tl maasstad Ouders en leidsters gaan voorlopig niet naar kinderdagverblijf GGD voert gesprekken met drie partijen voor overname FitZorg Albeda College krijgt rol in uitvoering WIW krant IMimiBBB netel Kinderdagverblijf in handen van omstreden latrosoof Bestuur GGD: 'Er moet snel helderheid komen' Vernieuwend Verder met wijk in kerstsfeer ZONNEPANELEN LEVEREN GELD OP! maasstad kerk ffweekbladen SCHIEDAM De raad in vergadering. Wethouder Groeneweg onderzoekt de mogelijkheden om het hudige bestuur van Honki Ponk aan te pakken. Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophaien. SCHIEDAM - In de Hoeksteenkerk op de hoek van de Waran- de en de Burgemeester Knappertlaan in Schiedam wordt zon dag 17 decernber een kerstsamenzang georganiseerd. De mu- zikale avond begint om 19.30 uur. De koffie en de toegang zijn gratis. Kerstbingo Rommelmarkt Zigeunermuziek SCHIEDAM - De gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis en het Albeda Col lege ondertekenden afgelo- pen maandag een contract waarin de samenwerking tus sen de WlW-organisaties van de drie gemeenten en het on- derdeel Voorwerk van het Albeda College is vastge- legd. 4 ,!t Woensdag 13 decernber 2000 Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur. ds A.J. Lampting zo 17.00 uur. ds J.C. den Toom Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds J. Visser Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds. JJ.A. vd Peppel De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds. W.R van Wieren Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. L.G. Bos Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. ds. W.M. van de Vegt Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. F.H. Blokhuis 16.30 uur: ds. F.H. Blokhuis Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. R.E. van de Berg H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: Woord en gebed. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. P.L. van Asselt Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur adventsdienst, 15.00 uur kerstvreugdefeest, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugd- dienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER: R. v.d. Heijden Telefoon 010-4004275 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van der Velden Telefoon 010-4738322 S. Verzendaal Telefoon 010 - 4738322 J. van Merwijk Telefoon 010 - 4738322 M. Angonois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. XQ52 Door Frank Willemse SCHIEDAM - De positie van directrice W. van Wolferen van kinderdagverblijf Honki Ponk is onhondbaar geworden. Dat meldde wethouder Groeneweg maandag nadat duidelijk is ge worden dat de leiding en het be- stuur van het kinderdagverblijf in handen is gevallen van louter Iatrosofen. De leider van deze beweging, J. de Kok, wordt door verschillende wetenschap- pers omschreven als een ge- vaarlijk charismatische leider die minstens een veroordeling achter de rug heeft wegens 'al- ternatieve geneeswijzen'. Het oude bestuur, waaronder oud gemeenteraadslid C. de la Rie, heeft zich zelf buiten spel gezet. Het overgebleven bestuur bestaat nu uitsluitend uit volgelingen van De Kok. Hoe heeft dit zover kunnen ko- men? Dat vroeg menig raadslid en wethouder Groeneweg zich gisteren tijdens de raadsvergade- ring af. Een antwoord hierop lijkt nog te vroeg, eerst zal er schoon schip gemaakt dienen te worden. Namens verontruste ouders vroeg arts John Witjes het woord. Hij vroeg om optreden van de ge meente. En wel 'direct ingrijpen' want de nu ontstane chaos brengt, volgens de verontruste ouders, 'de opvang en het welzijn van de kinderen in direct gevaar': „Het lijkt alsof De Kok en Van Wolfe ren zich verre houden van de werkvloer. Dit is echter niet waar. Onder invloed van De Kok is de organisatie op subtiele wijze van bovenaf, begonnen bij de directri ce, geinfecteerd met zijn verwer- pelijke ideeen en handelwijze. Het ongelooflijke wijze is ge- beurd, niet alleen de directeur is in zijn ban, maar ook een aantal leidsters." Volgens informatie uit verschil lende kranten vanaf 1992 staat vooral de 'charismatische leider Jan Pieter de Kok bekend als een 'gevaar voor de Volksgezond- heid'. Dit wordt onderschreven door zijn eerdere veroordeling wegens het onbevoegd uitoefe- nen van de geneeskunst. De Kok is geen arts maar een