13^14? Nieuwe Civic Coupe, fraai gelijnd meteigen identiteit I Metamorfose van een oude rot Bundeling van nieuwste technieken Tjiverii VERINGMEIER w.oi?.2£SS Meer kunnen, meer kind. k doen het vanaf hun vijftiende! ll< bezorg'm Mrn^rni Laguna II en Laguna II Grandtour binnenkort op markt QKrun^Qi^ (^©dir LW 'imrnl 3{ria mhuM 3.195,00 mm klein Subaru Impreza wordt Sedan NSGK! maasstad H aufojournaa De eerste nieuwe Honda Ci vic Coupe's komen rond de periode van de komende Au- toRAI bij de Nederlandse Hondadealers te staan. De nieuwe Civic Coupe is een fraai gelijnde Honda met een aantal typische familietrekjes van de Civic 5-deurs, maar met toch een geheel eigen identiteit. Nadat hij zo'n acht jaar gele- den op de markt verscheen, heeft autofabrikant Subaru onlangs besloten de Subaru Impreza een complete make over te geven. Niet omdat de verkoopcijfers nu zo beroerd waren, maar 'gewoon' uit vernieuwingsdrang. Het re- sultaat zal medio december de showrooms van dealers binnen rijden. Zijn naam? De nieuwe Impreza WRX Sedan en Plus. Uitgevoerd in kersen in de olie bestaande uit: 1)1 j W'joiit'zijiifl Broodkast Dressoir TV meubel Salontafel Hoektafel TOTAAL Voordeel 2.430,00 2.565,00 1.215,00 1.315,00 910,00 8.435,00 1.445,00 Uw prijs 6.990,00 ZITGROEP in eigentijdse belijning met stof bekleed 2- en 3-zits bank WONINGINRICHTING St. Liduinastraat 52 Volop gratis parkeergelegenheid! donderdagavond koopavond 5 0 jaar Giro 5 5 2 0 0 0 KLARE TAAL Wie komt ons team versterken en wil behoorlijk wat bijverdienen? Bezorgers van het Rotterdams Dagblad ook wel "RD bikers" genoemd, profiteren als enigen van een reeks unieke voordelen. "RD bikers" bezorgen een middagkrant en kunnen dus altijd uitslapen. Wat dacht je van elke maand kans op VW-bonnen t.w.v. 25,-, een gratis regenpak, 9 extra weken verdienen bij goede bezorging. En als klap op de vuurpijl krijgen "RD bikers" de speciale "RD bikers" voordeelpas waarmee je korting krijgt op producten bij de onderstaande bedrijven. Pak die voordelen en bezorg'm: Bel gratis 0800 - 0642 o. Redactie: Berrie Laros, telefoon: 010-4004427 De geprezen Civic-kwaliteiten, zo- als betrouwbaarheid, comfort, eco- 'nomie en rijplezier, zijn vanzelf- sprekend behouden gebleven. Dankzij innovatieve technologie zijn rijeigenschappen, veiligheid en bouwkwaliteit belangrijk verbe- terd en verpakt in een onderschei- dende, sportieve vormgeving. De Coupe is een auto met een korte motorkap, een lang kofferdeksel en een middensectie die is ontwor- pen volgens .het 'cab forward'- principe. Kenmerkend voor dit model zijn de relatief kleine hoek die voor- en achterruit maken ten opzichte van de carrosserie, de naar achteren steil aflopende dak- lijn en het sterk wigvormige zij- aanzicht. Hoofddoelstellingen bij de ontwikkeling waren: botsveilig- heid van topniveau en minimaal letselrisico bij een aanrijding met voetgangers. De Civic splitst de botsenergie op effectieve wijze langs evenwijdige lijnen en voert deze af via de bijzonder stijve voorste langsbalken en het er on- dergelegen subframe. SRS-airbags voor bestuurder en voorpassagiers, zijairbags, gordelspanners met krachtbegrenzers op de veiligheis- riemen voorin en oprolautomaten voor alle gordels (ook achterin) zijn standaard. Verder bevat de carrosserie uitgebreide verstevi- gingen en wordt staal van grote treksterkte toegepast.Zo is ook een De carrosserie van de nieuwe Civic Coupe beschikt over een indrukwekkende torsiestijfheid. betere onderdrukking van de NVH (lawaai, trillingen en stugheid) als- mede een groter comfort gereali- seerd. Het interieur van de Civic Coupe is opmerkelijk ruim. De vlakke vloer zorgt voor een verbeterd comfort en grotere bewegingsvrijheid voor de achterinzittenden. De uitgebrei de toepassing van geluidsisoleren- de materialen, de zorgvuldige af- stemming van kleuren en materia len, de grotere voorstoelen en een toename van alle interieurafmetin- gen, gecombineerd met groter veercomfort, maken het reizen met de Civi Coupe tot een bijzonder prettige ervaring. De sportieve Civic Coupe is veel- zijdiger dan ooit en de inhoud van de bagageruimte is