maasstad - a - Mazda 323 Fastbreak en Sedan op autosalon Parijs JP wr Corsa ruimer en volwassener Mooi voor minder. Toyota Yaris meest populair in Europa Autobedrijf De Koning tevreden over ontwikkeling Seat i wielklem mf - nUTD AutoFix, dat scheelt Fix! Derde generatie begin november op de markt i 'schone' schijn OMMOORD - De Seat Al hambra heeft afgelopen zo- mer een grondige restyling ondergaan. Daarmee staan de neuzen bij het merk weer bij na dezelfde kant op, alleen de Arosa wacht nog op een face lift. Bedrijfsleider Dick Ver- waal van Autoservice De Ko ning heeft dan ook alle reden om tevreden te zijn over het merk. De derde generatie van s we- relds meest populaire com- pacte auto verschijnt deze herfst op de markt. De geheel nieuwe Opel Corsa is vol wassener en ruimer gewor den, maar blijft uiterlijk nog steeds herkenbaar als de op- volger van zijn succesvolle voorganger. De huidige Cor sa is een van de meest succes volle modellen in de geschie- denis van Opel. Sinds de pro- ductie in 1993 startte, zijn er op basis van de tweede gene ratie Corsa ruim zes miljoen modellen van de productielij- nen gerold. Samen met de 3.1 miljoen Corsa's van de eerste generatie komt dat op een in- drukwekkend aantal van ruim negen miljoen. Woensdag 27 September 2000 Redactie: Berne Laros Telefoon 010-4004427 Seat-familiegezicht zet zich voort in vernieuwde rijk uitgeruste Alhambra Verwaal werkt pas sinds kort als bedrijfsleider in Ommoord, waar Autoservice De Koning in juli de Seatvestiging van J. Zeeuw heeft overgenomen. De Koning heeft nu naast Volkswa gen en Audi twee Seatvestigin- gen. „De heer Zeeuw blijft nog wel een paar jaar in het bedrijf werken. We hebben nu twee Seat-dealerschappen, hier en in Krimpen aan de IJssel. Die schaalvergroting geeft voorde- len, zoals het gemakkelijk kun- nen uitwisselen van demonstra- tie-auto's." Seat is in het algemeen een aan- sprekend merk geworden. Het merk heeft zich binnen het Volks wagen-concern ontwikkeld tot een sportieve en complete modellen- lijn. Waardering is er ook: de Tole do heeft al de titel auto van het jaar in de wacht gesleept. „Duitse griindlichkeit met Spaans tempera ment", vat Verwaal de kwaliteiten van de moderne Seat samen. Ook over de nieuwe styling is hij te spreken. „De Alhambra heeft een typisch Seatgezicht gekregen. Het logo is veel prominenter en de voor- en achterzijde zijn helemaal vernieuwd. De auto is nu erg rijk uitgerust en heeft meer veiligheid, met onder meer vier airbags, ABS en het speciale ISO-fix bevesti- gingssysteem voor kinderzitjes." De Alhambra is sinds 1997 de MPV van Seat. Een nog jong mo del dus, dat met de facelift alleen V'v' KCnrAfSr Duitse grundlichkeit met Spaans temperament", zo vat bedrijfsleider Dick Verwaal de kwaliteiten van de moderne Seat Tijdens de Parijse Autosalon, die de komende twee weken plaats- vindt, zijn in de Mazda-stand een aantal opzienbarende pri- meurs te bewonderen. Als we- reldprimeurs worden de nieuwe 323 FastBreak en 323 Sedan, de nieuwe MX-5 en Xedos-9 gepre- senteerd. Ook de Mazda Tribute zal in Parijs niet ontbreken. De nieuwe Mazda 323-versies hebben uiterlijk een aantal wijzi- gingen ondergaan. De motorkap, de voor- en achterlicht units, de grille en de bumpers krijgen een nieuw design. Het interieur wordt voorzien van nieuwe two-tone bin- nenbekleding, waarbij