kE Een piratenlapje als medicijn rnaasstad video preview rnaasstad horoscoop fvie gezond rnaasstad puzzel agenaa filmhuis zeepaard stads gehoorzaal a/d schie REGIO - Zien lijkt heel van- zelfsprekend. Toch moeten kinderen leren kijken. Pasge- boren baby's kunnen nog niet veel zien. Ze kunnen licht en donker onderscheiden en vangen af en toe een wazig beeld op. Tijdens de eerste le- vensmaanden - tot de eerste zes levensjaren - ontwikkelt het deze vaardigheden. Heel vaak gaat dat goed. Maar soms kunnen problemen ont staan: klein of groot, in het begin misschien opvallend, maar later van zichtbare in- vloed. Slecht zien, scheelzien en een lui oog zijn de be- kendste problemen. ^AVOwniRE VAN EEN A/mme mtmw burner Top 10 Woensdag 14 maart 2001 John Cusack speelt in 'High Fidelity' de rol van Rob Gordon. Hij runt zijn eigen platenwinkel, die nou niet bepaald goed loopt. Daarbij heeft hij twee mannen in dienst, die niets anders doen dan de hele dag over muziek ou- wehoeren. Rockexpert Barry (Jack Black) is bovendien meester in het wegjagen van klanten, terwijl Dick (Todd Louiso) niet de meest produc tive werknemer is. Naast zijn zakelijke problemen, gaat het Rob ook in zijn liefdesleven niet echt voor de wind. Als zijn vriendin Laura (Iben Hjejle) hem op een dag laat zitten, gaat hij twijfelen aan zichzelf. Hij zet zijn top vijf van meest dramatische afwijzingen op een rij, en zoekt deze vrouwen opnieuw op om hen te vragen waarom ze hem destijds hebben laten zitten. Tot zinnige nieuwe inzichten leidt dit 'onderzoek' niet, maar Rob lijkt er toch iets mee op te schieten. 'High Fidelity' van regisseur Stephen Frears is gebaseerd op de internationale bestseller van Nick Horn by. Hoewel redelijk geslaagd, heeft deze film een manco: het personage van John Cusack richt zich gedurende de hele film via de camera recht- streeks tot het publiek. Dat kan een geslaagde film opleveren, maar zelf ben ik niet echt weg van deze manier van filmen. Wat overblijft is een be- hoorlijk geslaagde komedie, waarin een immer depressief kijkende John Cusack zijn tijd vooral doodt met het luisteren naar en praten over muziek. De show wordt gestolen door Todd Louiso, de rockexpert die aan het ein- de van de film ook een heel andere kant blijkt te hebben. Verder zijn er kleinere rolletje voor onder meer Lisa Bonet, Sara Gilbert, Lili Taylor, Tim Robbins, Catherine Zeta-Jones en Bruce Sp^ngsteen. Vincent Wernke Ram Je voelt je deze week wat tegen- strijdig. Aan de ene kant is er be- hoefte om je terug te trekken van de buitenwereld en wat na te den- ken over het verleden. Aan de an dere kant kom je buitengewoon as- sertief op voor je eigen ideeen en idealen. lets minder fel mag wel. Stier De Stier heeft geen zin in routine op zijn werk. Misschien heb je een baan met behoorlijk wat vrijheid zodat je je eigen tijd kunt indelen. Je houdt je bezig met het vereni- gingsleven en vrienden. Vanaf woensdag kun je het beter wat rus- tiger aan doen. Neem voldoende tijd voor jezelf. Tweelingen Je bent deze week buitengewoon open over je innerlijke gevoelsle- ven. Je hebt enorm veel behoefte aan een goed en diepgaand ge- sprek. Er kunnen deze week, en vooral met een van je collega's, wat meningsverschillen ontstaan. Begrijpt nou niemand wat ik be- doel, vraag jij je wanhopig af. Kreeft De Kreeft blijft op maandagmor- gen liever thuis. Je hebt in ieder geval weinig zin om naar je werk te gaan. Het liefst maak je plannen voor de vakantie, maar de werke- lijkheid is anders. De tweede helft van de week wordt druk in je dage- lijks leven. Houd je eigen grenzen in de gaten en let op je gezondheid. Leeuw De Leeuw zit aan het begin van de week niet echt lekker in zin vel. Misschien is