Italiaanse weken bij Bouman: een ontmoeting met kunst en cultuur Italie trekt steeds meer toerisme aan Versier een Venetiaans masker en win een 'koele' slaapkamer ledere week verloting van een reis naar Italie Aan alle bambini's Reisburo Holland International: Scherpe aanbiedingen en scherpe prijzen Vier weken lang: Viva Bouman, viva Italia X Wist u dat? KRALINGSE VEER - Het Italiaanse volk is gevoelig, tempe- ramentvol, intelligent en heeft verrukkelijke culinaire speciali- teiten, maar bovenal staan de Italianen bekend om hun diepge- wortelde kunstzinnigheid. Vanaf de primitiefste beschaving heeft Italie veel grootmeesters in kunst en architectuur voort- gebracht. Kunst zit de Italianen in het bloed, dat was zo en dat blijft zo. Getuige de vele hedendaagse kunstenaars die moeite- loos doordringen tot de top in de kunstwereld. Blijven we dicht bij 'huis', dan zien we een indrukwekkende rij Italiaanse meubelontwerpers, momenteel de internationale designs en trends bepalend. „In een gondel langs de pa- leizen van Venetie, luieren aan het Lago Maggiore, dui- ken in de Adriatische zee, truffels zoeken in Umbrie, genieten van het Toscaanse straatleven terwijl je in de rij staat voor een der mooiste musea van de wereld: het Uf- fizi in Florence, een avond- concert bijwonen op het be- roemde Piazza del Campo in Siena, cultuur en maffia snui- ven op Sicilie en vis eten op Sardinie. Allemaal geliefde bezigheden en oorden waar steeds meer Nederlanders naar toe trekken. De allerbe- langrijkste trekpleister blijft evenwel nog steeds Rome. Spelregels loterij (Advertorial) wt&mil 1 Een van de vele sfeervol ingerichte studio's bij Bouman. V - pers in zijn Boumanhuis heeft we- ten binnen te halen. Vooral mo dern, maar ook de klassieke ont- werpen staan hoog genoteerd op de Internationale woontrends: Meraviglioso!! U moest ze maar eens komen bekijkcn bij Bouman, die u alien van harte uitnodigt om Italie te beleven tijdens de Italiaan se weken van zaterdag 30 Septem ber tot en met zaterdag 28 oktober. Het gehclc complex zal in het te- ken van Italie staan, zowel boven als beneden. Geen uitnodiging van Bouman zonder feestje: tijdens de Italiaanse weken zult u verrast worden door hoogstandjes uit de culinaire Itali aanse keuken, uiteraard vergezeld van Italiaanse wijnen. En zoals het een echt Italiaans feest betaamt zal het fameuse mimetheater Comedia d'l Arte verschillende optredens verzorgen. Daarnaast kunnen kin- deren Italiaanse maskers naar Ve- netiaans voorbeeld maken en kunt u kennismaken met Italiaanse mo de, hoeden, reizen en muziek. En dan heeft het Boumanteam, in sa- menwerking met Reisburo Hol land International, ook nog eens een geweldige loterij georgani- seerd. Met als hoofdprijs: vier maal een reis naar Italie voor twee personen. Maar ook prijzen als een klok van ontwerper Jan des Bou- vrie, lectuurbakken, tuinstoelen, en kadobonnen ter waarde van 500 en 250 gulden. Prego! Nog meer prij zen, hoe kunnen ze het er voor doen: de spectaculiare aanbiedin- gen op de verschillende afdelingen zijn een hoofdprijs op zich! Stapt u de komende weken Bou man binnen; ontdek Bouman, ont- dek Italie bij Bouman, ontdek Ita lie en....kom uzelf tegen! Benve- nuto! Een indrukwekkende rij Italiaanse meubelontwerpers bepaalt de Internationale designs en trends. Hij is een gewone Hollandse jon- gen, maar toont toch veel overeen- komsten met het Italiaanse volk, zeker op