maasstad weekbladen Inbraakwoningen gestegen met 35 procent .ySpoPHuiSi Wmmi Totale opruiming van keukens en bad- kamersbij in Rotterdam! 'Filmhuis gaat door' Protestactie op Stadserfplein SPORTIEVE AANBIEDING Recherche krijgt extra mensen Start Havens en Heerlijkheden 7S» KAAS 9.M CROMA 'Borden Maxibed stijlloos' Kinderafdeling Schiedam verhuist naar Vlaardingen imrrs m VIDEORECORDER Rosenboom signeert maaspost Italiaan opent op Stadserf PI JS Opgetelddebeste! 'Passantenhaven bij Doeleplein' Van Wolferen en De Kok verliezen laatste aanspraak op Honki Ponk Tassendief Jonge inbreker aangehouden Brommers ingeleverd KCA-wagen Irado naar jongeren Anti-racisme- speldje voor Scheeres Of bel gratis 0800 - 06 42 Schiedam Oplage 38.600 Totale oplage 628.100 - 21 maart 20018e Jaargang nr 12 VOOR EEN KELDERPRIJSJE 'T BESTE AANBOD TELEFOON: 010 - 4090140 SCHIEDAM - Het aantal aangiften van woninginbraak in Schiedam is in 2000 fors omhoog gegaan. In 2000 kreeg de politie 637 aangiften te verwerken, tegen 473 in 1999. Dit be- tekent een stijging van 35 procent. Regionaal bedraagt de stij- ging 4 procent. Dit staat in het Actieprogramma Integraal Vei- ligheidsbeleid 2001 dat maandag in de commissie Algemene en Economische Zaken (AEZ) is besproken. ss%-%'j e,Or 3- SCH0UDER- CARB0NADE JONGE vers van hetmes pak a 200 gr. IS PLUS wan der Meer IS PLUS vanDijk De showroom van Wooning in Rotterdam gaat volledig verbouwd worden. Alle keukens en badkamers moeten dan ook verdwijnen. Nu ALLE SH0WR00MM0DELLEN tegen extra hoge kortingen (tot wel 70%) en enkele modellen die tegen elk aannemelijk bod weg gaan! Deze verkoop is uitsluitend bestemd voor PARTICULIEREN. De verkoop wordt gehouden bij Wooning in: ROTTERDAM: Olympiaweg 44a, pal naast de Kuip, telefoon: 010-4791944 6 Dagen per week open, vrijdag koopavond. a.s.zondag open van 11.00 tot 17.00 uur! SCHIEDAM - Projectbureau Vrolijks wil bij het Doeleplein een haven aan la- ten leggen. Dat stelt het bu reau voor in het conceptplan 'Projectplan Watertoerisme Schiedam' waarvan de eerste uitkomsten maandagavond in de commissievergadering Al gemene en Economische Za ken zijn gepresenteerd. PLAKKcN PIE DIM6EW 0VQ2AI OP.., rj-1 rfr Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4738322 Bezorging 0900-2020299 (22 ct p. min.) Schiedam ai11/a 1I 5: AIWAHV-GX 915 VIDEORECORDER 10 SCHIEDAM - Thomas Ro senboom signeert zaterdag 24 maart vanaf 15.00 uur in boekhandel Van Leeuwen zijn laatste roman Publieke Werken. Hij ontving voor dit boek de Libris Literatuurprijs. over devesten 3 3116 ad schiedam DE VOORDELIGSTE RENTE aHYPOTHE IK /l DVIEStrNTRUM meentebelangen Schiedam) vroeg tijdens de vergadering verder aan- dacht voor de vele klachten die hij had gekregen over de telefonische bereikbaarheid van de politie Schiedam, na de invoering van het nieuwe 0900-nummer. Dit num- mer (0900-8844) wordt gedraaid wanneer meldingen niet spoedei- send zijn. „De slechte bereikbaar heid van de politie is inderdaad een feit'reageerde burgemeester Rei- nier Scheeres. „Ik zeg toe de op- merking van Metaal te zullen mee- nemen." Wrevel bestaat er verder bij Edwin Westenberg over de kosten van het nieuwe politienummer. Ook als je alleen informatie bij de politie wilt inwinnen, moet je dit dure 0900- nummer draaien, en dat is voor sommige Schiedammers echt een probleem, zei Westenberg. Scheeres zei dat de beslissing nu eenmaal in de Tweede Kamer is gevallen, Schiedam