t Jaarlijkse circus in Ahoy' heeft een reputatie hoog te houden Kerstfilms van eigen bodem i BATTERIJ LADER 95 95 95 [1 COUNTDOWN 2001 film IB preview GESL0TEN H00FDTELEF00N UNIVERSELE TELEF00N-ACCU maasstad Win kaarten voor musical Rent in het Luxor Theater CD LASERLENS REINIGER PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.525 Dertigste editie nog steeds een uitdaging voor Fernand Banning Woerisdag 13 december 2000 TX51 P° istad door Vincent Wernke ROTTERDAM - Voor de dertigste keer is Sportpaleis Ahoy' van 22 december tot en met 3 januari het decor van het Kerstcircus. Tien- duizenden bezoekers trek- ken ieder jaar naar Ahoy' voor dit circusspektakel. Producent Fernand Banning heeft dus een reputatie hoog te houden. Maar het is hem ook nu weer gelukt een aan- tal bijzondere en spectacu- laire acts te contracteren. Zeven Russische Amazonki zorgen met hun paarden voor een bijzondere en spectaculaire show tijdens het dertigste Kerstcircus in Ahoy'. foto:Afdeling CommunicatieAhoy' Maastheater 31 december Kaarten a fl. 90,- verkrijgbaar bij: rdams Dagblad ROTTERDAM - Sinds het belastingtechnisch gezien aantrekkelijk is om in film- producties te investeren, draait de nationale filmindu- strie op voile toeren. Als ge- volg daarvan worden we de komende maanden overstelpt met films van eigen bodem. Deze weken alleen verschij- nen al drie nieuwe Neder landse films in de bioscopen. Een korte vooruitblik op de kerstfilms uit eigen land. Beste film van 2000 Erik van der Horst en Jet Novuka in de Nederlandse speelfilm De Zwarte Meteoor. JU&Si- In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. PIRANHA BATTERIJ LADER Voorziet batterijen telkens weer op een goedkope manier van nieuwe energie. Incl. 2 penlite en 2 mini penlite batterijen. C0RRECTPRIJS batterijen JVC JVC HA-D 20 GESL0TEN H00FDTELEF00N Uitstekende hoofdtelefoon van het gesloten type. Uitgevoerd met een 1,20m snoer voorzien van jackplug en verloop naar mini-jack. C0RRECTPRIJS jmr TRACKMATETM-311 CD LENS REINIGER Voor het reinigen van laser-lensen in CD-speler en/of CD-rom spelers voor een optimale werking. CORRECTPRIJS M TELEFOON ACCU 3.6 volt accu geschikt voor diverse merken huistelefoons. Deze accu past vrijwel altijd door de universele aansluitstekker. CORRECTPRIJS Zetfouten en prijswijzigingen WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ROTTERDAM - Ozric Tentacles de kampioenen van de Britse elek- tronica underground, staan op 13 december in WaterFront. Aan- vang 21.00 uur en kaarten kosten twee tientjes. De Noordhollandse band Life to Us geeft een speciale cd uit, waarvan de opbrengt gaat naar Warchild. De presentatie is donderdag vanaf 21.00 uur en de toegang is gratis. Vrijdag in Water Front een dubbeloptreden van Karma to Burn en Wallrus. Aan- vang 21.00 uur, entree/ 15,-. In Nighttown kun je op 14 decem ber weer terecht voor stand-up co medy van de bovenste plank met Urban Comedy. Comedians uit binnen- en buitenland en dat voor maar 15 gulden. Aanvang 20.00 uur. Een dag later Chesterfield La- belland, een dansavond waarop het publiek kennis maakt met drie dancelabels; !K7, Aquarius Loun ge en Planet E. Aanvang 22.00 uur en kaarten kosten 25 gulden. Oefenruimte Dynamo presenteert vrijdag 15 december drie bands op het podium van Baroeg. Eezee speelt melodieuze rock, Incoming power metal en het Rotterdamse Third Eye is een metalband die net niet de finale van Vers uit de Maas won. Groovende, beukende mu- ziek om los te gaan. Aanvang 21.00 uur en kaarten: 7,50. Za- terdag same time, same place The Downward Spiral met dj C02 en anderen. Kaarten kosten 7,50. In Now Wow zaterdag