#T|#" t maasstad 'Met muziek, theater en dans kan ik een verhaal vertellen' Innovatieve muziek in een 'classy' aangeklede Ahoy' HOLIDAY ON ICE 1 stad film preview Kat voedt meeuw op in tekenfilm Lucky Zorba uitgaans agenda stads gehoorzaal theater schuurkerk Filmhuis Schiedam DOp Jolanda Spoel regisseert derde productie van Rotterdams Lef Nighttown verhuist voor Hugo d. Nite naar sportpaleis Ahoy' ROTTERDAM - Theater voor en door jongeren, zo zou je het multiculturele the ater van Rotter dams Lef kun nen omschrijven. Dyna- misch, actueel en explosief theater, waarin vlijmscherpe dialogen worden afgewisseld met rap en dans. Morgen - donderdag - gaat de nieuwe voorstelling Bombrush The Show) in premiere, die werd bedacht en geregisseerd door de 26-jarige Jolanda Spoel. ROTTERDAM - Ahoy' wordt dit weekend omgeto- verd tot Mekka van de dance- liefhebber. De Rotterdamse club Nighttown en Hugo, de geurlijn van kledingmerk Boss, bundelen voor de derde maal hun krachten en organi- seren samen met MOJO Con certs het inmiddels beroemde Hugo d. Nite. Kenmerkend voor dit all night dance event is de uitgekiende mix van li- ve-optredens en dj-sets. De organisatie mikt met een combinatie van de innovatie ve muzikale invulling en de classy uitstraling van Hugo net boven de grote massa. K* -jf» #1, v -T -TJ: c\T4 r '-L 5CI r, 5 Im. 1 W*. -* M t/m 12 »mber rdams Dagblad Woensdag 25 oktober 2000 Kane ROTTERDAM - Nighttown be- gint donderdagavond met Popses- sions. Eveline Carels, ex drumster van Lois Lane, speelt met studen- ten en docenten. Het begint om 21.00 uur en de toegang is gratis. Vrijdag is er Future...invites HQ, met Tom Harding, Michel de Hey en meer. Toegang 15,-, vanaf 23.00 uur. En tevens optredens van Unexpected, Technomads, DJ's alien, Flipjack en Monne en een special act van Pollariod Poeskat, aanvang 23.00 uur, toegang f 9,-. Zaterdag organiseert Nighttown de Hugo d.Nite in de Ahoy'. Zie voor meer informatie het artikel elders op deze pagina. Zondag kunnen de R B liefhebbers terecht in The Lounge vanaf 16.00, toegang 12,50. Een akoestische set van Jo nathan Richman staat dinsdag op het programma, aanvang 21.00 uur, een kaartje kost 15,-. De eerste drie dagen van november staat Nederlands trots Kane op de plapken in Nighttown. Alleen voor heti concert van 1 november zijn nog kaarten beschikbaar, 25,- exqlusief lidmaatschap. Aanvang is om 21.00 uur. In Baroeg vindt vanavond A dope Mtjj is a Dope MC plaats, een MC- contest met drie hiphop acts van Prominent Invaders, Bloodspill en Y.S. FAM. Aanvang 18.00 uur en entree kost 7,50. Donderdag kuhnen hardcore fanaten hier weer terecht voor een optreden van de New Yorkse band Crow -Mags. Met als support de Weense hardco- remannen Only Attitude Counts. De zaal gaat open om 20.00 uur en eeh kaartje kost 20,-. Vrijdag is er weer een Metalen Inguisitie met DJ's Pirn en Pjotr die plaatjes draaieh omtrent het einde der tij- den. Vanaf 20.00 uur, entree gra tis. Voor de death/trash-fans is er zaterdag de Rotterdamse band Thanatos ter ere van hun nieuwe cd. De supportband is Deadhead. Entree/ 15,-, zaal open om 20.00 uur. Zondag is de dag voor de pun- kers met The Mentors, Kill Allen Wrench, Hammerhawk en De Mentors. Entree 15,-, zaal open om 15.00 uur. Eclipse heeft vrijdag weer een Club-X Reunion Party met de be- kende Darkraver en DJ Lars. Op zaterdag is er een Jungle Night met DJ Niko en DJ Peter G. Aanvang van beide avonden 23.00 uur en kaarten kosten 15,-. Rotown gaat dit weekend mee met de Na tional Phonographic, een drie- daags turntable-event dat in Rot terdam plaats vindt. Op zaterdag een uitgebalanceerde show met dj's Git Hyper, Kipski, Broky B, Extra, Octavials en Butter Cutter. Zondag wordt de