k'b!k Rotterdam Promotie Prijs 2000 naar Guus Dutrieux maasstad video preview maasstad 1 horoscoop maasstad puzzel style 1 lees tip uitgaans agenda gehoorzaal Zeepaard theater a/d schie Jt.;- r Rotterdampasverkrijgbaar ;yv V»M ROTTERDAM - Guus Dutri eux heeft afgelopen vrijdag in het stadhuis de Rotterdam- se Promotie Prijs gekregen. De organisator van onder meer het jaarlijkse Dunya Festival en het Solero Zomer- carnaval kreeg een daverend applaus van de honderden aanwezigen. „Dit toont aan hoevelen hem deze prijs gun- nen", vond voorzitter Hans Horsting van de stichting Rotterdam Promotie Prijs. y^AWmrilRE VAN EEN MLmilt HWteTM WRQ£R (N wie i s ViE(/ALEAJT!JKiy AfSLANKEN VOLGENS HET BL0ED*EH£N-DIEET Top 10 De tieneriomedie 'Read Trip' gaat over student Josh (Breckin Meyer). Hij heeft ;o ongeveer iinds zijn geboorte een relatie met Tiffany (Rachel Blachard) Dat'gaat geed, tot ze allebei naar een andere universiteit gaan. Als Josh lijn vriendinal een paar dagen niet aan de telefoon kan krijgen, is hij ervanovertuigd dit ze hem bedriegt met een ander. Als wraak laat hij zich op een schoolfeist verleiden door de mooie Beth (Amy Smart). Op haar verroek wordt lun vrijpartij met een videocamera vastgelegd. Ge- heel per ongeluk verdwijnt deze videoband in een enveloppe met post voor Tiffany. Als Jcsh dit hoort, trommelt hij drie vrienden op voor een reis naar de andere ;ant van het land. Het doel is om de enveloppe te on- derscheppen, voor lij bij Tiffany terechtkomt. De grappen in 'Road Trip' zijn duidelijk scheiperdan in andere tienerfilms. John Hughes stond in de jaren tachtig bekeid om zijn brave tienerkomedies, maar de makers van 'Road Trip' gooiei het duidelijk over een andere boeg. Over blote borsten wordt niet moeilijk gedaan, en ook een erectie blijkt niet langer taboe in Hollywood. Nu nog angstvallig verborgen in en onder broeken van de tie- ners en zelfs die van em bejaarde man, maar hoe lang zal dat nog duren? Als kijker krijg je eenheleboel te verduren. 'Road Trip' is te vergelijken metAmercan Pie', alis 'Road Trip' minder geslaagd. Desondanks valt er genoeg te lachen, behdve voor mensen die zich groen en geel ergeren aan flauwe tienergrappen.Die zillen zich bij 'Road Trip' alleen maar ander- half uur lang kapot erjeren. Vincent Wernke ROTTERDAM - Rirgeireester I.W. Opstelten en Mini Maxi openen op woensdag 14 foruari net Rotterdampasjaar 2001. Op het nieuwe ver- kooppunt van Roterdanpas in Rotterdam Zuid, het kantoor van Sociale Zaken en Werkgflegenleid (SoZaWe) aan de Gooilandsingel 41, over- handigt burgemeester Qistelten de eerste Rotterdampas aan Mini (Karel de Rooy). De vertoop vtn de Rotterdampas start donderdag 15 februari in de Rotterdampaswinke (Oostzeedijk 190), op het kantoor van SoZaWe Charlois, bij alle deelgmeenten en enkele club- en buurthuizen. Uitslui- tend in de Rotterdampswinkel en op het kantoor van SoZaWe Charlois krijgen pashouders tot n met 28 april 2,50 korting bij aanschaf van een (betaalde) Rotterdamps. De pas kost 10,-, 25,- of 120,- en is af- hankelijk van woonplats, leeftijd, inkomen en gezinssituatie. Ram De Ram kan in hebegin van de week wat commiiicatie-proble- men tegen komen. i voelt je nogal onbegrepen door j omgeving. Op donderdag ben jeoijzonder ener- giek. Het is