Q HOLIDAY ON ICE maasstad Het is feest in Rotterdam 1 Simpel verhaal in Coyote Ugly verrassend goed uitgewerkt mmm Nachtasiel in ro theater film preview uitgaans agenda theater a/d schie stads gehoorzaal theaterl schuurkerk Filmhuis Schiedam maaspost Tentoonstelling geeft beeld van feesten in de Maasstad 8 t/m 12 november Rotterdams Dagblad 0 0 0 ROTTERDAM - Het is feest in Rotterdam. Althans, in ie der geval in het Schielands- huis en De Dubbelde Palm- boom. Vanaf 15 oktober is in deze onderkomens van het Historisch Museum Rotter dam nainelijk de tentoonstel- ling Rotterdam Feest te zien. Foto's, prenten, feestkleding en geschenken geven een beeld van de feesten die ge- durende de geschiedenis en tegenwoordig in de stad ge- vierd worden. Daarbij komen uiteraard ook de feesten van zogenaamde 'nieuwe Rotter- dammers' aan bod. ROTTERDAM - Kleine meisjes worden groot. En als ze groot worden gaan ze din gen doen die ouders niet al- tijd leuk vinden. In Coyote Ugly vertrekt de 21-jarige Violet Sanford naar 'de grote stad' om haar droom als lied- jesschrijfster waar te maken. Voor het zover is krijgt ze echter een heel wat minder eervol baantje als serveerster in een bepaald niet brave bar. Schaars gekleed danst ze op de bar, terwijl er letterlijk met drank wordt gesmeten. Dit tot verdriet van haar alleen- staande vader. over devesten 3 3116 ad schiedam The Arousers ROTTERDAM - De Dijk is terug van weggeweest. Onlangs ver- scheen het nieuwe album 'Zevende hemel'. Na een jaar rust zijn de mannen ook terug op het podium. Volgende week doen ze Nighttown aan, en vullen het podium meteen twee avonden. Zowel op 18 als 19 oktober spelen ze nieuwe nummers en bekend repertoire. Kaarten kos- ten 30 gulden, aanvang 21.00 uur. Vrijdag de 13de in Nighttown een flinke dosis ram en beukmuziek met hier en daar een gevoelige noot van het Ierse trio Therapy? kaarten voor dit concert kosten 25 gulden. Na Tea Time Funk op zondag (aan vang 14.00 uur) is het maandag in Nighttown tijd voor NRA Bridge- runner. Hardcore en punk voor de echte liefhebbers. Kaarten kosten een tientje en het optreden begint om 21.00 uur. Zaterdag presenteren Nighttown en Baroeg Venom, een van de grondleggers van de ruige trash en blackmetal. Het voorpro- gramma wordt verzorgd door Rain maker 88. De zaal gaat om 17.00 uur open en het optreden begint een uur later. Kaarten kosten 35,-. In Baroeg zelf kun je vrijdag terecht Verkrijgbaar bij: mmmM ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur ||plS«j zaterdag 09.00-14.00 uur Westblaak 180 Tel 010-4004206 voor een Club Regionale met Al bion en Killing Sheep. De entree be- draagt drie rijksdaalders en de eer- ste band bestijgt rond 21.00 uur het podium. De Noorse groep The Kovenant staat een dag later in Ba roeg samen met Zeromancer 2000. Evil en vernieuwende industriele black en gothic metal voor twee tientjes: Aanvang 21.00 uur. In WaterFront is het donderdag tijd voor Vers uit de Maas. Eezee, Funfunk, Soporific en Third Eye staan op het podium en dj Diva draait vervolgens haar eigenzinnige, zeer gevarieerde potpourri aan plaatjes. Aanvang 21.00 uur en de entree is gratis. Vrijdag in Water Front een Ye-ye Party met onder meer The Arousers, smart dressed deejays en Belgian Go Go Girls Ex travaganza. Kaarten kosten een tientje en het begint om 22.00 uur. Zaterdag tenslotte vanaf 22.00 uur 70'-Blitz met dj's de Blitzkikkers: Retep en Bas. In Now Wow zaterdag Lippuner, Christopher, Laidback Luke (Now), Robert, Helene Di Firenzi en Alli son Marks (Wow). De deuren gaan om 23.00 uur open en kaarten kos ten twee tientjes. In Eclipse vrijdag weer een Club-X Reunion Party met dj's Stanton en Lars. En zaterdag Dance 2 Da House