maasstad Allerlaatste hamburgers gaan dit weekeinde op de plaat ■■Hi 1 Emotionele protesten tegen opheffen FitZorg: Op zoek naar een partner SCHIEDAM Hier worden ook medailles verdiend Hoe kon het misgaan met FitZorg? Familie Prein stopt ermee MET AFSTAND DE BESTE IN MULTIFOCAAL. Participeren in ms Crown breeze maasstad kerk maasstad rfjfweekbladen Stuwende kracht achter esterin Fiscal Deelnameledra ^0 Rendement (IRR) 22,7% krant netel Woensdag 6 decernber 2000 Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur. ds G. de Lang, zo 17.00 uur. ds. A. Schaap. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds A.J. Wtenweerde. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds. W.R. van Wieren De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds. J. van de Peppel. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. L.G. Bos Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. ds. W. van de Vegt. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur: dr. P. Veldhuizen. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. A. van der Poel. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: Euch.Viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. J. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER: R. v.d. Heijden Telefoon 010-4004275 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R.J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van der Velden Telefoon 010-4738322 S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 M. Angonois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. nn u u XQ52 'Zijn we eindelijk goed bezig, moeten we stoppen' Door Jalmar Teunissen WATERWEG - Ze snappen er helemaal niets van, enthousias- te Schiedammers, Vlaardingers en Maassluizers die wekelijks aan hun conditie werken bij de GGD FitZorg. Mensen die na een lange ziekte dankzij Fit Zorg weer aan het opkrabbelen waren, onder begeleiding van kundige fysiotherapeuten. Tot- dat een paar weken geleden vol- komen onverwachts een brief in de bus viel: de GGD FitZorg stopt ermee. En wel per 31 de cernber 2000. Aart Kool kreeg vorige week donderdag alvasteen Sinterklaas- cadeautje van een delegatie te- leurgestelde clienten van de Fit Zorg. De voorzitter van het dage- lijks bestuur van de GGD nam 231 handtekeningen inontvangst, keurig verpakt in Sinterklaaspa- pier. Een protest tegen het besluit van de GGD FitZorg om te stop- pen met het centrum voor ge- zondheid en beweging. Het expe riment is mislukt, meent de Vlaardingse wethouder Kool ech- ter: „FitZorg is volstrekt niet le- vensvatbaar gebleken, kon niet quitte spelen." En dus wordt na drie jaar de stekker emit getrok- ken, zeer tegen de wil van min- stens 231 van de 350 mensen die bij FitZorg aan hun conditie wer ken. Een man. die sinds februari ge- bruik maakt van de FitZorg, rea- geert vol onbegrip: „Er is altijd aandacht genoeg voor de Olym- pische spotters en hun medailles. Nou, hier achter deze deuren worden 66k medailles verdiend, wij leveren 66k prestaties, top- prestaties, maar daar hebben de gemeentes geen oog voor. Wat hier gebeurt is uniek. Dit is de toekomst, en die gooien ze nu weg." Een vrouw staat naast een groot spandoek met de tekst 'Fitness worrit hier met zoro oeneven l»at voelt je beter. En dan dit", zegt een andere vrouw. Ben vrouw die aan reuma lijdt: „Van mijn speci alist kreeg ik het advies om hevig te sporten, om de boel te onder- drukken en dat helpt. Maar nu ben ik terug bij af." Vooraan hetAlgemeen Bestuur van de GGD, samengesteld uit Schiedamse, Vlaardingse en Maassluise raadsleden. Achterin de Foto Roger van der Kraan bij. Hier voel ik mij op m'n ge- mak, hier kan ik alles in mijn ei- gen tempo