Kalknagels: er is iets aan te doen 5 lees 1 maasstad video preview maasstad horoscoop gezond Winnaars van 'Titan A.E.' kleurwedstrijd puzzel bekeken tip i ife style uitgaans agenda theater a/d schie filmhuis zeepaard stads gehoorzaal HR »S REGIO - Een op drie Neder- landers heeft een schimmel- infectie aan de voeten. Uit een recentelijk gehouden NI- PO-onderzoek blijkt dat circa 16 procent van de Nederlan- ders schimmelnagels (kal knagels) heeft. Ongeveer eenzelfde percentage heeft voetschimmel. Dit betekent dat een op de drie Nederlan- ders een schimmelinfectie heeft aan de voeten. Dit cijfer komt overeen met cijfers uit eerdere onderzoeken. ^AWmniRE VAN EEN mrml£ tWFDSTAP BURGBR HM... UJLL OOK K/Fc Komiaj^im wordf/ •DAT <SAAT A/ier r MFFA WlESje, HjJ 5AAT AL- TROULvO MSr maxima I DA A/ MAAR MET EE A S.TA ATS G KEEP! U£LP CPA? 1 I II kEE Toen de documentaire Ajax, daar hoorden zij engelen zingen' eind vorig jaar in de bioscopen verscheen, ontstond er nogal wat ophef. Verschillen- de bioscopen weigerden de film te draaien uit angst voor rellen met rivali- serende supporters. Lantaren/Venster in Rotterdam vertoonde de film wel, en terecht want het is een hele boeiende en confronterende documentaire. Regisseur Roel Hanen volgde de Amsterdamse club tijdens bet seizoen 1999-2000, waarin de club honderd jaar bestond. Het was geen succesvol jaar, en dat is in de film terug te zien. We zien de geplaagde coach Jan Wouters, de al evenmin vrolijke Danny Blind, en de bestuursleden van de club die door de fans verbaal onder vuur worden genomen. Naast het eer- ste elftal, volgt Hanen ook dejeugdafdeling van Ajax, waar de jonge voet- ballertjes bepaald niet zachtzinnig worden behandeld. Hetzelfde geldt voor de Afrikaanse voetballertjes die door scouts van de Amsterdamse club worden bekeken in hun thuisland. Dat levert schrijnende beelden op die je doen denken aan slavenhandel. Mooie, ontroerende maar ook con fronterende beelden heeft 'Ajax, daar hoorden ze engelen zingen' genoeg. Niet elke voetballiefhebber zal er vrolijk van worden, het gaat voorname- lijk over de kille, zakelijke club die Ajax tegenwoordig is. Mooi zijn de beelden van de Roemeense verdediger Cristian Chivu, die tijdens zijn eer- ste seizoen bij Ajax niet alleen de sportieve ellende over zich heen krijgt, maar ook twee keer kort achter elkaar een rode kaart krijgt en zich een- zaam voelt op zijn kille hotelkamer. De ontroerendste scene uit de film is echter die waarin assistent-trainer Bobby Haarms zojuist op indrukwek- kende wijze is gehuldigd vanwege zijn afscheid. Na afloop vraagt iemand hem naar zijn gevoel, waarna Haarms antwoordt: „Maar die overwinning is belangrijker." Op dat moment wordt weer even zichtbaar waar het ook al weer allemaal om ging: voetbal. Vincent Wernke Ram Deze week staat in het teken van zelfontwikkeling en creativiteit. Je bent nog meer dan anders op jezelf gericht. Een uitstekende week om plezier te maken en tijd aan je hob by's te besteden. Je zit boordevol energie waardoor vooral sporten, een goede uitlaatklep is. Stier Deze week kun je je geld beter in je zak houden. Je kunt te maken krijgen met onverwachte kosten en uitgaven, waardoor je weinig zicht hebt meer hebt op je financiele sta tus. Verder kan er even wat mis- communicatie tussen jou en je partner ontstaan. Tweelingen Pas goed op de contacten met bu- ren en kennissen. Je kunt behoor- lijk van slag raken door een onver wachte woordenwisseling met hen. Verder kun je aan het begin van de week nog een financieel voordeel- tje behalen doordat er iemand bij- zonder gul