maasstad ni@urn Bot wonen en slapen, een klassieke, stiilvolle keus Plaisier Interieur geeft theatrale sfeer aan nieuwe showroom Timber House parket, stelt service en persoonlijke benadering voorop Nieuwste van het nieuwste op het gebied van wonen j£ m 'We kiezen er nu voor onze eigen identiteit uit te dragen' Beveiligings- specialist is nachtmerrie voor inbreker Woonbeurs RAI van 10 tot en met 15 oktober d \(o. "VLAARD1NGEN - Al bijna evenlang als de stijlperiodes waaruit hun meubelen stam- men, al zestig jaar lang is de firma Bot gevestigd aan de Oosthavenkade 56. Bot is een begrip in de wereld van klas sieke meubelen, bedden, ma- trassen, vloervbedekking en 1 gordijnstoffen. Warenhuis Vraag naar huurwoningen stijgt Kurk fr\» \»A, Woensdag 4 oktober 2000 wx91 1 'Het winkelpand van Bot Meubelen vormt al jarenlang een vertrouwd gezicht in het stadsbeeld. (foto: Roger v.d. Kraan Klassieke meubelen horen bij ouderen? Mooi mis. Je staat ver- stpld hoeveel jongeren opeens helemaal op de klassieke toer gaan. Dat merken ze bij Bot maar al te goed. „Toch blijven we op de eerste plaats een speci- aalzaak, gericht op het senioren- publiek. Vooral mensen die om welke re- den dan ook een maatje kleiner gaan wonen en dan ook kiezen voor meubelen in een maatje klei ner. Echter wel met een maximum aan zitcomfort. Onze stoelen bij- voorbeeld, kunnen in alle hoogtes en standen gezet worden. Tuttig, stijf? Kom maar kijken, onze zoge- naamde comfortstoelen zien er verre van tuttig of stijf uit, daarom komen er ook steeds meer jonge ren op af, dat is nog nooit in de zes tig jaar gebeurd." Een warenhuis voor woninginrich- ting, zo kun je Bot wel omschrij- ven. Helaas zijn er drie trappen in het pand, niet voor iedereen even makkelijk te bestijgen, maar toch komen belangstellenden allemaal wel op de een of andere manier naar boven. „En wie echt slecht ter been is, of om andere redenen niet naar ons kan toekomen, daar gaan we naar toe. Vragen we van te vo- ren goed wat de bedoeling onge- veer is en dan komen we gewoon met wat modellen thuis." Van grootvader, via vader naar zoon. „Ach, eigenlijk is er niet eens zoveel veranderd. Alhoewel, de meubelen ja, die zijn in de loop der jaren wel wat vlotter, vrolijker geworden. Aansluitend bij onze doelgroep, want de ouderen zien er toch ook veel vlotter en jeugdiger uit dan pakweg een halve eeuw ge- leden!" De firma Bot is er op ingesteld dat alle meubelen, bedden etc. snel le- verbaar moeten kunnen zijn. „Het komt nogal eens voor dat iemand bijvoorbeeld vanuit een zieken- of verpleeghuis niet meer teruggaat naar huis. Dan moet de nieuwe woning snel ingericht kunnen wor den. Binnen 24 uur is alles te leve- ren, we hebben een enorme voor- raad in opslag. Gordijnen, daar moeten de mensen helaas tien da- gen op wachten, maar dan zijn ze welkant-en-klaar.Stoelen,banken, eet- en zithoektafels, kleinmeube- len, dressoirs, TV-kasten, wand- meubels, buffetkasten en accesoi- res, de keus is bij Bot enorm, voor al in het eikenprogramma. Ook het assortment aan bedden is aanzien- lijk. Van de, iets hogere, senioren- ledikanten, bedtafeltjes, matrassen en lattenbodems tot de meest ge- avanceerde en luxe bedden die in alle mogelijke standen gezet kun nen worden. Het advies, daar hoe- ven we eigenlijk niets meer over te zeggen, dat laten we maar aan Bot over, al zestig jaar vakkundig, klantvriendelijk en buitengewoon servicegericht. Bot wonen en slapen Oosthavenkade 56 Vlaardingen