zuldplcln zuidplcin Ook voor vakantie moet u op't Zuidplein zijn Koopzondag Dit zijn de 158! winkels Herenafdeling hero pent op 23 februari D-reizen is verhuisd! Hans Baaij: al 25 jaar in't vak 'Ik probeer mensen stil te laten staan' Evenementenagenda Wat vinden de winkelaars van het winkelcentrum? De eerstvolgende koopzondag is op zondag 4 februari. Winkelcentrum Zuidplein is dan geopend van 12.00 tot 17.00. WINKELCENTRUM ZUIDPLEIN - De herenafde- ling van De Jong Mode wordt momenteel verbouwd. Terwijl de damesafdeling bo- ven gewoon open is, wordt beneden hard gewerkt aan een spektaculaire nieuwe in- richting. Heel speciaal wordt daarbij de lift die klanten tus- sen de heren- en damesafde ling gaat vervoeren. De Jong Mode wordt daarmee de eer ste winkel in winkelcentrum Zuidplein die de beschikking heeft over een eigen lift. ModeCard Voorjaarscollectie ZUIDPLEIN - Zin in een wintersportvakantie? Of hebt u al een bestemming in ge- dachten voor de komende zo- mermaanden? D-reizen is zo'n winkel die uw vakantie- dromen waar kan maken. En uiteraard is er ook een vesti- ging van D-reizen in winkel centrum Zuidplein, een spik- splinternieuwe zelfs. ZUIDPLEIN - In het eerste weekend van februari zal hij het publiek in winkelcentrum Zuidplein vermaken: Hans Baaij. Deze ras-muzikant zit al 25 jaar in het vak en heeft de beschikking over een uit- gebreid repertoire. En daar kan het publiek in winkelcen trum Zuidplein straks twee dagen van meegenieten! Magic Mountains Gezellig Zaterdag 3 en (koop)zondag 4 februari: ZUIDPLEIN - Er wordt nog hard gewerkt, maar tegelij- kertijd zijn steeds meer win kels in winkelcentrum Zuid plein al af. Hoe ervaren de winkelaars in Zuidplein het zich vernieuwende winkel centrum eigenlijk? Wat vin den ze mooi en wat missen ze nog? Een rondje winkelpu- bliek maakt duidelijk wat de gebruikers van het winkel centrum vinden. r" Aktie Sport Albert Heijn Amici Damesmode Amici Herenmode Artisjok Arty Au Gout Exclusif Baby Gift Shop Bakker Bart Bart Smit Bel Company Benelli Juweliers Bijbelkiosk Bloemenland Blokker Bluetiek-in Boekenvoordeel Bo's Boterham Express Box Fashion Bram Ladage Brantano Schoenen Bristol Bruna Burger King C&A Chinese Kunstartikelen Clubcenter/ECI Cool Cat Cool Cat Junior Cosmo Hairstyling Coster Crums Crams II D&F D-Reizen Day-Fashion Delifrance De Snor Damesmode Dixons Dixtone Douglas Duifhuizen Lederwaren E-Plaza Etos Eurotrade Horloges Footlocker Foto Hartman Free Record Shop Gall Gall Hakky Bar Hans Anders Van Haren Hema Hennes Mauritz V/d Heuvel Verlichting Holland International Hoyng Het Huis Rinck Hiinkemoller Ici Paris XL Indo-Menu Italia Leder Mode It's Jens Mode De Jong Mode De Jong Tours Kan Mode Kinorama Klootwijk Knaakland Kruidvat Kwantum La Boca 1 Lady Sting Van Leest CD's Lektuurshop Populair Levi's Store Libertel City Point Lipstick Livera Lucky Gifts Luigi Lucardi Manfield Marca Matson MBC Sport Mc Donalds Megapool Miss Etam Moda di Domani Morena Byoux Moto M&S Mode M&W Peters Optiek Artistiek Papirette Pearle Express Peek Cloppenburg Perry Sport Picobello Prenatal Primafoon Printhouse Promiss Prontophot Postbank Hypotheken Postkantoor Radio Modern Restaurant Van Dijk Restaurant Zuidplein Riroy Bonbons Rijwielstalling/Fietsshop Roobol Royal Albert Shop Saja Boetiek Scapino De Schoenenreus Schoenkampioen Seen in Vogue Shoe Factory Siebel Juweliers Space Ledermode Spijker Sportshop Chabot Steps Take Five Team Kapsalon The Phone House Tjin Toys 'R Us Trekpleister Tuin van Zuidplein Twinkle Juweliers Verhage Fast Food Vroom Dreesmann WE Wonder Woman Xenos Young Gear Van Zanten Zeeman Van Zummeren De Jong Mode binnenkort eerste winkel met een lift De Jong Mode is een typisch Rot- terdamse modewinkel en