voor je is. Kreeft Deze week zit je goed in je vel. Je bent vol zelfvertrouwen, waardoor alles wat je onderneemt ook meer kans van slagen heeft. Ben je op zoek naar een baan dan is er een grote kans dat je solliciteren be- loond wordt met een baan. Leeuw Deze week belooft spannend te worden. Je hebt absoluut geen zin in je dagelijkse verplichtingen en het is dan ook aan te raden om er eens paar dagen tussenuit te knij- pen. Je zult hoe dan ook nog span- nende mensen tegen het lijf lopen. Maagd Deze week kunnen mensen je wat minder goed peilen dan normaal. Je bent gesloten en er kan een waas van geheimzinnigheid om je heen hangen. Dit heeft alles te maken met het feit dat je veel met je inner- lijk en onderbewuste bezig bent. Weegschaal Deze week ben je communicatie- ver dan ooit. Je weet met je gebrui- kelijke charme iedereen om je vin- ger te winden. Ben je op zoek naar werk, dan is dit het moment om te solliciteren. Je bent doortastend en je kunt jezelf uitstekend verkopen. Schorpioen Deze week ben je veel met je ver plichtingen en verantwoordelijk- heden bezig. Je dagelijkse leven ziet er anders uit dan normaal. Misschien ben je net begonnen met een nieuwe baan of een studie. Hoe dan ook, het beloofd een spannende week te worden. Boogschutter Deze week ben je veel met relaties bezig. Hoewel je normaal gespro- ken erg op je vrijheid bent, vind je het nu fijn om veel tijd met ande- ren te besteden. Persoonlijke rela ties verlopen nu voorspoedig. Een goed moment om eens wat oude vrienden te bezoeken. Steenbok Deze week kan er een wat broeieri- ge sfeer ontstaan in je relatie. Je bent erg gevoelig voor kritiek en dit zou voor wat conflicten kunnen zorgen binnen jullie relatie. Niet getreurd, want zo'n heftige ruzie kan jullie juist weer wat dichter bij elkaar brengen. Waterman Deze week heb je behoefte aan va- riatie in gezelschap. Je vindt het heerlijk om nieuwe mensen te ont- moeten en je kunt uren praten over de meest uiteenlopende onderwer- pen. Pas op voor je telefoonreke- ning, want je voor je het weet, zit je uren aan de telefoon. Vissen Het is verstandig om deze week goed op je uitgaven en financien te letten. Je hebt een sterke behoefte om veel geld aan jezelf uit te ge- ven, zonder erbij na te denken of je je dit wel kunt veroorloven. Hoed je voor impulsief gedrag. Bel voor een uitvoerige horo scoop 0900-202.7006 (1 gulden per minuut) Woensdag 4 april 2001 XQ57 Het begint vrij onschuldig: een van uw teennagels begint wit of geel te verkleuren zonder dat u er echt last van heeft. Wat begint als een lichte verkleuring, kan na verloop van tijd veranderen in een dikke brok- kelige nagel. Op den duur kunnen uw tenen zelfs pijn gaan doen om- dat de nagel loslaat, ingroeit of gaat ontsteken. In de volksmond hebben we het meestal over kal knagels, maar eigenlijk zijn het schimmelnagels. Bijna eenderde van de mensen met voetschimmel krijgt ook schimmelnagels. Een schimmelnagel gaat niet van- zelf over. Als u er niets aan laat doen, raakt de nagel steeds verder aangetast. Weinig besef van besmettelijk- heid Schimmelinfecties zijn besmette- lijk, zowel voor andere delen van de huid als voor andere mensen. Het aantal schimmelinfecties neemt de laatste jaren toe. Opval- lend is dat driekwart van de Neder- landers niet weet dat deze schim melinfecties besmettelijk zijn voor andere delen van de huid en voor andere mensen. Dat is wellicht de reden, naast schaamtegevoelens, dat weinig mensen zich hiervoor laten behandelen door een huisarts. Tips om schimmelnagels te voor- komen Het is verstandig om in zwemba- den, kleedruimten