zeker;een dag om stil op je stoel te blijvn zitten, want je bent werkelijk nit te houden. Stier De stier besteed momenteel veel energie aan zijrwerk. Er kunnen echter wat conicten op de werk- vloer ontstaan ioordat je te veel vasthoudt aan 1 eigen vastomlijn- de ideeen. Het s nu juisteen goede tijd voor verniiuwing. Dus probeer hiervoor openie staan inplaats van vast te houdei aan het oude. Tweelingen De Tweelingis deze week vooral aan het denten. Allerleitoekomst- plannen flit fen door je hoofd. Je gedachten Hijven mair door je heen malen Halverwee de week houd je je teveel in. 5eg nu eens werkelijk wat je van linnen voelt en krop zeker niet alle op. Kreeft De Kreeft is vooral an het begin van de week enormgeneigd zich terug te trekken vanle rest van de wereld. Er gaan vel gedachten door je hoofd en helijkt soms wel alsof je gek wordt an het denken. Probeer je wat mer op de achter- grond te houden e) stort je zeker niet op het zaken lven. Leeuw De Leeuw kan en conflict op de werkvloer verwjhten. Je voelt je terecht gewezendoor je meerdere en bent behoorhk gekwetst. Voor al donderdag ken je ongewoon fel uit de hoek. Jetegt precies wat je denkt en kun1 behoorlijk tekeer gaan. Gelukki; maak je het daarna weer goed meje geliefde. Maagd De Maagd is deze week niet be- paald stressbstendig Vooral in de eerste helft van de week staan jouw zenuwen op scherp. Ook al heb je juist an om tegaan werken, houd je eigm grenien goed in de gaten. Ga jiet te lag door, maar let op je gezondheid. Weegschaal De Weegschaal kan op maandag in conflict raken met een van zijn kinderen. Hij of zij laat merken het niet eens te zijn met jouw strenge regeltjes. Probeer te bemiddelen, Weegschaal. Dit is tenslotte een van jouw sterkste eigenschappen. Bewandel de middenweg en je zult zien dat het conflict zo is opgelost. Schorpioen Deze week begint voor de Schor pioen niet optimaal. Je geliefde en jij raken in conflict. De ander schijnt maar niet te begrijpen wat jij bedoelt. Het liefst besteed je momenteel veel aandacht aan je gezin. Misschien is er wel een mo- gelijkheid om thuis te werken. Boogschutter De Boogschutter zit vol schitteren- de ideeen. Althans dat vind je zelf. Je collega's vinden je plannetjes minder geniaal. In ieder geval heeft iemand behoorlijk wat aan- merkingen. Vrijdag is een topdag. Je voelt je werkelijk in je element. Steenbok Op maandag maar zeker ook de rest van de week is de Steenbok fa- natiek bezig om zijn financiele po- sitie te verbeteren. Je probeert van alles te bedenken om aan meer geld te komen. En waarschijnlijk zitten er nog een paar hele bruikba- re ideeen tussen ook. Waterman De Waterman is bijzonder spraak- zaam deze week. Normaal gespro- ken ben je ook al niet op je mondje gevallen maar nu ben je net een open boek. Zonder omwegen ver- tel je precies waar het op staat. Doe het alleen met iets meer tact. Vissen De Vis heeft deze week niet veel zin om te gaan werken. Het liefst bleef je eigenlijk in je bed liggen. Lekker dromen en de rest van de wereld vergeten. Helaas Vis, de plicht roept. Pas vanaf vrijdag heb je weer echt zin in je werk. Bel voor een uitvoerige horo- scoop 0900-202.7006 (1 gulden per minuut) Woensdag 14 februari 2001 XQ57 door Dik Vuik De Rotterdam Promotie Prijs ont- stond toen 25 