fir Veelbesproken Hannibal eerder onsmakelijkdan beangstigend VERK0PER COMPUTERS VERK0PER COMPUTER SUPPLIES RECEPTIONISTE/CASSIERE VERK0PER CD-SOFTWARE VERK0PER PERSONAL AUDIO VERK0PER HOBBY ELEKTR0NICA BEZORGMEDEWERKER COUNTER MEDEWERKER SERVICE CENTER Bonheur speelt 'A Solitary Blue' in het eigen theater 101 Dalmatiers te zien in Theater Zuidplein film preview VACATURELIJN 010-4.618.618 'Uit de diversiteit blijkt dat hip hop steeds vernieuwend is' Woerisdag 21 februari 2001 TX51 po istad ROTTERDAM - De Rotter damse rapper E-Life staat woensdag in Plan-C met de Marlboro Flashbacks. Hij neemt een kijkje in de histo ric van de hip hop. Het is vreemd om nummers van anderen te zingen, vindt hij. Maar wel leuk. En na de Flashbacks duikt hij de stu dio weer in om aan zijn tweede album te werken. Een cd die de eerste moet overtreffen: „En ik denk dat dat gaat lukken." E-Life: „lr> andere muzieksoorten is het normaal als je een keer een cover doet, maar bij rap draait het veel meer om je eigen 'feel'.Fred van Diem A Solitary Blue ROTTERDAM - Hannibal Lecter. Bij het horen van de ze naam zal bij menigeen de koude rillingen over de rug lopen. Immers, de beklem- mende scenes uit 'Silence of the Lambs' (1991) waarin de psychopathische kannibaal Lecter en de jonge FBI-agen- te Clarice Starling elkaar ont- moeten, zullen velen nog vers in het geheugen staan. Nu, een decennium later, is hij terug in 'Hannibal'. Anthony Hopkins zet een sublieme rol neer als Hannibal Lecter, in het tegenvallende vervola op 'Silence of the Lambs'. 1 Businessflectroruc Correct breidt uit met het nieuw aangekochte pand aan de Ceintuurbaan 117 (ruim 3000 m2) grenzend aan ons bestaande pand Correct Business Electronics aan de Ceintuurbaan 111. Wij zoeken nog diverse collega's: (m/v) U staat op vakkundige en zakelijke wijze onze klanten te woord bij de aanschaf van o.a. faxen, printers, notebooks, etc. Vereiste is basiskennis van deze producten. Kennis van computernetwerken is een pre De juiste kandidaat heeft kennis van computers, randapparatuur en software. U adviseert onze klanten bij de juiste keuze binnen ons zeer uitgebreide assortiment U bent representatief en vindt het leuk om op een nette manier onze zakelijke en particuliere klanten te helpen bij het afrekenen. Kassa-ervaring is een pre. U heeft een ruime kennis op het gebied van muziek en interesse op het gebied van multi media software. Affiniteit met onze producten is een pre. Een leuke baan waarin u onze klanten adviseert over o.a. Minidisc, Walkman, en Mini audio systemen. U heeft interesse in en affiniteit met personal audio. Met een brede interesse voor Hobby Elektronica, adviseert u op een professionele manier over communicatie, disco-apparatuur, spelcomputers en accessoires. U heeft rijbewijs B, grote affiniteit met elektronica, een elektronica opleiding en kan zelfstandig werken. U levert en installeert de producten op de juiste wijze. U bent in staat om onze klanten op een professionele en adequate wijze te helpen aan onze Service counters. Affiniteit en basiskennis van elektronica is een must. Correct bledt u een leuke baan met toekomst binnen een dynamisch I onderneming. Vanzelfsprekend met mogelijk-heden voor doorgroei en het volgen van trainlngen o.a.: onze Multi-Media opleiding Spreekt een van deze functies u aan neem dan contact op met de heer H. Klinge tel. 010-4.618.618 of schrijf een sollicitatiebrief met C.V. en pasfoto naar: Correct b.v. t.a.v. Personeels Zaken, Postbus 3566,3003 AN Rotterdam. ROTTERDAM - In WaterFront is het donderdag weer tijd voor een Matika-avond. Ook nu weer veel nieuwe en luide klanken. Onder meer een live set van Robbert (Sensory Overload), voor de mees- te nog het meest bekend van de ou- dere MononoM plaatjes. Tevens Dj's Richard, David V en Micro- bot. Het geheel wordt visueel on- dersteund door de Israelische VJ Daniel Landau. Aanvang 22.00 uur en kaarten kosten 3,75. Een dag later een dubbeloptreden van Shipping News en Solbakken. Aan vang 21.00 uur, entree 12,50. En vanaf 0.30 uur 80's Blast from the Pastentree drie