J L2 maasstad We gepleegd Een week vol spanningen en emoties voor ouders en personeel van Honki Ponk mmtm Bezoek staatssecretaris krant netel j if mi - wm iii m «ps<i Nieuw bestuur doet geen uitspraak over 'afkoopsom' Nachtmerrie ouders eindigt met opstappen van directrice en iatrosoof Spreekuur voor patienten SCHIEDAM maasstad kerk Bweekbladen Woensdag 17 januari 2001 Maandag is Honki Ponk weer opengegaan. Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Het kort geding van afgelopen donderdag, nog voor de uitspraak van de rechter. Allochtone maatschappelijk werkers Jeugd- en gezinswerk SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redaktie van MaasposT, Over de Ves- ten 3, 3116 AD in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste num- mer hiervoor is: 473 15 89. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Ritme en dans ZOS-radio Computers Boerenkool Spaans Word Spaland Toneel Pijn/hoop Geuzenpenning naar zigeunerorganisatie ■III Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur. ds G. de Lang zo 17.00 uur. ds. P. Buitelaar Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds A. van der Klaauw Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds. A.J. Lamping De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds. W.R. van Wieren en L. Remmerswaal. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. dhr. A.F. Ruijl Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. ds. C.A. Philipse Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. G. van't Spijker. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. A. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: Schrift en Gebed. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: dr. H. Noordegraaf. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. deKoning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van der Velden Telefoon 010-4738322 S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010 - 4738322 M. Anganois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. XQ52 Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - De crisis rond Honki Ponk lijkt te zijn bezwo- ren, maar het nieuwe hestuur zal er hard aan moeten trekken om het vertrouwen bij alle ou- ders te herwinnen. Zondag ging een vertegenwoordiger van de oudercommissie er nog van uit dat de meeste ouders hun kin- deren weer naar Honki Ponk zouden brengen. Maar afgelo- pen maandag hield de helft van de ouders hun kinderen thuis. Tijdens een besloten vergadering voor de ouders afgelopen zondag in De Blauwe Brug is zelfs voor- gesteld om een andere naam voor 'Honki Ponk' te verzinnen. De naam zou door de problemen van de afgelopen maanden volgens sommige ouders een negatieve klank hebben gekregen. Andere ouders vinden het echter zo'n grote prestatie dat de omstreden iatrosoof De Kok is verslagen, dat ze trots op de naam zijn gewor- den. Wees trots om een Honki Ponker te zijn, luidt het adagium. Ouders proberen nu om alle ou ders te overtuigen hun kind weer naar Honki Ponk te brengen. Maar sommigen hebben inmid- dels andere kinderopvang gevon- den en vinden dat Honki Ponk nog niet in rustig vaarwater is ge- komen. Zo moet er nog een op- volger worden gevonden voor de opgestapte directrice Van Wolfe- ren, die zich 26 jaar heeft ingezet om Honki Ponk vanaf de grond toe op te bouwen. Verder bestaan er bij bepaalde ouders nog steeds vraagtekens over de rol van de leidsters in het conflict. In het begin van de pro blemen leken sommige leidsters Van Wolferen te steunen. Andere leidsters onthielden zich van commentaar. Dat was ook nood- zakelijk, lichtte Anneke Lansber- gen namens de leidsters afgelo pen zondag tijdens een perscon- ferentie in de Blauwe Brug toe: „We hadden als leidsters een heel andere positie dan de ouders. Van Wolferen was onze werkgeefster. Vanaf de eerste dag van het con- flict hadden we echter hetzelfde doel als de ouders. Alleen, we konden dat toen niet naar buiten brengen." Ze zei ver der dat de invloed van de omstre den iatro soof De Kok 'mini- maal' is geweest, daarvoor was hij er te kort. Het nieuwe bestuur probeert nu Honki Ponk weer op de rails te krijgen. Afgesproken is dat Van Wolferen en De Bruin zich niet meer op de vestigingen van Hon ki Ponk zullen laten zien, om zo het vertrouwen onder de ouders te herwinnen. Van Wolferen heeft verder alle sleutels ingeleverd en bevindt zich nu - in de woorden