maasstad 'Dames en heren van de raad: bedankt, maar we komen terug' Jongeren Volgend jaar films voor jeugd ook in centrum en Gorzen? Liedrecital Elsa Kloos HBi Jongeren willen meer dan alleen een jongerenwebsite Organisatie Film festival zoekt stedelijke invulling R.L.C. van der Valk SCHIEDAM maasstad kerk maasstad weekbladen mm ii k£ Maaspost niet ontvangen? SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 24 februari verzorgd door een aantal geoefende zangers en zangeressen uit Zoetermeer. Dit gezel- schap dat opereert onder de naam 'Kleinkoor Barok-Ad-Hoc', brengt in wisselende samenstelling liederen en koorwerken van de familie Bach ten gehore. Deze aanrader voor liefheb- bers van barokke rauziek begint om 15.00 uur. De toegang is vrij. Ouderen online Ruilbeurs Symboliek Bingo Accordeon Klaverjassers Woensdag 21 februari 2001 Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur. ds F. Oberman. zo 17.00 uur. ds. P. Buitelaar. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. mw R. de Graaff. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds. A.J. Lamping. 19.00 uur. Avondmuziek De Ark, Hargplein. 10.00 uur, ds. L.G. Bos. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. W.R. van Wieren. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. pas tor P. van Tilburg. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. A.D. vd Heuvel. 16.30 uur: ds. M. de Best. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. Muller. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: Schrift en gebed. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. T.R. Barnard. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van der Velden Telefoon 010-4738322 S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 M. Anganois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - Drie Schiedamse jongeren die met Schiedam een haat-liefde verhouding hebben: Laura Post, Marcel van Cam- penhout en Ben den Butter. In Schiedam is niks te doen voor jongeren, heiemaai niks. Geen jongerencentrum, geen leuke discotheek, niks. En toch hou- den ze van hun stad, ze wonen hier al jareniang. Hier kunnen ze relaxed een kopje koffie drinken bij het Vierkantje en de voorby schuifelende Schie- dammers observeren, hier wo nen hun vrienden en kennissen. Vandaar dat ze voor het adres van hun jongerensite aanvan- kelijk hadden gedacht aan www.schiedamsuxxx.nl. Een stad die 'sucks', maar die het tegeiykertyd waard is om te kussen (de xxx-tjes). Schiedam heeft zeker potentie", zegt Ben, een van de initiatiefnemers van de jongerenwebsite Schiedam. Binnen met al te lange tijd, na de zomervakantie, moet de site van start gaan. De jongeren krijgen hiervoor een ruimte in De Blauwe Brug van waaruit ze de redactie van de website onderhouden. Dit zal niet dagelijks gebeuren, wel wekelijks. Alles is vergeven en vergeten: het is weer koek en ei tussen de initi atiefnemers van de jongerenweb site en de gemeente Schiedam. Niemand is meer boos, teleurge- steld of ontgoocheid over het be- sluit van het college van B en W om de voorgestelde begroting van de Schiedamse jongeren in eerste instantie af te keuren. Lau ra, Marcel, Ben, Hatice Done en Daphne Kunst gaan de website nu onderhouden als vrijwilligers, en niet als betaalde krachten. Scheelt 45.000 gulden per jaar. De site gaat de jongeren in Schie dam informeren over onderwer- pen als huisvesting, opleidingen, vakantie, werk, uitgaan, lifestyle en geloof. „Het moet een soort gids op internet worden", legt Ben uit. „Als je bijvoorbeeld wat wilt weten over christelijke jon- sn is in Ntouws Gomccntc Bcdnjvon Wonon -Xw.