met The Club- jock en Eclipse dj Team. GrofGe- schut staat woensdag in Plan C met nummers van The Police. Dit doen zij in het kader van de Marlboro FlashbacksAanvang 22.00 uur en kaarten kosten 17,50. Rotown tenslotte heeft zaterdag het Felix Dima Cuarteto in huis. Hoog- bejaard maar desalniettemin swin- gend als de neten brengt deze gita- rist ons Con, de Cubaanse versie van Salsa. Aanvang 22.00 uur en kaarten kosten 15 gulden. Bij zijn fans in Santiago de Cuba staat hij bekend om zijn scherpe gevoel voor humor, dat vooral tot uiting komt in een ballade over een gigantische komkommer. GrofGeschut foto: Jack Tillmanns ROTTERDAM - Nachtasiel van Alize Zandwijk is van 19 tot en met 21 oktober te zien in het ro theater in Rotterdam. Nachtasiel werd in 1902 geschreven door Maxim Gorki. Het gaat over een bont gezelschap van werklozen, sukkelaars, dieven en vagebonden die leven in een kelder die op een spelonk lijkt. Angst, eenzaamheid, depressie, verdriet en pijn worden ondergedompeld in onmachtig ge- redeneer, dromen, drank, leugens en apathie. Ondanks alles blijft het verlangen naar iets anders in hen branden. Gorki kende de verschoppelingen fSKis jxjm Woensdag 11 oktober 2000 omdat hij jaren onder hen geleefd had. Honderd jaar later kent de sa- menleving nog steeds zijn onder- kant. Ontdaan van Gorki's roman- tisering en idealisering ensceneert Alize Zandwijk een eigen bewer- king die zonder commentaar toont hoe ieder op zijn eigen wijze pro- beert te overleven. In de hoofdrol- len zien we onder meer Sanneke Bos, Guus Dam, Stefan de Walle en Jack Wouterse. Te zien van 19 tot en met 21 okto ber in het ro theater, William Boot- hlaan 8. En op 28 november in Theater aan de Schie in Schiedam. Reserveren: 010-404.70.70. door Vincent Wernke De entree van de tentoonstelling Rotterdam Feest confronteert je meteen met het grootste en wel- licht meest uitbundige feest dat jaarlijks in de Maasstad gevierd wordt: het Zomercarnaval. De kos- tuums met alle mogelijke felle kleuren die je maar kunt bedenken, brengen je meteen in feeststem- ming. En dat is nou net de bedoe- ling van deze tentoonstelling, ver- telt projectleider Jacques Borger van het Historisch Museum. „We wilden met Rotterdam Feest niet op een degelijke manier verhalen vertellen. Het gaat er om dat je een bepaalde sfeer creeert. De tentoon stelling moet een feest zijn." Aanleiding voor Rotterdam Feest was een collectie jubileumge- schenken waarover het museum beschikt. „Onze conservator ver- telde dat hij wel eens iets met al die kostbare en soms grappige dingen wilde doen. Toen hebben we be- sloten het onderwerp te verbreden naar feesten in Rotterdam. Ge schenken worden nu eenmaal meestal geschonken naar aanlei ding van een jubileum of feest", aldus Borger. De geschenken staan opgesteld in een van de ruimten van Het Schielandshuis. Daar is verder plaats voor een serie prenten. In een andere zaal wordt een beeld gegeven van vier be- langrijke feesten die gedurende het jaar gevierd worden. De verjaar- De tentoonstelling 'Rotterdam Feest' laat zien dat Rotterdam meer is dan alleen een werkstad. foto: Bas Czerwinsky dag is het meest gevierde feest. Daarnaast vieren we ieder jaar Ko- ninginnedag en Kerstmis. Het vier- de feest dat als een rode draad door de tentoonstelling loopt is het Zo mercarnaval. Borger: „We laten zien wat er met de stad gebeurt als het Zomercarnaval wordt gevierd. geworteld in de stad. Ook tonen we een overzicht van de attributen die bij de verschillende feesten ko men kijken. Naast de vaste ten toonstelling, hebben we ook een ruimte die vijf keer wordt aange- past aan de feesten die op dat mo ment worden voorbereid. Daarbij Het is in de jaren een soort