het gebied van kunst: Rien van Buuren - hij doet zich graag tegoed aan zijn lievelingsge- recht Osso Bucco, vergezeld van een glas voortreffelijke Vino Nobi- le de Montepulciano - komt tijdens vakantie tot rust onder Italiaanse cypressen en heeft een fingerspit- zengefiihl voor kunst. Wellicht een van de redenen dat hij, in een on- derhandelingssfeer van ons-kent- ons, schitterende meubelen van vooraanstaande Italiaanse ontwer- Lederen meubelen komen uitstekend tot hun recht in zowel een klassiek als een modern interieur. Italie trekt steeds meer toerisme aan. Heeft als vakantieland even een dip gehad vanwege de aan- slagen, maar nu gaat Nederland weer massaal naar dit schitte rende land. Vergeet verder Mi- laan niet, de stad voor veel voet- balliefhebbers en ook de stad waar steeds meer Internationale beurzen op het gebied van mode en wonen worden gehouden, daar weten ze bij Bouman alles van!" Reisburo Holland International verzorgt, in samenwerking met Bouman Meubelen, de vier hoofd- prijzen tijdens de Italiaanse weken bij Bouman: een weekend naar Ita lie voor twee personen ter waarde van 1500 gulden met een bestem- ming naar keuze. Hans van Win- gerden van dit reisburo heeft wel enkele suggesties: weekendje Ro me, Venetie of Milaan is heel goed te doen. Desgewenst kunnen de mensen de reis voor eigen reke- ning natuurlijk ook verlengen. Naar de Dolomieten voor de win- cif Bambini's mogen zich naar hartelust uitleven in de ballenbak. Wat hebben ze met z'n alien hard gewerkt bij Bouman om voor jullie een heel nieuw paradijsje te ma ken. Het mocht de bambini's (is Italiaans voor kinderen) aan niets ontbreken. En ga nou eens kij- ken..., ontbreekt er ook maar iets aan? Mama mia, que bello! Jullie kunnen zelfs spelletjes doen aan de computer. Of lekker relaxed een videootje kijken op zo'n leuk jack- potstoeltje, een kleurige duik in het ballenbad nemen, tekenen, knutse- len, glijden, hobbelen etc. En altijd is er wel een aardige dame of heer in de buurt om een beetje toezicht te houden, zodat jullie ouders op hun gemak kun nen rondkijken. Want je weet, wanneer vader en moeder bij Bouman rond gaan kijken, dan duurt dat wel even, oervevelend om daar dan bij te hangen. Van- daar dus dit paradijs. Maar dat is nog niet alles, omdat het de hele maand oktober een beetje feest op z'n Italiaans is bij Bouman, is er voor jullie een 'Itali aanse' wedstrijd georganiseerd: Jullie mogen een Venetiaans mas ker (die gebruiken ze in Italie altijd bij belangrijke feesten), inkleuren, versieren, beplakken, net zoals jul lie denken dat het het mooist is. Je kunt het thuis doen, of in het kin- derparadijs, ook bij buurman Trendhopper kun je meedoen. En wat kun je dan winnen? Kinde ren van 8 tot en met 12 jaar een complete teenerkamer, een hoek- bureau, of een bureaustoel en kin deren van 4 t/m 7 jaar ook een complete teenerkamer, een stoffen stoelbankje of een jackpotstoeltje. Alle reden om nog beter dan je best te doen, je kunt je kunstwerk tot en met 28 oktober inleveren bij de re- ceptie van Bouman of buurman Trendhopper aan het Kralingse Veer. Veel succes en plezier er mee. Italie staat voor stijl en elegance, dat is bij Bouman duidelijk zichtbaar. tersport bijvoorbeeld, momenteel erg in trek bij de die-hards onder de wintersporters." Schitterende Italiaanse designmeubelen stelen de show bij Bouman. Gedurende de gehele maand okto ber staat bij Bouman Meubelen de