zuidplein zuidplein Van Haren: nieuwe start in veel qrotere winkel Bijbelkiosk in grower jasje m* voorzie Voortaan ook lingerie bij damesmodezaak Miss Etam Optiek Artistiek genomineerd voor 'beste opticien van het jaar' BS1W| Evenementenagenda Koopzondag Nieuw in winkelcentrum Zuidplein Weer als herboren Dit zijn de 145! winkels ^•ssbssh if k i Gewijzigde openingstijd WINKELCENTRUM r r ftp WINKELCENTRUM ZUIDPLEIN - Telefoonwin- kels zijn in de meeste winkel- centra geen onbekenden meer. Zo ook in winkelcen trum Zuidplein, waar u er een aantal dicht bij elkaar vindt. Dat maakt het kijken en ver- gelijken gemakkelijker, al is Johan Douwes van Debitel er van overtuigd dat hij de con- currentie goed aankan. mm ZUIDPLEIN - Ook schoenenwinkel Van Haren moest er in winkelcentrum Zuidplein onlangs aan geloven. Een complete verbouwing legde de zaak letterlijk even plat. Het personeel werd intussen elders opgeleid voor de nieuwe winkel, die in- tussen weer werd opgebouwd. pay F^hlon ik* ibpk L 1 #£- ZUIDPLEIN - Jarenlang was de Bijbelkiosk in winkelcen trum Zuidplein daadwerke- lijk gevestigd in een kiosk, op het centrale plein. Sinds enkele weken is dat niet lan- ger het geval, want ook de Bijbelkiosk is verhuisd. De nieuwe ruimte is geen kisok meer, maar de naam bleef wel dezelfde. Zaterdag 14 april Er is weer bijna een stnkje winkelcentrum af en dat vraagt om een feestje. Dat feestje krijgt u ook en wel op zaterdag 14 april. Dan wordt tegenover de marktpassage een ver- bouwingsfeestje gevierd. Een 'snoepjesuitdeelfreule' (dat is een hele mond vol!) zal ongetwijfeld een kinderschare ach ter haar aan krijgen en voor de volwassenen is Alberto da Moreno geboekt. Alberto da Moreno staat bekend als operazingende schil- der; hij kon gewoon niet tussen deze schone kunsten kiezen en bedrijft ze dus maar allebei. Terwijl het schilderdoek met de penseel bewerkt wordt, zingt Alberto tegelijkertijd zijn romantisch repertoir. Napolitaans, Weens, Frans..., u hoeft het maar te zeggen en Alberto zingt moeiteloos mu ziek van Lehar, Strauss, Offenbach, Massanet of Bizet. En dat onze zingende kunstschilder succes heeft, blijkt wel uit zijn optreden met onder meer het strijkorkest van het Rot- terdams Philharmonisch OrkesL Bent u op zaterdag 14 april ook in feeststemming? Kom dan naar winkelcentrum Zuidplein! Voor meer informatie overde evenementen in winkelcentrum Zuidplein: Joke van der Heijden. Postbus 5214, 2900 EE in Capelle aan den IJssel. De komende maand kunt u op zondag 8 april in winkelcentrum Zuidplein terecht. Winkelcentrum Zuidplein is dan geopend van 12.00 tot 17.00. ZUIDPLEIN - Wie vanaf het plein bij de metro de rechter pas sage van winkelcentrum Zuidplein inloopt, komt vrijwel al- leen maar vernieuwde winkels tegen. Miss Etam is van de laat- ste 'nieuwelingen', van wie het aangezicht behoorlijk is veran derd. Na anderhalve maand verbouwing vond verleden week de feestelijke heropening plaats. ZUIDPLEIN - Optiek Artis tiek is enkele weken geleden heropend. Nadat er verleden jaar brandschade was ont- staan, is de winkel volledig verbouwd en opnieuw inge- richt. Het resultaat is er naar en ook de inrichting doet de naam 'artistiek' zeker eer aan. Hi wM lyoj ?WM 511 Aktie Sport Albert Heijn Amici Damesmode Amici Herenmode Artisjok Arty Au Gout Exclusif Baby Gift Shop Bakker Bart Bart Smit Bel Company Benelli Juweliers Bijbelkiosk Bloemenland Blokker Bluetiek-in Boekenvoordeel Bo's Boterham Express Box Fashion Bram Ladage Brantano Schoenen Bristol Bruna Burger King C&A Chinese Kunstartikelen Clubcenter/ECI Cool Cat Cosmo Hairstyling Coster Crums Crums II D-Reizen Day-Fashion Debitel Delifrance De Snor Damesmode Dixons Dixtone Dodgers Douglas Duifhuizen Lederwaren E-Plaza Etos Eurotrade Horloges Footlocker Foto Hartman Free Record Shop Gall Gall Hakky Bar Hans Anders Van Haren Hema Hennes Mauritz V/d Heuvel Verlichting Holland International Hoyng Het Huis Rinck Hiinkemoller Ici Paris XL Indo-Menu Italia Leather Fashion It's Jen's Mode De Jong