w i j Wereldtuin richt spots op TUINTOERISM EXCLUSIEVE EN INDIVIDUELE REIZEN DP □ansend de wereld rond vanuit het dansplein KLEINE I u De Vakantiebeurs 2001 wordt gehouden uan woensdag 10 tot en met zondag 14 januari in Jaarbeurs Otrecht. In een dag reizen bezoekers op de beurs de hele wereld rond waarbij 'de beleuing en interactie' uoorop staan. Uan Tholen naar Thailand, uan Madurodam naar New York en uan een Franse camping naar de Braziliaanse jungle. Rondtrekkend uan stand naar stand doen bezoekers een wereld aan uakantie-ideeen op en krijgen ze de leukste reiseruaringen. Tijdens de Vakantiebeurs kan de bezoeker direct al culinair op reis gaan. Verschillende landen bieden hun culinaire specialiteiten aan. De bezoeker krijgt uoor zijn culinaire rondreis een kortingboekje, dat teuens een receptenboekje is met gerechten uit alle delen uan de wereld. Op woensdag, donderdag en urijdag is de Vakantiebeurs geopend tot 20.00 uur met uolop eetgelegenheden. De wereld danst ook dit jaar op de Uakantiebeurs. Van Amerikaans linedancing tot middeleeuwse Poolse dan sen, ballet uit Mali of opzwepende muziek en dans uit Zuid Amerika of Afrikaanse ontwikkelingslanden, waar- uan de muziek is te horen en de dansers zijn te zien in het Dansplein in Hal 2. Tijdens de Uakantiebeurs worrit in hal 10 een VUereldtuin opgezet. Hier zal de flora uit de hele wereld te zien zijn. Er worden wilde en uitheemse bloemen en planten aangeuoerd uit Afrika, Azie, Amerika en Europa. Daarnaast zijn er ueel uitheemse en exoten te zien, die ook wel in Nederland gekweekt worden. De achtergrond uan deze VUereldtuin is de toenemende belangstelling uoor tuintoerisme, dat dan ook uitgebreid gepresenteerd wordt in de uerschillende landenstands. Tegi deze maximaa f 2,SO normale de Vakanti Niet geldi met Deze S001 inatie Vakantie Woensdag aooi - - januari ATTRACTIEPARKEN PAVILJOEN Informatie ouer exclusieue reizen en exclusieue bestemmingen is uerkrijgbaar in het Exclusieue Reizen Pauiljoen op de Uakantiebeurs. Het is een pauiljoen uoor de bezoekers, die hun exclusieue uakantie helemaal naar eigen wensen en inzichten willen inuullen. De uakan- tie op maat dus, die ter plekke besproken kan worden met de reisorganisatie. Kinderen blijuen graag geziene gasten op de Uakantiebeurs. Ze hebben zelfs een eigen Pauiljoen in Hal 8, waar ze kunnen spelen, tekenen, lezen, creatief bezig kunnen zijn of zo maar lol kunnen trappen met elkaar. Hun omgeuing zal dit jaar worden aangekleed door participate uan Nederlandse attractieparken, waardoor de kinderen (en hun ouders) al een uoorproefje kunnen krijgen uan wat in de urije tijd de mogelijkheden zullen zijn. r-i o X Bezoekers komen meer en meer naer de Vakantie beurs om er te ruiken, te proeven, te beleven en te vergelijken. Op de klimmuur ervaren of een berg- vakantie echt iets voor hen is. En uit de eerste hand horen, van mensen die er zijn geweest, of de strandjes net zo idyllisch zijn als op de plaatjes van de brochure. Meer en meer wil de Vakantiebeurs 'de beleving en interactie' van exposanten met bezoekers en bezoekers onderling voorop stellen. In de ver- nieuwde opzet bieden exposanten de hele wereld in aantrekkelijke stands die helemaal de sfeer van hun land, streek of regio uitademen. De Vakantiebeurs telt 1.650 exposanten uit ruim 100 landen op 35.000 netto vierkante meter. Om de beurs zo overzichtelijk mogelijk te maken wordt gebruik gemaakt van een sector indeling. Nieuw op de Vakantiebeurs is moge- lijkheid om direct een reis te boeken. Veel exposanten zullen daarom speciale beursaanbiedingen komen. VAN ALLES TE BELEVEN In de nieuwe opzet passen ook een aantal beziens- waardigheden en attracties die de Vakantiebeurs organiseert. In het WereldWijdWeg Theater in Hal 12, worden lezingen en workshops voor bezoekers gehouden. Ervaren reizigers zullen met behulp van