maasstad Mysterieuze fluisterboot zoemt door Schiedamse grachten 'Wij vinden dat je zo in dit gebouw niet met elkaar om moet gaan' Verdieri tot 2.500,-* 1 QUEEN'S mode 010-466.04.24 www.stapel.nl krant netel 1 SCHIEDAM 'Kijk maar uit, straks gaat het vast nog regenen' Algemene Beschouwingen in deAleidazaal: Alleenstaanden liesbeth van den herik Ilk Stapel Hypotheken Woensdag 8 november 2000 maasstad medisch maasstad weekbladen De fluisterboot voer afgelopen vrijdag een proefrondje doorde Schiedamse havens. R. Koch 0800-1545 Lorentzlaan 8/10a h 3112 KJ Schiedam SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 11 november verzorgd door mandoli- neorkest ONI uit Schiedam. Aanvang is 15.00 uur, toegang is gratis. 55-plus Kerstmarkt Doopjurken Podium ZOS-radio Erfelijkheid Gezicht Zen-meditatie Vrouwen dr I Als u voor 1 januari 2001 uw hypotheekad- Ivies door Stapel Hypotheken laat verzor- Igen, ontvangt u ook nog eens tot f 2.500,- I* netto retour na het passeren van uw hypotheekakte. Ill krijgt een hypotheekplan afgestemd op luw wensen. Echt maatwerk dus! En u houdt geld over voor andere zaken. Ll Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. ZD 10.00 uur. ds J. Visser zo 17.00 uur. ds. W. Westland Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds J. Visbeek Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds. J. van de Peppel De Ark, Hargplein. iLO.OO uur. ds. C.L. Kraan Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. L.G. Bos Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. pas- T5r G. Warmerdam Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. T0.00 uur: ds. A. Karreman. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. ■zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- •Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. "Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: Euch.viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. M.E. Scheijgrond. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. •m 13.30 uur en wo 20.00 uur. "TPaxhuis, za 19.30 uur. Magnalia Dei Kerk. ;za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederiands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP Telefoon 0900-2020299 "(22 ot. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M.deKoning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER: R. v.d. Heijden Telefoon 010-4004275 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 M. Angonois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: 4H. Mulder "Telefoon 010-4004491 "t. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. XQ52 Door Frank Willemse SCHIEDAM - Wandelaars kij- ken nieuwsgierig achterom. Fietsers en wandelwagens hou- den even de vaart in. En uit een vrachtwagen met werkiui klinkt het grappig bedoeld over de Lange Haven: „H6 kijken jullie uit, straks gaat't wel zei- ken van de regen hoor." De re- den van de verbazing, verwon- dering en verbale reactie is een mysterieus schip of vlet -een soort Giethoornse punter- dat vol met mensen geruisloos over de grachten zweeft. Zonder ge- luid, hoogstens een zacht zoe- men. Net een stomme, surrea- listische Film. In de platte open schuit gezeten vlak boven de waterspiegel een middelbaar gezelschap dat een beetje giechelig en ongemakke- lijk op de houten banken zit. Zij kijken omhoog tegen de hoge ha- venwanden van de Schiedamse grachten. Net een schoolreisje. Maar dan voor burgemeester en wethouders, ONS'ers danwel Ira- do-ers, WV'ers en ambtenaren en de pers. De reden: De fluister boot maakt een proefvaart door Schiedamse binnenwateren! De IJsvogel heet de boot en is een zogenaamde fluiterboot. Waar- om? Omdat er geen lawaaiige diesel inzit maar wel een electro motor met twaalf accu's. Alleen bij het (volgas) wegvaren hoor je iets van geluid; namelijk de schroef in het water. Voor de rest hoor je niks, nada, niente. Een onbedoeld gevolg daarvan is dat deze 'beroepspraters' op de boot zelfs gaan fluisteren. Jaap Bouwman vrijwilliger op de IJsvogel vertelt aan eenieder die het horen wil. Dat de boot is uit- geleend door de gemeente Spij- kenisse voor deze proefvaart aan Schiedam. Cor en Dave, twee an- dere vrijwilligers in echte over alls, bedienen de boot. De route vertrekt vanaf het Doelenplein langs de Schie. Daar het eerste