Mode De Jong Tours Kan Mode Kinorama Klootwijk Knaakland Kruidvat Kwantum La Boca Lady Sting Van Leest CD's Lektuurshop Populair Levi's Store Libertel City Point Lipstick Livera Lucky Gifts Luigi Lucardi Manfield Marca Matson MBC Sport McDonalds Megapool Miss Etam Moda di Domani Morena Byoux Moto M&S Mode M&W Peters Optiek Artistiek Papirette Pearle Express Peek Cloppenburg Perry Sport Picobello Prenatal Primafoon Printhouse Promiss Prontophot Postbank Hypotheken Postkantoor Radio Modern Electronics Restaurant Van Dijk Restaurant Zuidplein Riroy Bonbons Rijwielstalling/Fietsshop Roobol Royal Albert Shop Saja Boetiek Scapino De Schoenenreus Schoenkampioen Seen in Vogue Shoe Factory Siebel Juweliers Space Ledermode Spijker Sportshop Chabot Steps Take Five Team Kapsalon T for Telecom The Box The Phone House Tjin Toys 'R Us Trekpleister Tuin van Zuidplein Twinkle Juweliers Verhage Fast Food Vroom Dreesmann WE Wonder Women Xenos Young Gear Van Zanten Zeeman Van Zummeren Debitel 'stukken goedkoper' en specialist in KPN en Libertel ..Debitel is gespecialiseerd in KPN- en Liberteldiensten", ver- telt Douwes. „Bij een recente test van de Consumentenbond kwam Libertel als eerste uit de bus en KPN met een kleine achterstand als tweede. We verkopen dus goede kwaliteit." Douwes vormt met verkoper Said Echibi en nog twee anderen het winkelteam van Debitel, dat u graag helpt met advies en informa- tie. En dat is belangrijk, want er is steeds meer keuze en aanbod, waaruit de klant voor zichzelf het beste product moet zien te kiezen. Ze zien de in de onmiddelijke na- bijheid gelegen andere telefoon- Er is bij Debitel tot en met 12 april een heuse voorjaarsopruiming. En wie de prijzen ziet, wordt vanzelfook opgeruimd! winkels niet echt als concurrence. „We gaan goed met elkaar om en we versterken elkaar", meent Douwes. „Klanten gaan tegen- woordig toch vergelijken en shop- pen", voegt Echibi er aan toe. De bitel is met deze pas geopende winkel voor het eerst op Zuidplein aanwezig. „Er was al een winkel van Debitel op het Stationsplein in het centrum", vertelt Douwes. „Maar nu hoeven de klanten van In het vernieuwde pand van Van Haren zijn op twee verdiepingen schoenen voor de verschillende doelgroepen overzichtelijk uitgestald. nen voor kinderen te vinden. De totale collectie omvat al met al zo- wel nette, sportieve en avontuurlij- ke schoenen. En dat de klanten de nieuwe Van Haren alweer hebben ontdekt, blijkt volgens Negolo wel uit de steigende verkoop. „Een nieuw winkelcentrum, een nieuwe winkel, het wordt steeds mooier", klinkt ze enthousiast. „Ik vind het schitterend."Wie goed op de hoogte wil blijven van het assorti- ment van Van Haren, doet er goed aan de brievenbus in de gaten te houden. De folder met het nieuw- ste aanbod komt namelijk deze week uit! U vindt Van Haren in de passage tussen het metroplein en het cen- trale plein, tegenover C&A. Tele- foon (010) 4806135. Van Haren werd onlangs her- opend met een klein feestje voor de terugkerende klanten. Een steltloper, een rad van fortuin, popcorn voor de kinderen... een en ander ging niet onopgemerkt voor bij. Van Haren is sinds de heropening veel ruimer dan tevoren. Het aan bod wordt wekelijks bijgehouden en daarmee kan de winkel prima inspelen op de wensen van de klanten. Het personeel is sinds de terugkeer blij met het nieuwe werkterrein en ook de klanten rea- geren positief. „De eerste drie da- gen waren hectisch", aldus filiaal- houdster Negolo. „Veel mensen reageerden zo van: oh, wat is het mooi geworden. We zijn van een kleine winkel veranderd in een grote, met twee verdiepingen." Op die twee verdiepingen zijn de schoenen voor de verschillende doelgroepen overzichtelijk uitge stald. In principe heeft Van Haren voor iedereen iets te bieden. Voor- in de winkel is het assortiment voor jongeren te vinden. Meer naar achteren liggen de damesschoe- nen, voor alle leeftijdsgroepen. Tassen en fournituren erbij maken van de benedenverdieping (naast de jongeren) een echte damesafde- ling, terwijl