4fmLl maasstad D3 chiedam 'Voor overlast van ratten, kakkerlakken, et cetera zijn wij het aanspreekpunt' krant netel Veil ter zos SCHIEDAM Stads De afdeling plaagdierenbestrijding van IRADO Koken in KlubhuisZuid Feest in De Weerklank Nog steeds grote achterstand behandelen bezwaarschriften Woensdag 25 oktober 2000 maasstad kerk maasstadf weekbladen De openingspagina van www.schiedam.nl. 'Muizenpoep. In tegenstelling tot in Viaardingen en veel andere steden is de muizenbestrijding in Schiedam nog steeds gratis.Foto Roger van der Kraan 's Lands grootste winkel in gebruikte kwaliteitskieding houdt donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 oktober 10%, 20%, 30%, korting op heren-, dames-, kinder-, en retrokleding, accessoires en huishoudelijk textiel 'S-GRAVENLANDSEWEG 792 SCHIEDAM TEL (010) 273 09 11 parkeergel., tram 1, bus 52, 125, 126, halte Delflandseweg Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker in de Jan van Avenne- straat organiseert zaterdag 4 november een rommelmarkt van 11.00 tot 15.00 uur. Er zijn tafels te huur voor een tientje. De entree is fl. 1,50. Kinderen kunnen gratis meekomen. Volksdansen Reformatie Paddestoelen Schiespoor Knutselen Dwarsfluit Harmonia Snoeien Bridge i Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur. ds L.G. Bos zo 17.00 uur. ds. J.H. Lammers Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds P. vd Burg Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds L. Kopmels De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds. J. Sosef Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. G. de Lang Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. ds. W. Verhoef Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. J. Klijnsma. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 1C.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. M. Sijbrandij-Ver- bist. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 14.30 en 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER: R. v.d. Heijden Telefoon 010-4004275 CHEFVERKOOP REGIO: R.J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 M. Angonois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: Fl. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Is Schiedam al een echte e- gemeente aan het worden? SCHIEDAM - Minister Roger van Boxtel (Grotestedenbeleid) wii dat de steden die aangeslo- ten zijn bij het Grotestedenbe leid (waaronder Schiedam) in de toekomst nadrukkelijker gaan werken met internet en e- mail. Anders kunnen de ge- meenten in de toekomst naar hun GSB-gelden fluiten. Hoe staat het met Schiedam? Is Schiedam al een echte e-ge- meente? De redactie van Maaspost ver- stuurde aan alle raadsleden met een e-mailadres de volgende stel- ling. De gemeente Schiedam maakt goede voortgang met het nieuwe mediabeleid. De plannen voor het onderhoud en uitbouw van de gemeentelijke website zijn goed doordacht. We ontvingen drie reaches. Schiedam kent geen mediabe leid: niet ah zodanig onder de trefwoorden terug te vinden en volgens informatie bestaat er geen beleidsnota Media. In de praktijk blijkt ook nergens uit dat er een mediabeleid is. Na- tuurlijk is er een kleine afdeling communicatie en de gemeente- pagina's in het Stadsblad rnaar daar versta ik geen mediabeleid onder. Een goed mediabeleid uit zich o.a. door ervoor te zorgen datje de technische communica- tie-infrastructuur en de uitvoe- ring hiervan d.m.v. bepaalde me- thoden ontwikkelt of deze ont- wikkelingen volgt. Ook een rne- diatraining voor lieden die regel- matig naar 'battentreden zou geen overbodige luxe zijn. De website van Schiedam stelt niets voor, het is de stadsgids op internet gezet, recentelijk zijn daar persberichten bij gekomen, maar verder is het geheel saai en statisch en heeft geen enkele uit- straling. Hier word je als bijv. toerist niet door gelokt om naar Schiedam te komen of om er te Bescbrijviog £d Bestuui Wiokei Orgonisotie Vacslores Archie! Bibliotheek Moseura Theaters Historic Itodeltng Nieuws cctiviteiten Piattegrond Links