maasstad W 'Ruimtewagens als Demio, Premacy en MPV goed voor bijna helft verkopen Mazda' Sportiviteit en kracht in combinatie met hightech SDuiten voor een spotprijs. Opel onthult nieuwe Vivaro rM<i Autobedrijf Hoogwerf: Mazda dealer voor Vlaardingen en Schiedam wielklem ^-U^r Bodypaint van AutoFix, dat scheelt Fix! High-tech dieselmotor voor Toyota Corolla ingesloten Daihatsu introduceert nieuwe Sirion RUTD Autobemiddelaar toont auto- aanbod in virtuele showroom WATERWEG - Met het ver- krijgen van het dealerschap voor Schiedam is het Vlaar- dingse autobedrijf Hoogwerf in een keer bijna twee keer zo groot geworden. „Maar wij hebben bij elkaar zeker 140 jaar Mazda-ervaring: zolang werken we met z'n negenen opgeteld voor Mazda", zegt directeur Ton Hoogwerf la- chend. R31SS# Redactie: Berrie Laros Telefoon 010-4004427 Woensdag 11 oktober 2000 Het zijn drukke tijden voor dealer Hoogwerf met het welkom heten van de Schiedamse Mazda-klan- ten. Het automobielbedrijf voert al sinds mensenheugenis (1971) het officiele dealerschap van Mazda. Het merk scoort de laatste jaren goed met de nieuwe lijn ruimtewa gens. Met de Demio, Premacy en MPV timmert Mazda stevig aan de weg. Autobedrijf Hoogwerf is sinds 1996 gevestigd op het moderne be- drijvenpark annex woonboulevard Hoogstad in Vlaardingen. Vanaf de Westlandseweg zie je het prach- tige halfronde gebouw dat goed bereikbaar is vanaf de A20 (afslag 8 Vlaardingen West), goed liggen. ,,Iedereen kent toch wel die grote paal met de M van McDonald's. Wel, daar zitten we vlakbij, pal aan de ingang van de woonboule vard", zegt Ton Hoogwerf. De familie Hoogwerf heeft een heel bekende naam in Vlaardingen en omstreken. Grootvader en vader zijn de grondleggers van het auto mobielbedrijf. Grootvader begon al in de jaren 30 met reparatie van vooral vrachtwagens. Zijn zoon Willem, de vader van Ton, bouw- de het bedrijf verder uit. En Ton Hoogwerf is nu directeur temidden van zijn trouwe personeel. Het merk Mazda heeft de laaste ja ren veel succes met het uitbrengen Met het verkrijgen van het dealerschap voor Schiedam is het Vlaardingse autobedrijf Hoogwerf in een keer bijna twee keerzo groot geworden. (Foto: Roger v.d. Kraan) van een lijn ruimtewagens. Te be- ginnen met de compacte Demio vanaf 28.000 gulden; hierna met de middenklasser 'de Premacy' tot en met de grote MPV of Multi Pur pose Van vanaf 68.000 gulden. Volgens de importeur maakt het trio al meer dan 40 procent van de Mazda verkopen in Nederdland uit met de Demio als koploper. En dan te bedenken dat volgend jaar de Tribute daar bij komt; een sportie- ve terreinwagen leverbaar met twee-en vierwiel aandrijving. Garage Hoogwerf bezit een luxe maar ook praktisch pand dat naad- loos past bij de uitstraling van de woningboulevard. Een grote showroom waarin de nieuwe mo- dellen en de betrouwbare occa sions staan te glimmen. Er achter de efficiente, moderne werkplaats. Boven de showroom, met een prachtig uitzicht zowel naar binnen en buiten, staan drie Mazda oldti- mers hun AOW te verdienen. Sa- men met een vitrine vol miniatuur- auto's. Mazda is volgens Ton Hoogwerf een kwaliteitsmerk. Het succes van Mazda begon in Nederland vanaf de jaren 80 met de 626 serie voor de zakelijke markt. Snel gevolgd door de populaire middenklasser de 323 en de kleinere 121. Mazda is in elke klasse 'een klasse apart'. Zie de MX-5 roadster sportwagen die met bijna 600.000 verkopen de best verkochte open sportwagen ter wereld is. De kracht van Mazda is zijn be- trouwbaarheid: bij testen van de ANWB en de Duitse tegenhanger AD AC komt Mazda als meest be- trouwbaar uit de bus. Zodoende kan ook een garantie van drie