bestaat al sinds 1860. Inmiddels voert de vierde generatie van de familie de leiding over het bedrijf. Van de drie bij het bedrijf betrokken fami- lieleden is Herman De Jong de ver- koopdirecteur. Hij kijkt uit naar het moment waarop de nieuwe heren- mode-afdeling, compleet met lift, klaar is. „Een lift is in het winkel centrum bijna niet mogelijk omdat er meestal een machinekamer on- der zit en we hier dan in de par- keergarage terecht komen". legt de Jong uit. Er bleek echter ook een lift te bestaan die geen machi nekamer aan de onderkant heeft en zo'n lift wordt nu bij De Jong Mo de ingebouwd. „En daar zijn we heel groos op", glundert De Jong. Inmiddels hebben nog wel vier of vijf winkels zo'n lift besteld, maar wij hebben straks de eerste." Los van de primeur is de lift na- tuurlijk vooral bedoeld om het de klanten van De Jong gemakkelij- ker te maken. Voor oudere klanten wordt de damesafdeling straks veel toegankelijker. Intussen ziet de herenafdeling er nog wat kaal uit, maar dat zal heel snel veranderen. „We liggen prima op schema. De lift wordt binnen kort geleverd en op 23 februari gaan we echt open. Dat moet ook wel, want kort daarna hebben we onze voorjaarmodeshow al weer. Dan is het altijd heel erg druk, daar komen wel honderden klanten op af." Veel van die klanten hebben zich bij De Jong Mode laten registreren In het assortment van De Jong is zowel trendy als traditionelere kleding te vinden. voor een ModeCard, een van de manieren waarop De Jong klanten aan zich bindt. Wie eenmaal over een (gratis) ModeCard beschikt, krijgt twee keer per jaar een uitno- diging voor een modeshow en spaart via zijn aankopen een bo- nuskorting bij elkaar. Ook wordt een ModeCardhouder op de hoog- te gehouden van acties en aanbie dingen en kan in de winkel van een gratis kopje koffte worden geno- ten. De Jong Mode is qua aanbod en prijsklasse sterk in het middenseg- ment. 'Met uitschieters naar boven en aanbiedingen naar beneden', zoals De Jong het uitdrukt. In het assortiment kunt u zowel trendy als traditionelere kleding vinden. De Jong Mode richt zich met haar aanbod niet op jongeren, maar juist op de wat oudere klanten. Zoals gezegd nadert de vootjaarscollec- tie de komende weken al weer, ook al heerst de winter voorlopig nog. „Maar mooie mode is nooit vroeg genoeg", lacht De Jong. Dat De Jong Mode haar doelgroe- pen weet te vinden, blijkt wel uit het succes van het ooit op de Ka- tendrechtse Lagedijk begonnen be drijf. Drie vestigingen zijn er te- genwoordig, in Zuidplein, Dor drecht en Vlaardingen. Een vierde daagt alweer aan de horizon, later dit jaar in Oud-Beijerland. Maar van al die vestigingen zal de win kel in Zuidplein straks toch echt het modernste gezicht, en een lift hebben! U vindt De Jong Mode in winkel centrum Zuidplein Hoog 465, tele- foon (010) 481 51 88. De damesaf deling is normaal geopend en is te bereiken via de trap naast de win kel. Wie er binnenkomt, ziet zichzelf terug in een enorme maar toch overzichtelijke ruimte, waarin va- kantiedoelen u als het ware tege- moet vliegen. Rechts alle balies, waar het personeel u helpt bij het boeken van een vakantie. Links een overvloed aan informatie over verre en minder verre doelen in de wereld. Duidelijk is dat D-reizen er sinds haar verhuizing bepaald niet op achteruit is gegaan. De oude winkel is trouwens ook nog een weekje open, maar daar worden geen reizen meer verkocht U wordt er nu vriendelijk op doorreis naar Hans Baaij komt regelmatig in Rotterdam en heeft er een deel van zijn muzikale leven doorgebracht. „Ik ben begonnen in allerlei jeugd- groepen", vertelt Baaij over zich zelf. „Dat werden steeds kleinere formaties en op den duur ben ik al- leen doorgegaan. Dat gaat zo bij elke artiest." Gevraagd