schijnwerper op Italie gericht en wordt de bezoekers gepresenteerd wat Italie allemaal onder de zon heeft. Italiaans design in de nieuw- ste studio van Bouman 'The Art of leather', Italiaanse romantiek bij de vele stijlmeubelen en ook in het sprookjesachtigeSlaaptheater zult u verrast zijn over de Italiaanse ontwerpen voor de moderne slaap kamer. De vele Italiaanse stijlmeubelen van zowel modern als klassiek de sign worden tijdens de oktober- maand in het decor geplaatst van Italiaanse cultuur, recreatie, mode, muziek en culinaire specialiteiten. Het vermaak zal reiken tot in uw portemonnee, want behalve de ve le evenementen kunt u zichzelf ex tra verrijken door gebruik te ma ken van de vele spectaculaire aan biedingen. Het Italie-virus, dat Bouman in z'n greep houdt, is overgeslagen naar de buren Trendhopper. Rien van Buuren, il signore direttore van Bouman, heeft zijn enthousiasme over weten te brengen bij Trend hopper die spontaan meedoet aan de grote loterij. En dat betekent: Dat u tijdens de oktobermaand bij besteding vanaf 50 gulden- bij Bouman of Trendhopper in Kra lingse Veer een lot ontvangt. Een gedeelte van dat lot kunt u inleve- Tijdens de Italiaanse weken kunt u bij Bouman genieten van een stukje onvervalst Ita liaans toneel: mimespelen van het Comedia d'l Arte. De kunst van het Mime-spelen, het woordeloos uitbeelden van allerlei situaties, vindt haar oorsprong in Italie. Mi mes werden zelfs al opge- voerd in het Oude Rome tij dens het Floriale-festi val ren tot 15.30 uur op de daaropvol- gende zaterdag. De trekking vindt aansluitend plaats om 16.00 uur. ledere week wordt er een cadeau- cheque verloot ter waarde van 1500 gulden voor een weekend Italie, en vele andere prijzen waar- onder kadocheques ter waarde van 500 en 250 gulden, een klok van Jan des Bouvrie, tuinmeubelen, etc. Enige voorwaarde is dat u een deel van het lot heeft ingeleverd en dat u aanwezig bent bij de trek king. Veel succes! Zaterdag 30 September, geen beter leven dan een Italiaans leven Mimespelers Comedia d'l Arte Italiaanse markt: Proeverijen en verkoop Italiaanse specialiteiten Presentatie Italiaanse mode en hoeden Live music Italia Zondag 1 Oktober, waarom zegt 'ie nou niets? Mimespelers Comedia d'l Arte Italiaanse markt: Proeverijen en verkoop Italiaanse specialiteiten Presentatie Italiaanse mode en hoeden Live music Italia Zaterdag 7 oktober, wie gaat er naar Italie Karikaturist tekent uw portret Italiaanse markt: Proeverijen en verkoop Italiaanse specialiteiten Presentatie Italiaanse reizen, mode en hoeden Live music Italia 16.00 uur: Trekking eerste loterij Zaterdag 14 oktober, oh wat ben je mooi Karikaturist tekent uw portret Italiaanse markt: Proeverijen en verkoop Italiaanse specialiteiten Presentatie Italiaanse reizen, mode en hoeden Live music Italia 16.00 uur: Trekking tweede loterij Zaterdag 21 oktober, oh sole mio Karikaturist tekent uw portret Italiaanse markt: Proeverijen en verkoop Italiaanse specialiteiten Presentatie Italiaanse reizen, mode en hoeden Live music Italia 16.00 uur: Trekking derde loterij Zaterdag 28 oktober, de laatste reis gaat emit Mimespelers Comedia d'l Arte Italiaanse markt: Proeverijen en verkoop Italiaanse specialiteiten Presentatie Italiaanse reizen, mode en hoeden Live music Italia 16.00 uur: vierde trekking loterij Tekst: Irene Boonekamp Foto's Dick Sluijter

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 31