maasstad Vorstelijk verblijven in Preston Palace Wandelen en tochten maken in de omgeving Barretjes en terrasjes met een typisch eigen sfeertie Iiisypjpi CX44 Op de plekken waar ooit een blindedarm- of andere operatie werd verricht, heffen honderden gasten nu dagelijks hun glas met inhoud naar keuze Pnkken gebeurt er nog steeds. Maar niet meer met een injectienaald in een gevoelig lichaamsdeel. Wel met een vork in een malse biefstuk of in een ander heerlijk vleesgerecht. Liefdevolle verpleging heeft er plaatsgemaakt voor een vorstelijke verzorging. Witte doktersjassen en kraakhel- dere verpleegstersschorten zijn ingeruild voor een smaakvolle outfit in doorgaans zwart en wit. Pijn en verdriet zijn ingewisseld voor vertier! Barstraat Buffetten Voormalig ziekenhuis omgebouwd tot sfeervol hotel en vermaakcentrum De entree van Preston Palace met een dee! van de oostvleugel van het hotelgedeelte. De vijver met beelden bij de ingang van Preston Palace met op de achtergrond de westvleugel van het hotelcomplex. In het voormalige gemeentelijk zieken huis van Almelo komen uitsluitend nog 'patienten' over de vloer, die gebukt gaan onder een plezierig vakantie- en ver- maakvirus. Jaarlijks zijn dat er tiendui- zenden, maar daar merk je als 'mede-pati- ent' vrijwel niets van. Dat komt door de bijzondere metamorfose die het zieken huis heeft ondergaan. Het was er een, die in Nederland geen spiegelbeeld heeft. Preston Palace, want zo heet het hotel en vermaakcentrum, is een begrip, zowel in binnen- als buitenland. Het was onderne- mer Hennie van der Most uit het Overijs- selse Slagharen die destijds 'wel brood' zag in het geknikte ziekenhuispand van vier etages en de barakken op de begane grond. Stukje bij beetje liet hij het com plex aan de rand van de bebouwde kom van Almelo verbouwen en inrichten tot een uniek hotel met tal van mogelijkhe- den voor vertier. De nieuwste aanwinsten op het complex worden een tennishal en een zonneserre op de begane grond aan de voorzijde van het hoofdgebouw. Deze zijn in aanbouw. Van der Most verkreeg eveneens bekendheid vanwege zijn suc- cesformule kinderspeelparadijs Speelstad Oranje te Beilen (in de voormalige aard- Tekst en foto's: Elisabeth Schop appelfabriek kreeg een omvangrijke ker- misattractiepark gestalte met onder meer slaapzalen voor meerdaagse schoolreis- jes), de Piri-Piri kiprestaurants in het oos- ten van Nederland, het hotel-, vakantie- en congrescentrum De Bonte Wever (een voormalige weverij) te Slagharen en in het Duitse Kalkar het hotel- en uitgaans- centrum Kernwasser Wonderland. Pres ton Palace is, volgens duizenden positie- ve reacties, de topattractie van Van der Most. Het centrum beschikt bijvoorbeeld over een subtropisch zwemparadijs in Polynesische sfeer met sauna, stoombad, fitnessruimte, zonnehemels in sfeervolle grotten, vier bubbelbaden met elk een an dere temperatuur en een touwbrug dwars over het bassin. Onder een ruime sterren- hemel zwemt de gast van de ene tropi- Midgetgolf is een van de mogelijkheden tot vermaak in Preston Palace. (Foto: Preston Palace) De bosrijke omgeving van Almelo geldt als prachtig en oogt ongerept. Het is mogelijk wandel- en andere tochten te maken vanuit Preston Pala ce. Hiervoor zijn routes verkrijgbaar bij de dames van de toeristische balie. Wat zij niet weten te vertellen over de omgeving en de mogelijkheden, dat is te verwaarlozen en het vertellen ook niet waard. Preston Palace kent veel vaste fietsgas- ten. Zij maken gebruik van een speciaal fietsarrangement, dat hen drie dagen ach- tereen over een afstand van zo'n vijftig kilometer door de omgeving stuurt over een uitgekiende en telkens andere fraaie route. Een fiets van huis meenemen is niet nodig. Deze staat gereed (trouwens voor alle gasten van Preston Palace voor 10 gulden per dag) en wordt op de per- soonlijke maat afgesteld. De route staat punt voor punt en in letters van groot for- maat afgedrukt op een goed hanteerbare lijst. Eten en drinken krijgen de gasten's morgens mee voor die gevallen waar on- derweg geen bezoek aan een (vooraf door Preston Palace gereserveerd) restau rant in de route is opgenomen.