y [13 Erectieproblemen bij depressie Nieuwe methode Epilennium vergemakkelijktontharen video maasstad maasstad horoscoop maasstad puzzel preview lees tip theater uitgaans agenda a/d schie Filmhuis Schiedam stads gehoorzaal f jun REGIO - Een erectiestoornis hangt vaak samen met de leeftijd en/of een onderlig- gende ziekte. Het gaat daarbij niet alleen om lichamelijke ziekten zoals een hoge bloed- druk, suikerziekte of neuro- logische ziekten. Ook een de pressie kan tot problemen met de erectie leiden. wee,Die oucnseR. heeft ougr owze Top 10 Ram Je bent een vechtjas, maar je kunt het ook overdrijven. Je prive-leven lijdt onder je dwangmatig verlan- gen de beste te willen zijn. Ook in de liefde wil je het onderste uit de kan, maar met al te gepassioneerd gedrag bereik je niets. Stier Vriendschappen zijn op dit mo ment heel belangrijk voor je. Zet je vrienden niet te veel op een voet- stuk, want dan kun je makkelijk te- leurgesteld worden. Ondergrondse spanningen in de liefde laten zich niet langer wegdrukken. Je ver- langt naar meer vrijheid, zowel maatschappelijk als prive. Tweelingen Je geest draait op voile toeren. Je barst van de originele ideeen en gekke invallen, maar in je hart ben je toch een tikkeltje zwaarmoedig. Het los dui ven laten van sombere gevoelens kan heel bevrijdend zijn. Een geheime liefdesrelatie dreigt deze week uit te komen. Kreeft Je hecht sterk aan stabiliteit in je meest persoonlijke relaties, maar je wordt je steeds meer bewust van een wat verborgen verlangen naar onafhankelijkheid. Je hartstocht wordt sterk aangewakkerd en veel voorzichtige Kreeften durven een gokje in de liefde te wagen. Leeuw De vaak zo stralende Leeuw maakt een wat zorgelijke indruk. Als je jezelf zo onder druk blijft zetten, verdwijnt ieder spoortje vreugde. Een betere samenwerking met je collega's of partner kan de druk van de ketel halen. Familieproble- men kunnen een verlammende uit- werking op je hebben. Maagd Je werk of de dagelijkse huishou- delijke taken eisen een groot deel van je geestelijke en lichamelijke energie op. Het lijkt wel alsof je momenteel een gave hebt om je bij zoveel mogelijk mensen ongeliefd te maken. Let dus op je voor jouw ongebruikelijk scherpe tong. Weegschaal Je kunt je behoorlijk ongemakke- lijk voelen. Je laat je misschien te makkelijk door je emoties mee- sleuren. Je werk lijkt veel energie op te slurpen en het is belangrijk dat je toe geeft aan je groeiende verlangen naar ontspanning. On- lustgevoelens kunnen een vreet- of snoepbui veroorzaken. Weegschaal Probeer niet te blij ven doen alsof je overal een oplossing voor weet. Sta jezelf toe dat je gedachten zich niet altijd ontwikkelen volgens de geijkte wegen. Dat kan heel bevrij dend voor je zijn! In de liefde kan het er nogal heftig aan toe gaan. Boogschutter Wat ben je momenteel ongeloof- lijk communicatief ingesteld. Ie- dereen kan meegenieten van jouw grappen en grollen. Intellectueel lijk je te snakken naar kennis en in- formatie. Let op dat een op zich gezonde belangstelling voor het wel en wee van de ander niet om- slaat in botte bemoeizucht. Steenbok Je onderneemt misschien enige heldhaftige pogingen om het leven niet zo ernstig te nemen, maar het levert je slechts een krampachtige nonchalante houding op. Je neigt ernaar om op het werk de leukerd uit te hangen. Seks kan momenteel een goede uitlaatklep zijn voor op- gekropte