flf maasstad p©dfe m Maoitrl l.a Riviera pracantaert zjirfradiionchow in Da Doelan Magic Impossible met illusionist Hans Klok Costa is lekkere, luchtige film ZOOM COMPACT CAMERA MINI VERREKIJKER 7: 9; i 249' E Internationale toneelhit Art in Oude Luxor Theater preview Canon 0NTWIKKELEN EN AFDRUKKEN CORRECT FOTO BERGWEG 110 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.600 rffcfj(~n zaffhMigawoon an prnhnar dat no ft uit te ztralen 3 VOOR stad ROTTERDAM - Zijn laat- ste show dateert alweer uit 1997. Maar op zaterdag 2 maart presenteert modeont- werper Magiel La Riviere zijn Fashionshow in de Wil- lem Burger Zaal van De Doelen. Met honderd nieu- we outfits, 22 modellen en twee muzikanten belooft dat een spektakel te worden. De modebladen laten hem des- ondanks links liggen, maar daar zit hij niet mee. „Ik houd niet van slijmen. Daar- door is mijn weg langer." ROTTERDAM - Ieder jaar trekken duizenden Neder- landse jongeren naar de po- pulaire Spaanse badplaatsen om zich onder te dompelen in een zee van zon, drank en seks. Over deze cultuur gaat de nieuwe Nederlandse film 'Costa' van Johan Nijenhuis. Een hippe film, voor ene groot publiek, weet hoofdrol- speelster Georgina Verbaan: „Ik vind het een lekkere, luchtige film geworden." Prijsvraag LUXON PER STUK 3.95 MINOLTA jm:- Woensdag 28 februari 2001 poi ROTTERDAM - WaterFront heeft donderdag 1 maart de Japan- se meidenband Mummy The Peep- show op bezoek. Aangenaam ram- melende, vlot huppelende bub- blegum pop'n roll, met van die leu- ke hoge stemmetjes en grappige melodietjes. Vooraf het Duitse Curlee Wurlee! met de catchy punk pop'n roll. Aanvang 21.00 uur en kaarten kosten een tientje. Een dag later Spitball uit Neder- land. Ze fabriceren een goede mix van dance en harde rock - een or- ganische mix die trouwens niet be- wust werd gezocht maar min of meer toevallig ontstond. Ook dit optreden begint om 21.00 uur en de entree bedraagt 12,50. En za- terdag vanaf 22.00 uur De Buurt- super met 80's, 90's en verse aan- biedingen. Aanvang 22.00 en kaar ten kosten/ 9,98. Big Daddy Kane staat vrijdag op het podium van Nighttown. Hij is een van de allergrootsten onder de hiphopheads. Met zijn oldschool hiphop en zijn vermaarde raps wist hij zelfs door te dringen tot de in- tiemste plekjes van Madonna. Aanvang 22.00 uur en kaarten kos ten 27,50. Eerder die avond - om 19.00 uur - zijn er in het Theater van Nighttown live-opnamen van diverse lokale bands tijdens het Ambitious Demo Festival. Aan vang 19.00 uur en kaarten kosten 12,50. Zondag kan er weer Afri kaans gedanst worden in Night town tijdens Daylight Dancing. anvang 14.00 uur en de entree edraagt 15 gulden, maart in Rotown Jah Free The Vibronics. De combinatie van deze twee artiesten werkt heel goed aangezien Jah Free's boom ing baslijnen een perfecte aanvul- ling waren op Vibronic's digitale dub sound. Beide dubmasters zijn in Rotown te horen vanaf 22.00 uur en kaarten kosten een tientje. Zondag 4 maart in Rotown King Me, dark guitar pop. Het begint om 22.00 uur, de toegang is gratis. In Baroeg vanavond - woensdag - A Dope MC is a Dope MC. Acts zijn deze keer Tuigcommissie, Cri tical Status en Xaline. Daarnaast natuurlijk een MC-wedstrijd en dj's. Aanvang 20.00 uur en kaarten kosten drie rijksdaalders. Vrijdag vanaf 20.00 uur weer Metalen In- quisitie, en zaterdag een Alterna- tieve Dansavond. Maak je eigen feessie vanaf 20.00 uur voor maar drie rijkdaalders per persoon. Now Wow heeft aanstaande zaterdag Lacroix, Re-Lex en Richard (Now) en Andy C, Vanbellen, Discot- wins, MC Vin E en Miss Bunty (Wow). Open vanaf 23.00 uur, en tree/ 24,95. door Vincent Wernke „Ik ben er vier jaar tussenuit ge- weest vanwege de geboorte van mijn kinderen", vertelt Magiel La Riviere. „Ik heb dat gedaan, omdat ik de