en douches bad- slippers te dragen. U moet uw voe- ROTTERDAM - Enkele weken geleden publiceerden we op deze pagina een kleurplaat van 'Titan A.E.' Inmiddels hebben we uit alle inzenders een aantal winnaars getrokken, te weten: Vincent van De- venter van basisschool De Pluspunt, Jennifer Griekspoor van basis- school Theresia, de klas van leerkracht M.J. den Haan van o.b.s. Pa- let, de klas van meester Jan van s.b.o. Nieuwlandegaarde en de hele klas van meester Jos van o.b.s. Noordereiland. De winnaars mogen binnenkort met hun hele bias naar een bioscoopvertoning van 'Titan A.E.'. Er wordt zo snel mogelijk contact met hen opgenomen. Horizontaal 8 Aan 'n getal vastzit- ten. (6) 9 Opzettelijke onsportieve overtreding. (8) 10 Na de eerste let ter dronk elke soldaatmee. (8) 11 Er op de daken mee stoppen. (6) 12 De rustplaats in een slaapstad (8) 13 Bij het bemesten vliegen de vogels ach ter de boer aan. (6) 14 De laatste hiervan is de oorzaak van de uitbar- sting. (7) 17 Dit vak heeft toch wel meer werk. (7) 20 Dit beest is de si- gaar. (6) 22 Is de taalbron iets voor de onderzoeker (8) 25 In stilte zijn ze toch nog onderscheiden. (6) 26 Men las te vlug en sprak daarom moeilijk. (8) 27 Zonder een adres weet ik niet, waar ik m'n geliefde moet toespelen. (8) 28 Volken zij vaak gespleten. (6). Verticaal 1 Plaats van visolie. (8) 2 Jammer genoeg ligt de hoge kaart in Horizontaal: 1. Oorgier, 6. Tsard- as, 12. Ceel, 14. Prei, 15. Ze, 17. Amerikaan, 20. Re, 21. Eer, 23. Eva, 24. Aal. 25. Cap, 26. Klok, 28. Eraan, 30. Arak, 31. Etter, 33. Enk, 34. Djati, 35. Taal, 37. Eeuw, 38. De, 39. Voering, 40. Ld, 42. Reet, 44. Eens, 47. Uddel, 49. Net, 51. Nelli, 53. Iran, 54. Gesar, 56. Baal, 57. Lam, 58. Set, 59. Nop, 61. Gab, 62. Nb, 63. Smeergeld, 66. Te, 67. Spar, 68. Duig, 70. Strakte, 71. Leg- kast. Verticaal: 1. Onzeker, 2. Rc, 3. de onderwereld. (6) 3 Als de tiener binnenkomt, is iedereen gerustge- steld. (6) 4 Ik voelde me na u in staat ook toe te stemmen. (7) 5 Hij komt steeds minder in 't regenbos voor. (8) 6 Arbeid, dat door slopers in de len wordt uitgevoerd. (8) 7 Er op 'n andere manier een eind aan maken. (6) 15 Met tekengerei en papier kun je er niet aan voorbij gaan. (8) 16 Het voer hieruit valt als een bak- steen op mn maag818 Er is mor- gen en vandaag een overeenstem- ming.(8) 19Daarmoetjeop'ttoilet niet in trappen. (7) 21 Door de nieu we regel begon de onrust op te laai- en. (6) 23 Veel hiervan blijken soms te balken als een ezel. (6) 24 Wordt gegeten, als't schip van koers ver- andert. (6). Gea, 4. Ieme, 5. Eleve, 7. Spaan, 8. Aral, 9. Ren, 10. Di, 11. Soepkip, 13. Ei, 16. Eelt, 18. Rare, 19. Kaak, 20. Raat, 22. Rotterdam, 25. Crawl- slag, 27. Kea, 29. Andries, 30. Aju, 32. Ravel, 34. Degen, 36. Lot, 37. Ene, 41. Vuilnis, 43. Een, 45. Neb, 46. Hilbert, 48. Drab, 49. Nete, 50. Tang, 52. Laat, 54. Geert, 55. Roe- de, 58. Smak, 60. Plug, 63. Spa, 64. Ru, 65. Dik, 67. Sr. 69. Ga. Winwoord Achteroverslaan ten goed afdrogen, vooral tussen de tenen. Gebruik niet te vaak zeep, want dat tast de natuurlijke afweer van de huid aan. Draag ook goed ventilerende schoenen en verschoon uw sokken regelmatig. Juiste behandeling Schimmelnagels zijn tegenwoor dig goed en snel te behandelen met moderne antischimmelmiddelen die van binnenuit werken: tablet- ten, die u een maal per dag in- neemt. De medische behandeling duurt meestal twaalf weken. Na deze behandeling zal de nagel weer gezond uitgroeien. Uw huis arts kan het beste bepalen of uw kalknagel werkelijk een schimmel infectie is, en kan u indien nodig een behandeling