ISS1 ta d ©mmmh Een goede matras en matrasdrager zijn fundamenteel voor een goede nachtrust Er gaat heel wat onder de hamer bij Hercules LAGERWAARD Van den 'Alexander Slaapcomfort' gee ft een slaapfeestje i mu Baby- en kinderkamers met 'n knipoog naar de sixties shoppin Imago in Heerlijk en hoogwaardig zitcomfort! ComfortHuys shoppin 'Niemandmeer, niemandbeter, eenmaalandermaal..... lichtnet T i teltaflex in jubileumkorting 21/2-zits 2975,- Uesian esign tj: oi 0-4507466 van den heuvel verlichting t) HOOGVLIET - Het grootste gedeelte van ons leven bren- gen we door op bed. Dan zou je je zelf toch allemaal het beste bed moeten gunnen. De praktijk wijst uit, dat we dat ook wel willen, maar dat ons dit niet altijd lukt. Kwestie van geld is het niet altijd. De oorzaak van een verkeerd ge- kozen bed ligt ook dikwijls aan een onjuist advies. Brede collectie ksi as Bedtextiel Slaapfeestje Schaars Heerlijk zitten de ComfortHuys fauteuils. Verwen uzelf eens door goed en gezond te gaan zitten. De fauteuils kun nen aangepast worden aan uw wensen. Wij letten goed op de juiste zithou- ding. Dat is belang rijk, want daardoor wordt zitten echt genieten. SersfROBIEMEN? Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 Woensdag 1 november 2000 cx66 „Daarom" zegt de heer Kreuk van Alexander Slaapcomfort', „adviseren wij onze klanten al tijd om in de ochtend te komen 'testen'. Op het eind van de dag ligt ieder bed immers al snel goed. Ook adviseren wij onze klanten gerust er eerst thuis nog maar eens een nachtje over te gaan slapen en een tweede keer te komen 'passen.' Pas wanneer dan ook weer hetzelfde bed favo- riet ligt, is de keus vrijwel altijd de juiste." Een keus, waarbij een gedegen ad vies onontbeerlijk is. Wat voor de een een droom van een bed is kan voor de ander een regelrechte nachtmerrie betekenen. Stand van de ruggewervel, algehele houding, veranderingen van het lichaam in de loop der jaren, etc. allemaal fac- toren die meegneomen moeten worden. „Voor ieder z'n eigen bed, daarom hebben we zo veel keus in matrassen en matrasdra- gers (bodems). Uit ervaring kun- nen we meestal vrij snel inschatten welke matras het beste past bij de klant." Verdeeld over een oppervlak van 1000M2 in twee etages treffen we bij Alexander Slaapcomfort zelfs voor de meest verwende slaper nog een uitgebreide keus aan. Alle A- merken waaronder Auping, Pull man, Zevenslaper en Lattoflex, Nolte kwaliteit koppelen aan com fort. Om de slaapkamer compleet te maken vinden we hier ook een grote hoeveelheid verschillende kasten en nachtkastjes in diverse uitvoeringen. Alexander Slaapcomfort is een all round beddenspeciaalzaak en dat betekent dat dit bedrijf ook nog eens een groot aanbod in bedtextiel aanbiedt. Naast alleen wollen of donzen dekbedden worden ook de nieuwe trend, kapokdekbedden, in verschillende soorten en maten ge- presenteerd. „Het verschil? Tja ie der z'n eigen keus. Wol voelt zwaarder dan dons, het fijnste lichtgewicht dons heeft weer de prettige eigenschap dat het als een tweede huis om je heen valt. Daar hangt dan ook wel een prijziger kaartje aan. Heb je dat er niet voor over dan kun je beter kiezen voor een goede wol dan een slechte dons. Kapok heeft een enorm vochtregulerend vermogen. Tenslotte willen we er nog op wij- zen dat een kussen dikwijls over het hoofd wordt gezien maar wel degelijk heel belangrijk is. Een goed hoofdkussen is net zo belam- ngrijk als een paar goede schoe- Een goede matras is onontbeerlijk voor een weldadige nachtrust, een kwaliteits matrasdragen is zekerzo noodzakelijk. Foto: Rob Kamminga) zijn in een brede en diepe collectie vertegenwoordigd. „Ook alle tech- niek die er tegenwoordig is om comfortabel te slapen, hebben we in huis. Inclusief alle verstelbare mogelijkheden tot en met viermo- torig toe. Vanzelfsprekend zijn de matrassen en matrasdragers los van elkaar aan te schaffen." Novi- teit is de matrasdrager van Lattof lex 'Wings': een glasvezellat die is opgehangen in rubber gewrichten. Op de lat staan kunststof vleugel- tjes die ervoor zorgen dat je overal gelijkmatig wordt gedragen met een enorme vering maar ook met de juiste steun. Een goed bed, zeggen de specialis- ten van Alexander Slaapcomfort, moet om de pakweg twaalf jaar vervangen worden. „A1 is het al leen maar omdat