de heren boven hun slag kunnen slaan. Daar zijn trou- wens ook sportschoenen en schoe- ZUIDPLEIN HOOG1002 (VOORHEEN T MARKTJE) 'T-shirts "Truien "fantalons "Vesten 'Twin sets "Grote collectie truien voor de iets oudere vrouw! De Bijbelkiosk ontstond toen de Stichting Interkerkelijke Evangeli- satie Rotterdam werd gevraagd om iets aan de overlast op het centrale plein te doen. De hulpverlening kreeg een dak toen de mogelijk- heid kwam om een kiosk te huren. „We zijn begonnen met een paar kratten met boeken en we hebben er 29 jaar gezeten", kijkt Van Welie inmiddels terug. „Toen de renovatie van het winkelcentrum begon, kregen we al te horen dat de kiosken weg zouden gaan. Dat vonden we niet leuk. De vraag was: blijft een andere ruimte be- taalbaar. Tenslotte hebben we niet dezelfde omzet als andere winkels en we moeten het wel kunnen beta- len." De nieuwe ruimte werd uiteinde- lijk toch gevonden en in het gezel- schap van veel vaste bezoekers is de heropening inmiddels gevierd. De nieuwe Bijbelkiosk ligt op een wat minder centrale plek, maar daar staat tegenover dat de ruimte flink is toegenomen. Zo'n twintig Op de tafels en de wandrekken in het royale interieur heeft de bezoeker overvloedige keus uit bijbelse lectuur en aanverwante zaken. vrijwilligers zorgen er voor dat de winkel de hele week (uitgezonderd maandagochtend en koopzondag) geopend is. Bijbels in alle talen, wenskaarten, muziek, kinderboe- ken en kleine cadeau-artikelen, al- les staat weer netjes in de schap- pen. Daarbij blijkt achter de winkel een tweede ruimte te zijn, waar de Bijbelkiosk de beschikking over heeft gekregen. „Deze ruimte be- stond op tekeningen helemaal niet en was over het hoofd gezien", al dus Van Welie. „Onze grote wens was een gespreksruimte in de win kel, omdat je toch wel eens met ie- mand apart wilt kunnen praten. En die hebben we nu. We denken ook aan het aanbieden van een Bijbel- cursus, aan ouders van schoolkin- deren die meer over de Bijbel wil- len weten. We hebben de indruk dat daar wel behoefte aan is." Met de gespreksruimte, een eigen toilet en keukentje is de Bijbelki osk nu beter uitgerust dan ooit te voren en is de verhuizing absoluut geen verslechtering gebleken. Naast zijn voorzitterschap van de stichting achter de Bijbelkiosk is Van Welie in het dagelijks leven ook pastoraal werker in Rotter- dam-Zuid. De twee verantwoorde- lijkheden vullen elkaar naar zijn mening aan en hij is blij dat de ver schillende kerken goed samenwer- ken. Zijn betrokkenheid bij de Bij belkiosk bestaat pas twee jaar, toen de vorige voorzitter aangaf er na vele jaren mee te willen stoppen. „Het is klein begonnen en door de jaren heen gegroeid", constateert Van Welie tenslotte. „Een naams- verandering is wel even ter sprake gekomen, maar we zijn nu een- maal bekend geworden onder de naam Bijbelkiosk en we verloo- chenen onze afkomst niet." De Bijbelkiosk is in winkelcentrum Zuidplein te vinden bovenaan de. trap/lift bij De Jong Mode. Een- maal boven linksom en het groene neon kruis wijst u vanzelf de weg. Telefoon (010) 4814418. Rotterdam-Zuid niet meer zo ver weg en kunnen ze hier in het win kelcentrum terecht." Dat winkel centrum was ook voor Douwes zelf tamelijk nieuw. „Enorm groot, het was zoeken", herinnert hij zich van zijn eerste bezoek. Inmiddels is hij wegwijs geworden en be- wondert hij de vernieuwing van het winkelcentrum, die zijn vol- tooiing steeds meer nadert. Bij de opening van Debitel kregen de klanten allemaal een leuke at- tentie, maar ook nu nog is er goed voordeel te halen. Debitel heeft na melijk altijd wel acties. 