het wel mogelijk een dagje vrij te nemen. Innerlijk voel je je niet vrolijk en je denkt diep na over bepaalde zaken. Verder kun je behoorlijk emotioneel reageren wanneer iemand jou dwars zit. Maagd De maagd heeft aan het begin van de week zin om lekker impulsief te doen. Je hebt zin om je geld te la- ten rollen en dat doe je dan ook. Op donderdag maar ook in de da- gen erna kan er in je gezin een hef- tige confrontatie plaats vinden. Weegschaal De week begint goed. Op maandag voel je je heerlijk en vrij. Dinsdag kan er een conflict met je kinderen ontstaan. Waarschijnlijk gaat de discussie over normen en waarden. Vrijdag wordt een topdag. Blijf ze- ker niet binnen, want je bruist wer- kelijk van energie. Schorpioen De Schorpioen kan aan het begin van de week gerust op zijn intuitie afgaan want de sterren geven aan dat deze uitstekend is. Verder kun je nogal ongeduldig reageren. Dit komt doordat je je innerlijk be hoorlijk geifriteerd voelt. Geef niet de buitenwereld de schuld hiervan want het ligt toch echt aan jezelf. Boogschutter De Boogschutter begint de week met goede zin en je hebt veel be hoefte aan een goed gesprek. Ver der geef je veel aandacht aan je ge zin. Dit kan wel eens wrijving ge ven want vooral aan het begin van de week ben je ook graag bij vrien den. Aan het eind van de week kun je 'vuurwerk' verwachten. Steenbok Voor de Steenbok begint de week goed. Je voelt je heerlijk en de communicatie verloopt vlot. Je bent veel openlijker dan anders op je werk en dat wordt gewaardeerd. De tweede helft van de week ben je nogal in jezelf gekeerd. Waterman De Waterman is buitengewoon eerlijk naar zijn omgeving toe. Normaal gesproken draai je al niet om de waarheid heen maar aan het begin van deze week al helemaal niet. Probeer in de tweede helft van deze week te gaan sporten, zodat je je op die manier kunt ontladen. Vissen De Vis straalt vooral vrolijkheid uit maar innerlijk voel jij je toch heel anders. Er gaan zoveel emo- ties door je heen, dat het soms lijkt alsof je gek aan het worden bent. Blijf kalm en neem nu veel tijd voor jezelf. Dat heb je momenteel nodig om het leven aan te kunnen. Bel voor een uitvoerige horo scoop 0900-202.7006 (1 gulden per minuut) .Imrnm Praten over slecht zien betekent praten over bijziendheid, verziend- heid of een vormafwijking van het oog. Een kind dat bijziend is ziet dichtbij alles (redelijk) goed, maar veraf is alles wazig. Het oog is van nature te groot gebouwd, waardoor de beelden niet op het netvlies ko- men, maar ervoor. Bij verziend- heid is het oog juist te klein ge bouwd, waardoor de beelden ook niet scherp op het netvlies komen. Alle kinderen zijn bij de geboorte verziend. Aangeboren reflexen zorgen ervoor dat dit in de loop der tijd gecorrigeerd wordt. Een vorm afwijking is een afwijking waarbij de oogbol niet geheel rond, maar meer ovaal is. Beelden worden daardoor in bepaalde richtingen wazig getrokken. Het slijpen van een cilinder in een bril kan deze vormafwijking corrigeren. Scheelzien is een afwijking van de stand van de ogen, waarbij de ogen niet op hetzelfde punt gericht zijn. Hierdoor is het kind niet in staat om de twee beelden die met beide ogen worden opgevangen, als een beeld te zien. Ditzelfde kind kan echter wel heel goed het beeld dat door het scheelstaande oog wordt opgevangen, onderdrukken in de hersenen. Daardoor ziet hij of zij het voorwerp niet dubbel, omdat het met slechts een oog kijkt. Als een oog onvoldoende wordt gestimuleerd kan dit een lui oog tot gevolg hebben De grootste oor- zaak van een lui oog is scheelzien. De kans op een lui oog is kleiner 39 13 18 26 1 6 20 53 37 49 141 146 |67 129 hi als beide ogen beurtelings scheel- kijken. Het systeem van