maass urn ■■I DiaitaaLdoorkijkje in woning geeft beeld de inrichting er uitzal gaan zien Retro mengt zich steeds meer met minimalisme Nieuwe collecties Monroe en Costelloe voor Wedgwood LAGERWAARD Keukenstudio Rockanje biedt veel meer dan alleen keukens Fleur het interieur met vrolijke narcissen op shoppin shopping Interieurs met een bijzonder EXCLUSIEF EN STIJVOL WONEN U DGET Kurk - Laminaat - Parket h li Uesian esign Tel: oi 0-4507466 MANOU - en ROTANHUIS OOST info@budgetparket.nl vn ROCKANJE - De aandacht voor inrichting van woningen slaat toe. Mensen hebben veel over voor een mooie keuken en woonkamer. Maar...ze zijn, met kennis van zaken, ook veelei- send voor wat betreft design, kwaliteit, luxe en comfort.Fabri- kanten en ontwerpers spelen in op deze belangstelling en ont- werpen in hoog tempo; steeds mooier, steeds geavanceerder. Voor de leek echter steeds moeilijker om tot een juiste keus te komen. Bermier-systeem Als je ook maar een seizoen niet oplet, dan heb je kans om onmiddellijk achter te lopen. Dat is het gevoel dat veel mensen hebben in deze tijd waarin trends zich in een ra- zendsnel tempo opvolgen. Sinds een aantal jaren is die vrees echter ongegrond. Trends oefenen tegenwoor- dig over een veel langere pe- riode invloed uit en verdie- pen zich meer en meer naar- mate de seizoenen vorderen. Neem bijvoorbeeld het minimalis me. Aanvankelijk vertaalde deze trend zich middels simpele vormen in lege, esthetische soms kille inte- rieurs. Tegenwoordig is minima lisme een mentaliteit die zich blijft kenmerken door het principe; 'less is more' maar die we nu inbedden in alle facetten van ons leven. Het gaat dus niet meer alleen om de in richting van ons huis, maar ook om welke kleding we kopen en waar, hoe we ons eten bereiden of de af- stemming zoeken tussen werk en vrije tijd. Het gaat dus om je hele levensstijl. Retro SR&Ufi Wie kent ze niet. De Wedg wood serviezen. Ze zijn al meer dan twee eeuwen zeer gewild. De waarden van kwaliteit en vorm, die Josiah Wedgwood zoveel jaar gele- den aan zijn serviezen gaf, worden ook tegenwoordig nog gekoesterd. De grootste speciaalzaak in de regio Di. t/m Vr.: 09.00 -17.00 u Zaterdag: 10.00 -17.00 u Redactie: Bertie Laros, tel. 010-4004427 w Woensdag 4 april 2001 cx64 Leo van Mierop in een van de 140 keukens die in de showroom te bezichtigen zijn:, een 3D doorzicht door de hele woning kunnen krijgen. Wanneer iemand met een plattegrond van de gehele woning naar ons toe komt, scannen we deze in waardoor we Keukenstudio Rockanje is gespe- cialiseerd op het gebied van keu kens en overige woonruimten. De specialisten van het bedrijf geven op basis van kennis, erva- ring en kunde advies, ontwer- pen, leveren keukens en badka- merinrichting, plafonds, vloer- en wandtegels, verlichting, meu- belen op maat en (ver)bouwen ieder deel van de woning. Wit- en bruingoed apparatuur van alle bekende merken kunnen recht- streeks via Internet 'www. mega- deal.nl' bij dit bedrijf besteld worden tegen groothandelsprij- zen. Het meest veelzijdige keuken- en wooncentrum in de regio, Keuken studio Rockanje, houdt rekening met het verschil in smaak, de wen- sen en de eisen van de klant en heeft daarom haar showrooms ver- deeld over een immens oppervlak Een trend die zich naast dit mini malisme, langzaam maar zeker manifesteert in ons leven is retro. Dat is ook de reden waarom op de diverse woon- en interieurbeurzen het nieuwe retro-gevoel aandach- tig onder de loep wordt genomen. Hoewel de inspiratiebronnen in het verleden liggen, kent retro diverse gezichten. Bij deze inspiratiebron nen valt te denken aan de Renais sance en de Middeleeuwen, die