maasstad Mini Maxi openen met 'City' het prachtige Nieuwe Luxor Theater Heftige verfilming 'Ik ook van jou' bedoeld voor jong publiek preview DIGITALE FOTOCAMERA 1399 Z00MC0MPACTCAMERA 249 VAN CD NAAR F0T0PAPIER mm RotterdamMfr Culture!® Hoofdstad van Europa Eeef Co: Mierenneuken Deze baan maar dan in het aeel F0T0 AFDELING, 1E ETAGE Canon 4 Wli CORRECT FOTO BERGWEG 110 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.600 MINOLTA PENTAX po Istad ROTTERDAM - Het wordt groots, heel bijzonder voor Nederland. En ze hebben er een goed gevoel over. In april nemen Mini Maxi het Nieuwe Luxor Theater op de Kop van Zuid in ge- bruik met hun theaterspekta- kel 'City'. Tachtig voorstel- lingen, waar plaats is voor ruim honderdduizend toe- schouwers. De verwachtin- gen zijn hooggespannen, ookbij Mini Maxi: „Dit is uniek voor Nederland." ROTTERDAM - Ronald Giphart weet een voor schrij- vers moeilijke doelgroep zonder problemen aan het le- zen te krijgen. Scholieren en studenten lezen zijn boeken graag, waardoor hij een van de bestverkopende schrijvers van Nederland is. Het was een kwestie van tijd voor een van zijn werken verfilmd zou worden. Regisseur Ruud van Hemert durfde het aan en maakte een film die vast veel publiek gaat trekken. jk verder op in deze krant Tijdens de Correct Wintersale vindt u op de foto- en videocamera afdeling zeer interessante opruimings- aanbiedingen van alle bekende A-merken. Zoekt u een videocamera, een compactcamera, een zoom of een (spat)waterdichte fotocamera, dan is het zeker de moeite waard om nu langs te komen en te profiteren van het Correct Wintersale voordeel. Van sommige modellen gaat het slechts om enkele stuks. .349:- U kunt nu bij Correct ook terecht voor het afdrukken van uw foto's, gemaakt met een digitale fotocamera. 13X18 CM PER FOTO .1499;- Woensdag 14februari 2001 TX51 ROTTERDAM - Bauer - donder- dag te zien in Water Front - startte als eenmansband van Berend Dub- be, ex-drummer van Bettie Ser- veert. Op het debuutalbum 'On the move' (uitgebracht door Excelsi or) kunnen we eigenzinnige speel- se, ietwat weirde, ingetogen elek- tronische liedjes horen, geinspi- reerd door geniale gekken als Bri an Wilson, Van Dyke Parks en Burt Bacharach. Vooraf Microtec. Aanvang 21.00 uur en kaarten kos- ten vijf knaken. Vrijdag op hetzelfde podium Cele stial Season. Op seventies rock ge- baseerde, groovy psychedelische, trage vette rock. Vooraf zie je Sui- masen uit Eindhoven. Het begint om 21.00 uur en kaarten kosten vijf rijksdaalders. En op zaterdag presenteert Brainstorm: muSICK 4 the mindMet onder meer dj Mel- vin White, Elcasa en Seutek. Aan vang 22.00 uur, entree 12,50. In Baroeg is het vrijdag tijd voor IndepenDanee 2001: metal mad ness met dj's Jantje (Oldtimer) Space (Blokhut). De zaal gaat om 21.00 uur opent en kaarten kosten drie rijksdaalders. Zaterdag 17 fe- bruari vier bands: Nile (US death), The Haunted (S death/thrash, ex At The Gates), Carnal Forge (S thrash) en The Forsaken (S death). Aanvang eerste band: 20.30 uur en kaarten kosten 25 gulden. In Nighttown wordt vrijdag het vijfjarig bestaan gevierd van Le Grand d'Or. „Enig entertentment van enig alooi voor de gewone man die het warmpjes door de broek loopt." Aanvang 21.30 uur en kaarten kosten 25 gulden. Zon- dag is er vanaf 14.00 uur weer Tea Time Funk (entree 10 gulden), ter- wijl Huub van der Lubbe vanaf 16.00 uur langskomt in de grote zaal met zijn theaterprogramma 'Huub van der Lubbe dicht en zingt nog een keer'. Kaarten kos ten 22,50. Later die avond mu- ziek en literatuur in brede zin bij Crime Jazz. Aanvang 21.00 uur en kaarten kosten een tientje. Madigan