uit drie va- rianten gekozen kan worden. Ook de motoren zijn aangepakt. De hui- dige 1.5 liter benzinemotor, goed voor 88pk/65kW, wordt vervan- gen door een 1.6 liter versie (100 pk/74kW). De 1.8 liter motor (115 pk/84 kW) maakt plaats voor een 2.0 liter krachtbron die 130 pk/96 kW afgeeft. ook op het gebied van de dieselmotoren wordt het nodige gewijzigd. Zo komt de 2.0 liter dieselmotor te vervallen en zal de huidige 2.0 liter DiTD van 90 pk/ 66kW een vermogen krijgen van 100 pk/74 kW. Algemene verbete- ringen zoals onder meer het redu- ceren van motor-, wind- en ban- dengeruis, een verbeterd stuur, rem- en veergedrag zullen in de nieuwe 323-versies worden toege- past. Later dit jaar zullen de prijzen van de nieuwe 323 FastBreak en Sedan bekend worden gemaakt. Mazda heeft inmiddels een prijsin- dicatie afgegeven voor zijn eerste Sports Utility Vehicle, de Tribute. De Tribute, die in april van 2001 in Nederland wordt verwacht, zal verkrijgbaar worden in twee uit- rustingsvarianten; de Exclusive en de Touring. Aan de 4x2 Exclusive- versie gaat 54.995 gulden kosten, voor de 4x4 uitvoering moet 57.495 gulden worden neergeteld. Aan de 4x4 Touring-versie komt een prijskaartje van 60.995 gulden te hangen. De V-6 Touring-versie, goed voor 198 pk/145kW wordt volgend jaar juli verwacht. De prijs is gei'ndiceerd op 81.495 gulden. Autominnend Nederland gaat eind dit jaar ook kennis maken met de nieuwe MX-5. De belangrijkste wijziging in het interieur is een ge- heel nieuw design van de stoelen. Verder heeft de MX-5 een variabe- le kleptiming, een automatische transmissie en wordt leverbaar in drie uitvoeringsvarianten; Eclusi- ve, Touring en Sports. Ook de nieuwe Xedos-9 is in Parijs te be wonderen. Dit model is uitgevoerd met een vijfpuntige grille, met daarin het grote Mazda-logo, een gewijzigde motorkap en nieuwe achterlicht-units. De Xedos-9 is een grote krachtbron; met 2.5 liter V6, goed voor 167 pk/123kW en uitsluitend verkrijgbaar met een automatische transmissie. Eind dit jaar wordt de Xedos-9 in Neder land verwacht. De prijs van de MX-5 en de Xedos-9 wordt eind dit jaar bekend. Spuitwerk en schadeherstet kan goedkoper. AutoFix bewijst dat met AutoFix Bodypaint: vaste lage prijzdn, een overzfchtelijk menu- systeem waarmee u zetf de de aanpak en de prijs bepaalt. En met Budget Repair waarbij u kunt kiezen tussen originele, ge- bruikte of merkloze onderdelen. In alle ge- vallen bespaart u Fix! Bel 010 429 57 57, kijk op www.autofix.nl of kom langs op de Waaihaven N.2. 35 in Rotterdam voor een vrijblijvende offerte. bodypaint budget repair Nu is er dus de derde generatie Corsa. Het nieuwe model is ge- groeid en compact. Hij biedt aan- zienlijk meer binnenruimte en be- schikt over de langste wielbasis (2.491mm) in zijn klase. De volle- dig verzinkte carrosserie laat top- cijfers noteren op het gebied van veiligheid en kwaliteit, dankzij de met 33 procent toegenomen torsie- stijfheid. De efficiente aerodyna- mica en het sterke motorenaanbod, bestaande uit zes Ecotec benzine- en dieselmotoren met vierkleppen- techniek, verzekeren een laag brandstofverbruik. Het topmodel, de Corsa GSi, beschikt met zijn 92 kW/125 pk 1.8-liter krachtbron over een topsnelheid die boven de 200 km per uur ligt. Alle benzine- motoren voldoen aan de Euro IV emissie eisen, die pas in 2005 van