video, dia's, film en internet vertellen wat zij onderweg zijn tegengekomen aan problemen, ontmoetingen en leuke ervaringen. Ze zullen ook tips verstrekken en ingaan op vragen uit het publiek. Op de Vakantiebeurs is een Culinaire Route uitgezet en in Hal 11 is een Kookeiland, met kook demonstra- ties van typische gerechten en specialiteiten uit de hele wereld. Verschillende landen bieden hun culinai re specialiteiten aan. De bezoeker krijgt voor zijn culi naire route een kortingsboekje inclusief de recepten van al|e participerende landen. Action Square is een ontmoetingsplek voor actieve vakantievierders met onder andere deltavliegen, paragliding, speologie, bergklimmen, een tokkelbaan en een mountainbike parcours. Oeskundigen staan klaar voor de bezoekers om ze te informeren over de tech- nieken en de vakantiemogelijkheden. Het KreaDoeplein geeft een overzicht van creatieve vakanties en biedt gelegenheid om de hele dag mee te doen aan creatieve workshops. In WaterWorld wordt het nieuwste overzicht gegeven van waterlsportivakanties en watersportproducten. De Huiskamer presenteert reizen en Internet. Bezoekers kunnen hier vragen stellen over allerlei 'problemen' die ze tegenkomen op Internet. Bijvoorbeeld bij het boeken of reserveren. In de Huiskamer staan minimaal 40 Apple l-Mac's computers waarop iedereen kan surfen over de vele reis sites. KINDERQPVANG Het Attractieparken Paviljoen is een presentatie van Nederlandse pretparken in combinatie met kinder- opvang tijdens de beurs. De ouders krijgen of een pie- per mee of laten hun gsm nummer achter voor het geval hun kinderen 'heimwee' krijgen. De Modeshow laat de nieuwste vakantiemode zien. In Hal 10 komt een Wereldtuin met uitheemse bloe- men en planten uit alle delen van de wereld. De ach- tergrond van deze Wereldtuin is de toenemende belangstelling voor tuintoerisme. De wereld danst ook dit jaar op de Vakantiebeurs. Op het Dansplein in Hal 2 is van alles te doen random dansen, van ballet uit Mali of opzwepende muziek en dans uit Zuid Amerika tot Afrikaanse muziek uit ont- wikkelingslanden en folkloristische dansen uit Polen en linedancing uit Amerika. Het Exclusieve Reizen Paviljoen biedt informatie over exclusieve reizen en bestemmingen. Bezoekers kun nen hier hun exclusieve vakantie helemaal naar eigen wens en inzicht invullen. Bekende kunstenaars zoals Patty Harpenau, Anton Martineau, Rashid Ben Ali, Peter Klashorst, Charlotte Molenkamp en anderen beschilderen in het project 'Kunstkoffer' reiskoffers die op de beurs geveild worden. De opbrengst van de veiling is bestemd voor Villa Pardoes, het vakantieverblijf voor terminate kinderen. De Vakantiebeurs heeft een toltaal vernieuwde en meer interactieve internet site waarop alle informatie over de beurs en de exposanten te vinden is. Het adres is www.vakantiebeurs.nl Deze site is ook bereikbaar via www.wereldwijdweg.nl Bezoekers komen naar de Vakantiebeurs om er sfeer op te doer Nieuw zijn nok de openingstijden van de Vakantiebeurs 2001. De publieksdagen wnensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 uur tot 20.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 18.00 uur. Een toegangskaartje kost f 20,-. Gezinskaart (2 volwassenen en 2 kinderen) f 50,-. Dagkaart 60+ f 17,50. Avondkaart uanaf 16.00 uur f 15,-. Kinderkaartje (van 4 tot 14 jaar) (12,50. Excursiekaart (minimaal 20 personenen) (15,- pp. Via de ANVVB voorverkoop 17,-. Met de treintoegangskaart Railidee f 16,- Intormatie: 030 - 2955560 Door de nieuwe opzet wordt het> mogelijk de hele dag rond te reizen en te genieten van lekkers, hapjes, speciale drankjes, visgerechten, raclette en andere heerlijkheden. De bezoeker kan terecht in de verschil lende restaurantjes, eethoeken en bars. De bezoeker kan zijn rondreis op de Vakantiebeurs beginnen met een koffie en Sachertorte in het Wiener Cafe, tussen de