kan daar ver der niets meer aan doen. In 1996 noteerde de politie in Schiedam 335 meldingen van in- braak: in vier jaar tijd zijn de aan giften van woninginbraak bijna verdubbeld. De recherche van de politie in Schiedam kan in elk geval extra mensen tegemoet zien, maakte commissaris Dijkstra in de verga dering AEZ bekend. Daarnaast gaat de politie ook intern kijken hoe de aanpak van woninginbra- ken beter kan worden geregeld. Commissielid Edwin Westenberg (PvdA) noemde het onvoorstelbaar dat de openbare verlichting in Sveaparken nog niet is aangelegd: „Daar ga je nu's avonds echt niet voor je plezier heen. Als je het aan tal inbraken in Schiedam wil ver- hogen, moet je vooral het licht uit- laten. Kan er niet met gezwinde spoed een noodvoorziening wor den aangelegd?" Ook het aantal aangiften van ge- weld is gestegen, van 494 meldin gen in 1999 naar 532 in 2000. „De gemeente heeft in de tussentijd nog geen specifteke aandacht besteed aan de aanpak van geweld. Derhal- ve verdient ook dit onderdeel hoge priorteitsstelling in 2001", staat in het actieprogramma Integraal Vei- ligheidsbeleid. Het aantal aangif ten van geweld moet in 2003 weer liggen op het niveau van 1996. De andere prioriteiten liggen op wijkbeheer, jeugd en veiligheid en openbare veiligheidszorg. Henk Metaal (fractievoorzitter Ge- SCHIEDAM - De Italiaanse kok Franco van het voormalige Itali aanse restaurant Villa Adriana op het Broersveld opent woensdag 28 maart zijn eigen restaurant/pizzeria op het Stadserfplein onder de naam 'Villa da Franco'. Het pand waar eerder al Witberg en Bij Heeren waren gevestigd heeft dus einde- lijk weer een nieuwe bestemming gekregen. De keuken van de pizzeria is open zodat het publiek kan zien hoe de maestro zijn gerechten bereidt. 's Morgens zal de villa geopend zijn voor espresso, vanaf 12.00 uur voor de lunch en in de zomermaan- den kan op het terras genoten wor den van een fris wijntje. Voor be- zoekers van het theater is er vanaf 17.00 uur een theatermenu. SCHIEDAM - Een paar weken geleden is begonnen met de ophoging van 'De Akkers', een van de wijken in Spaland. De wijk bestaat inmiddels ongeveer tien jaar en ophoging van de straten was dus wel nodig geworden. De bewoners van de koophuizen zullen hun eigen tuin op de juiste hoogte moeten brengen, bewoners van de huurhuizen kunnen dit overlaten aan de verhuurder. De zware klus zal zeker anderhalf in beslag gaan nemen. Tegen de zomer van 2002 moet de wijk er dus weer als nieuw bijliggen. In het voor jaar zal naar verwachting worden gestart met ophoging in De Velden. Het gebied rond het Basilicumvela en het Mieriksveld is als eerste aan de beurt. Foto Roger van der Kraan kg. NOORD-HOtX. 2 haien 1 betalen Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam-Nieuwland Geuzenplein 7, Schiedam-Woudhoek SCHIEDAM - Paul van Mansum, fractievoorzitter van het CDA, ergert zich nog steeds mateloos aan de 'buitengewoon ontsierende reclameborden' van Maxibed, een beddenzaak op de hoek Lange Nieuwstraat en Ger- rit Verboonstraat. Eerder had Van Mansum tijdens de begrotingsbehandeling de bedden- discount als voorbeeld aangevoerd hoe het 'niet moet' in de binnen- stad. De gemeente Schiedam rea geerde indertijd met de toezegging dat er actie zou worden ondemo- men om de enorme borden te laten verwijderen. Maar vier maanden later is de situ- atie nog net zo beroerd als tijdens de behandeling van de begroting, zei Van Mansum