kracht worden. Naast een handge- schakelde versnellingsbak en een automaat, kunnen Corsa kopers nu voor het eerst ook kiezen voor Easytronic, een comfortabele en economische, geautomatiseerde 'handbak'. De nieuwe Opel Corsa is ruimte- lijk, heeft een rijk uitgerust interi eur met geavanceerd infotainment- systemen en een nieuw DSA chas sis voor verfijnd en dynamisch weggedrag. Hij is bovendien uitge rust met een stijve en volledig ver zinkte carrosserie met uitgebreid veiligheidspakket en kent minima- le onderhoudskosten. De nieuwe Opel Corsa wordt begin november in Nederland verwacht. II nog maar aantrekkelijker is gewor den. De auto biedt een zee van ruimte, die naar behoefte is in te delen. Er kunnen maximaal acht passagiers in, verdeeld over twee rijen van drie stoelen en nog twee extra stoelen achterin. Maar met enige aanpassing zijn stoelen weg te klappen en kan er juist veel ba- gage 'aan boord'. Het interieur geeft tal van praktische mogelijk- heden om kleine zaken op te ber- gen. Of het nu om een handige houder voor een frisdrankblikje of een extra klaptafel gaat, de Alham bra heeft het. Ook op andere gebie- den is de Alhambra veelzijdig. Een interieurluchtfilter,airconditioning of het electroninsche Climatronic systeem zorgen voor een prettig klimaat in de cabine. Stuurbe- krachtiging en electrisch bediende ruiten horen eveneens bij de uitrus- ting. En met de Total Traction 4 uitvoering verandert de Alhambra zelfs in een vierwielaangedreven voertuig. Motorisch zijn er zes ver- sies leverbaar, drie benzine-en drie dieseluitvoeringen. De basis vormt de betrouwbare 2.0 liter, met een vermogen van 115 pk. De topuit- voering geeft echter een V-6 te zien, die maar liefst 204 pk onder de motorkap herbergt. Zoals gezegd is de herstyling van Seat nu bijna voltooid en krijgt al leen de Arosa op korte termijn nog een nieuw gezicht. Daarmee is de modellenlijn volledig op elkaar af- gestemd. Die modellenlijn staat echter nog meer te wachten. Op de Parijse autotentoonstelling is tot 15 oktober nog de Leon Cupra 4 te zien. Dat wordt de absolute topver- sie van de Leon, met een V-6 mo tor en vierwielaandrijving. Als dat geen Spaans temperament meer is... Het zal echter nog enige tijd duren voor de Leon Cupra 4 op de markt is. Ook in het verschiet ligt de nieuwe 1.9 liter TDi-dieselmo- tor, de krachtigste dieselmotor ooit door Seat ontwikkeld en binnen- kort leverbaar voor de Leon en de Toledo. Kortom: Seat heeft met zowel de vernieuwde Alhambra, de nog te verwachten facelift voor de Arosa, als met de noviteiten voor het komende jaar heel veel te bieden. U vindt Autoservice De Koning in Dwerggras 15 in Rotterdam-Om- moord, telefoon (010) 421 07 66 of aan de Parkzoom 21 in Krimpen a/ d IJssel, telefoon (0180) 51 35 55. Internet: http://www.seat.nl. Toyota heeft in Europa het eerste half jaar van 2000 afgesloten met een re- cord-aantal verkopen. In de eerste zes maanden werden er 356.500 auto's verkocht. Een groei van 19 procent ten opzichte van dezelfde periode vo- rig jaar. De sterke groei is mede het gevolg van de indrukwekkende reeks van acht nieuwe modellen en tien nieuwe motoren, die de laatste vijftien maanden geintroduceerd werden. In Europa blijkt de Yaris het meest po pulaire Toyota-model te zijn met in totaal 123.300 verkochte eenheden. De Corolla en Avensis komen