4*UL1 maasstad Meerderheid commissie ergert zich aan slechte voorbereiding vergadering Bijzondere branderijpanden aan Nieuwe Haven worden gesloopt krant netel lT 'We hebben weer geen enkel stuk gekregen' Historische Vereniging geen bezwaar tegen sloop historische panden Alleenstaanden gezocht! liesbeth van den herik SCHIEDAM maasstad kerk SCHIEDAM - De Stichting School voor Filosofie organiseert vanaf 10 januari een praktische cursus filosofie voor begin ners. De cursus kost fl. 175,- voor twaalf wekelijkse lessen van twee en een half uur. Voor meer info: 473 68 46. Mairin Fahy Stedelijk Museum Zos-Radio Ruilbeurs Vrijwilligers Rectificatie tarieven energie Gemeentebelastingen Woensdag 10 januari 2001 IA Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur. mw W. Huijzer zo 17.00 uur. ds. H. Russcher Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds G. de Lang Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds. J.J. van de Peppel De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds. J. Sosef Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. L.G. Bos Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. dhr. A. van de Ende Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: br. P.U. van't Hoff. 16.30 uur: ds. P. Kurpershoek. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds A.G. Boogaard 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds. A. I. Hyvarinen H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: Euch.viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. VrijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: prof. dr. E.H. Cossee. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R.J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 M. Anganois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. E3 XQ52 Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - De presentaties van het bouwplan Land van Be- lofte zijn niet onder een geluk- kig gesternte geboren. Appara tus die het laat afweten, onvol- doende informatie, met als dieptepunt de presentatie van december vorig jaar toen de commissieleden Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer de architecten geirriteerd terug naar huis verwezen. Maar ook de herkansing van afgelopen maandag verliep niet geheel vlekkeloos. Zo vroeg commissielid Adri Reijnhout (D66) aan architect Hans Kuiper -voor de zekerheid- of de hoogte vloer-plafond van de woonetages toch wel minimaal 2,70 meter bedraagt. Want men- sen worden langer en langer, en je stoot je zo aan een lampje. Tot Reijnhouts stomme verbazing antwoordde architect Hans Kui- pers -na een lichte aarzeling- dat de hoogte maar 2,5 meter is. „Dat is dan niet conform de afpraak", zei Reijnhout geprikkeld, „We zouden streven, sterker nog, we hebben afgesproken dat de hoog te minimaal twee meter zeventig zou worden. Het doet me verdriet dat die hoogte niet gehaald is." Wethouder Luub Hafkamp pro- beerde Reijnhout te sussen: „We nemenhetmee." Hafkamp werd niet veel later zelf het mikpunt van kritiek. Die kri- tiek ontstond toen Hafkamp met de 'John van Gesteivariant' kwam: draai het Land van Belofte 1,2 graden naar links en de zicht- Hjn Grofbaan/Kreupelstraat ver- betert spectaculair. Edwin Westenberg vertelde Haf kamp dat hij het idee eerst in de fractie moet bespreken, waarop Hafkamp reageerde dat er al heel lang over het Land van Belofte is gesproken. De commissie moet niet denken dat er nog vanalles aan het plan kan worden veran- derd, dat stadium is al lang gepas- seerd, zei hij. Alleen over kleine punten kan nog worden gepraat. En dan barst de bom. De PvdA vraagt een schorsing aan. Henk Metaal (Gemeentebelangen) Wethouder Hafkamp tijdens zijn aanvaring met Groene en Westenberg. Westenberg: 'Het spijt me zeer, maar nu moet ik toch vervelend gaan WOrden'. Foto Roger van der Kra, steunt de actie van de PvdA, zegt hij tijdens de schorsing: „Waar- om nu toch al die haast van Haf kamp? Als ik straks in mijn kist lig, wil ik niet geplaagd worden door de gedachte: mijn god, wat heb ik Schiedam allemaal aange- daan. Die Broersvest- zijde: het lijkt wel het Groot Han- delsge- bouw." Na de schorsing zei Hafkamp nogmaals dat de commissie niet opnieuw de discussie over het bouwplan moet gaan herhalen. 