voorschrijven. Tenslotte nog een wetenswaardig- heid: een volledig aangetaste nagel doet er langer over om te genezen dan een nagel waarvan de schim- mel nog maar een klein plekje heeft geinfecteerd. Dus: hoe eerder u ermee begint, hoe sneller uw na gel geneest. Meer info Voor meer informatie over schim melinfecties aan de nagels en an dere aandoeningen kunt u ook te recht op www.apotheek.org. Eva Cassidy ley Live At Blues Al- De Amerikaanse zangeres Eva Cassidy overleed eind 1996 op 33- jarige leeftijd aan melanoom, een dodelijke vorm van huidkanker. Ze had toen al diverse albums op genomen en was hard op weg in haar thuisstaat Washington D.C. een bekende verschijning te wor den. Haar krachtige stem en haar gevarieerde repertoirekeu'ze zorg- den voor enthousiaste readies in jazz-, folk- en popkringen. In Eu- ropa ging het balletje rollen toen de BBC in 2000 een documentaire over haar leven uitzond. In het ver- lengde daarvan worden de moei lijk verkrijgbare albums uit de be- ginjaren nu ook bij ons uitgebracht en die laten eens temeer horen hoe jammer het is dat haar carriere zo abrupt moest eindigen. Op het al bum Live At Blues Alley staan op- names uit begin 1996 en in tegen- stelling tot wat de titel doet ver- moeden spelen Eva en haar band vooral jazz-standards als Cheek To Cheek, Blue Skies (beide van de hand van Irving Berlin) en Fine And Mellow (Billie Holliday). Daarnaast maakt ze geslaagde uit- stapjes naar blues (Stormy Mon day), soul (People Get Ready van Curtis Mayfield) en pop (Fields Of Gold van Sting). jfx2684 Nelly Furtado - Whoa, Nelly! Na het succes van de leuke single I'm Like A Bird werd er reikhal- zend uitgekeken naar het debuutal- bum van Nelly Furtado. Op Whoa, Nelly! laat deze in Canada opge- groeide zangeres van Portugese ouders horen dat ze ondanks haar jonge leeftijd veel in haar mars heeft. Zo speelt ze gitaar op het nummer Shit On The Radio en schreef ze vrijwel alle tekst en mu- ziek. Slechts voor de Portugese passage in het gevoelige fado-lied Scared Of You riep ze de hulp in van moeder Manuela. Daarnaast was ze, samen met haar 'ontdek- kers' Gerald Eaton en Brian West, verantwoordelijk voor de produc- tie. In haar teksten, die vaak over ex-vriendjes gaan, komt Nelly naar voren als een zelfbewuste vrouw die de touwtjes graag zelf in han- den houdt. Het album begint met enkele commercieel klinkende nummers, waaronder het Destiny's Child-achtige Baby Girl en de al genoemde single I'm Like A Bird. Halverwege wordt de sound (ge- lukkig) experimenteler en horen we in Legend en Turn Off The Light dat ze ook van rap, hiphop, wereldmuziek en Braziliaanse bos- sa nova houdt. Zelf noemt ze als muzikale helden zeer uiteenlopen de namen als Bob Marley, Beck, De La Soul, Madredeus, Portis- head en Nusrat Fateh Ali Khan. Al deze artiesten hebben gemeen dat ze vernieuwend en grensverleg- gend bezig zijn geweest. Afgaande op haar veelzijdige debuut zou Nelly Furtado in de toekomst wel eens heel goed in dat rijtje kunnen terechtkomen. (MvP)jkl 05769 De cd's die hier besproken wor den zijn te leen bij de Centrale Discotheek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www.muziekweb.nl. H De haarmode van Haute Coiffure Frangaise van dit voorjaar zet dui- delijk de trend voor nieuwe ideeen. Zelden was er zoveel variatie in coupe, uitwerking en kleur. De on- regelmatig geknipte plukken ma ken het haar luchtig en zeer be- weeglijk. Indien goed geknipt, zijn extra bewerkingen eigenlijk niet nodig. Voor luie zomerse dagen is dat mooi meegenomen. Ook biedt deze mode ruimte aan een zekere