van J. de Jong, voorzitter van het nieuwe bestuur- 'in de voorpost van definitief ontslag'. Van Wol feren heeft zich erbij neergelegd dat ze Honki Ponk voor- goed kwijt is, zei De Jong. De Jong ver- telde verder tijdens de pers- conferentie dat hij geen mededelingen kon doen over een mogelijke 'afkoopsom' van Van Wolferen. Hij zei verder dat hij niet de indruk heeft dat 'er sprake is van malversaties'. De Foto Roger van der Kraan Jong baseert dit op de eerste be- vindingen van advocaat Franken. De gemeente Schiedam had don- derdagmiddag nog beslag laten leggen op rekeningen van Honki Ponk, na meldingen dat Van Wolferen en De Bruin bij ver- scheidene bankfilialen waren ge- signaleerd. Vanavond houdt het nieuwe be stuur zijn eerste bestuursvergade- ring. Het bestuur probeert nu op korte termijn een directeur ad in terim te vinden. Er is nog geen profielschets gemaakt van deze directeur. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Met het opstap pen van M. van Wolferen en P. de Bruin als bestuurders van kinderdagverblijf Honki Ponk - afgelopen vrijdag- is een einde gekomen aan de nachtmerrie van menig ouder. Maar dat ging niet slag of stoot. Het werd een emotionele week vol spanningen die dinsdag begon met het ont slag van de leidsters nadat ze ge- weigerd hadden het oude be stuur te ondersteunen. Een chro- nologisch verslag van deze laat- ste week. Maandag 8 januri blijkt dat de ves tigingen van Honki Ponk nog steeds dicht zijn. De directrice heeft op de deur een mededeling gehangen dat Honki Ponk tot na- dere aankondiging gesloten blijft, omdat de ouders niet hebben ge- reageerd op een brief van Van Wolferen. Dinsdag 9 januari worden de meeste leidsters van de drie vesti gingen van Honki Ponk ontslagen door het bestuursduo Van Wolfe ren en De Bruin, ook zij hebben niet gereageerd op een brief van de directrice. Maar de tegenstanders ziiten ook niet stil; de pers en me dia worden gezocht. Donderdag dient het kort geding, aangespannen door de gezamelijke tegenstanders van de iatrosoof: de gemeente Schiedam (als huisbaas en subsidieverstrekker), de lande- lijke vereniging voor kinderdag- verblijven BOINK, de ziekenhui- zen (die kindplaatsen afneemt), de leidsters en zo'n 175 verontruste ouders. In het kort geding wordt geeist dat het bestuur drie nieuwe bestuursleden accepteert, voorge- dragen door de ouders en het per soneel. Verder moet het ontslag van de leidsters die de loyaliteits- Sigarenmagazijn van de Boor, Groeneiaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Maas Kadothiek Hoogstraat 168 verklaring aan Van Wolferen niet wilden ondertekenen, worden in- getrokken Op de Kop van Zuid kunnen be- zoekers de overvolle zalen niet meer in: zij moeten het geding in de perskamers volgen. Televisie- ploegen en fotografen verdringen zich ondertussen voor een mooi plaatje maar bestuurslid en advo caat De Bruin heeft bedongen dat hij en Olaf Janssen -een medestan- der van De Kok- niet mogen wor den gefilmd. Op de zitting verklaart De Bruin plotseling dat de opengevallen be- stuurplaatsen door medestanders van de iatrosofen worden bezet, waaronder Olaf Janssen, de partner van Van Wolferen, Gerard Beijn, en De Kok zelf. Vanaf de publieke tribune rollen de oh's en ah's van afschuw van de trappen. Weer zo'n doortrapte, slimme zet van 'die lui', zeggen ouders in koor. Inmiddels verdedigt De Bruin zichzelf en de iatrosofische peda- gogie door te stellen dat 'wij niet zijn op oorlog. We zoeken de strijd niet op. Maar we laten niet over ons heenlopen. Als we worden aangevallen, verdedigen wij ons'. Het is allemaaal een hetze van overspannen ouders gesteund door de gemeente, zegt hij. Einde be- toog. Om half twaalf hebben beide partijen hun zaak bepleit. Om half drie laat de gemeente Schiedam uit voorzorg beslag leg gen op de rekeningen van Honki Ponk omdat Van Wolferen en De Bruin gesignaleerd zijn bij diverse banken. Donderdagavond om iets over half vijf volgt de verlossende en verrassende uitspraak. Gejuich op de publieke tribune. Ouders en personeel krijgen hun gelijk. De drie bestuursleden van de ouders en personeel komen in plaats van de drie volgelingen van De Kok. Opluchting en vreugdetranen van ouders die -geen opvang- hun kin deren mee naar de zitting hadden genomen. Bovendien beveelt de rechter dat Honki Ponk weer ge- woon op maandag 15 januari om 7.30 uur open moet gaan. Advo caat De