jaar en maximaal 100.000 kilometer gegeven worden. En kleine repara- ties kunnen met de zogenaamde 'Stop 'n Go' snel en zonder af- spraak uitgevoerd worden. Automobielbedrijf Hoogwerf is ge vestigd aan Hoogstad 1, bedrijven- park Hoogstad Vlaardingen. Showroom en werkplaats zijn elke dag geopend vanaf 08.00 uur en telefonisch bereikbaar op (010) 2488188. Sinds enkele weken is de nieuwe Sirion 1.3 16V in elke Daihatsu showroom te bewonderen. De nieuwe Sirion heeft een totaal nieuw ontwikkelde 1.3 16V mo tor voorzien van DVVT (Dyna mic Variable Valve Timing) techniek. Deze motor levert een groot vermogen van 75 kW/102 pk en daarnaast is het benzine- verbruik zeer laag. Ook aan de buitenkant ziet de nieuwe Sirion er sportief uit. Sportiviteit die sa- men gaat met de modernste tech- nieken. Een voorbeeld van deze hightech, welke in de Sirion 1.3 16 V is gebruikt, is wel het unieke stuurtiptronic, wat optioneel kan worden geleverd. De 1.3 16V twincam motor heeft DVVT techniek. Gebruikmakend van de gegevens zoals het motor- toerental en de gasklep openings- hoek, maakt de boordcomputer de openingstijd van de kleppen zo gunstig dat de inlaat- en uitlaatgas- sen zo efficient en geleidelijk als mogelijk verlopen. De Sirion 1.3 16V heeft standaard een handge- schakelde 5 versnellingsbak. Daar naast is hij leverbaar met een volle- dig automatische transmissie voor zien van stuurtriptonic. Bij stuurtriptronic wordt geschakeld op het stuur zodat de berijder beide handen aan het stuur kan houden. Door middel van het indrukken van een plus- of minknop schakelt de transmissie op of terug. De Sirion 1.3 16V heeft een spor- tieve voor- en achterbumper, zij- skirts, mistlampen v6or en een centraal gemonteerde dakantenne. Rondom de grille is een chroom- kleurige moulding gemonteerd, dat het toch al fraaie uiterlijk van de Sirion af maakt. Verder is de mistlamp in het achterlichtunit ge- integreerd. Ook het interieur straalt sportiviteit uit. De stoelen en het stuurwiel zijn zo vormgegeven dat deze naast een sportief uiterlijk ook het comfort verhogen. Het instrumentenpaneel is voorzien van drie witte wijzer- platen, waaronder een toerenteller, met een rode schaalverdeling die oplicht in het donker. Daihatsu past de meest moderne veiligheidsvoorzieningen toe in de Sirion, zoals computerberekende kreukelzones en veiligheidsbalken in alle portieren. Ook krachtbe- grensde gordelspanners voorin, het derde remlicht en zowel een airbag voor de bestuurder als de passagier voorin zijn standaard. In geval van een eventuele aanrijding activeert het veiligheidssysteem de knipper- lichten, de interieurverlichting, wordt de brandstoftoevoer afgeslo- ten en ontgrendelen de deuren zich automatisch. In het topmodel heb ben de passagiers v66rin de be- scherming van opzij dankzij side- airbags met een speciale vorm waarmee ook het hoofd wordt be- schermd. Bovendien beschikt deze uitvoering over een 'tweede gene- ratie' ABS-remsysteem. Dit sys- teem is uitgebreid met Electronic Brakeforce Distribution. (EBD) Dit is een ingenieuze aanvulling op het standaard ABS softwarepro- gramma. EBD bepaalt precies hoe- veel remkracht elk achterwiel no- dig heeft aan de hand van de sen- soren in het ABS systeem.De Si rion 1.3 16V is leverbaar in twee uitvoeringen, die beide zijn uitge- rust met een aantal ingenieuze za- ken om de berijder nog meer ple- zier te geven tijdens het gebruik van de auto. De Sirion 1.3 16V is gebaseerd op de originele Sirion elegantie, maar gaat vergezeld van sportieve details. Spuitwerk, Bodypaint dus, kan goedkoper. AutoFix bewijstdat met vaste lage prijzen. Met het overzichtetijke men usysteem