emoties. Waterman Je komt waarschijnlijk wat luchti- ger over dan je je in je hart voelt. Er dreigt een conflict op maat schappelijk vlak wanneer je met enige messcherpe opmerkingen de wereld om je heen tegen je in het harnas jaagt. Je sombere buien drijven langzaam over. Vissen De zachte kanten van je karakter worden sterk benadrukt. Kijk uit dat je in je sociale leven niet voort- durend over je heen laat lopen. Op je werk lijk je beter in staat te zeg- gen waar het op staat. Wees in je prive-leven niet te zwijgzaam. Bel voor een uitvoerige horo scoop 0900-202.7006 (1 gulden per minuut) Horizontaal 7 Kan zowel gevuld als vergaan zijn. (6) 8 Het hulpje van de humorist. (8) 9 De berichten kwamen met regelmaat, behal ve de eerste. (8) 10 Waarderingscijfers. (6)11 Wereldbetrekking. (8) 12 Het stoken wordt steeds duurder. (6) 13 Ik ben het niet eens met die reke- ning. 1118 Laat de dieren binnen komen en binnen eten. (620 Metde bladeren is toch wel wat te verdie- nen. (8) 22 De goederen moeten toch hun prijs hebben. (6) 23 Het eens zijn met iets meer. (8) 24 Be- deesd gaan slapen. (8) 25 Het is wel ver gezocht om hier misnoegd over te zijn. (6). Horizontaal: 1. Melange, 6. Ster let, 12. Aloe., 14. Erik, 15. Et, 17. Motorblok, 20. Kp, 21. Dut, 23. Dok, 24. Rem, 25. Bui, 26. Wier, 28. Beker, 30. Else, 31. Innig, 33. Ros, 34. Krats, 35. Neer, 37. Blad, 38. Pe, 39. Daartoe, 40. Kg, 42. Slok, 44. Kilo. 47. Aksel, 49. Rei, 51. Nappa, 53. Boef, 54. Sinds, 56. Pees, 57. Roe, 58. Mis, 59. Epe, 61. Rus, 62. II, 63. Nestveren, 66. Te, 67. Wees, 68. Eden, 70. Klierig, 71. Zeebeer. Verticaal: 1. Moedwil, 2. La, 3. Verticaal 1 Wordt dit gebruikt voor het reinigen van brandstof? (7) 2 Ook op 'n braderie wordt heel wat afgewerkt. (8) 3 Men wil, dat ik als de bliksem nogmaals vertrek. (6) 4 Goed zijn in innemen. (8) 5 Behou- denden handig. (6) 6 Stuk lopen. (7) 8 Om de boeken te tellen is dit raam niet geschikt. (13) 14 Slecht kwe- kenen toch geliefkoosd worden. (8) 15 De recreant zet z'n eigen terrein- tje uit. (8) 16 Je tas volstoppen in Duitse winkels. (7) 17 Je kan ie- mand niet bevelen iets mee te ma ken. (7) 19 Er is nogal wat beweging in 'n klok. (6) 21 Ik sein uw bericht wel over. (6). Aim, 4. Nood, 5. Getob, 7. Teler, 8. Erom, 9. Rik, 10. Lk, 11. Topless, 13. Jr, 16. Tuin, 18. Oker, 19. Bres, 20. Kust, 22. Tennessee, 25. Blad- koper, 27. Rie, 29. Koerden, 30. Era, 32. Gedol, 34. Klein, 36. Rak, 37. Bok, 41. Fabriek, 43. Lef, 45. Lap, 46. Masseur, 48. Kool, 49. Rist, 50. Idee, 52. Peut, 54. Sissi, 55. Spree, 58. Meer, 60. Eede, 63. Nee, 64. Vc, 65. Neb, 67. Wi, 69. Ne. Winwoord Amsterdammertje Woensdsg 1? januari 2001 XQ57 In deze donkere dagen voor Kerst heeft menigeen af en toe last van somberheid en lusteloosheid. Ge- lukkig is dit meestal van voorbij- gaande aard. Wanneer iemand ech- ter wekenlang somber blijft of ner- gens zin in heeft en bovendien an- dere klachten vertoont, spreekt men van een depressie. Het is een ernstig ziektebeeld, dat met ge- sprekken en/of geneesmiddelen behandeld moet worden: Bij een depressie treden, naast somberheid en lusteloosheid, vaak ook lichamelijke klachten op. Het betreft vooral problemen met sla pen en eten, maar ook op andere gebieden kan het lichaam ontre- geld zijn. Mannen met een depres sie kunnen last krijgen van een erectiestoornis. Daarbij ontstaat dan vaak een vicieuze cirkel: de angst dat de erectie het laat afwe- ten is een bron van stress, waar- door het probleem verergert. Goe de voorlichting is dan het begin van een effectieve behandeling. Het NIPO heeft in het afgelopen jaar veel onderzoek verricht naar erectiestoornissen. Uit deze NIPO onderzoeken blijkt dat erectie stoornissen veel voorkomen. Van de Nederlandse bevolking lijdt 14 procent van de mannen vaak of al tijd aan een erectiestoornis. Dit percentage neemt sterk toe met de leeftijd. De invloed van ziekten komt zeer duidelijk naar voren. Erectiestoornissen komen vaak voor bij mannen met diabetes (45 procent) en hypertensie (43 pro- cent) en ook bij mannen met de pressie komen deze problemen va- ker voor (28 procent). In de meeste gevallen (95 procent) krijgt een man met een erectie stoornis geen behandeling. En dat terwijl er goede mogelijkheden voor behandeling bestaan. Seksuo- logische therapie, de erectiepil Viagra, speciale pompjes en injec- ties in de penis zijn enkele voor- beelden. Overigens blij ken er nog steeds mensen te zijn die ten on- rechte bang zijn voor Viagra. Als de arts die het middel voorschrijft zorgvuldig te werk gaat, is de erec tiepil in het algemeen een veilige en vaak effectieve behandeling van erectiestoornissen. Goede voorlichting is dus belangrijk. Praten helpt Erectieproblemen komen veel voor en zijn vaak goed op te los- sen. De eerste stap daarbij is het overwinnen van de schaamte en het gesprek aangaan: met de part ner, met de huisarts, eventueel met vrienden. Wie graag anoniem meer informa- tie wil, kan contact opnemen met de Informatielijn Erectieproble men van de Rutgers Stichting, tele- foon 0900-1111888. Deze lijn is 24 uur per dag bereikbaar. Men kan informatie beluisteren en bro chures aanvragen. Tussen ll.OOu. en 12.00u. kunt u op werkdagen een persoonlijk gesprek voeren met een seksuoloog. ROTTERDAM - Ongewenste haargroei. Veel vrouwen, maar ook mannen hebben er last van. Het bedrijf Epilennium brengt soe- laas. Zij hanteert een methode die de kans op definitieve ontharing groter maakt dan ooit. Pijnloos en effectief wordt het probleem letter- lijk bij de wortel aangepakt. „Van de Nederlandse vrouwen heeft 5 procent last van ongewens te haargroei", weet Irene Jongene- len van Epilennium te vertellen. Een percentage waartoe ook zij ooit behoorde. Irene kampte met 'baardgroei', zoals een oude foto duidelijk maakt. Maar inmiddels is daar niets meer van te bekennen. De door de Deense professor Bjer- ring ontwikkelde flitslamptechniek is er verantwoordelijk voor. Jongenelen legt uit hoe de methode in zijn werk gaat: „Er wordt ge- bruik gemaakt van een krachtige lichtstraal die op de te behandelen huid wordt gericht. Deze werkt in Hoewel hij maar drie films heeft gemaakt, is de vroeg overleden acteur Ja mes Dean nog altijd een legende. Niet alleen zijn films, maar ook allerlei souvenirs met zijn afbeelding gaan ook ruim 45 jaar na zijn dood nog grif van de hand. Juist daarom was het een kwestie van tijd voor zijn drie films zouden verschijnen op DVD. Warner Home Video brengt nu zijn bekend- ste film Rebel Without A Cause in een prachtige uitvoering. In deze film speelt Dean de rol van Jim Stark, die net in de stad is komen wonen. Vrienden heeft hij nog niet, en met zijn ouders kan hij bepaald niet goed opschieten. Vooral zijn vader is voor hem geen voorbeeldfiguur, omdat die nooit voor