mihm dbaoa m, Lekkerste traditie rondom oud en nieuw J i MEDEWERKER DIRECTIESECRETARIAAT m/v FINANCIEEL HOOFD- MEDEWERKER m/v ,70%) 2 Baliemedewerkers/Telefonisten (M/V) ASSISTENT-SECRETARESSE jtoR Restaurantsupervisor (m/v) nederiandse hervormde kerk KNIJPERTJES EN N I E U W J A A R S R O L L ET J E S W sfe«*fvoHe woonideen beidgfl^)^rtaAMeiUotintt|jden!«<nn^ n.<i *»ij Eikenland de grdw>«:>iie §ar mooiste eilten -ollectie \n he uhi: ssiek romantiscis eit at. g*ut diverse stijlen zoals mode^i - Dessert Traditie Producent Slagroom Symboliek Geschiedenis TOTAAL-TX12 ERKEND De Bureaus Rechtshulp zijn onafhankelijke instan- Rechtshulp Rotterdam ties en hebben als belangrijkste taak het verlenen exploiteert2 Bureaus van rechtsbijstand aan particulieren. Het verstrek- Rechtshulp. ken van juridisch advies en het verlenen van pro- I op de Noordetijke en 1 op cesrechtsbijstand behoort tot de reguliere werk- deZuidelijkeMaasoever. zaamheddfl. Jaarlijks doen in heel Nederland Jaarlijks benaderen 30.000 tienduizenden burgers een beroep op de Bureaus clienten onsjuridisch loket. Rechtshulp. In Nederland zijn in 41 steden 44 vesti- Voor 17.000daarvan wordt gingen van het Bureau Rechtshulp gevestigd. een afspraak gemaakt op het Tezamen hebben de Bureaus Rechtshulp ongeveer spreekuur. De overige ctiin- 350 juristen en advocaten in dienst die zich gespe- ten krijgen een korte intor- cialiseerd hebben op verschillende rechtsgebieden. made of worden verwezen. Oagelijks behandelen zij vraagstukken op het Er werken 50 personen bij gebied van onder meer arbeidsrecht, sociaal zeker- Rechtshulp Rotterdam. heidsrecht, huurrecht, vreemdelingenrecht, consu- mentenrecht en gedetineerdenjpcht. Maar ook met in verhandmet uitbreiding betrekking tot schadezaken en milieurecht kun- van het team zoeken wii t.b.v. nen clienten de Bureaus Rechtshulp raadplegen. ons juridisch loket ieder voor 20 uur per week, verdeeld over minimaal 4 uur per dag. Taakinhoud U verzorgt de eerste opvang van clienten, zowel aan de balie als aan de telefoon. U inventariseert de voorgelegde vraag, geeft zo mogelijk zelf een korte informatie of maakt voor de client een afspraak op het spreekuur van een van onze advocaten. Als dat niet mogelijk is verwijst u de client door. U bent vertrouwd met en kunt werken met Windows, Word en Outlook. U maakt deel uit van een team van 9 medewerkers en neemt deel aan het twee wekelijks intern overleg. Persoonskenmerken U bent klantgericht, communicatief, stressbestendig en heeft respect voor een ieder ongeacht huidskleur, religie, geaardheid. U heeft affiniteit met gefinancierde rechtshulp. Niveau-aanduiding U beschikt over een uitgebreide juridische basiskennis op MBO/HBO- niveau. U heeft ervaring met juridische dienstverlening en heeft een brede kennis van de sociale kaart. Arbeidsvoorwaarden De arbeidsovereenkomst wordt aangegaan voor de duur van een jaar met een proeftijd van een maand, met daarna de mogelijkheid van voortzetting voor onbepaalde tijd. De CAO-Rechtsbijstand is van toepassing. Bij een dienstverband van 36 uren per week bedraagt het loon maximaal 4.063,00 bruto per maand. Deelname aan het PGGM- pensioenfonds is verplicht. De CAO kent een kinderopvangregeling. Informatie Informatie over de functie kunt u inwinnen bij mevrouw mr M.A.M. Rademaker (010-4106610) of mevrouw M. Sovilj (010-4106653). U bent werkzaam vanuit het Bureau Rechtshulp Rotterdam-Zuid aan de Strevelsweg 692 in