met 46 liter vergroot tot 441 liter (VDA norm). De achterbank is in twee delen neerklapbaar.De standaarduitrus- ting van de 1.7i LS omvat voor de Nederlandse markt onder meer: airbags en zijairbags voor bestuur der en voorpassagier, schijfrem- men rondom, ABS met EBD, elek- trisch bedienbare ruiten, elektrisch bediendbare en verwarmbare bui- tenspiegels, handbediende aircon- ditioning, verstelbare hoofdsteu- nen voor, vijf driepunts veilig- heidsgordels, een ISOFIX bevesti- gingssysteem voor en veilig- heidskinderzitje, startblokkering met wisselcode, hoogteverstelling voor de bestuurdersstoel en de stuurkolom, een gedeeld neerklap- bare achterbankleuning, een in de achterruit verwerkte antenne, cen- trale vergrendeling met afstandbe- diening. Daarnaast beschikt de 1.7i ES over onder meer elektrisch be- diend schuifdak, koplampsproei- ers, een automatische airconditio- ning, een alarminstallatie en 15" lichtmetalen velgen. Twee nieuwe, geavanceerde 1,7-li ter motoren maken wat het uiterlijk van de Civic Coupe voorspelt; ze leveren aansprekende prestaties. De nieuwe 2-deurs Civic Coupe maakt deel uit van een volledig vernieuwd Civic-modelprogram- ma, dat in de komende twaalf maanden gefaseerd wordt geintro- doceerd. De Civic 5-deurs zal voorjaar 2001 in een aantal Euro- pese landen zijn verkoopstart ma ken, terwijl de nieuwe 3-deurs ver- sie in het najaar van 2001 in de Eu- ropese showrooms zijn opwach- ting zal maken. De Civic 4-deurs gaat slechts op een zeer beperkt aantal markten en Europa verkocht worden en komt niet meer naar Nederland. De auto zal zowel in vierdeurs als in vijfdeurs variant te verkrijgen zijn, met de kanttekening erbij dat de naam van de vijfdeurs versie Subaru Impreza Sedan Plus zal lui- den. Maar welk model de klant ook uitkiest, 'impact' hebben ze volgens de Subarudealer allebei. Net als dynamiek, veelzijdigheid en sportiviteit. Kortom de fabri- kant is zeer in zijn nopjes met het nieuwe design van de drievoudig Wereldkampioen Rally en top- scoorder in de ANWB Trekauto van het Jaar-verkiezing. Markante koplampen, uitgebouw- de wielkasten, een ver doorgetrok- ken voorbumper met grote ronde mistlampen, zeventien inch licht metalen velgen met 'low section' De vijfdeurs Subaru Impreza Sedan Plus. banden en geventileerde schijf- remmen rondom. De Impreza WRX, ongeacht of het nu gaat om de Sedan of om de Plus, laat zich goed zien op de weg. Maar naast de uiterlijke kenmerken heeft de WRX-versie ook een aantal techni- sche vernieuwingen ondergaan. Zo heeft het model een nieuwe turbo- compressor en een 11 procent gro tere intercooler meegekregen, ter wijl een vemieuwd katalysatorsys- teem ervoor zorgt dat de emissie van schadelijke uitlaatgassen tot een minimum wordt beperkt. Daarnaast zijn alle Impreza-uit- voeringen standaard voorzien van All Wheel Drive (AWB). Wat voor meer grip zorgt op natte en droge wegen, als ook in de sneeuw en in het terrein. Een hoge en lage gearing, die zelfs tijdens het rijden kan worden ingeschakeld en de zo- geheten Hill-holder zitten even- eens in het basispakket van de handgeschakelde versie van deze auto. Deze eigenschappen zorgen voor nog meer grip en een grote trekkracht. De Hill-holder voor- komt dat de auto op hellingen ach- teruit rolt en maakt de Impreza ge- schikt als trekauto. Het maximum aanhangergewicht van de vijfdeurs 2,0 liter GX-uitvoering is maar liefst 1.600 kilogram. De Subaru Impreza Sedan en Plus zijn leverbaar met drie sterke zes- tienskleps boxermotoren: een 1.6, een 2.0 en een 2.0 Turbo. Alle drie de motoren voldoen volledig aan de jongste emissienormen. Behal- ve met een vijfversnellingsbak is het model ook te verkrijgen in een uitvoering met een nieuwe vier- traps automaat. Met een elektro nisch geregelde transmissie wel te verstaan, die zich automatisch aan- past aan het rijgedrag van de be stuurder. Qua veiligheid kan de nieuwe Su baru zich meten met de top van zijn klasse. Alle Impreza-uitvoe- ringen hebben vijf driepunts rol- gordels, schijfremmen rondom, een geavanceerd anti-blokkeer remsysteem (ABS) en Isofix be vestigingspunten voor het vast- klikken van kinderzitjes. En aan gezien het comfort ook wat wil, heeft het model standaard een snel- heidsafhankelijke stuurbekrachti ging, bekerhouders, elektrische raam- en buitenspiegelbediening en centrale deurvergrendeling. De verkoopprijs van de Impreza Sedan begint bij 42.495 gulden en loopt op tot 66.995 gulden. De vijfdeurs variant, de Impreza Plus kost minimaal 44.995 en maximaal 71.995 gulden. De nieuwe Laguna II en Laguna II Grand Tour bieden een bun- deling van de meest recente tech nieken op autogebied. 