Darren Roach en Dave Mothersole (Now) en Josz, Jip Super de Luxe en Le Loir (Wow). Aanvang 23.00 Uur en kaarten kosten twee tientjes. Het Maastheater heeft zondag 17 december de Super Bimbo Party Kitch Bitch. Onder meer Michel de Hey, Marcello, Benny Rodriguez en Isis Valentine draaien de plaat- jes. Kaarten zijn verkrijgbaar bij bekende voorverkoopadressen (35 gulden) en aan de deur van Het Maastheater (40 gulden). Rotown heeft 14 december Das Pop in huis, groovy-happy-funky- heavy-funny-catchy-sexy-bloody pop. Aanvang 22.00 uur en kaarten kosten 12,50. Zaterdag in Ro town Centro-Matic, een kruising tussen harde rock en intieme com- posities met viool. Aanvang 22.00 uur en de entree bedraagt 12,50. Zondag tenslotte 'de beste surf- band ter wereld' The Apemen. Aanvang 22.00 uur, entree f 7,50. De Pop Unie organiseert op 16 de cember Het Supertrio Festival 2000 in Villa Musica in Vlaardin- gen. Te zien is onder meer Incence de winnaar van de grote prijs van Nederland. Aanvang 20.00 uur en de entree bedraagt 10,- „We trekken veel traditioneel pu bliek", vertelt Banning aan de vooravond van de dertigste editie van Kerstcircus Ahoy'. „We heb- ben enkele jaren geleden eens een enquete gehouden, en toen bleek dat 55 procent van de onder- vraagden vijftien keer of meer naar het Kerstcircus waren ge- weest. Mensen die vroeger als kind naar het circus gingen, ko- men nu zelf met hun eigen kinde- ren. Het is opvallend dat zelden twee kaartjes tegelijk verkocht worden, maar altijd meer." Een trouw publiek is heel mooi voor organisator Ahoy*, want de 1,7 miljoen gulden kostende show moet zijn geld wel opbren- gen. Aan de andere kant moet de show verrassend blijven. „Het wordt ieder jaar moeilijker", geeft Banning toe. „We kunnen geen acts programmeren die we al eens gehad hebben, al is het tien jaar geleden de mensen her- inneren zich het toch nog. Vorig jaar hadden we een heel andere formule, waarbij de pauzes ge- vuld werden met ballet. Nu heb ik weer gekozen voor de oude for mule, met een spreekstalmeester. Je moet blijven verrassen, al heb ben we drie acts die eerder bij ons zijn geweest met een ander num- mer. En clowsduo Gianni en Da- rix is zelfs al voor de vierde keer aanwezig. Maar zij doen wel ie- dere keer iets nieuws." Gevraagd naar de hoogtepunten van deze show, kan Banning geen eenduidig antwoord geven. „Dat zal voor iedereen anders zijn. Er zit wel een aantal bijzondere acts bij, dingen die nog nooit in Ne derland vertoond zijn." Als voor- beeld noemt hij de Geschwister Weisheit, vertegenwoordigers van een Duits arties-. tengeslacht. Zeldzame topklasse op de hoge- draad, met als hoogte- punt een zevenspersoons pirami- de, waarbij de bovenste dame bij- na het dak van Ahoy' kan aanra- ken. Maar er zijn meer hoogtepunten, benadrukt Banning. Zo is er een 'perfect en diervriendelijk olifan- tennummer', een zeeleeuwen- nurnmer van Ingo Stiebner en ze ven Russische Amazonki die met hun woeste paardenshow manne- lijke collega-kozakkenruiters er- uit rijden. Verrassend is het num- mer van Veniamin, dat zich nau- welijks laat omschrijven. „Bewe- gingstheater, humor, maarboven- al van het kaliber nog nooit ge- zien", probeert de pefsmap zijn show te omschrijven. Nog een nummer dat genoemd moet wor den is dat van Trio Trukhini, drie- voudige, synchroon uitgevoerde acrobatiek aan de trapeze. Banning zegt nog maar eens dat het niet meevalt ieder jaar weer een bijzondere show neer te zet- ten. Om de beste acts naar Rotter dam te halen, reist hij de he- le wereld over om circussen te bekijken. „Ieder voor- jaar maak ik een grote Eu- ropese reis, die begint in