oponthoud, de Ooievaarsbrug is toch nog te laag en moet open. Dit is een reden van de proef vaart, welkf bruggen moeten open en lukt de onderdoorvaart van Nieuwe Haven naar de Korte haven. Ja, gaat net om u niet lan- ger in spanning te houden. Ge volg is dat het rondje Lange Ha ven, Buitenhavenweg, Nieuwe Haven en Korte Haven gemaakt kan worden. Alleen Plantagebrug en voetgangersbruggetje bij het Doeleplein moeten open. Maar volgens wethouder Wiegman kan de laatste brug ook opgetild worden. Sinds vorig jaar vaart in Spijke- nisse de IJsvogel als rondvaart- boot van Spijkenisse door het platte land naar Geervliet. En dat zes maal per week en drie afvaar- ten per dag. Dat wil Schiedam ook. Vandaar de proefvaart, een haalbaarheidsonderzoek dat alles uitmondend in een nota. Adri Reijnhout, ex-wethouder met een nautische achtergrond, (vader was binnenschipper) heeft het vooronderzoek gedaan. In an- der steden met rondvaartboten. Nee niet Amsterdam maar wel Den Bosch, Giethoorn en Mid- delburg. En natuurlijk Spijkenis se. Uitkomst: fluisterboten be- staan en voldoen goed. In Mid- delburg is 'het' zo'n succes dat het bedrijfje van de twee broers na twee jaar al 'break even' draai- de. In Schiedam wil de ONS Groep de exploitatie gaan verzorgen. Zij hebben al de Havendienst en 't beheer van de openbare ruimte dus waarom deze extra functie er niet bij genomen. ledereen van het gezelschap VVV, ONS, ambtenarij en poli- tiek benadrukken het gemeen- schappelijke belang: toeristen naar Schiedam krijgen. En zo'n rondvaart mils voldoende haltes en een regelmatige vaarttijden, is een goed begin. De rond vaart kan een prachti- ge aanzet zijn om tot een echt toeristisch beleid te komen. Als tenminste iedereen zijn schouders eronder zet", zegt Reijnhout en- thousiast. „Iedereen heeft nu van af het water gezien dat er nog veel huizen, gebouwen en straten in het centrum waard zijn opge- Foto Roger van der Kraan knapt te worden. En als deze rondvaartboor er komt moet dat gaan lukken." Het idee is gelanceerd door een jongerenbrainstorm-groep van de ONS Groep. Een fluisterzachte rondvaartboot gevoed met schone en stille energie. De stroom kost maar een paar gulden -goedkoop nachttarrief- als de boot onder een brug aan het stopcontact wordt gelegd- Directeur Hans Ei- kenbroek van de ONS zit voor op de plecht. Hij ziet wel wat in deze nieuwe taak van de ONS: om het toerisme een stevige injectie ge- ven. Penningmeester Aad Wiegman is minstens zo enthousiast: op een achterkantje van een sigaren- doosje rekent hij uit dat enkele tonnen nodig zijn om twee boten draaiende te houden. Hij rekent op een hoge restwaarde en metn afschrijftermijn van vier jaar. Moet lukken bromt hij. SCHIEDAM - De politieke par- tijen hebben gisteren de eerste ronde van de Algemene Be schouwingen afgewerkt. Mor- gen, donderdag vanaf 18.00 uur, volgt de reactie van het college van B en W. Hieronder enkele spraakmakende, opmerkelijke dan wel opvallende uitspraken van de fractievoorzitters: „Waarom zou je nog langer politi- ci aanhoren die niets anders doen dan steeds hetzelfde verhaal vertel- len? Politici die niets doen dan ver- haaltjes voorlezen en niet of nau- welijks naar elkaar luisteren. Wat heeft een journalist aan een raad waar niet gediscussieerd wordt. Er staat je dan nog maar een ding te doen. De mensen om de oren slaan met de feiten. Hopen dat je de poli tici wakker kunt krijgen uit hun eeuwige winterslaap. Zorgen dat ze weer naar elkaar en naar de mensen in de stad luisteren. Weer in discussie gaan, niet bang zijn om elkaar eens voor de kop te sto- ten. Laat de coalitie maar eens lek- ker op z'n grondvesten daveren. Scheld elkaar eens de tent uit." Yorich Haan (SP) „Te ver doorgevoerde communi- catie zou wel eens kunnen leiden tot individueel isolement en ver- grote immobiliteit. Will van Wijk (WD) „Gemeentebelangen heeft bij de behandeling van begroting in 1998 een mode brandmeldinstallaties in- gediend om versneld brandmeldin stallaties aan te brengen in enkele monumentale panden van de ge meente, zoals het Stadhuis op de Grote Markt, de Sint Janstoren, het Zakkendragershuisje en de Koren- beurs. Door toezeggingen van de uw college hebben wij onze mode toen ingetrokken. We zijn nu twee Waarom nog politici aanhoren die steeds hetzelfde