Chippen op scholen en bedrijven Opladen een fluitje van een cent L1TI BON VOOR BAAN INFORMATIE KOM VOOR 'N BAAN ALS AGENT OF SURVEILLANT NAAR POLITIEWERK ROTTERDAM-RIJNMOND, WITTE DE WITHSTRAAT 25, ROTTERDAM OF STUUR DE BON IN v v p Even chippen, zo gepiept Waar kan ik parkeren met Chipknip en Chipper? Chip-in/Chip-uit Parttime aan de slag met een prima startsalaris. Zelfs kinderopvang wordt grotendeels vergoed. Met vrijwel elke opleiding ben je welkom. We spreken je graag. De komst van de euro Vanaf januari 2002 vervangt de euro onze gulden. De euro brengt veel veranderin- gen met zich mee, maar voor Chipper en Chipknip is dat geen probleem. Betaalautomaten accepteren voor januari 2002 guldens en daarna euro's. Als er op uw Chipper of Chipknip nog een bedrag in guldens stond, dan kan dit saldo na 1 januari 2002 automatisch worden omgezet naar euro's. Zo hoeft niemand meer zijn hoofd te breken over omwisse- len van valuta's. Chippen kan overal Inmiddels zijn er al meer plaatsen waar met Chipknip of Chipper kan worden betaald dan met PIN. In veel automaten kan zowel worden gepind als gechipt. Daarnaast zijn er automaten waar u alleen kunt chippen, zoals parkeerautomaten. Chippen kan op maar liefst 160.000 plaatsen, zoals winkels, kiosken, telefoon- cellen, scholen en verkoopautomaten. Ook in het openbaar vervoer komen we Chipknip en Chipper steeds meer tegen. Op steeds meer punten kan met Chipknip en Chipper snel en makkelijk betaald worden. Er zijn genoeg toepassingen te bedenken waar betalen met Chipknip of Chipper snel, gemakkelijk en eenvoudig is. Dat hebben hogescholen, universiteiten en bedrijven inmiddels ook ontdekt. De reden is eenvoudig: vrijwel iedereen heeft immers al een bank- of giropas met Chipknip of Chipper en chippen in de organisatie zorgt ervoor dat er veel minder geld in omloop is. Dat bespaart kosten. Het lost bovendien wacht- rijen op, zoals bijvoorbeeld tijdens de lunch in de kantine. Een voordeel voor zowel de studenten of medewerkers als voor de organisatie zelf. Sommige scholen gaan zelfs al verder dan alleen chippen in de kantines en hebben ook de kopieer-, snoep- en koffie- automaten omgebouwd en geschikt gemaakt voor Chipper en Chipknip. Zoeken naar kleingeld behoort daar dus tot het verleden. Om met een Chipknip of Chipper te kunnen betalen moet u deze eerst opla den. Heeft u een Chipknip, dan kan dat bij een van de vele oplaadpunten bij de geldautomaten van banken. Opladen is heel eenvoudig. U toetst uw PINcode in, dezelfde als die voor het pinnen, en het bedrag dat u op uw Chipknip wilt bij- schrijven. Vervolgens wordt het bedrag van uw bankrekening overgeboekt naar uw Chipknip. Heeft u een Chipper, dan kunt u deze opladen in de telefooncel- len van KPN Telecom, bij de grotere postkantoren en bij de bankkantoren van de INC Bank. Hierbij hoeft u alleen uw vier-cijferige Chippercode in te toet- sen en het bedrag dat u op uw Chipper wilt bijschrijven. De Chippercode is een andere code dan uw gewone PINcode. Weet u uw Chippercode niet meer? Geen probleem. Bij de grotere postkan toren kunt u een nieuwe Chippercode aanmaken. De oude Chippercode is hiervoor niet nodig. De PINcode die bij uw PINpas hoort wel. In de nabije toekomst zullen er ook oplaadpunten komen die geschikt zijn voor het opladen van zowel Chipper als Chipknip. Bovendien kunnen deze oplaadpunten op elke willekeurige plek worden geplaatst. Erg makkelijk want dat betekent dat er ook oplaadpunten komen in bijvoorbeeld winkelcentra, parkeergarages, scholen, stations en