telefoon: 010-4345163 Door de grotere ruimte heeft het bedrijfzijn assortiment verder kunnen uitbreiden met gerenommeerde meubelmerken. ROTTERDAM - Het nieuwe op- pervlak van Plaisier Interieur heeft een theatrale uitstraling. Op de vloer ligt beton dat met ieen egalinelaag is bewerkt en is afgewerkt met olie. De construc- ties zijn opzettelijk niet wegge- werkt. Metalen lampen hangen aan een schuifsysteem en belich- ten de ruimte in allerlei richtin- gen. Het plafond is zwart. Tus- sen de banken staan hoge, loden plantenbakken die in symmetrie op elkaar zijn afgestemd. Plaisier Interieur in Ridderkerk is uitgebreid. In januari is met de bouw begonnen. Nu is aan het op- pervlak 1300 m2 toegevoegd waardoor het totaal op 6500 m2 komt. Het gedeelte is bedoeld als showroom, maar kan ook worden ingehuurd voor mode- en meubel- shows. Door de grotere ruimte heeft het bedrijf zijn assortiment verder kunnen uitbreiden. De nieuwe col- lectie van leverancier Mol is daar nu aan toegevoegd. Dit zijn zit- meubelen van een kwalitatief hoog niveau waarin voornamelijk leer is verwerkt. Daarnaast heeft Plaisier Interieur meer meubels van het merk Grange aan de sortering toe gevoegd; dit zijn eigentijdse klas sieke modellen kasten en eethoe- ken. De winkel heeft naast deze merken meubels te koop van grote namen als Montis, Leolux, Gelder- land, Arx en Rolf Benz. Eigenaar Floor Plaisier heeft zijn zaak uitge breid om de klanten meer keuze te bieden. Hij heeft het nieuwe op- pervlak zelf ontworpen. Het vol- doet aan de nieuwe trend; de thea trale sfeer. Mensen willen meer keuzemogelijkheden hebben zon- der al te ver te hoeven lopen." En aan die wens komt Plaisier tege- moet. In de toekomst wil hij nog verder uitbreiden.Naast de ruime keuze aan zitmeubelen en kasten, heeft Plaisier Interieur een grote De showroom is aanzienlijk uitgebreid en kan ook worden ingehuurd voor mode- en meubelshows. (foto's Rob Kamminga) keuze aan slaapkamers en gordij nen. Ook in bedden en ledikanten is een ruime keuze. „Van Auping zijn wij een van de grotere dea lers." Plaisier Interieur heeft ook gedacht aan de oudere slapers; daar biedt hij hogere ledikanten voor aan. Nieuwe trends op het ge- bied van meubelen zijn volgens verkoper Michel van den Bulk de kleuren wit en grijs. Ook ahom, beuken- en kersenhout zijn bij de klanten van Plaisier in trek. Daar- entegen slaat de bruine stoffering niet aan. „Ik denk dat dat komt omdat dat 20 jaar geleden nog een gangbare kleur was. De kopers van nu zijn daarin opgegroeid, en erva- ren het niet als 'nieuw'." In een volgende generatie vermoedt de Plaisier-verkoper dat het wel suc- ces heeft. Wat wel aanslaat is chroom en glas gecombineerd met hout. In bijna alle merken meube len van Italiaans tot Belgisch is die trend terug te zien. „Dat heeft een reden. Het moet met elkaar te com- bineren zijn anders kopen mensen het niet." Ook de stijl uit de jaren 60 zet zich voort. Al moet Plaisier zeggen dat Plaisier Interieur geen trendsetter is. „Wij zijn trendvol- gers." En dat bevalt hem prima. Van den Bulk is nu 23 jaar in dienst bij de eenmanszaak. Hij is niet de enige werknemer die hier al tientallen jaren werkt. „Als het hier niet leuk was, was ik allang weg- gegaan." Het bedrijf telt momen- teel 30 medewerkers. Plaisier Inte rieur bestaat nu 102 jaar. Floor Plaisier is de derde generatie Plai sier die de zaak in handen heeft. In 1898 is zijn grootvader Arie Jan begonnen met de verkoop van sta- len