Rotterdammers uit de wereld van de voorlichting en joumalistiek zo'n veertig jaar gele- den bij een kwamen. Ze vormden 'Club 25', dat een jaarlijkse prijs uitloofde om de stad Rotterdam zelf op de kaart te zetten. In 1981 werd een stichting opgericht, om ook hulp van sponsors te kunnen krijgen. Sinds het ontstaan van Club 25, momenteel onder voorzit- terschap van oud-Spido directeur mevrouw Peltenburg, is de prijs nu al 27 keer uitgereikt. Illustere voorgangers hebben de prijs eerder ontvangen. Mensen als Westermeyer, voor de restauratie van het Witte huis, en Choufour, voorzitter van het CHIO. Instellin- gen ook als Museum Boijmans van Beuningen, Hotel New York en congresgebouw De Doelen, om er maar enkelen te noemen. Dit jaar was het dus de beurt aan Guus Dutrieux, die als 'cultureel onder- nemer' werd omschreven. De Guus Dutrieux, winnaar van de Rotterdam Promotie Prijs 2000 met burgemeester Ivo Opstelten. fo to: Dick Siuijter prijsuitreiking was een beetje een primeur, aangezien voor de eerste keer de organisatie van evenemen- ten werd beloond. Daar was vol- gens de jury dan ook alle reden toe. „Guus Dutrieux heeft een brug ge- bouwd tussen de velen die kleur geven aan de huidige samenle- ving", citeerde burgemeester Op stelten uit het juryrapport. „Zijn in- zet tot een intermenselijke leef- baarheid heeft Club 25 doen be- sluiten hem de Rotterdam Promo tie Prijs voor 2000 toe te kennen." De winnaar mocht zelf iemand uit- kiezen om hem toe te spreken en dat werd Frans Jozef van der Heij- den. „Guus Dutrieux is geen pra- Horizontaal 8 Moeder zit in de pro- blemen. (6) 9 Hij kwam staande over de finish. (8) 10 Het stond ter discussie, of we meteen moesten beginnen. (8) 11 Dat alsmaar sto- ken, maakt me goed ziek. (6) 12 Bij iemand langs gaan, of langs iets gaan. (8) 13 Er is nogal wat bewe- ging inn klok. (6) 14 Het lag vers in m'n geheugen, zodat ik het ook aan anderen kon vertellen. (7) 17 Ik voelde me na u in staat ook toe te stemmen. (7) 20 Een reep van de verkeerde verhoging. (6) 22 Hierop wordt vaak een banknoot gelegd. (8) 25 Dit is in de regel voor 'n nieu we regel. (6) 26 De vangst van 'n makreel, maakte hem wel wat rusti- ger. (8) 27 Bedeesdplat gaan. (8) 28 Het beginnen van de ontsluiting(6) Horizontaal: 1. Rietmat, 6. Ter- reur, 12. Daad, 14. Laan, 15. II, 17. Partyblad, 20. Se, 21. Nan, 23. Rie, 24. Oid, 25. Nik, 26. Tgov, 28. Eer- de, 30. Dora, 31. Jacob, 33. Mee, 34. Seoel, 35. Hork, 37. Eter, 38. Tt, 39. Oogster, 40. Dy, 42. Heer, 44. Kauw, 47. Eland, 49. Cab, 51. Kreet, 53. Eens, 54. Galop, 56. Esla, 57. Rvs, 58. Ark, 59. Els, 61. Tzt, 62. Ne, 63. Treeplank, 66. Ei, 67. Peen, 68. Terp, 70. Spaanse, 71. Foutief. Verticaal: l.Reintje,2.Ed, 3.Tap, Verticaal 1 Lastig, dat je daar steeds moet drukken, om in je eigen woning te komen. (8) 2 Het zeedier heeft soms een maat. (6) 3 Laten we het hierop maar laten. (6) 4 Juist de ze balk moet grondig worden vast- gezet. (7)5 Dit is wel een zachte be- loning voor die periode. (8) 6 Je moet berusten in de manier van het leiding geven. (8) 7 Met die nieuwe partner voelt de danser zich onwen- nig. (6) 15 Een smerig vogelver- blijf. (8) 16 Als je klaar bent met breken, is er niets meer van over. (8) 18 Het zijn er vandaag zeker meer (8) 19 Naaiwerk, dat je de ademont- neemt. (7) 21 Je mag die mantel wel wat sneller aandoen. (6) 23 Als ik met je meega komen er vanzelf meer. (6) 24 Zij is 'n beer in 't ma- ken van truien. (6). 