n fir- Auto Edison richt schijnwerper op volledige maar goedkope Carisma.nl Emotionele lading van eerste model gecombineerd met nieuwe technologie RAC weer terug op Autostrada P 1 Mooi voor minder.' j£a Ruime collectie nieuwe en occasion Mitsubishi's PtifgS VACO pleit voor opnemen Vernieuwde Passat binnenkort op de markt Bijtelling? wielklem 1 s&r~ Nieuwe Mini Cooper moderne interpretatie van een legende weerraak FIUTD Mte F AutoFix, dat scheelt Fix! VLAARDINGEN - Het lijkt of u er op internet naar moet zoeken, de Carisma.nl. Dat kan natuurlijk ook, maar wie Auto Edison bezoekt kan ook in levende lijve de nieuwste editie van de Caris- ma zien. De Carisma.nl is zeer volledig uitgerust en toch prettig geprijsd. De me- dewerkers van Auto Edison kunnen u er alles over ver- tellen. of Dynamisch M JP 39 Meer veiligheid [p wintef en herfst Veiliger Woensdag 8 november 2000 wx92 Redactie: Berrie Laros Telefoon 010-4004427 Auto Edison is sinds anderhalf jaar in Vlaardingen te vinden. De bakermat van het bedrijf ligt in 's Gravenzande, waar nog steeds het eigen schadebe- drijf is gevestigd. In totaal wer- ken er inmiddels niet minder dan 23 personeelsleden bij Auto Edison, waarvan velen al jaren- lang een vertrouwd gezicht zijn. In Vlaardingen is een ruime selec- tie nieuwe en occasion Mitsubi shi's aanwezig. Uiteraard de Ca- risma, maar ook tal van andere modellen. „Met de Runner, de Star en de Wagon heeft Mitsubi shi drie ruimteauto's", legt San dra van Marion in de showroom uit. „Ieder merk heeft tegenwoor- dig wel een ruimteauto, maar niet iedereen heeft er drie", voegt ze er nog trots aan toe. De drie staan broederlijk naast elkaar opge- steld, van klein naar groot. „Ver- der heeft Mitsubishi een nieuwe zuinige en krachtige motor gei'n- troduceerd, de 1.8 gdi.", geeft Van Marion nog meer ontwikke- lingen van het merk uit. Gdi staat voor gasoline direct injection. Daarmee is het wel iets anders rij- den, maar na een week heb je dat onder de knie", geeft Van Marion haar eigen ervaring weer. In de showroom is een ruime selectie nieuwe en occasion Mitsibishi's te bekijken. Zoals gezegd zijn de schijnwer- pers bij Auto Edison nu echter vooral gericht op de Carisma.nl. De uitvoering is sinds oktober le- verbaar geworden. De uitvoering is zeer compleet. Zo wordt er standaard airco, stuurbekrachti- ging en een anti-diefstalsysteem ingebouwd. Voeg daarbij de cen- trale deurvergrendeling met af- standsbediening en de drie jaar multigarantie en het beeld wordt al aardig compleet. De voordelen gaan echter nog verder. Bij Auto Edison zijn nog meer voordelen mogelijk. Zo is er het Carisma Navigation pakket, met radio-cas- setterecorder, CD-speler en een navigatiesysteem. Het hele pakket is afgeprijsd, van 4000 naar 500 gulden. Op vergelijkbare wijze (Foto: Roger v.d. Kraan) zijn er ook een Ambition-uitvoe- ring (met veel optische verfraai- ing) en een LPI-autogasinstallatie tegen extra voordelige prijzen mogelijk. Voeg daarbij tenslotte nog eens de 4000 gulden extra in- ruilwaarde voor uw huidige auto en het wordt bijna ongeloofwaar- dig hoe u zo'n compleet model voor een zeer redelijke prijs kunt kopen. Afhankelijk van de uitein- delijk gekozen extra's is er name- lijk al een Carisma.nl vanaf 35.995 gulden. „En de Carisma is een heel bekend type. We hebben van klanten al hele leuke readies gehad", geeft Van Marion aan dat de actie goed aanslaat. De komende tijd heeft Auto Edi son nog een paar aardige acties voor haar klanten. Zo worden er van donderdag 21 tot en met