oftewel Martijn van Agt noemt zichzelf een projectmatig solo-collectief. Het komt erop neer dat Martijn thuis de liedjes schrijft, ze vervolgens met producer Reyn Ouwehand uitwerkt en er zijn vol- tallige vijfmansband op los laat. Deze manier van werken geeft hem de gelegenheid om tot een volstrekt eigen geluid te komen, dat met het ene been in de new wa ve van de vroege jaren tachtig staat en met het andere in de alternatieve rock van nu. Zondag is hij te zien in Rotown. Aanvang 22.00 uur en de toegang is gratis. door Vincent Wernke „We hebben al een jaartje of wat iets speciaals met Luxor", vertelt Karel de Rooij (Mini). „Dat heeft ook te maken met het publiek. Want als Rotterdammers uitgaan, gaan ze ook echt uit. Dat laten ze dan merken ook. En wat je ook zegt over het Oude Luxor, het heeft iets speciaals en ik vind ook dat het moet blijven. Wat natuur- lijk niet wegneemt dat het nood- zakelijk was dat er een goed be- speelbaar amusementstheater in Rotterdam moest komen, een soort Carrd van Rotterdam." „We hebben dan oojc een goed gevoel over het Nieuwe Luxor", vult Peter de Jong (Maxi) aan. „Het is een prachtig theater en ik heb het vermoeden dat we er pri ma kunnen werken. Het is groot en diep, maar je hebt er volgens mij toch een lekker contact met het publiek." De Rooij: „De Rot- terdammer moet het Nieuwe Luxor echt heilig verklaren. Het ligt op een unieke plek aan het water, en als je door de foyer loopt met dat schitterende uit- zicht, ben je trots op je stad." Lang nadenken, hoefden ze niet toen Luxor-directeur Rob Wieg- man hen vroeg een show te ma ken ter gelegenheid van de ope ning van het Nieuwe Luxor. Het resultaat is het theaterspektakel 'City', vanaf 17 april te zien. Naast Mini Maxi werkt een groot aantal internationaal ver- maarde artiesten mee aan 'City'. De Jong: „Het is grootschalig, in- Peter de Jong (Maxi) en Karel de Rooij (Mini) over hun theaterspektakel 'City':, heilig verklaren. De Rotterdammer moet het Nieuwe Luxor echt ternationaal en voor iedereen toe- gankelijk. Het is een show waar- bij we het nieuwe theater opti- maal kunnen laten zien." De Rooij: „Er zitten internationa- le nummers in die wij hebben ge- zien en bijzon der vinden. De namen zullen niemand wat zeggen, maar het zijn we- reldnummers. Het is voor die artiesten ook bijzonder. Normaal staan ze voor een klein publiek, en werken ze veel met muziek op band. Bij ons werken ze met mu ziek die speciaal voor 'City' ge- schreven is, vertolkt door een groot orkest. De meeste acts voe- ren hun hele leven hetzelfde num- mer op, en wij vragen nu of ze dat aan willen passen voor onze show." Desondanks kostte het weinig moeite om deze mensen te over- tuigen, wat ongetwijfeld ook te maken heeft met de reputatie van Mini Maxi zelf. Begonnen in het caf&heater van Tom Man- ders, maakten zij in 1975 hun eer ste eigen theaterprogramma. Ze vast, we moeten alleen werken aan de aanpassingen die wij vra gen. Sommigen worden normaal begeleid door muziek op band, en nu door een groot live-orkest." Om daar aan te wennen, kregen de artiesten een video, waarop de trokken de hele wereld over, en werden onder meer bekroond op een theaterfestival in Cannes en met de Zilveren Roos in Mon- treux. In 1999 werden zij be- noemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Mini Maxi zijn zelf al aan het repeteren, en vanaf maart komen de internationale acts er ook bij. De Jong: ,,Hun nummers staan ziek onder hun num- mer was ge- zet. „Die mensen twintig jaar spijt dat ze ons niet eerder ontmoet hebben", grapt Karel de Rooij. Het thema van culturele hoofd stad, Rotterdam is vele steden, keert