4. Maar, 5. Adrie, 7. Ellie, 8. Raad, 9. Rad, 10. En, 11. Reekalf, 13. Jy, 16. Laga, 18. Teem, 19. Bode, 20. Sire, 22. Nochthans, 25. Noord- west, 27. Voo, 29. Renstal, 30. Dee, 32. Broed, 34. Strak, 36. Kor, 37. Eek, 41. Deernis, 43. Ens, 45. Ure, 46. Statief, 48. Leve, 49. Cake, 50. Boel, 52. Elze, 54. Grens, 55. Plato, 58. Aren, 60. Sneu, 63. Tea, 64. Pr, 65. Krt, 67. Pa, 69. Pi. Winwoord Persconferentie \A i I A. ysJ, EN (VAAROM (f£ EEN KAART VAN ter, hij is een doener, sterker nog: hij is een leider", was Van der Heijden vol lof over de prijswin- naar. Guus Dutriex heeft een visie voor de stad en brengt culturen sa- men. De prijs is een uitdaging, een belofte, een opdracht.'"Hij sprak de verwachting uit dat de multicul- turele evenementen die in Rotter dam worden georganiseerd 'de Rotterdammers met trots zullen vervullen'. Dutriex zelf bleek zeer onder de indruk van de erkenning. „Wat me raakt is dat die prijs is ge vallen op twee grote evenemen ten... het Dunya Festival en het Zo- mercarnaval. Daar ben ik erg trots op." Dutrieux stond in zijn dank- woord uitgebreid stil bij de vele medewerkers van de festivals en alle betrokken partijen die de orga nisatie mogelijk maken, van spon sors tot ambassades en consulaten. Hij bedankte ook de gemeente: „Er is keihard gewerkt aan een goed evenementenbeleid. De feestelijke bijeenkomst in het stadhuis werd afgesloten met een staaltje 'cultureel ondernemer- schap' van Dutrieux. Twee dan- sende carnavalsgroepen, die op de Straatparade niet zouden misstaan, mengden zich tussen het netjes ge- klede publiek. De sfeer in de stad- huishal werd zo een voorstelling op zich: carnaval in een menigte die daarvoor een tikkeltje 'over dressed' was. Het was tegelijker- tijd een voorproefje op wat de twee grote festivals onder leiding van Guus Dutrieux later dit jaar voor spektakel gaan brengen. En dan ongetwijfeld weer voor een pu bliek dat zich louter voor plezier de stad in begeeft, precies zoals Club 25 het graag ziet. Het begrip Fusion is nu ook door- gedrongen in het trendy mode- beeld. De vrijheid om te kiezen en te combineren, verschillende stij- len samenvoegen om tot een eigen stijl te komen. In de nieuwe collec- tie vooijaar-zomer 2001 van WE Women is het allemaal mogelijk. Thema's versterken elkaar op het raakvlak van nieuwe netheid en power, met een vleugje humor. Zelfbewuste vrouwen kunnen hun charmes volledig uitdragen en in- zetten. Steekwoorden van de nieu we collectie zijn sexy, krachtig, geraffineerd en verfrissend. Een voorbeeld is de kleding in het Sport-chique thema, die de span ning weerspiegelt tussen sportief en verfijnd. Invloeden uit elitaire sporten als golf, polo en ballet ge ven het hele segment een luxueuze en geraffineerde uitstraling. De kleding is uitgesproken vrouwelijk met een knipoog naar Amerikaan- se 'tuttigheid'. Trenchcoats, spen cers, twinsets, vestjes, rokjes met stolpplooi in ruitdessin, blouses met polo- of blinde sluitingen en 3/ 4 mouw, het mag allemaal weer. fcep fcfv man oe Afslanken volgens het bloed- groepdieet - Helga Lederer In de medische wereld is men er