zon- dag 24 november jonge gebruikte auto's aangeboden voor aantrek- kelijke prijzen. Ook hier zijn veel Carisma's te verwachten. „We hebben meer van dergelijke occa sion-shows en meestal is dat een succes", aldus Van Marion. „Er is altijd een mim aanbod van ver- schillende auto's. Klein, groot, busjes... De vorige keer hebben we 32 auto's verkocht. En ook met de kerst hebben we nog een leuke actie. Dan hebben we hier een grote kerstboom staan met een heleboel enveloppen eraan. Daarin zit een waarde van 100 tot wel 3000 gulden en iedere klant mag een envelop uit de boom trekken." Aangezien ook de actie met de Carisma.nl voorlopig nog wel doorloopt, is er eigenlijk alle re- den om binnenkort eens bij Auto Edison langs te gaan. Of het nu voor die nieuwe Carisma of een ouder exemplaar is, bij Auto Edi son bent u hoe dan ook aan het goede adres. Auto Edison Nijverheidsstraat 10 Vlaardingen telefoon (010)-435 00 40. Internet: www.edisonauto.nl www. mitsubishi-motors. nl. In de geschiedenis van de auto vormt de Mini een hoofdstuk apart. Het is daarom voor de hand liggend dat de designer van de nieuwe Mini Cooper het van belang achtte dat de emotionele lading van het oorspronkelijke model gecombineerd moest wor den met de technologie van de toekomst. Gebaseerd op dit ge- geven ontstond de nieuwe Coo per; een sterk toekomstgerichte interpretatie van een pure klas- sieker. Er zijn duidelijke trekken van de oude Cooper waarneem- baar, maar onder de fraaie lij- nen gaat de laatste stand der techniek schuil. De nieuwe Mini Cooper is een vol- waardige vierzitter die op eigen wijze tegemoet komt aan de wen- sen van autoliefhebbers. Mini staat voor plezier in je leven en schept een band tussen maatschappelijke klassen, nationaliteiten en genera- ties. Deze auto is ongeveer het te- genovergestelde van een status- symbool. Het design van de Cooper heeft iets organisch, de belijning is vloeiend, zuiver en elegant. De nieuwe vormgeving maakt ook een ongekend dynamische indruk. Zelfs bij stilstand lijkt het nog alsof de auto vooruitgaat. Veel aandacht is geschonken aan de spoorbreed- te. Die moest zo groot mogelijk zijn. Natuurlijk om het, de Mini zo kenmerkende, verschijningsbeeld te accentueren. Maar vooral ook om tot de verbeelding sprekende rijprestaties mogelijk te maken. En niet in de laatste plaats om te vol- doen aan de veiligheidseisen, nu en in de toekomst. De vormgeving van de motorkap maakt de nieuwe Cooper weer in een oogopslag her- Het design van de Cooper heeft iets organisch, de belijning is vloeiend, zuiver, elegant en geeft een dynamische indruk. kenbaar als Mini. Daarbij geven de koplampen hem zijn eigen gezicht. altijd vriendelijk, krachtig en be- weeglijk. De combinatie van de extreem kor- te achtersteven, rechte schermen en dominante achterlichten zorgt ervoor dat de Cooper compact en daarbij toch bijzonder dynamisch overkomt. De vormgeving van de achterlichten is eveneens bijzon der. Dat komt omdat de ontwer- pers erin zijn geslaagd traditionele vormen te transformeren naar een lijnvoering van deze tijd. De Coo per is een van de weinige automo- bielen waarvan de achterlichten buiten de kofferruimte-opening zijn geplaatst. De spatbordverbre- In de cockpit zijn alle primaire functies snel en exact te overzien op een nieuw ontworpen instrumentarium. ders en de horizontale belijning van de achterzijde zorgen er samen voor dat de Mini van achteren een brede indruk maakt. In de cockpit zijn alle primaire functies, zoals motortoerental, snelheid, tankin- houd