Gouden Turnta ble Award uitgereikt. Beide avon den beginnen om 22.00 uur, zater dag 20,-, zondag 10,-. In Waterfront donderdag weer een Vers uit de Maas-festival met bands D.L. Bucket, Skit Madness, LaWhorra, Neurotic en DJ Diva. Vrijdag is er een optreden van de funky rapformatie DefReal en van de Rotterdamse band Delidel Touch. Aanvang 21.00 uur, entree 15,-. De eerste van de reeks Brainstorm parties start op zater dag met elektro, Italo disco en De troit techno. Elechicks geeft een li ve optreden. Voor deze avond is een dresscode, afgestemd op de toekomst. Aanvang 22.00 uur, een kaartje kost/ 12,50. door Vincent Wernke ROTTERDAM - TolerAntie en respect voor anderen is voor veel mensen vanzelf- sprekend. Helaas blijkt echter regelmatig dat dit lang niet voor iedereen geldt. 'Wat an ders is, is minder', is vooral in onze multiculturele samen- leving een achterhaalde stel- ling. In de animatiefilm Lucky Zorba worden de thema's tolerantie en respect aan de kaak gesteld naar aan- leiding van het verhaal van een jonge kater die een pas- geboren zeemeeuw opvoed. LuPky Zorba is de verfilming van het vermaarde kinderboek Het verhaal van de kleine zeemeeuw en de kat die haar leerde vliegen van Luis Sepulveda. Enzo d' Alo be- werkte dit boek tot een mooie ani matiefilm. De film gaat over een groepje katten die regelmatig de strijd aangaan met de kwade ratten. Deze ratten voeren strijd tegen de katten om te ontsnappen aan de stinkende riolen. Een van de katten, Zorba, vindt op een dag de met olie besmeurde zeemeeuw Kengah in zijn achter- tuin. Kengah is op zee in een olie- plas terechtgekomen en weet met haar laatste krachten het vaste land te bereiken. Daar laat ze Zorba be- loven dat hij zorg zal dragen voor haar ei. Hij bezweert haar dat hij het ei niet op zal eten, dat hij er- voor zal zorgen dat het uit gaat ko- men. Als het kindje er is moet hij het bovendien leren vliegen. Het leidt tot de nodige hilariteit, maar zijn vrienden respecteren het besluit van Zorba. Hij gaat vol toe- wijding aan de slag om het ei te verzorgen. Tot hij er per ongeluk op gaat zitten en het ei breekt. De eerste woorden van het kleine zee- meeuwtje zijn als vanzelfsprekend 'mama'. Vanaf dat moment ge- looft het vogeltje dat het geen meeuw maar een kat is. Omdat het beestje geluk heeft gehad dat de katten zqrg voor haar dragen, krijgt het meisje de naam Lucky. Ze wordt liefdevol opgenomen in de groep, maar er komt een mo ment waarop ze toch moet leren vliegen. Voor het zover is krijgen zij en de katten eerst te maken met de ratten. Lucky Zorba is een aandoenlijke animatiefilm, die duidelijk een an- dere is dan animatiefilms zoals die door Hollywood worden aangele- verd. De film is ingetogener maar daardoor krachtiger dan de gemid- delde Disneyfilm. Weliswaar wordt de boodschap er hier en daar dik bovenop gelegd, maar gezien de doelgroep is dit niet storend. Zo is er het moment waarop Kengah in de de olievlek valt, en een ande- re zeemeeuw verzucht over de mensen die deze schade aanrich- ten. Wat deze moderne fabel ech ter vooral wil vertellen is dat je res pect moet hebben voor diegenen die anders zijn. Het meeuwenkind- je wordt door de kattengroep lief devol opgenomen, al is zij anders dan de rest. Wie je bent zit niet in het uiterlijk, maar in het innerlijk, willen de makers maar zeggen. De film is Nederlands gesproken en gezongen door onder meer Vera Mann en Hugo Metsers. Lucky Zorba is vanaf woensdag te zien in Lantaren/Venster. PRIJSVRAAG: Maasstad week- bladen verloot in samenwerking met A Film Distribution vijf keer twee kaartjes voor Lucky Zorba, tien cd's en vijf boeken van de film. Om kans te maken op een van deze prijzen hoef je alleen maar een (briefjkaartje