zuldpleln 0 zuidplein Trappenhuizen van Zuidplein worden een voor een vernieuwd m Service belangrijk, ook bij de toiletten Postkantoor ook voor hypotheken het adres Jens's Mode: trendy en jong! Promiss voortaan op twee verdiepingen Koopzondagen Ditzijn de158! winkels Deze koopzondagen vinden plaats op zondag 4 maart en zondag 11 maart. Winkelcentrum Zuidplein is dan geopend van 12.00 tot 17.00. i In maart kunt u twee keer op zondag in winkelcentrum Zuidplein terecht. WINKELCENTRUM WINKELCENTRUM ZUIDPLEIN - Wie regelma- tig gebruik maakt van de trappenhuizen van winkel- centrum Zuidplein, heeft het waarschijnlijk al gesigna- leerd. Ook die worden aange- pakt en compleet vernieuwd, samen met de laatste stukken van de verschillende passa ges. Assistent projectleider Christoffel van Os van de Kats Waalwijk Groep ver- telt over de dagelijkse prak- tijk achter de vernieuwing van het winkelcentrum. Glazen bouwtegels Bijzondere klus ZUIDPLEIN - Het is mis schien nog niet bij iedereen bekend, maar ook uw hypo- theek kunt u in winkelcen trum Zuidplein afsluiten. Ge woon bij de Postbank, want daar zit hypotheekadviseur Ab Greijn in. zijn eigen kan- toor klaar om u advies te ge- ven. ZUIDPLEIN - De dames van de openbare toiletten: veel winkelaars komen ze mis schien nooit tegen, maar toch vervullen ze een belangrijke taak. Want wat zou een ge- zellig middagje winkelen zijn, als je niet eens even naar een schoon openbaar toilet kunt? Het wordt dan ook tijd voor een nadere kennisma- king. ZUIDPLEIN - Jen's Mode is al jaren een vertrouwd ge- zicht op het centrale plein van winkelcentrum Zuid plein. Dat vertrouwde gezicht is sinds verleden week ergens anders te vinden. Jen's Mode maakt namelijk een nieuwe start aan het plein bij de me- tro-ingang. Een spiksplinter- nieuwe winkel met veel meer ruimte wacht er op de over- wegend jonge klanten. ZUIDPLEIN - Het houdt maar niet op met die nieuwe winkels in winkelcentrum Zuidplein. Ook Promiss heeft zojuist een nieuwe winkel in bedrijf genomen, en wat voor een! Twee verdiepingen heeft de modewinkel nu, in een zeer overzichtelijke en mooi ingerichte ruimte. As- sistent-bedrijfsleidstetMiran- da Westerduin is dan ook zeer tevreden. Aktie Sport Albert Heijn Amici Damesmode Amici Herenmode Artisjok Arty Au Gout Exclusif Baby Gift Shop Bakker Bart Bart Smit Bel Company Benelli Juweliers Bijbelkiosk Bloemenland Blokker Bluetiek-in Boekenvoordeel Bo's Boterham Express Box Fashion Bram Ladage Brantano Schoenen Bristol Bruna Burger King C&A Chinese Kunstartikelen Clubcenter/ECI Cool Cat Cool Cat Junior Cosmo Hairstyling Coster Crums Crums II D&F D-Reizen Day-Fashion Delifrance De Snor Damesmode Dixons Dixtone Dodgers Douglas Duifhuizen Lederwaren E-Plaza Etos Eurotrade Horloges Footlocker Foto Hartman Free Record Shop Gall Gall Hakky Bar Hans Anders Van Haren Hema Hennes Mauritz V/d Heuvel Verlichting Holland International Hoyng Het Huis Rinck Hunkemoller Ici Paris XL Indo-Menu Italia Leder Mode It's Jen's Mode De Jong Mode De Jong Tours Kan Mode Kinorama Klootwijk Knaakland Kruidvat Kwantum La Boca Lady Sting Van Leest CD's Lektuurshop Populair Levi's Store Libertel City Point Lipstick Livera Lucky Gifts Luigi Lucardi Manfield Marca Matson MBC Sport McDonalds Megapool Miss Etam Moda di Domani Morena Byoux Moto M&S Mode M&W Peters Optiek Artistiek Papirette Pearle Express Peek Cloppenburg Perry Sport Picobello