en koelvloeistoftemperatuur snel en exact te overzien op een nieuw ontworpen instrumentari um. Vormgeving en plaatsing van alle bedieningselementen is uiterst functioneel en ergonomisch. Naar het motto 'Mini is different', heb ben de ingenieurs bij het ontwer- pen van de middenconsole iets ge- creeerd dat in geen enkele andere auto is te vinden. Zij lieten zich daarbij niet alleen leiden door functionaliteit en ergonomie, maar ook door haptonomie - kennis van de tastzin. Zo zijn alle schakelaars bekleed met een gripvast materiaal dat bijzonder aangenaam aanvoelt. Even boeiend als zijn verschij ningsbeeld is de carrosseriestruc- tuur. Met gebruikmaking van de allermodernste constructiemetho- des, zoals virtuele crash-simulatie, is de hoogst mogelijke mate van carrosseriestijfheid verkregen met de meest compacte bouwwijze. Dat vormt de basis voor het kart- achtige gevoel, waaraan Mini-rij- ders zoveel plezier beleven. Dat rijplezier wordt krachtig onder- steund door een 1,6-liter viercilin- der benzinemotor met vier kleppen per cilinder. Veel aandacht is ge schonken aan passieve veiligheids- aspecten. Alle carrosseriedelen die botsingsenergie moeten opnemen zijn met de knowhow van BMW Group ontwikkeld. Het resultaat is een inzittendencompartiment dat twee tot drie maal torsiestijver is dan gebruikelijk in dit formaat au- tomobielen. De bestuurder en voorpassagier worden standaard beschermd door airbags in stuur en dashboard. Voor zijdelingse be- scherming zorgen in de voorstoe- len gei'ntegreerde zij-airbags. Bo- vendien kan de Cooper als optie - en ook dat is uniek - worden uitge rust met het hoofd-airbagsysteem AHPS 2 (Advanced Head Protec tion System). Dit biedt inzittenden voor- en achterin de hoogst moge lijke bescherming tegen hoofdlet- sel. Brede verstevigingen in de portieren zorgen voor extra be scherming bij een aanrijding tegen de flank. De Mini wordt geheel gebouwd volgens de principes en de kwali- teitseien van BMW in de fabriek van BMW Group in Oxford. In middels is men daar begonnen met de productie met de eerste voorse- rie. Dat zijn automobielen waar- mee wordt gewaarborgd, dat Mini straks vanaf het allereerste produc- tiemodel de kwaliteit heeft die van een merk van de BMW Group ver- wacht mag worden. Er wordt gere- kend op een productievolume van ruim 100.000 eenheden per jaar. De prijs, inclusief BTW en BPM zal in Nederland op ongeveer (vanaf) 37.000 gulden uitkomen. Al vanaf zo'n +7 graden Celcius bieden winterbanden meer veiligheid dan zomerbanden. De huidige winterband is zoda- nig van karakter en kwaliteit, dat deze band als standaard on- derdeel van de auto zal moeten worden opgenomen: Dit heeft de branchevereniging voor de ban- den- en wielenbranche, Vereni- ging VACO, geconcludeerd op basis van een onlangs uitgevoerd onderzoek. Opslagproblemen zijn er voor de gebruiker niet meer omdat zomer- en winterop- slag tegenwoordig tegen kost- prijs en in sommige gevallen zelfs gratis gebeurt. Uit oogpunt van veiligheid wordt geadviseerd de winterband als standaard onderdeel van de auto op te nemen. Een logisch advies omdat de huidige winterband een half jaar lang - tijdens de typisch Nederlandse herfst- en winter- maanden - meer veiligheid biedt dan de zogenaamde zomerband. De winterband presteert beter dan de zomerband bij temperaturen van +7 graden Celsius en lager, en bij natte weersomstandigheden. „Ofwel, tijdens de gehele herfst- en winterperiode", zegt Ruud Spuijbroek, Algemeen secretaris van Vereniging VACO. „Een win terband voegt