verhaaltje vertellen Sommige gezichten spreken boekdelen. Foto Roger van der Kraan met een handicap om optimaal het stadskantoor te bereiken. Wat gaat de wethouder hieraan doen?" Catelijne Raaphorst (AOV) „Haast moet worden gemaakt met de realisade van een parkeervoor- Ziening aan de noordwestkant van het centrum. In relade tot de activi- teiten van Jan des Bouvrie is ver- ruiming van de parkeermogelijk- heden des te dringender. De VVD vindt dat zolang dit niet is gere- geld, extra bewegwijzering nodig is naar de wel beschikbare parkeer- gelegenheden en vandaar de loop- routes naar de Korenbeurs aange- geven worden." Will van Wijk (VVD) „Wat moeten we dan met een wet houder die een door deze Raad zo gewenste kerntakendiscussie zon der enige verklaring wel start, maar daarna eerst commissiebrede druk nodig heeft om deze voort te zetten? Wij vinden dat je zo in dit gebouw niet met elkaar om moet gaan." Paul van Mansum (CDA) jaar verder en hopen dat inmiddels Jan des Bouvrie de Korenbeurs heeft voorzien van een brandmeld- installatie. Wij dringen er met klem op aan dat er voorlopige voorzieningen worden getroffen in het Stadhuis, de Sint Janstoren en het Zakkendragershuisje om te voorkomen dat ons monumentaal goed door brand wordt verwoest." Henk Metaal (Gemeente Belan- gen) „Puur extern liggen de problemen rond het Spinhuispad, of te wel de BranderspoortHier is eerder spra- ke van een nachtmerrie dan van een bouwer in actie." Will van Wijk (VVD) „Wat de PvdA betreft zal in de ko- mende jaren de wijk teruggegeven worden aan de burgers. De bur gers, de Schiedammers, moeten weer nauw betrokken worden bij de planvorming. Wie over zaken wil kunnen beslissen moet ook de mogelijkheid hebben de gevonden oplossingen uit te voeren. Dus moeten er budgetten naar de wij- ken." Menno Siljee (PvdA) „De motie van he AOV inzake het Internationaal Toegankelijkheids- symbool heeft nog niet voldoende Yoric Haan met een stokpaardje. Hij riep iedereen op z'n stokpaardjes in te leveren. Foto Roger van der Kraan voeten in aarde gekregen. Een zeer groot deel van de raad heeft deze motie gesteund, doch in realiteit blijkt dat slechts de speeltuin van Fort Drakensteijn het label dit jaar heeft weten te bemachtigen en het AOV had toch wel van de wethou der verwacht dat hij inzake zijn stadskantoor al wat meer in de planning had. Het blijft dus toch nog steeds moeilijk voor mensen Postzegel- en Muntenhandel Alle nieuwe postzegels per land of motief in abonnement. Veel Nederlandse munfen in diverse kwaliteiten. Alle bekende merken albums, catalogi, vergrootglazen, supplementen enz. Inkoop, verkoop en taxatie. Kleiweg 110°, Rotterdam, tel. 010-4224476 Geopend: di. t/m za. Wilt u graag een andere wending geven aan uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Belt u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partner- zoekenden in heel Zuid-Holland. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure: 0186-604394. relatle-adviesburo Postbus 1520, 3260 BA Oud-Beijerland Vuil op straat, in het water of in liet park? Verzakte tegels, kapot straatmeubilair? Graffiti? Gaten in de weg? Laat het ons wetenl Bel gratis: 010 - 415 00 94 (ook voor kledingparty's) Damesmode van nu woensdag t/m zaterdag: 10.00 tot 18.00 uur donderdag tot 21.00 uur SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk heeft deze en komende week weer een groot aantal activi- teiten op stapel staan. Donderdag 9 november van 14.00 tot 16.00 uur wordt er bingo gespeeld in dien- stencentrum De Woudhoek. Zes spelronden kosten fl. 7,-. In dien- stencentrum Oost is vrijdag 10 no vember van 09.30 tot 11.00 uur mandalatekenen. Zondag 12 no vember is er in De Woudhoek the- dansant vanaf 14.00 uur en de toe- gang is fl. 3,50. Bloemschikken kan dinsdag 14 november weer in dienstencentrum Oost, kosten tien gulden. SCHIEDAM - Vanuit De 4-Mo- lens vertrekt dinsdag 28 november een bus naar de Kerstmarkt in Zoe- termeer. Tijdens de dag die van 13.30 tot 19.00 uur gepland staat, wordt er ook in Rotterdam een kopje koffie gedronken en een pannenkoek gegeten. De kosten van het reisje zijn fl. 22,50. In- schrijven kan bij De 4-Molens, Nieuwe Damlaan 766, tel. 470 55 00. SCHIEDAM - De stichting Neeltje uit Spijkenisse heeft een tentoon- stelling over 