RD i Lit Innsbruck: oude stad in de Alpen k lal Ofc jp "ODD fe@g@Ojjpifl 0H Wie komt ons team versterken en wil behoorlijk wat bijverdienen? -xg- IMJEAVm m wL WK sec A presenteren: Bezorgers van het Rotterdams Dagblad ook wel "RD bikers" genoemd, profiteren als enigen van een reeks unieke voordelen. "RD bikers" bezorgen een middagkrant en kunnen dus altijd uitslapen. Wat dacht je van elke maand kans op VW-bonnen t.w.v. 25,-, een gratis regenpak, 9 extra weken verdienen bij goede bezorging. En als klap op de vuurpijl krijgen "RD bikers" de speciale "RD bikers" voordeelpas waarmee je korting krijgt op producten bij de onderstaande bedrijven. Pak die voordelen en bezorg'm: Vul snel de bon in of surf naar www.rotterdamsdagblad.nl Naam: Adres: Postcode/Woonplaats:,. Telefoon: E-mail: Leeftijd:. ,.(min. 15 jaar) Om ROTTERDAM - Een fijne wintersportvakantie in Oos- tenrijk begint tegenwoordig op Rotterdam Airport. Niks geen hele dag meer in de au to, bus of trein zitten, met alle bijbehorende beslommerin- gen. En ook die vervelende lange terugreis behoort tot het verleden. Je zorgt ge- woon dat je 's middags voor half vier bent ingecheckt bij de balie op Rotterdam Air port en om een uur of zeven 's avonds schuif je, nadat je je spullen in het appartement hebt gezet, aan tafel voor een heerlijk Oostenrijks diner. Hoe bedoel je lekker op va- kantie! ROTTERDAM - Vanaf de luchthaven van Innsbruck sta je met de taxi binnen tien minuten in het historische centrum van Innsbruck. Het is de enige grote stad gele gen in de Europese Alpen en heeft een hoop cultuur, geschiedenis en natuur te bieden. Alles wat een mo- deme stad nodig heeft is aanwezig en dat alles is ge- situeerd tegen een schitte- rende achtergrond van be sneeuwde bergtoppen. Een wandeling door deze oude stad is beslist de moeite waard. rotterdamse orientatie beurs Wat is ROBrob staat voor de Rotterdamse Orientatiebeurs. Een unieke beurs waar studeren, wonen, werken en uitgaan zijn samengebracht op een lokatie: Now&Wow in Rotterdam. ROB is een initiatief van verschillende instellingen voor hoger onderwijs uit de regio Rijnmond. \A/of Lrpn jp»* HoPn^ ROB is er voor iedereen die zich wil orienteren op een toekomst in de regio Rijnmond. Of het nu.gaat om studeren (HBO en universitair), wonen, werken of uitgaan: het is ailemaal vertegenwoordigd op ROB. Zo is er de Business Lounge. Hier vind je alle informatie over werken, beroep en werkgevers gericht op jouw loopbaan. Een mooie kans om jouw toekomstige baas het hemd van zijn lijf te vragen. Daarnaast is er de CompuCorner. Zo'n veertig computers staan tot jouw beschikking om te 'chatten', een beroepentest af te ieggen en zetfs jouw visitekaartje is in een mum van tijd gemaakt. Maar als je dan studeert of werkt en geniet van het uitgaansleven in Rotterdam, dan is het wel zo lekker om er ook te wonen. Ook hierover is informatie te vinden. Voor wie is de ROBrqb is bedoeld voor eindexamenleerlingen (of bijna eindexamen- leerlingen) uit het voortgezet onderwijs (HAVO, VWO) en het MBO. Daarnaast is het voor starters, herintreders, na- en bijscholers een goede gelegenheid om je te orienteren op deeltijd-, post-HBO- en postdoctorale opleidingen, trainingen en cursussen. Dus kom langs en orienteer je op jouw toekomst. woensdag 21 februari 11.00 - 22.00 uur Now&Wow Lloydstraat 30, Rotterdam, www.rob-beurs.nl Rotterdam* DagbtaA Vul snel de bon in en stuur hem op