beletsel om deze maand weer ouderwets groot uit te pakken met het jaarlijk- se Prijzencircus. ZUIDPLEIN - Het kindercir- cus komt eraan. Komende zondag zal het bekende Cir cus Rotjeknor winkelcentrum Zuidplein aandoen. Circus- acts door kinderen en jonge- ren, hoe is dat idee eigenlijk ontstaan? Circusleider Johan Both vertelt over het ontstaan van 'Rotjeknor'. Voor het Zuidplein-programma 2001 zijn wij op zoek naar passende activiteiten. ZUIDPLEIN - Wie van leuke nieuwe winkels houdt, moet deze maanden nodig het win kelcentrum Zuidplein blijven bezoeken. Daar opent de ene na de andere winkel haar deuren voor het publiek, dat met de voortschrijdende ver bouwing toch al steeds meer moois te zien heeft. ZUIDPLEIN - De 'grootste kunstschool van Nederland is het, de SKVR. Al ruim an- derhalve eeuw is de Rotter damse muziekschool een ba- kermat voor mensen met mu- zikaal talent of voor wie het gewoon leuk vindt om zich muzikaal te uiten. Op 17 Sep tember laat een aantal van zulke mensen met optredens in winkelcentrum Zuidplein zien wat ze kunnen. TX14 o ding erken 61,- le stel, merk: er lonten, -4825457. lis nieuwe licht ker- 00,-. Tel. voor eigen I. 010- kokspak- ;oed als mo pro- /25,-. Tel. /lectuurta- rijs /35,-; np, eiken ijden kap, 3-521857. w- m* PP Aktie Sport Albert Heijn Amici Damesmode Amici Herenmode Artisjok Arty Au Goflt Exelusif Baby Gift Shop Bakker Hart Bart Smit Bel Company Benelli Juweliers Bijbelkiosk Bloemenland Blokker Bluetiek-in Boekenvoordeel Bo's Box Fashion Bram Ladage Bristol Bruna Burger King C&A Chinese Kunstartikeien Clubcenter/ECI Cool Cat Cool Cat Junior Cosmo Hairstyling Coster Crums Crums II D-Reizen Day-Fashion Delifrance De Snor Damesmode Dixons Dixtone Dodgers Douglas Duifhuizen Lederwaren Etos Footlocker Foto Hart man Free Record Shop Gall Gall Hakky Bar Hans Anders VanHaren Hema Hennes Mauritz V/d Heuvel "Verlichting Holland International HetHuisRinck Hiinkemoller lei Paris XL Indo-Menu It's Jens Mode De Jong Mode De Jong Tours Kan Mode Kinorama Klootwijk Knaakland Kruidvat Kwantum La Boca Ladage Stoffen Lady Sting Van Leest Lektuurshop Levi's Store Libertel City Point Lipstick Livera Lucky Gifts Luigi Lucardi Man field Marca Marskramer Matson MBC Sport McDonalds Megapool Miss Etarn Moda di Domani Morena Byoux Moto M&S Mode M&W Peters Optiek Artistiek Palmo Mode Pearle Express Peek Cloppenburg Perry Sport Picobello Prenatal Primafoon Printhouse Promiss Prontophot PTT Postkantoor Radio Modern Electronics Restaurant Van Dijk Restaurant Zuidplein Riroy Rijwielstalling/Fietsshop Roobol Royal Albert Shop Saja Boetiek Scapino De Schoenenreus Schoenkampioen Seen in Vogue Shoe Factory Siebel Juweliers Space Ledermode Spijker Sportshop Chabot Steps Ster Mode Take Five Team Kapsalon The Box The Phone House Tjin Toys 'R Us Trekpleister Tuin van Zuidplein Twinkle Juweliers Verhage Fast Food Van Vorst Vroom Dreesmann WE Wonder Woman Xenos Young Gear Van Zanten Zeeman Van Zummeren Je kon bijna over de hoofden lo- pen, toen Marca op woensdag 23 augustus opende. Drommen klan- ten, allemaal op zoek naar leuke kleding en natuurlijk op jacht naar een cadeaubon. „Vierhonderd mensen in 66n keer over de vloer, dat is een leuk begin", aldus Cari na. „Je bent natuurlijk al weken bezig om alles aan te sluiten en in te richten en het is best wel span- nend als de deuren dan open- gaan." De opening op het Zuid plein is niet de eerste voor Carina, want ze heeft ook al een opening in Kerkrade meegemaakt. Alle win- Bij de opening van de jongste Marca-vestiging lagen cadeaubonnen klaar voor de eerste vierhonderd klanten. Je kon bijna overde hoofden lopen, zo druk was het. foto: Dick Sluijter kels van Marca hebben dezelfde uitstraling. De doelgroep omvat in feite iedereen: van baby's en op- groeiende kinderen tot tieners en volwassenen. Voor iedereen is bij Marca leuke en betaalbare kleding te vinden. „Betaalbare mode die nog leuk is ook", omschrijft Cari na zelf het assortment. „En we zijn heel erg bezig met de sfeer in de winkel. Er hangt een leuk onge- dwongen sfeertje." Zoals gezegd is er voor alle klan ten bij Marca wel iets te vinden. 