bedrijven. Parkeren met Chipknip en Chipper snel en gemakkelijk TX10 In Rotterdam kunt u betalen met uw Chipper of Chipknip in de garages bij de Lijnbaan, Ahoy, Zuidplein, Sint jacobsweg, Binnenweg, wijkcentrum Atexandriutn I, Weena, Crote markt, onder het kantoor van de Stad Rotterdam en onder het Groothandets- gebouw. Ook op straat kunt u betalen met uw Chipper of Chipknip bij de par keerautomaten in het centrum van Rotterdam. Verder kunt u in de regio parkeren en betalen in Dordrecht bij het NS-station, Drievriendenhof, Spuihaven en Veemarkt. In Spijkenisse kunt u chip- pen bij de Centrumgarage en de Gorsgarage. En in het centrum van Zwijndrecht vindt u ook parkeerautoma ten op straat waar gechipt kan worden. In Rotterdam op het Zuidplein dichtbij Ahoy, als hier een evenement plaats- vindt, is het chippen nog verder door- gevoerd. Met het nieuwe Chip-in/Chip- uit systeem hoeft u zelfs niet meer in de rij te staan voor de betaalautomaat in de parkeergarage. U hoeft hier alleen uw Chipknip of Chipper in te voeren bij het in- en uitrijden van de parkeergarage en het verschuldigde bedrag wordt verre- kend. Parkeerkaartjes zijn daarmee ver leden tijd. Weer een kleine zorg minder. U moet er alleen wel voor zo rgen dot er vol- doende saldo op uw Chipper of Chipknip staat. Een regenachtige koopavond. Zware tassen vol boodschappen in de hand, richting parkeerga rage. Eerst op zoek naar het par- keerkaartje. jaszak? Broekzak? In de tas? Cevonden! Op zoek naar kleingeld. Nog een dubbeltje, nog een kwartje. Te weinig. Wisselen dan maar en weer ach- ter in de rij aansluiten. Herkent u deze situatie? Gepast betalen in een parkeergarage of bij een parkeermeter op straat levert nogal eens problemen op. Voor al deze ongemakken en meer bieden Chipper en Chipknip de oplossing. In steeds meer plaatsen kunt u met Chipknip of Chipper betalen voor het par keren. U kunt chippen bij de parkeerauto maten op straat, maar ook in een toene- mend aantal parkeergarages. Inmiddels zijn er ruim 150 parkeergarages in Nederland waar met Chipknip of Chipper het parkeergeld kan worden betaald en zijn meer dan 3.500 parkeerautomaten op straat geschikt om te chippen. En dat aan tal stijgt dagelijks. U hoeft dus niet meer te zoeken naar gepast geld. Het betekent ook dat u geen contant geld meer nodig heeft. Dieven geen kans meer Ook in onze omgeving gaan de parkeer- bedrijven snel over op chippen. Dat is niet verwonderlijk, want elektronisch betalen bij het parkeren werkt snel en veilig. Niet alleen voor u als parkeerder, maar ook voor parkeerbedrijven en gemeenten. jaarlijks worden er namelijk erg veel par- Nooit meer zoeken naar kleingeld. In steeds meer plaatsen kunt u betalen met Chipknip of Chipper bij parkeergarage of parkeerautomaat. keermeters opengebroken en leegge- roofd. Daarom is er besloten parkeerme- ters en -automaten uit te breiden met een chipkaartlezer. Voor dieven verdwijnt dan de aantrekkingskracht van zo'n goedge- vulde kassa' op de openbare weg. Er zit immers geen contant geld meer in. Even chippen, zo gepiept Chippen is een gemakkelijk en snel alter- natief voor kleine betalingen met contant geld, ledere bank- of giropas in Nederland, dat zijn er in totaal zo'n twin- tig miljoen, heeft een Chipknip of Chipper. Dus ook die van u. U kunt Chipknip of Chipper herkennen aan de goudkleurige chip op uw pas. Deze chip is uw elektronische portemonnee. U kunt er geld mee opladen en vervolgens mee betalen. Als u betaalt met Chipper of Chipknip hoeft u geen PINcode in te toet- sen, omdat