zichzelf of voor zijn zoon opkomt, tegenover zijn dominan- te moeder. Uiteindelijk raakt Jim bevriend met Plato (Sal Mineo), die ook de nodige problemen heeft. Jim jaagt bovendien de leden van de beruchte bende van school tegen zich in het harnas. Samen met de leider van deze bende neemt Jim deel aan een 'chickenrace'Het is het begin van een aan- tal fatale gebeurtenissen. Hoewel Rebel Without A Cause van regisseur Nicholas Ray werd uitgebracht in 1955, zijn de thema's die in de film worden aangesneden nog steeds actueel. Bovendien oogt de film nog steeds modern, mede door het prachtige kleurgebruik en het sterke acteren van James Dean, Natalie Wood en Sal Mineo. De extra's op de DVD zijn niet allemaal even de moeite waard, maar geven wel een mooi beeld van de productie van Rebel Without A Cause. Zo zijn er beelden die niet in de uiteindelijk film zitten, en scenes die eerst in zwart-wit werden geschoten. Mede op basis van dit materiaal werd besloten om Rebel Without A Cause toch in kleur te draaien. In het productieproces is dat misschien wel de al- ler belangrijkste beslissing geweest. Want juist daardoor oogt deze legen- darische film modemer dan ooit. Vincent Wernke 2000 klORLDWeSS PHOTO tAUdENSKERK K!JK'£ OPAl PANKZi) BEN VLHTSeQ, IS VE 2WAAN TE ZIEMOP VE bJORCD PRESS PHOTO TEfOTVOMSTELUA/<S RUiScSe DE3E PRUS IW DE CATEEORie "(SbAJST STORies' gekreee! ^CTZTT verschillende golflengtes door in de haarzakjes, die daardoor kapot gaan. Gevolg is dat het ongewens te haar uitvalt. Voor een gemid- deid mens zijn totaal vijf behande- lingen nodig om de zes weken. Daarna blijven de 'nare' haartjes in het beste geval voorgoed weg. Ko men ze toch nog terug dan is een nabehandeling mogelijk." Jongenelen heeft nu ruim een jaar ervaring met de flitslamptechniek en is dik tevreden over de resulta- ten. Al kunnen niet alle patienten meedelen in het succes. „Mensen met grijs, rood of zeer' licht blond haar hebben helaas nog weinig kans", aldus Irene Jongenelen. „Dat komt omdat de methode sa- menhangt met de aanwezige kleur- stof (melaninepigment) in het haar en dat werkt niet in alle gevallen. Om dezelfde reden is het dat men- sen met een te donkere huid niet kunnen worden behandeld." In alle andere gevallen slaat de me thode wel aan, blijkt uit het succes van Epilennium. Het bedrijf heeft inmiddels al zeven medewerkers in dienst. Een gemotiveerd team dat niets liever doet dan de klant tot dienst zijn. Jongenelen: „Contact met de klant is enorm belangrijk. Ik weet als geen ander hoe mensen kunnen lijden onder hun probleem. Daar moet professioneel mee wor den omgesprongen." Het is dan ook mede hierom dat Jongenelen niet van haastwerk houdt. „In Ne- derland zijn nog maar enkele flits- lichtapparaten aanwezig, waardoor ik klanten uit heel het land ont- vang, maar ik beknibbel nooit op de tijd'zegt Irene. „Daarom werk ik altijd volgens afspraak." Gei'nteresseerden kunnen na aan- melding langskomen voor een gra tis intake-spreekuur. Jongenelen vertelt ze dan hoe de procedure precies in zijn werk gaat, laat een videofilm zien en staat open voor alle vragen. Daarnaast krijgen be- zoekers een eveneens gratis con sult bij de arts die aan het instituut verbonden is, en offerte mee. „Het kostenplaatje hoeft echter geen be- zwaar te zijn", vertelt Jongenelen. „De behandeling kan door zorg- verzekeraars worden vergoed." Epilennium is