het zien voor beide ogen wordt immers nog wel gestimuleerd, alleen om de beurt en niet tegelijkertijd. Een an dere oorzaak is een brilsterkte af wijking. Zeker als beide ogen een andere sterkte hebben. Omdat de functies van de ogen al op jonge leeftijd ontwikkelen, is het van belang om eventuele afwij- kingen zo vroegtijdig mogelijk op te sporen en te behandelen. Dat is niet altijd even gemakkelijk. Vaak merkt het kind zelf niet dat er iets aan de hand is en zal dit dus ook niet aangeven. Op het consultatie- bureau houdt de arts nauwlettend de ontwikkeling van het kind in de gaten. Bij enige twijfel aan de oog- stand of aan de kwaliteit van het zien, zal hij snel doorverwijzen naar een orthoptist. Die onderzoekt de samenwerking tussen beide ogen, de oogstand en het gezichts- vermogen en meet een eventuele brilafwijking op. Zodra een oogafwijking geconsta- teerd is, start de behandeling. Die wordt ingesteld en begeleid door de orthoptist en kan varieren van het voorschrijven van een bril, het afplakken van een oog, het gebruik van oogdruppels tot een operatie door de oogarts. Een lui oog wordt meestal behandeld door het afplak ken van het gezonde oog. Elke kleuterschool heeft wel een piraat- je rondlopen. Het luie oog wordt daardoor gedwongen om weer te gaan kijken. Het systeem van het zien van het oog wordt daardoor gestimuleerd. Soms wordt een bril voorgeschreven die een eventuele brekingsafwijking van het oog cor- rigeert en het gezichtsvermogen van het luie oog optimaliseert. Als scheelzien aan de basis ligt van het luie oog kan een operatieve oogspiercorrectie nodig zijn om de oogstand te corrigeren. De oog- spieren die aan de buitenkant van de oogbol zitten worden dan ver- zwakt of versterkt door ze te ver- zetten of in te korten. Het oog wordt er dus niet uitgehaald en de operatie vindt ook niet plaats in het oog. De gecorrigeerde stand van de ogen dwingt het kind om recht te kijken. Daarna is het de taak van de hersenen om de beide beelden die binnenkomen samen te voegen tot een duidelijk beeld. Een oog spiercorrectie vindt onder narcose plaats. Meestal mag het kind de- zelfde dag nog naar huis. Wie meer informatie wil kan de fol der 'Met het oog op zienaanvra- gen bij de Nederlandse Verenging van Orthoptisten (NVvO) p/a Dr. H.T,'s Jacoblaan 21, 3571 BK Utrecht, (telefoon 030-276.10.76). U kunt ook een gesprek aanvragen bij een oogarts of orthoptist. Deze gezondheidsrubriek wordt aangeboden door: GGD Zuidhollandse Eilanden; Ruwaard van Putten ziekenhuis, RIAGG Rijnmond Zuid, van Weel Bethesda ziekenhuis, Zorg en Welzijn Groep Zuid-Hollandse Eilanden, Re- gionaal Patienten Consumenten Platform Rijnmond, Delta Psychiatrisch ziekenhuis en Basisberaad GGZ. Horizontaal 1. Schalks 6. Soort tapbier 12. Aanmoedigingskreet 14. Melkklier 15. Ten bedrage van 17. Europeaan 20. Dierengeluid21. Platzak 23. Aanwijzend vnw. 24. Grondbezit 25. Brandgang 26. Vrouwelijk dier 28. Gekookt sap 30. Bruine verfstof 31. Oude vlakte- maat 33. Kern 34. Onhandig 35. Vette vloeistof 37. Betaalmiddel 38. Heilige 39. Rillerig 40. Behou- dens weglatingen 42. Zeer warm 44. Kampeergerei 47. Vertegen- woordiger 49. Deel van vistuig 51. Drukte 53. Reukorgaan 54. Jon- gensnaam 56. Scherprechter 57. Meisjesnaam 58. Begroeting 59. Huivering 61. Landtong 62. Zijne Excellence 63. Hoofdkussen 66. Zonder jaartal 67. Zweedse plaats 68. Jongensnaam70. Meisjesnaam Horizontaal: 8 Schade, 9 Luiwa- gen, 10 Steevast, 11 Sigaar, 12 Groentje, 13 Nieten, 14 Latrine, 17 Eronder, 20 Sprint, 22 Eveneens, 25 Slogan, 26 Passeren, 27 Veldhoen, 28 Eieren. 