rijksdaalders. Za- terdag tenslotte Strictly Techno. Aanvang 22.00 uur en de entree bedraagt een tientje. Baroeg organiseert donderdag in en met Nighttown Metalfest 2001 met Therion, Trial of Tears, Or phanage, After Forever, Cascade en Dreadlock Pussy. Naast deze topbands is er aan de West Kruis- kade ook een metalmarket te vin- den. Kaarten kosten f 37,50 en zijn onder meer verkrijgbaar via de bekende voorverkoopadressen van Nighttown. Vrijdag - dan gewoon in Baroeg zelf - Club Regionale met Frozen Tear en Eria d'Or. De eerste band staat vanaf 21.00 urn- op het podium en de entree be draagt drie rijksdaalders. Zondag zes bands in Baroeg: Genocide So ciety System, Squeash Bowels, En trails Massacre, Obscenity, Blood en Inhume. Aanvang 15.30 uur en kaarten kosten 15,-. Frederique Spigt speelt vrijdag 23 februari een thuiswedstrijd in Nighttown. Met haar door emoties verscheurde stem sleept ze de luis- teraar mee in haar bijzondere mu- ziek. Aanvang 21.00 uur en kaar ten kosten twee tientjes. Een dag later heeft Passionate weer Talk- show The Grapevine, met kritische interviews, live optredens, co lumns en debatten. Aanvang 23.00 uur en de toegang is gratis. En maandag in Nighttown The Queers en Mr. T. Experience. Aanvang 21.00 uur, kaarten kosten 15,-. Zaterdag in Rotown Zebrahead. Aanvang 22.00 uur en kaarten kos ten/ 12,50. Alweer voor de derde keer staat het Skank Around Sound System zondag op het podium van Rotown. Deze Utrechtse draaita- felgiganten verdiepen zich in alles waarin enige vorm van reggae te bespeuren valt. Aanvang 22.00 uur en de toegang is gratis. Dinsdag 27 februari is het weer tijd voor de Lucky Strike Comedy Night, met s tand-up comedians Simon Fox, Jasper Valstar, Valentine Flyguy en Todd Rexx. Aanvang 21.00 uur en kaarten kosten 15 gulden. Rotterdamse rapper E-Life doet alleen zijn eigen ding door Vincent Wernke ,»Het is lachen man", vertelt El vis de Oliveira alias E-Life over de Marlboro Flashbacks, waarin hij een rit maakt door de hip hop geschledenis. „We hebben het echt naar ons zin." Met zijn don- kere kleding, lichte sportschoe- nen en een muts die zijn hoofd bedekt, ziet E-Life er echt als een rapper uit. „Dat ik hiervoor ge- vraagd werd, zie ik als een erken- ning van het genre door de orga- nisatie van de Flashbacks. Het is wel vreemd om nummers van an deren te zingen. In andere mu- zieksoorten is het normaal als je een keer een cover doet, maar bij rap draait het veel meer om je ei gen 'feel'." Het is niet geheel toevallig dat hij voor hip hop history heeft geko- zen. „Het is de bedoeling dat je classics speelt, maar dat kun je natuurlijk op verschillende ma- nieren interpreteren. We hebben het Flashbacklicht erover laten schijnen, en toen bedacht dat we hip hop hits zouden doen door de jaren been. Nummers van De La Soul en Sugarhill Gang. Flash backs is een soort feest van her- kenning, van die nummers die ie- dereen kent en waarbij je nog pre- cies weet wat je op dat moment deed of waar je was." „Hip hop lijkt echt volwaardig te gaan worden. Je komt in hitlijsten veel verschillende hip hop num mers tegen. Die diversiteit is mooi, daaruit blijkt dat hip hop iedere keer weer vernieuwend is. Het is ontstaan in de jaren zeven- tig. Je zag het telkens met golfbe- wegingen te- rugkeren, maar de iaat- ste jaren is het aardig steady. Rap is inder- daad nog steeds zwarte muziek. Maar soul is dat ook, en dat is toch niet alleen voor zwar- ten. Muziek moet universeel zijn. grenzen overschrijden. Iedereen mag er naar luisteren. Rap komt uit de zwarte gemeenschap, dat voel je aan alles. Wat niet wil zeggen dat blanken geen hip hop kunnen maken." Zijn liefde voor hip hop ontstond in de jaren tachtig. „In mijn omge- ving waren veel mensen aan het breakdancen en aan het rappen. Die dingen zag ik, en het sprak me aan. Op een gegeven moment ging ik eigen raps schrij- ven, en opeens sta je op een podi um. Ik rolde er vanzelf in. Aan de andere kant was het ook iets nieuws. Ik ben een echte muziek- liefhebber. Ik luister naar alles. Rock, jazz, blues, reggae, metal. Mijn