al- lang van op de hoogte dat niet alle patienten even goed reageren op zogenaamde 'gezonde voedings- middelen'. De Amerikaanse arisen Peter D'Adamo en zijn vader Ja mes D'Adamo ontdekten dat er een verband is tussen de bloed- groep waartoe men behoort en voeding. Wetenschappelijk is dit inmiddels ook onderbouwd door P. D'Adamo. Voeding die is afge- stemd op de eigen bloedgroep heeft niet alleen een goede uitwer- king op de gezondheid in het alge- meen, maar draagt ook de moge- lijkheid in zich om op een gezonde manier af te vallen en dan ook op het nieuwe gewicht te blijven. Het bloedgroepdieet deelt mensen in vier typen in. Type O: mensen met deze bloedgroep hebben vlees no- dig om zich goed te voelen. Type A: mensen met deze bloedgroep zijn meestal vegetarisch van aan- leg. Type B: mensen van deze bloedgroep verdragen bij voor beeld eieren en melkproducten goed. Type AB: mensen met deze bloedgroep verdragen bijna ieder onderdeel van ons breedgesorteer- de voedingspalet uitstekend ze zijn eigenlijk alleseters. De kookboekenschrijfster en voe- dingsjournaliste Helga Lederer heeft het in het boek naast aan dacht voor de verschillende bloed- groepen ook over de spijsvertering van elk van de 4 bloedgroep-typen, lichaamsbeweging voor de afzon- derlijke bloedgroepen en natuur- lijk heeft ze ook een overvloed aan heerlijke recepten voor ieder bloedgroeptype. Voor wiens inte- resse is gewekt: de Bibliotheek Rotterdam heeft nog meer boeken over dit steeds populairder wor- dende dieet: Het bloedgroepdieet van Peter J. D'Adamo, Het bloed groepdieet van Carel Hoffman (af- gestemd op de Nederlandse voe- dingsmiddelen). Op Internet heeft dit dieet zelfs een eigen site: www- .bloedgroepdieet.nl. 1. Hameeda Lakho - Verborgen tralies 2. Herman Brusselmans - Uitgeverij Guggenheim 3. Mensje van Keulen - De gelukkige 4. Mart Smeets - Oranje boven 5. Elizabeth Nobel - Diamanten op mijn wang 6. Robert Ludlum - Het Prometheus project 7. Robin Cook - Ontvoerd 8. Bernhard Schlink - De liefdesval 9. Faye Weldon - Rhode Island blues 10. Frank Viviano - Bloed om bloed Maasstad publiceert tweewekelijks de po- pulaire top 10 collectie van de Gemeente Bi bliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http://www.bibliotheek.rotterdam.nl. Toneelgroep Het Volk Een zomerjurk vol verdriet Met 'Een zomerjurk vol verdriet' zoomen de mannen van Het Volk in op een generatie vrouwen die het beste van het leven zo'n beetje achter de rug heeft. Wat heeft de emancipatiegolf deze in herfststemming verkeren- de dames gebracht? Ze blikken terug op een tijd dat je niet van sex genoot, toen echtscheiding taboe was en het vrouwenlot zonder morren werd ge- accepteerd. Dat uw lachspieren regelmatig geprikkeld worden, lijdt geen twijfel, maar verwacht u geen platte onderbroekenlol. De nieuwe voorstel ling van Het Volk is mild, humoristisch theater over klein menselijk leed. Tekstmontage en regie: Aike Dirkzwager. Tekst en spel: Bert Bunschoten, Joep Kruijver, Wigbolt Kruijver. Donderdag 15 februari, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 25,00 Hester Macrander HUP Het gaat goed met Hester Macrander, dus gaat ze zo door. Macrander staat garant voor een avond entertainment waarbij oog, oor, lachspieren en her- sens gelijkelijk geactiveerd