'Stukken goedkoper' is niet voor niets de slagkreet van Douwes. Zo is er bij- voorbeeld tot en met 12 april een heuse vooijaarsopruiming. En wie de prijzen ziet, wordt vanzelf ook opgeruimd! Een aardige aanbie- ding is het actie-abonnement Debi tel daluur met 80 gratis belminuten per maand. Maar nogmaals: om te weten wat voor u de beste moge- lijkheid is, kunt u beter advies en informatie vragen van de mede- werkers van Debitel. Ze staan voor u klaar, nu ze eenmaal in winkel centrum Zuidplein zijn gearri- veerd! Debitel vindt u in winkelcentrum Zuidplein in de passage links vanaf De Jong Mode. Telefoon (010) 4100483. Het assortiment van Miss Etam is gewoontegetrouw al heel ruim en kent kleding voor klanten van jonge tot rijpere leeftijd. Twee verdiepingen telt Miss Etam voortaan, met een lift er tussen in. Met zijn 33 paska- mers, drie kassa's en een apart tv/videohoekje voor de kinderen is het gerenommeerde kleding- bedrijf bijna een winkelcentrum op zich geworden. Ook de bediening is meegegroeid, want dagelijks zullen er zo'n 8 tot 12 verkoopsters voor u klaar staan. „We zijn er allemaal heel enthou siast over", vertelt filiaalmanager Iris van Miss Etam. „We hebben er nu ook lingerie bij gekregen en er is veel meer ruimte. We zijn blij dat we weer terug zijn."Het assor timent van Miss Etam is gewoon tegetrouw al heel ruim en kent kle ding voor klanten 'van 16 tot 80 jaar', zoals Iris het uitdrukt. „Zo- wel de jonge meid als de rijpere dame kunnen hier iets naar hun zin vinden", is haar overtuiging. De aanwezige maten varieren bij Miss Etam van 36 tot en met 52 en ook in positiekleding is een ruime keus aanwezig (tot maat 48). Miss Etam heeft elke week wel een wisselende actie, gewoonlijk op donderdag, vrijdag en zaterdag. Het zou dus te ver gaan om die ac ties voor de komende weken hier allemaal te gaan noemen, daarvoor moet u zelf maar eens langs gaan. Interessant is echter ook om te we ten dat klanten momenteel een leu ke kortingsbon kunnen krijgen, met maximaal 10 gulden korting op een van de nieuwe lingerie-arti- kelen. Bovendien wordt de her opening de komende weken nog opgeluisterd door het bezoek van een kleuradviseuse, die gratis ad vies zal geven. Die kleuradviseuse zal nog aanwezig zijn op zaterdag 14 april en zaterdag 21 april. Kort- om: wie met de nodige nieuwe kleuren de lente tegemoet wil gaan, is op de genoemde dagen van harte welkom bij Miss Etam! Miss Etam is in winkelcentrum Zuidplein gevestigd in de rechter passage vanaf de metro-ingang richting het centrale plein, tegen over Promiss. Telefoon (010) 4810009. Internet: www. missetam. nl. Vijf maanden na de schade ge- loof je je ogen niet meer als je Optiek Artistiek betreedt. Een klassiek interieur geeft de winkel de uitstraling van een klein pa- leisje. Een vide geeft doorzicht tussen de eerste en tweede ver- dieping. Spiegels, een kroonluch- ter en een heus fresco tegen het plafond doen een hele andere omgeving vermoeden dan een modern winkelcentrum als Zuid plein. Gelukkig biedt Optiek Artistiek niet alleen maar schone schijn, maar is het ook nog eens een prima adres voor uw bril of contactlen- zen. Monturen zijn er in overvloed en in alle prijsklassen. En dankzij de eigen import vaak ook nog re- delijk geprijsd. Randloze montu ren worden in opdracht van het be- drijf gemaakt en die zijn daardoor zeer betaalbaar. Voor contactlen- zen kunt u een afspraak maken met een van de vakkundige medewer- kers van Optiek Artistiek. Het mag al met al geen wonder he- ten dat het sinds 1966 bestaande genslag weet te halen als Optiek Artistiek, heeft kijk op de zaak! Een klassiek interieur geeft de winkel de uitstraling van een klein paleisje. familiebedrijf dit jaar voor de titel 'beste opticien van het jaar' is ge nomineerd. De uitslag wordt in mei verwacht. Maar wat die uitslag ook wordt, voor ons staat vast dat Optiek Artistiek alle lof verdiend heeft. Want wie zo het beste uit te- Optiek Artistiek is te vinden naast De Jong Mode, vanaf het centrale plein richting de Marktpassage. Telefoon (010) 4814111. In verband met een aantal feestdagen is winkelcentrum Zuidplein in april niet altijd op de gebruikelijke tijden ge opend. Op vrijdag 13 april (Goede Vrijdag) sluit Zuidplein reeds om 17.00 en is er geen koopavond. Op maandag 16 april (2e Paasdag) en maandag 30 april (Koninginnedag) is winkel centrum Zuidplein gesloten.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 24