71. Hanenbalk. Verticaal 1. Edelsteen 2. Hare Hoogheid 3. Biersoort 4. Gezang 5. Sober 7. Meisjesnaam 8. Rare vent 9. Via 10. Technische titel 11. Euro- pese 13. Ongeveer 16. Slachtoffer 18. Slim 19. Luizenei 20. Oosters land 22. Bijbelse figuur 25. Tan- daanzetsel 27. Troef negen 29. Afri kaans land 30. Vogelverblijf 32. Deel van Azie 34. Schrijfgeld 36. Trek 37. Zwarte delfstof 41. Kaart- spel 43. Plaats in Flevoland 45. Om- roeproductiebedrijf 46. Gareel 48. Aanwijzend vnw. 49. Modder 50. Hemellichaam 52. Plaats in Egypte 54. Heilig boek 55. Meisjesnaam 58. Kip 60. Ondeskundige 63. Grootmoeder 64. Uitwendig ge bruik 65. Vogelbek 67. Bolgewas 69. Franse NV. Verticaal: 1 Achtema, 2 Narede, 3 Senaat, 4 Kletser, 5 Pilsener, 6 Langbeen, 7 Genade, 15 Reisgids, 16Notendop, 18Eenheden, 19Res- pons, 21 Palmen, 23 Ekster, 24 Ede- len. VIET5R DC HOOCH WgcS HALLEL05J A ALS u HET NIET E&RV& V1MDT, 6AAAJ WD GEipJOON POOR MET D£ ■REhlOWAVIs! HOOFDSTAD m Multiculturele Boekenmaand in Rotterdamse bibliotheken De Boekenweek is vandaag gestart en duurt tot zaterdag 24 maart. Dit jaar is het thema Het land van her- komst; schrijven tussen twee cultu- ren. Bibliotheek Rotterdam organi- seert daarom in maart de Multicul turele boekenmaand. Zo is er de gehele maand maart op het Infor- matieplein van de Centrale Biblio theek een tentoonstelling te zien van Korans. Het gaat hierbij om vertalingen van de Koran in 54 verschillende talen, waaronder een zeer bijzonder exemplaar in brail le. Verder staan de volgende acti- viteiten op het programma: 15 maart 2001 Karima Ouchan in Bibliotheek Het Oude Noorden (toegang gratis). 16 maart 2001 Literair Dictee in Bibliotheek Schiebroek. 18 maart 2001 Literair ontbijt in het Bibliotheektheater met Lulu Wang en Shakib Sana, interviewer Maarten't Hart (prijs: f 50,00 in- clusief ontbijt). 19 maart 2001 Literair Jongeren- ontbijt in de foyer van het Biblio theektheater met Said El Haji (uit- verkocht). 20 maart 2001 Workshop dichten met Jana Beranova in Bibliotheek Bloemhof (uitverkocht). 21 maart 2001 Lezing Adriaan van Dis in Bibliotheek IJsselmonde (prijs: 12,50 voor bibliotheekle- den, 14,00 voor niet-leden). 23 maart 2001 Karima Ouchan in Bibliotheek Delfshaven (toegang gratis). 25 maart 2001 Literaire afternoon tea met Margriet de Moor in Bi bliotheek Ommoord (prijs: 15,- voor leden, f 20,00 voor niet-le den). Een overzicht van alle activiteiten is te vinden op: www.bibliotheek- .rotterdam.nl Tussen 14 en 24 maart kunt u zich met/ 12,50 korting in laten schrij ven als lid van de Bibliotheek Rot terdam. Vraag naar de voorwaar- den in uw bibliotheek. 1Het aanzien van 2000 2. Neal D. Walsh - Over rijkdom bezit 3. Reid - Fokke en Sukke: het afzien van 2000 4. Mary Higgins Clark - Het bloed kruipt 5. John Grisham - De erfpachters 6. David Baldacci - In het hart 7. Carry Slee - Moederkruid 8. Hans Visser - In de geest van Simson 9. Harry Mulisch - Siegfried 10. Helga Lederer - Afslanken volgens het bloedgroependieet Maasstad publiceert tweewekelijks de po- pulaire top 10 collectie van de Gemeente Bi bliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http://www.bibliotheek.rotterdam.nl. illustratie: Marco van der Wielen The Luzhin Defence The Luzhin Defence is een bewerkte versie van de roman van Vladimir Nabokov uit 1931. Hij handelt over de obsessie van een verstrooide schaakgrootmeester (gespeeld door John Turturro), een morsige zonder- ling met een verwilderde blik, die zenuwachtig en op mysterieuze wijze stukken heen en weer schuift. Tijdens het WK schaken aan het Laggio Maggiore ontmoet hij een Russische emigree, Natalia (Emily Watson). Er bloeit een romance tussen hen op. Haar dominante moeder heeft echter andere (trouw) plannen met haar. Alexandr Luzhin wordt tijdens het toer- nooi gedwongen te kiezen tussen zijn liefde voor het