ons lichaam ver- andert en er andere drukpunten ontstaan. Daarnaast is het zo dat, gaande de jaren, er in ieder matras allerlei micro-organismen sluipe- n."Ook de jeugd telt hier serieus mee: de jeugdafdeling telt maar liefst dertig elementen waaruit de slaapkamer helemaal naar eigen voorkeur kan worden samenge- steld. Vanaf de babytijd tot en met de studententijd, de slaapkamer kan voortdurend worden aange- past en bijgesteld. Een goede matras en matrasdrager zijn fundamenteel voor een goede nachtrust. Maareen goed matras en een goede matrasdrager hebben ook een goede draagconstructie nodig. Alexander Slaapcomfort dus. Waar solide- en schitterend vormgegeven ledikanten van on- der meer Treco, Loddenkemper en Wie jarig is trakteert. Op 16 no vember bestaat Alexander Slaap comfort in Hoogvliet tien jaar, een mijlpaal die ze alleen maar door de klantentrouw hebben kunnen be- reiken. En daarom bent u alien uit- genodigd op het slaapfeestje: de gehele maand november kunt u profiteren van wel heel speciale ju- bileumaanbiedingen en ligt er voor iedere klant een leuk kadotje te wachten. Alexander Slaapcomfort en slaap- kamers Middenbaan Noord 218, Hoog vliet telefoon: 010-4384163 SCHIEDAM - Stel, je krijgt een nalatenschap van een oudtante. Een prachtige antieke zeeuwse kussenkast, maar waar moet je hem laten. Of die schilderijen die je eigenlijk afschuwelijk vindt maar door sommigen ge- adoreerd schijnen te worden. Naar een winkel of handelaar gaan biedt wellicht een oplos- sing. Het beste kunt u de spullen echter echter naar een veiling brengen, daar krijg je gegaran- deerd de hoogste prijs. Dat wil zeggen, wanneer u het naar een goed en betrouwbaar veilinghuis brengt. Waar de taxateurs er- kend en ervaren zijn. Al sinds 1987 is in Schiedam vei linghuis Hercules gevestigd, be- kend om de deskundigheid en de toch huiselijk gehouden sfeer. Om de zes weken wordt er bij Hercules een veiling gehouden, voorafge- gaan door de kijkdagen. ,,We hechten eraan om tijdens de drie kijkdagen zoveel mogelijk en dui- delijk informatie te geven over de stukken die onder de hamer gaan. Op alle vragen wordt een eerlijk antwoord gegeven. Het gevolg is dat we vrijwel nooit problemen achteraf hebben. Ook bij de in- breng wensen we duidelijke af- spraken als bodemprijs etc. te ma ken. Over ieder geveild stuk reke- nen we 25 procent zogenaamd op- geld, inclusief BTW." Veilingmeester van Tol veilt nog steeds met de hamer, vooral voor de leken belangrijk dat iedere vei ling voorafgaat door een korte uit- leg over de spelregels. Pakweg eenderde van de bieders is hande laar, tweederde deel is particulier op zoek naar een mooi stuk kunst en/of antiek. Echt mooi antiek is zo langzamer- hand een schaarste aan het worden, is er iiberhaupt nog wel aan een goed stuk antiek te komen? „Zeker wel, vooral bij erfenissen, waarbij de erfgenaam niet van antiek houdt of het stuk gewoon niet kan plaat- sen. Onze taxateurs zijn erkend en deskundig, ieder op z'n eigen ge- bied. We worden daarom dikwijls bij nalatenschappen en boe- delscheidingen gehaald, zo kom je toch dikwijls aan mooie stukken. Daarnaast komen er ook veel men- sen met een losse inbreng, bijvoor- beeld wanneer men gaat samenwo- nen, of kleiner gaat wonen. Desge- wenst of bij grote boedels komen we altijd naar de mensen toe." Vanaf 25 gulden tot zeg maar 50.000 gulden, bij Hercules kun je soms voor heel weinig geld nou net een ontbrekend of lang gezocht stukje kunst of antiek vinden. De veilingen lopen zo goed dat het merendeel van de goederen altijd verkocht wordt. „Uit echt alle de- len van het land komen mensen naar onze veilingen toe, daar zijn we nog steeds een beetje verbaasd over. Ik denk dat dat voor een deel komt omdat we ook geregeld vei lingen op lokatie houden. Een van onze specialisaties is de horecavei- lingen, die doen we altijd op loka tie en dikwijls verbinden we er een antiekveiling aan." Schilderijen, juwelen, meubelen en kleingoed, iedere veiling is weer anders, af- hankelijk van de inbreng en wat er op dat moment goed veilt. Zo wor den er momenteel hoge prijzen ge geven voor oud zilver, mooie ju welen, schilderijen en art deCo meubelen, -sieraden en -klokken. Hoe verschillend de inbreng ook kan zijn, hoe verschillend de stuk ken op dat moment ook op de