worden en het tempo hoog ligt. Ze brengt steekhoudende inhoud, maar verkondigt ook met groot plezier regelrechte onzin. Haar specialiteit is genadeloze zelfspot en het publiek herkent zich in haar geploeter met het aardse bestaan. Ze lokt het publiek uit de schulp en improviseert er lustig op los. Hester zingt goed, bijgestaan door een ac- cordeon die volgens een krant 'een heel orkest overbodig maakt'. In 'Hup' weigert Macrander een bezadigd leven te leiden. Haar grootste schrikbeeld is om rustig oud te worden. Nee, ze wil grootse daden verrich- ten. Maar welke? Vrijdag 16februari, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 22,50 Frank Groothof en Erna Sassen Fidelio Opera-ambassadeur voor kinderen Frank Groothof met zijn bewerking van Beethovens revolutionaire opera 'Fidelio' (1803). Het Algemeen Dagblad noemde de opvoering 'een wervelende 'Fidelio' waarbij Groot hof dolkomisch alle mannelijke rollen en een vrouwelijke rol op zich neemt'. 'Fidelio' vertelt van de dappere Leonore. Haar man Florestan is gevangen genomen door de wrede dictator Pizarro. Leonore wil de staats- gevangenis binnendringen om hem daar te zoeken. Maar daar kom je niet zomaar in! Ze verkleedt zich als man, zegt dat ze Fidelio heet en wordt ci- pier. Muziek: Ludwig van Beethoven. Tekst: Harrie Geelen. Spelregie: Rene Groothof. Zaterdag 17februari, aanvang 19.30 uur, toegangfl. 25. OOHans Klok Magic Impossible Hij laat olifanten en helicopters verschijnen en verdwijnen. Hij kan een avontuur onder de guillotine navertellen. Zei daar nog iemand: „Het is maar een trucje?'In Las Vegas denken ze daar anders over en vergelijken ze hem met de legendarische showmasters Siegfried en Roy. NRC Han- delsblad noemde zijn 'Magic live on stage' zelfs 'een betere show dan die van de Amerikaanse meester David Copperfield'. De Volkskrant om- schreef hem als 'groots en indrukwekkend'. Wie ooit een 'Magic show' zag zal dat beamen. In moordend tempo en op meeslepende muziek schept Hans Klok in 'Magic impossible' een magische en dynamische wereld, waarin niets onmogelijk is en die het publiek ademloos en vol ongeloof achterlaat. Woensdag 21 februari, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 60,00 Inclusief complete Stadsgehoorzaal Theaterservice (garderobe, inloop- koffie en pauzedrankje). Klaas van der Eerden Extreem! Klaas is typisch zo'n cabaretier van deze tijd. Lees maar: hij hipt en hopt, beat en boxt, R&B't, stand en upt, is dwars en fluit, cookt en blowt, hakt en zaagt. Kortom: alle essentiele fenomenen van het hedendaagse leven komen langs in zijn messcherpe, flitsende programma. Op het Amster- dams Kleinkunst Festival won Klaas zowel de jury- als de publieksprijs. De pers genoot van dit aanstormend cabarettalent: „Verbluffend knap wisselde hij harde bijbelrap af met een hilarisch nummer over gabberlol aan de Spaanse kust", schreef het Rotterdams Dagblad. „Van Youp van't Hek heeft hij het straatgevoel overgenomen en van Freek de Jonge de in- tellectuele invalshoeken", aldus de Volkskrant. Heel goede recensies dus. Donderdag 22februari, aanvang 20.00 uur; toegangfl. 