--- - Orrigoving Gozondhoid Onderwijs Vrijfc tijd Maatschappij Rcmdieiding Prikbord Agenda Gastonboek Jongoror) maaultm Wat doet de ionqerenraad voor pou? Kiik op ons ioqol Stefw op 4m® HOT t INKS Toj>.1 00 .0® I BATTLE OF THE BANDS 6 ©ROOT SUCCESS De battle of the bands van algelopen zaterdag (10 februars) was een groot succesl Op de nieuwspagma kan je een stukje bekyken en bekasteren van Chillfactor: Nleuwspaaina Digitate stad maas slurs Arideren gebruiken aiiemaai kleurtjea in hun tekst, kan ik dat ook? Ja De site van de jongeren in Maassluis. De Schiedamse jongeren willen evenwel geen jongerenraad oprichten: dat vinden zij te politiek. Foto Roger van der Kraan gerenverenigingen, kan je op de site terecht. Of voor de bands die optreden in het Podium." „Nu kom je er alleen achter als je toe- vallig langs het Podium loopt en je de postertjes leest", zegt Lau ra. „Dat toont aan dat de website hard nodig is", reageert Ben. Op de site komt verder ruimte voor discussie, besprekin- gen van res taurants en concerten. Ook denkt Ben aan een sms-ser- vice. Via de site kun je je voor de service opgeven: interesse in reg gae? Via een sms-je word je op de hoogte gehouden. En Schiedamse bands kunnen hun songs via mp3's op de site zetten. De jongeren, benadrukt het drie- tal, zijn geen verlengstuk van de gemeentepolitiek. Het was hun initiatief en ze staan volledig los van de gemeente. „De jongeren zijn naar de politiek gegaan en niet andersom", zegt Marcel. „De Schiedamse media hebben er zo suf over bericht", stelt Ben verder, „Het werd heel erg vanuit de gemeentepolitiek gebracht, terwijl het ons idee was. We zijn geen instrument van de politiek. Berichten die straks door de ge meente worden aangeleverd, worden dan ook alleen geplaatst als de redactie van de jongerensi te het de moeite waard vindt. De jongeren willen ook pertinent geen jongerenraad oprichten, zo- als in Maas sluis vorigjaar is gedaan. Ben: „Daar heb ik heie maai geen zin in. In een jon gerenraad slap ouwehoeren over 'beleidsthe- ma's. We zijn a-politiek." Na de zomervakantie, tijdens de Brandersfeesten, willen de jonge ren zich gaan presenteren. Met een kraampje en met lets spette- rends'. Ook mogen de jongeren van de gemeente de informatie- borden in de stad, de mupi's, gaan gebruiken. De jongeren willen wanneer de site goed werkt, verder gaan met een jongerenpagina in een krant en een intemetcafe. Zoais ook stond in het voorstel aan de raad. „De krant zit nu in de koelkast, in het vriesvak, maar die komt er nog wel uit", zegt Ben den But ter. De gemeenteraad zal binnen- kort een bedankwoordje krijgen van de jongeren. Maar dan wel in de trant van: 'Dames en heren van de raad: bedankt, maar we komen terug*. „Ik denk wel dat het gaat werken. Werkt de jongerensite niet, dan gaan we verhuizen", zegt Laura. Door Monique Siemsen SCHIEDAM - Het filmfestival dat dit jaar voor de vijfde keer in De Blauwe Brug wordt georga- niseerd is inmiddels zo ingebur- gerd bij Schiedamse ouders en kinderen, dat deze ruim voor de aanvang van de kaartverkoop al informeren of er weer gefilmfes- tivald wordt. Ookt dit jaar zijn alle kaarten uitverkocht. „We moeten misschien maar eens kij- ken of dit niet door heel Schie dam te organiseren is. Dat zou eigenlijk het mooiste zijn. Op maandag de film en festiviteiten hier, op dinsdag in het centrum en op woensdag in de Gorzen." Aan het woord is Mike Marlissa, organisator en man met een mis- sie. „Momenteel bereiken we eigenlijk alleen Schiedam Noord en dat is toch heel jammer. En misschien missen we ook daar kinderen. Het is belangrijk dat iedereen weet wat er hier in de vakantie te doen is. Ik zou het een naar idee vinden als kinderen met de ziel onder de arm lopen, terwijl ze graag hier hadden willen zitten", aldus Marlissa. Want dat het fdmfestival een klap- per onder de Schiedamse jeugd is, staat voor hem wel vast. „Niet al leen omdat ouders en kinderen ie- der jaar vragen of het weer gaat ge beuren, ik zie het ook aan de kin deren. Die zitten de hele middag te lachen en hebben gewoon een leu ke tijd. Soms komen ze hier heie maai niet vandaan, maar blijven ze slapen