„Wij gaan voor het vierde jaar deze zomer in Pres ton Palace fietsen", vertelde enige maan- den geleden de 12-jarige Ilona van der Vlies uit Hoogvliet. „Ik mag al jaren re- gelmatig mee met mijn grootouders. Zij zijn al 35 keer in Preston Palace geweest en ik al zestien keer." De overgrootmoe- der van Ilona, M. Schop-Leentvaar, vier de ersamen met kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen haar 75ste ver- jaardag. „Mijn kinderen hebben dit feest aangeboden. Heerlijk, thuis geeft het geen rommel en ik geniet tegelijk van een korte vakantie. Op mijn kamer trof ik een heerlijke fles wijn aan. Daarnaast kwam gastvrouw Annie Nibourg namens perso- neel en directie gelukwensen overbren- gen. Het nagerecht werd met vuurwerk opgediend. Dat is nu juist zo menselijk van Preston. Je bent geen nummer, maar je bent wie je bent en zo word je ook be- handeld. Het is de derde keer dat ik hier ben. Ik hoop zeker nog een aantal keer te- rug te komen.'Naast wandelen en fietsen kan, via interventie van de toeristische balie worden meegedaan aan een huifkar- tocht onder begeleiding, maar desge- wenst kunnen belangstellenden ook zelf- standig met paard/pony en wagen een route door de bosrijke omgeving afleg- gen. lets verderop, en daar is een auto voor nodig, liggen op respectievelijk 35 en 40 kilometer afstand de attractiepar- ken Slagharen en Hellendoorn. Voor mensen die liever een cultureel pad be- wandelen, zijn er in de omgeving tal van musea, kaasboerderijen of tuincentra die op bijzondere wijze zijn ingericht. Preston Palace is gevestigd aan de Laan van Iserlohn 1, 7607 PT Almelo. Het centrale informatienummer is 0546-542121. Op verzoek wordt een uitgebreide folder met de mogelijkhe den en een prijslijst toegezonden. sche jungleverrassing naar de andere. Wildwaterkreken, palmbomen, apen- en vogelgeluiden, een kletterende waterval en zelfs een donderende vulkaanuitbar- sting gekoppeld aan een tropische regen- bui, maken het bezoek aan het zwempa radijs tot een onvergetelijke ervaring. Veertien uur per dag is het beschikbaar voor de Prestongasten. Natuurlijk hebben Van der Most en zijn medewerkers ook aan kinderen gedacht. Zij spetteren en spelen in een verwarmd kinderbad met random het bassin komische aapjes die hen, weliswaar versteend, toelachen. Her en der kan men gebruikmaken van kin- derboxen. Ook is er een ruimte aanwezig voor het verschonen van de baby. Naast de recreatieve sauna kent het Polynesi sche zwemparadijs een professionele sauna. Het verblijf in het zwembad en het gebruik van alle andere faciliteiten zitten verpakt in de bijzondere boekingsformu- le, die waarschijnlijk nergens ter wereld wordt toegepast. Bij Preston Palace be- taalt de gast niet voor wat hij eet of drinkt, maar voor de lengte van het ver blijf. Expliciet betekent dit vrij eten en drinken gedurende de vooraf afgespro- ken verblijfsduur (die desgewenst te ver- vroegen/verlengen is tegen betaling van vijf gulden per uur per persoon) en met voile teugen genieten van alle faciliteiten die het centrum biedt voor elke leeftijds- categorie. Preston Palace, waar het overgrote deel van de bijna vierhonderd personeelsleden voor de gasten onzichtbaar werkzaam is, biedt tal van arrangementen. Niet alleen voor echtparen, maar ook voor verenigin- gen, bedrijven die een congres of anders- zins willen houden of voor familiefees- ten. Elk arrangement heeft een eigen prijskaartje. Door de enorme belangstel- ling geldt tijdig informeren en reserveren als een aanbeveling. Om een prijsindica- tie te geven: wie bijvoorbeeld een mid week (twee overnachtingen) boekt, be- taalt hiervoor 295 gulden per persoon. Senioren (50+) betalen in zo'n geval 55 gulden per persoon minder. Voor een ar rangement van deze duur checkt men in op bijvoorbeeld maandag om 15.00 uur en vertrekt op woensdag voor 11.00 uur. In de boeking zit alles inbegrepen gedu rende de duur van het verblijf (kamer, ge bruik faciliteiten, ontbijt, lunch, diner, al le drankjes in de barruimten en ook tij- dens het tafelen. De portemonnee kan ei- genlijk thuisblijven. Deze is natuurlijk wel nodig voor het kopen van bijvoor beeld een krant of een leuk souvenir in de rijk gesorteerde Prestonwinkel. Preston Palace heeft dagelijks zo'n zes- honderd gasten over de vloer. Door de omvang en bijzondere inrichting van het vrijwel geheel overdekte complex, het is naar schatting zo'n vijftig hecta re groot, merk je dit nauwelijks. Par- keren geschiedt binnen de hekken van het eigen terrein, zowel voor personen- wagens als voor autobussen. Preston Palace is rolstoelvriendelijk met in de ontvangsthal, waarin ook het cen trale trappenhuis is gelegen, drie liften naar de bovenliggende verdiepingen. In het centrale restaurant is roken niet toege- staan. Opsteken mag weer wel in andere gedeelten, waaronder het centrale terras en de barstraat. Het hotelgedeelte telt 270 kamers met telefoon (de gesprekskosten dient men te betalen bij inleveren van de sleutel), tv (tegen borg is een afstandbe- diening beschikbaar), een degelijke in richting met zitje, kledingkast en toiletta- fel. Uiteraard heeft elke kamer een