eerste levensjaren van mijn kinderen bewust wilde meemaken. En nu ga ik er weer hard tegenaan." De Fashionshow die vrijdag 2 maart plaatsvindt in De Doelen, is niet zijn eerste show. In 1994 en 1995 was de- zelfde locatie het decor voor een spectaculaire show, waarin kle- ding van zijn hand werd ver- toond. Evenals die eerste twee keer, is ook de show van zaterdag een compleet eigen productie. „Je kunt het wel uitbesteden, maar dat kost heel veel geld. Bo- vendien heb je alles op deze ma- nier zelf in de hand", vertelt La Riviere. Aan de show doen 22 modellen van verschillende cul- turen, leeftijden en lengtes mee. „Het zijn echte persoonlijkheden, dus geen Barbie's en Ken's. Daarnaast zijn er twee muzikan ten die zorgen voor live-muziek, en natuurlijk nog een heleboel an- deren die aan de show meewer- ken. Het wordt puur entertain ment, en er zal ook een heel ge- meleerd publiek op afkomen. Meestal zijn modeshows nogal incrowd en hangt er een arrogante sfeer. Maar bij ons is iedereen ge- lijk. Ik ben zelf heel gewoon en probeer dat ook uit te stralen." Kleding is altijd al de grote passie onder meer gebruik gemaakt van leer, suede, zijde en cashmirewol. De collectie is heel gevarieerd, maar wel allemaal draagbare kle ding, waarbij van ieder ontwerp den exemplaar is gemaakt. Op 3 en 4 maart houden we in het Con- Modeontwerper Magiel La Riviere: ..Het is een groot risico, ook financieel. Maarje moet risico's nemen om ergens te komen. Het is toch fantastisch als je op je zestigste kuntzeggen: dat heb ik toch maar mooi gedaan.foto: Dick stuijter show. „Het is een groot risico, ook financieel. Maarje moet risi co's nemen om ergens te komen. Het is toch fantastisch als je op je zestigste kunt zeggen: dat heb ik toch maar mooi gedaan. Wat ik op die dag zelf doe? Ik ben heel erg aanwezig, loop de hele dag rond en help waar ik maar kan helpen. Tijdens de show sta ik achter de coulisse en kijk elk mo del dat het podium opgaat nog even na, of alles goed zit. Aan het eind ga ik zelf ook het podium op. Dat vind ik leuk, omdat het toch een soort van ontlading is. Ik heb hier keihard voor gewerkt, en dan is dat echt de finale. Overigens krijg ik het deze week nog druk genoeg hoor. Ik moet bijvoor- beeld mijn eigen kostuum voor zaterdag nog maken." Kaarten voor de Fashionshow zijn d f 30,- verkrijgbaar aan de kassa van De Doelen. geweest van Magiel La Rivi&re. Zijn moeder gaf les in het maken van kleding, en in haar zoon had ze een heel fanatieke en goede leerling. „Het begon met een zwart 'kolenboeijasje' wat inder- tijd erg in was. Ik wilde daar rode knopen op, en vroeg of mijn moeder dat wilde doen. Dat ging steeds verder, tot ik een hele outfit voor mezelf ontwierp. Toen ben ik het kleding maken ook maar zelf gaan leren. Van mijn moeder heb ik het vak toen geleerd, en van mijn vader het hele managementgebeuren." Met de kleding die zaterdag ge- showd gaat worden, is hij ander- half jaar bezig geweest. „Onge- veer 95 procent heb ik zelf ont- worpen en vervaardigd. Ik heb tinental Art Centre een verkoop- weekend, waar mensen de kle ding kunnen kopen. De prijzen varieren dan van 200 tot 2500 gulden. Dus geen 10.000 gulden voor een kledingstuk. De geboren Rotterdam is enthou- siast over mode, maar minder over 'het wereldje'; „Het is een hard vak, en de modewereld is heel arrogant. En ik houd niet van slijmen, waardoor de weg voor mij nog langer is. Ook heb ik geen papieren van een modeaca- demie, want ik hield het daar nooit uit. Ik was niet echt een lie- vertje op school. Voor deze show heb ik pre- sentatie- mappen verstuurd, ook naar bekende modebla den. De ar- rogantie die je dan tegenkomt is ongelooflijk. Je bent geen grote naam, dus kom je er niet in. Nieuw talent geven ze niet eens een kans. Ach, ik ligt er niet wak- ker van. Ik ga niet lopen slijmen. Zo ben ik niet." „Ik heb er de laatste tijd echt ze- ven dagen per week keihard voor gewerkt", vertelt hij over zijn ROTTERDAM - „Het leven is een illusie en illusie is mijn leven", is de lijfspreuk van illusionist Hans Klok. Op zaterdag 3 en zondag 4 maart staat hij in het Nieuwe Luxor Theater met zijn show 'Magic Im possible'. In deze show verdwij- nen olifanten net zo eenvoudig, als een helicopter uit het niets ver- schijnt. 