Prenatal Primafoon Printhouse Promiss Prontophot Postbank Hypotheken Postkantoor Radio Modern Electronics Restaurant Van Dijk Restaurant Zuidplein Riroy Bonbons Rijwielstalling/Fietsshop Roobol Royal Albert Shop Saja Boetiek Scapino De Schoenenreus Schoenkampioen Seen in Vogue Shoe Factory Siebel Juweliers Space Ledermode Spijker Sportshop Chabot Steps Take Five Team Kapsalon The Box The Phone House Tjin Toys 'R Us Trekpleister Tuin van Zuidplein Twinkle Juweliers Verhage Fast Food Vroom Dreesmann WE Xenos Young Gear Van Zanten Zeeman Van Zummeren „Meer licht, lucht en ruimte", noemt Van Os direct de drie be- langrijke begrippen die in het nieu- we winkelcentrum overal herken- baar moeten worden. „Zodra de donkere ruimtes zijn verwijderd, voel je je er een stuk prettiger." Steeds meer delen van Zuidplein kunnen door de bouwers zo lang- zamerhand definitief achter zich worden gelaten. Daar zijn de nieu- we passages aangelegd en is ook de laatste afwerking achter de rug. De Marktpassage is bijvoorbeeld zo'n deel. „Die is helemaal op de schop gegaan en nu is het een vol- waardige winkelpassage", aldus Van Os. „Het leuke is dat ook veel winkels aan het verbouwen zijn, het knapt gewoon overal op." Plekken waar Van Os en zijn colle- ga's nog wel druk bezig zijn, zijn onder meer de passage bij Bart Smit en de trappenhuizen in het i m Meer licht, lucht en ruimte, vormen de drie belangrijke begrippen die in het nieuwe winkelcentrum, dus ook voor de trappenhuizen, overal herkenbaar moeten worden. Zodra de donkere ruimtes zijn verwijderd, voelt het publiek zich er een stuk prettiger. hele centrum. Die trappenhuizen worden een voor 6en aangepakt. „Dat komt omdat het behalve trap penhuizen ook vluchtwegen zijn", legt Van Os uit. „Je kan ze dus niet allemaal tegelijk doen. Alles ge- beurt in nauwe samenwerking met de brandweer. De trappenhuizen zijn ook een brandscheiding tussen het winkelcentrum en de parkeer- garage en moeten zestig minuten brandveilig kunnen zijn en het overslaan van vuur voorkomen." Een bezoek aan een van de al afge- werkte trappenhuizen maakt ook hier de vooruitgang van het win kelcentrum duidelijk. De voorma- lige zwarte traptreden zijn vervan- gen door lichtroze exemplaren. Sommige wanden zijn nu opge- bouwd uit glazen bouwtegels, waardoor veel licht binnenkomt. Maar voor het resultaat te zien is, is er door de bouwers al heel wat werk verzet. „Eerst worden er stof- schotten om een trappenhuis heen gezet, ook om te voorkomen dat het publiek in een gevaarlijke situ- atie komt. Dan wordt bijna alles gesloopt: puien, vloeren, traptre den, bijna alles gaat eruit. Alleen de muren en de onderleggers van de traptreden blijven." Van Os laat een lijst zien met alle werkzaamhe- den die daarna volgen en die liegt er niet om. Nieuwe tegels, nieuwe traptreden, coating, de leuning, be- kabeling... eer het nieuwe trappen huis verschijnt is er heel wat water door de zee gegaan. „Als het trap penhuis gereed is, wordt de kwali- teit eerst beoordeeld om dan nog eventuele kleine aanpassingen te kunnen doen. Pas daarna gaat het open voor het publiek." Van Os verwacht dat de laatste trappenhui zen omstreeks eind mei kunnen worden opgeleverd. Van Os is zelf al sinds 1999 bij de aanpak van het winkelcentrum be- trokken en beseft dat het eigenlijk een heel bijzondere klus is. „Het is een heel moeilijk en complex pro ject. En juist daardoor is