echt geschiedenis hebben geschre- ven en die we vaak alleen kennen uit boeken en films. lets dichterbij ligt het nostalgische gevoel dat we krijgen als we aan onze grootou- ders denken. Om het retro-gevoel van deze tijd weer te geven laten we het dichter achter ons liggen verleden spreken; de jaren zestig, zeventig en tachtig. Dit zijn de pe- riodes die velen al of niet bewust zelf hebben meegemaakt. De in- vloeden van deze 'verledens' wor den nu naar hartelust toegepast in het interieur van nu, wat iedereen bij uitstek de gelegenheid biedt om een eigen sfeer in de woonkamer te geheel naar eigen inzicht en smaak creeren. 1—2. Deze afbeelding geeft een voorbeeld van het nostalgische Retro-gevoel. Kleurrijke elementen uit het verleden combineren stijlvol met de koele hedendaagse kleuren zoals grijs- en natuurtinten. van 1200 M2. Het zeer geavan- ceerde Bermier computersysteem is uniek in Nederland en kan de klanten een goed beeld geven van mogelijkheden. De heer Leo van Mierop legt uit: „Wanneer iemand met een plattegrond van de gehele woning naar ons toe komt, scannen we deze in waardoor we een 3D doorzicht door de hele woning kunnen krijgen. De woning richten we in overleg met de klant digitaal in en zo kun je, al wandelend door de woning op de computer, een beeld krijgen van hoe een en ander er uit zal/kan gaan zien." De afdeling keukens presenteert in de showroom maar liefst 140 ver- schillende type keukens; merken als Rotpunkt, Vancell, Schmidt en Punto garanderen exclusiviteit, een scala aan mogelijkheden en een goedeprij s-kwaliteit verhouding Keukenstudio Rockanje heeft haar eigen binnenhuis-architect, kleu- renspecialist en interieurarchitect. „We werken naast de particulier veel voor grote projecten van de betere aannemers, zoals het Plan grote Dok West in Hellevoetsluis, het project Volgerlanden in Hen- drik Ido Ambacht en projecten in Ouddorp en de Hellevoetse wijk Ravensehoek. De (toekomstige) woningeigenaren kunnen bij ons een keus maken uit alleen al zo'n 2800 projectkeukens. Met een levertijd van slechts drie tot vier weken kan Keukenstudio Rockanje ieder meubel op maat en naar eigen ontwerp leveren. Zit- hoekmeubelen, eettafels en -stoe- len, dressoirs, bibliotheekkasten, TV-meubels en slaapkamermeube- len, alle meubelen worden ver- vaardigd uit diverse massieve houtsoorten. Ooit begonnen met keukens, de vlag dekt nu nog maar slechts ten dele de lading: Keukenstudio Ro ckanje is uitgegroeid tot meer, veel meer dan alleen een bedrijf in keu kens. Keukenstudio Rockanje Molhoek 5, Rockanje telefoon: 0181 -404513 Een fleurig sieraad op tafel is het ontwerp van Sara Garden. Leuke maar voorai vrolijke voorraadpotjes ■Spice'. In de laatste decennia werkt Wedg wood met international gewaar- deerde ontwerpers als Eric Ra- vilous, Keith Murray, Suzie Coo per en Eduardo Paolozzi. Deze trend wordt ook deze eeuw voort- gezet. Wedgwood koppelt eigen ontwerptalent aan nieuwe collec ties van Nick Munro en Paul Costelloe. De eigentijdse collec ties, die geheel voldoen aan de wensen die onderdeel zijn van de hedendaagse levensstijl, zijn nog steeds gebaseerd op Josiah Wedg wood's erfenis. De nooit aflatende eis voor kwaliteit wordt dan ook temggevonden in alle aspecten van het product. Zoals bijvoorbeeld de handgeschilderde gouden lijn, die de complexe vorm van het oor van een kopje volgt of de intensiteit van de kleuren in elk ontwerp. Traditioneel zijn nog steeds veel mensen van mening dat bijvoor beeld een compleet servies ge- Zelfs aan de kat is gedacht. NickMunro ontwierp een stijlvol voerbakje voor de spinnende huisvriend. kocht moet worden om optimaal van het