18 Janua- ri zullen de twee auto's, een 5- deurs hatchback en een break, in Nederland worden gelanceerd. Bij de introductie bestaat de keuze uit drie benzinemotoren en een turbodiesel met common- rail. Beide auto's ademen een duidelij- ke eigen filosofie uit. Zo behoort de hatchback tot de categorie van de dynamische, sportieve wagens. Hij ziet er dan ook zichtbaar an- ders uit dan de doorsnee auto in dit segment. Zijruiten zijn bij het ont- werp van deze hatchback wegge- vallen en de gewelfde achterruit, die zo kenmerkend is voor Re nault, is juist weer teruggekeerd. Ook de achterkant heeft een ex- pressieve vorm door horizontaal geplaatste lampen en een duidelijk herkenbaar gescheiden achterklep. De stationuitvoering heeft een zeer grafisch vormgegeven achterzijde. Het 'touring'-karakter wordt bena- drukt door de vorm van de achter klep waarvan de bovenzijde licht overhelt en waarin een platte ruit in V-vorm is ingebouwd. Seciaal voor deze auto's heeft Renault een nieuwe reeks veiligheidssystemen ontwikkeld. De Laguna's beschik- ken over vier schijfremmen waar van de voorste geventileerd zijn. Ze hebben een ABS-sysfeem van de laatste generatie, de zogeheten Teves MK60, en een elektronische 21CDG92 remkrachtverdeler EBV. Een rem systeem dat aanzienlijk krachtiger is dan bij de vorige Laguna het ge- val was. Naast een vernieuwd remsysteem zijn de Laguna II en Laguna Grand Tour ook van een nieuw banden- spanning-controlesysteem voor zien. Dit technische snufje infor- meert de bestuurder over iedere storing in de spanning, zoals een traag lek of eenvoudigweg een slecht opgepompte band. De be stuurder wordt in zo'n geval op de hoogte gebracht via een boodschap op het instrumentenpaneel. Maar Renault heeft nog meer sys- temen in de Laguna's aangebracht die de veiligheid verhogen. Zo zijn de auto's uitgerust met Xenon- lampen van gefragmenteerd glas. Speciaal aan deze lampen is dat ze gekoppeld zijn aan een dynamb sche hoogtecorrectie, waarmee het bereik bijna 30 procent wordt ver- hoogd en een betere lichtweergave wordt gecreeerd. Daarnaast is er gebruik gemaakt van elektrochro- me zijspiegels en achteruitkijk- spiegels. Deze voorkomen dat de bestuurder door achterliggers wordt verblind doordat zij geleide- lijk aan verkleuren als het licht te scherp wordt. Ook de constructie van de La- guna's is nieuw. Het skelet van de- ze auto's bestaat uit staal met een extreem hoge weerstand. Om nog meer bescherming tijdens een aan rijding te creeren is de middenstijl versterkt met een voering van drie staalplaten. Deze stijfheid verdeelt de kracht die bij een aanrijding vrijkomt evenredig over de dak- boog en de bodemplaatbak. De portieren zijn eveneens voorzien van extra versterkingen. Met de Laguna II en de Laguna II Grand Tour geeft Renault blijk van haar nieuwe ambities. De Franse autofabrikant hoopt mede door de introductie van deze twee auto's volgend jaar een marktaandeel van 11 procent te behalen. Week 01 MAASPOST SCHIEDAM - XQ05 mmi I i Dit jaar viert de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind haar vijftigjarig bestaan. Vijftig jaar waarin bewezen werd dat een handicap geen handicap hoeft te zijn. Als de juiste mensen een handje helpen. En de juiste middelen in de buurt zijn. Maak van ons feest hun feest. eun de NSGK. nederlandse stichting voor het gehandicapte kind ,ji Miereveldstraat 9 1071 DW Amsterdam Telefoon 020 - 679 15 72 E-mail: info@nsgk.nl Internet: www.nsgk.nl m 1 fetfo 3miLnIjIEllFT4^hv1 i«i«a jaunKaairaa Witte de Withstreet R5-57 Coolsineel A Beursnlein

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 6