het voor mij zeker een uitdaging. Er komt een hele logistiek bij kijken, want tijdens de bouw moeten ook die 200 bouwvakkers die er in totaal zijn ergens plek hebben om hun boterham te kunnen opeten. Maar we zijn nu duidelijk in een afron- dende fase." Straks zal Van Os zich misschien weer gewoon bezig houden met een relatief gemakke- lijk bouwproject, wel iets anders dan de renovatie van winkelcen trum Zuidplein. „Dat zal wel even wennen worden", besluit hij. De hypotheekservice van de Post- bank begon op het Zuidplein na de verbouwing van het postkantoor, verleden jaar. „En dit is het enige kantoor in Rotterdam-Zuid waar je een hypotheek kunt afsluiten", vertelt Greijn. „Ik zit hier vijf da- gen per week en mensen kunnen snel een afspraak met me maken. Daarnaast kan ik ook advies geven over hypotheken en het nieuwe be- lastingstelsel, of over pensioenop- bouw." Dat het maken van een af spraak snel kan verlopen blijkt wel, want nog tijdens het gesprek Onder het genot van een kopje koffie of thee geeft Ab Greijn eerlijk en betrouwbaar advies. komen er al twee afspraken bij in de agenda van Greijn. „Een klant heeft net gebeld en kan morgen om negen uur al terecht", geeft Greijn een voorbeeld. Dat een hypotheek afsluiten bij de Postbank over het algemeen snel geregeld kan worden, is een groot voordeel in een tijd waarin beslis- singen over het kopen van een huis vaak ook snel moeten worden ge- nomen. Aan een gesprek met Greijn zijn overigens geen kosten verbonden en de klant kan geheel vrijblijvend langs komen. Een ge- ruststellende gedachte, nietwaar? „Het gaat tenslotte om waar de klant zich uiteindelijk het prettigst bij voelt", vindt Greijn. Onder het genot van een kopje koffie of thee geeft Greijn u dus eerlijk en be trouwbaar advies. Wie daadwerke- lijk een hypotheek bij de Postbank afsluit, kan daarna rekenen op 20 procent korting op de woonhuis en inboedelverzekering van de Post- bank, een verzekering die onlangs door de Consumentengids nog als de goedkoopste werd getest. Een offerte is meestal binnen enkele dagen bij de klant in huis, zodat u (alweer) snel kunt zien of een hy potheek bij de Postbank iets voor u is. „Er is heel veel interesse voor de hypotheken van de Postbank", vertelt Greijn over zijn ervaringen sinds de opening van zijn kantoor. „De Postbank staat dan ook goed bekend, met zijn zeven miljoen re- keninghouders, het gratis basis- pakket en de vele vestigingen. We hebben ook een actie op de Beleg- gershypotheek, daarop geven we tot 24 maart 0,2 procent korting op het 5-jaarstarief.Het is duidelijk: als u een hypotheek nodig heeft, kunt u dat perfect combineren met een bezoek aan winkelcentrum Zuidplein. Ab Greijn zit er dage- lijks voor u klaar. U vindt de hypotheekadviseur van de Postbank in het postkantoor in winkelcentrum Zuidplein, op de begane grond ter hoogte van de Albert Heijn en Radio Modern. El-, ke doordeweekse dag tot 18.00 uur, telefoon0800-0012 (gratis). Ook andere postkantoren in Rot terdam-Zuid kunnen u in contact brengen met de hypotheekadvi- De toiletdame houdt van haar werk: „Als ik het ooit niet meer zou kunnen doen, zou ik het heel erg gaan missen." „Ik ben in juni op deze plek begon- nen", vertelt de toiletjuffrouw van de nieuwe toiletten achter V&D. „Het is heel mooi geworden, veel ruimer en gemakkelijker, en wat Ahoy betreft zit je hier goed." Zo- Jen's Mode heeft landelijk acht