doen." Wat kunnen we van u verwach- ten?, vraagt de delegatie ten slotte aan Kool. „We kijken nu of andere aanbie- ders van zorg de activiteiten van de FitZorg kunnen overnemen", zegt Kool, „maar we weten niet of dit zal slagen." Teleurgesteld druipt de delegatie af. „Zijn we eindelijk goed bezig, moeten we gaan stoppen", zegt een vrouw terwijl ze de trap van het GGD-gebouw afloopt. Bij de uitgang komt ze een klachtenbus tegen. „Mooi zo, die gaan we he lemaal volgooien." demonstranten. ons in hemelsnaam overleven': „Ik kreeg een paar weken gele den een fantastische brief met al- lerlei nieuwe plannen. En een week later kreeg ik een brief waarin werd aangekondigd dat ze gaan stoppen met de Fitzorg. On- begrijpelijk. We moeten temg naar de gewone fitness, ter wijl je hier met open armen ont- vangen wordt." Je krabbelt eindelijk weer op, na een lange ziekte. Ik was zo trots dat ik het al meer dan een jaar volhield, je komt steeds verder, je Nog even, en de groep mag naar boven om een lijst met protest- handtekeningen aan het bestuur van de GGD te geven. De woordvoerster van de GGD haalt de groep op. Onderweg naar de lift krijgen de Fitzorgers een hart onder de riem gestoken van een GGD-medewerkster: „Heel goed dat jullie dit doen, het is al- leen een beetje laat.' Een vrouw haalt haar schouders op als Kool spreekt over mogelijke al- ternatieven. „Alternatie- ven? Ik ga dus niet bij Tino Hoogendijk bewegen, dat vertik ik, zegt ze, „Ik zie me al staan met zo'n string tussen al die fanatieke spor- ters met die keiharde discomu- ziek, daar voel ik mij niet lekker Drie jaar geleden werd het cen trum voor gezondheid en bewe ging met veel verwachting door de Vlaardingse wethouder Henk Roijers geopend. Erica Terpstra, die het hypermoderne centrum eigenlijk zou openen maar was verhinderd, Het via een verklaring weten veel be- lang te hechten aan het nieuwe initiatief. GGD's bemoeien zich veel te weinig met het bevorde- ren van bewegen, verklaarde ze, en dat terwijl bewegen de kern is van een goede gezond heid. En daarom steunde ze het initiatief van de GGD Nieuwe Waterweg Noord van harte. Ook Erik van der Meer, de toe- malig GGD-directeur liet zich bij de opening optimistisch uit over de kansen van FitZorg. FitZorg zou 'een landelijke uit- straling' krijgen. Maar de tekorten bij de FitZorg stapelden zich op; de drie deel- nemende gemeentes -Schie dam, Vlaardingen en Maas- sluis-, begonnen zich zorgen te maken; er kwam een vordering open te staan van fl. 349.427,-. Toch besloten de gemeentes tot een herstart met een nieuw be- drijfsplan dat er volgens de ge meente Vlaardingen 'gezond' uitzag. Maar de vooruitzichten op een kostendekkende exploi- tatie bleven ondanks alle in- spanningen slecht. Volgens een woordvoerster van de GGD door toenemende concurrence van andere zorgaanbieders. En ook het negatieve imago van de GGD (de grote personele onrust die in 1999 tot een uitbarsting kwam) heeft volgens haar bij- gedragen in de ondergang van het voormalige paradepaardje van de GGD. In onze moderne samenleving is het niet eenvoudig iemand te herkennen die gelijkgestemd en ongebonden is. Als mensen om wat voor reden dan ook beperkt wor den om nieuwe mensen te ontmoeten, kan dat ook op een betrouwbare en doelgerichte manier geprobeerd worden. Liesbeth van den Herik is sinds 1993 directeur van het gelijknamige Relatie-Adviesbureau dat werkzaam is in geheel Zuid-Holland. Zij vertelt dat mensen die de eerste stap naar haar partnerbureau zetten, dat zien als een bij- zonder effectief middel om serieuze contaPten te leggen. De tijdens het intakegesprek opgetekende wensen en voorkeuren worden omgezet in een duidelijke zoekop- dracht