middag gegrilde vis met stokbrood eten in de stands uit Scandinavie, als tussendoortje een crepje verorberen in een Franse creperie, tapas eten in de Spaanse bar of sushi uit Japan. Voor de avondmaaltijd kan hij een "Schinken mit Bratkartoffel und Sauerkraut" bestellen of kiezen uit andere kost uit lerland, Wales, Griekenland en andere landen. Hapjes en maaltijden kunnen overspoeld worden met een bier uit de terse, of Engelse pub, Australische of Nieuw Zeelandse wijnen, Als herinne- ring kan hij dan ook nog een mandje exotisch fruit uit verschillende nieuwe toeristische (ontwikkelings)lan- den mee naar huis nemen. De recepten, die aan het kortingsboekje zijn gekop- peld geven de Vakantiebeurs-bezoeker bovendien gele genheid thuis nog eens een bijzondere voorspijs, hoofd- gerecht of dessert zelf uit te proberen. Verschillende landen geven de keukengeheimen van hun specialiteit prijs in de verzamelde recepten ANDERE EETCULTUUR Kennismaken met lokale gerechten en andere eet- cultuur blijkt steeds meer mede bepalend te zijn voor een vakantiereisdoel. Ciska Bequet van Maison de la France in Amsterdam heeft sterke aanwijzmgen, dat de Franse keuken mede bepalend is voor de keuze van een vakantiebestemming. Vroeger zagen de Hollandse vakantiegangers op tegen een gang naar het Franse restaurant en de moeilijke menukaart. Nu is er bij voorbeeld een sterk gegroeide vraag naar de gidsen van Logis de France, de traditionele herbergen waar goede en regionale maaltijden geserveerd worden. Er is een goede verhouding tussen prijs en kwaliteit en het opdienen van verse, regionale gerechten spreekt steeds meer Nederlandse vakantiegangers aan. LICHT EN GEVARIEERD Oostenrijk kampte vroeger met de beeldvorming van de schnitzel en de zware bergmaaltijden. Volgens Claudia Mairbock van het Oostenrijks Toeristenburo is daar veel verandering in gekomen: "Over het algemeen is de kost in Oostenrijk veel lichter en gevarieerder gewor- den. Stiermark heeft bijvoorbeeld een faam opgebouwd bij gastronomen. De wijnen en de in pompoenpittenolie gebakken producten doen het uitstekend. Hier worden ook regelmatig culinaire weekeinden gehouden met speciale aandacht voor de betere keuken" Enkele traditioneel zware gerechten doen het echter toch goed bij de Hollandse gasten: de Tiroler Grostl bijvoorbeeld, de eenpansmaaltijd met gebakken aard- appelen, spek en uien als hoofdingredienten. Die is overigens ook buiten Tirol onder andere naam te krijgen. Gewild bij de Nederlanders is volgens Claudia Mairbock ook de Tafelspitz, een lichte maaltijd van gekookt rundvlees met aardappelen, mierikswortel, appel, aardappelen en groenten. Alleen tussen de "knodel' en de Hollanders lijkt het moeilijk goed te komen: "Jammer", meent Claudia," de Hollander denkt nog steeds, dat je die beter kunt gebruiken om te gooien dan op te eten. Maar "knodel" is eigenlijk nog steeds de vorm. Er zijn zulke lekkere, met vruchten en marmelades. De germ-knodel is wat meer gewild. Dat is dan de ronde balvorm voor gist- deeg met pruimen, abrikozen, maanzaad en boter, die vaak ook tussen de middag wordt gegeten. Overigens is de wat zwaardere huttenmaaltijd in de bergen niet zo gek, want de meeste mensen verrichten daar ook zware arbeid; bergwandelen en skien voor de ont- spanning. Daar past dan best een houthakkersmaal- ti|d bij, al zijn die nu ook aangepast aan de toeristen". Om de Culinaire Route helemaal compleet te maken zal in Hal 11 een groot kookeiland komen waar wereldwijde gerechten gekookt en gegeten kunnen worden. Culinair op reis gaan kan de hele dag op de Vakantiebeurs Met Poolse folkloristische dansen zal het Pools Informatiebureau voor Toerisme tijdens de Vakantiebeurs aandacht gaan vragen voor het groeiende toerisme in Polen. De dansgroepen zullen ver- schillen optredens verzorgen en met hun wervelende dansshow het publiek op