gevestigd aan de Strevelsweg 740. Telefoon 010- 481.44.93 of op het internet: ww- w. epilennium. nl. Harry Potter de Steen der Wijzen van J.K. Rowling De boeken van Harry Potter staan nog steeds in de top-10. Ook in de Rotterdamse Bibliotheken zijn de vier delen veelgevraagd. Daarom, voor wie er nog steeds niet aan is begonnen, hieronder alsnog een bespreking van het eerste deel.T- overen? Geesten? Vliegen op een bezemsteel? Dat kan toch niet? Ja- wel, in de wereld van Harry Potter kan dat nou juist wel. Hij wist dat tot zijn twaalfde verjaardag ook niet. Hij woont bij de familie Duf- feling die hem meer treiteren dan liefhebben. Ze hebben een hekel aan hem omdat zijn ouders zoge- naamd tovenaars waren, maar dat laatste vertelden ze niet aan Harry. Op zijn veijaardag ontvangt Harry een geheimzinnige brief van Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus Pocus. Harry Potter is niet alleen heel bijzonder omdat hij een tovenaar is, maar hij is ook nog eens een hele beroemde tovenaar. Hij is herkenbaar aan zijn litteken op zijn voorhoofd dat de vorm heeft van een bliksemflits. Wanneer hij op Zweinsveld arri- veert, wordt er door de gangen veel gefluisterd en gekeken. De beroemde Harry Potter. Hij is die- gene die de aartsvijand 'Je Weet Wel' heeft verslagen en wegge- jaagd. Alleen weet Harry dat zelf niet. Tijdens zijn verblijf op die bijzondere school komt hij er lang- zamerhand achter wie hij eigenlijk is. En wie zijn ouders waren. En dan beginnen de avonturen in een heel andere wereld. Een wereld die je zelf niet zou kunnen fantaseren, row! inc. maar door de levensechte beschrij- ving van het kasteel, de tovenaars, de spoken en de sprekende schilde- rijen, waan je je daadwerkelijk in het leven van Harry en zijn vrien den Ron Wemel en Hermelien. 1Frank Viviano - Bloed om bloed 2. John Gray - Praktische levenslessen 3. Stuart Harrison - De walvisbaai 4. Deborah Smith - Terug naar Bear Mountain 5. Henk Davidse - Johan Cruijff is ongeneeslijk beter 6. Deborah Moggach - Deining 7. Jack Higgins - Vergeldingsdrang 8. Patricia Cornwell - Het eindstation 9. Jamie Oliver - The naked chef is terug 10. Jef Geeraerts - De ambassadeur Maasstad publiceert tweewekelijks de po pulate top 10 collectie van de Gemeente Bi- bliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http://www.bibliotheek.rotterdam.nl. Toneelgroep Amsterdam Bernard Een beroemde actrice bereidt zich voor op haar vakantie in Rimini Haar dochter, ook actrice, moet haar collectie hoeden inpakken voor de icis. Maar voor haar vertrek moet er nog iets geregeld worden. De directie v an het gezelschap waar zij in speelt heeft haar voorgesteld om als afscheids- voorstelling Am Ziel' van Thomas Bernhard te spelen. Als zij dat weigcrt wordt ze in contact gebracht met een jonge toneelschrijver van wie zij nog nooit heeft gehoord. Zijn stukken hebben succes in zaaltjes waar zij nooit komt. Maar zijn gedrevenheid trekt haar over de streep en het vooruitzichi weer een koningin te kunnen spelen, doet de actrice besluiten met de jon ge schrijver in zee te gaan. Zaterdag 20januari, aanvang 20.15 uur. Eeef Coo Mierenneuken Cabaret in zaal De Teerstoof. Woensdag 24 januari, aanvang 20.15 uur. Dynamix Krisztina de Chatel De nieuwe productie Dynamix van dansgroep Krisztina de Chatel ging m decemberin premiere in Den Haag. Dynamix is een choreografie voor vijf dansers, twee