Alfa 147 'Auto van jaar 2001' m Pajero Van nu ook als bedrijfsauto f T Delft TANDARTS- ASSISTENTE Snel leukwerk? 'Kiek' Uniek: twee winnaars in huidige modellenpakket jffjq Vreemde eend in 3-serie Waar zou de wetenschap zijn zonder de juiste ondersteuning? i.b.v. auto hoge verdienste div. vacature's open, bel voor soil, afspraak. tel. 010-2457326 maasstad autojournaal 86 1 TE KOOP GEVRAAGD Holland w perslucht: tLz::z::ic:LD centrum b.v. MONTEUR COMPRESSOREN ROTTERDAM - De Alfa 147, die sinds 10 november bij de Alfa Romeo-dealers staat, is gekozen tot Auto van het Jaar 2001. De 56 juryle- den, autojournalisten uit 21 Europese landen, kenden de nieuwe Alfa liefst 238 punten toe. Negen van hen plaatsten de Alfa 147 zelfs op de eerste plaats. Niet minder dan ne- gentig procent van alle jury- leden waardeerde de Alfa met punten. Door het in de wacht slepen van de Auto van het Jaar-titel, de meest prestigieuze die de autowe- reld kent, is er bij Alfa Ro meo een unieke situatie ont- staan: het merk heeft nu twee 'Auto's van het Jaar' in het huidige modellenpakket! Kiessysteem nrium Medewerker Reststoffenbeheer (v/m) www.vacatures.tudelft.nl De wereld als werkpiek. Gevraagd in een jonge dynamische praktijk. Ervaring niet essentieel. Tijd voor een nieuwe langdurige uitdaging? Bel dan 010-4268702 of 06-50600917 Eiken/klassieke meubeleri, Barok, Lodewijk, Antiek, Lederen bankstejlen, inboedels. Boetiek in gedragei merkkleding o.a. iscgdg Louis Feraud Max Mara Marccain LAMINAAT KLIK-LAMINAAT QUICK-STEP UNICLIC De Laminaatspecialist 065-3224786 Gevraagd: MEDEWERKERS(STERS) voor autowasstraat in Maassluis-West ideaal voor studenten Inlichtingen: 06-22503206 Dhr. W. Blok De overwinning van de Alfa 147 geeft aan dat de weg die Alfa Ro meo een aanlal jaren geleden is in- geslagen, de juiste is. Dat bleek eerder al toen de Alfa 156 de titel met overweldigende meerderheid greep. Ook nu weer wist de nieuwe Alfa 147 een reeks sterke concur- renten achter zich te houden. Dat de voorsprong ten opzichte van de nummer 2 van dit jaar, de nieuwe Ford Mondeo, gering is, heeft veel te maken met het kies systeem dat nu voor het eerst is toegepast. Bij dit systeem nomine- ren de juryleden in de eerste ronde geen vijf, maar tien auto's. Om vervolgens in de tweede kiesronde, net als voorheen, 25 punten te ver- delen over minstens vier van deze tien auto's. Dit geeft meer moge- lijkheden en dus meer sprei- ding en resulteert derhalve in een dichter bij elkaar blijvend veld. Achter de Ford Mondeo ein- ..."V*?' kender is het, dat de Alfa 147 in de finaleronde de begeerde titel in de wacht sleepte. Bij de verkiezing van de 'Auto van het Jaar' hanteren de juryleden een aantal criteria. Een deel daarvan is niet marktgebonden, zoals in- novatie en rijeigenschappen, een dig- de de Toyota Prius op de derde plaats, gevolgd door de Audi A2, de Mercedes-Benz C-klasse en de Volvo S60. De keuze van de 'Auto van het jaar 2001' is bepaald geen gemakkelij- ke geweest. Zelfs de mogelijkheid tien auto's voor de finaleronde te nomineren leverde de nodige pro- blemen op, vanwege het sterke aanbod van nieuwe auto's het af- gelopen jaar. Des te indrukwek- ander deel heeft juist wel veel te maken met de markt waarin de auto wordt verkocht. Het be- langrijke aspect 'value for money' is uiteraard sterk afhankelijk van de concurrentiepositie in een be paald land. Dit verklaart voor een deel dat in de diverse landen afwij- kend kan worden gestemd. Opval- lend is, dat de Alfa 147 van vrijwel alle juryleden punten kreeg. De au to bewijst daarmee een voltreffer in