het Dansplein in de Poolse sfeer brengen. De groepen brengen oudere, middeleeuwse dansen en meer moderne volksdansen. Het middeleeuwse karakter wordt nog eens onderstreept door twee "ridders", die de dansvoorstelling opluisteren met flitsende zwaardgevechten. Met deze shows richt Polen de aandacht op het oude Polen, dat door veel Nederlanders ontdekt is als een boeiende vakantiebe stemming. De meest bezochte vakantieregio's liggen in het noorden en zuiden van het land. Het aantal Nederlanders op vakantie in Polen nam vorig jaar met ruim 10 procent toe tot ongeveer 400.000. VROLIJK EN VLOT Amerikaans linedancing is vrolijk, vlot, hups en erg populate geworden in de laatste jaren. Het is mogelijk een antwoord op het sterk individuele discodansen. Het heeft ook zeker te maken met de grote trek van toeristen naar Amerika. Daar kunnen ze in heel veel plaatsen kennis maken met deze razend populaire dansvorm, die er soms in groepen van wel honderd personen wordt beoe- fend in de geliefde cowboystyle. De Amerikaanse exposanten formeren een linedancegroep voor de Vakantiebeurs. De bedoeling is, dat de bezoekers kunnen meedansen. Na een demonstratie van de groep kunnen ze worden uitgenodigd na een korte instructie zich mee op te stellen voor de groepsdansen, De vakantietrek naar de USA is ieder jaar groeiend. Volgens een rapport van handelsattache Marvin Bruijstens maakten vorig jaar 527.000 Nederlanders de overtocht WERELDMUZIEK Het Dansplein staat overigens ook ter beschikking van een grote groep folklore-artiesten uit de ontwikkelingslanden, die in samen- werking met het Centraal Bureau Import uit ontwikkelingslanden (CBI, afd. Toerisme) hun vakantiebestemmingen onderstrepen met folkloristische optredens. Zij hebben een eigen podium op het Exotisch Paviljoen in hal 11maar pendelen waar mogelijk ook naar het Dansplein. Dan zijn er optredens te verwachten van duo's en trio's uit Kirgizie Libanon, Mongolie, Nicaragua, Panama en mogelijk melden zich ook nog Honduras en Ecuador. Bijzonder zijn de reizen naar Uganda, Ecuador, Nigaragua en Palestina, waar de toerist een week (of langer) deel kan uitmaken van de plaatselijke gemeenschap. Het zijn zogenaamde commu nity development projecten. Kenmerk van deze vakanties is, dat er een intensief contact is met de plaatselijke bevolking, die een belangrijke bijdrage aan deze projecten levert. Volgens Willem Reijnders, CBI-consultant, zijn dat ideate reizen om meer contac- ten te leggen met en begrip te krijgen voor de plaatselijke gemeen- schappen: "Hierbij krijg je de kans bij de mensen thuis te wonen, mee te eten, gesprekken met ze te voeren en kennis te maken met hun dagelijkse leven. Soms wordt je ondergebracht in eenvoudige pensions, die door de plaatselijke bevolking wordt geexploiteerd". De werled danst ook op de Vakantiebeurs, van linadanccing tot wereldmuziek uit Afrika Groot Brittannie is van oudsher een belangrijke tuinenbestem- ming. Daarom zal dit land een eigen tuin aanleggen die wordt ingericht door het vlak bij Cardiff gelegen Openluchtmuseum De tuinenbelangstelling zal volgens Jan Molenaar, woordvoerder van British Tourist Association, volgend jaar nog meer benadrukt worden. De National Trust van Engeland/Wales heeft immers 2001 uitgeroepen tot Tuineniaar, De National Trust is een parti- culiere organisatie - vergelijkbaar met een combinatie van onze Monumentenzorg en Staatsbosbeheer- die grote landgoederen, tuinen, kastelen beheert in heel Groot Brittannie. Deze organisatie ontvangt geen subsidie van het rijk, maar wordt wel gedragen door ruim twee miljoen leden die met hun jaarlijkse contributie en giften het in stand houden van een landelijk erfgoed mogelijk maken. Een vijftiental Nederlandse reisorganisatie organiseert jaarlijks een groot aantal speciale tuinenreizen naar Engeland en Wales. ZUID AFRIKA De Zuid Afrikaanse