markt liggen, bij veilinghuis Her cules blijft een ding altijd hetzelfde en dat is de leus van Van Tol wan neer hij de hamer ophoudt: 'Nie mand minder, niemand beter, een maal andermaalverkocht! Veilinghuis Hercules Nieuwe Haven 105, Schiedam telefoon:010-4738523 Om de zes weken wordt er bij Hercules, beroemd om zijn deskundige en huiselijke sfeer, een veiling gehouden. Foto: Roger v.d. Kraan) Dit minimalistische kinderkamerblokje komt uit het KF ONL Y label van de Kids Factory en is verkrijgbaar in wit, donkerbruin en whitewash beuken. tjes en de kleuren: spierwit is de absolute basiskleur, accenten zijn er oftewel in knalrood en bijna fluorescerend oranje, of in de wat softere pastels als ijsblauw, pis- tachegroen, lila en rose. Houten meubeltjes worden lichter door ze te 'white-washen'. Glim en glitter is troef. Zo zijn bed- en kastpoot- jes, maar ook de verlichting, foto- lijstjes en wandkubusjes vaak van glanzend aluminium. Ook stoffen hebben een metallic glans. Verder zijn de hoogglans lakken terug en zorgen op de vloer inleg-laminaat- tegeltjes met metaal-optiek voor een glimmend accent. Heel 'six ties' zijn ook de transparante stof fen met grote flower-power prints: leuk voor gordijnen en klamboes. Tip: gebruik ze als 'overstof op een witte basisstof die dik genoeg is om te voorkomen dat uw kind 's ochtends met de eerste zonnestra- len wakker wordt. Blikvangers zijn er volop: (opblaasbare) accessoires van plastic, lampen van transpa- rant perspex, kunststof 'keuken- kratten' voor speelgoed en niet te vergeten de kitscherige kroonluch- ter. Voor een eigentijdse kinderka- mer met een knipoog naar toen. Het blijft een van de leukste 'klusjes' in huis: het inrichten en aankleden van de baby- of kin- derkamer. Aansluitend op de 'volwassen' woonmode, zijn er ook voor kinderkamers verschil lende stijlen en thema's ontwik- keld: van strak minimalisme tot weelderig barok. Het romanti- sche prinsessekamertje, de stoe- re strandkamer, de sixties-ka- mer; de nieuwste baby- en kin derkamers zijn om op te eten! Gespecialiseerde woonwinkels hebben de leukste kamertjes inge- richt in de meest uiteenlopende stijlen. Opvallend hierbij is dat kinderkamers steeds neutraler worden. In plaats van druk gedes- sineerde gordijnen, dekbedover- trekken en behang met beertjes, eendjes, clowntjes, Disney-figuren of 'ldassiekers' als Bert Ernie, zijn het veel meer de kleuren en ac cessoires die sfeerbepalend zijn voor een bepaald thema. Van de 'Swinging Sixties' tot 'Nouveau Kitsch'; de nieuwste thema's zijn bepaald niet kinderachtig! Nieuwste trend, 66k in de kinder- kamer, zijn de retro-invloeden uit de 'swinging sixties'. Dit zit 'm in de vaak extreem strakke of juist bolle vormgeving van de meubel- Informatie.Kids Factory, tel.076- 5210695; adverteren? telefoon: 010-4004463 verkrijgbaar in 40 kleuren soepel rundleder als 3-xits, 2 Vj-zits, 2-zits en fauteuil. Lagerwaard bestaat 70 jaar. Daarom verdient u een cadeautje. Het model 'Imago' van Touche is voor dit jubileum tijdelijk heel speciaal geprijsd. U komt al in het bezit van de afgebeelde 2 '^-zits in soepel rundleder voor fl. 2975,-. Kanaalweg 39-53 Capelle a.d IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woon- vormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Priellorm, SDB Design, de Sede, Young International, Wittman. Lagerwaard bestaat 70 jaar! Elke koper ontvangt een attentie en maakt kans op grandioze prijzen in de Prijzenloterij! Dat vieren we met bijzondere aan- biedingen. Zoals het "lichtnet" dat nu maar 375 gulden kost. Daarnaast trakteren we elke woensdag in oktober en november de eerste 75 klanten die voor minimaal 75 gulden besteden op een heerlljke taart! Chroom met hetdere kogellampen. Van 450.- Voor Den Haag Haaglanden MegaStores tel: 070-4023638 Rotterdam Woonmall Alexandrium III tel: 010-2204709 Rotterdam Lijnbaan 104 tel: 010-4123950 Rotterdam Zuidplein hoog 920 tel: 010-4810942 Je ziet het licht bij Van den Heuvel Bel (010) 4567280 enuwordt gratis gehaald eu weei thuisgebtacM Kom ook eens zo'n heerlijke ComfortHuys fauteuil proberen. Hartelijk welkom! comfortabel en op maat wonen Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. adverteren? telefoon: 010-4004463

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17