te sturen naar: A Film Distribution, Postbus 12107, 1100 AC Amsterdam. Scene uit de animatiefilm Lucky Zorba. XQ57 door Vincent Wernke „We zijn inmiddels drie versies verder", vertelt Jolanda Spoel in de foyer van Lantaren/Venster waar Bombrush donderdag in pre miere gaat. „Toen we zes weken geleden begonnen met repeteren, lag er een script dat Mark Walra- ven had geschreven op basis van een idee van mij. Maar gaandeweg werd er steeds meer aangepast en omgegooid. Kill your darlings, noemen ze dat. Alle mooie dingen die je hebt bedacht, worden uitein- delijk weggegooid, omdat het toch niet blijkt te werken." Bombrush vertelt het verhaal van zeven jongeren die allemaal zijn geadopteerd door een filmdiva. Als zij onder mysterieuze wijze overlijdt, wordt een van de jonge ren daarvoor opgepakt. Een jaar na haar dood wonen de anderen nog steeds bij elkaar in het huis in af- wachting van de erfenis. Maar dan keert de onschuldig veroordeelde terug om ook zijn deel van de erfe nis op te eisen. Dit verhaal is gebaseerd op het le- ven van Josephine Baker, vertelt Spoel. „Zij adopteerde dertien kin- deren uit verschillende delen van de wereld. Die woonden allemaal bij haar in huis. Over haar heb ik al eerder een stuk gemaakt, maar om dat ik daar nog niet helemaal klaar mee was, heb ik nu deze voorstel ling gemaakt. Het gaat over zeven jongeren die bij elkaar wonen, maar nooit voor elkaar gekozen hebben. Ze leven in een schijnwe- reld, waarin ze nooit hun eigen Jolanda Spoel: „Natuurlijk wil je metzo'n stuk iets vertellen, alleen niet met een wijzend Vingertje.foto: Dick Sluijter keuzes hebben leren maken." Samen met de spelers is Spoel met de tekst aan de slag gegaan. Daar- bij gaf ze de acteurs ruimte om met eigen ideeen te komen. „Dat duurt natuurlijk altijd even, want ze moeten zich eerst in kunnen leven. We zitteri een paar dagen voor de premiere, en nu komen ze nog met werk is altijd multidisciplinair. Muziek, theater en dans is voor mij een drieeenheid. Met die drie ele- menten kan ik een verhaal het best vertellen. Zo is dans fysieker dan tekst, en dus beter geschikt om be- paalde dingen uit te beelden. En muziek is geschikt om de sfeer weer te geven. Voor de doelgroep fantastische ideeen." Omdat het over jongeren gaat, zijn de thema's heel herkenbaar. „Natuurlijk wil je met zo'n stuk iets vertellen, alleen niet met een wijzend vingertje. Het gaat over intriges, verliefdheid, wraak, allemaal thema's die jonge ren bezighouden." Ook de manier van theater maken zal de jeugd aanspreken. Naast ge sproken tekst bevat de voorstelling ook veel muziek en dans. „Mijn is deze manier van theater ook in- teressanter, omdat het sneller gaat en er meer te zien is." Jolanda Spoel vindt het interessant om met een semi-professionele theatergroep als Rotterdams Lef te werken. „Je gebruikt andere ingan- gen om daar te komen waar je wilt komen. Hendrik Aerts, een van de spelers, heeft wel een theateroplei- ding, en er zijn een paar spelers die eerder bij Rotterdams Lef gespeeld hebben. Het is voor mij een uitda- ging om het voor alle spelers inte ressant te houden. Spelers die geen ervaring hebben, moet je het niet te moeilijk maken. Maar voor dege- nen die meer ervaring hebben moet het een uitdaging blijven. Ze moe ten bovendien terug kunnen vallen op mij als regisseur. Niemand mag vallen, dus er moet altijd een vang- net zijn", aldus Spoel. Naast theaters, speelt Rotterdams Lef de voorstelling Bombrush ook op scholen. Dat lijkt bepaald geen makkelijk publiek. „We hebben ervaring met de vorige voorstelling Over de grens, en het kan er inder- daad heftig aan toe gaan. Maar de spelers kunnen daar goed mee om- gaan. Over het algemeen zijn de readies goed. Er is