spel en die voor Na talia. Zijn liefde dicteert elke zet' wordt aldus de slogan van de film. Alexandr Luzhin past als excentriekeling aardig in het rijtje schakers als de megalomane Kasparov, of de kluizenaar Bobby Fisher. De Britse grootmeester Jonathan Speelman was overigens verantwoordelijk voor het schaaktechnisch gedeelte van The Luzhin Defence. Donderdag 15 maart en vrijdag 16 maart in Het Filmhuis Zaterdag 17 maart in het Zeepaard Les Amants Criminels Luc is een verlegen jongen, maar niettemin het vriendje van zijn aantrek- kelijke klasgenote Alice. Alice houdt van verleiden en gewelddadige spel- letjes. Wanneer zij Luc vraagt of hij bereid is iemand voor haar te ver- moorden, verklaart hij Alice voor gek. Maar als ze hum onthult dat ze door vier vrienden van hun klasgenoot Said is verkracht en dat Said haar chanteert met foto's daarvan, stemt Luc toe. Samen voeren ze haar plan uit. Na de moord blijken er geen foto's te bestaan, maar dan is er geen weg meer terug. Samen slaan ze op de vlucht en belanden uiteindelijk bij een stropershut in het bos, waar ze ook het lichaam van Said hebben begraven. De hut is echter niet onbewoond, zoals Luc denkt. Een kat en muis spel met de stroper, die ook van wrede spelletjes houdt, begint. De twee hoofd- rolspelers in deze Franse Bonnie en Clyde zijn jong, maar weten hun rol len overtuigend en subtiel neer te zetten. Jeremie Renier (La Promesse) voldoet uitstekend als de volgzame Luc; en Natacha Regnier (bekroond voor haar rol in 'La vie revee des anges') is net zo goed als de ontluikende bitch Alice. Informatie Vrijdag 16 maart in Het Zeepaard Zaterdag 17 maart in Het Filmhuis Het Zeepaard is gevestigd in het Theater van Vlaardingen, Schiedamse- weg. Het Filmhuis kan gevonden worden in de Nieuwstraat 12 in Schie dam. Aanvang van de avondfilm is steeds om 21.00 uur. De zondagmid- dagfilm om 15.00 uur. Toegang fl. 12,50 (donateurs fl. 10,-). De kassa is een half uur voor aanvang open. Kaarten kunnen worden gereserveerd van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van donderdag tot en met zaterdag van 19.00 tot 21.00 uur aan de kassa van de Stadsge- hoorzaal in Vlaardingen, (010) 434 05 00. Johannes Kemkens De oude man en de Zee De literaire voorstelling 'De oude man en de zee' is het bittere, wrede en weergaloze verhaal van Ernest Hemingway. Het verhaal behoort tot de beroemdste werken van de Amerikaanse schrijver die in 1953 de Pulitzer- prijs en in 1954 de Nobelprijs voor literatuur ontving. 'De oude man en de zee' is een voorstelling waarbinnen de tragiek van het geluk verborgen zit. Een oude, arme visser kent al tijden geen geluk meer. Na tachtig dagen niets te hebben gevangen, slaat hij een reusachtige zwaardvis aan de haak. Er volgt een drie dagen durend gevecht op leven en dood. Donderdag 15 maart, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 25,00 Hetty Heyting, Martin van den Ham en gasten Sneak Preview Deze voorstelling begon als een eenmalig theaterfeestje van een stel be- vriende cabaretiers en theatermakers in een klein Utrechts theatertje en groeide uit tot een razend populair theaterstuk. De grondgedachte is echter dezelfde gebleven: niets is zeker, geen twee avonden zijn hetzelfde, on- vervalst theaterplezier is gegarandeerd. Cabaretier-regisseur Martin van den Ham en schrijfster-actrice Hetty Heyting ontvangen steeds wisselende gasten. Wie dat zijn, blijft in de beste sneak preview-traditie een goed be- waard geheim. Cabaretiers, acteurs, televisiemakers, vers talent, gelouter- de rotten, alles kan. Improvisatie is de ruggengraat van de show, waarbij ook ruimte is voor suggesties vanuit het publiek. Vrijdag 16 maart, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 