maasstad ©DUO®® nUcfOfji Meer aandacht voor onthaasten en relaxen met nadruk op loungen thuis 70 jaar maatwerk! La Fiamma wint advertentie- wedstrijd oktober woonmaand I ComfortHuys Soberheid troef op Internationale Meubelbeurs Keulen shoppin 9 LAGERWAARD shopping HNi3L Voor onze fauteuils moet u eens echt goed gaan zitten Onthaasten, relaxen, comfort in combinatie met functiona- liteit; dat zijn de onderwer- pen waarop door meubelont- werpers internationaal merk- baar creatief en doordacht is ingespeeld. Vorig jaar werd de trend van het loungen en 'clubben' - de op voornoem- de aspecten toegespitste woonstijl - al voorzichtig in- gezet. Dit jaar blijken vrijwel alle meubelexposanten voor- noemde elementen te hebben aangegrepen met het doel de- ze samen te brengen in een nieuw concept, waarbij de as pecten design, comfort en functionaliteit tot een geheel zijn gesmeed. Een omvang- rijke collectie op het thuis loungen gerichte meubelen, was onder (heel veel) meer te bewonderen tijdens de vorige week gehouden 77e Interna tionale Meubelbeurs Keulen. Opvallend ontbraken deze keer de avant gardistische ontwerpen. CAPELLE - Eind vorig jaar schreef Maasstad Weekbla- den een prijsvraag uit in het kader van de Woonmaand. Lezers kozen de mooiste ad- vertentie en konden daarmee een aardig bedrag winnen, te besteden in de meubelzaak, waarvan de advertentie als beste werd beschouwd. On- langs was in deze krant al te lezen wie de gelukkigen zijn geworden. De winnaar van de eerste prijs, mevrouw I. Van Vondel uit Rotterdam, koos de advertentie van meu belzaak La Fiamma in Capel le aan den IJssel, vanwege de eenvoud en klasse. Een me- dewerker van Maasstad Weekbladen overhandigde haar in La Fiamma een waar- decheque van 1500 gulden. A v Kom ook eens zo'n heerlijke ComfortHuys fauteuil proberen. Hartelijk welkom. thuisg c comfortabelenopmaatwonen Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. "Dat hadden we eerder moeten doen" horen we dikwijls. En als u het zitcomfort voelt van onze fauteuils, zult u het daarmee eens zijn. Heerlijk comfortabel zitten. Volledig aanpas- baar en instelbaar. Zo krijgt uw rug echt de juiste ondersteuning. §S8P® Woensdag 24januari 2001 Redactie: Berrie Laros \l t \J f Telefoon: 010-4004427 \j\J cx64 door Berrie Laros foto's KolnMesse Verdeeld over een oppervlakte ter grootte van ruim veertien voetbalvelden presenteerden ruim zestienhonderd fabrikan- ten uit 49 landen hun nieuwste collectie meubelen en verlich- ting. Meubelinkopers uit alle we- relddelen kwamen naar Keulen om de nieuwe, toonaangevende trends en designs te bewonderen, hun inkoopkeuze te bepalen en bestellingen te plaatsen. De con- sument krijgt de nieuwe collectie Rondere vormen in warm gekleurde, aaibare stoffen zijn in combinatie met koele, lichte tinten sfeerbepalend. over enkele maanden te zien, veelal tijdens de Paasshows die jaarlijks door alle gerenom- meerde meubelzaken worden ge- organiseerd. Bleef design voorheen exclusief en voorbehouden aan beroemde fa- brikanten en dure meubelontwer- pen, tegenwoordig lijkt design een algemeen goed te worden. Sober heid, in vormen die iets ronder worden, en minimalisme zijn ge- handhaafd. Contrastrijke en con tra versiele ontwerpen strijden daarentegen om de hoogste eer. Vrijwel alle fabrikanten komen met multifunctionele designmeu- belen, veelal bekleed met leer. Veel aandacht is er dit seizoen voor glanzende en zachte, aaibare stoffen. Echte en imitatie huiden blijven actueel. Opvallend