'Magic Impossible' is ge- produceerd in het Mekka van de magie Las Vegas. Daar kan Hans Klok zich inmiddels meten met showmasters als Siegfried en de internationaal vermaarde illusio nist David Copperfield. Hans Klok schept in 'Magic Impossible' een magische en dynamische wereld, waarbij het begrip 'magie' een heel eigen en eigentijdse lading krijgt. Kaarten voor Hans Klok kosten/ 50,-// 40,-// 30,-. Re- serveren: 010-484.33.33. ROTTERDAM - De internationale toneelhit 'Art' is tot en met vrijdag 1 juni 2001 te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Het gaat over drie goede vrienden. Een van hen koopt voor een enorm be- drag een bijzonder modem schil- derij en nodigt zijn vrienden uit om het te bewonderen. De meningen over het schilderij blijken echter sterk uiteen te lopen en de heren krijgen ruzie. Achter de hilarische verwikkelingen die volgen, gaat een drama schuil: de ontbinding van een vriendschap. De hoofdrol- len in 'Art' worden gespeeld door Paul de Leeuw, Hans Resting en Edwin de Vries. Kaarten kosten 50,- of 40,-. Reserveren: 010- 413.83.26. •A 'Costa' gaat over vier proppers, jongens die mensen naar binnen moeten lokken in de hippe disco- theek Costa. Op het strand ont- moeten ze vier Nederlandse mei- den. Als zij op een avond de disco- theek bezoeken, ziet propper Rens (Daan Schuurmans) dat de minst populaire van hen, Janet (Georgina Verbaan), goed kan dansen. Hij vraagt haar om bij het dansteam van Costa te komen. Ondertussen wordt Janet verliefd op hem, maar hij toont niet veel interesse in haar. Dat verandert als een televisiezen- der een grote danswedstrijd orga- niseert tussen de concurrerende discotheken in de badplaats. Georgina Verbaan speelt in 'Cos ta' derol van 'beugelbekkie' Janet, de minst populaire van de vrien- dinnengroep waarmee ze op va- kantie is in Spanje. „Janet is aan het begin van de film heel erg on- zeker", vertelt de actrice die be- kend werd door haar rol als Hed- wig in de soap 'Goede Tijden, Slechte Tijden'. „Hoe onzekerder ze zich voelt hoe harder ze schreeuwt en des te klunziger ze zich gedraagt. Maar tijdens haar vakantie in Salou wordt ze steeds zelfverzekerder. Ze blijkt goed te kunnen dansen en krijgt daarom veel aandacht van Rens." Deze Rens wordt gespeeld door Daan Schuurmans, bekend uit 'Westenwind'. „Rens is een moei- lijk te peilen jongen met een enor- me passie voor het dansen. Hij ba- lanceert op de rand van volwassen- heid, staat voor een belangrijke keuze in zijn leven: doorgaan met het leven dat hij leidt als mooie jongen, een pose, of zijn gevoelens onder ogen zien en voor het meisje kiezen. Het mooie van Rens vind ik dat hij voor het moment leeft, hij is een echte levensgenieter. Maar hij is helemaal niet met zijn toe- komst bezig, gemakzuchtig, een jongen zonder ambities." „Ik heb Rens dan ook gemodel- leerd naar een goede vriend van Georgina Verbaan, Daan Schuurmans en Katja Schuurman spelen de hoofdrollen in de nieuwe Nederlandsespeelfilm 'Costa'. foto:A-Fiim Maar ik ben er van overtuigd dat je op een set zonder spanning, een slechte film maakt." De jonge sterren hebben een goed gevoel over 'Costa'. Georgina: „Van alles dat ik tot nu toe heb ge daan, was 'Costa' absoluut het al- lerleukst. Het heeft me een bonk energie gegeven om met zoveel mensen aan een project te werken. Tijdens het draaien begreep ik soms niet hoe Johan de film voor zich zag. Maar nu ik hem heb, vind ik hem erg mooi geworden." mij van vroeger", gaat Schuur mans verder. „Als hij in een disco- theek op de dansvloer ging staan, had hij binnen een mum van tijd tien meisjes om zich heen. Zelf had hij dat helemaal niet door. Dan kwam hij verontwaardigd aan mij vertellen dat een meisje zijn pet had gejat. 