'Casual' kleding, maar ook grote maten of hele leuke en frisse kleu- ren: Marca heeft't in huis. Sinds enige tijd is de aandacht voor jon- ge mensen van 20 tot 30 jaar bo- vendien wat sterker geworden. Naast het openingsaanbod heeft marca ook regelmatig andere aan- biedingen. Elke twee weken wordt de Marca folder huis-aan-huis ver- spreid en kunnen thuis de leuke koopjes worden uitgezocht. Klan ten komen uit alle richtingen naar het Zuidplein, verwacht Carina. „Want je zit hier toch vlak bij het centrum, met goede verbindingen en er wordt hard aan het nieuwe winkelcentrum gewerkt. Marca is te vinden in winkelcen trum Zuidplein 548, telefoon (010) 410 43 88. Bedrijfsleider A. den Bleker van V &D heeft er alle vertrouwen in dat het winkelcentrum Zuidplein mooi wordt. Het centrale plein, pal voor de deur, oogt al fraai met haar nieuwe plafond. Ook binnen wordt bij V&D geleidelijk aan gemoder niseerd. „De derde etage is al bijna klaar", vertelt Den Bleker. „Daar- na gaan we verder met de tweede. De entree naar het plein wordt smaller en restaurant La' Place wordt groter en krijgt meer glas. Maar dat zal volgend jaar pas ge- beuren. Hopelijk zal het gelijktij- dig met de definitieve invulling van het plein klaar zijn. We mer- ken nu al dat zowel winkeliers als consumenten heel verheugd zijn met de hoeveelheid licht die nu bij Bedrijfsleider A. den Bleker van V&D: 'Nieuw is dat het Prijzencircus dit jaar al op zaterdagavond begint, dat gebeurde anders op zondag.' foto: Dick sluijter het plein is. Het heeft een heel open karakter gekregen. ook 's avonds als al die lampjes in het plafond te zien zijn. Het is nu een weldaad aan licht en ruimte. Een goed, veilig verblijfsklimaat is heel belangrijk." V&D is zelf al weer druk bezig met het Prijzencircus en de na- jaarscollectie. „Die najaarscollec- tie krijgt dit jaar hele leuke kleu- ren", belooft Den Bleker. „De af- gelopen jaren zag je veel grijs, maar nu wordt het heel fris. En wat het prijzencircus betreft: we heb ben zoals gebruikelijk weer een hele aantrekkelijke folder waar alle koopjes in staan. Er komt een enorm rijk aanbod, het is bijna niet op te noemen. Je kunt beter vragen wat er niet is. Nieuw is dat het Prij zencircus dit jaar al op zaterdag avond begint, dat gebeurde anders op zondag. Dat betekent dat we nog slimmer moeten zijn met alles op tijd binnen te krijgen en klaar te zetten. Dat is echt een waanzinnige logistieke prestatie. Het is een compliment waard aan alle mensen die daar lang van tevoren al aan werken." Den Bleker ziet al uit naar de opening van het Prijzencir cus. Voor de medewerkers van het bedrijf is het een intense periode. „Bij de start komen er zo een paar duizend mensen door de deur en daarna gaat dat maar door. Het is fenomenaal. Met elkaar leveren we een geweldige inspanning en het is leuk dat de consument dat waar- deert." Het Prijzencircus van V&D begint aanstaande zaterdag 16 September om 18.00 's avonds. „Ik werkte in 1989 zelf op een ba- sisschool en wilde met een groepje van twintig kinderen een circus- voorstelling organiseren", aldus Both. „Daarna kwamen er meer scholen bij die zoiets ook wel wil- den en in 1993 hebben we een stichting opgericht. Toen zijn we gestart met Circus Rotjeknor. Sindsdien is het als een olievlek uitgebreid en zijn er steeds meer kinderen bijgekomen. We hebben nu al negen groepen met 250 kin deren, die wekelijks circusles krij gen." De circuslessen aan kinderen leid- den uiteindelijk tot echte optredens voor 'groot publiek'. HAL 4 in de wijk De Esch werd een keer afge- huurd en de belangstelling bleek groot. „En dan kun je niet meer te