aan de deur. Eerst liep hij met de stalen op zijn rug, later nam hij een kruiwagen mee en uiteindelijk verkocht hij zijn waren met paard en wagen. In 1911 kocht Arie Jan het stuk grond aan de Lagendijk in Ridderkerk waar Plaisier Interieur nog steeds is gevestigd. Sindsdien is het bedrijf alleen maar uitge breid. Arie Jan begon met een op- pervlakte van 20 m2. In 1953 groeide het bedrijf tot 575 m2 Daarna werd nieuwbouw gepleegd in 1960, 1965 en 1967. De totale bedrijfsruimte bedroeg toen 1000 m2. In 1980 ,1991 en 1996 vond ook een uitbreiding plaats. Met de huidige uitbreiding kunnen nu 6.500 m2 worden geteld. Wat is het geheim achter het succes van Plaisier Interieur? Floor Plaisier denkt in eerste instantie aan het goede personeel. De meesten heb ben het Hout- en Meubelcollege in Rotterdam afgerond. Mensen gaan naar die school toe omdat ze gei'nteresseerd zijn in meubelen. Daardoor weet je dat ze gemoti- veerd zijn.'Op het college krijgen ze vakken als stofferen en houtbe- werking. „Ze weten hoe de meube len in elkaar zitten, en kunnen daardoor goede adviezen geven." Daarnaast denkt Plaisier het te danken te hebben aan de 'plaisieri- ge' prijzen met daarbij een goede kwaliteit. De eenmanszaak heeft ook beroemde mensen als klant ge- had. Namen wil Plaisier niet noe- men. „Voor mij is elke klant een beroemdheid, en zo zal hij in miin winkel worden behandeld." Plaisier Interieur Lagendijk 99 Ridderkerk Tel. 0180-423500 Het huren van een woning is dit jaar gemiddeld met 2,8 procent duurder geworden. Dit percentage ligt ruim boven het inflatieniveau met 2,2 procent en is ook hoger dan waar de staatssecretaris van VROM op rekende. De prijzen van koopwoningen zijn eveneens sterk gestegen. Tengevolge daar- van is de vraag naar kwalitatief goede huurwoningen toegeno- men. Starters en beginnende tweeverdieners willen immers ook in een goed en leuk huis wonen. De gemiddelde huurprijs in de particuliere sector bedraagt inmiddels duizend gulden. Dat is gemiddeld negentig procent van de maximaal toegestane huurprijs. Uit een onderzoek van de Nederlandse Woonbond blijkt echter dat de huurder te weinig waar voor zijn geld krijgt in ver- gelijking met huurders uit de sociale huursector, waar de huur prijs gemiddeld 65 procent van de toegestane maximum bedraagt. Degenen die momenteel in de par ticuliere sector huren, maar den- ken voordeliger uit te kunnen zijn, zijn voor vrijblijvende informatie welkom bij Koophuis en Hypotheek Adviescentrum op de Koemarkt 4 in Schiedam, voor een vrijblijvende orientatie op hun financiele (on)mogelijkheden. WW* (foto Dick Sluijter) Parket is er in veel verschillende houtsoorten en in tal van patronen legbaar. ROTTERDAM - Parketvloeren zijn weer helemaal in. Zelfs de klassieke systemen scoren onge- kend hoog. Was het een aantal jaren slechts weggelegd voor de welgestelden in de samenleving, tegenwoordig kan vrijwel ieder een een parketvloer aanschaffen. „De prijzen zijn in de loop der ja ren behoorlijk gezakt en er zijn veel meer mogelijkheden bijgeko- men." Vijf jaar geleden openden de heer en mevrouw Nillesen hun parketwinkel in de Hoogstraat 54a. Weliswaar nog onder een andere naam, maar sinds augustus van dit jaar varen ze verder onder eigen vlag: 'Timber House'. „Dat komt, legt Nillesen uit, dat we er aanvan- Veel mensen verkeren in de veronderstelling dat zij hun woning goed beveiligd heb ben tegen inbrekers. Maar zouden zij de genomen maatregelen aan een