ook in 'City' terug. De ver- schillende gedaantes van de stad komen naar voren in een decor dat steeds van gedaante veran- dert. „We gebruiken zelfs sam ples van housemuziek", vertelt De Jong. ,,'City' is daardoor inte- ressant voor alle leeftijden." De Rooij: „We hebben skaters die kunsten vertonen in een halfpipe die op het podium staat. Of skaten kunst is? Nou zeker op de manier waarop wij het brengen. Er be- staat geen enkel nummer dat op deze wijze is uitgevoerd. Niet alleen qua show is 'City' een bijzonder project, maar ook van- wege de programmering. De voorstelling wordt tachtig keer exclusief gespeeld in het Nieuwe Luxor Theater, en loopt door in de zomermaand juli. De Jong: „Joop van den Ende heeft wat dat betreft met zijn musicals een trend gezet. Het is heel normaal geworden dat voorstelling in een beperkt aantal theaters te zien is. Mensen komen met bussen uit Limburg of Friesland. Ze weten dat het niet in hun theater te zien is, maar ze willen het natuurlijk niet missen." Reserveren: 010-484.33.33 of de Reserveerlijn 0900-3005000 (99 cent per minuut). ROTTERDAM - Het programma 'Mierenneuken' van Eeef Coo kenmerkt zich door vaart, mooie overgangen en een verrassende in- houd waar durf en cynisme strijden met pure mallotigheid. Colette No- tenboom en Eva de Roovere bie- den hun publiek een verzorgde, ei- gentijdse en theatrale voorstelling waarin improvisatie niet geschuwd wordt en oog voor detail aanwezig blijft. In 1999 bereikten zij de fina le van het Leids Cabaretfestival. Vaak is communicatie tussen indi- viduen onmogelijk, toch hebben Eeef Coo een manier gevonden. Beiden bekennen gewoon geen kleur, zijn totaal ongenuanceerd en kijken enkel door hun eigen bril naar de buitenwereld, waarin zij duidelijk niet kunnen integreren. Gelukkig is hun incassseringsver- mogen een bodemloze put. In hun enclave zijn zij en strijden zij al leen nog met elkaar. Hun wapens zijn woorden, muziek, lachen en pijnlijke stiltes. Eeef Coo gaan op hun bek, zijn veel te enthousi- ast, maar vallen banaal door de mand en zijn samen gelukkig met een hoog Song Festival gehalte. Te zien op 16 februari in het Isala Theater in Capelle a/d IJssel en op 6 april in Theater Zuidplein in Rot terdam. Info: www.harrykies.nl. door Vincent Wernke 'Ik ook van jou' was in 1992 het li- teraire debuut van Ronald Giphart. Er volgden nog vijf boeken, en al- lemaal gaan ze grif over de toon- bank. Vooral scholieren en studen ten lezen zijn werk, een doelgroep die voor literatuur vaak moeilijk te je eigen Antonie Kamerling en Angela Schijfspelen de hoofdrollen in het heftige drama 'Ik ook van jOU'. foto: RCV porren is. Hetzelfde verhaal gaat op voor Nederlandse films. Wat voor films het ook zijn, wie er ook in meespelen, echt grote successen van eigen bodem hebben we de laatste jaren niet meer gehad - uit- gezonderd enkele jeugdfilms. Het is dus niet zo gek dat regisseur Ruud van Hemert ('Schatjes', 'Mama is boos', 'Honneponnetje') op het idee kwam om 'Ik ook van jou' van Giphart te verfilmen. 'Ik ook van jou' gaat over de jonge schrijver Erik (Antonie Kamer ling). Hij heeft net zijn eerste ma nuscript ingeleverd, en geniet on- dertussen met zijn vriend Fraser (Beau van Erven Dorens) van een vakantie in de Dordogne. Daar ontmoet Erik de Vlaamse Silke. Terwijl Fraser een heftige vakan- tieliefde beleeft met Silke's vrien- din, durft Erik zich niet aan Silke over te geven. Dat heeft te maken met de heftige relatie die Erik ach- ter de rug heeft met Reza (Angela Schijf). Over haar, en hun bizarre relatie, gaat ook zijn boek. Erik ontmoet Reza op een feestje. Aan het eind van de avond brengt