'Snap je dat dan niet?' vroeg ik hem. Hij dacht ze het deed om hem te treiteren. 'Ze wil dat je achter haar aan gaat!' moest ik hem dan vertellen." De rol van Georgina Verbaan is net als in 'Goede Tijden, Slechte Tijden' die van een klunzig typje. Ze vindt het niet moeilijk om dit soort rollen te spelen: „Dat onhan- dige heb ik zelf ook wel een beetje. Maar ik ben wel veel zelfverzeker der dan Janet. Natuurlijk was ik wel onzeker toen ik wat jonger was, maar dat heeft iedereen op die leeftijd. Ik had ook wel een van de vriendinnen van de zus van Janet willen spelen. Lekker een beetje de bitch uithangen, dat is altijd leuk. Hoewel het me ook trekt om eens een uitgesproken lief meisje te spe len", vindt Georgina. Voor regisseur Johan Nijenhuis is 'Costa' zijn eerste speelfilm. Hij werkte eerder met Georgina aan 'GTST' en met Daan aan 'Westen wind'. Georgina: „Met 'Costa' werkte ik veel nauwer met hem sa- men. Dat vond ik heel leuk, hij is heel enthousiast en staat open voor suggesties." Daan Schuurmans: Johan weet precies wat hij wil. Dat is heel goed, maar dat kan ook nadelig werken. Het kost ontzet- tend veel moeite om hem ergens van te overtuigen, wat een bepaal- de spanning met zich meebrengt. Maasstad weekbladen verloot in samenwerking met A-Film vijf pakketten van de film 'Costa', be- staande uit een T-shirt, een cd-sin- gle en twee vrijkaarten voor de film. Je moet dan het antwoord we- ten op de volgende vraag: Wie zingt de titelsong van 'Costa'? Zet het antwoord op een (brief)kaartje en stuur die naar: Maasstad week bladen, t.a.v. Costa, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Op de T verdieping aan de Bergweg 110 te Rotterdam vindt u de foto en video afdeling van Correct. Compact-, spiegelreflex-, zoom en APS foto camera's en videocamera's staan overzichtelijk .opgesteld. Ook op het gebied van alle foto en video toebehoren heeft Correct een groot assortiment. CANON PRIMA SUPER 105N 38-105 SUPERZ00M COMPACTCAMERA Een autofocus compact camera met een zoombereik van 38 tot 105mm. Voorzien van fluisterstand, waardoor u anderen niet afleidt als de film door of terug spoelt. Deze camera stelt scherp vanaf 60cm. Verder: ingebouwde flitser met rode ogen reductie en exacte scherpstel mogelijkheid op ieder onderwerp. jm? Art .nr. 68795 CORRECTPRUS LUX0N CHICAGO WABAK 4 8X22 MINI VERREKIJKER Lichtgewicht kijker met hoogwaardige lensen. Ideale toneelkijker die u gemakkelijk overal mee naar toe kunt nemen. Art.nr. 88266 CORRECTPRUS 79 K0NICA VX- 200 24 0PNAMEN KLEURENFILM Een prima kieuren negatief film met een grote lichtgevoeligheid van 200 ASA/ISO. Art.nr. 41904 FILMS 24 0PN AMEN Ontwikkelen en afdrukken formaat 10x15 cm. CORRECTPRUS 95 Art.nr. 29714 FILMS 36 0PNAMEN Ontwikkelen en afdrukken formaat 10x15 cm. CORRECTPRUS «95 Art.nr. 29715 Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. MINOLTA VECTIS 200 APS ZOOM COMPACT CAMERA Compact camera met zoomobjectief van 25 tot 50mm, 2xzoom. Ook uitgerust met een speciale instelling voor landschap enportret.Vedereandere voordelen van deze APS compact camera: formaatkeuze, datum en titel instellingen achter op de foto's. 'ALLEENZATERDAG 3MAART VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. 54633 CORRECTPRUS Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud ZONDAG 4 MAART WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 21