altijd wel een personage waar scholieren zich mee kunnen identificeren, en het multidisciplinaire spreekt vaak aan. De makers zijn zelf allemaal nog niet zo oud en staan dus dicht- bij de doelgroep. Dat maakt het al lemaal wat makkelijker." door Nieske van der Voort Zo is de hoofdact de Engelse band Leftfield. „Waanzinnig goede mu ziek", zegt pr-man Irfan Er van Nighttown. „En heel populair in de dance-wereld, maar niet zo com- mercieel dat het in de top 40 te- rechtkomt." Leftfield brak in 1995 door met het album Leftism. Het duo Neil Barnes en Paul Daley maakte een album dat nog steeds klinkt alsof het gisteren gemaakt is. De mix van dub, techno en futu- ristische geluiden zorgde ervoor dat Leftism vorig jaar door top dj's werd uitgekozen als 'dance-album allertijden' Leftfield zorgt samen met bekende dj's als Luke Slater, Michel de Heij en Miss Djax voor de wat har- dere 'tech-house' beats. In de Pla za, de welkomsthal van Ahoy', wordt een heel andere sfeer gecre- eerd. De muziek in deze hal valt onder het kopje 'latin-dance'. De Franse band St. Germain, bekend van Lowlands 2000, laat hier zijn vrolijke jazzy-house horen. Ook staat een optreden van het Belgi- sche Buscemi op het programma, mellow-house met Latijnse geluid- jes. Dj's als Gilles Peterson, de op- richter van het prestigieuze platen- label Talking Loud, en Funkubine dragen bij tot een losse sfeer. „Een echte warme, intieme house- sfeer willen we in de Plaza heb ben", zegt Er. De plaza is voor het feest ook omgedoopt tot intimate room. „We kleden het hier warm aan met doeken. Op banken en kussens kunnen mensen zitten om even bij te komen. Mensen moeten zich op hun gemak voelen." Daar- Sportpaleis Ahoy' verandert komende zaterdag voorde derde maal in een enorme dance-arena. foto: Nighttown toe is de aankleding van Ahoy' tij dens dit life style en dance-event erg belangrijk. Het moet vooral classy zijn. Alles ziet er volgens Er 'Hugo' uit. In de hoofdzaal komen twee enorme schermen te hangen aan weerszijden van het podium. Jean Paul Wesselink, een bekende vj (visual jockey), bedient deze schermen. Alle beelden verschij- nen in een raster van balletjes - de van Hugo Boss meer dus, zoals in het eerste jaar. Vooral het innova tieve karakter van de muziek is be langrijk. „Het is anders dan vorig jaar. Toen hadden we als hoofdact Faithless en die had op dat moment net een grote hit met 'God is a dj'. Wat commercieler dus en veel mensen komen daar op af." Ook Underworld, de hoofdact in het eerste jaar, had veel succes. weer terug, dus kan er een uur ex tra gedanst worden. Irfan Er is ze- ker gelukkig mee: „Het kwam heel goed uit met de programmering." Hugo d.nite duurt zaterdag 28 ok tober van 22.00 tot 7.00 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de grotere postkantoren en VW's, de GWK's (0900-300.1250), de bekende voorverkoopadressen en aan de kassa. Entree f 67,50. Hugo-stijl - op het scherm. Ook de verdere aankleding, ver- zorgd door Wink, moet spectacu- lair worden. Het dj-meubel wordt versierd met twee enorme gesprei- de vleugels. De grootste discobal van Nederland - de Monsterball - krijgt een mooi plaatsje in de zaal, net zoals drie kroonluchters met witte cirkeldoeken, waarop flash lights in diverse kleuren schijnen. 