heel Europa te zijn. Vrijwel in alle landen scoort de Alfa een plaats in de top drie, in diverse lan den is hij de onbetwiste favoriet en negen juryleden hebben de Alfa 147 zelfs een eerste plaats toebe- dacht. Meer dan welke concurrent van dit jaar ook. Duidelijk is, dat het uitermate ge- slaagde uiterlijk van de Alfa (criterium 'styling') de auto geen wind- eieren heeft ge legd. Maar ook het hoge kwaliteits- niveau, de vergaande innovatie (CON- NECT- systeem. veilig- heid, Se- lespeed- transmis- sie) en de fantasti- sche rijeigenschappen hebben hun steentje bijgedragen aan het hoogste puntentotaal. Dat de Alfa 147 al zo kort na zijn intro- ductie de meest eervolle titel in au- toland heeft binnengehaald, is voor de overkoepelende Fiat Auto Groep - winnaar van 10 titels in 38 jaar - zeer bemoedigend. Immers, de komende jaren zal de Alfa 147- lijn verder worden uitgebreid en daarmee wordt de auto alleen maar aantrekkelijker. De Alfa 147 zal de titel 'Auto van het Jaar' dan ook met trots uitdragen, net zoals de Alfa 156 dat al jaren doet. De nieuwe Mitsubishi Pajero is on- langs ook als bedrijfsauto lever- baar geworden. De populaire 4WD beschikt over een nieuwe, zelfdra- gende carrosserie en onafhankelij- ke wielophanging, wat voor een hoog comfortniveau zorgt. Voor de aandrijving zijn twee geheel nieuwe motoren beschikbaar: een 3.2 liter dieselmotor en een 3.5 li ter zescilinderbenzinemotor. Beide maken gebruik van directe inspui- ting. De verschillende Pajero Van-uit- voeringen hebben allemaal hun ro- buuste uitstraling behouden. De krachtige vorm en de elegante be- lijning houden elkaar daarbij in evenwicht. De nieuwe bedrijfsauto kenmerkt zich door zijn bijzondere rijcomfort en bedieningsgemak. Zo is airconditioning standaard aanwezig, bezitten alle uitvoerin- gen minimaal twee airbags en zijn elektrisch bedienbare zijruiten en buitenspiegels aanwezig op alle uitvoeringen vanaf GLX. Daar- naast heeft elke uitvoering een ri- ante laadruimte. De Pajero Van is verkrijgbaar in korte en lange wielbasis, in GL, GLX of GLS uitrustingsniveau. De korte uitvoering is leverbaar met een volledige separatiewand en speciale uitbouw achter (Panel Van) en met een verhoogd dak en De lange Mitsibushi Pajero biedt niet alleen een robuuste aanblik, maar blinkt tevens uit met zijn prestaties in ruig terrein. De korte Mitsibushi Pajero Van is leverbaar met drie verschillende motoren die allemaal volop trekkracht garanderen. 30 centimeter hoge separatiewand (High Roof Van). De lange uitvoe ring van de Pajero Van biedt keus uit de twee nieuwste motoren. De krachtbronnen van Mitsubishi blinken uit door een hoog koppel bij lage toeren. Hierdoor kunnen ze een geremd aanhangwagenge- wicht van 2.800 kilo trekken. Dankzij Mitsubishi's geavanceer- de Super Select 4WD aandrijfsys- teem worden koppel en vermogen steeds optimaal omgezet in presta ties. Er kan al rijdend geschakeld worden tussen vier- en tweewiel- aandrijving dankzij de elektro- nisch ondersteunde bediening. Het systeem biedt in totaal vier aan- drijfmogelijkheden zodat de Paje ro Van zowel op de weg als in het terrein uitstekend uit de voeten kan. Zelf schakelen of laten scha- kelen door een 5 traps automaat behoort ook tot de mogelijkheden. De Mitsubishi Pajero Van is ver krijgbaar vanaf 55.145 gulden (ex- clusief BTW) De High Roof Van is leverbaar tegen een meerprijs van 650 gulden (exclusief BTW). De lange Panel Van is verkrijgbaar vanaf 66.995 gulden (exclusief BTW). Voor 425 gulden (exclusief BTW) meer is de Side Window Van leverbaar. De High Roof Van en High