Site Reagereti s GEMEENTE v. ess dtagsert 1 3112 02 Schiedam Pcs£l:adr©£t Postbus 1301 3tOO £A Schiedam Tel: (010)2465555 Fax: tOIOj 4737021 E-mailjrtf fri %dfr m .n| Dis-d aimer: Aan >dez« int<Hn<tpublle*ti« ktinn«n geen mcht&n wofdan ontlaerjdL ESchiedam aanvaardt enkele aansprakehlkheid voor technische of redactionele fcuteo. voot hot tl)delijk otet baschikbaar xljn van desre website, voor de 9van het gabniflt van de Informatie alsmede voor mat of ortjuiste vetmetdin# van ge^evena op deze site. De bovensrtaande afbeeiding is afkcmstig van: *t Hart Communicatie f Bautre Muntz gaan wonen. De 2e keer de web site te bezoeken is niet de moeite wctard. (Heel veel andere ge- meentes hebben een betere site). groetjes Liesbeth Fluiter (Ge- meentebelangen Schiedam). Het h met het nieuwe media-be- leid van de gemeente hetzelfde ah met milieubeleid: vertrouwen is mooi, maar controle h beter, of, in relatie tot deze plannen: eerst zien en dan geloven! Het CDA heeft al veel en vaak ge- vraagd naar een beter gebruik van moderne communicatiemid- delen in relatie met de stad maar merkt steeds weer dat projecten (net) niet lukken door gebrek aan voldoende menskracht of middelen. Een voorbeeld: er staan welsiswaar computers op de bibliotheek, er is internet maar ah een student iets van dat internet wilprinten blijkt dat niet mogelijk! Lastig, ah een boek- uittreksel gevonden hebt voor je examen... Ook om een raadsin- formatiesysteem is door ons ja- ren gevraagd, voor velen h Maassluis inmiddels een navol- genswaardig voorbeeld maar.... waarom moet alles in Schiedam zo lang duren? Van belong voor welslagen van de laatste plannen is in elk geval dat: - het bureau Communicatie en externe be- trekking (CEB) van de gemeente adequaat bemenst wordt, - de concernafdeling Informatie Technologic voor zijn taak bere- kend blijkt - ambtenaren en met name de secreatrissen van raadscommissies per e-mail be- reikbaar zijn en getraind worden relevante informatie via het bu reau CEB voor de bevoUcing be- schikbaarkomt. Alleen zo kan de gemeente er voor zorgen dat haar nieuwe mediabeleid niet blijft steken in schone woorden maar smoel krijgt door een goed product. M.-Paul van Mansum (CDA) De gemeente Schiedam beloofde vorig jaar al een goed toeganke- lijke en actuele website aan haar burgers. De plannen die de ge meente Schiedam daarvoor heeft gelanceerd, zijn dus al van een eerdere datum, en tot op heden wordt er alleen maar verwezen naar het fenomeen: pagina in opbouw, of er staat onvolledige informatie. Vele ouderen in Schiedam hebben inmiddels kennis van het internet medium, en komen telkermale tot de con- clusie dat zij meer met de media- mogelijkheden doen dan de ge meente Schiedam. Ah er einde- lijk iemand binnen het Stads- kantoor consequent wordt belast foto Roger van der Kraan met het actualiseren en bij hou- den van de website, kan dit veel duidelijkheid voor de inwoners van Schiedam geven. De te ma- ken kosten wegen niet op tegen de uitmate noodzakelijkheid om op alle mogelijke wijzen toegan- kelijk voor de inwoners van Schiedam te zijn, en daarbij is een goed toegankelijke en actue le website prioriteit nummer I. De ouderen gaan met hun tijd mee en kennen en gebruiken in- middeh diverse internetmoge- lijkheden, nu nog gemeente Schiedam! Het AOV heeft trou- wens wel ah schijnbare paradox aan dit verhaal toe te voegen dat er via de internetmogelijkheden wel goed te communiceren is met de diverse raadsfracties, dit ten opzichte van het via de buiten- wacht moeilijk toegankelijke Stadskantoor. Catelijne Raaphorst (AOV) Door Norbert Veringmeier SCHIEDAM - Een wespennest in een bloembak aan de Ooster- dwarsstraat in Viaardingen zorgde enige tijd geleden voor wat consternatie. De geel/zwart gestreepte insekten die in het na- jaar doorgaans wat agressiever gedrag vertonen, bezorgden de buurt overlast door regelmatig zonder reden te steken. Omdat ook kinderen daarvan de dupe werden, belden de omwonenden de gemeente om het nest te laten vernietigen en dachten daarmee