mate van extravagantie. De coupes kunnen namelijk iedere gewenste vorm aannemen. Zo zijn er uit de korte versie ingetogen variaties te maken en experimentele versies met eigenwijze stekeltjes of ultra- warrig slaapkamerhaar. Vooral het halflange kapsel levert een wervel- wind aan stijlen op. De ene stylist strijkt de lange bovenlagen uit tot supergladde lokken, en ander om- ringt het hoofd met een krans van lichte lokken vol wafeltjespatro- nen. Het kleurgebruik vertoont de- zelfde tegenstrijdigheden. Soms overheersen rustige rode accenten in gangbare tinten. Maar even zo makkelijk valt de keuze op meer extreme contrastkleuren als lila, paars of bordeauxrood. Wel een belangrijke functie van de kleuring is, dat deze extra spanning in de coupe brengt. Nadruk ligt daarbij op het spelen met schaduweffec- ten. Dat kan door het oplichten van de punten bij de korte versie en bij langer haar een van de lagen in het onderhaar. Zep Hooligans Vergeet de Europacup, vergeet Studio Sport, in het Theater a.d Schie laat theatergroep Zep zien wat voetbalvandalen drijft. 'Hooligans' is een to- neelstuk over de echte wereld, een kicking slice of life, over een groep vrienden die zich door het leven slaan, zuipen, vechten en vernielen. Jon- geren die alleen voelen door te slaan. Met Hooligans licht Zep een stukje uit de onderkant van de maatschappij. Woensdag 11 april, aanvang 20.15 uur. The Stuffed Puppet Theatre RE: Frankenstein Een acteur, vier poppen en een minimum aan rekwisieten bezetten op in- drukwekkende wijze het toneel van het Theater a.d. Schie. Neville Tranter is de enige 'menselijke' acteur. RE: Frankenstein is een rauwe, confronte rende voorstelling gebaseerd op de roman van Mary Shelly en de teksten van Deichsel. Op geheel eigen wijze wordt vorm gegeven aan de angsten, driften en verlangens. Woensdag 18 april, aanvang 20.15 uur. De kassa van Theater a.d. Schie is open maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, tel. 2 467 467. La Buche In dit regiedebuut draait het om de viering van het Kerstfeest 'en famille' drie zussen en hun gescheiden ouders, die voor de gelegenheid samen zijn. De voorbereidingen voor het feest, waarvan ieder zijn eigen ver- wachtingen heeft, worden wreed verstoord door een sterfgeval. Dat zet de toon voor een tragikomedie, waarin een verplicht samenzijn onbedoeld uitloopt op een confrontatie met allerlei familiegeheimen. Vrijdag 6 april in Zeepaard, zaterdag 7 april in Vengo. Vengo Het nieuwste zigeunerspektakel van Gatlif, regisseur van onder meer Latcho en Gadjo Dilo, is een hommage aan de Andalusische flamengo, die de kijker/luisteraar diep in zijn ziel raakt. De film vertelt het verhaal van Caco, die de dood van zijn dochter niet kan verwerken. Hij stort zich in allerlei flamencofeesten in gezelschap van zijn jonge, gehandicapte neef Diego. Zaterdag 7 april in Zeepaard, donderdag 5 en vrijdag 6 april in Filmhuis. Het Zeepaard is gevestigd in het Theater van Vlaardingen, Schiedamse- weg. Het Filmhuis kan gevonden worden in de Nieuwstraat 12 in Schie dam. Aanvang van de avondfilm is steeds om 21.00 uur. De zondagmid- dagfilm om 15.00 uur. Toegangfl. 12,50 (donateurs fl. 10,-). De kassa is een half uur voor aanvang open. Kaarten kunnen worden gereserveerd van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van donderdag tot en met zaterdag van 19.00 tot 21.00 uur aan de kassa van de Stadsge- hoorzaal in Vlaardingen, (010) 434 05 00. Reinder van der Naalt Averij Averij is niet iets dat u doorgaans graag oploopt. Maar in het geval van Reinder van der Naalt zult u dat heel anders ervaren. 