hetVerzamelgebouwZuid. Solllcitatie Uw schriftelijke sollicitatie binnen 14 dagen na heden aan Rechtshulp Rotterdam, t.a.v. mevrouw mr M.A.M. Rademaker, Bureau Rechtshulp Rotterdam-Zuid, Strevelsweg 692,3083 AR Rotterdam. Advies Rechtsbijstand Sfeeryotte erst bil Eiftenland door de rolletjes te vullen met slagroom. Nog creatiever is het om zelf slagroom met een smaakje te maken, en de rolletjes daar- mee te vullen. Te denken valt bijvoorbeeld aan allerlei vruch- tensmaken of likeuren. Als de topjes dan nog gegameerd worden met hagelslag of andere decoraties, heeft u een origineel dessertidee. Vegter's nieuwjaarsrolletjes, een tradi- tioneel, maar origineel idee om oud en nieuw mee door te brengen. Voor informatie: Banketfabriek Jac. Vegter B.V.postbus 27, 9600 AA Hoogezand of www.vegter.nl. STSB'S- -r;-_rss :§f Rotterdam goede kennis van de Nederiandse taal ervaring met Words fulltime Wij bieden een fijne job in een dynamische omgeving, een jong enthousiast team en een prettige werksfeer. Zoek je een goede werksfeer met toekomst, dan ontvangen wij graag jouw sollicitatiebrief. Bassant Accountants, Villapark 1, 3051 BP Rotterdam. Info: www.bassant.nl ROTTERDAM/ VLAARDINGEN Hotel Restaurant Ibis Rotterdam/Vlaardingen is een 3*** hotel gelegen aan de A20. Het hotel beschikt over 90 kamers, een restaurant met 75 zitplaatsen, een bar en 6 vergaderzalen. Volgend jaar staat een ingrijpende verbouwing op het programma, waarbij voornamelijk de bar veel aandacht zal krijgen. Ter aanvulling van ons team zoeken wij op korte termijn: Onder leiding van de directie ben jij verantwoordelijk voor de organisatie, planning en vooral de werkelijke uitvoering van alle werkzaamheden in het restaurant, de zalen en de bar, waar jij zelf constant te vinden bent. Je geeft leiding aan het team. Wij vragen: Enthousiasme Een echte teambuilder Enkele jaren ervaring in een eetcafe, grand cafe of restaurant Leidinggevende ervaring Goede spreekvaardigheid in Nederlands en Engels Wij bieden: Een leuke werkomgeving, waar lol hoog in het vaandel staat. Een behoorlijk salaris dat boven C.A.O. ligt. Goede secundaire arbeidsvoorwaarden zoals opleidingsmogelijkheden, 28 vakantiedagen, een flinke eindejaarsbonus. Voldoende mogelijkheden om je binnen de organi satie te profileren en ontwikkelen. Heb je belangstelling voor deze functie in ons jonge enthousiaste team? Schrijf dan een korte brief met C.V. en pasfoto naar: Hotel Ibis Rotterdam/Vlaardingen T.a.v. Nikorina Mertschuweit Westlandseweg 270 3131 HXVlaardingen E-mail: HI 195-DM@Accor-hotels.com Voor meer informatie, bel: 010 - 4602050 Schoonmaakbedrijf CSU Schoonmaak Rotterdam zoek met SPOED een Handyman voor ondersteu- ning van onze medewerk(st)ers in de schoonmaak. Bij voorkeur woonachtig in Rotterdam, in bezit van een rijbewijs. Kandidaten met ervaring in de schoonmaak en het kunnen werken met machines genieten onze voorkeur. Wij bieden u een goed salaris en prima secundaire arbeidsvoorwaarden. Voor reacties kunt u dagelijks bellen van 8.00 uur tot 16.00 uur met Ingrid Gosses of Ronald Versteeg, telefoonnummer 010-2983610. Bij VETUS DEN OUDEN N.V., fabrikante van scheepsmotoren en nautisch- technisch toebehoren te Schiedam, met export naar meer dan 100 landen, is met ogenblikkelijke ingang plaats voor een jonge, energieke en vindingrijke Werkzaamheden: Na een ruime inwerkperiode en bij gebleken geschiktheid: het zelfstandig verzorgen van allerhande correspondentie, zowel intern als