snel van de overlast verstoken te zijn. Door een onduidelijkheid in de gemaakte afspraken tussen de gemeente Viaardingen en de plaagdierenbestrijders van IRA DO liet de oplossing van het pro- bleem wat langer op zich wach- ten dan nodig was. Het nest en zijn agressieve bewo- ners zijn inmiddels reeds lang uit de bloembak verdwenen maar IRADO bleef toch een beetje met het probleem in zijn maag zitten. De geprivatiseerde afvalinzame- laar die sinds enige tijd in Viaar dingen, net zoals dat in Schiedam al vele jaren geleden is gebeurd, de taken van de stadsreiniging heeft overgenomen, ging daarom nog maar eens met de betrokken in- stmties om de tafel zitten om deze hiaat in de regelgeving te dichten. IRADO-voorlichter Mari Dingen- outs legt uit dat het probleem was terug te voeren op de al oude vraag 'wie gaat datbetalen?'. „Het betrof een bloembak van de gemeentelij ke groenvoorziening dus zij moes- ten formed de opdracht geven en dat gebeurde niet. Uiteindelijk hebben we zelf maar besloten het nest te verwijderen." Het overleg heeft er intussen toe geleid dat de ze communicatiestoornis uit de wereld geholpen is. „Net als in Schiedam kan IRADO nu ook in Viaardingen overlast gevende wespennesten op eigen initiatief vernietigen en de kosten doorbere- kenen aan de gemeente." Los van dit onderhandelingsresul- taat hecht de afdeling plaagdieren bestrijding van IRADO er wel aan om de Schiedammers en Vlaardin- gers nog eens te informeren over de gang van zaken bij overlast van niet alleen wespen maar ook ratten, kakkerlakken, muizen, ovenvisjes, vlooien, mieren, houtwormen, et cetera. „Voor alle problemen met plaagdieren zijn wij in Schiedam en Viaardingen het aanspreek punt", legt teammanager Bas van Son uit. „Bij elke melding onder- zoeken wjj eerst om welke dieren het gaat. In het geval van ratten ko men wij meteen in actie. Hiervoor gelden wettelijke regelingen. Van- wege hun gevaar voor de volksge- zondheid worden ratten te alien tij- de gratis bestreden. Ook overlast gevende wespennesten worden snel vernietigd maar daarvoor moet over het algemeen wel een vergoeding van 69 gulden betaald worden. Voor wat betreft de overi- ge plaagdieren kunnen wij advies geven en als het nodig blijkt be- strijden. Mochten wij er daarbij zelf niet uitkomen dan kunnen we altijd nog te rade gaan bij het ken nis- en adviescentrum dierplagen in Wageningen." Van Son wil wel kwijt dat wespen nesten niet zomaar klakkeloos worden verwijderd. Als er geen sprake is van ernstige overlast worden wespen niet vernietigd. Dus niet als een nest in een park zit en daar iemand gestoken wordt maar ook niet als iemand een hele grote tuin heeft en de wespen zit ten ergens achterin ver verwijderd van het terras. „Daarvoor hebben wespen in de natuur een te nuttige functie." Bij het vervullen van de taak tot het bestrijden van plaag dieren loopt IRADO aan tegen het toenemende probleem van de ver- vuiling in de stad. Van Son: „Wij ervaren het als zeer zorgelijk dat er steeds meer etenswaren zomaar op straat gegooid worden. Daarmee lok je niet alleen ratten aan maar ook katten, vliegen en meeuwen en werk je ziektes in de hand." Bas van Son kan goed meepraten over de tweeslachtigheid van sommige mensen op dit gebied. „Ik heb het met het plaatsen van de rattenval meegemaakt dat we gebeld werden vloog ons zo een heel stokbrood omdat er ergens achter een flat een om de oren.' rat was gesignaleerd. Nog bezig Wilel herfst uitverkoop SCHIEDAM - Vanaf half novem- ber kan een groep van ongeveer zes personen in Klubhuis Zuid ko men koken. Dat kan varieren van taarten bakken tot eenpansgerech- ten, of zelfs een uitgebreide maal- tijd. Wellicht kunnen recepten aan elkaar worden uitgewisseld. Bij voldoende aanmeldingen kunnen eventueel meerdere groepen wor den gestart. Kosten: fl. 7,50 per maand exclusief receptkosten. In- schrijvingen: 426 72 97. SCHIEDAM - Ontmoetings- huis De Weerklank aan het Cornelia van Zantenplein or- ganiseert zaterdag 11 novem- ber een feest op de naamdag van St. Maarten. Het