beveili- gingsspecialist voorleggen, dan is de kans groot dat deze er nog wel het een en ander op heeft aan te merken. Natuurlijk geeft geen enkele beveiliging honderd procent zekerheid. Een beveiliging is ook bedoeld om het een inbre ker zo moeilijk mogelijk te maken, door vertragingen in te bouwen. De beveiligings- specialist is dan ook een nachtmerrie voor iedere inbre ker. Van belang is het dat deu- ren en bovenramen op bal- kons en begane grond, goed beveiligd zijn. Zij moeten op zijn minst voorzien zijn van goedgekeurde sloten, beslag, dievenklauwen en Secu- strips. Dat zijn strips die de kier tussen deur en kozijn af- sluiten, waardoor het moeilijk wordt om inbraakgereedschap tussen deur en kozijn te krij gen. Zeer belangrijk is ook de verlichting. Schrikverlichting bijvoorbeeld, door middel van een passief infra-rood detector en een halogeen lamp zodat iemand die het huis nadert on- verwacht een schijnwerpen op zich gericht krijgt. Een goede beveiligingsspecialist, zoals bijvoorbeeld Breur Beveili ging aan de Riviumboulevard 147 in Capelle a/d IJssel, werkt veel samen met de poli tic en beveiligt volgens de normen van het 'Politie Keur- merk voor veilig wonen' en de Stichting Borg. Zij hante- ren normen die zoveel veilig- heid impliceren, dat er zelfs verschillende verzekeringen zijn die beveiliging volgens deze normen eisen. Zowel het Politie Keurmerk als de Stich ting Borg eisen dat al het be- veiligingspersoneel dat met hen samen en volgens hun' normen werkt, van onbespro- ken gedrag is en kan aantonen nooit met justitie in aanraking te zijn geweest. Op die manier kunnen burgers veiligheids- -specialisten met een gerust hart binnenlaten voor het op- nemen en eventueel aanbren- gen van de beveiliging. kelijk voor kozen om ons aan te sluiten bij een grote keten. Gaan- deweg krijg je een netwerk van ei gen contacten en vooral ook eigen wensen. We kiezen er nu voor on ze eigen identiteit uit te dragen: we willen zelf de service regelen en een persoonlijke benadering voor op stellen." Parket en parket, wat moet iemand die er geen verstand van heeft, in hemelsnaam kiezen. We zien toch door de bomen het bos niet meer. ,,Je hebt parket, houten planken en laminaatvloeren. Dat wordt ten on- rechte allemaal parket genoemd. Onder parket verstaan we houten, korte vloerdeeltjes die in een be- paald systeem neergelegd kunnen worden. Een tegelmotief bijvoor beeld, zoals in de zalen van het chateau in Versailles, vooral heel mooi in oude huizen. Of in Tapis motief, het bekende visgraadsys- teem. Dergelijke systemen moeten in gespijkerde vorm gelijmd wor den op een ondervloer. Gelukkig is een parketvloer nu ook haalbaar in appartementen, omdat de onder vloer, waarop het gespijkerde par ket ligt, zwevend gelegd kan wor den. Lijkt paradoxaal, maar je moet het zien als een soort tussen- vloer tussen het beton en het par ket, die van hoog dempend materi- aal gemaakt is. Zo hebben de on- derburen absoluut geen geluids- overlast." Parket dus, maar welke houtsoort? „Parket is er in veel verschillende houtsoorten, maar het meest verkocht is het eiken par ket. Ook het woord eiken wordt dikwijls verkeerd gebruikt, er be- staan maar drie soorten eiken!: In Nederland wordt het meest geko- zen voor het Europese eiken, licht- bruin, beetje gelig van kleur. Daar naast heb je nog het Amerikaanse eiken dat meer naar het bruin, zelfs tikje rose zweemt. Tenslotte het Rode Ameriakaanse eiken, dat donkerder bruin is. Beide Ameri