op een tweede en derde plaats, met respec- tievelijk 77.300 en 62.600 eenheden. Enkele weken geleden konden we het lezen in de krant. Ergens in het land kreeg een 'onverlaat' van een kennelijk overijverige dien- der een boete van maar liefst 450 gulden voor het weggooien en uit- trappen van een sigarettenpeuk bij een tankstation. Die boete bleek zelfs de officier van justitie te gortig. Hij toonde zich aanzienlijk milder door de boete tot 145 gulden te verlagen. Toch nog een heel bedrag voor een achteloos weggegooide peuk. Maar vooruit, met heel veel goede wil moet de man het gevoel hebben kunnen oproe- pen, al zou het uit zijn tenen moeten komen, een bee'tje 'gematst' te zijn. Hoewel ik niet veel op heb met dergelijke, extreem plichtsbetrach- tende politiemensen, wenste ik onlangs dat zo'n zelfde politiefunc- tionaris getuige was van het tafereel dat zich voor mijn ogen af- speelde. Geduldig wachtend op mijn beurt om aan de pomp benzine te tanken, stond ik in mijn eenvoudige middenklasser, achter een ex- horbitant luxe exemplaar uit de duurste klasse. Zo 'n bak waar je je bij wijze van spreken als gemiddelde burger, bijna kwijlend, dat wel, voor zou 'generenom er in rond te rijden. Het koppel dat er in zat vormde qua uiterlijke verschijning een geheel met het automo- biel. Zij, in haute couture kleding, zichtbaar niet afkomstig uit een van de bekende confectie-supers, beschaafd opgemaakt. Een dame! Hij, van hetzelfde laken een pak; een gedistingeerde heer, gestoken in stijlvol perfekt gesneden kostuum. Het leek heel wat, maar bleek niet wat het leek. Terwijl hij de benzineslang in de tank stopt, gaat plotseling het rechter portier open. Tot mijn onuitsprekelijke verbazing zie ik hoe zij, terwijl hij wacht tot de tank gevuld is, een asbak vol met peuken naast de auto omkeert, terwijl op nog geen drie meter afstand een afvalbak duidelijk zichtbaar, niet vol, aanwezig is. Terwijl ik me zat af te vragen of ik daar een opmerking over moest maken, was een ander me voor. Een eveneens tankende, groezelig uitziende in vuile, niet te miskennen werkkleding, gehulde langhari- ge automobilist, kwam van een naastgelegenpomp op de 'dame' af en riep haar verwijtend toe: „Moet dat nou zo? Ziet u die afvalbak daar niet?" Ik zal u de litanie van vreselijke ziektes, vloeken, scheld- en schuttingwoorden besparen die er toen uit het mondain gekapte hoofd naar buiten rolde. ,,Kijk naar je eige, slemiel. Ga in bad en was je vieze kop", snauwde ze de verbouwereerde man nog toe, voordat zij met een klap het portier dichttrok. Haar partner deed er nog een schepje bovenop. Terwijl hij instapte snauwde hij: Teringlijerbemoei je met je eigen zakenom vervolgens met nog net niet gierende banden, zonder af te rekenen, als een speer het benzinestation te verlaten. Wat had ik dit stel die dienstklopper met zijn bonboekje graag ge- gund. Ruw geschat lagen er tussen de rest van de gedumpte troep minstens dertig peuken op de grond. Dertigmaal 450 gulden en dan natuurlijk geen wetsdienaar op de achtergrond die de boete wat verzacht. 'Schone schijn' mompelde de werkman nog smalend, voordat hij in de shop verdween om zijn rekening te voldoen, daar- na met een bezem naar buiten kwam en de achtergelaten troep bij elkaar begon te vegen. Dra. A.N.W. Blaak

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 11