het geld in de chip is opgesla- gen. U volgt de instructies die op de par keerautomaat staan. Nadat u uw Chipknip of Chipper in de parkeerauto maat hebt gestoken, en het af te rekenen bedrag in beeld is verschenen, hoeft u alleen maar op 'ja' te drukken. Als u de piep hoort, en dat is binnen enkele secon- den, is de betaling verricht. Even chippen, zo gepiept. Rot i n '4am-rij m o ALS JE KINDEREN Kun je alleen bij de politie terecht als je alle tijd van de wereld hebt om je te concentreren op je werk en opleiding? Niets is minder waar. Ook als je je aan- dacht moet verdelen tussen w6rk en thuis, ben je bij de Politie Rotterdam- Rijnmond van harte welkom. Niet voor niets hebben we prima parttime mogelijkheden plus een rege- ling voor kinderopvang. Want juist men- sen met levenservaring, veel sociale contacten en verantwoordelijkheids- gevoel voelen zich thuis bij de politie. Politiewerk wordt goed betaald. Bij Politie Rotterdam-Rijnmond zijn de start- salarissen onlangs (opnieuw) verhoogd. Bij het bepalen van je aanvangssalaris teilen niet alleen je opleiding en leeftijd, maar ook eventuele werkervaring mee. Ben je bijvoorbeeld 26 jaar en heb je 4 jaar werkervaring dan start je als agent met een bruto-salaris van f 3.500,- (fulltime). Je gaat dat startsalaris al meteen tijdens je opleiding tot surveillant of agent verdienen. Die opleiding vindt plaats in Rotterdam. Daarna kun je bij ons aan de slag. 36 Uur per week (fullti me) of op parttime basis. Want ook dat is heel gewoon bij Politie Rotterdam-Rijnmond. Dat bij de Politie Rotterdam- Rijnmond aan alles is gedacht, blijkt uit de moderne arbeidsvoorwaarden. Daaronder valt ook het regelen van kinderopvang en een fikse bijdrage in de kosten. Je reist gratis binnen de regio, profiteert van aantrekkelijke bedrijfs- spaarregelingen, hebt recht op studie- verlof, ouderschapsverlof (met 75% doorbetaling van het salaris), kunt uren sparen voor een heel lange vakantie, hebt mogelijkheden om vervroegd te stoppen met werken, enz. Ben je minimaal 17 jaar en heb je VMBO, VBO, MAVO of het overgangs- bewijs van de 3e naar de 4e klas HAVO of VWO, dan is een start als surveillant echt iets voor jou. Je bent het eerste aanspreekpunt voor mensen op straat en hun steun en toeverlaat als er iets aan de hand is. Heb je dezelfde oplei ding maar ben je minimaal 18 jaar, dan kun je aan de slag als agent. Dat geldt zeker als je HAVO of VWO hebt. Bovendien moet je voor beide functies de Nederlandse nationaliteit hebben. Stap bij ons binnen als je meer wilt weten over de selectieprocedure, je mogelijkheden, je salaris, de opleiding en de secundaire arbeidsvoorwaarden. Onze banen- en voorlichtingswin- kel PolitieWerk Rotterdam-Rijnmond in de Witte de Withstraat 25 is van maan- dag tot en met vrijdag tussen 9 en 5 uur open. Pak de metro of tram en stap uit bij Churchillplein/beurs. Je kunt ook ons informatienummer 010 - 274 50 50 bellen of (heel gemakke lijk!) de bon insturen. Doe het vandaag nog. Dan heb je straks een baan die er echt toe doet. j JA, ik wil informatie over een baan die echt bij me past. Stuur mij het gratis informatiepakket I over een baan als agent of surveillant bij de Politie Rotterdam-Rijnmond. Voornaam:_ Achternaam: m v Straat:_ Nr.: Postcode: -Plaats: I Geb.datum: I j Opleiding(en):_ _Telefoon:_ Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Politie Rotterdam-Rijnmond, Afdeling Personeelsvoorziening, Antwoordnummer 2496, 3000 VB Rotterdam. Cui 1

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 34