Scandi- naviS. Je vindt niet altijd iets, maar doet vaak wel ideeen op voor volgende jaren. Goede ar- tiesten zijn namelijk altijd bezet, daar moet je al lang van tevoren een optie opnemen." Hoewel het programma al in zijn hoofd zit, wordt het pas drie dagen voor de premiere defmitief. Door de goede reputatie van Kerstcircus Ahoy' blijft het mo- gelijk steeds weer een bijzondere show neer te zetten. „Artiesten staan hier graag en er komen ook steeds meer mensen uit de circus- wereld in Rotterdam kijken om artiesten te contracteren. Daarom willen acts hier ook graag komen. Ik krijg het hele jaar door tele- foontjes, faxen en video's van ar tiesten die hier hebben opgetre- den, met het verzoek of ze met hun nieuwe act terug mogen ko men. Ik zou de show vanachter mijn bureau samen kunnen stel- len, maar dat zou te gemakkelijk zijn. Het moet wel bijzonder blij ven", besluit Banning. ROTTERDAM - De controversie- le musical Rent is van 21 december tot en met 21 januari 2001 te zien in het Luxor Theater Rotterdam. In deze musical wordt een groep jon- geren gevolgd in hun strijd tegen de gevestigde orde. Rent toont het hedendaagse leven van deze kun- stenaars, muzikanten, verslaafden en andere mensen die leven aan de onderkant van de samenleving. De hoofdrolspelers van Rent wor den gevolgd tijdens een aantal feestdagen aan het eind van de ja ren negentig. Ondanks het dreigen- de gevaar van aids en een perma nent gebrek aan geld, leven alien met de gedachte dat de enige dag die telt, vandaag is. Het zijn echter niet alleen de thema's die zo he- dendaags zijn. Ook in de muziek klinkt duidelijk de voorkeur van de ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur zaterdag 09.00-14.00 uur Westblaak 180 Tel. 010-4004206 creatieve bedenken Jonathan Larson door voor popmuziek. Een aloude musicalwet wordt doorbroken door slechts vijf pop- muzikanten neer te zetten in plaats van een veelkoppig orkest. Het stuk wordt bovendien op een actu- ele manier vormgegeven door het inzetten van moderne visuele mid- delen waarvoor twee videoarties- ten uit New York werden aange- trokken. De Nederlandse versie van Rent wordt geregisseerd door Ivo van Hove, die zijn musicalde- buut maakt. De hoofdrollen wor den vertolkt door Tom van Lan- duyt, Nurlaila Karim, Jim de Groot, Ellis van Laarhoven, Case- lyn Francisco, Edwin Jonkers, Ste fan Swinkels en Gino Emnes. Kaarten voor Rent zijn te reserve- ren bij de kassa van het Luxor The ater, telefoon 010-413.83.26 of de Reserveerlijn 0900-300.5000 (99 cent per minuut). Maar lezers van Maasstad weekbladen maken kans op vrijkaarten voor de Rotterdam se premiere van Rent op donder dag 21 december. We verloten drie keer twee kaarten onder de inzen- ders die het antwoord weten op de volgende vraag: Welke bekende musical- en televisieproducent heeft de musical Rent geprodu- ceerd? Schrijf uw antwoord op een (brief)kaartje en stuur deze naar: Maasstad weekbladen, t.a.v. Rent, Postbus 1685, 3000 BR Rotter dam. Zet even uw telefoonnummer erbij, en wie weet gaat u op 21 de cember naar de Rotterdamse pre miere van Rent. door Vincent Wernke Een familiefilm rond de kerstda- gen kan bijna niet mislukken. Zelfs een Nederlandse film niet. Vraag het aan de makers van Abeltje en Kruimeltje die veel meer publiek naar de bioscopen trokken dan de gemiddelde film van eigen bodem. Niet voor niets gokte ook regisseur Irma Achten op de kerstdrukte in de bioscopen met haar muzikale komedie Babs. De film werd in korte tijd gemaakt om op tijd klaar te zijn. Volgens sommige recensies is het haastwerk duidelijk aan de film af te zien. Babs (Brigitte Kaandorp) is een al- leenstaande