naar: Rotterdams Dagblad,o.v.v. RD bikers, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam FOT# IBIHi iiar Innsbruck ligt omringd door hoge bergen. Dit maakt het landen en opstijgen hier uiterst spectaculair. door Jeroen Paak De Oostenrijkse luchtvaartmaat- schappij Welcome Air vliegt sinds deze winter met enkele gloednieu- we tpestellen drie keer per week van Innsbruck naar Rotterdam en terug. Vanuit de Maasstad sta je dus binnen enkele uren in het hart van Tirol. De vluchten worden uitgevoerd met een splinternieuw, zeer snel en bovendien uiterst comfortabel vliegtuig van het type Dornier 328 in 'business class' uitvoering en kunnen, desgewenst inclusief ho- telaccommodatie en transfer, wor den gereserveerd bij reisorganisa- tie VIPreis. Deze reisorganisatie is tevens bekend om de wintersport- vluchten die al een aantal jaren met succes vanaf Rotterdam naar Al- tenrhein worden aangeboden. Het vliegschema van Welcome Air maakt zowel een lange(re) alsook een korte 'tussendoor' ski- of snowboardvakantie mogelijk. Voor al diegenen die absoluut geen zin hebben in urenlange autoritten over al dan niet gladde, maar vrij- wel altijd verstopte 'Autobahnen' vormt de nieuwe luchtverbinding dd ideale oplossing. Het kost wel wat (Tussen de 650 en 790 gulden voor een retourtje), maar daar heb je dan ook wat voor. Na bijna twee uur vliegen hang je boven de besneeuwde toppen van de Oostenrijkse Alpen. Waar je ook kijkt, je ziet alleen maar ber gen, bergen en nog eens bergen. En dan wordt de spectaculaire lan ding ingezet. Alleen piloten met een speciaal brevet mogen landen op het vliegveld van Innsbruck. Tussen de bergtoppen door ma- noeuvreert de piloot het toestel in de goede positie. links en rechts steken de bergen inmiddels al ver Weer of geen weer. In de dorpen in Tirol worden's avonds op straat typische vleesprodukten uit de streek verkocht. boven het vliegtuig uit. Dit indruk- wekkende schouwspel wordt ver- volgens abrupt afgebroken als het toestel het wolkendek induikt. Innsbruck wordt zichtbaar. Nog een bocht en dan landt het vlieg tuig. Bizar eigenlijk. Je hebt amper je krantje uit en wat gegeten en je stapt alweer uit het toestel. In de Alpen. Heerlijk. Vanuit Innsbruck kan je met de tram!, of met een bus, trein of taxi doorreizen naar je favoriete vakan- tiebestemming. Innsbruck ligt cen- traal in Tirol, dus alle populaire ge- bieden zijn snel te bereiken. Vlak- bij Innsbruck ligt het Stubaital, een zeer uitgestrekt wintersportgebied. dat door nog maar weing Neder- landers is ontdekt. Het zijn voorna- melijk Oostenrijkers, Duitsers en Scandinaviers die naar dit gebied toetrekken. Vanaf de luchthaven van Innsbruck is het Stubaital in een half uur bereikt. Op 65 kilome ter van Innsbruck ligt het populaire Otztal, met wintersportplaatsen als Solden, Hochsolden, Obergurgl en Hochgurgl, die per trein en bus makkelijk te bereiken zijn. Ook andere geliefde wintersportgebie- den en -plaatsen zoals Igls, Gar- misch Partenkirchen, Seefeld en Zillertal zijn vanuit Innsbruck snel bereikbaar. Het dichtst bij Innsbruck gelegen wintersportplaatsje, ongeveer tien kilometer ervandaan, is Igls. Het plaatsje is vanuit het centrum van Innsbruck per tram bereikbaar. De tramrit is trouwens een aanrader voor diegene die wel wat aardigs wil zien, want de tram rijdt langs plaatsen waar je normaal nooit zou komen. Als de tram de stad uit is en door een tunneltje is