skaters en twee ronddraaiende projectieschermen Donderdag 25 januari, aanvang 20.15 uur. De kassa van Theater a.d. Schie is open maandag tot en met vhjdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, tel. 2 467 4t)7 Une affaire de Gout Nicolas Riviere werkt als ober in een chique restaurant in Parijs. Op een dag vraagt een gast hem zijn voorgerecht te proeven en te beschrijven. Ni colas valt vervolgens zo bij hem in de smaak dat de gast, een ietwat zun derlinge rijke industrieel, de ober vraagt zijn persoonlijke voorproever te worden. Nicolas wordt overgehaald door het grote geldbedrag dat de man er tegenover stelt, maar al gauw blijken er curieuze eisen bij gesield te worden. Hij mag niet meer roken en moet tien dagen in retraite in een af gelegen kasteel. Al gauw raakt Nicolas de greep op de gebeurtenissen vol komen kwijt. Vrijdag 19 januari in Het Zeepaard. Tsatsiki De achtjarige Tobias wordt door iedereen Tsatsiki genoemd. Dat is niet zi gek als het lijkt, want Tsatsiki droomt altijd over Griekenland Tsatsiki woont bij zijn moeder Tina. Zijn vader is een Griekse visser, maar niet dat hij in Zweden een zoontje heeft. Tsatsiki heeft een droom. hij ,i naar Griekenland om met zijn vader naar inktvissen te duiken. Daarw,.,, oefent hij'in het zwembad: hij kan al 42 seconden onder water blijvcr, Zijn moeder Tina heeft ook een droom. Ze speelt gitaar in een popgr..c( en wil beroemd worden. In het zwembad leert Tsatsiki de stoere politic man Garan kennen. Hij is op zoek naar woonruimte en Tsatsiki verteh hem dat zij een kamer te huur hebben. Vandaar de ondertitel 'Mam en dc politieman'. Natuurlijk wordt de politieman verliefd >p mam. maar die heeft wel iets anders aan haar hoofd, want opeens gaat haar droom in vci vulling: een platencontract. En de droom van Tsatsiki ook, want nu is ci geld voor een vakantie! Samen gaan ze naar het eiland waar zijn vadei woont. Maar hoe moeten ze hem vinden? Tsatsiki. gebaseerd op de ook hi Nederland populaire Tsatsiki-jeugdboeken, is vele malen bekroond ondc. andere in Berlijn als Beste Kinderfilm en vong jaar tijdens Cinekid Ecu vrolijke, ontroerende film over een dromerig jongetje waar volwassencn evenveel van zullen genieten als kinderen. Geschikt voor kinderen boven de zeven jaar in verban dmet ondertiteling In Schiedam vertoning op 18 en 19 januari, in Vlaardingen op 20 en 21 ja nuari. Filmhuis Schiedam is gevestigd in de Nieuwstraat 12 in Schiedam, Film- theater het Zeepaard is gevestigd in de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51 in Vlaardingen. Alle avondvoorstellingen beginnen om 21 00 uur. D< zondagmatinee begint om 15.00 Kaarten reserveren via de sladsgehou zaal 434 05 00 op dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 do/v za ook van 19.00 tot 20.00). Entreeprijzen: normaal fl. 12,50. Donateui v betalen slechts fl. 10,00. Cuby+Blizzards Hotel Grolloo Harry Muskee viert dit jaar zijn 35-jarig jubileum als blues /.anger mei een nieuw Cuby+Blizzards-album en de theatertour Hotel Giolloo'. Een groot aantal oude Cuby-hits is opnieuw opgenomen Met veel inuzikanten uit de oorspronkelijke bezetting van de band. Ook werd er meegewerkt door verschillende gasten, zoals Bennie Jolink, Huub van der Lubbe B.r- ry Hay en Daniel Lohues. Een of meerdere van deze coryfeeen zullen ook tijdens de liveconcerten hun steentje bijdragen. Donderdag 25 