20,00 Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schie- damseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Le temps retrouve Met zijn adaptatie van het laatste deel van Marcel Prousts 'A La Recher che du Temps Perdu' heeft Raoul Ruiz een eigenzinnige literatuurverfil- ming afgeleverd, veriolkt door een allstar-cast! Hij heeft zich beperkt tot een aflevering uit Prousts vijftiendelige 'roman fleuve'. Le Temps Retrou ve begint in 1992, het jaar van Prousts dood en blikt dan terug in de tijd. Vanaf zijn ziekbed dicteert de astmatische schrijver romanpassages aan zijn huishoudster Celeste. Via Marcels associatief stromende gedachten beleven we de verloren on- schuld van zijn jeugd in Combray, de vakanties aan de Normandische kust en de wereld van de Parijse literaire salons. Het drama van de Eerste We- reldoorlog wordt in Marcels herinnering door de Parijse beau monde tot een komische farce gedegradeerd. Heden en verleden, feit en fictie, verge- ten, verzonnen en herinnerde voorvallen overlappen elkaar en vervloeien onopgemerkt in een continue stroom van gebeurtenissen. Met Le Temps Retrouve is Ruiz er wonderwel in geslaagd een filmisch equivalent te rea- liseren van Prousts literaire werk. Vrijdag 16 februari in Het Zeepaard Zaterdag 17 februari in het Filmhuis Chicken Run Komische film waarin een kippenfarm als een concentratiekamp wordt geleid door een boerin met het voorkomen en het karakter van een kamp- beul. Kippen die niet snel genoeg eieren leggen, lopen het risico afge- voerd te worden naar de slachterij. Dit brengt een aantal van de slimmere kippen ertoe hun lot in eigen handen te nemen. Plannen om te ontsnappen mislukken echter jammerlijk. Dan arriveert er op een dag een echte Ame rikaanse haan (veriolkt door Mel Gibson). Hij zal de kippen wel eventjes vliegen leren. Schitterende animatiefilm uit de beroemde Aardmanstudio, bekend van o.a. Wallace Gromit, leuk voor jong en oud. Donderdag 15, vrijdag 16 en zondag 18 februari in het Filmhuis Zaterdag 17 februari in Het Zeepaard Het Zeepaard is gevestigd in het Theater van Vlaardingen, Schiedamse- weg. Het Filmhuis kan gevonden worden in de Nieuwstraat 12 in Schie dam. Aanvang van de avondfilm is steeds om 21.00 uur. De zondagmid- dagfilm om 15.00 uur. Toegangfl. 12,50 donateursfl10,-). De kassa is een half uur voor aanvang open. Kaarten kunnen worden gereserveerd van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van donderdag tot en met zaterdag van 19.00 tot 21.00 uur aan de kassa van de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen (434 05 00). Stichting Urgent Dance Tango Tango de Buenos Aires Een extraverte dansshow over een ingetogen cultuur, die regelrecht naar het labyrint van de hoofdstad van Argentinie voert. De voorstelling heeft een volledig Argentijnse bezetting. Drie dansparen van wereldklasse waaronder het beroemde paar Claudia Codega en Esteban Moreno en de razendsnelle Carolina en Fabian, het tango-orkest El Arranque en een au- thentieke zanger staan onder de artistieke leiding van Wouter Brave. Na afloop is er in de foyer een gratis toegankelijke introductie-workshop van tangoschool Cuartito Azul uit Rotterdam. Donderdag 15 februari, aanvang 20.15 uur De kassa van Theater aan de Schie is open maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, telefoon (010) 246 74 67. 3116 clevostori 3 ad sschieclarn

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 23