iets wezenlijks toe aan het rijden onder moeilijke weersomstandigheden. Denk daar bij niet alleen aan regen, sneeuw en ijs, maar ook aan iets simpels als wegen met diepe rijsporen waarin veel water staat, of bijvoor- beeld wegen met veel afgevallen, glibberige bladeren. Deze kunnen voor onverwachte gladheid zor gen!" graden Celsius en lager. De winter- band blijft de grip behouden, is koersvast, heeft een betere weglig- ging en vermindert de kans op aquaplanning. „De zomerband daarentegen wordt stugger naar- mate de temperatuur lager wordt. Als gevolg daarvan verliezen ze geleidelijk hun grip. Ook is het profiel van de zomerband veel minder geschikt om regen, sneeuw en vuil te verwijderen", aldus Spuijbroek. „Winterbanden bieden naast veiligheid ook vele andere voordelen ten opzichte van zomer banden' vervolgt Spuijbroek. „Zo blijft het geluidsniveau bij +7 graden Celsius of lager stabiel. Dat betekent dat ze in vergelijking stil ler zijn." De winterband is inmiddels een volwassen band en doet in zijn ge heel niet onder voor de zomer band. Zo is er financieel niet of nauwelijks verschil, en ook bij- voorbeeld qua snelheid niet: de snelheidsindicaties gaan tot H (210 km/u). Spuijbroek: ,,Technisch is er de laatste jaren zoveel vooruit- gang geboekt dat onze bandenspe- cialisten tegenwoordig problemen hebben om de winterbanden onder de auto's vandaan te krijgen. Het blijkt keer op keer dat de mensen niet anders meer willen als ze een- maal op winterbanden gereden hebben." ROTTERDAM - Twaalfeneen- half jaar geleden was de Rotter- damse Automobiel Centrale (RAC) de eerste die zich aan de Autostrada vestigde. Vorige week was RAC-directeur Seyen ten Hoom opnieuw de eerste, nu met het betrekken van een compleet nieuw bedrijfspand op dezelfde locatie aan de Au- tolettestraat 10 in Rotterdam. In tegenstelling tot voorheen, toen de activiteiten van deze Ja guar- en Saabdealer in 66n ge- bouw waren geconcentreerd, beschikt RAC nu over twee ui terst functionele en schitterende op zichzelf staande gebouwen die met elkaar verbonden zijn door een liftconstructie. Via de ze lift worden de auto's naar de bovenverdieping getranspor- teerd. Seyen ten Hoom is zeer tevreden met zijn nieuwe be- huizing en blij met zijn bedrijf, na een jaar wegens de verbou- wing in het Rivium gevestigd te zijn geweest, weer terug te zijn op de onmiskenbare toonaange- vende locatie; de Autostrada. Het resultaat van de verbou- wing mag gezien worden. De capaciteit van de showroom is drie maal zo groot als voorheen. Een gegeven dat niet onopge- merkt blijft bij de klanten, ge- tuige hun enthousiaste readies. Volkswagen brengt medio novem ber de vernieuwde Volkswagen Passat op de Nederlandse markt. Deze vernieuwde Passat heeft een paar in het oog springend wijzigin- gen ondergaan. Zo zijn in het exte- rieur de koplampen achter helder glas gezet, heeft de vernieuwde Passat nieuwe achterlichten, een gewijzigde motorkap en nieuwe bumpers. De belangrijkste techni- sche wijziging voor de vernieuwde Passat is ongetwijfeld het stan daard elektronisch stabiliteitspro- gramma (ESP). Deze actieve vei- ligheidsvoorziening helpt uitbre- ken van de auto voorkomen door het corrigeren van de koers van de auto in de gewenste rijrichting in situaties van onder- of overstuur. voorkomen of betalen? Met de FISCAALB0X™een sluitende kilometeradministratie conform eis Belastingdienst. Uw Transscope FISCAALBOX" leverancier: eddy's autoshop GUSTOWEG 55 ROTTERDAM (GRENS SCHIEDAM) TEL. 010-4260092 Zal je altijd zien. Besluit