is dan zeven jaar geleden dat het ont- moetingshuis werd opgericht. Sindsdien werken 35 vrijwilli- gers aan diverse activiteiten voor de bewoners in Groenoord. Vooral de warme maaltijden die eens in de twee weken worden klaargemaakt en geserveerd oogsten veel lof. Op dit moment wordt er gewerkt aan een stilteruimte en zijn er plannen om koffie- ochtenden voor vrouwen te organiseren. Alle vrijwilligers worden door het bestuur van De Weerklank vanaf 17.00 uur onthaald op een heerlijke, door het bestuur gekookte, maaltijd. Ongeveer honderd kinderen zullen het lied van St. Maarten laten klinken. Wie ook kennis wil maken met De Weerklank is welkom op dinsdag, donderdag en za terdag van 14.00 tot 17.00 uur en op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Op de eerste en derde donderdag van de maand kan er warm worden gegeten in het ontmoetings- huis vanaf 17.00 uur. Wie meer informatie wil over de activiteiten kan bellen met 471 80 09. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Maas Kadothiek Hoogstraat 168 SCHIEDAM - Elke maandag- avond van 20.00 tot 22.00 uur komt in Kluphuis Oost een enthou- siaste volksdansgroep bij elkaar. Op een ontspannen manier leren de deelnemers een behoorlijk aantal dansen. Er is nog plaats voor enke le nieuwelingen. De kosten bedra- gen fl. 15,- voor zes avonden dan- sen. Kluphuis Oost is te vinden aan de Boerhaavelaan 79. SCHIEDAM - In de Hoeksteen- kerk wordt vrijdagavond 27 okto ber om 19.45 uur een Reformatie- bijeenkomst gehouden. De kerk is te vinden aan de B.K-laan. Spre- kers zijn ds. A.G. Boogaard en dr. P. Buitelaar, de toegang is gratis. SCHIEDAM - De gemeente orga niseert zondag 29 oktober een pad- destoelenspeurtocht in heemtuin 't Hoefblad. De speurtocht start om 14.00 uur bij de hoofdingang van de heemtuin (tegenover de kinder- boerderij in het Beatrixpark). Een aantal houten paddestoelen is ver- stopt op diverse plaatsen in de Heemtuin. Bij elke paddestoel hoort een vraag en de antwoorden leveren letters op die een woord vormen. Wanneer het woord ont- dekt is, is de zoektocht volbracht. Voor meer info: 246 55 22. SCHIEDAM - Dick Bisschops de- monstreert zaterdag 28 oktober tij- dens de Schiespoordag het maken van miniaturen. Bisschops maakt alles in de schalen 1:87 en 1:160 wat niet bij de vakhandel op mo- delspoorgebied te verkrijgen is. De Schiespoordag wordt gehouden in het clubhuis aan de Westerkade 21 van 10.00 tot 16.00 uur. De toe- gang is fl. 1,- voor volwassenen en fl. 0,50 voor kinderen. SCHIEDAM - Klubhuis Zuid gaat met ingang van donderdag 9 no vember knutselen. Van 09.15 uur tot 11.15 uur kan iedereen zijn cre- ativiteit tot uiting laten komen. Van dakpan beschilderen tot kerst- kransen maken. Ook op donder- dagavond kan men terecht: van 19.30 tot 21.30 uur is er ook een knutselgroep in huis. Kosten fl. 5,- per maand en fl. 2,- per keer voor materiaalkosten. Inschrijvingen: 426 72 97. SCHIEDAM - Elke dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur zendt de Ziekenomroep het programma ZOS op verzoek uit. Dit program ma is te beluisteren op kanaal 91.5 fm van het Schiedamse kabelnet. Voor een groet of verzoek kan ge beld worden met de studio, tel. 426 00 00. SCHIEDAM - Bij muziekvereni- ging Harpe Davids kan gestart worden met een orientatiecursus dwarsfluit voor beginners op de dinsdagavond. De cursus bestaat uit acht lessen, de vereniging stelt een goede dwarsfluit ter beschik- king. Iedere les kost fl. 10,-. Voor aanmelden en meer informatie: 273 07 21. SCHIEDAM - Spirituele Vereni ging Harmonia ontvangt donder dag 26 oktober Kitty de Bruyn. Aan de hand van voorwerpjes doet zij helderziende waarnemingen. De avond wordt gehouden in het wijkcentrum aan het Wibautplein. Aanvang is 20.00 uur, toegang fl. 8,50. SCHIEDAM - De KMTP organi seert een 5-delige cursus over tui- nieren en snoeien op de zaterdag- morgen. Er kan ingeschreven wor den voor de serie van vijf, maar ook voor een ochtend. De serie is fl. 15,- voor leden en fl. 20,- voor niet-leden. Een ochtend kost fl. 3,50 voor leden en fl. 5,- voor niet- leden. Aanvang is 10.00 uur. Voor inschrijving: 470 26 31 of op de ochtend zelf. SCHIEDAM - Bridge Societeit Schiedam aan de Westfran- kelandsestraat organiseert op de zaterdagmiddag een bridgecursus voor beginners van 12.Q0 tot 15.30 uur. De cursus beslaat elf midda- gen met een afsluitende drive. De kosten zijn fl. 75,-. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam kampt nog steeds met een grote achterstand in het be handelen van door burgers inge- diende bezwaarschriften. Vooral bij de zogenaamde Kamer III, waar bezwaarschriften van uit- keringsgerechtigden worden be- handeld (bijstand) is er sprake van een grote achterstand. Dat blijkt uit de beantwoording van vragen van de PvdA in het ka- der van de behandeling van de be- groting. Op donderdag 31 augustus van dit jaar wachtten er nog 187 bezwaar schriften die samenhangen met de Algemene Bij stands wet op afhan- deling. „De overschrijding van de wettelijke termijnen voor de be handeling van bezwaarschriften neemt nog steeds toe en is inmid dels opgelopen tot bijna een half jaar", antwoordt de gemeente. Bij Kamer I lijkt de situatie minder urgent; deze Kamer, die bezwaar schriften over bouwzaken, horeca- aangelegenheden, personeelszaken en openbaar onderwijs behandelt, had per 31 augustus van dit jaar nog een stapel van 24 bezwaar schriften op tafel liggen. Volgens de beantwoording van de schrifte- lijke vragen is er sprake van een toenemende achterstand. Kamer II (onder andere parkeer- vergunningen, invalideparkeer- kaarten) daarentegen kan melden dat de stapel bezwaarschriften met ongeveer dertig procent is gedaald. Per 31 augustus wachtten er nog 12 bezwaarschriften op behande ling. Op korte termijn verwacht de ge meente Schiedam geen afname van het aantal bezwaarschriften. Gedacht wordt nu aan de aanschaf van 'een geautomatiseerd systeem voor de ondersteuning van de ad- ministratieve processen rond de behandeling van bezwaarschrif ten'. Het spijt me oprecht dat ik deze week niet in kan haken op een actu- eel, Schiedams, onderwerp. En het slappe excuus daarvoor is dat het er gewoon niet van komt het nieuws een beetje te volgen. Het is nog geeneens de verhuizing die binnenkort voor mijn deur staat of de komende Sinterklaastijd of de Kerstdagen, nee, iets veel onbe- nulligers: de televisie. In de zomer kijk ik nauwelijks, maar nu.... Elke avond is er wel wat om te volgen en dat probeer ik dan ook zjoveel mogelijk om er hier, op het werk, met de collega's uitgebreid over na te praten. Ik doe mijn best om Big Brother te volgen. Elke avond, in het weekeinde, op donderdagavond....want ik moet hier toch kunnen verdedigen waarom ik vind datAnnet er uit moet en niet Ed en waarom ik Desi- ree zo'n ongelofelijke zeur vind. Ook Westenwind volg ik trouw op de voet, al vanaf het allereerste seizoen. Niet alleen omdat ik het gewoon een ijzersterke en heerlijke serie vind, maar vooral om de volgende dag met de dames hier na te zwijmelen over de acties van Anton cn om de venijnige daden van Emma uitgebreid te analyser en. Wat tijd betreft mag ik blij zijn dat Westenwind nu alleen nog maar op maandag te zien is, want anders was de donderdag wel erg vol geweest metBig Brother' om zeven uur, 'Onderweg naar Morgen' om half acht (want dat volgt mijn andere collega ook), Goede Tijden om acht uur (wordt eindelijk weer eens een beetje leuk), Westenwind om negen en Big Brother weer om een uur of hen. Tussendoor moet de boel nog aan kant, mijn dochter gewassen en naar bed gebracht en een heleboel ande re kleine klusjes gedaan. Daarom blijft er momenteel dus zo weinig hjd over voor het nieuws, de krant of internet. En dan volg ik nog geeneens De Bus en Robin son Island en weet ik niet hoe het huwelijk met die miljonair is ver- lopen. Ook daar wordt hier door sommigen nog eens naar gekeken. TV kijken een vrijehjdsbesteding? Nee hoor: eerder een pure en zeer hjdrovende arbeid. Pff. Karin Moerman-van der Knaap

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3