is het kleurgebruik. Aubergine in combi natie met grijstinten, lila, paars, compleet. Soms zijn de zittingen dankzij een speciaal mechanisme dieper of korter te maken. Op die manier wordt de persoonlijke opti- male 'zit' verkregen. Het summum van gemak bieden de ontwerpen waarbij het, door een in de (relax) fauteuil aangebracht elektromotor- geheel vormt. De vroeger zo popu late divan of sofa is terug in de huiskamer. Ook de retrotrend - in- vloeden uit de jaren zestig en ze- ventig - blijft terugkomen in de meubelontwerpen. De slaapkamer wordt voorzien van super de luxe, comfortabele en multifunctionele bedden, hier en daar weer opgemaakt zoals vroe ger met lakens en dekens en afge- dekt met een decoratieve, van luxe stoffen vervaardigde sprei. Matras- sen liggen op grote, lage plateaus met voldoende randruimte om random de matras van alles neer te zetten. Overigens worden bedden steeds multifunctioneler. Ze zijn in alle gewenste standen te zetten en worden steeds lichter. De nieuwste wandmeubelcombi- naties hebben behalve een tv- en videoruimte een speciale, afsluit- bare ruimte voor het werken aan de computer. De wandmeubels zijn breed, veelal laag en verrijdbaar, uitgevoerd in combinaties van blank hout met glas, of hoogglans MDF met (mat)glas, al of niet af- gewerkt met metalen sierrandjes. Knopjes ontbreken op de kasten, maar slechts een druk op het deur- tje is voldoende om het vanzelf te laten open gaan. De beurs toonde een scala aan moderne en klassieke wandmeubelen die de gehele au dio-, video-, tv- en computerappa- ratuur stijlvol opbergt en daarnaast de benodigde bergruimte biedt voor bijvoorbeeld boeken, servies- goed of andere spullen. Opvallend is de mix van materialen. Hoog glans kunststof, hout in alle soor- ten en tinten, glas, aluminium, roestvrij staal en bijzetmeubelen van gevlochten meer of minder grof staaldraad. De krakjes zijn weer terug. Ze zijn in hoogte ver- stel- en/of stapelbaar en veelal als bijzettafeltje te gebruiken. De huiskamer mag dan meer als Gemak en comfort ten top in een elektrisch, soms zelfs verrijdbare relaxfauteuil. adverteren? telefoon: 010-4004463 New Sity staat voor maatwerk. Wat uw persoonlijke voorkeur ook mag zijn, het hele assortiment wordt aan uw wensen aangepast. Lagerwaard Design legt u - onder het genot van een kopje koffie - graag alle mogelijkheden uit. perfect zitcomfort elke gewenste zithoogte instelbare zitdiepte vaste of fosse kussens in stof of leder diverse rughoogten 9 types armleuningen fraaie vormen solide kwaliteit verrassende prijs. Tel010-4507466 LJeSigfl Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artilort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, FJennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, bDB Design, de Sede, Young International, Wittman. Een multifunctioneel bed, model Grandlit, van Fredericia Furniture. Het ontwerp is van Hans Sandgren Jakobsen. Saskia de Ridder, eigenaresse van La Fiamma, is vanzelfsprekend verguld met dit compliment. „Ik denk dat het te maken heeft met ons mooie logo", vertelt zij. „Vrienden met een reclamebureau hebben dat voor me ontworpen en ik ben er nog steeds heel blij mee. Dat logo komt steeds weer terug in onze advertenties." Eenvoud en klasse typeren ook de collectie van La Fiamma. „We ver- kopen heel bijzondere meubels, die net even anders zijn. Zo heb ben we bijvoorbeeld erg comforta bele banken van Prima Casa. Ik -» f Winnares mevrouw I. van Vondel krijgt een cheque van 1500 