die vertaald wordt in een reeks persoonsgerichte partnervoorstellen, zo vaak tot het gewenste resultaat bereikt is. Door deze effectieve werkwijze is een leuk contact vaak sneller gelegd dan men denkt. Liesbeth legt uit dat haar adviesbureau in de loop der jaren is uitge- groeid tot een van de grootste relatiebureaus en dus beschikt over een omvangrijk bestand van serieuze kan- didaten in alle leeftijdscategorieen. Wilt u nadere informatie? Vraag dan de brochure aan. Het Relatie-Adviesbureau is op werkdagen te bereiken tot 20.00 uur 0186-604394 of kijk op: www.liesbethvandenherik.nl De hamburgerkraam op het Hemaplein gaat verdwijnen. Na dit weekeinde stopt de familie Prein ermee. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Bij de hambur gerkraam op het Hemaplein gaan dit weekeinde voor de aller laatste keer de hamburgers en uien op de plaat. Greet en Sylvia Prein (moeder en dochter) stop- pen er na negentien jaar mee, omdat het allemaal een beetje zwaar wordt sinds de stuwende kracht achter de kraam, man en vader Cor, ziek is geworden. Om de cirkel rond te maken en met een goed gevoel afscheid te kun nen nemen, worden de hambur gers vrijdag en zaterdag weer verkocht voor de aanvangsprijs van fl. 2,50. Generatjes Schiedammers heeft de familie Prein zien opgroeien van- achter de hamburgerkraam. „Som- mige heb je met veertien jaar voor het eerst een broodje hamburger bij je zien halen en die komen nu met hun kinderen weer langs. Dat is heel leuk natuurlijk", zegt Greet Prein. Toch is ze niet al te rouwig om het naderende einde van de kraam. „Voor twee vrouwen is dit werk gewoon erg zwaar, want het is niet alleen maar hamburgers bakken. Om 08.00 uur beginnen we hier al's morgens, terwijl we pas om 10.00 uur beginnen met bakken. Er komt dus ook heel wat schoonmaken, inkopen en andere rompslomp bij kijken. En boven- dien: er is een tijd van komen en een tijd van gaan." Toen de familie Prein negentien jaar geleden met de hamburgerk raam begon had vooral vader Prein een wens: een zaak hebben waar iedereen over zou praten. Terug- kijkend kunnen ze concluderen dat dat aardig gelukt is. Prein werd zelfs de ongekroonde Hamburger- koning van Schiedam. Elk week einde en bij elk evenement was daar op die hoek weer de hambur gerkraam van Prein te vinden. Veel Schiedammers zijn door de jaren heen verslingerd geraakt aan de 'Echte Amerikaanse hambur gers' die ter plaatse naar wens wer- den bereid. Natuurlijk werd er regelmatig een praatje gemaakt met de klanten of even gei'nteresseerd geinformeerd naar het een of ander. „Het werd ook een soort hobby", vertelt Greet Prein, „om mensen die een beetje chagerijnig waren, toch weer met een glimlach weg te laten gaan. Ja, aan die verkoop van ham burgers was toch altijd veel vro- lijkheid verbonden, daar hebben we altijd erg van genoten." Om een gebaar naar alle vaste klanten te maken worden de ham burgers vrijdag 8 en zaterdag 9 de cernber, de allerlaatste verkoopda- gen, voor de beginprijs van een rijksdaalder verkocht. „Veel men- sen hebben gezegd dat ze voor de gezelligheid even afscheid willen komen nemen, dus het zal wel druk worden", vertellen de dames. „Maar op is op hoor, als die laatste hamburger straks weg is, is het echt over en sluiten." Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Maas Kadothiek Hoogstraat168 Multifocaal? Bij Het Huis heeft u de beste en de meeste keus. Zoals multifocale brillenglazen uit de Collectie van Het Huis, 450,- 204,20 per paar. Of kom eens kijken naar de nieuwste generatie multifocale brillenglazen van Rodenstock. zien zonder zorgen HET HUIS RINCK SCHIEDAM - S GRAVELANDSEWEG 612 - TEL. (010)427 02 69 HET HUIS ARGUS SCHIEDAM - ORANJESTRAAT 19, (010) 473 87 00, MAASSLUIS - KONINGSHOEK, (010) 591 90 39, VLAARDINGEN KORTE HOOGSTRAAT 23, (010) 434 84 50. Crownbreeze Shipping B.V. biedt u de fiscaal aantrekkelijke mogelijkheid deel te nemen in scheepvaartonderneming m.s. Crownbreeze C.V. De onderneming zal het ijsversterkt multipurpose schip ms Crownbreeze gaan exploiteren. Het in Nederland gebouwde ms Crownbreeze is sinds decernber 1999 in de vaart. Sindsdien maakt het schip de opbrengsten die in de rendementsprognoses zijn verondersteld ruimschoots waar. Het C.V. project is een initiatief van kapitein/reder G.C. van Eck. De directe betrokkenheid van deze ervaren kapitein is een waarborg voor optimale exploitatie en onderhoud van het schip. Bent u gei'nteresseerd in deelname? Bel, surf of mail naar: Crownbreeze Shipping B.V. Sluisjesdijk 141 3087 AG Rotterdam Tel 010-444 33 44 Fax 010-444 33 40 www.crownbreeze.nl info@crownbreeze.nl Of stuur de antwoordcoupon per fax of post Dhr. I Mevr. Adres Postcode Woonplaats Telefoon overdag 's avonds I e-mail adres Stuur mij een prospectus I Ik ben gei'nteresseerd in een informatiebijeenkomst Of het op de dag na pakjesavond nog doneis, weet ik eigenlijk niet maar ik wil ditmaal openen met een rijmpje. Overigens niet eentje uit eigen koker maar een door Madelaine en Esther van Milieude- fensie ingezonden dichtsel; Zwarte Piet ging uit fietsen, toen klapte zijn band He riep hij uit, wat is hier aan de hand?! Caramba, waar ben ik, waar zijn de fietspaden zo slecht Het bestuur van deze stad moet meteen worden berecht! U bent in Schiedam, fluistert een passant, die mooie Branders- stad en weet u, het fletsbeleid ligt hier al meer dan een half jaar op z'n gat Mopperende burgers, fietsnota, rijdende rechter, het helpt geen zier Het college van Schiedam vertrekt geen spier Neem nou die fietsnota, zorgvuldig samengesteld door meerdere partijen Het fietspadennet gei'nventariseerd, en oplossingen om de fietser soepel te laten rijden Te wauws zou je zeggen, aan de slag, en we beginnen hier! Maar nee hoor, de nota is verdwenen tussen een flink stapel pa pier Hoe is het mogelijk, kreunt de piet die zich net heeft bezeerd Dat een stad zo'n goed initiatief totaal negeert Ik zal er persoonlijk voor zorgen dat deze nota alsnog wordt be- sproken Voordat er hier nog meer armen en benen worden gebroken! Als verwoed fietser kan ik wel meevoelen met de Piet in dit relaas. En ook voor de begeleidende actie waarbij twee Zwarte Pieten giste- ren een zak met Spaanse pepers op het Stadserf bezorgden en zo probeerden om de niet vooruit te branden ambtenaren alsnog vaart te laten zetten achter de behandeling van de zes maanden gele den door een groot aantal belangengroeperingen ingediende fiets- beleidsnota, kan op mijn volledige instemming rekenen. Ik wil er eigenlijk alleen nog een persoonlijke hartenkreet aan toe- voegen. Wie kan er nu eens voor zorgen dat al dat glas van de fiets paden verdwijnt! Op steeds meer plaatsen in de stad moet ik tegen- woordig met veel kunst en vliegwerk de scherven omzeilen. Peper- nootjes in mijn achterband d la, dat hoort er in deze tijd van het jaar een beetje bij. Maar keer op keer met een teiltje en plakspullen in de weer om de glasspinters te verwijderen vind ik, zeker met dit vochti- ge weertype, een stuk minder prettig. Kunnen de belangengroepe ringen bijvoorbeeld niet iets betekenen in dezin van een 'glas op het fietspad'-kliklijn. Na het in kaart brengen van de acute splinter- plaatsen, kunnen de voor glasverwijdering in aanmerking komende instanties vervolgens doelgericht op pad worden gestuurd. Ko Vellelulletjes

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3