Bruin verlaat nors de zaal en weigert -zoals altijd- ieder com mentaar. Op vrijdag volgt koortsachtig overleg tussen de advocaat van de ouders en het zittende bestuur. Van Wolferen en De Bruin stellen de nieuwe bestuursleden aan, con form de uitspraak van de rechter: J. de Jong, PvdA bestuurder uit Schiedam, W. Roozenboom, advo caat en moeder van 'n kind op het kinderdagverblijf, en G. Bos, amb- tenaar burgerzaken en orthopeda- goog. Daarna stappen Van Wolfe ren en De Bruin op. Zaterdag staat er een verhuiswagen voor de deur van de hoofdvesti- ging. Van Wolferen laat compu ters, beeldschermen en printers overbrengen. Het nieuwe bestuur verschaft zon dag in de Blauwe Brug openheid van zaken. Het nieuwe bestuur met als voorzitter J. de Jong verklaart dat het bestuur alleen zal bestaan uit de nieuwe drie leden, in samen- Ambitieuze professionals (SPH, MWD, SPW e.a.) bellen nog vandaag 010 476 60 11 Stimulans Helpdesk Werk is gespecialiseerd in het werven en begeleiden van allochtone deskundigen. Foto Roger van der Kraan werking met de vertegenwoordi- gers van de ouders en het perso neel. Alleen advocaat Franken heeft gesproken met de ex-leden die verder geen verklaring willen geven. Maar de sleutels van de drie vestigingen zijn overgedragen. Maandagochtend gaat het dagver- blijf na zo'n dikke maand eindelijk weer open. Daar verschijnen weer de auto's en de moeders op de fiets met kinderen. De helft van de ou ders komt opdagen. Dinsdag wordt geprobeerd de wei- felende ouders over de streep te trekken. De rust bij Honki Ponk lijkt weer- gekeerd en de kinderen, ach die hebben er geen weet van. De ene lacht, en de ander zet het op een huilen want z'n moeder gaat wer- ken. SCHIEDAM - Bij ZOS-radio is zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur 'ZOS op zaterdag' te beluisteren. Dit programma is te beluisteren op kanaal 91.5 fm van het Schiedam- se kabelnet. Wie een verzoekplaat heeft of iemand de groeten wil doen, kan bellen met de studio van ZOS-Radio: 426 00 00. SCHIEDAM - Een nieuwe cursus 'Kennismaken met de computer' gaat maandag 19 februari van start in De Blauwe Brug. Stap voor stap worden de cursisten wegwijs ge maakt op de computer. De cursus- prijs is fl. 262,-, voor iedereen is een computer beschikbaar. SCHIEDAM - De Partij van de Ar- beid in Schiedam houdt zaterdag 20 januari de traditionele Boeren- koolmaaltijd in het Blaauw Huis aan de Lange Nieuwstraat 181b. Wethouder Groeneweg luidt met een toespraak het nieuwe jaar in. Aanvang is 13.00 uur. SCHIEDAM - De eerste les van de cursus Spaans gaat donderdag 25 januari van start in De Blauwe Brug. De cursus bestaat uit tien lessen en kost fl. 97,50. De boeken zijn niet bij de prijs inbegrepen. Voor inschrijving: 247 04 64. SCHIEDAM - In Klubhuis Zuid gaat woensdag 24 januari een cur sus Word voor gevorderden van start. Onder andere opmaakprofie- len, sjablonen, werken met figuren en pagina-indeling komen aan de orde. De cursus beslaat zes avon- den en kost fl. 230,- (en fl. 20,- voor boek). Aanmelden via num- mer 426 72 97. SCHIEDAM - De Stichting Ritme en Dans start dinsdag 23 een cur sus Ritme en Dans voor beginners en voor mensen die al een cursus gevolgd hebben. Deze lessen vin den plaats in Centrum Djoj aan de A. Duyklaan 5 in Rotterdam. Za terdag 17 februari wordt een work shop Soukous georganieerd in wijkcentrum Dreesplein van 14.00 tot 17.00 uur. Deze dansstijl komt voort uit de Congolese rumba. Op- geven en informatie via nummer 467 05 62. SCHIEDAM - Mannenkoor Or pheus treedt zaterdag 27 januari op in woon- en zorgcentrum Spaland. Aanvang is 14.00 uur en de entree vijf gulden. De Rijnmondband treedt zaterdag 24 februari op van af 14.00 uur. Ook hier is de entree vijf gulden. Dinsdag 23 januari wordt er een bingo georganieerd. SCHIEDAM - Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen zich in De Blauwe Brug oefenen in het maken van een toneelstukje, het zingen van een lied of maken van een dansje. Ze worden gecoacht door iemand die er kijk op heeft. De ac- tiviteit start woensdag 17 januari en wordt vervolgens iedere woens- dagmiddag van 13.00 tot 18.00 uur gehouden. Zaterdag 24 februari wordt er opgetreden. Voor meer informatie: 247 04 64. SCHIEDAM - In het Vlietland Ziekenhuis wordt maandag 22 ja nuari van 14.00 tot 16.00 uur een spreekuur gehouden voor mensen met chronische pijn. Bij de Stich ting Pijn/Hoop kunnen