kaanse eikensoorten zijn gevoeli- ger voor uitzetten en krimpen dan het Europees eiken." Met verstand van zaken, dat is dui- delijk wanneer je bij Timber House advies krijgt. Behalve par ket is er ook veel vraag naar lange houten planken, tussen 150 - 2.50 m. lang, van 13-22 cm. breed en met een dikte die varieert tussen 15- 23 mm. „Tot voor kort bijna een hype, toch hebben de houten planken het hoogtepunt gehad en zie je meer mensen terugvallen op parket." Timber House heeft nog meer: Wicanders bijvoorbeeld, geen vis en geen vlees. Of juist beide: ,,Op een dunne laag kurk wordt een houten fineerlaag aangebracht die vervolgnes weer is afgedekt met een beschermende vinylcoating. Het houtfineer is in alle houtsoor ten te kijgen. Een Wicanders vloer is veel voordeliger en even slijtvast als laminaat. Over kurk gesproken: Timber House heeft een uitgebreide col- lectie kurkvloeren. Voordeliger dan parket, Voelt warm aan en wordt niet langer alleen in wit en bruin, maar in alle mogelijke kleu ren en dessins aangeboden. Van al le vloeren zijn in de showroom van Timber House volop voorbeelden aanwezig. Het leggen van de vloe ren wordt door het bedrijf zelf ver- zorgd. Timber House, Hoogstraat 45a, Rotterdam, tel. 010-4119131 Allemaal zijn ze er bij en alle maal zullen ze het nieuwste van het nieuswste, het mooiste van het mooiste presenteren op het gebied van wonen en interieurs. Tijdens de Woonbeurs, die van 10 tot en met 15 oktober gehou- den wordt in de RAI Amster dam, zullen 253 vooraanstaande bedrijven een compleet en geva- rieerd beeld neerzetten van (In- terjnationaal design voor wonen en interieurs. Met inspirerende woonideeen, de nieuwste trends, boeiende lezingen en exposities. In de Europahal kunnen bezoekers een kijkje nemen in het VT Wonen leefhuis. Vol inspiratie, ideeen, nieuwe trends, slimme oplossingen en een eigen visie op wonen en le- ven. Alle vertrekken in het twee etages tellende huis hebben een ei gen sfeer: een plein waar je je bin nen en buiten waant, een loftachti- ge woonruimte, een romantische slaapkamer, een transparante bad- kamer, functionele werkkamer- voor-twee en een royale ruimte voor kinderen. Ariadne Wonen heeft een com pleet huis laten bouwen, ingericht in landelijke stijl. Een ruime wo ning met een vide, waar je door- heen kunt lopen en ideeen kunt op- doen voor thuis. Een presentatie van verschillende verftechnieken, de nieuwste stoffen en materialen. Tijdens de woonbeurs kunt u een lezing bijwonen van nationale en internationale topdesigners; Dins- dag 10 oktober: 12.00 Uur Jan des Bouvrie; de basis van de woonmetamorfose. 13.00 Uur Paolo Piva; bloemlezing over ei gen ontwerpen. 15.00 Uur Jan des Bouvrie; kleine veranderingen, groots effect. Donderdag 12 okto ber: 12.00 Uur Henk Vos; hoe uw hele huis naar wens in te richten. 15.00 Uur Henk Vos; mogelijkhe den en'onmogelijkheden. Vrijdag 13 oktober: 15.00 Uur Hella Jon- gerius; van idee tot ontwerp, op het snijvlak van ambacht en industrie- le vormgeving. Openingstijden: dinsdag t/m vrij dag van 10.00- 22.00 uur.zaterdag en zondag van 10.00 - 18.00 uur- .Entreeprijs: 20 gulden. Kinderen tot vier jaar gratis, tot twaalfjaar 10 gulden. Voor informatie en re- servering gratis kaarten voor le zingen: tel. 0900 - 2025227 of ww- w.woonbeurs.nl. Ook het interieur-collectief 'De groeten uit Rotterdam' is present op de woonbeurs in Amsterdam. (foto Dick Stuijter) i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 21