'Host' Hugo ziet toe op het gehalte van het beeld en de mediauitingen, tegenwoordig een must op alle danceparties. Toch is de aandacht vooral op de muziek gericht, geen modeshows Nighttown had de band gestrikt voor een optreden tijdens het 10- jarig jubileum van de club. Maar de interesse bleek toen zo groot, dat maar werd uitgeweken naar Ahoy'. Daar kwam Hugo om de hoek kijken en werd het Hugo d. nite, het allereerste dance-event gehouden in Ahoy'. En voor her- haling vatbaar. Nu is de dance- night echt een feest van Hugo, door Nighttown en Mojo. De ver- jaardag van Nighttown, de twaalf- de dit keer, is de reden tot feest. Dit jaar had Nighttown haar verjaar- dag niet op een betere datum kun nen vieren. Die nacht gaat de klok Verkrijgbaar bij: ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur zaterdag 09.00-14.00 uur Westblaak 180 Tel 010-4004206 Lebbis en Jansen Hoogwoord Vootjaar 2000: Overdrijf is achter de rug, Lebbis heeft solo het land ge- schokt, Jansen is in topvorm... tijd voor een nieuw programma? Wij lieten u even in spanning, maar er is ook witte rook: jaaaa, Lebbis en Jansen ma ken een nieuw programma. netto twee uur top-amusement waarin ze meer verstaanbaar door elkaar zullen praten dan ooit, over NU en alles wat daaraan voorafging. cabaret op het scherpst van de snede, dus. Vrijdag 27 oktober, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 39,50. Vliegende Panters Hype Hype, het tweede theaterprogramma van de Vliegende Panters, was het afgelopen seizoen ongekend succesvol. Voile zalen, een geestdriftig pu bliek en laaiende recensies. Dus slaan de drie gehaaide yuppen u dit sei zoen nog eens om de oren met onbehoorlijke teksten, venijnige persiflages en briljante liedjes. want Hype is meer dan een hype. Woensdag 1 november, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 33,50. Trudy Labij, Kees Coolen, e.a. Spotgeesten De komedieklassieker 'Spotgeesten' is een van de meest succesvolle stuk- ken van de Engelse blijspelschrijver Noel Coward. In het stuk wordt tij dens een s6ance de geest van de zeven jaar eerder overleden vrouw van de schrijver Charles opgeroepen. Behalve de verwarring bij de schrijver zelf ziet ook zijn echtgenote groen en geel van jaloezie. Donderdag 2 november, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 41,50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stads gehoorzaal, Schie- damseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Letteren Podium Karel Glastra van Loon Karel Glastra van Loon is voornamelijk bekend van zijn debuutroman 'De passievrucht' die is verschenen in 1999. 'De passievrucht' handelt over een man, vader van een dertienjarige jongen, die ontdekt dat hij al zijn he- le leven onvruchtbaar is. Confrontaties met mogelijke biologische vaders worden afgewisseld met ontroerende beschrijvingen van de onalledaagse opvoeding van Bo, de zoon, en met herinneringen aan de inmiddels over leden vrouw die Bo het leven schonk. Alles wat de hoofdpersoon al die ja- ren over zichzelf en zijn leven heeft geloofd moet hij heroverwegen, wat weet je eigenlijk van degenen die je liefhebt? Hoe goed ken je hen die je het meest na zijn? Vrijdag 27 oktober, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 7,50. Kees Torn Mooie boel Kees Torn weigert zich aan te passen aan het krankzinnige tempo van de moderne maatschappij. Het leven is al zo kort. Dan kun je er beter maar van genieten, met een glas whisky en een goede sigaar. Zijn verzet tegen de race tegen de klok is het graven van gedachtengangen die de haastige mens niet kan volgen. Zijn presentatie weerspiegelt de perfecte vorm van onthaasten. Kees Torn staat garant voor wonderschone liedjes, inventieve rijmschema's en fraaie melodieen. Intelligent absurdisme, dat ook nog er- gens over gaat. Zijn eigenaardigheden en doordachte teksten zijn een ver- ademing in de als maar sneller draaiende wereld. Zaterdag 28 oktober, aanvang: 20.30 uur, de voorstelling is uitverkocht. Eric van Sauers Een fijn warm mens Na zijn vorige programma 'Eric van Sauers is Eric van Sauers' gaat Eric het nu niet meer over zichzelf hebben. Niet dat hij over zichzelf is uitge- praat. Oh nee. Maar