muzikale horizon is zo breed mogelijk. Ik heb ook niks tegen muziek die commercieel is. Als het goed is, is het goed." Van de muziek waar hij naar luis- tert, pik hij altijd wel wat op. „Maar het uitgangspunt is altijd wie ik ben. Public Enemy leert mij niet hoe ik naar dingen moet kijken, maar ze hebben er wel voor gezorgd dat ik over bepaal- de dingen ging nadenken. Je wordt door van alles en nog wat beinvloed. Ook door de bakker, als ik een brood ga halen en hij kijkt me vies aan. Overal haal je dingen uit, dat is het mooie van de menselijke zintuigen. Het is belangrijk dat je ziet wat om je heen gebeurt. Dat pik je op, al is dat meestal onbewust." Deze diversiteit zal ook terug te horen zijn op de tweede cd van E- Life, waar hij momenteel aan werkt. Net na de zomer moet deze opvolger van 'Eleven' uitkomen. „lk zit dus veel in de studio en ben bezig met componeren. Ik merk dat ik nu verder ben dan bij mijn eerste album. Je ziet gewoon dat je nieuwe bronnen aanboort, Dat moet ook, want stilstand is achteruitgang. Mijn eerste album werd goed ontvangen, en daar moet je nu overheen. En ik denk dat dat gaat lukken." „Ik ben eigen baas. Ik doe alleen mijn eigen ding, en anders niet", zegt hij. En succes? „Succes zijn die vijf seconden in de studio waarop een nummer ineens in el- kaar valt. Ik zet iets neer wat ik wil. Als ik vind dat er een scratch in het refrein past, zet ik een scratch in het refrein. Je bent net een schilder met een pallet met tientailen kleuren. Dan ga je toch niet alleen rood en zwart gebrui- ken? De enige grenzen die ik heb, zijn dingen die ik niet wil doen. Voelt het goed, doe ik het. Dan heb ik er schijt aan wat anderen zeggen. Vind je het tof, dan vind je het tof. En vind je het niet tof? Ook goed. Dat is een kwestie van smaak." foto: Bas Czerwinski ROTTERDAM - Bonheur speelt nog tot en met 3 maart 2001 de nieuwe voorstelling 'A Solitary Blue' in het eigen theater aan de Eendrachtsstraat 79/81. 'A Solita ry Blue' van Annekee van Blok- land is gebaseerd op het gelijkna- mige boek van Cynthia Voigt. In de hoofdrollen zijn te zien Leo Ho- genboom, Thomas Oerlemans en Ruud van der Pluijm. Bonheur vertrekt, in de lijn van haar oeuvre, vanuit een boek. De personages uit de boeken van Voigt leveren vaak een strijd om in moeilijke omstandigheden het ini- tiatief in eigen hand te houden. 'A Solitary blue' gaat over Jeff, die opgroeit bij zijn vader. Zijn moe- der heeft hem, toen hij zeven was, via een briefje laten weten dat hij oud genoeg was om voor zichzelf te zorgen. Zijn vader houdt zich voornamelijk met zijn boeken be zig. Jeff ontdekt dat er niemand an ders is dan hijzelf om op terug te vallen. Een stroom van beelden, muziek en geluidsflarden maken het verhaal voelbaar, tastbaar bij- na. 'A Solitary blue' is een zintuig- lijke voorstelling. Nog te zien tot en met 3 maart 2001 van dinsdag tot en met zater dag. Kaarten kosten f 17,50 (f 15,- CJP/Pas65/R'dampas, f 10,- CKV-pas). Aanvang 20.30 uur. Reserveren: 010 404.67.16. ROTTERDAM - Terwijl in de bio- scoop binnenkort de film102 Dal matiers' te zien is, staat in Theater Zuidplein op zaterdag 25 en zon dag 26 februari de musical '101 Dalmatiers' van Stichting Jeugd Musical Amsterdam. Een vrolijke, soms ontroerende musical. De puppies van Pongo en Pepita worden ontvoerd door de gemene handlangers van Guella du Vel. Ze is excentriek en wil kleren van de zwartwit gevlekte vachtjes maken. Haar handlangers houden de hond- jes vast in een griezelkasteel. Pon go en Pepita gaan op zoek naar hun puppies. Ze doen dit met behulp van de 'blaflijn', een soort bood- schappendienst voor honden. Ge- lukkig doen ook andere honden hun uiterste best om de puppies te vinden. Ondertussen maken de kleine dalmatiers de spannendste avonturen mee. In deze voorstelling van Stichting Jeugd Musical Amsterdam, die te vens 'Rats' en 'Sjakie en de Cho- coladefabriek' uitvoerde, spelen kinderen en tieners een grote rol. Geschikt voor kinderen vanaf vijf jaar. Kaarten kosten 25,30 (J 20,- met CJP/R'dampas/Pas65, 15,40 voor kinderen). Zondagmiddag in de