7,Het spijt me, maar dan word ik nu echt vervelend", reageerde Edwin Westenberg. „Maar dat heeft u over uzelf afgeroepen. We hebben nu een aantal presentaties over het Land van Belofte gehad, en ik zou haast durven zeggen dat we bij geen enkele presentatie vantevoren stukken hebben ge- kregen. Vragen die we tijdens presentaties hebben gesteld wor den soms wel en soms nietl later beanwoord. U heeft inmiddels de bouwvergunning van het Land van Belofte verleend, en dat is al lemaal goed en wel, maar u kunt het ons toch niet kwalijk nemen dat we klagen dat we wederom geen stukken hebben gekregen. Op zo'n manier kan je niets an- ders zeggen dan 'het is mooi' of 'het is prachtig', we kunnen ons nooit goed voorbereiden. En nu moeten we a la minute advies geven. Het spijt ons, we doen het niet. Als het straks verkeerd gaat, dan hebben wij het gedaan." Engeline van Collenburg (WD) probeerde de wethouder (even- eens WD) te steunen. De com missie krijgt nooit van tevoren Foto Roger van der Kraan stukken wanneer er een presenta tie wordt gegeven, zei ze. Maar dan wordt duidelijk dat ook het CDA, Gemeentebelangen en GroenLinks van tevoren de stuk ken hadden willen hebben. Dan blijkt dat Hafkamp de woor- den van Westenberg verkeerd heeft begrepen. Wanneer de PvdA alleen op kleine punten de behoefte voelt om nog met elkaar te overleggen, dan is dat natuur- lijk goed. En de drie varianten om de gevaarlijke verkeerssituatie bij de Kreupelstraat/Grofbaan aan te pakken -inclusief een gecombi- neerde variant- krijgen de partijen binnen twee weken toegestuurd. Zodat in de volgende commissie- vergadering het Land van Belofte eindelijk kan worden 'afgetikt'. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Twee pakhuizen aan de Nieuwe haven staan op de nominatie om te worden ge sloopt. Aannemer Bontebal uit Reeuwijk heeft met dit doel de historische panden aangekocht om na sloop daar een nieuw- bouwproject te bouwen samen met de Schiedamse projectont- wikkelaar De Vernieuwde Stad. Volgens het plan van architect Snijders zullen op de Nieuwe Haven nummer 271 zo'n 23 ap- partementen verschijnen. Het pakhuis en voormalige branderij stamt volgens de Historische Vereniging Schiedam uit onge- veer 1750 tot 1825. Toch ziet de vereniging, bij monde van de voorzitter Ruud Poels van de werkgroep Historische Bebou- wing, geen reden om tegen de sloop te protesteren. Hoe wel de- zelfde Ruud Poels in een boek over het bouwkundig bezit Schiedam maar liefst twee sterren (het maxi mum is drie) toekent aan de te slo- pen panden. En daarmee het oor- deel 'architectonisch en/of histo- risch beeldbepalend of waardevol' zijn voor de stad. De twee hoge pakhuizen van drie etages en dubbele klokgevel staan aan de Nieuwe Haven tussen de West Frankelandsestraat en de Ma- riastraat. Al sinds mensenheugenis woonde en werkte daar de heer Frauendorf met zijn leer- en huidenhandel. Vorig jaar is de ex- centrieke oude man overleden. Er gaan verhalen in de stad dat Frau endorf nog een nertsmantel voor koningin Wilhelmina heeft ge- maakt. Meerdere pogingen door makelaars om de monumentale Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 PlusmarktvanderMeer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Maas Kadothiek Hoogstraat 168 De verwaarloosde panden aan de Nieuwe Haven. Op deze plek wil de Vernieuwde Stad appartementen bouwen. Kraan Foto Roger van der panden te kopen