[1 maasstad v- DISCO DINNER Boybands als droombeeld van jongeren in pubertijd Geslaagde film Nurse Betty is niet in hokje te plaatsen OH Stand-up comedy show in hoofdkwartier 2001 film preview theater schie stads gehoorzaal Vliegende panters *hypen' rdamsDagblad Axel de Graaf is blij met rol in nieuwe popmusical 'Boyband' Prinsest heater 10 december fl. 37,50 ROTTERDAM - Backstreet Boys, Spice Girls, Westlife, Girl Thing. Allemaal samen- gesteld door handige platen- bazen om heel veel geld te verdienen. De bandjes - of ze nu kunnen zingen of niet - schieten als paddenstoelen de grond uit. Alles draait om ui- terlijk en makkelijk in het ge- hoor liggende popdeuntjes. Peter Quilter schreef er de musical Boyband over die komende maand een aantal maal te zien is in deze regio. ROTTERDAM - Duizenden mensen kijken dagelijks naar soaps. Dat de verwikkelingen in deze series vaak zo onge- loofwaardig zijn, het acteren soms van abominabel niveau en de speelduur van een afle- vering nauwelijks twintig mi- nuten is, doet er niet toe. Wie een soap volgt, verkeert in een droomwereld. Dat wordt ook zichtbaar in Nurse Betty, een film over een vrouw die helemaal opgaat in de wereld van haar favoriete soap. Beste film van 2000 Trudy Labeij, Kees Coolen e.a. Spotgeesten Een schrijver nodigt ter voorbereiding van zijn nieuwe roman een spiritist uit om over haar vak te vertellen. Hij stelt haar voor in een seance de geest van zijn overleden eerste vrouw op te roe- pen. Dit zorgt voor verwarring en jaloezie bij zijn huidige echt- genote. Vrijdag 24 november, aanvang: 20.15 uur. Sint Nicolaas en salonorkest Speculaasconcert Het 'speculaasconcert' is een muzikaal verhaal in de sfeer van het Sinterklaasfeest. Zondag 26 november, aanvang: 14.00 uur. RO Theater Nachtasiel In een kelder die op een spelonk lijkt, leeft een bont gezelschap van werklozen, sukkelaars, dieven en vagebonden samen. Een groep uitgeslotenen en dolenden, afgezakt tot de bodem van het bestaan. Angst, eenzaamheid, depressie, verdriet en pijn worden ondergedompeld in onmachtig geredeneer, in dromen, in drank, in leugens en apathie. Toch blijft het verlangen naar iets anders in hen branden. Dinsdag 28 november, aanvang: 20.15 uur. Gratis inleiding om 19.15 uur. Nationale Opera van Moldavie Rigoletto Opera met gratis inleiding om 19.15 uur. Woensdag 29 november, vanaf 19.15 uur. De kassa van Theater a.d. Schie is open maandag tot en met vrij dag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, tel. 2 467 467. Jon van Eerd, Ineke van Klinken, Maya Hakvoort 'There's no Business like Showbusiness' Ondanks dat hij geen noot kon lezen (laat staan schrijven), kreeg Irving Berlin het toch voor elkaar om meer dan 1500 onvergete- lijke songs te componeren. Hieronder vallen onder meer 'White Christmas', 'There's no Business like Showbusiness' en het offi- cieuze Amerikaanse volkslied 'God bless America'. Door middel van een musical schetsen de theaterpersoonlijkhe- den en het live-orkest een beeld van het grillige leven van de be- roemde componist. Donderdag 23 november, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 65,-. Emiel de Jong en Noel van Santen Schudden met 'Dummy' Het derde theaterprogramma van Emiel de Jong en Noel van Santen bevat veel misplaatste grappen, fysieke hoogstandjes en er zullen weer de nodige klappen worden uitgedeeld en gei'ncas- seerd. Maar voor de rest is eigenlijk nog niets zeker. Als duo vul- len ze elkaar constant aan en vallen ze elkaar constant af. De Goudsche Courant noemde hen 'de ongekroonde troonopvolgers van