Roof Side Window Van kosten respectievelijk 2.365 en 2.790 gulden (exclusief BTW) meer ten opzichte van een Panel Van. h De nieuwe BMW M3krachtig maar elegant, onderscheidt zich duidelijk van de andere modellen in de BMW 3-serie. De nieuwe BMW M3 krachtig maar elegant, onderscheidt zich duidelijk van de andere modellen in de BMW 3-serie. Het vermogen is groter, namelijk 343 pk/252 kW. en de topsnelheid is 250 kilometer per uur. Hij trekt in 5,2 seconden op naar 100 kilometer per uur. Kortom, de M3 is een echte kracht- patser. Ook qua vormgeving is hij duidelijk anders. Zo heeft hij een grotere voorspoiler met gei'nte- greerde, elipsvormige mistlampen en grote luchtinlaten. De subtiel gewijzigde poskie van de niervor- mige grille zorgt voor nog meer harmonie in het nieuwe front-de- sign. De aluminium motorkap is 40 pro- cent lichter dan een stalen exem- plaar. Ondanks dat voldoet de kap qua stijfheid en veiligheid bij bot- singen aan dezelfde eisen als de stalen motorkap van de overige 3- serie coupe-modellen. Dat is te danken aan computersimulaties. Kenmerkend voor de motorkap is de nieuwe styling, met zogenoem- de 'powerdom'. Deze verhoging in het midden is nodig om ruimte te bieden aan de nieuwe motor. Alle designelementen hebben een func- tie, ze zijn er niet voor de show. Het zijaanzicht van de carrosserie toont duidelijk breder, met kieuw- vormige luchtuitlaten en M3-em- blemen in de voorschermen. Die bredere carrosserie was nodig om ruimte te bieden aan de grotere spoorbreedte en aan bredere ban- den en wielen. Het dashboard heeft een karakte- ristieke 'M' optiek Bijvoorbeeld doordat de klassieke, ronde BMW instrumenten zijn uitgevoerd met markante wijzerplaten en voor de M modellen zo kenmerkende rode wijzers. Het sportstuur heeft een dikke, gepolsterde lederen krans, M stiknaden en duimuitsparingen. Het interieur wordt afgerond met een aluminium voetsteun voor de linkervoet van de bestuurder. als- mede met glanzende dorpellijsten met M3-symbool. De koper van een M3 kan kiezen uit een stofle- der-combinatie, een leder-alcanta- ra-combinatie en een compleet le deren bekleding. Als primeur heeft de M3 sportstoelen waarvan de rugleuning ook in breedte verstel- baar is. De M3 motor is ontwikkeld vol- gens het M hoogtoerenconcept. Dat is gebaseerd op dezelfde maat- staven, die ook gelden voor de Formule 1-motoren. De motor biedt een uitstekend rendement in alle toeren- en belastinggebieden. Dit garandeert zowel een opval- lend gunstig brandstofverbruik als geringe emissies van schadelijke uitlaatgassen. De prijs van de BMW M3 bedraagt 162.800 gulden (inclusief BPM en BTW) en is vanaf heden leverbaar. Week 49 MAASPOST WATERWEG - WX03 Faciiitaire Dienst van de TU Delft Bij de Faciiitaire Dienst van deTU Delft, binnen de servicegroep Logistieke Milieu Services, in het team Reststoftenbeheer is een vacature voor een Medewerker Reststoftenbeheer. Met zijn vier servicegroepen, Gebouwen Services, Hospitality ik Catering Services, Logistieke Milieu Services en Multimedia Services ondersteunt de Faciiitaire Dienst van deTU Delft de primaire processen van onderwijs en onderzoek van de universiteit. De bedrijfsvoering is gericht op excellente dienstverlening in een zakelijke sfeer. Onder het motto 'Faciliteren is een kunst' werken 100 vaste krachten in de teams van de FD. De servicegroep Logistieke Milieu Services kent 3 teams die zich respectievelijk bezig houden met het beheer van de gevaarlijke stoffencyclus van deTU Delft, met het leveren van chemische stoffen, materialen en kantoorartikelen, met de in- en