maasstad Geluidsoverlast via verdiepings- vloer is goed te bestrijden Exclusief loungen op de Royal 350 Zitmeubelen op maat LAGERWAARD ^3 Pheeu] mooi van nature Vasto W( "Z) CZ) J CZ) 0J] IT3 [j^ TaPIJTEiX m I I - Nieuw slaap- en zitmeubel UDGETI A R K Kurk - Laminaat - Parket info@budgetparket.nl ALBLASSERDAM - De be- lanstelling voor natuursteen neemt de laatste jaren een enorme vlucht. Wandtegels, vensterbanken, schoorsteen- plateaus, aanrechtbladen voor de keuken, gevelbeplan- ting, stoepen, tuinbetegeling, en sinds vloerverwarming gemeengoed is geworden gaan ook steeds meer mensen over op een mooie natuurste- nen vloer. xmm %c. a Geluidshinder bereikt de ge- teisterde oren in de meeste gevallen via vloer dan wel plafond. Gewone leefgelui- den als klossende schoenen en schuivende meubels zijn vaak aanleiding tot 'luidruch- tige' ruzies. Om over muziek maar te zwijgen. Met name de doorgifte van geluid via vloeren is een algemeen voorkomend verschijnsel. De nieuwe Royal 350 is het paradepaardje van Auping op de internationale meubel- beurs in Keulen. De Royal is een gecombineerd slaap- en zitmeubel dat perfect aansluit bij de huidige trend als loun gen en zich thuisvoelt in woonruimten met open slaapkamers of loften. Meer functies De grootste speciaalzaak in de regio Di. t/m Vr.: 09.00 - 17.00 u Zaterdag: 10.00 -17.00 u EXCLUSIEVE NAAMBORDEN SPORT PRIJZEN \N\N W. HETHELLEVOETJE.NL g Woensdag 21 maart 2001 Redactie: Berrie Laros. tel. 010-4004427 Nieuw pand en modern uitgeruste steenhouwerij voor Vasto Natuursteen Welhaast vanzelfsprekend is het pand zowel van binnen als aan de buitenkant een toonbeeld van natuursteen, alleen dat al verdient een bezoek aan het bedrijf. „Zowel particulieren als bedrijven kunnen bij ons terecht, we hechten eraan iedereen dezelfde aandacht en service te geven, ongeacht de hoogte van de investering", benadrukt woordvoerster mevrouw Ament. Gelijk met de toenemende be- langstelling is ook het aanbod toegenomen, waarbij natuur steen uit de landen rondom de Middellandse Zee hoog scoort. Een bedrijf dat zowel de be- staande als ook alle nieuwste col- lecties voortdurend bleef opne- men in haar assortiment is Vasto Natuursteen. De uitbreiding in het assortiment resulteerde in een verhuizing. „We groeiden er aan alle kanten uit", zegt woord voerster Ament van Vasto Na tuursteen. Grootste plannen werden groots aangepakt en gerealiseerd: een schitterend nieuw pand verrees aan de Van Hennaertsweg 2, waar Vasto Natuursteen ook maar me- teen een modern uitgeruste steen houwerij liet bouwen. Welhaast vanzelfsprekend is het pand zowel van binnen als aan de buitenkant een toonbeeld van natuursteen, al leen dat al verdient een bezoek aan het bedrijf. Vanaf vrijdag 15 maart kunt u het allemaal zelf gaan bewonderen: verdeeld over een oppervlak van maar liefst 600 vierkante meters worden alle produkten overzichte- lijk gepresenteerd. „Mensen willen steeds meer zien, nemen met een enkele tegel terecht geen genoegen meer. Daarom zijn we ook zo ver- schrikkelijk blij met het nieuwe pand, waar belangstellenden een veel beter idee krijgen van wat er allemaal te koop en mogelijk is."En dat is meer dan je denkt, want Vasto natuursteen gaat wel heel ver in het gevarieeerde aan bod. „Er zijn meer dan tienduizend soorten natuursteen, we hebben heel veel en kunnen overal aanko- men, hoe extreem de vraag ook mag zijn. Van de meest gangbare i&r n&fc. tbb» dtvii *mr Geluid uit zich in de vorm van tril- lingen. Er zijn twee soorten trillin- gen: 'luchtgeluid en contactge- luid'. Luchtgeluid ontstaat door spreken, muziek maken of doordat andere geluidsbronnen de lucht di rect in beweging brengen. Contact- geluid daarentegen ontstaat door dat geluidstrillingen door een 'transporteur' (hout, ijzer, beton etc.) worden doorgegeven. Door het trillen van deze materialen wordt de lucht eromheen in bewe ging gebracht en zo ontstaat con- tactgeluid. Het in gevangenissen doorseinen van berichten door klopsignalen op verwarmingsbui- zen is een bekend voorbeeld van contactgeluid. Meer alledaagse voorbeelden zijn het lopen op een harde vloer of op de vloer vallende voorwerpen. De ze geluiden zijn goed te bestrijden. Bijvoorbeeld door een zachte vloerbedekking of het dragen van schoeisel met zachte zolen. Kiest u voor een harde vloerbedek king, zoals parket, laminaat of te- gels, dan is een goede voorberei- ding van de ondervloer aan te be- velen. Bijvoorbeeld door te kiezen voor een ondervloer die u maakt met Fermacell Estrich vloerele- menten. Dit zijn kant-en-klare ele- menten die bestaan uit twee ten op- zichte van elkaar verspringende verlijmde gipsvezelplaten met als onderlaag een houtvezelplaat. Het