bad- kamer met douche en toilet. Bijzonder zijn het Oosters Specialiteiten Restaurant of de Bistro. Indien vooraf gereserveerd kunnen gasten hier a la carte dineren. De bediening geschiedt aan tafel. Hiervoor geldt wel een toeslag van respectievelijk tien of twintig gulden per persoon. Eigenlijk is het onvoorstelbaar wat er al- lemaal in Preston Palace te beleven valt. De barretjes en terrasjes bieden een eigen sfeer, die de keuze om er neer te strijken moeilijk maakt. De voormalige polikli- niek van het ziekenhuis heeft een inrich ting gekregen als barstraat, waarvan de gevelbebouwing bijzonder is. De Scheepsbar bevindt zich in een nage- bouwd galjoen, compleet met patrijs- poorten en met een bar in de vorm van een schip. „Een uniek concept," bena- drukte Rotterdammer Theo van Rijswijk tijdens zijn vierde bezoek in drie jaar aan Preston Palace. De eigenaar van cafe Verschoor in Delfshaven loopt rond met het plan een soortgelijk Scheepsbar-eta- blissement te bouwen in zijn woonplaats in de omgeving van de Voor- of Achter- haven. Over zijn regelmatige bezoek aan Preston Palace: „Joke, mijn vrouw, en ik hebben een druk leven. Daarom reizen we af en toe graag af naar Almelo. Tij dens die paar dagen Preston doen we veel nieuwe energie op, zijn we er voor even helemaal uit."In de barstraat bevinden zich voorts een Engelse Pub, een Bierstube, de Pianobar en het Bruin Cafe. Elke bar heeft een eigen typisch interieur, sfeer en muziek. De Scheepsbar en het Bruin Cafe kenmerken zich vooral door de muziek die daarbij past en die onon- derbroken uit de speakers schalt en altijd weer zorgt voor een ongedwongen sa- menzang. Een bijna vast gegeven is dat geen enkele gast neerkijkt op een onge- vuld glas. Voor het vullen zorgen barkee pers als de drie He's (Hein, Heike, Henk) Richard, Berryll en tal van andere perso neelsleden die nadrukkelijk als taak heb ben het vermaken en ten dienste staan van de gasten. Overigens is de eerste bar pas om 17.00 uur toegankelijk. De koks van Preston Palace verstaan hun vak. Dit blijkt uit de kwalitatief prima en uitgebreide buffetten die in het restaurant staan uitgestald voor zowel ontbijt, lunch als het diner, 's Middags staat vanaf 15.00 uur een soep- en saladebuffet ge- parkeerd op het centraal terras. Bittergar- nituur komt langs tijdens het borreluur. Wie na het opscheppen van de rijkelijk gevulde buffetten nog honger heeft, kan omstreeks 22.00 uur nog terecht voor een snack, waarna het een half uur later nog smullen is van lekkere hapjes die op schalen van hand tot hand gaan. Om het nog maar eens te benadrukken: dit is alle- maal bij de prijs inbegrepen. De serveer- tijd van de hapjes in de avond is mede af- gestemd op het uitgaan van de bioscoop, want ook die is aanwezig in Preston Pala ce. Het is zelfs mogelijk tijdens het bekij- ken van de (altijd recente) speelfilm een drankje te bestellen. De drank en het filmbezoek zijn inbegrepen in het arran gement. Voor de kleinere gasten is dage lijks de speel-o-theek geopend met een luchtkussen, een zandbakgrot, een bal- lenbak en verschillende klim- en klauter- attributen. Naar believen krijgen de kin deren op woensdag- en vrijdagmiddag poffertjes of patat voorgezet en kunnen ze zich laten schminken. Preston Palace beschikt voorts over een biljart— en snoo- kerzaal, midgetgolfbaan, een tv-room met een superscherm, bowling- en kegel- banen en ruimten voor sjoelen of tafel- tennissen. Wie rustig wil zitten, kan naar de koffiecorner. Naar believen mag de gast zelf koffie of thee inschenken en naar keuze gebak consumeren. Los van het amusement in de barstraat, kunnen liefhebbers 's avonds in een van de feest- zalen dansen op live-muziek, meedoen aan karaoke of proberen de klompendans onder de knie te krijgen met hulp van een lokale dansgroep in klederdracht. Verve- len hoeft niemand zich, overdag al even- min als er behoefte is aan het strekken van de benen. Het winkel- en stadshart van Almelo ligt op ongeveer twintig minuten wandelen van Preston Palace. Het is een winkelcen- trum waar het jachtige leven uit de Rand- stad nog niet lijkt doorgedrongen. Vrien- delijkheid is er een lijfregel. Op straat groet men elkaar bij het passeren, ook die 'vreemdeling' uit Rotterdam. En., er wordt nog geluisterd naar het gezag. In het voetgangersgebied gaat de fiets aan de hand mee. Een van de drie 'Ha's'in dit geval Hein achterde tap van de Scheepbar, een van de vijf typische etablissementen in de barstraat van Preston Palace. Een van de vele zitjes door het gehele complex heen; in dit geval een buitenterras in westernsfeer.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 33