het fysieke cabaret' Vrijdag 24 november, aanvang: 20.00 uur, toegang: fl. 27,50. Liam O'Flynn The Pipers Call Band 'Irish Folk Festival' Het Irish Music Festival wordt gegeven ten bate van de Palliatie- ve Unit van Zorgcentrum Thurlede. Op zaterdag 25 en zondag 26 november wordt hetzelfde programma afgewerkt met optre- dens in zowel de Grote Zaal als in de Harmonie. In de Harmonie treden Nederlands/Ierse bands en dansers op, die een pub-sfeer creeren. Op het programma in de Grote Zaal staan Ierse toppers als No Frontiers, Shantalla, Liam O'Flynn and The Pipers Call Band with special guests, Aoife Ni Fheaffaigh en Tommy Flem- ming. Tot slot van dit festival zal er een grootse finale zijn. Alle namen zijn onder voorbehoud, omdat men nog bezig is met de onderhandelingen Zaterdag 25 november, aanvang: 15.00 uur, zondag 26 novem ber, aanvang: 14.00 uur. Voor een prijs van fl. 65,- kan men bij dit festival aanwezig zijn in de Grote Zaal. Heddy Lester e.a. Kruimeltje Na het succes van de film, wordt 'Kruimeltje' nu als musical op de planken van de Grote Zaal gebracht. Deze musical over het tien jaar oude Rotterdamse straatjongetje is een echte familie- voorstelling met een traan en een lach en is geschikt voor zowel jong als oud. De tekst komt van Chris van Abkoude en Wim Ser- lie regisseert het stuk. Vanaf woensdag 29 november, aanvang: 19.30 uur, toegang fl. 35,-. Kinderen tot 18 jaar kunnen voor fl. 27,50 naar binnen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. 1r Woensdag 22 november 2000 mm ROTTERDAM - Het is de afgelo- pen jaren hard gegaan met de Zeeuwse band Bl0f Van relatief onbekend is de band inmiddels uit- gegroeid tot een vaste waarde in de Nederlandse popmuziek. Niet voor niets is hun optreden donderdag in Nighttown helemaal uitverkocht. Dat Bl0f het clubcircuit wellicht een beetje is ontgroeid blijkt uit het feit dat ze op 15 januari voor het eerste een eigen concert geven in Ahoy'. Dat is goed nieuws voor ie- dereen die er donderdag niet bij kan zijn, al blijft een optreden in Nighttown natuurlijk vele malen interessanter om te bezoeken dan in het immense sportpaleis. Ook zaterdag een interessant op treden in Nighttown, deze keer van Maceo Parker. De oude saxofonist van James Brown komt het koude Nederland opwarmen met zijn ste- vige mix van soul en funk overla den mej het typische Maceo Par ker sax-geluid. Kaarten voor dit bijzondere optreden kosten 37,50 en de aanvang is 20.00 uur. In WaterFront is deze week ook weer van alles te beleven. Zo is het donderdag tijd voor de Zuid-Hol- landse Popjachttour met drie hoog geeindige bands van de Popjacht 2000: Hond, Incense en Venus Flytrap. De entree is vanaf 21.00 uur helemaal gratis. Rond midder- nacht kun je dan bovendien nog genieten van een optreden van Nikkelen Nelis Bob Log III. Tocado-records brengt vrijdag het derde deel uit van de Heel Erg Punk-cd. Alle reden voor een re- leaseparty met The Apers, Cenobi- tes, I-Reject, The Riplets, Ragin' HormonesButtscratchers 2000 en Shorttime. Aanvang 21.00 uur en de toegang is helemaal gratis. Za terdag tenslotte een vette cult- avond met Tijuana Bibles, Senor Alberto. Don Porro en El Pedro. Mexico aan de Maas, dus zet je sombrero op. Aanvang 22.00 uur en de entree is een tientje. In Rotown donderdag de Belgi- sche singer/songwriter An Pierle. Aanvang 22.00 uur en kaarten kos ten tien gulden. Twee dagen later Think of One/Naft, ook uit Belgie. Smeltkroesmuziek met allerlei denkbare invloeden. Aanvang 22.00 uur en ook nu kosten kaarten een tientje. Zondag de welbekende kruising