maandag in de commissievergadering Algemene en Economische Zaken. De uitstra- ling van de beddenzaak is 'stijl loos', zei Van Mansum, en dat is zeker sneu voor de andere onder- nemers in de straat die wel aan dacht besteden aan een stijlvolle uitstraling van hun zaak. Kan er niet eens wat aan worden gedaan, vroeg Van Mansum aan .burge meester Reinier Scheeres. Scheeres antwoordde dat de Wel- standscommissie nog naar de bui- tenreclame van Maxibed gaat kij ken, waarna een nieuw voorstel zal komen. Van Mansum nam hier geen genoegen mee: „Dit is toch geen voorbeeld voor de stad. Dit duurt nu al zo lang." Hierop zei Scheeres toe dinsdag zelf meteen aan de slag te gaan om de zaken te bespoedigen. De haven zou moeten bestaat uit een passanten- en sloepenhaven, stelt Vrolijks voor. In de Lange Haven zouden verder tien tot vijf- tien plaatsen voor passanten moe ten komen met beperkte aanleg- voorzieningen. Met deze initiatie- ven zou Schiedam aantrekkelijker moeten worden voor waterrecrean- ten. „Watertoerisme is goed voor de entourage van stedelijk wonen en een stimulans voor stadsver- nieuwing. Watertoerisme is smoel- bepalend voor de stad", aldus Vrolijks. In de rest van de stad zouden bijzondere aanlegplaatsen moeten worden aangelegd, bij- voorbeeld bij de Koemarktbrug, vindt Vrolijks. Vrolijks pleit ook voor het ontwikkelen van wandel- routes van en naar het water. Nu maakt Schiedam op geen enke le manier deel uit van de toeristi- sche waterroutes, zei Vrolijks: „Er is nu niemand die zegt: ik ga mijn watersportvakantie in Schiedam doorbrengen. Schiedam heeft goe- de uitgangspunten, maar de relatie stad en water is zeker niet opti- maal." Zo zijn de brugtijden in Schiedam niet berekend op het aantrekken en vasthouden van wa- tersportrecreanten, maar juist om ze weer zo snel mogelijk door Schiedam te sluizen. En dat is nu juist niet de bedoeling. Samenwerking met steden als Vlaardingen en Maassluis is verder noodzakelijk, zegt Vrolijks. SCHIEDAM - Filmhuis Schie dam spreekt tegen dat de bio- scoop na het seizoen de deuren zal sluiten. Dit werd onder an dere beweerd door Menno Silj- ee (per 1 mei wethouder) in het ledenblad van de PvdA. Het Filmhuis wil zelfs fors uitbrei- den. „Wij willen nadrukkelijk het beeld wegnemen dat in navol- ging van Theater de Teerstoof ook het Filmhuis Schiedam de voorstelling zal gaan staken. Dat is zeker niet het geval. Het Filmhuis is al twintig jaar springlevend en zal dat ook blij- ven", stelt het Filmhuis in een verklaring. Het Filmhuis is gevestigd in hetzelfde gebouw als Theater de Teerstoof. Doordat de stich- ting Schiedamse Theaters wil stoppen met de voorstellingen in gebouw de Teerstoof wordt de situatie volgens het Filmhuis wel 'precair', maar zeker niet hopeloos en denkt zelfs aan een forse uitbreiding van de activiti- teiten op filmgebied. „Het Filmhuis ziet hierin juist een uitdaging. Wij zijn op dit mo ment bezig om alle mogelijkhe- den te onderzoeken om een goed plan voor de toekomst te ontwikkelen. Uitgangspunt daarbij is een op groei gerichte professionele organisatie die bij voorkeur in gebouw De Teer stoof is gevestigd. Andere ge- schikte locaties zijn echter niet bij voorbaat uitgesloten." SCHIEDAM - Het Tabernakel Gospel Centrum houdt zondag 25 maart van 13.00 tot 15.00 uur een protestdienst op het Stadserfplein. Het gospelcen- trum wil zich graag vestigen in de Opstandingskerk, en zou dit enkele jaren geleden aan