rug...", vindt Both. Tegenwoordig geven de groepen jonge circusar- tiesten dan ook regelmatig optre dens. Er wordt niet met dieren ge- steeds hoger geworden", vertelt Both. Toen Circus Ethiopia naar Nederland kwam, hebben we daar mee samengewerkt. Hun circus zat vol dynamiek en was veel beter. Dat wilden onze kinderen ook wel bereiken. Toen zijn we zelf een an dere richting ingeslagen en dat blijkt in Nederland ook te kunnen. Het gaat nu goed, maar ik zie graag dat er in de rest van het land ook nog jeugdcircussen van de grond komen, dat er meer concurrentie komt, dat prikkelt." Both heeft zijn baan in het onder- wijs inmiddels al lang opgezegd en werkt nu full-time voor Circus Rotjeknor. Een aantal docenten geeft wekelijks circusles aan de deelnemers. Naast het echte kin- dercircus is ook al een jeugdcircus- groep ontstaan, met de iets oudere tieners van dertien tot achttien jaar. En enkele bij Rotjeknor begonnen jongeren denken er zelfs al over om naar een circusschool te gaan. „We hopen nog eens een vaste cir- cusruimte te krijgen", geeft Both blijk van nog meer ambitie. „Cir- cus Rotjeknor straalt iets uit. Het heeft de naam van de stad en ver- koopt ook naar buiten toe." Wie zelf wil zien wat het Rotterdamse kindercircus allemaal kan, moet op zondag 17 September maar eens langs komen. Voor meer informatie over Circus Rotjeknor: Oostzeedijk Beneden 215-B, tel/fax (010) 414 55 80. In ternet: www.bart.nl/roknor. Komende zondag voeren kinderen en jongeren van het bekende Circus Rotjeknor acts op op winkelcentrum Zuidplein. werkt, maar verder kan het publiek alles verwachten dat in het circus thuishoort. Jongleren, acrobatiek, eenwielfietsen of trapeze, variatie is er genoeg. Circus Rotjeknor krijgt voor haar kinder- en jeugd circus subsidie van de gemeente Rotterdam, een blijk van erken- ning voor wat er in de afgelopen jaren is bereikt. „De ambitie is Na een ingrijpende verbouwing is Cafe-RestaurantZuidpleinweerte- rug van weggeweest, geheel ver- bouwd en vernieuwd. Om dit te vieren geeft Cafe-Res taurant Zuidplein al haar klanten een tractatie bij een kopje koffie of thee.Tevens kunt u gebruik maken van de openingsaanbieding: roer- gebakken ossehaaspuntjes met stroganoff- of pepersaus, frites of gebakken aardappeltjes naar keuze en gemengde salade of een dage- lijks wisselende groente. Normaal fl. 17,50 nu ter gelegen heid van de opening slechts fl. 12,50. Deze actie loopt t/m 23 September 2000. Wij zijn open van 09.30 uur tot 19.00 uur (keuken geopend tot 18.30 uur).Nieuwsgierig gewor den?! Kom gerust kijken en proe- ven in onze nieuwe zaak! De piano tijdens de muziekdag van de S.K.V.R. op zaterdag 16 September is geleverd door. Af/c'r dan Muziek! Sinds IS9H. Slledrecht (bij IKEA) Leeghwaterstraat 101 Telefoon (0184) 419 611 Telefax (0184) 421 717 Donderdag Koopavond Rotterdam (centrum) Oostplein 131-146 Telefoon (010) 411 52 55 Telefax (010) 412 97 75 Vrijdag Koopavond Stuur info naar: Winkelcentrum Zuidplein p/a Postbus 5214,2900 EE Capelle a/d IJssel Sommige winkels waren er al en zijn verbouwd, andere zijn geheel nieuw voor winkelcentrum Zuid plein. Tot aan het einde van de re- novatie zal dat proces nog wel even door blijven gaan en krijgen de winkelaars telkens weer een verrassing voorgeschoteld op plek- ken waar eerst de houten schotten het zicht op de vernieuwing ontna- men. Tips van de maand voor wie al even niet meer in het winkelcen trum is geweest: de afgelopen we ken zijn achtereenvolgens kleding- winkel Marca, C&A, en WE. in een nieuw jasje verschenen. De verbouwing van C&A is het meest opvallend. De hele winkel is op- zienbarend veranderd en lonkt zo- dra je de nieuwe hal vanaf het me- trostation binnenkomt. Naast de nieuwe aankleding is er nu ook de jongerenafdeling Clockhouse ge- vestigd, met een heel eigen interi- eur en sfeer. Marca is helemaal nieuw in het winkelcentrum, al waren