naar inspi- ratiebronnen noemt Baaij onder meer Elvis Presley en The Beatles. „En ik doe nog steeds veel met muziek uit de jaren zeventig en tachtig, maar ook wel met muziek van deze tijd." Kortom: Hans Baaij is eigenlijk behoorlijk veel- zijdig. Dat blijkt ook uit zijn uit- voering: keyboard, zang, entertain ment, hij verzorgt een heel muzi- kaal programma. Baaij komt regelmatig in Rotter dam en heeft er een deel van zijn muzikale leven doorgebracht. „Ik heb jaren in het nachtcircuit in de stad meegedraaid en kwam vaak in de Witte de Withstraat. De Tudor Bar, Alhambra... Maar nu treed ik het nieuwe adres verwezen. Wie er voor de besteding van zijn vakantiedagen nog niet helemaal uit is, kan bij de ingang van D-rei zen al direct een aantal folders met leuke ideeen ophalen. Wintersport- vakanties staan gebundeld in de 'sneeuwaanbiedingen' krant. Wat te denken van een weekje Les Arcs inclusief skipas, vanaf 345 gulden per persoon bij vier personen? Daar kun je toch moeilijk voor thuisblijven, nietwaar? Frankrijk heeft trouwens toch veel goede skibestemmingen. Alpe d'Huez (en nu eens niet zoals in de Tour de France), La Plagne, Avoriaz, keus genoeg. Maar ook naar Oostenrijk heeft D- reizen een aantal interessante rei zen voor u klaar. Een voorbeeld hiervan is het Magic Mountains Snowprogramma, waarbij u op uw vakantiedoel alle mogelijke bege- leiding krijgt om uw verblijf tot een succes te maken. Op korte af- stand van het historische Innsbruck hebt u zeven overnachtingen met vol pension, materiaal voor skien of snowboarden en twee uur per dag les. Een Magic Card met ver- schillende voordelen, kinderbege- leiding, een (eventueel Neder- landstalig) animatieprogramma... het houdt maar niet op. Informeer bij D-reizen gerust eens naar de verschillende mogelijkheden.Maar ook voor zonbestemmingen heeft D-reizen al weer tal van mogelijk- heden, voor nu of voor straks. Egypte, de Canarische eilanden, interessante stedenreizen... Om een goede indruk te krijgen van al le mogelijke vakanties, moet u ei genlijk zelf maar eens bij D-reizen gaan kijken. Thuis kijken kan ook: op Text pagina 520 van uw televi- sie staan de meest actuele aanbie dingen. U vindt de nieuwe vestiging van D- reizen in Zuidplein Hoog 761, in de gang tussen C&A en het centra- le plein (bij binnenkomst vanaf het metrostation direct de gang rechts van de hal). Telefoon (010) 481 51 93. in de hele randstad op. Ik speel zo wel alleen als begeleidend met an- deren. En ik kom ook vaak in zorg- instellingen, met een speciaal pro gramma." Baaij heeft vijf jaar geleden in ei gen beheer een CD uitgebracht, die overigens nog steeds te koop is. Ook nu denkt hij weer aan een ei gen productie. „Ik wil weer iets met mijn eigen muziek gaan doen. Ik heb een studioruimte en neem ook demo's voor groepen op. Daar probeer ik steeds meer in te gaan doen." Met betrekking tot zijn optreden in winkelcentrum Zuidplein bena- drukt Baaij dat hij het vooral 'heel erg gezellig' wil maken. „Ik pro beer mensen tijdens mijn optreden stil te laten staan. Ik wil het boei- end maken, ondanks dat het een winkelcentrum is waar mensen vaak doorlopen." Dat belooft op zaterdag 4 en zondag 5 februari dus een boeiend winkelweekend te worden! Loop op die dagen gerust eens langs in de Marktgalerij, want daar zal Baaij zijn muziek ten ge- hore brengen. Voor meer informatie over Hans Baaij kunt u terecht op zijn websi te: hansbaaij.com. Gedurende dit hele weekend wordt u in winkelcentrum Zuid plein verrast met optredens van Hans Baaij. Deze ras-artiest zal u vermaken in de nieuwe Marktgalerij. Elders op deze pagina kunt u meer over Hans Baaij lezen. De evenementen in winkelcentrum Zuidplein worden georga- niseerd en gepresenteerd door