wet houder Aad Wiegman hebben medegedeeld. Wiegman had het Tabernakel Gos pel Centrum vorig jaar moeten in- formeren een plan in te dienen voor de met sloop bedreigde Op standingskerk, stelt Stewart. „Ik vind dat de wethouder ons daar op had moeten wijzen", zegt Stewart in een verklaring, „Onze interesse was al zo lang bekend.' Het Tabernakel Gospel Centrum houdt nu zijn diensten in een leeg- staand bedrijfspand aan de Schie, waarin een hennepkwekerij was gevestigd. Op 1 oktober loopt het huurcontract af; de eigenaar wil er volgens Stewart een garage in ves tigen. De gemeente Schiedam zou de kerk aan het Gospelcentrum moeten verkopen voor een gulden, vindt Stewart: „De gemeente heeft een verplichting. Je denkt altijd dat ze voorop lopen met allochtonen- beleid, nou vergeet het maar. Ze doen niets voor ons. We krijgen geen onderdak en moeten noodge- dwongen in een hennepkwekerij zitten. Maar ik laat het er niet bij." SCHIEDAM - De president van de rechtbank heeft gisteren in kort ge- ding het besluit van Van Wolferen om de Stichting Vrienden van Honki Ponk los te weken van het kinderopvangcentrum buiten wer- king gesteld. Van Wolferen en de omstreden iatrosoof De Kok lijken hiermee hun laatste aanspraak op kinderdagverblijf Honki Ponk te hebben verloren. Van Wolferen had in januari de statuten van de Stichting Vrienden van Honki Ponk door een notaris laten veranderen. De stichting kreeg een nieuwe naam, Stichting SCHIEDAM - Zaterdagochtend omstreeks elf uur probeerde een vrouw in een supermarkt aan de 's- Gravelandseweg uit een bood- schappenkarretje een tas weg te nemen. Dit werd gezien door een medewerker van de supermarkt. Ze werd overgedragen aan de poli tie. De vrouw gaf in eerste instan ce een valse naam op en verklaard- de een 34-jarige inwoonster van Den Haag te zijn. Uit onderzoek bleek echter dat het ging om een 38-jarige vrouw uit Rotterdam. Te gen de vrouw is proces-verbaal op- gemaakt wegens diefstal en het op- geven van een valse naam. Amfortas en nieuwe bestuursle- den. Zo werden De Kok en O. Janssen, een volgeling van De Kok, in het bestuur gehaald. Van Wolferen was tot de stap ge- komen om over ftnanciele midde- len -ongeveer drie ton- te beschik- ken. Het geld zou volgens de statu ten van de nieuwe stichting onder andere worden gebruikt voor 'de opvang en begeleiding van kinde- ren in vrijheid, liefde en verant- woordelijkheid op basis van de pe- dagogische en geestes-weten- schappelijke stroming van Rudolf Steiner, de pedagogische stroming van Janusz Korczak en de ontwik- kelingspsychologische stroming van Thomas Gordon'. De nieuwe statuten waren verder zo opgesteld dat er geen enkele band meer met kinderdagverblijf Honki Ponk meer bestond. De president van de rechtbank oor- deelde echter dat Janssen en De Kok op 'onregelmatige wijze' be- stuurslid zijn geworden en stelde het besluit buiten werking. Ook zei de rechter dat de statuten- wijziging op zich niet rechtmatig was verlopen: „Los van dit alles is het besluit tot statutenwijziging, dat in effect ertoe strekt dat de ban- den met Honki Ponk tegen de zin van Honki Ponk worden verbro- ken, jegens laatsgenoemde als on- rechtmatig te achten." SCHIEDAM - De kinderafdeling in Schiedam wordt met ingang van donderdag 22 maart verplaatst naar Vlaardingen. Dagbehandelin- gen en enkele spreekuren van kin- derartsen zullen daarentegen ge- woon in Schiedam blijven plaats- vinden. Voor een klinische