soort ho- meopaat en volgens de Vereni- ging tegen Kwakzalverij een gi- gantische oplichter. Zo heeft hij een oudere dame be handeld voor een middenoor- ontsteking wat eindig- de in een zware long- ontsteking, Hiervoor werd hij veroordeeld tot twee jaar eel wegens het toebren- gen van 'zwaar lichamelijk let- seP. Ook op het gebied van opvoeding en onderwijs heeft De Kok zo zijn eigen ideeen. In 1995 kwam hij in het nieuws omdat hij een 'eigen' schooltje had opgericht in Kralingen, Rotterdam. Zijn 'ei gen wijze" onderwijsmethode - kinderen moeten zelf beslissen of zij naar school willen gaan- bracht hem in conflict met de on- derwijsinspectie die de school uiteindelijk verbood. Nu lijkt De Kok met zijn hand- langers, de directrice en het enige overgebleven bestuurslid mr. P. de Bruin, hun iatrosofisch oog te hebben laten vallen op Honki Ponk. Nadat in de rechtzaak was geble- ken dat het oude bestuur nooit zelf had moeten weggaan, voelt de gemeente zich verplicht om op te treden. Wet houder Groe neweg laat we- ten 'alles te zullen doen' om deze situa- tie te verande- ren. Allereerst wordt de subsidie 'bevroren' en zal het zware middel van het in- trekken van de vergunning niet worden geschuwd, aldus de wet houder. Burgemeester en Wet- Archieffoto Roger van der Kraan houders houden verder crisisbe- raad en overleggen met de ver- ontrustte ouders. Met nadruk stelt de wethouder dat via contacten met GGD en woordvoerders dat er zich geen incidenten met de kinderen zich heeft voortgedaan. Wel is de GGD ingeschakeld om de controie op Honki Ponk te in- tensiferen en zal het huidige be stuur zich snel moeten verant- woorden voor hun gedrag. Wethouder Groeneweg zei de cri sis te betreuren, vooral omdat het om weerloze, jonge kinderen gaat. Hij had graag een nieuw schoolgebouw en leidsters aange- boden maar „die heb ik niet voor- radig, er zijn niet voor niks wachtlijsten voor kinderdagver- blijven." Door Jalmar Teunissen WATERWEG - De GGD Fit Zorg zegt er op dit moment alles aan te doen om een oplossing te vinden voor de opheffing van het centrum voor gezondheid en be weging. De FitZorg stopt per 31 decernber omdat het volgens het bestuur niet mogelijk is om het centrum rendabel te krijgen. Momenteel zijn er drie Vlaar- dingse partijen in beeld om acti- viteiten van de FitZorg over te nemen: sportschool Tino Hooge- dijk, sportschool John van Eer- denburg en het Medisch Trai ning Centrum. Aad Hoogendam van het Medisch- Training Centrum stelt dat hij alle 350 clienten van de FitZorg 'per direct' kan overnemen. Hij heeft inmiddels sollicitatiegesprekken gevoerd met enkele medewerkers van de GGD FitZorg: „Afhanke- lijk van het aantal clienten dat naar ons wil overstappen, zouden twee mensen van de FitZorg geheel of gedeeltelijk bij ons in dienst kun nen komen." Momenteel werken er bij het Medisch Training Cen- Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 PtusmarktvanderMeer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Maas Kadothiek Hoogstraat 168 De protestactie van twee weken geleden tijdens de vergadering van het bestuur van de GGD. trum vijf sportfysiotherapeuten, twee assistenten, een voedseldes- kundige en een masseur. Zonne-energie is een milieuvriendelij k alternatief voor gewone elektriciteit en daarora wil de overheid dat Nederland massaal overgaat op zonnepanelen. Om de noodzakelijke investering in zonnepanelen aantrekkelijker te maken (gemiddelde kosten per paneel liggen rond fl. 1500,-) kunnen huiseigenaren per 1 januari volgend jaar ook tussen de fl. 500,- en de fl. 750,- terugkrijgen. Bovendien levert investeren in zonnepanelen eigenaren nog een ander voordeel op: hun stroom wordt goedkoper als gevolg van het feit dat de ecotax op gewone, fossiele energie per 1 januari 2001 verhoogd wordt. In totaal stelt de overheid tot en met 2004 jaarlijks 60 miljoen gulden voor deze subsidie beschikbaar. Het streven is dat in de sociale woningbouw de helft van de nieuwe woningen wordt uitgerust met zonnepanelen; tezamen met de overige woningen (nieuwbouw en bestaand) moeten er uiteindelijk in 2007 2,5 miljoen zonnepanelen op de Nederlandse daken zitten. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met Koophuis Makelaardij Schiedam, Koemarkt 4, telefoonnummer 010-4090140. Hoogendam wil snel weten waar hij aan toe is: „Ik kan nu wel rustig afwachten, maar de tijd begint te dringen. Snelheid is geboden om dat het bestuur van de GGD Fit- zorg slechts tot 31 decernber be staat. Daarna valt de boel uiteen." Volgens Hoogendam past zijn Me disch Training Centrum het beste bij de FitZorg: „Bij mij zul je nie- mand zien in hoog opgesneden pakjes sporten met harde discomu- ziek op de achtergrond." Twee weken geleden ontstond er hevige comotie onder de clienten van de FitZorg. Mensen die na een lange ziekte dankzij de begeleiding van FitZorg eindelijk weer aan het opkrabbelen waren, kregen onver- wachts een brief van FitZorg in de bus waarin de stopzetting van alle activiteiten werd aangekondigd. Een delegatie van de clienten be- sloot daarop te protesteren bij het Dagelijks Bestuur van de GGD. Hoogendam heeft inmiddels naar aanleiding van de protesten contact gezocht met de clienten van Fit Zorg: „Ik heb nu al vijf groepen van zeventien mannen en vrouwen die nu naar het Medisch Training Centrum willen overstappen." Het Medisch Training Centrum biedt onder andere medische trai ning aan (een individueel pro- gramma met een uitgebreide test en begeleiding door een sportfy- siotherapeut), hartrevalidatie (ge- richte training voor mensen die een hartinfarct hebben gekregen), Archieffoto Roger van der Kraan sport specifieke traning en trainin- gen voor bedrijven. De Vlaardingse wethouder Aart Kool, tevens voorzitter van het Da gelijks Bestuur van de GGD, be- vestigt dat er contacten zijn met de drie partijen. Maar hij vindt het voorbarig om daar nu al iets over te zeggen. Wel, zegt hij, moet er zo snel mogelijk helderheid komen voor de 350 clienten en medewer kers van de GGD FitZorg. Zaterdag 16 decernber houdt het Medisch Training Centrum een in- formatiebijeenkomst, van 10.00 tot 11.00 uur. Het Medisch Training Centrum is gevestigd aan de Wil- lem Lodewijklaan 58 in Vlaardin- gen. SCHIEDAM - Bij invalidensport- vereniging De Ooievaars wordt woensdag 20 decernber een kerst bingo gespeeld. Tussen de bedrij ven door draait tevens het rad van avontuur. De speldag in het club- huis aan de Westmolenstraat 26 in Schiedam begint om 10.00 uur. De toegang is vrij maar boekjes met tien bingokaarten kosten fl. 17,50. Op de prijzentafel liggen konijnen, kalkoenen, kippen en kerststollen. SCHIEDAM - Wijkcentrum Dreesplein organiseert zondag 17 decernber vanaf 10.00 uur een kerstrommelmarkt. De entree is gratis. Gei'nteresseerden kunnen nog tafels a fl. 12,50 huren bij het wijkcentrum, (010) 473 86 71. Op dezelfde dag zet ook Kluphuis Oost een rommelmarkt op poten. Op ruim 60 tafels liggen allehande snuisterijen waaronder ook spullen van eigen makelij van de verko- pers. De toegang is gratis en de deuren gaan om 11.00 uur open. SCHIEDAM - Zigeunerorkest Lat- zo treedt zondag 17 decernber op in wijkcentrum De Erker. Violist/ zanger Kees Kortleven, gitaristen/ zangers Piet Solleveld en Luc Staub, gitarist Erwin Kandau en bassist Ad Bogarde spelen meesle- pende zigeunermelodieen met een swingende, jazzy touch. De pro- gramma begint om 14.15 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - De werkgroep Nieuwland Vernieuwend Verder laat deze kerstperiode van zich spreken. Het samenwerkingsver- band tussen gemeente, Woon- plus, bewoners heeft de handen ineengeslagen met winkeliers- vereniging Nolenslaan en een aantal kerst-activiteiten op touw gezet. Verspreid door de wijk zijn een zestal versierde en verlichte kerst- bomen verschenen. De verlichting in deze wijksfeerbrengers worden aankomende vrijdag voor het eer- ste maal ontstoken. In optocht ver- gezeld van een lampion gaan kin deren samen met wethouder Groe neweg vanaf 17.00 uur alle zes de bomen af. Deze stemmige verlich te tocht duurt ongeveer tot 18.30 uur. Elke kerstboom is geadopteerd door een school in de wijk en de- gene met het mooiste versierde exemplaar komt in aanmerking voor een prijs. Aantrekkelijke prij- zen zijn ook te winnen met een wenskaarten-actie. Wie een van Nieuwland Vernieuwend Verder ontvangen wenstkaart retourneert met een originele wederwens ten faveure van de wijk, dingt mee naar een verrassing en/of uitvoe- ring van zijn idee. In de WIW (Wet Inschakeling Werkzoekenden) zijn de voormali- ge Banenpoolregeling en de Jeugd Werkgarantiewet samengevoegd tot een