27,50 Inclusief Stadsgehoorzaal Theaterservice. Bruni Heinke, Guido Jonkers, Diana Dobbelman, Flip Heeneman, e.a. Blaffende Beesten Bijten Beter De nieuwste klucht van Edward Shimney, 'Blaffende beesten bijten be ter speelt zich af in Bernhard s beesten-boetiek Het rustige leventje van Bernhard en zijn lieve vrouw Doortje wordt flink overhoop gehaald als broer Ger en schoonzuster Eugenie voor enkele weken uit Amerika overkomen en bij hen intrekken. Als ook bar-eigenaresse Danielle, horlo- ge-vertegenwoordiger Simon Bijleveld en een inspectrice van de belas- tingdienst de winkel en woning van de Buitenhuisjes komen bevolken, wordt het zakelijk en prive een beestenbende. Uitgerekend de dieren uit 'Bernhard's beestenboetiek' zorgen voor de vertrouwde rust en een happy end. Zaterdag 17 maart, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 37,50. DickBorst Samen ZingenAl die bekende liedjes en deuntjes, waarvan u of alleen de wijs kent of soms alleen de eerste regel of een couplet. Nu heeft u de kans ze helemaal te zingen. Samen met een collega muzikant begeleidt Dick Borst de middag. Van tevoren heeft hij uit zijn grote verzameling de lied jes uitgezocht en gespeurd naar de teksten van uw verzoeknummers. De mensen van 't Theater werken alles uit en u krijgt een liedboek met daarin alle teksten. Zondag 18 maart, aanvang 15.00 uur, toegang fl. 7,50. Golden Earring Theatertour 2001 Voorstellen hoeft niet meer. De meest succesvolle rock 'n roll band uit de vaderlandse geschiedenis gaat maar door. In het najaar van 1993 startte de unplugged theatertournee van Golden Earring. Het succes is ongekend. Twilight zone'. 'The devil made me do it', 'Bombay' en niet te vergeten 'Radar love' zijn nummers die niet kapot te krijgen zijn. Aldus inmiddels drie generaties popliefhebbers. De Godfathers van de Nederlandse rock 'n roll hebben zichtbaar plezier in de optredens en bewijzen en passant dat rock 'n roll uit het hart komt. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schie- damseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Hans Liberg 'nieuwe show' Vrijdag 16 maart, aanvang 20.15 uur. RO Theater 5000 vingers In '5000 vingers' wordt de 8-jarige Bart gevolgd die ten prooi valt aan het tirannieke bewind van zijn pianoleraar. Een nachtmerrie die zich afspeelt in het Terwiliker Instituut voor Vrolijke Vingers, een labyrinth vol duivel- se intriges en bizarre bewakers. Bart moet zich in '5000 vingers' voorbereiden op het grootste pianocon- cert aller tijden, dat hij de volgende dag met 499 andere leerlingen op een eindeloos grote piano zal moeten spelen. Tot overmaat van ramp is zijn moeder in de ban geraakt van de waanzinnige pianoleraar. Een vader heeft Bart niet meer. Zijn laatste hoop op ontsnapping is de loodgieter die de laatste hand legt aan het Instituut. Beide belanden in de kerkers waar alle muzikanten zijn opgesloten die zo stom en arrogant waren om voor een ander instrument dan de piano te kiezen. Woensdag 21 maart, 14.00 uur en 19.30 uur. Nacht van de blues Net als de drie voorgaande jaren organiseert het Fortis Theater a.d Schie de Nacht van de Blues'. Zaterdag 24 maart komen internationale blues- sterren de ware bluesliefhebber verwennen. Texas Blues, Chicago Blues en Rhythm en Blues komen uitgebreid aan bod. Drie Amerikaanse en een Nederlandse band maken op twee podia hun opwachting: Angela Brown the hottest lady in town, Little Willie Littlefield, Memo Gonzalez The Bluescasting en Texan Trail. Zaterdag 24 maart, 21.00 uur. De kassa van Theater aan de Schie is open maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, telefoon (010) 246 74 67.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 27