extern, contracten, voorbereiden van juridische aangelegenheden, etc. Engels en Nederlands zijn daarbij de meest voorkomende talen, maar ook Duits en (in mindere mate) Frans komen regelmatig voor. Het maken van vertalingen (deels van tecnnische aard), ten behoeve van catalogi en ander publiciteitsmateriaal. Administratieve begeleiding (niet-financieel) van speciale projecten, waarbij tevens sprake is van mondeling en telefonisch contact met toeleveranciers en afnemers. Beheren en tijdig opvolgen van onderhanden zijnde dossiers. Administreren en "organipk" bewaren van afgewerkte dossiers. Alle overige werkzaamheden die zich op de afdeling Directiesecretariaat en Correspondentie van een internationaal opererende onderneming kunnen voordoen, zoals: - selecteren en distribueren van binnenkomende post - notuleren en verslagleggen van stafvergaderingen - vergaderingen en besprekingen voorbereiden en agenderen Wij vragen: Opleiding op VWO-niveau (alpha), aangevuld met (ten minste) diploma's handelscorres- pondentie Nederlands en Engels. Voldoende grammaticale kennis, in woord en geschrift, van de Duitse en de Franse taal. Enige kennis van Spaans en/of Italiaans strekt tot aanbeveling. Een analytische geest, die de kern van een grote verscheidenheid aan veelsoortige onderwerpen snel en adequaat kan doorgronden. Perfecte taalbeheersing en uitdrukkingsvaardigheid, alsmede het eenvoudig kunnen samenvatten en verwoorden van een (soms) gecompliceerde materie. Flexibiliteit, met name het snel kunnen omschakelen van onderwerp naar onderwerp. Een gezonde commerciele instelling, enig technisch inzicht en zich kunnen inleven in wat de "tegenpartij" beweegt. Een dame of heer van niveau die weet wat "discretie" betekent. Teamspeler met collegiale inslag, die het werk "ziet liggen". Bekendheid met de nautische sector is een "pre". Wij bieden: Goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden, die aan de zwaarte van deze functie volledig recht doen. Goede doorgroeimogelijkheden bij gebleken geschiktheid. Opmerking: De succesvolle kandidaat zal werken onder leiding van onze huidige Directiesecretaris/ Hoofdcorrespondent en hij (of zij) is in principe voorbestemd, na diens pensionering, tot zijn opvolger te worden benoemd. Uw reactie inclusief CV graag zenden aan: VETUS DEN OUDEN N.V., Fokkerstraat 571, 3125 BD SCHIEDAM Tel.: 010 - 4377700, Fax: 010 - 4153249 t.a.v. de heer G. van Schaijk Via E-mail: gschaijk@vetus.nl Het Provinciaal Bureau van de Nederiandse Hervormde Kerk in Zuid-Holland is een dienstencentrum van waaruit plaatse- lijke gemeenten worden ondersteund. Een onderdeel van dit provinciaal bureau is de provinciale kerkvoogdijcommissie. Deze commissie heeft op basis van de kerkorde van de Nederiandse Hervormde Kerk tot taak leiding te geven aan de financiele taken van de gemeentelijke kerkvoogdijen. Per direct zoeken wij voor ons bureau te Vlaardingen een: De werkzaamheden bestaan onder meer uit: - Beoordelen van begrotingen en jaarrekeningen van de gemeenten; - Beoordelen van de financiele mogelijkheden van de gemeenten om langlopende verplichtingen aan te gaan; - Controleren en onderzoeken van de gemeentelijke financien; - Adviseren en ondersteunen bij het vervaardigen van meerjaren prognoses; - Verrichten van overige administratieve taken. Functie-eisen: - HEAO werk- en denkniveau; - Kennis van en ervaring met PC-gebruik (o.a. microsoft-office); - Goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; - Bereidheid