regeling. De uitvoering van de WIW is sinds 1 januari 1998 in handen van de gemeenten. De ge meenten bieden werkzoekenden een traject aan dat hen in de rich- ting van een reguliere baan moet leiden. Dat traject bestaat uit werk- ervaring, scholing en begeleiding. De Dienst Educatie van Schiedam nam het initiatief de aanpak van Voorwerk eens te bezien. In het sa- menwerkingsproject Voorwerk hebben het Albeda College, het Maascollege in Schiedam en de Vlaardingse Openbare Scholenge- meenschap hun krachten gebun- deld om jongeren die geen diploma dreigen te behalen, toch verder op weg te helpen. Die aanpak blijkt heel succesvol. Maar liefst tachtig procent van de jongeren heeft de opleiding met goed gevolg afge- sloten. De afgelopen twee jaar hebben honderdtwintig jongeren via Voorwerk 'hun weg gevonden' in de maatschappij. Aan het begin van het derde jaar hebben al weer bijna zeventig jongeren zich voor de opleiding aangemeld. Omdat zowel de onderwijsinstel- lingen als de WlW-organisaties zich richten op dezelfde groep jon geren en hun activiteiten elkaar overlappen, lag samenwerking voor de hand. Die samenwerking werd dus maandag met het zetten van handtekeningen bekrachtigd. In de praktijk betekent de samen werking het volgende: De jonge ren lopen drie dagen per week sta ge in een bedrijf. E"en dag per week krijgen ze theoretisch onder wijs en de vijfde dag wordt gevuld met praktijkonderwijs, passend bij het beroep waarvoor is gekozen. Onderwijs op maat dus. Iedere leerling heeft een vaste docent die de leerling zowel in het bedrijf als op school begeleidt. Wanneer de jongeren (tussen de zestien en 23 jaar) vier maanden met succes de opleiding volgen, krijgen ze een WlW-dienstverband bij de gemeente van 32 uur. Op grond van dat dienstverband wor den de jongeren, om werkervaring op te doen, gedetacheerd bij een bedrijf of instelling. Daarnaast krijgen zij mogelijkheden om bin- nen de uren van het dienstverband een beroepsgerichte scholing te volgen. De ervaring leert dat de deelnemers, wannneer zij merken dat zij voor hun arbeid een salaris krijgen, nog meer gemotiveerd zijn. Uitval van jongeren wordt op die manier tot een minimum be- perkt. sliiliPlP* Even een opsteker voor Schiedam na al die jaren van geklaag over eenpassief stadsbestuur, over communicatief gestoorde wethouders en besluiten die maar niet worden uitgevoerd. Een kilometer naar het westen (volgens onze Vlaardingse sportverslaggever een meter of1800) kijken de Vlaardingers voljaloezie naar burgemeester Rei- nier Scheeres. Vorige week discussieerden de Vrienden van het Vis- serijmuseum over de toekomst van hun museum in een oude vuur- toren. Zoals het er nu naar uitziet gaat het museum volgend jaar volledig op in de twee andere Vlaardingse musea. Een einde aan het Instituut voor de Nederlandse Zeevisserij. „Hadden we maar een andere burgemeester in Vlaardingen", zei Frans Assenberg (de se- cretaris van de Vrienden) mistroostig, „Hadden we in Vlaardingen maar Reinier Scheeres in plaats van Bert Stam. Zoals hij achter de Schiedamse molens staat en de ambities die hij heeft met het Stede- lijk Museum: dat is gewoon fantastisch." Jeroen ter Brugge, die straks de directeur wordt van het Vlaarding se Stadsmuseum en op eieren liep om niet te hard tegen de schenen van het Vlaardingse stadsbestuur te schoppen, gaf Assenberg deels gelijk: „We kunnen inderdaadalleen maar hopen dat Vlaardingen het museumbeleid net zo voortvarend ter hand gaat nemen als Schiedam. Later, toen de aanwezigen Vrienden de onzekere toekomst aan de bar probeerden weg te drinken en de Schiedamse vlag in top ging, werden er vele drankliederen gezongen ter ere van Reinier Scheeres: „Leve Reinier, leve Reinier. Kom toch naar Vlaardingen want Stam die doet geen zier!" Jalmar Teunissen PS: ik ben bestookt met 'hate-mail' van de WD en het CDA naar aanleiding van mijn vorige krantnetel. Hierin stelde ik dat ik de politieke partijen te weinig op straat zie. De WD schijnt in Sep tember te hebben gestaan met een kraampje op het Hof van Spa- land, het CDA heeft daar een maand later gestaan en heeft in no- vember in de Erker een discussie-avond georganiseerd over witte en zwarte scholen. Ben benieuwd of ik nog wat te horen krijg van de andere partijen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3