bij opa en oma en mogen ze overdag naar de film. Ze komen binnen met vriendjes en hebben de boel zitten aanprijzen. Of, wat ook vaak gebeurt: ze zijn jarig en vie- ren dat hier met hun vriendjes en vriendinnetjes." Het succes van het filmfestival is op degelijke maar simpele leest ge- schoeid. De kinderen kijken eerst naar een leuke film en doen aan de hand van de film daarna wat activi- teiten, die uiteen kunnen lopen van een groot puzzelraadsel tot een to- neelspel. Ook dit jaar hebben Marlissa en zijn kornuiten weer uitgepakt. De films die worden vertoond zijn een zeer nauwkeurige screening onder- gaan, waarbij Marlissa niet over een dag ijs gaat. „Da's heel simpel, ik heb neefjes in die leeftijdsgroep en die krijgen de films dus eerst te zien, je kunt namelijk soms voor Kruimeltje, te zien tijdens het filmfestival in de Blauwe Brug. verrassingen staan. Als zij een film echt leuk vinden, blijft dat terug- komen in hun gesprekken. Met an- dere woorden, dan hebben ze het er soms een week later nog over. Als dat zo is, dan weet ik dat ik een goede film voor het festival te pak- ken heb." Net zo vanzelfsprekend vindt de organisator het echter dat de film niet alleen leuk is om naar te kij ken, maar ook een boodschap in zich meedraagt waar de kinderen wat aan hebben en de jeugd niet een een hoop geweld en actie toont. „Het moet wel ergens over gaan, dat lijkt me duidelijk. De film waarmee we maandag begin- nen is daarvan een goed voorbeeld. Het is een tekenfilm gebaseerd op de musical De Koning en Ik. Die film hebben we uitgekozen omdat deze gaat over andere culturen en dingen die nog steeds bestaan en voorkomen. Siam is tegenwoordig Thailand, een toeristisch land van betekenis. Een hoop gebouwen in de tekenfilm staan er nu nog. Zo geef je die kinderen een stukje we- reldverkenning mee." Niet alleen de films zijn belangrijk, ook de andere helft van het festi val, de activiteiten, moeten enthou- siast ontvangen worden. Wat dat betreft is er dit jaar een primeurtje. Het samenwerkingsverband waar- in het filmfestival georganiseerd wordt, te weten Stichting Welzijn Schiedam, Wijk- en bewonersver- eniging Woudhoek en de Openba- re Bibiliotheek Noord hebben ver- sterking gekregen uit de hoek van zwembad Groenoord, waar de kin deren op woensdag kunnen zwem- men na de film. Achtereenvolgens krijgen de kin deren voorgeschoteld: De teken film De Koning en Ik op maandag met daaraansluitend een een spor- tief spel waarbij de kinderen een puzzel dienen op te lossen. Op dinsdag wordt begonnen met de bekende film Kruimeltje over het Rotterdamse straatschoffie. Daar na wordt er toneel gespeeld en ge- zongen op een Levend Ganzen- bord. Op woensdag wordt de jeugd uit- genodigd in zwembad Groenoord waar eerst gekeken wordt naar de film Stuart Little, waarna uiteraard een duik in het heerlijke water van Groenoord wordt genomen. De Bal is een Nederlands/Belgische film die donderdag op het pro- gramma staat. In deze film neemt een meisje het op tegen de burge- meester en alle andere snode figu- ren die het boze voornemen heb ben om het park in haar buurt met de grond gelijk te maken. De week wordt afgesloten in De Stuurhut van de wijk en bewonersvereni- ging. Daar gaan de kinderen kijken naar Asterix en Obelix en gaan ze daarna swingen op een Asterix en Obelix Disco. Met een laken als kleed en een takje om je hoofd, kom je als Romein al een heel eind. Foto Roger van der Kraan Het programma loopt van maan dag 26 februari tot en met vrijdag 2 maart en duurt dagelijks van 13.30 tot 17.00 uur. De uitzonde- ring is vrijdag, wanneer er een dis co wordt gehouden die tot 18.00 uur duurt. Kaartjes kostenfl. 2,50, behalve op woensdag wanneer er gezwommen wordt. Dan moet erfl. 7,50 betaald worden. Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Sigarenmagazljn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plus van der Meer. Mgr. Nolenslaan 460 Plus Woudhoek, Geuzenplein 5/7 Rotterdams Dagbfad, Over de Vesten 3 Maas Kadothlek, Hoogstraat 168 SCHIEDAM - Ouderenwerk en de Stadsbibliotheek in Vlaardingen slaan in maart de handen ineen bij het organiseren van een zestal in- troductiebijeenkomsten over het internet voor 55-plussers. Ook ou deren worden steeds actiever met computers en op internet. Feit is in ieder geval dat cursussen die over dit onderwerp georganiseerd stee- vast uitverkocht zijn. Tijdens de bijeenkomsten krijgen deelnemers de voldoende informa- tie om zelfstandig met een eigen computer of die uit bibliotheken/ dienstencentra aan de slag te gaan. In de centrumblibliotheek aan de Waalstraat worden maandag 5, 12 en 19 maart info-ochtenden gehou den. In de bibliotheek in Holy aan de Koninginnelaan is dat op vrij dag 9, 16 en 23 maart. De bijeen komsten lopen van 9.30 tot 11.30 uur. Inschrijven voor de internet-och- tenden kan tot uiterlijk een week van tevoren. De kosten bedragen fl. 37,50 per persoon. Wie een Rot- terdampas bezit of lid is van de bi bliotheek betaalt 25 gulden. De prijs is inclusief internetgebruik en lesmateriaal. SCHIEDAM - Postzegels, munten, telefoonkaarten, aanzicht- en prentbriefkaarten kunnen zondag 25 februari worden geruild in dien- stencentrum De Viermolens aan de Nieuwe Damlaan 766 in Schie dam. Het ruilen begint om 13.30 uur. De toegang en de taxatie zijn gratis. SCHIEDAM - Spirituele vereni- ging Harmoniaontvangt donder dag 22 februari Gerrit van Oor- schot. Aan de hand van de symbo liek geeft hij uitleg over dromen. De avond in wijkcentrum Wibaut- plein 165 begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt een tientje. SCHIEDAM - In dienstencentrum Oost wordt dinsdag 27 februari een bingo gespeeld. Het spel gaat over zes ronden en de kosten bedragen fl. 7,00. De bingo begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. SCHIEDAM - De stichting Oude renwerk organiseert zondag 25 fe bruari in dienstencentrum Oost een middag met zang en begeleiding door accordeon-muziek. 55-plus sers zijn vanaf 13.00 uur welkom. De muziek speelt van 13.30 tot 16.30 uur. De toegang is fl. 3,50 per persoon. SCHIEDAM - De klaverjasclub in dienstencentrum Oost is op zoek naar nieuwe leden. Er wordt elke donderdagavond van 19. 00 tot 22.00 uur gespeeld en vanaf 1 maart start de nieuwe competitie. Ge'interesseerde klaverjassers ku- nen zich aanmelden, (010) 473 14 96. De kosten bedragen vijf gulden per maand. Alt-mezzo Elsa Kloos ROTTERDAM - Vanwege drukke werkzaamheden als zangpedagoge en haar concerten in het buitenland is alt-mezzo Elsa Kloos de laatste jaren nog maar weinig in Neder- land en zeker in deze regio live te beluisteren geweest. Donderdag 22 februari is een uitgelezen moge- lijkheid om Kloos weer eens te be- wonderen. De zangeres verzorgt dan een liedrecital in de Jurriaanse zaal van de Rotterdamse Doelen. De geboren Vlaardingse en geto- gen Schiedamse bezingt bij die ge- legenheid in alle toonaarden de liefde. De tekst 'Liebe scharmt auf alien wegen' van Goethe vormt het motto van het optreden. Kloos wordt in de Doelen aan de vleugel begeleid door Mikhail Mouratch en het duo vertolkt on- der meer aria's van Vivaldi, Haydn, Schubert en Richard Strauss. Het recital begint om 20.15 uur en entreekaarten kosten 30 gulden. Als try-out voor de voorstelling van donderdag ver- zorgde Elsa Kloos nog niet zo lang geleden een optreden bij Hosman Freres. Ontbijtservice Mco van der REE Broersvest 79 - 3111 ED - Schiedam Tel. Fax OlO - 273 26 56 E-mailadrea: nicovanderree@planet.nl 365 dagen een feestelijke verrassing dakkapellen kozijnen verbouwingen nieuwbouw badkamers keukens Vraag ons voor een vrijblijvende en zeer scherpe offerte! Vlaardingerdijk 349 c, 3117 CT Schiedam Tel.: 010-4370343, 06-24636789 of 06-5051 5752

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3