januari, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 37,50. Teo Joling. Caroline Erkelens, Frans Hakkemars Psycho Muziek en theater worden op unieke wijze gecombineerd in 'Psycho'. De befaamde thriller over de schizofrene psychopaat Norman Bates, zijn do- de moeder en een slechtlopend, leeg motel Dit verhaal blijkt wonderwel samen te gaan met aria's van Puccini, geselecteerd uit zijn talnjke opera's Deze muziek lijkt precies te illustreren wat er in de scenes word! gespeelu De voorstelling is een originele en spraakmakende benadenng van een in middels klassiek geworden verhaal. Vrijdag 26januari, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 27,50. De Sjonnies Toemaarrrrrrr Tour Natuurlijk zijn De Sjonnies, twee zonen met hun vader, bekend van hits als 'Dans je de hele nacht met mij', 'De Bostella' en Blauw van dc sangria'. Maar nog bekender zijn ze van hun live-act, die altqd feest is Met 'Toemaarrrrrrr' garanderen zij u dan ook gezelligheid, humor en po lonaise, waarbij een familieruzietje af en toe de pret niet mag di ukken. Dc Sjonnies hebben inmiddels een groot videoscherm, waai op allerlei toepa.s selijke en vermakelijke filmpjes gedraaid worden en songteksten gepio- jecteerd staan, zodat het publiek de nummers van voor tot achter mee kail zingen, als ze dat al niet deden. De Sjonnies: da's geen muziek, da's een manier van leven. Zaterdag 27januari, aanvang 20.00 uur, toegangfl 37.50 Theatergroep Maccus Op hoop van zegen Theatergroep Maccus speelt de succesvolle voorstelling Op troop van zc gen', naar het oud-Hollandse vissersverhaal van Herman Heijermans. B„ rend moet de zee op om te gaan vissen, om geld te verdienen .oor zijn moeder Kniertje en zijn zus Jo. Hij is bang: zijn vader en broers zijn ver- dronken. En dan steekt er een storm op... 'Op hoop van zegen' is een stormachtige smartlap vol zeemansliederen, waarin de vis duui wordt be- taald. Zondag 28 januari, aanvang 15.00 uur, toegangfl. 17 50. Lamda Romeo Juliet The London Academy of Music and Dramatic Art (Lamda) heeft de repu- tatie een van de beste theaterscholen ter wereld te zijn Dil seizoen bren gen de Engelse talenten met 'Romeo and Juliet' een stuk dat eigenlijk geen inleiding meer behoeft. Want wie kent dit tragische verhaal over ecu ideale, maar onmogelijke liefde riet? Lamda's 'Romeo and Juliet' belooft een speelse en muzikale voorstelling te worden, tekstgetrouw binnen dc Engelse traditie van Shakespeare opvoeringen En tegelijkertijd aanslui tend bij de belevingswereld van jongeren. Donderdag 1 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl 27.50 AFGELAST A Night in Turkey Vrijdag 2 februari, aanvang 20.00 uur. Country Music Hall of Fame III Deel III van het succesvolle country-nruziekspektakel Country Music Hall of Fame' gaat verder waar de delen 1 en II gebleven waren. Het wordt een wervelende show, waarin de diverse stijlen binnen de countrymuziek en -dans uitgebreid aan de orde komen en alle groten uit de geschiedenis van de country de revue zullen passeren. Deel 111 laat zien en horen in wel- ke mate de country is bei'nvloed door de poptnuziek of juist andersom. Zaterdag 3 februari, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 39,50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schie damseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17 00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 31