mensen te- recht die altijd pijn hebben. Infor matie is te verkrijgen naast het pa- tientenvoorlichtingsbureau in het ziekenhuis. SCHIEDAM - In het Vlietland Ziekenhuis vinden weer spreek- uren plaats voor en door patienten. Patienten en andere betrokkenen kunnen hier individueel en vrijblij- vend terecht voor informatie en het uitwisselen van ervaringen. Er is ook aandacht voor lotgenotencon- tact. Donderdag 18 januari is de nationale vereniging voor Fibro- myalgiepatienten aanwezig van 14.00 tot 16.00 uur en dinsdag 23 januari het Astma Fonds van 14.00 tot 16.00 uur. Donderdagochtend 25 januari van 10.00 tot 12.00 uur kan men terecht bij de Nederlandse Vereniging van Rugpatienten en 's middags van 14.00 tot 16.00 uur bij de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden. SCHIEDAM - De Geuzenpenning wordt dinsdag 13 maart uitgereikt aan het Europese Roma Rights Center en de Landelijke Sinti Or- ganisatie. Beide organisaties ko men op voor de rechten van de Sinti en de Roma. De penning wordt uitgereikt door prinses Mar- griet. Door de penning dit jaar aan de Roma- en Sintiorganisaties toe te kennen, probeert de Stichting Geu- zenverzet de strijd van de zigeu- ners tegen sluipende vormen van rassendiscriminatie te ondersteu nen. Tijdens de bijeenkomst in de Grote Kerk van Vlaardingen zal het woord onder andere door Wim Kok worden gevoerd. „De Roma en de Sinti blijven tot op heden de minst gei'ntegreerden en de meest vervolgde volkeren van Europa", schrijft Stichting Geuzenverzet in een verklaring. „Hun fundamentele mensenrech- ten worden bijna overal bedreigd. Hun situatie is vooral schrijnend in het voormalige Oostblok, waar zij vaak slachtoffer zijn van racistisch geweld." SCHIEDAM - Marjo Vliegenthart, staatssecretaris van Volksgezond- heid, Welzijn en Sport, bezoekt vandaag de Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord. Na een filmopname spreekt zij met een aantal leden van het manage- mentsteam, teamhoofden en mede- werkers uit de wijk. Het gesprek gaat onder andere over het imago van de thuiszorg, de problemen op de arbeidsmarkt en de lange wachtlijsten. Zaterdag geprobeerd een cd te kopen in Schiedam. Onbegonnen werk. Twee cd-zaken in het centrum, weinig keuze, en schreeuwend duur. Ik wil voor een nieuwe cd geen 47 gulden-nog wat betalen, ook niet voor de nieuwste van Fatboy Slim, bekijk het. Koop hem volgende week wel voor 34,95 in Rotterdam, dacht ik. Ik Hep dus door. Kwam toevallig langs een tweedehandszaak, even voorbij het muse um, net voor het Paard. Was eigenlijk de eerste keer dat ik'm zag. Ging naar binnen. Heerlijk: oude platen. Rijen en rijen dik. Vinyl, schitterende hoezen. Vroeger was ik een fanatieke Simple Minds- fan: alles verzamelde ik van Kerr en Co. De eerste singles, Life in a Day en Chelsea Girl -ik heb ze nog ergens Hggen- Changeling en I Travel met die fantastisch beat. Ik keek automatisch eerst bij de S, om te zien of er nog wat van The Simple Minds tussen zat. Een soort insHnctreactie vanuit mijn jeugd, denk ik. Stom natuurlijk, want alles voor 1985 heb ik alja- ren. En alles wat na Sparkle in the Rain kwam heb ik nooit willen verzamelen. Sanctify yourself: afschuwelijk, om nog maar te zwij- gen van dat slijmnummer Let there be love. Yek! Terecht dat ze ge- dropt zijn door hun laatsteplatenmaatschappij. Kerr schijnt nu een sushibar in Glasgow te exploiteren, echt waar. En toen bij de singles diepte ik de ene na de andere leuke plaat op. The O-Jays (Use ta be my girl), twee ouwetjes van The Jacksons, en e'en van de eerste (zo niet: de eersterapsingles, Rapper's Delight van The SugarhiU Gang ('the hip, hop, the hipper hipper...'). Uit jeugdsentiment ook nog Super Freak gekocht van Rick James, en nog getwijfeld over de aankoop van de titelmuziek van Sandokan, die piratenserie eind jaren zeventig. Toch maar laten liggen. Dan zje ik The Caravan of Love, van The Housemartins, eind jaren tachtig. The Housemartins? Zat daar niet ene Norman Cook in? En zit hij nu niet achter Fatboy Slim De cirkel was rond. Tijd om naar huis te gaan. Voor vijf gulden vijf fantastische singles gekocht. Keurig verpakt in een plastic tas. Toch nog leak gewinkeld in de Hoogstraat. Graag nog wat meer tweedehandszaken in de Hoog straat, dank u. Kan het Centrummanagement misschien zijn me- ning bijstellen? Jalmar Teunissen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3