tussen jazz, variete, me- lancholie, euforie en utopie van Mark Ritsema Trio Raskolnikov. Aanvang 22.00 uur en de toegang bedraagt vijf gulden. Now Wow heeft zaterdag een MTC Party: Natural High. Met Stacy Pullen, Michel de Hey, La- croix, Isis Valentine en anderen. Het begint om 23.00 uur en kaar ten kosten 45 gulden. In Baroeg vrijdag Immortal, Primordial en Mystica. De zaal gaat om 20.00 uur open en de entree bedraagt 25 gulden. Zaterdag is het rock psy- chobilly dat de klok slaat met Psy- chobilly Alldayer. Om 18.00 uur staat de eerste band op het podium en kaarten kosten 25 gulden. r x-iiftj ROTTERDAM - Hype, het tweede theaterprogramma van de Vliegende Panters zorgde het afgelopen seizoeri voor voile zalen, een geestdriftig pu- bliek en laaiende recensies. Daarom is besloten dit programma in het nieu- we seizoen nog veertig keer te spelen. Op dinsdag 28 en woensdag 29 no vember zijn zij te zien in het Luxor Theater in Rotterdam. De Vliegende Panters bestaan uit Rutger de Bekker, Diederik Ebbinge en Remko Vrij dag. Zij zaten bij elkaar in de klas op de Academie voor Kleinkunst, waar ze in de zomer van 1995 afstudeerden. Het Amsterdamse Kleinkunst Fes tival betekende de geboorte van de Vliegende Panters. Zij debuteerden in 1996 met het zeer succesvolle programma Sex. Prijzen: le rang 30,- 2e rang f 25,- Reserveren: 010-413.83.26. Bob Maclaren ROTTERDAM - In de Rotterdam- se Calypso wordt iedere laatste donderdag, vrijdag en zaterdag van de maand Sex, Lies en Come dy gehouden. In dit hoofdkwartier van Rotterdam 2001 zijn op 23, 24 en 25 november de comedians An drew Murell (UK), Helen Da Silva (UK) en Bob MacLaren (NZL) te Verkrijgbaar bij: ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur zaterdag 09.00-14.00 uur Westblaak 180 Tel. 010-4004206 foto: Ronald Emanuel zien. De Nederlandse Wilko Ter- wijn treedt op als master of cere monies. De comedians zijn alien bekend van het goed bekeken tele- visieprogramma 'The Comedy Factory' van de NPS. Stuk voor stuk behoren zij tot de internatio- nale top. Bob MacLaren is in ons land zeker geen onbekende meer, hij heeft al in meerdere theaters en kroegen in Nederland opgetreden. Utrechts Nieuwsblad noemde hem 'de grappigste man", deze titel heeft hij eveneens gekregen in zijn geboorteland New Zeeland waar hij de 'New Zealand Funniest Face Award' won. Sex, Lies Comedy is een serie stand-up comedy shows met elke maand een afwis- selend programma, waarbij net als in Amerika vooraf kan worden ge- geten. Het initiatief is van Comedy Cafe, Rotterdam 2001 en stichting Night of Comedy. Sex, Lies Comedy 23, 24 en 25 november 2000 Calypso - Rotter dam Aanvang: 21.00 uur Entree: f 17,50 (entree diner f 37 50) Reserveren: 010-402.20.19 XQ57 door Vincent Wernke Hun eerste single 'Driving me cra zy' is net uit en nu hebben ze er al mee te maken. 'Spanningen bij musical Boyband' staat boven een artikel in weekblad Prive. Axel de Graaf - een van de leden van Boy band - lacht erom. „Maar er is niets van waar hoor. De sfeer binnen de cast is juist geweldig", bezweert hij. Het is kenmerkend voor het wereldje waarin zogenaamde boy- en meidenbands zich bevinden. Er wordt veel over ze geschreven, en vooral heel veel geroddeld. Over dat wereldje gaat de nieuwe musical Boyband. Het draait om de vijfkoppige jongensband Boy band: „De musical begint met het nummer 'Set me free', waarmee we vertellen dat we ons vrij heb ben gemaakt van alle problemen", vertelt Axel. „Vervolgens kijken we terug en vertellen we hoe alles is gegaan. Het gaat over contrac ted persoonlijke