winkels, waarvan de vestiging in winkelcentrum Zuidplein de enige in Rotterdam is. Gedurende korte tijd zijn dat eigenlijk twee winkels, want de oude kiosk waarin Jen's Mode altijd was te vinden blijft ook nog enige tijd open. „Het mag wel eens in een nieuw jasje", vindt Bernie Jenniskens terwijl ze in de kiosk op het centrale plein om zich heen kijkt. Dat plein zal later dit jaar op de schop gaan en nieuwe winkelruimtes krijgen. Jen's Mode heeft die nieuwe ruimte echter al gevonden. „Een goede locatie, zo vlak bij de metro", vindt Bernie. „De ruimte was vroeger een fiet- senstalling, dus er moest wel veel aan veranderd worden. Maar het is nu een hele mooie winkel gewor den, met een stoere uitstraling die moet aanspreken bij de jeugd. Ik denk dat het wel een succes wordt." De oude kiosk verkoopt momen- teel uit en zal dat ook nog even blijven doen. Zodra het centrale plein wordt ontruimd, is Jen's Mo de echter alleen nog maar bij het metroplein te vinden. „We zijn een trendy winkel met veel leuke spul- letjes voor jonge meiden", legt Bernie uit op welk publiek Jen's Mode zich vooral richt. „Zowel voor tieners als voor jonge vrou- wen hebben we een snel wisselend aanbod dat niet te duur is. We wis- selen ons assortment zo vaak mo- gelijk, zodat er altijd wel iets nieuws te vinden is. Nu komt de voorjaarscollectie weer binnen, met veel leuke frisse kleuren als rose, blauw en lila. Maar dat kan over een maand al weer verande- ren, dan kunnen er weer andere kleuren komen. We hebben nooit een grote voorraad maar proberen juist in te spelen op trends." In Jen's Mode op het Zuidplein wer- ken vijf personeelsleden, zelf ook enthousiaste jonge meiden. „We hebben een leuk team en een lek- ker sfeertje in de winkel. Je kunt hier vrijblijvend binnen komen en gewoon lekker rondlopen en snuf- felen. Niets geen agressieve ver- koop, maar een lekker muziekje erbij en wat proberen." Jen's Mode is te vinden aan het plein bij de metro-ingang, pal te- genover Peek Cloppenburg. Een spiksplinternieuwe winkel met veel meer ruimte wacht op de overwegend jonge klanten. De gezellige sfeer onder het personeel, is mede bepalend voor de sfeer die de klanten in de winkel aantreffen. „Een nieuwe winkel is altijd leuk", vindt Westerduin. „We hebben hier veel meer ruimte en daardoor een grotere collectie. Op de bovenverdiepeing hebben we nu apart de positiekleding en de grotere maten." Promiss is een keten van 55 mode- winkels, waarvan de vestiging op het Zuidplein alweer negen jaar betsaat. Toen werd nog begonnen in een klein winkeltje. Later volg- de een verhuizing naar een groter adres en nu is dus het derde adres in het winkelcentrum alweer be- trokken. „We worden steeds gro ter", lacht Westerduin. „Deze winkel ziet er echt heel mooi uit, met een klassieke inrichting. En mensen die moeilijk kunnen lopen, kunnen ook met de lift naar boven. We zijn toch heel erg op service gericht en doen alles voor de klan ten. Ook bij klachten." Wester duin werkt zelf al vijf jaar bij Pro miss en is een van de veertien per soneelsleden. Ze prijst de 'gezelli ge sfeer' onder het personeel, die natuurlijk mede bepaalt hoe de sfeer voor Hanten is. Ook de sfeer in het hele winkelcentrum is vol- gens Westerduin letterlijk opge- knapt. „Met het nieuwe plafond is het overdag heel licht, dat geeft voor klanten ook een veel prettiger gevoel. We krijgen ook veel posi- tieve reaches van