er zijn ook andere mensen over wie Eric het graag zou willen hebben. Eric houdt van andere mensen. Eric is een fijn warm mens. Over wie hij het gaat hebben, houdt hij nog even voor zich. Het zijn na tuurlijk welinspirerende persoonlijkheden, anders zou hij wederom zijn eigen persoontje beter in de schijnwerpers kunnen zetten. Eric van Sauers is de winnaar van Cameretten 1997. Zijn vorige programma 'Eric van Sauers is Eric van Sauers' leverde in heel het land uitverkochte zalen op. Zaterdag 4 november, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 25,-. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de informatiebalie van het stadhuis, Ko- ningshoek, op werkdagen tussen 09.00-17.00 uur en aan de kassa van de Schuurkerk. Telefonisch reserveren op 593 19 31 (stadhuis) of591 37 00 theater). Een kaartje kan ook aan de zaal worden gekocht. Het programma van het Filmhuis Schiedam is deze week als volgt: The Insider De directie van tabaksfabrikant Brown Williamson zal de dag bitter be- treuren dat ze de opstandige laboratoriumchef Jeffrey Wigand de laan uit- stuurde zonder vergulde handdruk. Zonder zijn dik betaalde baan en zon- der een andere bron van inkomsten moest Wigand zijn riante villa verlaten en moest hij schrapen om de dure behandeling van zijn zieke dochter te betalen. Wrok en weerzin tegen de criminele manier waarop de sigaretten- industrie aan klantenbinding deed, leidde tot een getuigenis die de tabaks- baronnen miljarden kostte. Journalist Lowel Bergman (Al Pacino) stelt de praktijken van tabaksfabrikanten aan de kaak. Maar er zijn regelmatig twijfels bij Wigand, zeker als zijn voormalige werkgevers hem bedreigen en item via de media proberen te breken. Met 'The Insider' heeft regisseur Michael Mann een boeiend portret gegeven van de persoonlijke ontwik- keling van Wigand en van de maatschappij waarvan hij deel uitmaakt. Donderdag 26, vrijdag 27 en zondagmiddag 29 oktober Being John Malkovich Craig Schwartz is een getalenteerde maar ondergewaardeerde poppenspe- ler. Hij is al tien jaar getrouwd met Lotte, een workaholic die in een die- renwinkel werkt. Ze hebben geen geld, geen passie, kortom hun leven is een sleur geworden. Om toch maar wat geld te verdienen solliciteert Craig als archivaris bij LesterCorp, een bedrijf gesitueerd op de 7,5e verdieping van een kantoorgebouw in Manhattan. Door stom toeval ontdekt Craig op een goede dag een kleine deur, verborgen achter een kantoorkast. Hij opent de deur en ziet een donkere, natte tunnel. Voorzichtig klimt hij in deze gang, er volgt een lichtflits en het volgende moment realiseert Craig zich dat hij zich in het hoofd bevindt vanJohn Malkovich! Dat is het be gin van een bizarre liefdesgeschiedenis die inspeelt op de hedendaagse voyeuristische cultuur. De film is zeer origineel en geestig met een realis- tische en eenvoudige stijl, en het verhaal behoudt, hoe absurd ook, toch zijn eigen ijzeren logica. Zaterdag 28 oktober Het Filmhuis Schiedam is gevestigd in gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12 in Schiedam. Aanvang van de avondfilm is steeds 21.00 uur; de zon- dagmatinee begint om 15.00 uur. Toegang: 12,50 (donateurs 10,-). Rot- terdam-pashouders hebben de eerste keer gratis toegang inclusief dona- teurschap; tegen inlevering van coupon nr. 65) en betalen vervolgens slechts 5,- per voorstelling. De kassa is een half uur voor aanvang open. Het actuele filmprogramma is te vinden op www.fdmhuis.dsv.nl. Kaarten kunnen worden gereserveerd op dinsdag t/m zaterdag van 13.00-17.00 uur en op donderdag t/m zaterdag ook van 19.00-20.00 uur aan de Stads- gehoorzaalkassa, tel. 4340500. r devesten 3 3 1 1 6 ad schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 27