ont- moetingsplaats geworden van mensen uit Rotterdam, maar ook van ver daarbuiten. Het Zomercar naval leidt tot uitbundige, feestelij- ke taferelen op straat." Naast deze feesten, wordt in De Dubbelde Palmboom aandacht be- steed aan feesten van 'nieuwe Rot- terdammers'. „Er is een fototen- toonstelling over migranten, waar- in wordt getoond hoe deze mensen naar Nederland kwamen en hoe ze zich langzaam maar zeker hebben komen het Suikerfeest, het Chi nees nieuwjaar, Holi Pagua, Kaap- verdiaanse dansfeesten en Keti Koti aan bod." Hoewel Rotterdam nog steeds de reputatie van werkstad heeft, be gint de Maasstad steeds meer een feeststad te worden. Borger: „Van- af de jaren vijftig is Rotterdam steeds meer een festivalstad ge worden, en dat is vooral na de ja ren tachtig voortgezet. Je ziet ook met de festiviteiten rond kampi- oenschappen van Feyenoord, de laatste uitgezonderd, dat we hier echt wel kunnen feesten. De stad staat dan op een leuke manier op z'n kop. Hetzelfde geldt voor het Zomercarnaval, dat uniek is, en het Dunya Festival en de jaarlijkse Dance Parade." Naast de tentoonstelling- die tot 2 September 2001 duurt - organiseert het Historisch Museum allerlei evenementen, zoals lezingen. Voor scholen is er een speciaal educatief programma en mensen die dat leuk vinden kunnen verjaardagen en ju- bilea in het museum vieren. „Dat geldt dan met name voor kinder- verjaardagen, die we dan vieren op de manier waarop hun ouders en met name grootouders dat gedaan hebben, dus met oud-Hollandse spelletjes zoals koekhappen", be- sluit Borger. Rotterdam Feest is van 15 oktober tot en met 2 September 2001 te zien in het Schielandshuis, Korte Hoog- straat 31, telefoon: 010-217.67. 67; en De Dubbelde Palmboom, Voorhaven 12, telefoon: 010- 476.15.33. Voor meer informatie: www.hmr.rotterdam.nl. Piper Perabo speelt de ambitieuze Violet Sanford in Coyote Ugly. foto: Buena Vista door Vincent Wernke In heel veel films komen ambitieu ze tieners of twintigers naar de gro te stad om het te gaan maken. Op het platteland heb je dan blijkbaar niets te zoeken. In New York daar gebeurt het. Michael J. Fox zocht er naar The Secret of my succes, Tom Cruise ging er aan de slag als ambitieuze barman in Cocktail en Violet Sanford (Piper Perabo) stapt in Coyote Ugly binnen bij platen- maatschappijen om haar songtek- sten aan te bieden. Helaas blijkt het niet zo makkelijk om Whitney of Mariah voor haar teksten te inte- resseren. Haar woning blijkt ook al niet geweldig, zeker nadat zo'n beetje op de eerste dag bij haar is ingebroken. De enige manier om haar teksten te Goodman) is bepaald niet trots op het nieuwe baantje van zijn doch- ter, zeker niet nadat hij haar een keer aan het werk heeft gezien. Violet is echter vastbesloten door te zetten, omdat ze verwacht uit- eindelijk haar geld te kunnen ver- dienen met haar liedjes. Wie het verhaal van Coyote Ugly leest zal een heleboel dingen her- kennen. De film bevat elementen H - - slijten, is om de liedjes tijdens een talentenjacht zelf ten gehore te brengen. Violet blijkt echter te lij- den aan een ernstige vorm van po- diumvrees, zodat ook deze optie op succes afvalt. En dus gaat ze op zoek naar een ander baantje. Dat vindt ze uiteindelijk bij Coyote Ugly, een succesvolle bar, waar de schaars geklede barvrouwen op- windende dansen vertoond op de bar en klanten soms op bepaald niet zachtzinnige wijze behandelt. Haar vader William Sanford (John van de films The Secret of my suc ces en Showgirls, barscenes die we eerder zagen in Cocktail, en ge- beurtenissen die zo'n beetje in elke romantische-komedie voorkomen. Toch is deze film geen zwakke cocktail. Dat kan ook bijna niet, omdat dat de reputatie van