waarmee u zelf de aanpak en de prijs bepaalt. Als u zelf de voorbereiding doet met behulp van het AutoFix Zelf-Fix-Pakket is het voordeel maxi maal! Al vanaf 899,00 spuiten we dan uw hele auto. Bel 010 429 57 57, kijk op www.autofix.nl of kom langs op de Waaihaven N.Z. 35 in Rotterdam voor een vrijblijvende offerte. bodypaint budget repair Toyota biedt de Corolla 2.0 D4-D in Nederland in alle carrossierievarianten van het model aan. vriendelijk: in de gecombineerde cyclus verbruikt de auto 6,8 liter per honderd kilometer. Deze maand is een hightech com mon rail-turbodieselmotor in de populaire middenklasser Toyota Corolla leverbaar geworden. Deze Corolla 2.0 D4-D staat al te kijk bij de Nederlandse dealerorganisatie. De nieuwe versies met de vooruit- strevende D4-D-motorisering zul- len met name voor de zakelijke rij- ders interessant zijn. Het betreft een turbodieselmotor van de laat ste generatie, een 2,0 liter viercilin- der met common-rail en directe in- spuiting. In grote lijnen is het de- zelfde motor zoals die al eerder in de Avensis debuteerde, echter zon der toepassing van een intercooler. Het vermogen dat de machine in de Corolla levert, bedraagt 66 kW/ 90 pk en voor de maximale trek- kracht staat een waarde van 215 Nm in de technische boeken ver- meld. Dat de toegepaste technie- ken onder meer leiden tot betere prestaties, wordt bewezen door het bijbehorende cijfermateriaal: de Corolla 2.0 D4-D haalt een top- snelheid van 185 km/u en accele- reert desgewenst in 11,8 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. Daarbij blijft het brandstofver- bruik over de gehele linie uiterst Toyota biedt de Corolla 2.0 D4-D in Nederland aan in alle carrosse- rievarianten van het model. ABS met elektronische remkrachtverde- ling, twee airbags, een boordcom puter en stuurbekrachtiging zijn standaard op alle versies; de Linea Sol onderscheidt zich van de ande- re versies door onder meer elek- trisch bedienbare portierruiten, air- conditioning, side airbags en mist lampen v66r. Ook de Opel Vivaro beleefde op de Bedrijfswagenbeurs in Frank furt zijn publiek debuut. De com- pleet nieuwe Medium Van vormde het hoogtepunt op de 2.500 m2 tel- lende stand in de 'Festhalle', waar Opel haar voltallige bedrijfswa- genaanbod toonde; van de com pacte Combo tot aan de 3.5-tons Movano. Naast zijn opmerkelijke design - met het onmiskenbare 'jumbo' dak - omvatten de hoogte- punten van de Opel Vivaro het per- sonenwagenachtige weggedrag en de bijbehorende rij-eigenschap- pen, krachtige maar tegelijkertijd economische motoren, een hoge mate aan functionaliteit en lage operationele kosten. Vanaf het voorjaar van 2001 verschijnt de nieuwe aanwinst in de 2.8 ton GVW klasse op alle Europese markten. Er komen meer dan 20 uitvoeringen van de Vivaro be- schikbaar. Kopers hebben de keu- ze uit twee wielbases en drie body- varianten; een gesloten bestel, een aannemersuitvoering met zijruiten en een chassis cabine uitvoering. De Vivaro heeft met zijn onmiskenbare 'jumbo'dak een opmerkelijke design. Bovendien is er een achtpersoons combi voor personenvervoer op komst. Tot het motorenaanbod be- horen twee moderne 1.9-liter com mon-rail turbodiesels met respec- tievelijk 59 kW/80 pk en 74 kW/ 100 pk en een 2.0-liter zestienklep- pen benzinekrachtbron met een vermogen van 88 kW/120 pk. Opel verwacht in de tweede helft van 2001 20.000 Vivaro's in Euro- pa te verkopen. Renault presenteer- de op de Beurs voor bedrijfswa- gens, die in September in Frank furt werd gehouden, een wereld- premiere: een nieuwe compacte bestelauto die voor 95 procent de auto is die in de loop van 2001 op de markt zal komen. Het