tuinenroute is de laatste jaren ook een gewilde vakantiebestemming geworden. Deze tuinen liggen vooral in de Kaapprovincies. Het is een ruim 600 km lange route langs plaatsen, die bekend staan om hun mooie tuinen. Dat is ooit begonnen met een tuinenwedstrijd in het plaatsje George. Toen was het nog een lokale happening, maar van lieverlede kwamen steeds meer bezoekers af op dit evenement. Steeds meer plaatsen gingen meedoen in de fleurige wedijver om de mooiste woonomgeving te scheppen. Uiteindelijk is de hele zuidwestelijke kuststrook aan het ontwerpen, kweken en tuinieren geslagen. De "Garden Route" werd niet alleen een groot binnenlands succes. Ook uit het buitenland kwamen steeds meer toeristen speciaal voor de mooie tuinen naar de Kaapprovincies. Het is nu een gekende toeristische attractie geworden, waarop Zuid Afrika middels zijn deelname aan de Wereldtuin de aandacht wil vestigen. De kustplaats George werd vroeger bewoond door de Khoikoi. Ze gaven de plaats de naam Outeniqua wat "man beladen met honing" betekent. Die honing haalde ze uit de wilde bloemen, die zo weelderig groeiden in de bergen random deze nederzetting. Die bloemrijke velden liggen nu nog in de Outeniqua-bergen, Dwars door die bergen loopt een oude stoomtrein, die langs al die bloemenvelden naar Knysna en door prachtige bloemrijke landschappen en langs de Oceaan trekt. Andere bekende namen op de tuinenroute zijn Mosselbaai, Port Elisabeth, Wilderness, Knysna, zuidwestkust. Tsitsihamma, de parels van de Er is meer belangstelling voor tuintoerisme. Groot Brittannie is van oudsher een belangrijke bestemming. In het centrum van het Exclusieve Reizen Paviljoen in hal 12, dat de vorm heeft van een eiland, is een Japanse shusibar opgezet. Daarmee wordt al enigszins het exclusieve karakter aangegeven van de reizen, die op dit eiland daadwerkelijk en ook direct geboekt kunnen worden. Veel van deze reizen worden geboekt voor Afrika, Azie, Latijns Amerika en de eilanden van Indische Oceaan. De aanstaande reizigers kunnen eigen voorkeuren kenbaar maken op het gebied van de accommodatie, de wijze van verplaatsen, bezichtigingen en excur- sies, gebruik van gidsen of het meedoen aan speci- fieke activiteiten. Thika Travel in Kockengen weet zo een boeiende reis samen te stellen, waarbij de deelnemer wel over een pittig vakantiebudget moet beschikken. Voor vijftien tot twintig duizend gulden kan volgens Rinse Wassenaar van Thika Travel een leuke combinatie van Afrikareis en de Indische Oceaan samengesteld worden. Dat is dan twee weken op safari, onderkomen in een regio met maximaal acht canvas-bungalows met douche, veranda en hooguit zestien gasten, dien- sten van prive gidsen in een wildrijk gebied zo groot als de halve provincie Utrecht, waar geen andere toeristen rondzwerven. De deelnemers worden gebracht met een Cessna vliegtuigje voor vijf personen. De twee safari weken spelen zich af in twee ecologisch en qua natuur totaal verschillende regie's. Een daarvan ligt in Botswana, waar de wildreservaten kleinschaliger zijn en gevarieerder. De volgende twee weken kunnen worden besteed aan golf, strandwandelen, tennis of andere activitei ten op een zonnig eiland in de Indische Oceaan. KLEINSCHALIGE ACCOM MOD ATI ES Van een andere exclusieve stijl zijn de vakantiereizen x In het Exclusieve Reizen.Paviljoen krijgt de bezoeker informatie uit de eerste hand naar Mauritius, Malediven, Serawak, Sabah en Jamaica; vakantiebestemmingen met een hoog "eiland in de zon" gehalte. Talisman, voorheen vooral gericht op de individuele reizen naar Maleisie heeft het assortiment uit gebreid met Nieuw Zeeland. Daarvoor worden dan wel exclusieve en kleinschalige accommodaties aangeboden; lodges op het platteland, hotels met 4 tot 10 kamers, villa-achtige bed- en break fast woningen of heel speciale verblijven. Zoals het oude hotel