toppro- ducent Jerry Bruckheimer alleen maar zou kunnen schaden. Hij vond het na explosieve actiefilms als Armageddon, Enemy of the Sta te en Gone in 60 Seconds weer eens tijd voor een romantische-ko medie met een hart. En dat is hem met Coyote Ugly ge- lukt. Want waar het verhaal be paald niet origineel is, blijkt de uit- werking verrassend goed te wer- ken. Dit komt in de laatste plaats door hoofdrolspelers Piper Perabo, die met haar wat nai'eve gezicht ge- knipt is voor de rol van de ambiti euze Violet, en John Goodman, die haar charmante vader speelt. De spectaculaire scenes in de bar wer- ken aanstekelijk, en dat komt niet alleen door de schaars geklede vrouwen. En last but not least be vat Coyote Ugly een heleboel heer- lijke muziek, van onder meer LeAnn Rimes. Dat het een beetje ongeloofwaar- dig is dat Violet opwindende dan- sen vertoond op de bar, en tegelij- kertijd lijdt aan podiumvrees, ne- men we voor lief. Hetzelfde geldt voor het wel erg simpele liefdes- verhaaltje tussen Violet en Kevin O'Donnell (Adam Garcia). Coyote Ugly van debuterend regisseur Da vid McNally II is gewoon zo'n film zonder pretenties waar je een heleboel plezier aan kunt beleven. Een feelgood-movie, zoals ze dat in filmland zo mooi noemen. Marlies Helder Out of the Blue Na haar, in de pers bejubelde programma Generous Mood, is Marlies Hel der dit seizoen nog te zien met alweer haar vijfde programma Out of the Blue. Marlies Helder als zangeres en performer is door een recensent gety- peerd als een product uit een geheime verhouding tussen Iggy Pop en Marlene Dietrich. Of de vrouwelijke Tom Waits zoals iemand anders schreef. Een aparte verschijning met een theebruine stem. Donderdag 12 oktober, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 27,50, fl. 25,- (met korting) Poolse staatsopera Tosca De Poolse Staatsopera van Gdansk brengt een bejubelde opera. De harts- tocht van Tosca voor de revolutionaire schilder Cavaradossi wordt door Scarpia, de kwaadaardige en wellustige politiechef, op alle mogelijke ma- nieren gedwarsboomd. De Nederlandse pers schreef: 'Eenheid in muziek en beeld had een overrompelende uitwerking...fel oplaaiende emoties, ri- ante hoogten en een tweede bedrijf waar de vonken vanaf spatten'. In Gdansk worden al sinds 1646 opera's opgevoerd. De vrije status van de stad tussen de twee wereldoorlogenliet het culturele leven en de opera bloeien. Vrijdag 13 oktober, aanvang 20.15 uur, toegang fl. 66,- (le rang), fl. 63,50 (2e rang). Kaarten kunnen worden gereserveerd bij de kassa, tel. 246 74 67. Fiesta Flamenca Duende Nico Knapper en Samy Pelta hebben met hun flamencospektakels Fiesta Flamenca al menig theater in vuur en vlam gezet. Na de succesvolle zigeu- nerbruiloft 'Boda gitana' van afgelopen seizoen viert Knapper zijn eerste lustrum met een temperamentvol Spaans feest waarop hij, opnieuw met Samy Pelta, op zoek gaat naar de Duende. Dit is de hartverscheurende, zoete droefenis van de authentieke flamenco, die toeschouwers en dansers kippenvel bezorgt en in vervoering brengt. Vrijdag 13 oktober, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 39,50. Dick Borst Samen zingen Al die bekende liedjes en deuntjes, waarvan u alleen de wijs kent of soms alleen de eerste regel of een couplet. Nu heeft u de kans ze allemaal te zin gen. Samen met een collegamuzikant begeleidt Dick Borst de middag. Van tevoren heeft hij uit zijn grote verzameling de liedjes uitgezocht en gespeurd naar de teksten van uw verzoeknummers. De bezoeker krijgt een liedboek met daarin alle teksten. Zondag 15 oktober, Harmonie, aanvang 15.00 uur, toegangfl. 