om buiten de reguliere kantooruren te werken; - Aantoonbare betrokkenheid bij een van de SoW-kerken; - Kennis van de werkwijze binnen de plaatselijke gemeenten is een pre. De functie is ingeschaald in salarisschaal 8 van de salaris- regeling van de medewerkers van de SoW-kerken. Het salaris bedraagt minimaal 3.859,- en maximaal 5.336,- bruto per maand. De pensioenregeling is ondergebracht bij het PGGM. Informatie en sollicitatie: Inlichtingen over deze functie kunnen worden verkregen bij de heer J.P. Karstens (chef de bureau), telefoonnummer 010 - 445 43 00. Uw schriftelijke reactie kunt u tot 6 januari 2001 richten aan het provinciaal bureau van de Nederiandse Hervormde Kerk in Zuid-Holland, t.a.v. de heer j.P. Karstens, Postbus 263, 3130 AG Vlaardingen. ten geklemd en vervolgens door de hoge temperatuur van de ijzers gebakken. Tegenwoordig leeft deze tradi tie nog zeer sterk. Het thuisbak- ken neemt echter af. De knij- pertjes en nieuwjaarsrolletjes worden veelal bij de bakker of in de supermarkt gekocht. De Vegter's (nieuwjaars)rolletjes staan daar in grote stapels klaar om voor oud en nieuw gekocht te worden. In de weken voor en na de jaarwisseling worden ze geconsumeerd. Veruit de bekendste en groot- ste producent van de knijper- tjes en rolletjes is Banketfabriek Jac. Vegter uit Hoogezand. Sinds mensenheugenis worden de beide producten daar geproduceerd en verpakt in de bekende paars met gele ver- pakking. Knijpertjes en rolletjes kunnen zo gegeten worden. Een doos of blik (24, 48 of 70 stuks) eet je op een avond leeg. Veel mensen verwen- nen zichzelf of hun gasten extra In een aantal streken van ons land is het al eeuwen- lang de gewoonte om rondom de jaarwisseling de gasten op "knijpertjes" en "nieuwjaarsrolletjes" te trakteren. Deze producten worden vanouds in de donkere dagen voor kerst gebakken. Met het hele gezin rondom de kachel of het open vuur. Een emmer deeg, een wafelbakijzer en een pollepel bij de hand en men kan aan de slag. Eerst een dun wafeltje bakken. Direct na het bakken wordt het wafeltje om de achterkant van de pollepel opgerold. Het rolle- tje is dan klaar. Vroeger werden de knijpertjes en nieuwjaarsrol letjes in afgesloten melkbussen opgeborgen zodat ze tijdens de nieuwjaarsvisites lekker knapperig en royaal gepresen- teerd konden worden. ledere gast kreeg tenminste twee knij pertjes en twee rolletjes. Het verschil tussen knijpertjes en nieuwjaarsrolletjes is dat de ene wafel wel en de andere niet is opgerold. Hierin komt het verschil tussen het oude en het nieuwe jaar tot uiting. Het knij- pertje staat voor het oude jaar, dat als een boekrol is ontvou- wen; het rolletje symboliseert het nieuwe jaar dat al zijn geheimen nog in zich verscho- len heeft. In West Europa worden al sinds de 10e eeuw wafels gebakken. Aanvankelijk gebeurde dit door monniken. De "hostie-wafels" werden gebruikt ?ls "zoen- offer" of "misbrood" in de ker- ken: Het Latijnse woord is "hos- tia-oblata" welke benaming men terugvindt in het Franse woord "oublies" of het Duitse "oblaten". In de eeuwen erna gingen veel meer mensen de wafels bak ken. We vinden door heel Europa een grote verscheiden heid aan allerlei soorten wafels. Het gemeenschappelijke ken- merk van alle wafels is dat ze tussen ijzers gebakken worden. Een hoeveelheid deeg of beslag wordt tussen twee ijzeren pla- De productie van wafels in voile gang.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 22