Kleine Zaal van Theater Zuidplein is de voor stelling 'Itoek en het IJsbeertje' van Poppentheater Virga Lipman te zien. Deze voorstelling is ge schikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Kaarten voor deze jeugdvoorstel- ling kosten een tientje. Reserveren voor beide genoemde voorstellin- gen: 010-481.65.00. door Tommy Roedolf Tien jaar na de ontsnapping van Lecter uit een hermetisch afgeslo- ten inrichting heeft FBI-agente Starling het moeilijk. Helemaal als bij een mislukte politie-actie op een drukke markt wederom een aantal doden valt. Starling wordt benoemd in het Guiness Book of Records als de vrouwelijke agente met de meeste dodelijke slachtof- fers en haar positie bij de FBI wan- kelt. Ze krijgt de kans om haar re- putatie op te poetsen als zij een handgeschreven brief ontvangt van Hannibal Lecter, die als kunstken- ner Dr. Fell een rustig leventje leidt in Florence. Starling wordt weer op de zaak ge- zet en is hem snel op het spoor, maar zij is niet de enige. Multimil- jonair Mason Verger, een pedofiel die totaal verlamd en verminkt is geraakt na een ontmoeting met Hannibal enkele jaren terug, wil Lecter opsporen voor de FBI dat doet, zodat hij hem persoonlijk een wrede, langzame dood kan bezor- gen. De invloedrijke Verger, die doet alsof hij samenwerkt met Starling, heeft een beloning van drie miljoen dollar uitgeschreven voor degene die hem naar Hanni bal Lecter leidt. In Italie komt de corrupte recher- cheur Rinaldo Pazzi de psychopaat op het spoor tijdens zijn onderzoek naar een vermist persoon. Pazzi houdt zijn bevindingen geheim voor zijn collega's, in de hoop de beloning op te strijken die Verger heeft uitgeschreven. Als Pazzi's plannetje mislukt, ontsnapt Lecter naar de Verenigde Staten, waar hij Clarice Starling na jaren weer te- Hopkins en een handjevol bloede- rige momenten, waaronder een waarin Lecter de hersenen van een FBI-agent bakt en vervolgens op- peuzelt. Door dit soort scenes is 'Hannibal' dan ook eerder onsma- kelijk dan beangstigend. Daarnaast rekent men in 'Hanni bal' op de voorkennis van de toe- schouwer, opgedaan in 'Silence of the Lambs'. In 'Hannibal' is het slechts de herinnering aan tien jaar geleden die de psychopaat zo weerzinwekkend maakt, niet de verschijning van Hannibal Lecter alias Dr. Fell zelf. De toeschouwer kent Lecter, weet hoe onbereken- baar hij is en waar hij toe in staat is. Daarom ben je als kijker twee uur lang op je hoede en in de waan dat er ieder moment iets kan gebeuren. Ken je de voorgeschiedenis van Lecter niet, dan is 'Hannibal' niets meer en niets minder dan een film over een bejaarde man die gezocht wordt door de FBI omdat hij in het verleden stout is geweest. gen het lijf loopt. Dat het tien jaar heeft geduurd voordat de opvolger van 'Silence of the Lambs' op het witte doek verschijnt, is voor een belangrijk deel te wijten aan schrijver Tho mas Harris, die lang nodig had om het boek te schrijven. En was het het wachten waard? Wel voor de liefhebbers van Anthony Hopkins, die wederom in de huid van Hanni bal Lecter is gekropen. Het acteer- werk van de 63-jarige Engelsman is met recht meesterlijk te noemen, een lust voor het oog. Hopkins speelt Lecter niet, hij is Lecter. Echter, wie in de bioscoopstoel plaatsneemt in de veronderstelling een film van het kaliber van 'Silen ce of the Lambs' te zien, zal van een koude kermis thuis komen. Hoewel enkele misselijkmakende scenes al veel stof hebben doen op- waaien en mensen met een zwakke maag tijdens de film een aantal ke- ren hun ogen zullen sluiten, mist 'Hannibal' de spanning die in 'Silence of the Lambs' voortdu- rend voelbaar was. De adembene- mende face-to-face-ontmoetingen tussen agente Starling en psycho paat Lecter, waar het tien jaar gele den om draaide, zijn in 'Hannibal' niet of nauwelijks terug te vinden. Starling speelt slechts een margi- nale rol en met de relatie tussen de twee 'oude bekenden' is weinig gedaan. 'Hannibal' moet het vooral hebben van de superieure Anthony CORRECT BREIDT UIT COLLEGA'S

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 20