7,50. Paul van Soest De Reddingsbrigade In De reddingsbrigade stelt Van Soest u voor aan zijn alter ego 'Harm Loos'Hij maakt zich druk om de wereldpolitiek en futiele details, waarbij zijn unieke kijk kramp in de lachspieren kan veroorzaken. Toch komt hij toe aan levensvragen als 'hoe kun je omgaan met kanker' of 'je bejaarde ouders'. De tekst is gemaakt door hemzelf en wordt bewaakt door regis seur Dave Schwab en auteur Erik-Ward Geerlings. Donderdag 19 oktober, Harmonie, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 25,-. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schie- damseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Hester Macrander Hup In Hup weigert Macrander een bezadigd leven te leiden. Haar grootste schrikbeeld is rustigjes oud te worden. Nee, Macrander wil een grootse daad verrichten, maar welke? Hester Macrander staat garant voor een avond entertainment, waarbij oog, oor, lachspieren en hersens gelijkertijd geactiveerd worden en het tempo hoog ligt. Ze brengt steekhoudende in houd, maar verkondigt ook met groot plezier regelrechte onzin. Haar spe- cialiteit is genadeloze zelfspot en het publiek herkent zich in haar geploe- ter met het aardse bestaan. In de conferences lokt ze het publiek uit de schulp en improviseert ze er naar hartelust op los. Ze zingt goed, bijge- staan door een accordeon, die volgens een recensent 'een heel orkest over- bodig maakt'. Dus dat spaart een hoop geld uit. Vrijdag 13 oktober, aanvang 20.30 uur, toegangfl. 22,50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de informatiebalie van het stadhuis, Koningshoek, op werkdagen tussen 09.00-17.00 uur en aan de kassa van de Schuurkerk. Telefonisch reserveren op 593 19 31 (stadhuis) of 591 37 00 (theater). Een kaartje kan ook aan de zaal worden gekocht. Het Filmhuis Schiedam vertoont komend weekend de volgende films: Not one less Als de 13-jarige Wei de docent van de dorpsschool moet vervangen tijdens zijn afwezigheid, wordt haar op het hart gedrukt er vooral voor te zorgen dat alle leerlingen de lessen blijven volgen. Als er op een dag dan ook eentje ontbreekt, gaat zij op eigen houtje naar de stad om hem te zoeken. Eerst uit plichtsbesef, daarna ook uit op- rechte bezorgdheid. Met koppige vastberadenheid probeert ze de jongen te vinden, ook al omdat er een bonus wacht als ze in haar mis- sie slaagt. Als de jongen onvind- baar lijkt, klopt ze ten einde raad bij een televisiezender aan. Not one less is een mooi portret van een Chinees plattelandsmeisje en haar groei naar volwassenheid, in een film zonder acteurs maar met echte mensen. Donderdag 12 en vrijdag 13 okto ber. Adieu, plancher des vaches! In deze film verweeft Iosselani vernuftig de levens van excentrie- ke personages en laat ze tegelijker- tijd luchtig langs elkaar heen sche- ren. Een heer van stand woont met zijn extravagante vrouw, drie par- mantige dochtertjes, een kok, but ler en een opstandige zoon in een kasteel. De vader gaat gekleed in pyama of jachttenue en is te be- schonken om aan wezig te zijn op de door zijn vrouw georganiseerde soirees. Zijn plaats wordt ingeno- men door een reusachtige mara- boe, terwijl de kasteelheer zelf de inhoud van de wijnkelder inspec- teert of zich bedrinkt met een oude clochard in een zeilbootje. Zaterdag 14 oktober. Het Filmhuis is gevestigd in ge- bouw De Teerstoof Nieuwstraat 12. Aanvang van de avondfilm is steeds om 21.00 uur. Toegang fl. 12,50 (donateurs fl. 10,-). De kas sa is een half uur voor aanvang open. Kaarten kunnen worden ge reserveerd van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van donderdag tot en met zater dag van 19.00 tot 21.00 uur aan de kassa van de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen (434 05 00).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 29