er al twee vestigingen in Rotterdam. De ope ning was een groot spektakel, zo als u elders op deze pagina kunt le- zen. WE zat al in het winkelcentrum, maar is sinds begin September am- per meer te vergelijken met de ou- de winkels. Zo komt stukje bij beetje het einde van de 'verbou- wingsrommel' in zicht, met steeds meer flonkerende nieuwe winkel- puien. Als dat geen reden is om maar weer eens wat vaker naar het Zuidplein af te reizen...? „We geven overal optredens, in bejaardentehuizen, op theeconcer- ten, bij muziekconcoursen", ver telt schoolleider Jaap Seelbach over de SKVR. „Op het Zuidplein hebben we een popkoor, een en semble en een dansgroep. En waarschijnlijk ook nog een kinder- musical van een half uurtje. Het programma zal ongeveer anderhalf uur duren en daarna doen we het nog een keer." Seelbach is uitermate enthousiast als hij over de SKVR spreekt. Met Fimmyriet Tuinder geeft hij lei- ding aan de SKVR in heel Rotter- dam-Zuid. Beiden zijn ook verte- genwoordigd in het ensemble. „Ei- genlijk een vriendengroepje", vin den ze. „Niets is het ensemble te gek, we spelen overal en met aller- lei muziek. We zijn zelfs al eens in Hongarije geweest. De SKVR probeert aanstaande za terdag niet alleen het publiek te vermaken, maar ook zichzelf te presenteren als muziekschool waar iedereen welkom is, jong en oud. „Dat begint al met een cursus 'Mu ziek op schoot' voor moeders met baby's", legt Tuinder uit. „En daarna hebben we muziekgroepen voor peuters en kleuters." Van de kinderen gaat het aanbod van de SKVR over in cursussen voor jon geren en mensen op oudere leef- tijd. Die cursussen kunnen zowel kort- als langdurig zijn. „Mensen leggen zich steeds minder voor een lange periode vast", weet Seel bach. „Daarom hebben we ook korte cursussen. Mensen doen dan tien weken iets en kunnen daarna weer iets anders gaan doen. er wordt meer geshopt." De moge- lijkheden voor muziekles zijn bij de SKVR schier eindeloos. Alle stijlen, alle instrumenten, zang en dans, het zit allemaal in het aanbod verwerkt. „Het is gewoon leuk", vindt Seel bach zelf van de presentaties van de SKVR. Aanstaande zaterdag kunnen de deelnemende musici van de opleiding laten zien hoe leuk zij het vinden en wat ze van hun cursussen opgestoken hebben. Winkelcentrum Zuidplein en de SKVR zijn daar beide mee ge- diend. Met muziek voor het pu bliek, en tegelijkertijd promotie voor de muziekschool. Informatie over de cursussen van de SKVR is verkrijgbaar via (010) 481.39.44 of (010)419.41.81. SKVR schoolleider Jaap Seelbach: 'Op het Zuidplein hebben we een popkoor, een ensemble en een dansgroep. En waarschijnlijk ook nog een kindermusical van een half uurtje. foto: Dick Sluijter Zuidplein is meer dan zo maar een winkelcentrum. Regelmatig wor den bezoekers verrast met optredens en leuke evenementen. De ko mende weken luidt het programma als volgt: Zaterdag 16 September De SKVR presenteert... Een cultureel podi- umprogramma met optredens van verschillende groepen van de muziek- en dansschool, van 11.30 tot 15.00. Zondag 17 September Deze koopzondag wordt gevierd met 'Het beste van circus Rotjeknor'. Kindercircus in optima forma: komt dat zien, komt dat zien! Van 12.30 tot 16.00. Zaterdag 30 September De Nederlandse kampioen illusionist Chris tian Farla met zijn assistente Bianca. Om 12.30, 13.20, 14.30 en 15.30 optredens op het centrale plein (mits dat geen illusie is gewor den). Zondag 1 oktober Alweer circus, met deze keer Selma's Circuspa- rade. Een podiumprogramma van 12.30 tot 16.30. Zaterdag 7 oktober Modetheater. Een podiumprogramma met veel dans fen de nieuwste najaarsmode. Van 12.30 tot 16.00. Zondag 8 oktober Opnieuw Modetheater. Van 12.30 tot 16.00. Alle programma's worden georganiseerd en gepresenteerd door Ruud van der Heijden. Postbus 5214, 2900 EE in Capelle a/d IJssel.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 51