problemen, de druk van het harde werken. Kort- om zaken waar elk bandje mee te maken krijgt." Axel speelt Jay, een van de bandle- den. „Ik heb in de musical een vriendin en een kind, maar dat pro- beer ik voor de groep en de buiten- wereld geheim te houden. De re den waarom ik het geheim wil houden is natuurlijk dat een vrien din en kind niet bij het imago van een boyband horen. Bovendien neemt de manager alle beslissin- gen en die probeert het image van de bandleden zo kraakhelder mo- gelijkte houden." Inmiddels is uit de musical ook werkelijk een boyband ontstaan. „Dat idee ontstond toen we nad- achten hoe we de musical het beste konden promoten", licht Axel toe. „Zou het niet aardig zijn om dan een single te maken, dachten we. Dat is uiteindelijk uitgegroeid tot een heuse boyband. Vorige week maandag is onze eerste single uit- gekomen en binnenkort zijn we zelfs Superclip bij TMF." Het is niet geheel toevallig dat de 27-jarige Axel in Boyband terecht is gekomen. Hij is al zo'n tien jaar actief als danser. Hij werkte onder tijdig weggegaan, omdat ik werd genaaid door de manager." Hoewel hij zelf geen geld uitgeeft aan cd's van jongensbandjes, is hij wel gefascineerd door het ver- schijnsel. „Als ik bandjes als The Backstreet Boys of Westlife op MTV of TMF zie vind ik dat wel leuk. Vooral gezien vanuit marke- tingoogpunt. Het zijn producten waar veel geld mee wordt ver- diend. Bij dat soort bandjes telt vooral het fysieke aspect. Verlief- meer met Rene Froger, Ruth Jacott en Nance. Ook volgde hij een to- neelopleiding en speelde in twee toneelstukken. Via de Hitkrant kwam hij bij een auditie voor Boy band terecht. „Dit is eigenlijk een popmusical, wat meer bij mij past dan een gewone musical. Ook heb ik ooit een poging gedaan om met een jongensbandje door te breken. Dat is niks geworden. Ik ben voor- de pubers hebben nu eenmaal be- hoefte aan een droombeeld." De muziek in de musical is hele maal in de bekende stijl van boy- bands. En hoewel de musical be- doeld is voor iedereen, gelooft Ax el dat vooral jonge meisjes zich tot de voorstelling aangetrokken zul- len voelen. „Het is een hele leuke show, met veel talentvolle mensen. Johnny Kraaijkamp jr. speelt de manager en Tanja Jess onze cho- reografe. We gaan de komende zes maanden zo'n 130 voorstellingen doen in Nederland, maar ook in het buitenland. Denemarken is al ze ker, en wellicht zal de musical Boyband ook in Duitsland en En- geland te zien zijn." Dat zou vooral mooi zijn voor de promotie van de cd. Hoewel de band per toeval is ontstaan, ziet Axel het wel zitten. „Hoelang be- staat zo'n boyband nou? Ik wil me best vier jaar kapot werken en geld verdienen, om daarna te gaan doen wat ik echt leuk vind. Mijn hart ligt bij acteren, ik zou heel graag films willen maken." Voorlopig is hij echter volop bezig met Boyband. De publiciteit begint nu los te ko- men, verzekert Axel. En dat artikel in Prive? „Nee, we hebben het echt heel gezellig!" Boyband is op 23 en 24 november te zien in het Isala Theater in Ca- pelle aJd Ijssel. Daarna onder meer in: Stadsgehoorzaal, Vlaar- dingen (9/12) Theater Zuidplein, Rotterdam (20/1), Theater aan de Schie, Schiedam (18/5). door Vincent Wernke Renee Zellweger was eerder te zien in films als Jerry Maguire en Me, Myself and Irene. Daarin schitterde ze naast de echte sterren van die films, respectievelijk Tom Cruise en Jim Carrey. In Nurse Betty mag zij eindelijk zelf de hoofdrol spelen. Ze is geknipt voor de rol van de nai'eve Betty, die wegdroomt in de wereld van haar favoriete televisiesoap A