hij de zwaar aangeschoten Reza naar huis. Deze avond ontaardt meteen in een stevige vrijpartij. Dat is het begin van een heftige re latie. Reza wordt door haar ouders het huis uitgezet, waarna ze bij Er ik intrekt. In het begin gaat alles goed, maar Reza gaat steeds vreemdere trekjes vertonen. Ze blijkt op een ziekelijke manier ja- loers, en ontploft bij het minste ge- ringste. Ook verminkt ze haar ei gen lichaam, en dreigt ze regelma- tig met zelfmoord. Erik, die zich geen raad weet met haar onvoor- spelbare gedrag, werkt ondertus- sen aan zijn eerste roman, die gaat over zijn grote liefde: Reza. Ruud van Hemert schreef het sce nario van 'Ik ook van jou' samen met Willeke Erema. De film is an- ders dan het boek, maar zeker niet minder. Van Hemert heeft het boek van Giphart op een sterke manier vertaald naar het witte doek. De literaire elementen zijn wat naar de achtergrond verdron- gen, maar de seks - rijkelijk aan wezig in alle boeken van Giphart - is gebleven. Daarbij durft Van He mert behoorlijk ver te gaan. Wie Kamerling en Schijf ziet, zal af en toe denken aan de Nederlandse filmklassieker 'Turks Fruit'. Beide hoofdrolspelers weten onder Van Hemert het beste uit zichzelf te halen. Dat Antonie Kamerling kan acteren, wisten we van zijn eerdere films. Angela Schijf ver- rast echter in haar debuut op het grote doek. Wie haar heeft gezien in 'Goede tijden, slechte tijden' of de musical '42nd Street', zal wei nig meer van haar herkennen. Ze stort zich op overtuigende wijze in de rol van de onvoorspelbare Reza, waarbij ze tal van pittige scenes niet schuwt. Daarbij is Beau van Erven Dorens als de brallerige corpsbal Fraser een vondst. Wie een romantische komedie ver- wacht, met wat brave vrij scenes, komt met 'Ik ook van jou' bedro- gen uit. Het is een heftige film, die indruk maakt. Hoewel minder sterk dan deze klassieker, doet 'Ik ook van jou' denken aan 'Turks Fruit'. Deze verfilming van het boek van Jan Wolkers, is nog steeds de succesvolste Nederland se film allertijden. Of 'Ik ook van jou' zo veel mensen naar de bio- scopen zal trekken, valt te betwij- felen. Maar dat deze film het in zich heeft - met name bij het jeug- dige publiek - een succes te wor den, dat staat vast. CORRECT WINTER SALE CANON POWERSHOTS-10 DIGITALE FOTOCAMERA MET 2.1 MIU0EN PIXELS EN2XZOOM Deze digitale camera biedt maximale compatibiliteit door de combinatie van USB en seriele aansluitmogelijkheden. Geschikt voor alle compactflashkaarten. Inclusief Mac en Windows software 8 MB compactflash, accu, lader en kabelset voor Mac, PC en TV. In zilver uitgevoerd. Afm(bxhxd) 10.5x3.4x6.9 cm. Art.nr. 91518 WJNTtKSALC rnnia MINOLTA RIVA ZOOM 90 COMPACTCAMERA Een bijzonder lichtgevoelige zoom compactcamera met een zoombereik van 38 groothoek tot 90mm tele. Automatische belichtingsregeling, zelfontspanner, motortransport en een ingebouwde flitser. Nauwkeurige automatische scherpstelling door 2 veldmetingen van Minolta. Inclusief batterij. •xi&iiJ. J&xi& Art.nr. 74181 HNIthOMLt rniw AFDRUKKEN 0P F0RMAAT 10X15 CM PER FOTO VERWERKINGS- K0STEN 5.- Artnr. 177657 VERWERKINGS- KOSTEN 5.- Art.nr. 144659 AFDRUKKEN OP F0RMAAT Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. PENTAX MZ-7 SPIEGELREFLEX CAMERA MET 28-80 MM EN 80-120 MM 0BJECTIEVEN Voorzien van gesofisticeerde belichtingsmeting waarmee u zelf creatief tewerk kan gaan. Compleet geleverd met 28-80 en 80-120mm objectieven. ALLEENZATERDAG 17 FEBRUARI I VAN 17.00-18.00 UUR L 'MET 28-80 EN 80-120MM OBJECTIEVEN Art.nr. 79803 Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00. uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17