klanten over het winkelcentrum te horen." Promiss heeft regelmatig driedaag- se aanbiedingen, die elke week weer anders zijn. Vaak gaat het dan om combinaties van kleding. Om van dergelijke aanbiedingen te kunnen profiteren, kunt u dus het beste regelmatig even bij Promiss komen kijken. Kunt u gelijk zien hoe mooi die nieuwe winkel is ge worden. Promiss Mode is te vinden tegen- over de oude locatie van de winkel, direct naast C&A in de gang vanaf het metro-plein. Telefoon (010) 481 63 25. wel winkelpubliek als beursbezoe- kend publiek dus, voor deze toilet ten. Ze werkt overigens al veel lan- ger op het Zuidplein en was tot de bouw van de nieuwe toiletten ac- tief op de toiletten dichtbij de me tro-ingang. Het schoon houden van de toiletten is een logische taak, maar ook service aan haar klanten vindt ze erg belangrijk. „Ik heb snoep voor de kinderen. En het kan niet iedere dag, maar als er tijd voor is geef ik een kopje koffie of thee en maak ik een praatje met mensen. Dat contact is erg belang rijk, je moet goed met mensen om kunnen gaan." Soms merkt ze wel eens dat er op haar werk wordt neergekeken, maar daar laat ze zich niet door ontmoedigen. „Als ik zie wat mensen soms voor pro- blemen kunnen hebben, denk ik: wat ben ik rijk dat ik nog elke dag bij de toiletten kan zitten. Ik doe het verschrikkelijk graag, juist om het sociale contact. Als ik het ooit niet meer zou kunnen doen, zou ik het heel erg gaan missen."Dat ze eer in haar werk stelt, blijkt ook uit de entree bij de toiletten. Hoewel de ruimte clinisch schoon is (en dat natuurlijk ook wel moet zijn), wordt de schijnbare kilte doorbro- ken door een gezellig tafeltje. Het tafelkleedje draagt een plant en na tuurlijk het onvermijdelijke scho- teltje, waarop elke toiletganger zijn 35 cent deponeert. Vanaf haar plek naast de tafel ziet de toiletjuffrouw haar klanten dagelijks passeren. Sommigen zijn onderhand beken- den geworden en vertrekken niet zonder een praatje. Intussen houdt ze ook andere klanten in de gaten en helpt ze waar nodig. Moeders met kinderen die verschoond moe ten worden, verwijst ze naar een aparte ruimte. Wie zelf hoognodig moet en de kinderwagen of een ge- vulde boodschappentas achterlaat, kan op een wakend oog rekenen. „Het is toch wel een verantwoor- delijk beroep en het zijn juist de kleine dingen die het doen. Als ik bijvoorbeeld een vrouw met een gebroken arm zie, vraag ik altijd of ik even moet helpen." Leuke din gen maakt ze ook mee. Zoals dat jongetje dat aan zijn moeder vroeg 'waarom die mevrouw slagroom spuit'De slagroom zou hem slecht gesmaakt hebben, want het was een bus schoonmaakmiddel. Of die man die brommend vijf gulden gaf en geen wisselgeld hoefde. Hij had zojuist in de speelgoedwinkel zo- veel geld aan z'n kinderen uitgege- ven, dat 'die vijf gulden er ook nog wel af kon'. 's Avonds stelt ze het tenslotte zeer op prijs als ze zelf wordt geholpen... met naar huis gaan. „Als je dan door die lange stille gang alleen naar huis moet. Maar gelukkig wachten ze bij Roo bol altijd op me en nemen ze me mee. Dat is zo gegroeid, dat is echt fijn. Ik dacht eerst op deze plek dat het nooit meer zou worden wat het vroeger was, maar de band is hier net zo vast!" De toiletten van winkelcentrum Zuidplein zijn te vinden naast V &D (zijgang richting Ahoy, te gen- over Roobol) en bij de Marktpas sage.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 11