Reason to Love. Daarbij gaat haar aandacht vooral uit naar de knappe dokter David Ravell (Greg Kinnear). Dat juist Betty wegdroomt in haar eigen wereld is niet zo verwonder- lijk. Haar huwelijk met de arrogan- te,autoverkoper Dell (Aaron Eck- hart) is bepaald niet gelukkig. Niet alleen deelt hij steeds maar orders aan haar uit, ook duikt hij regelma- tig het bed in met zijn secretaresse. Bovendien houdt hij zich ook nog eens bezig met louche zaakjes waar Betty niets vanaf weet. Juist deze zaakjes brengen hem op een dag in de problemen als twee huurmoordenaars (Morgan Free man en Chris Rock) een pakket drugs terug komen halen. Betty is er getuige van hoe de twee haar man op gruwelijke wijze om het leven brengen. In plaats van in pa- niek te raken, zet Betty haar ver- stand op nul en duikt in haar droomwereld. Ze verliest de reali- teit compleet uit het oog en stelt zich voor dat ze haar man heeft verlaten om op zoek te gaan naar haar geliefde, dokter David Ravell uit haar favoriete soap. Terwijl Betty naar Beverly Hills rijdt komen de criminelen er achter dat zij getuige is geweest van hun gruwelijke moord. Omdat het pak ket drugs waar ze naar op zoek wa- ren nog steeds spoorloos is, gaat Charlie (Freeman) er vanuit dat zij dit mee heeft genomen. Hij gelooft niet in het verhaal dat Betty in Be verly Hills zoekt naar haar favorie- sterverhaal over de twee huur moordenaars die haar achtervol- gen. Daarbij zorgt een van de cri minelen - Wesley (Rock) - voor een komische noot. Tenslotte is er de verhaalllijn waarin Betty en haar dokter centraal staan, die doet denken aan de soaps die het uit- gangspunt zijn van deze film. te soapster, maar ziet in haar een uitgekookte bitch die er met hun drugs vandoor is. Daarom zetten ze de achtervolging in om ook haar te grazen te nemen. Nurse Betty is niet zomaar een film die je in een hokje kunt plaatsen. Aan de ene kant is het een drama over een vrouw die zich verliest in haar droomwereld en de realiteit compleet uit het oog verliest. Ook is er het roadmovie-achtige gang- Regisseur Neil LaBute maakt in dit geheel handig gebruik van de lie- ve, ietwat nai'eve uitstraling van Zellweger. Ze steelt de show met haar onschuldige en dromerige oogopslag, die veel meer zegt dan alle dialogen bij elkaar. Nurse Bet ty had een gemakkelijke parodie kunnen worden, maar juist door de vele gezichten blijft het geheel ori- gineel en interessant. Naast Zell weger stelen ook Morgan Freeman en Pruit Taylor Vince de show. Dat ook deze kleinere rollen zo goed zijn ingevuld, bepaalt deels de kwaliteit van deze film. Hetzelf- de geldt voor het camerawerk, waarin een mooifilmerij (wijde landschappen, vreemd camera-in- stellingen) wordt afgewisseld door een soapmanier van filmen. Nurse Betty is een film met vele gezich ten, bij elkaar gehouden door Zell weger die door haar 'gewone' uit straling mooier is dan al die andere Hollywood-diva's bij elkaar. Wij zijn benieuwd naar wat de le- zers van Maasstad weekbladen de beste film van het afgelopen jaar vinden. Zet daarom uw persoonlij ke Top 3 op een (briefjkaartje eventueel met motivatie waarom juist deze films zo goed waren, en stuur die naar: Maasstad weekbla den, t.a.v. Film van 2000, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Onder de inzenders verloten we een aan tal bioscoopbonnen. De vijf leden van Boyband: „Het is een hele leuke show, met veel talentvolle mensen", aldusAxel de Graaf. foto: Melody Musical Productions Renee Zellweger en Greg Kinnear in Nurse Betty.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 29