Ruud van der Heijden. Postbus 5214, 2900 EE in Capelle aan den IJssel. Publiek is er voldoende in het win kelcentrum. Gaandeweg neemt de drukte weer toe, nu steeds meer winkelgangen voltooid worden. De vemieuwing blijft natuurlijk niet onopgemerkt bij het publiek. „Steeds mooier", vindt mevrouw de Vos van het centrum terwijl ze in de Marktpassage loopt. „Ik kwam hier vroeger heel vaak om dat ik de markt erg gezellig vond. Het is nu wel erg veranderd, maar de winkels zijn hier echt veel mooier geworden. En nu iedereen weer open gaat is het tenminste weer leuk om elke week even langs te komen. Ik zie weer veel vertrouwde winkeliers van vroeger terug." Niet elke week komen mijnheer en mevrouw Jansen. Helemaal uit Rotterdam-Noord komen ze. Zijn daar dan geen winkels genoeg? „Natuurlijk wel, maar we gaan toch elke maand wel een keer naar winkelcentrum Zuidplein. Veran- dering van spijs doet eten, toch?", lachen ze. „Je ziet hier toch weer andere dingen dan in je eigen buurt en je loopt hier lekker binnen, ze- ker nu het winter is. We vinden de nieuwe plafonds wel mooi en ge- lukkig gaan er steeds meer winkels open. We zijn soms wel even de weg kwijt, want er zijn nogal wat verhuizingen geweest. En als je dan een bepaalde winkel wilt vin den, moet je wel even zoeken." Dat zoeken hebben de Jansens er echter graag voor over. Verande- ring van spijs, nietwaar...? Op het centrale plein in het winkel centrum is het als vanouds altijd wel druk. Daar is ook het 'beman- de' informatie punt waar je altijd de weg kunt vragen. Misschien ook handig voor de Jansens? Met de vernieuwde Hema en V&D aan de beide uiteinden van het plein en talloze andere traditionele Zuid- pleinwinkels daar tussen in, is het hier goed winkelen. Dat vinden ook mevrouw De Bruin en haar dochter. Sterker nog, meestal ko men ze niet verder dan het plein. „We wonen in de buurt en als mijn dochter op de koffte komt gaan we vaak ook even gezellig winkelen. Als is het maar een uurtje, het is gewoon gezellig om er even uit te zijn en vaak zien we nog wel iets leuks in een of andere winkel ook. En anders gaan we hier lunchen, bij de broodjeswinkel of de Hema. Dat is altijd een leuke onderbre- king van de dag." Winkelcentrum Zuidplein als uitgaanscentrum, dat kan dus ook! De laatste winkelaar die we op on ze tocht door het winkelcentrum om zijn mening vragen, is een wat oudere heer. Een 'senior', zoals je dat zegt. Ook hij bezoekt het win kelcentrum niet alleen maar om in- kopen te doen. „Soms wel hoor, dan kom ik hier met mijn vrouw, meestal op zaterdag want dan is het gezellig druk. Voor kleding komen we hier eigenlijk altijd, want je hebt hier erg veel kledingwinkels en vaak hebben ze nog aardige aanbiedingen ook. Maar ik ga 's middags ook elke dag een eindje lopen en dan kom ik hier even zit- ten voor ik weer naar huis ga. Dat doen wel meer ouderen, want ik kom steeds meer bekenden tegen. Een tijd geleden was het nogal rommelig en was er niet veel meer te zien. Maar nu gaat het elke maand vooruit en dat is alleen al leuk om te zien." Winkelcentrum Zuidplein: zoveel mensen met zoveel doelen. De winkels trekken weer steeds meer publiek, maar het wordt ook steeds meer een centrum waar je voor je plezier verblijft. En dat geldt voor jong en oud! Als alle winkels nu nog hun vaste plekje weer vinden (of houden) en er voldoende zitjes zijn om even gezellig uit te rusten en wat te eten of te drinken, dan wordt Zuidplein na de laatste ver- bouwingen beslist een pareltje voor winkelend Nederland. Rechts zijn alle balies, waar het personeel helpt bij het boeken van een vakantie. Links een overvloed aan informatie over verre en minder verre doelen in de wereld.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 29