gereden, kom je in een andere wereld te- recht. Aan de ene kant van de tun nel ligt de stad met aljes wat daar- bij hoort. Aan de andere kant een oase van rust. Uitgestrekte witte velden met daarlangs hoge denne- bomen die gebogen staan onder de last van een dik pak sneeuw. De tramrit voert langs oude boerderij- tjes en over smalle bruggen waar- onder heldere beekjes stromen. De tijd lijkt hier te hebben stil gestaan. Bij aankomst in het Stubaital blijkt dat absoluut niet het geval. De wintersportindustrie draait ook hier op voile kracht. Bussen vol toeristen rijden door de smalle stra- ten van het dorp tot voor de deur van het appartement. Bij de gon- dels staan mensen te wachten voor een lift naar boven en aan het einde van de pistes klinken harde dreu- nen van muziek uit de boxen van de apres-ski bars. Alles is aanwe- zig om de wintersportliefhebber een zo aangenaam mogelijk ver- blijf te bieden. Meer informatie: www.welcome- air.com www.rotterdam-airport.nl www.stubai.at www.tiscover.com/tirol De Dornier 328, van Welcome Air, vliegt deze winter drie keer per week heen en weer tussen Rotterdam en Innsbruck. De pistes in het Stubaital zijn afwisselend, zowel de geoefende als de beginnende skiers en snowboarders komen hier aan hun trekken. Witte de Withstraat 55-57 Coolsingel Beursplein De stad Innsbruck was vroeger veel belangrijker dan tegenwoor dig. Het was de residentie van de Oostenrijkse keizers met net als in Wenen een Hofburg, waar de keizer woonde. De bewoners van de stad zijn zichtbaar trots op het rijke verleden van hun woon- plaats. Tegen de gevels van de oudste gebouwen zijn grote pla- quettes bevestjgd met daarop de namen van alle grootheden die de stad in de loop van de eeuwen hebben aangedaan. Het 'gasten- boek' van hotel 'Goldener Adler' verrneldt, dat keizer Maximiliaan er al sliep in 1494, de koning van Tunis met vier begeleiders kwam in 1548, Wolfgang Amadeus Mozart had er een kamer in het jaar 1773 en ook koningin Juli- De arcades in de straten van Innsbruck werden niet gemaakt om het winkelendpubliek te beschermen tegen de zon of sneeuw, maar om de huizen wat groter te maken. Dat mocht niet ten koste gaan van de ruimte op straat. een binnenplaats met een licht- koepel. In 1689 werd Innsbruck getroffen door een aardbeving. Daarna werden de huizen aan de onderkant breder gemaakt om zo het gevaar voor instorten te ver- minderen. De arcades in de stra ten werden niet gemaakt om het winkelend publiek te beschermen tegen de zon of sneeuw, maar om de huizen wat groter te maken. Dat mocht niet ten koste gaan van de ruimte op straat. ana heeft daar geslapen, in 1978. Een van de grootste toeristische trekpleisters van Innsbruck is het 'Goldenes Dachl' (gouden dak). Het is een forse erker waar de keizer zat om zich door het volk te laten bekijken en om zich bij- voorbeeld te vermaken met een riddertoernooi. Het 'Goldenes Dachl' is belegd met 2738 kope- ren dakpannen, die verguld zijn en waarvoor zes kilo goud ge- bruikt zou zijn. Daar is ook het Maximilianum, de keizerlijke schatkamer waar tevens het leven en werk van de beroemde keizer wordt verteld. De huizen zijn hier ailemaal zo'n vijf eeuwen oud. Meestal zijn ze erg smal, omdat men dan minder straatbelasting hoefde te betalen. Vaak zijn ze ook voorzien van een erker om zo meer licht in huis te krijgen. Veel huizen hebben

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 32