gewicht van de gipsvezelplaten zorgen samen met de absorberende structuur van de houtvezelplaat voor een optimale geluidsisolatie- verbetering. Gelegd op een beton- vloer geven de elementen een ver- betering van de contactgeluidsiso- latie van 10 dB! Doordat de gips vezelplaten verspringend ten op- zichte van elkaar verlijmd zijn, ontstaat een zogenaamde liplas. Tijdens het leggen van de elemen ten grijpen de liplassen in elkaar, waardoor op eenvoudige wijze een uiterst strakke en vlakke onder vloer uit een stuk verkregen wordt. Iedere handige doe-het-zelver kan deze ondervloer leggen. De ele menten meten 50 x 150 cm en zijn 30 mm dik (3 lagen van 10 mm). Let op! Voor het stabiel blijven van de vloer (ook op lange termijn) is het uitermate belangrijk dat de gipsvezelplaten homogeen zijn, dus door en door uit hetzelfde ma- teriaal bestaan. Of u in deze ele menten diep of minder diep schroeft, is van minder belang. De schroeven zorgen, samen met de lijmrillen die u van tevoren op de liplassen aanbrengt, voor oersterke verbindingen tussen de elementen onderling. Bovendien hebben de hier bedoelde Fermacell Estrich elementen KOMO-keur, wat wordt verduidelijkt door het KO- MO-stempel op ieder element. Meer informatie is verkrijgbaar bij Fels BV, Loonsewaard 20, 6606 KG Wijchen. Tel. 024-6495111, fax 024-6495126. soorten hebben we een flinke voorraad in een van onze magazij- nen, meteen leverbaar. Ik denk dat dat een van onze grote krachten is." Vasto Natuursteen mag zich een van de grootste bedrijven op het gebied van natuursteen noemen, maar daar laat het bedrijf zich ab- soluut niet op voorstaan. „Zowel de particulier als bedrijven kunnen bij ons terecht, we hechten eraan iedereen dezelfde aandacht en ser vice te geven, ongeacht de hoogte van de investering. Prettige bijkomstigheid is dat het bedrijf een eigen, 17-man sterke stelploeg heeft, die opmeten, plaat- sen en vloerverwarming aanleg- gen. Daarnaast kan alles in de steenhouwerij op maat en naar wens gemaakt worden.Marmer, graniet, kwartsiet, leisteen en het actuele Belgisch hardsteen, iedere soort zijn eigen kwaliteiten, ken- merken en mogelijkheden. De spe- cialisten van Vasto natuursteen in- formeren u er graag en vakkundig over.Van de Kelvinring naar de Van Hennaertsweg, op vrijdag 16 maart is het nieuwe pand officieel in gebruik genomen. Iedereen is er van harte welkom. Vasto Natuursteen Van Hennaertsweg 2, Alblasserdam telefoon: 078-6917077 Steeds vaker worden huizen ge- bouwd met een loft, een ruimte waar werken en wonen samen- gaan. Met een woonkamer die overloopt in de slaapkamer of met een slaapkamer die meer als leef- ruimte kan worden ingericht. Met de Royal 350 geeft Auping ant- woord op deze trends. De Royal 350 is een eenpersoons zitbed ge- baseerd op de Royal bedmodellen en heeft het ligcomfort en de ver- stelbaarheid die de consument kent van Auping. Deze verstelbaarheid en het lig- en zitcomfort behoren al tientallen jaren tot de expertise van de beddenfabrikant. Nieuw is dat de Royal 350 een totaal ander ui- terlijk heeft dan een standaard bed. Het basismatras kan op een een voudige manier worden omge- bouwd tot een chaise longue, een bank of een comfortabele fauteuil en heeft daardoor meerdere func ties. Om het comfort compleet te maken is een multifunctionele steun toegevoegd. Deze kan op meerdere plaatsen aan het frame bevestigd worden en als rugsteun of als armsteun gebruikt worden. Een van de modellen is uitgevoerd in een modeme combinatie van Ie der en een 3D-breisel. De Auping Royal 350 is een verstelbaar eenpersoons zitbed met het van Auping bekende ligcomfort. New Sity staat voor maatwerk. Wat uw persoonlijke voorkeur ook mag zijn, het hele assortiment wordt aan uw wensen aangepast. Lagerwaard Design legt u - onder het genot van een kopje koffie - graag alle mogelijkheden uit. perfect zitcomfort elke gewenste zithoogte instelbare zitdiepte vaste of losse kussens in stof of Ieder diverse rughoogten 9 types armleuningen fraaie vormen solide kwaliteit verrassende prijs. Tel: 010-4507466 LJeSigfl Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, riam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, PrieHorm, SDB Design, de Sede, Young International, Wittman. Industrieweg 15 3044 AS Rotterdam Tel.: 010 2624933 STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uurgeopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 'sMaandagsgesloten NATUURSTEEN Vraae de brochure aan of bezoek onze nieuwe showroom. Sedrijventerrein HoogencSijk van Hennaertweg 2 2952 CA Alblasserdam TeUt 0031 (0)78 691 70 77 Fax-. 0031 (0)78 693 16 77 Email; inlo@vasto.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 26