is een auto met een sterke en originele vormgeving. Onder de werktitel 'X83' wordt deze wa- gen leverbaar in een bestelversie (goederentransport) en een com- biversie (personenvervoer). De nieuwe Trafic werd door Re nault en Opel samen ontworpen. Hij getuigt van lef door zijn roy- ale vormen en van degelijkheid door de overvloed aan bescher- ming. De auto breekt compleet met de normen voor de traditionele be- drijfsauto's die we kennen. Met nieuwe motoren met commonrail, een 6-versnellingsbak en veilig- heid van het hoogste niveau in zijn categorie zou de nieuwe Trafic best de nieuwe referentie in het segment van de compacte bestel auto's (max. toelaatbaar gewicht (GVW) tussen 2 en 2,8 ton) kun nen worden. Op een bedrijfsauto- markt die volop in ontwikkeling is, vormt de nieuwe Trafic geen uit- zondering op de regel. Met zijn duidelijke en uitgesproken stijl geeft de auto een dynamische, maar ook solide indruk en breekt hij met de klassieke norm die geldt voor bedrijfswagens. Hij is mo dern en gewaagd door zijn voor- over hellende voorkant en zijn strakke lijnen en hij geeft een veili- ge indruk door de overlappende flankbeschermingen en de massie- ve bumper waarbij gelet is op de eisen voor professioneel gebruik. De toegang tot de bestuurders- plaats, waarvan de ergonomie be- studeerd werd ten behoeve van comfort en efficientie, is gemakke- lijker geworden dankzij een be- stuurdersruimte die de naam 'jum bo-effect' heeft gekregen, zonder dat dit een negatieve invloed heeft op de totale hoogte van de auto. In combinatie met de brede portieren en deuren zorgen een lage drempel en de verticale flanken van de auto - die garant staan voor een perfect vierkante ruimte achter - voor een optimale laadruimte. Het design van de nieuwe TRAFIC plaatst de auto duidelijk bij de luxe-uitvoe- ringen van het segment van de compacte bestelauto. Dit is bij- voorbeeld te zien aan de prachtige honingraatvormige, chromen grille met logo, waarbij de ontwerpers zich met name hebben laten inspi- reren door de Scenic. De auto past in de sfeer van de Renault Kangoo door de "look" van zijn grote koplampen v66r, de verticaal ge- plaatste achterlichten en de wiel- kuipen. De nieuwe Trafic is ont worpen door de Afdeling Industri- eel Design van Renault, die in het Technocentre gevestigd is en is ontwikkeld door de engineering van de iDVU Renault in Villiers St Frederic, regio Parijs. Een gebruiksvoorwerp dat is afge- stemd op iedere behoefte De nieuwe Trafic zal vanaf de lan- cering verkrijgbaar zijn in twee lengtes en twee laadvermogens (1000 en 1200 kg) zodat het aan bod optimaal afgestemd is op ieder beroep. De bestel- en combiversie (deze laatste verkrijgbaar als 2, 3, 5, 6, 8 of 9 plaatsen) zullen ver krijgbaar zijn vanaf de lancering en de versie platform-cabine, die ideaal is als basis voor extra aan- passingen zoals koelwagens of bij- voorbeeld campers, zal op de markt worden gebracht aan het einde van 2001. ROTTERDAM - De regio Rotter dam kent volgende week een pri- meur; op dinsdag 17 oktober wordt op de Schiedamsedijk 10A in het centrum van Rotterdam de Allian- tie Autobemiddelaars actief. De opzet van de Alliantie Autobemid delaars is het regionale auto-aan- bod te koop aanbieden op een adres, waarbij de bestaande kana- len gehandhaafd blijven. De pri- meur mag dan aan Rotterdam ge- gund zijn, de bedoeling is dat dit concept wordt uitgebreid naar an- dere regio's. Het idee van initiatiefnemer Rob Visser gaat uit van een internetpre- sentatie van het occasionaanbod en een bedrijfspresentaie van het aan- gesloten bedrijf, waarna de poten- tiele klant de auto bij de Autobe middelaar