je een keer met het openbaar vervoer naar het centrum van Rotterdam te rijden, tegen beter weten in verwach- tend dat de reis van A naar B, hangend aan de lussen in de bus en vervolgens leunend tegen de palen in de metro, weliswaar niet com- fortabel maar toch op zijn minst voorspoedig zonder vertraging zal verlopen, blijk je weer van een koude kermis thuis te komen. U raadt het al; er kwam eenforse kink in de kabel. Tot twee keer toe vorige week waren de reizigers op het traject Spijkenisse-Rotterdam Cen trum fors de klos. Op het metroperron werd meteen al duidelijk dat er iets niet in orde was. Uit het massale aantal wachtenden viel on- miskenbaar af te leiden dat er al geruime tijd geen metrotreinstel was gestopt. En ja hoor, daar klonk de informatie-gong over het perron; tengevolge van de hevige storm was er een boom op het me- trobaanvak terecht gekomen met als gevolg dat de baan geruime tijd versperd was. Bij het horen van dit bericht stoofde massa, voor zover dat mogelijk was, uit elkaar in een poging zo snel mogelijk de trappen van het perron te bereiken en beneden op het busstation een alternatief per bus te zoeken. Een deel van de reizigers kon zich in een lijndienst richting Marconiplein wurmen. Als haringen in een ton konden zij, zij het via een grote omweg, alsnog richting Rotter dam Centraal vertrekken. De overigen konden niets anders doen dan wachten op de inderhaast ingezette bussen die de reizigers naar het metrostation Slinge moesten vervoeren, zodat zij vandaar hun reis per metro konden vervolgen naar Rotterdam CS. Oke, het was overmacht. De kracht van de natuur! Maar toch... Spijt had ik, spijt als haren op mijn hoofd dat ik niet de auto had gepakt. Enkele dagen later moest ik, nu noodgedwongen, opnieuw gebruik maken van het openbaar vervoer. Ondanks de ervaring van enkele dagen eerder, was ik hoopvol deze keer een gesmeerde reis te zullen maken. Fout! Nu was bij de bushaltes op weg naar het metrostation al merkbaar dat er weer iets loos was. Deze keer bleek het om een stroomstoring op hetzelfde traject te gaan. De horde mensen was zo mogelijk nog omvangrijker dan eerder die week. Opnieuw kreeg ie dereen te maken met een forse vertraging en kwamen honderden mensen te laat op hun werk. Voor mij was op dat moment de maat vol. Lang leve het openbaar vervoer...! maar alle aanmoedigingen de auto te laten staan, rekeningrijden, tolpoorten en files ten spijt; geefmij als het enigszins kan m 'n autootje maar. Al sta ik dan (ook niet leuk) in de file, dan zit ik in elk geval wel comfortabel droog en uit de wind, met een gezellig muziekje aan in plaats van wachtend in de regen op een tochtig koud station, in afwachting van de dingen die gebeuren gaan. dra. A.N.W.Blaak Reden voor het verschil tussen de zomer- en winterband is volgens Spuijbroek ten eerste dat door de toevoeging van onder meer silica in de winterband, een thermo-elas- tische rubbersamenstelling onstaat en de band de juiste eigenschappen vertoont bij temperaturen van +7 Spuitwerk ei schadfherstel kan goedkoper. Autpfix bewijst dat met AutfFix Bodypaint: vaste lagc prijzen, een oveiifchtelijk menu- systeem waafmeje u zeW'tie de aanpak en de prijs bepaalt. En met Budget Repair waarbij u kunt kiezen tussen originele, ge bruikte of merkloze onderdelen. In alle ge vallen bespaart u Fixl - bodypaint budget repair Vjjf Bel 010 429 57 57, Mjk op www.autofix.nl of kom langs bp de Waalhaven N.2. 35 in Rotterdam voor vrijblijve

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17