Southstreet Cottage in wat het oudste straat van Nieuw Zeeland wordt genoemd, de Southstreet in Nelson op het Zuideiland. Daar vlak bij exploiteren Mieke en Wilfried Holtrop een oud klooster en kerkje, dat vroeger behoorde aan het Old Saint Mary Convent in Blenheim op het Zuideiland. Kerk en klooster- gebouw zijn afgebroken en in kleinere vorm 8 kilo meter verder gereconstrueerd en aangepast naar de wensen van de moderne toerist. Daar worden nu de gasten ontvangen. Ook in de Hukalodge, een luxueus onderkomen waar ooit ook Koningin Beatrix en Prins Claus verbleven. Kenmerk van de Talismanreizen is volgens woord voerder Joep Bosman, dat er alleen individuele reizen georganiseerd worden, waarbii de klanten een keuze kunnen maken uit de exclusieve verblijven uit het bestand van Talisman. Al bestaande groe pen, bedrijven en clubs, kunnen wel een beroep doen op Talisman om een reis voor hen te regelen, Maar deze touroperator biedt zelf geen groeps- reizen aan. De kleintjes kunnen veilig bij het Attractieparken Paviljoen worden afgezet door de ouders en bege- leiders, waarna deze met een gerust hart op de Vakantiebeurs kunnen rondwandelen op zoek naar hun eigen vakantie-activiteiten of bestemmingen Ze krijgen wel of een "pieper mee of laten hun gsm nummer achter, waarmee ze eventueel opge- roepen kunnen worden wanneer de jongsten "heim wee" hebben gekregen of om andere reden dringend contact met hun ouders nodig hebben. Het afgelopen jaar ontving de Vakantiebeurs ongeveer vijf duizend kinderen in een speciale vakantie-omgeving, waar ze onder deskundige begeleiding van professionele kinderoppassers naar hartelust kunnen spelen. Tot de deelnemende attractieparken van het speciale kinderpaviljoen behoren onder andere Six Flags, Het Dolfinarium en het Attractiepark Slagharen. Dit park verstevigt jaar op |aar zijn faam als attractiepark en staat nu qua bezoekersaantal pal achter de Efteling op de tweede plaats. Een topper is ook het arctische De jongste bezoekers van de Vakantiebeurs kunnen spelen, tekenen, lezen en creatief bezig zijn in het Attractieparken Paviljoen. overdekte zwembad, waar gezwommen kan worden tussen ijsberen en pinguins in een ijzig decor. Alleen de temperatuur van het water is (sub)tropisch. Het succesrijke Six Flags attractiepark in Dronten beleefde het eerste jaar in een roes van succes. Met vele duizenden kwamen de bezoekers af op dit super- attractiepark, dat in een jaar tijd de snel kloppende harten van avontuurlijke attractie- en sensatiezoe- kers veroverde. Op heel wat dagen zorgde deze trek- ker in de nieuwe polder voor stevige files. Dat weer- hield de mensen niet om op basis van goede mond-tot-mondreclame ook mee te gaan in de sen- satie van spectaculaire achtbanen, loopings en ande re attracties of op herhalingsbezoek te gaan. WALLV IDE WALREUS Het Dolfinarium zal in het Attractieparken Paviljoen worden vertegenwoordigd door de goede lobbes Wally de Walrus, de mascotte van het park die zeer populair is bij de bezoekende jeugd. De grote walrus zal regelmatig bij de kinderen binnen stappen, maar hij heeft ook geregeld dat er enige spelattributen van het Dolfinarium in het kinderparadiis aanwezig zijn. Het Dolfinarium heeft dit jaar met succes de ope- ningsperiode verlengd. In feite is het zeedierenpark alleen even gesloten tussen 7 januari en 24 februari De bezoekersaantallen in de nu lopende periode, die vroeger de gesloten periode was, blijken de begrotin- gen te overtreffen. Het weer speelt nauwelijks par- ten. De belangrijkste show en attracties zijn overdekt en waar dat niet het geval is zijn voorzieningen getrof- fen tegen de regen, die goed voldoen Op de komende Vakantiebeurs zal het Dolfinarium het programma voor 2001 presenteren. Een gloed- nieuwe dolfijnenshow zal daarvan deel uitmaken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 18