'Averij', zijn nieuwe voorstelling, is een programma waarin de ene lachbui de andere zal opvol- gen. In het moeizame vak van de humor is Van der Naalt een kei, een hu- moristische rots in een branding van dagelijkse ellende waar u niet om- heen kunt. U ziet, die averij komt vanzelf. Maar de schipbreuk van de be- vrijdende lach zal u uitstekend bekomen. Over zijn vorige programma 'Dunk' schreef NRC Handels-blad: 'Slim en hilarisch spel... Een aaneen- schakeling van droogkomische grappen'. Vrijdag 6 april, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 27,50. Slagerij van Kampen Many Story House De oer-Hollandse trommelaars van Slagerij van Kampen denderen maar door. De ene voile zaal na de andere en tussendoor sloeg de groep zich in december 1999 met een harde klap de 21ste eeuw in met de nieuwe cd 'Add up to the actual size'. De titel verraadt het al: de Slagers gaan met hun tijd mee. Er wordt gebruik gemaakt van loops, samples en meer mo derne snufjes, waardoor het allemaal wat strakker en industrieler klinkt dan voorheen. In 'Many story house' zorgt het illustere slagwerkgezel- schap dat er ook vanavond weer rake klappen vallen. Zaterdag 7 april, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 42,50. Vlaardings songfestival Finale Na de zinderende spanning in de voorrondes en halve finales van de drie categorieen De Miniplaybackshow, het Tienersongfestival en het Song- festival voor Volwassenen zullen uiteindelijk zes finalisten van ieder cate- gorie uit gaan maken wie dit jaar in de prijzen zal vallen. Het niveau van de kandidaten is net als verleden jaar zo hoog dat de bezoekers kunnen re- kenen op een perfecte show. Dit showprogramma zal nog worden aange- vuld met optredens van Showorkest It's Marvellous een breakdanceact van Style Maniaks, Winnaar van het Songfestival 2000 Remco Harms en als speciale gast de zo populaire zanger George Baker. Bekende Nederlan- ders zullen in de jury plaatsnemen. De presentatie zal net als voorafgaande jaren vakkundig in handen zijn van onze Rita Young. Dit wordt een eve- nement wat u beslist niet mag missen in de afgelopen jaren heeft het Vlaardings Songfestival bewezen zich te kunnen meten met de grote na- tionale songfestivals. Zondag 8 april, aanvang 14.00 uur, toegangfl. 10,00. Nijntje „En ja hoor, op een mooie dag kwam er een klein konijntje, zij trokken haar een jurkje aan en noemden haar toen Nijntje." Wie Nijntje niet kent is waarschijnlijk nooit kind geweest. Bijna overal ter wereld kom je de creatie van Dick Bruna tegen, die alles lijkt te kunnen zeggen met een ge- zicht dat bestaat uit twee stippen en een kruisje. Door haar bedriegende simpelheid is haar beeltenis bij iedereen geliefd. 'Nijntje' is nu ook de ster in haar eigen musical voor kinderen, met levende poppen en met liedtek- sten van Ivo de Wijs. Woensdag 11 april, aanvangl6.00 uur, toegangfl. 25,00. Ernst van der Pasch Schuren 'Zakdoek vol verdriet' was een overtuigend staaltje van het cabarettalent van Ernst van der Pasch. Met een gedeelte uit dat programma won hij de tweede plaats en de persoonlijkheidsprijs op het Groninger Studenten Ca baret Festival. Grote thema's schuwt hij niet, maar ze worden wel in het kleinschalige jasje van de getalenteerde cabaretier gestoken. 'Schuren' gaat over eenzaamheid en liefde, angst en pijn. Over het knagende gevoel dat er iets niet klopt. Donderdag 12 april, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 20,00. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schie- damseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 29