'doopjurken' be- schikbaar gesteld aan bibliotheek Noord aan het Bachplein 589. De staaltjes huisvlijt zijn daar nog tot 7 december te zien. Alle exempla- ren zijn handgemaakt en het meest bijzondere object is een doop-trap- pelzak die de eigenaren hebben ge kregen ter gelegenheid van het hu- welijk van Koningin Beatrix en Prins Claus. De expositie in de bi- bliotheek-vestiging is van maan dag tot en met zaterdag dagejijks tijdens de reguliere openingstijden te bezichtingen. SCHIEDAM - In Podium Cafe De Graauwe Hengst treedt zaterdag 11 november Van Ligten en Meer- man op. Erwin van Ligten en Kees Meerman werken al zo'n acht jaar samen. Een creatief duo dat voort- durendjbezig is met eigen werk. Aanvang is 22.00 uur, toegang is gratis. SCHIEDAM - ZOS-radio zendt woensdag van 20.00 tot 22.00 uur het klassieke radioprogramma Di vertimento uit. Het porgramma is thuis te beluisteren op kanaal 91,5. Wie een verzoekplaat heeft of ie- mand de groeten wil doen kan bel- len met de studio, tel. 426 00 00. SCHIEDAM - Het Provinciaal Maatschappelijk Activeringswerk van de Nederlands Hervormde Kerk organiseert woensdag 15 en 22 november twee avonden over de menselijke erfelijkheid en me disch ingrijpen. Deskundige en be- grijpelijke informatie wordt gege- ven door prof. dr. W. Hoekstra, microbioloog aan de Universiteit van Utrecht. De avond duurt van 20.00 tot 22.00 uur en wordt ge- houden in de Bethelkapel. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het Diwalifeest wordt in wijk- centrum Dreesplein zaterdag 11 november de tamilfilm 'Gezicht' vertoond. De zaal gaat open om 14.30 en 18.30 uur. De kosten zijn tien gulden per stoel. SCHIEDAM - Zen-meditatie is een objectloze meditatie. Er is dus geen object buiten ons waar we ons op richten, zoals bijvoorbeeld een kaars, bloemen en een afbeel- ding van een heilige. De meditatie vindt plaats op maandagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur en kost fl. 85,- voor tien bijeenkomsten. Voor meer info: 426 07 56. SCHIEDAM - 'Kwetsbaarheid en de kracht van vrouwen' is het on- derwerp waar Passage, afdeling Woudhoek, donderdag 16 novem ber over discussieert in De Stuur- hut, Nijhoffplein 21. Vrouwen zijn krachtig en sterk. Mevrouw Lia Remmerswaal heeft een studie ge maakt over dit onderwerp. Aan vang is 19.45 uur. I (*vraag naar de voorwaarden) hypotheken pensioenen fin. planning Het zijn soms van die ietepeuterig kleine berichtjes waarvan mijn wenkbrauwen de neiging krijgen lichtelijk te gaanfronsen. Afgelopen maandag gebeurde mij dat weer eens bij een stukje in het Rotterdams Dagblad onder de kop 'Schutting bij theater'. Daarin wordt summier uiteengezet dat aan de Broersvestzijde van het Theater aan de Schie binnenkort een vijf meter lange en twee meter hoge schutting gebouwd wordt om de bewoners van met name het Proveniershuys te beschermen tegen geluidsover- last van het theater. Nou, hallo zeg! Dat zal ter plaatse een aantrekkelijk straatbeeld gaan opleveren. Misschien een mooie poster-plak-plaats of zo- iets? En dan hebben we het nog niet eens over dat peperdure Stadserf-optrekje, toch ook een beetje in het leven geroepen om als stad mee te pronken, dat zo gedeeltelijk aan hetzicht onttrok- ken gaat worden. Was zo 'n probleem met overschrijding van ge~ luidsnormen nu niet van tevoren te voorzien geweest. 'We' heb ben toch enkele jaren geleden niet voor niets zo'n professor/in- genieur aan het werk gezet om ons een mooi doordacht Stadserf- gebouw te bezargen. Lijkt mij toch een beetje een miskleun van die architect H.J.M. Ruijssenaars. Kan die man niet nog eens een keer terug naar Schiedam gevorderd worden om deze plooi, zonder meteen weer met declaraties te gaan strooien, creatief glad te strijken. Toen 'wij met z'n alien' wilden toornen aan zijn wit-verfoperatie, was hij er in ieder geval wel als de kippen bij. Het is overigens wel te hopen dat de schutting, als gevolg van de milieuwetgeving, niet nog verder moet worden doorgetrokken. Dan zou het zomaar kunnen gebeuren dat de ru'tne en het beeld van vrouwe Aleida ook nog achter het bouwsel verdwijnen. En dat zou nu de gemeente op die plaats de boel net wat heeft opge- kalefaterd en in de schijnwerpers gezet, wel erg sneu zijn. KoVelleluIIetjes

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3