externe postbehandeling van de TU Delft en het vervoeren en distribueren van goederen. Dit alles zonder winstoogmerk eri op integraal kostendekkende basis. Functie-informatie: Je houdt je als Medewerker Reststoffenbeheer bezig met inzameling, opslag, transport, classificatie en verpakking van gevaarlijk en milieu-onvriendelijk afval.Je geeft voor- lichting. informatie en instructie aan klanten. Je hebt ook een aantal controlerende, administratieve en uitvoerende taken op het gebied van overig bedrijfsafval. Je houdt toe^icht op de naleving van de richtlijnen inzake reststoffen en je verzorgt de rest- stoffenregistratie voor de gehele TU Delft. Persoonlijk profiel: We zoeken een initiaticfrijke vrouw of man met een diploma MBO-chemie.Je bent zorgvuldig en kostenbewust en je vindt het l'euk om klanten van dienst te zijn.Je hebt affiniteit met een preventieve of repressieve benadering van veiligheid, gezondheid en milieu.Je bent in het bezit van rijbewijs B. We verwachten dat je een opleiding in het kader van de Bedrijfshulpverlening gaat volgen. De TU Delft biedt: Een salaris dat afhankelijk is van je opleiding en ervaring (maximaal f 4813,- bruto per maand bij een full-time aanstelling). DeTU Delft kent uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden op het getied van o.a. opleiding, combinatie prive en vverk en loopbaanontwikkeling. De aanstelling en het salaris zijn conform de CAO Nederlandse Universiteiten. Je sollicitatie: Je schriftelijke. sollicitatie. inclusief CV, kun je binnen 14 dagen richten aan het Bureau P&O van de FD, TU Delft, Postbus 5055, 2600 GB Delft of per email aan c.c.eversdijk@fd.tudelft.nl. Informatie over de functie kan worden ingewonnenbij dhr. J.Ph. Bronkhorst, manager LMS (015-2784310) of dhr. G. van Schaik, hoofd Reststoftenbeheer (015-2782932). Voor inlichtingen van algemene aard kun je terecht bij Gonnie van der Plas (015-2784329), PficO-functionaris van de FD. D. Vrolijk Maassluis 010-5916667 ook's avonds of 06-24548183 Rotterdamsedijk 244a, Schiedam. Tel. 010-426 99 19 Geopend van dinsdag t/m zaterdag. Holland Perslucht Centrum BV is een 25 jaar jonge handelsonderneming en levert, ver- huurt en onderhoudt een breed programma van persluchtgerelateerde materialen. Naast de import van diverse A-merken compressoren maakt HPC ook compressorsystemen op klantenspecificaties. Om de klanten nog meer van dienst te zijn, is HPC, vestiging Rozenburg op zoek naar: De medewerker zal compressoren van HPC en van klanten onderhouden en testen. Deze compressoren kunnen zowel elektrisch- als dieselaangedreven zijn. Tevens helpt hij bij het onderhouden van andere (verhuur) materialen, zoals adsorptie- en koeldrogers. Wii vraaen: MTS motorvoertuigen, werktuigbouw of elektrotechniek of LTS-motorvoertuigen met aanvullende opleidingen Affiniteit met perslucht Service gerichte mentaliteit Rijbewijs B Wii bieden: Prima salaris De mogelijkheid tot het volgen van opleidingen Doorgroeimogelijkheden Werken met interessante producten in een moderne werkplaats Heb je interesse in de hierboven beschreven functie bel of schrijf dan naar de heer P.R. van Emmerik op de vestiging Rozenburg. Holland Perslucht Centrum BV Dwarsweg 20 3181 HG Rozenburg Tel. 0181-212033 Holland Perslucht Centrum BV Keenstraat 30 3044 CD Rotterdam Tel. 010-4889741 15 jaar garantie Intensiefwoongebruik Gratis gelegd nuv.a. 39,95p/m2 15 jaar garantie Intensiefwoongebruik Gratis gelegd nu v.a. 49,95 p/m2 KLIK-LAMINAAT Gratis gelegd excl. ondervloer plinten nu 57,'p/m2

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 10