liepen op niets uit. Zo heeft makelaar Anke Bodewes nog met Frauendorf onderhandeld. Maar de oude man weigerde plots elke medewerking. De gemeente Schiedam is al jaren- lang gei'ntereSseerd in het pand, en het belendende pand omdat het de grand nodig heeft voor verbreding van de rijweg van de Nieuwe Ha ven. De drukke doorgaande route is te smal en er gebeuren veel on- gelukken. Onlangs maakte de poli- tieke partij CDA nog uitgewerkte plannen om de Nieuwe Haven bre- der en veiliger te maken. Vooral fietsers lopen gevaar doordat (vracht)wagens elkaar nauwelijks kunnen passeren en te hard rijden. Na de dood van de vorige'eigenaar zijn de panden aangekocht door aannemer Bontebal uit Reeuwijk die daar in de omgeving al kavels in eigendom heeft. In samenwer- king met de projectontwikkelaar De Vernieuwde Stad, waar ook de gemeente Schiedam in partici- peert, willen zij op die plaats een appartementencomplex bouwen. Een zogenaamde voorstudie is door de gemeente bekeken (en niet afgekeurd) maar de uitgewerkte te- keningen zullen pas medio maart in de commissie Stadsvernieuwing worden besproken. Volgens direc- teur Cor Bolmers van De Ver nieuwde Stad zal zijn projectont- wikkelaarbedrijf pas actie onder- nemen als de grand door de aanne mer bouwrijp is gemaakt. De bo- dem is behoorlijk vervuild waar- schijnlijk door de looizuren die de huidenhandel gebruikte. Saillant detail is dat Cor Bolmers vooral 'beroemd' in Schiedam toen hij in de jaren zeventig als PvdA-wet- houder drieste plannen maakte in Schiedam-Centrum.Hieraanherin- nert nog altijd een open stukje land tussen Broersvest en Broersveld waar de metro de stad door zou gaan als het Gat van Bolmers'. De sloopplannen worden merk- waardigerwijs niet afgekeurd door de Historische Vereniging Schie dam. Ruud Poels, voorzitter werk groep Historische Bebouwing, zegt verbaasd te zijn over de ophef over de sloopplannen. Volgens hem zijn de panden 'in zeer slechte staat en ondanks de Schiedamse zadeldaken niet zo bijzonder'Op de vraag waarom hij in het verle- den de panden net als het Entrepot- gebouw en het Blauwhuis ook twee sterren heeft gegeven, ant- woordt Poels dat andere panden belangrijker zijn voor de vereni ging. Zoals zijn pleidooi voor de restauratie van de Broederkapel verborgen tussen nieuwbouw van Warande en Nieuwe Haven (zie ar- tikel Maaspost van 30 augustus) of de grootschalige plannen van de Historische Vereniging om het vervallen hoekhuis Schie 68 en Sint Annazusterstraat te willen res- taureren. Het argument van Poels dat de te slopen branderij niet op de toeristische route ligt, wordt evenwel weersproken door de plannen van ex-wethouder Reijn hout die 'zijn' toeristische fluister- boot juist wel over de Nieuwe Ha ven wil laten varen. De geschiedenis zal oordelen over de houding van de Historische Vereniging. Wilt u graag een andere wending geven aan uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Belt u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partnerzoekenden in heel Zuid-Holland. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure: 0186 - 604394, J| of kijk op www.liesbethvandenherik.nl w^ relatie-adviesburo Postbus 1520, 3260 BA Oud-Beijerland SCHIEDAM - De zangeres/violis- te Miirin Fahy van Riverdance treedt maandag 15 januari vanaf 19.00 uur op in de volledig met kaarsen verlichte Grote of Sint Janskerk. In het voorprogramma treden 'No Frontiers' op. Kaarten kosten fl. 25,- per persoon en zijn verkrijgbaar op de avond zelf in de hal van de kerk of tegen contante betaling bij de receptie van woon zorgcentrum Thurlede. SCHIEDAM - Vier werken uit particulier bezit van Paul Beckman worden ter nagedachtenis aan de kunstenaar vertoond in het Stede lijk tot en met 14 januari. De blik op het Hollands landschap van fo- tograferend kunstenaar Gerco de Ruijter is nog tot en met 4 maart te zien en een bijna volledig over- zicht van alle aankopen uit de Uni- sono-reeks is eveneens tot en met 4 maart te zien. SCHIEDAM - 'Koffie met Marco' is elke maandag te beluisteren van 10.00 tot 12.00 uur bij Zos-Radio. Van 20.00 tot 22.00 uur is het pro- gramma 'Langs de Waterweg' te horen met aandacht voor de na- tuur. Het kanaal is 91,5 fm van het Schiedamse kabelnet. Wie een ver- zoek wil doen kan bellen met de studio, tel. 426 00 00. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt zondag 13 ja nuari een ruilbeurs georganiseerd vanaf 13.30 uur. Onder andere postzegels, munten, telefoonkaar- ten en briefkaarten kunnen worden geruild. Toegang is gratis. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker worden lessen gegeven om autochtonen alvast kennis te laten maken met de Nederlandse taal, terwijl ze op de wachtlijst staan voor officiele les. Het wijkcentrum is nog op zoek naar enige mensen die les willen geven. Onderwijser- varing is niet nodig. Ook worden mensen gezocht voor de kinderop- vang. Voor meer info: 426 77 67. Ik zal het maar direct bekennen. Ik heb het zelf nog niet gezien Het schaamrood staat op m'n kaken want ik was er niet bij. Verhinderd of niet, dat doet er even niet toe, de onthulling is aan mij voorbij ge- gaan. Maar toch, inmiddels heb ikal wel van horen zeggen dat het erg mooi is. Het blijkt dik, fotorijk en vooral veelkleurig. Dat ik het een beetje mosterd na de maaltijd vond na een jaar van 'veel' en 'groot 'feest, durfik hier, mede om die reden, niet meer hardop neer te typen. Nee, elke vorm van opwellende kritiek heeft bij mij plaats gemaakt voor nieuwsgierigheid. Een gevoel van tergende ongedurigheid dat ik nog moet uitzingen tot vrijdag. En dan met de hele famitie bonnen invullen en waar- schijnlijk met zijn alien gewapend met een slaapzakje al vroeg voor de deur van het Woon Informatie Centrum op het Stadserf gaan lig- gen. Wij hebben al besloten dat we er zoveel mogelijk gratis gaan proberen te vergaren. Eentje om te lezen, te bevoelen en te koeste- ren. Kijken of we er zelf in staan Of onze directe woonomgeving op de foto staat? Een ander exemplaar willen we ongeschonden voor de sier in de boekenkast plaatsen en de rest moet een voorraadje worden om aan vrienden en kennissen cadeau te doen. Kunnen zij ook eens zien hoe schitterend wij hier aan de Schie leven. Mij bekruipt alleen de angst wij, in huize VelleluUetjes, niet de enige zullen zijn die vanaf vrijdag maximaal van deze gemeentelijke gift willen genieten. En wie verzekert mij verder dat er niet stiekem ook Rotterdammers of Vlaardingers in de rij zullen aansluiten. Nee, ik moet en zal er vrijdag vroeg bij zijn. En dan maar hopen, bidden, duimen dat Schiedam genoeg exemplaren van hoar jubileum-pro- motieboek heeft laten vervaardigen. Ko Vellelulletjes ONS bericht Oridanks alle zorgvuldigheid zijn een aantal tarieven energieheffing foutief vermeld in de advertentie 'Energierekening landelijk verder omhoog' in het Stadsblad van 28 december 2000 en de Maaspost van 3 januari 2001. Excuses voor het ongemak. Energieheffing elektriciteit 0-800 kWh moet zijn 12,85 ct/kWh Energieheffing gas 0-800 kWh moet zijn 26,50 ct/m3 U kunt de energietarieven nalezen op www.onsgroep.nl en op ONS TXT pag. 752 achter het servicekanaal van ONS. ONS Groep, Van Heekstraat 15, 3100 AB Schiedam, Tel. (010) 262 1000, www.onsgroep.nl Gemeente Rotterdam In verband met de nieuwjaarsbijeen- komst voor het personeel is Gemeentebelastingen vrijdag 12 januari vanaf 14.00 uur gesloten. Op alle andere werkdagen zijn wij geopend van 8.30 tot 16.30 uur. U kunt ons op deze tijden ook bellen. Gemeentebelastingen Rotterdam Hofplein 55, geopend van 8.30 tot 16.30 uur Gratis telefoonnummer 0800 0224224

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3