ontwerp te kunnen genie- ten. Dit is zeker niet het geval. Wedgwood promoot dat de klan ten datgene moeten kopen wat zij mooi vinden, zoals bijvoorbeeld koffiemokken van het ene ont werp, een ontbijtservies met een ander decor en een sierpot voor een plant van weer een ander ont werp. Hierdoor krijgt de inrichting van het huis een persoonlijke uit- straling. Voor informele lunches, stijlvolle diners, klassieke of mo- derne woonaccessoires, er zijn al- tijd wel geschikte Wedgwood pro- ducten. Deze zijn bij uitstek ge- schikt om als geschenk te geven. Alle Wedgwood-stukken zijn voorzien van een stempel waarin de naam Wedgwood is verwerkt. Dit is het unieke teken van waar- digheid en tevens de nalatenschap van Josiah Wedgwood. De producten van Wedgwood zijn verkrijgbaar bij verle speciaalza- ken. Voor verkoopadressen kan gebeld worden tel. 0320-232696 of kijken op internet; www.wedg- wood.nl m Heldere kleuren in combinatie met naturel tinten en een vrolij ke, ongecompliceerde uitstra- ling. Dat zijn de voornaamste kenmerken van het voorjaarsin- terieur. Daarin worden bloemen naar hartelust gecombineerd en op fantasievolle wijze toegepast. De narcis met zijn duidelijke vorm en frisse kleur is een van de bloemen die een hoofdrol spelen binnen deze trend. De narcis werd al door de Romei- nen in cultuur gebracht. De bloem is het symbool voor de blinde lief- de voor de eigen persoon. Narcis sus was de schone jongeling uit de Griekse mythologie, die verliefd was op zijn eigen spiegelbeeld. Narcissus bleef maar met gebogen hoofd naar zijn spiegelbeeld in het water turen tot de dag dat hij ver- anderde in een bloem, een narcis. De narcis is voor ons het symbool van de lente. Alleen al met verschillende soor- ten narcissen zijn vrolijke, frisse combinaties te maken. Laat witte trosnarcissen de vaas delen met zachtgele narcissen of zet gele nar cissen met een oranje hart tussen witte narcissen en gele trosnarcis sen. Strak bij elkaar gebonden vor men narcissen een mooie voile toef. Hou ook eens een paar narcis sen apart, snij de stelen vlak onder de bloemen af en laat de bloemen drijven in een schaal met water, zodat een drijvend boeket ontstaat. Snij narcissen schuin af en zet ze in water waarin snijbloemenvoedsel is opgelost. Worden de narcissen gecombineerd met andere bloe men, bijvoorbeeld tulpen of serin- gen, houd er dan rekening mee dat narcissen die net afgesneden zijn, vocht verliezen dat schadelijk kan zijn voor andere snijbloemen. Spe- ciaal snijbloemenvoedsel voor een gemengd boeket gaat die schadelij- ke werking tegen. adverteren? telefoon: 010-4004463 Leolux Patachou Vindt u in het wooncentrum van Lagerwaard Design op ruim 3500 m2. Naast de meest inspirerende plekjes vol exclusief design biedt Lagerwaard ook deskundig advies en vergaande service. Kom eens langs om onder het genot van een kopje koffie uw woonwensen te bespreken. Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Rolf Benz, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. Meubelstijlen: Rotan Manou Pitriet Loom Koloniaal Bamboe Al 35 jaar uw Rotan- en Manouspecialist voor geheel Nederland, Het adres voor sfeervol wonen (bij metrostation Gerdesiaweg) F. Ruysstraat 54-56-55-57-65-67, 3061 MG Rotterdam Tel. 010-4520949 Fax 4527876 2e Paasdag en iedere eerste zondag van de maandgeopendvaB 12 00 tot 17.00 uur. 5W<3 STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdagtot21.00uurgeopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 's Maandagsgesloten Industrieweg 15 3044 AS Rotterdam Tel.: 010 2624933 adverteren? telefoon: 010-4004463 1

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 11