opname zullen kinderen uit Schiedam en Rotter dam-West voortaan verblijven op de kinderafdeling van het voorma lige Holyziekenhuis. Op de locatie Schiedam blijven de kinderartsen Crone en Bruijn gewoon spreekuur houden, elk twee dagdelen per week. Ook de dagbehandelingen, zoals het knippen van amandelen, zullen in Schiedam blijven plaats- vinden. Momenteel worden in Vlaardingen de nodige bouwkundige voorzie- ningen getroffen ten behoeve van de afdeling Verloskunde. Voorlo- pig zullen bevallingen in Schiedam blijven plaatsvinden. Zwangere vrouwen zullen door de verloskun- dige of gynaecoloog op de hoogte worden gesteld of zij in Vlaardin gen of in Schiedam zullen beval- len. Dat hangt af van de medische indicatie. Wie meer informatie wil kan bel- len met de medewerkers van het Patienten Service Bureau in Vlaar dingen, tel. 249 38 50. SCHIEDAM - De politie heeft zondagochtend in een groentewin- kel aan de Nolenslaan een jongen aangehouden, die even daarvoor in de winkel had ingebroken. De jon gen, een 14-jarige Schiedammer, had geprobeerd geld en sigaretten weg te nemen. Tegen de jongen is proces-verbaal opgemaakt. Hij moet binnenkort voor de kinder- rechter verschijnen. SCHIEDAM - Op de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan zijn zon dag twee mannen aangehouden die daar met bromfietsen liepen. Het gaat om blauwe brommers van het merk Gilera. SCHIEDAM - Afvalinza- melbedrijf Irado gaat een in goede staat verkerende KCA-wagen, die onlangs uit de roulatie is genomen, overdragen aan bewoners- vereniging Schiedam-West. De wagen zal in samen- spraak met de Stichting Jongeren Belangen Schie dam West worden ingezet voor buitenactiviteiten in Schiedam-West. De wagen is prima geschikt als mobile home voor buitensportacti- viteiten en ook te gebruiken voor reisjes buiten de stad. De wagen zal daarom op verzoek ook worden uitge- leend aan het Schiedamse Jongerenwerk. De offlciele overdracht vindt zondag 6 mei plaats bij voetbalvereni- ging De Schiedamse Boys. SCHIEDAM - Burgemees ter Scheeres heeft gisteren een 'All different, all equal- speldje' opgespeld gekregen van het antidiscriminatiebu- reau Radar. Hij behoorde hiermee tot de 12.000 politi- ci in Nederland die dit speld- je kregen in het kader van de Internationale dag tegen de discriminatie van 21 maart. In het kader van deze dag zijn ook in Schiedam ver- schillende activiteiten ont- plooid. Theatergroep Toledo speelt vanavond bijvoorbeeld een toneelstuk over geweld in De Erker vanaf 19.30 uur en donderdag is er een werk- lunch in De Erker over 'uit- sluiting op de huisvestings- markt'. Zondag 25 maart wordt er in wijkcentrum Wibautplein een Multiculti- quiz georganiseerd van 14.00 tot 16.00 uur. Vier po- litici spelen tegen vier bewo ners uit Nieuwland. De toe- gang is gratis. Profiteer van onze speciale aanbieding3 maanden het Rotterdams Dagblad in de bus voor 35,95 per maand met automatische betaling. Eerste twee weken gratis Rotterdams Dagblad in de bus. Plus twee toegangskaarten cadeau voor de wedstrijd Feyenoord - NEC op zaterdag 21 april. I H Ja, ik profiteer van deze sportieve aanbieding 35,95 per maand) Naam: Adres: Postcode: Voorl: Nr: m/v Plaats: Telefoon: (i.v.m. controle bezorging) Bank/gironr.: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Geldt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee bent geweest. - KLARE JAM.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 1