moeder, die samen- woont met haar dochter Geert. Als ze de dubieuze nachtclubeigenaar Juan Carlos (Michel van Dousse- laere) ontmoet is ze op slag ver- liefd. Haar nieuwe liefde wordt echter opgepakt als verdachte van de moord op een danseres, die in een grijs verleden in zijn club heeft gewerkt. Omdat Babs ervan over- tuigd is dat Juan Carlos erbij is ge- lapt, gaat ze op onderzoek uit. Babs werd deels opgenomen in Rotterdam, en niet voor niets spe- len een heleboel bekende Rotter- gen komt zodoende terecht tussen twee werelden, enerzijds het be- krompen milieu van het provincie- stadje en anderzijds de vrije le- venshouding van de stervoetballer. Als Mokone na een jaar weer ver- trekt uit Nederland, blijft Felix achter met het plan Almelo te ver- laten om te gaan studeren. De Zwarte Meteoor is gebaseerd op het gelijknamige boek van Stu- dammers mee in de film. Zo zien we onder meer John Buysman en Lee Towers in kleine rollen voor- bij komen. De muziek in deze mu zikale komedie over een criminele romance is van de gebroeders Bol- land. En de ster van de film is ca- baretiere Brigitte Kaandorp, die niet een maar twee hoofdrollen voor haar rekening neemt. Van een heel andere orde is De Zwarte Meteoor van regisseur Gui- do Pieters. Deze film speelt zich af in het Almelo van de jaren vijftig, waar de zwarte Zuid-Afrikaanse voetballer Steve Mokone (Jet Novuka) de plaatselijke voetbal- club Heracles komt versterken. Hij is een groot succes en raakt al snel bevriend met de vijftienjarige Felix (Erik van der Horst). De jon- dio Sport-presentator Tom Egbers, die tevens als adviseur optrad voor deze film. Egbers schreef zijn boek enkele jaren geleden, omdat hij eindelijk wel eens wilde weten Wie die befaamde speler was waar heel Almelo nog altijd over sprak. Tij dens zijn zoektocht kwam hij er- achter dat Steve Mokone tegen- woordig in de Verenigde Staten woont. Het verhaal over de Afri- kaanse voetballer die de provincie- stad Almelo wakker schudde werd bewerkt door schrijver Kees van Beijnum. En de regie is in handen van Guido Pieters, die eerder on der meer Ciske de Rat en Op hoop van zegen maakte. Nog verder terug in de tijd gaat re gisseur Andre van Duren. Zijn Ma- riken speelt zich af in de middel- eeuwen. Mariken is de enige echte Nederlandse jeugdfilm van deze kerst. Het gaat over Mariken (Lau- rien van den Broeck) die als von- deling werd gevonden door kluize- naar Archibald (Jan DeCleir). Als de geit van deze Archibald door een voorbijganger wordt opgege- ten, gaat Mariken naar de stad om een nieuwe geit te kopen. Onder- weg komt ze langs allerlei bijzon dere mensen, zoals een boosaardi- ge vrouw die haar neefje aan de ketting heeft liggen (Dora van der Groen) en een norse gravin (Jo hanna Tersteege). Uit voorgaande jaren wisten we dat de kracht van de Nederlandse filmindustrie met name ligt op het gebied van jeugd- films. Van Duren bewijst dit an- dermaal met Mariken. Een beetje somber, maar volgens de recensies wel zeer sterk. Wij zijn benieuwd naar wat de le zers van Maasstad weekbladen de beste film van het afgelopen jaar vinden. Zet daarom uw persoonlij- ke Top 3 op een (brief)kaartje, eventueel met motivatie waarom juist deze films zo goed zijn, en stuur die naar: Maasstad weekbla den, t.a.v. Film van 2000, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Via e mail versturen kan ook: vwe@redactie.maasstad.nl. Onder de inzenders verloren we een aan tal bioscoopbonnen. Art.nr. 97406 14. Art.nr. 90324 19: Art.nr. 25075 39: <*t:>V *■<-: OF fVN Otf9»*K3BrtU 3.8V rOruAti IS. Art.nr. 40717

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 11