middels een grote virtu ele presentatie kan bewonderen. Pas in een vergevorderd stadium worden klant en aanbieder bij el kaar gebracht. De Autobemiddelaar werkt samen met partijen om de aangeboden au to's technisch te keuren en finan ciering, garantie en verzekering te regelen. De link met de jongste plannen van Vakgarage lijkt daar- mee gerechtvaardigd, maar de Au tobemiddelaars willen de bestaan de kanalen benutten en aanvullen. „Het autobedrijf krijgt een serieu- ze gegadigde in de showroom en ook het aftersalestraject na de koop wordt gewoon bij dat bedrijf ver- zorgd. Wij willen niet op de stoel gaan zitten van het autobedrijf, maar juist de vraag en het aanbod stroomlijnen. In de regio Rotter dam willen we dan ook samenwer- ken met onder meer de Vakgara- ges, universelen en dealerbedrij- ven", aldus Visser. Hoewel Visser hierbij uitgaat van de regionale aanpak en op de website ook alleen het regionale aanbod presenteert, houdt hij de mogelijkheden voor een nationale Alliantie zeker open. „Het is geen van te voren opge- steld doel om landelijk te gaan, maar ik sluit niets uit. De techniek is in ieder geval onbeperkt uit te breiden met nieuwe vestigingen." Belangrijk detail daarbij is het be- grip 'alliantie'. Geen franchise dus: ,,Het vrije ondernemerschap respecteren wij. De ondernemer moet onder meer laten zien dat er in zijn werkgebied mogelijkheden zijn om samen te werken met loka- le garagebedrijven. „lk hoop dat ik deze nacht beter slaapzegt hij met een zucht, zich de laatste nacht maar al te goed herinnerend, waarin hij 'geen oog had dicht gedaanen de klok nog half vier had horen slaan. Het bedlampje gaat uit en gelukkig, de slaap ontfermt zich al vrij snel over hem. „Pap, ben je nog wakker? kan je even komen klinkt plotseling op fluisterende, maar dermate dringende toon de stem van dochterlief in de op een kier geopende slaapkamerdeur, dat er wel iets bijzon- ders aan de hand moet zijn. „Nee, wat is er aan de hand", bromt hij terwijl hij zich langzaam probeert te ontworstelen aan Morpheus, die hem net innig heeft om- armd. „De auto van m 'n vriend is helemaal ingesloten. Hij kan nauwelijks voor- ofachteruit zonder schade te makenlicht de dochter bene- pen toe en ze vraagt bijna smekend:Wil jij die wagen er even uit- rijden Zich realiserend dat het bewuste vriendje zijn rijbewijs precies een dag op zak heeft en bovendien voor het eerst in zijn vo ders nog bijna nieuwe auto op pad is, komt hij noodgedwongen, niet van harte zijn bed uit. Binnensmonds een gesmoorde verwensing grommend schiet hij snel in zijn kleren en sjokt achter zijn dochter aan de trap af. Onderweg moppert hij nu duidelijk hoorbaar: ,,Het is heel simpel, hij rijdt 'm eruit precies zoals 'ie 'm erin gereden heeft. Makkelijk zat toch Geruime tijd later komt pap terug. „En, is het gelukt?vraagt zijn wederhelft hem belangstellend en voegt er aan toe: „Je bleef nogal lang weg." „Geen wonder", antwoordt hij op geergerde toon. „Voor en achter hooguit vijf centimeter ruimte aan weerskanten. Wie een ander zo klem zet is niet alleen geschift maar nog a-sociaal ook ,,Nou ja, het is toch gewoon een kwestie van eruit zoals 'ie erin ge- komen isciteert zij hem terwijl zij zich behaaglijk in haar dekbed rolt. „Ja", snauwt hij dan, „als je verwacht dat 'ie achteruit gaat maar hij schiet ineens vooruit, dan zit je wel met een probleem. Voorzichtig vraagt ze nog: ,,ls het je toch wel gelukt,,Ja, hij is er tussen uit, maar morgen moet ik de verzekering bellen. Het bedlampje gaat opnieuw uit. Die nacht heeft hij het nog vijf uur horen slaan. drs. A.N.W.Blaak

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 19