gulden aangeboden door Maasstadmedewerker John de Rot, Saskia de Ridder van La Fiamma kreeg een fleurige ruiker. heb getracht net iets anders in huis te hebben dan andere meubelza ken. Iedereen heeft tegenwoordig koloniale spullen. Ik woon zelf in Antwerpen en ik ken daar een man uit India, die hele mooie meubels maakt. Daar haal ik dan een prach- tige kast weg. Overigens heb ik nooit meer dan een of twee dezelf- de meubelstukken in de winkel. Weg is weg en de klant heeft iets bijzonders." La Fiamma verkoopt niet alleen prachtige banken en andere meu belstukken, ook bijzondere lampen en woonaccessoires behoren tot de steeds wisselende collectie. „La Fiamma is eigenlijk een verleng- stuk van mijn winkel Saskado's op de Koperwiek: Op dit moment ver- kopen we allerlei spullen gemaakt van zilvertin. Dat is tin, maar dan zo gepolijst, dat het heel mooi gaat glimmen. Het ziet er net zo mooi uit als zilver, maar je hoeft het nooit meer te poetsen. We hebben ook bestek van zilvertin. Verder hebben we veel plaids en kussens in allerlei maten. Ook de sisalkle- den met prachtige leren borders er- omheen vallen goed in de smaak." Meubelzaak La Fiamma is te vin- den aan de Bermweg in Capelle aan den IJssel, als onderdeel van Winkelcentrum De Luifel. „Klan- ten zeggen vaak, dat ze overal al zijn geweest, maar pas bij La Fiamma vinden wat ze zoeken. Dat vind ik natuurlijk erg leuk om te horen," zegt een enthousiaste Sas kia. „We verkopen goede spullen en qua prijs zitten we er net tussen- in. Voor dat geld heb je dan wel iets heel bijzonders in huis!" fuchsia, olijfgroen, oranje/rood en brique tinten. Tegen koele tinten zoals roomwit, parelgrijze of op grijs beton lijkende wanden en vloeren, en op hoogpolige tapijten komen die gewaagde kleurcombi- naties zeer verfijnd en stijlvol tot hun recht komen. Veel bekijks oogstten de relaxfeauteuils en - banken met naar hoog en laag ver- stelbare poten en in elke richting verstelbare arm- en rugleuningen, waardoor een bank in een handom- draai een comfortabele ligfunctie krijgt. Een ernaast geplaatste, gro- tere hooker dient tevens als 'sal on - tafel' en maakt het relaxcomfort tje, mogelijk is in de op wieltjes uitgevoerde (draai)fauteuil door het woonvertrek te rijden. Het loungen mag dan met strak, modeme of futuristisch uitgevoer de relaxbanken, -fauteuils en op de grand liggende leefkussens in het oog springen, ook het in elkaar overlopen van woon- en slaapver- trek lijkt voorzichtig een nieuwe trend te worden. Wanden en deu- ren verdwijnen of worden inklap- baar, verrijd- of inschuifbaar, zo- dat desgewenst een grote doorlo- pende leefruimte gecreeerd wordt die qua stijl, kleur en inrichting een adverteren? telefoon: 010-4004463 werkruimte gaan dienen, op de werkvloer ontstaat daarentegen aandacht voor het relaxen. Speci aal voor dit doel heeft Auping een uiterst luxe, multifunctioneel re- laxbed voor op kantoor ontwik- keld. Het is een bed waarop je niet slaapt, maar onthaast. Deze op loungen gerichte bank is in een handomdraai te veranderen in een relaxbank of, met meer kussens op de grond, tot een ligeiland te vormen. De beurs bood overigens een keur aan stijlvolle accessoires en even functionele als schitterende high tech verlichting. Een impressie van wat er op dat gebied trendy en ge- boden is, geven wij in het eerst ko- mende Woonjournaal (7 februari) in deze krant. Onthaasten op grondkussens in gewaagde kleurencombinaties.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 13