maasstad :r< 'Wervelende optredens van Schiedamse koren en orkesten' BP! Schiedams Muziekfestival 2001 in Theater a/d Schie Eerste klootschietwedstrijden in Schiedam Alleenstaanden gezocht! -Holland (asino SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 7 april verzorgd door Boukje Tho- masse en Sandra Desabandu. Aanvang is 15.00 uur en de toe- gang is gratis. Rommelmarkt Wereldwinkel Dansmiddag ZOS-Radio Ruilbeurs Midden-Delfland Samenzang maaspost Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Een mooie gelegenheid om uit te gaan. L maasstad kerk maasstad HHHH pweekbladen SCHIEDAM Ook u kunt nu de spanning van het spel ontdekken! SCHIEDAM - Er doet zich een vreemd verschijnsel voor in het Julianapark. Het is zaterdagmiddag 31 raaart, en groepjes volwassen men- sen gooien met een kleine houten bal over de paden van het park. Ze joelen als het balletje een grote afstand aflegt en sommigen rennen er zelfs achteraan. Tussen de spelers in loopt een man met een vel papier en een lange houten stok. Voorbij gangers kijken verbaasd op als ze het rare spel zien. Misschien is het wel een vervroegde 1 aprilgrap. Het is duidelijk dat het Schiedammers zijn. Zouden ze uit de Achter- hoek komen, dan wisten ze direct wat er gaande was: hier wordt een partijtje klootschieten gespeeld. - - liesbeth van den herik Woensdag 4 april 2001 oAJQI XQ52 SCHIEDAM - In De Ark aan het Hargplein wordt zaterdag 7 april een rommelmarkt/fancy-fair ge- houden ter afsluiting van de oecu- menische vastenactie. Om 10.30 uur gaat de beurs van start en de opbrengst is voor een gemeen- schapshuis in Kalwala (Zambia). SCHIEDAM - De nieuwe brochu re van de Wereldwinkel is weer uit onder de naam 'With Love'. Er worden producten in aangeprezen die als decoratie in de woning kun- nen dienen, speelgoed en bijoute- rieen. De Wereldwinkel, Lange Achterweg 14, is open op dinsdag van 13.00 tot 16.00 uur en van woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost kan iedereen van 40 jaar en ouder op zondag komen dansen. Zondag 8 april is er weer een stijl- en line- dancemiddag van 13.30 tot 16.00 uur. Een kaartje in de voorverkoop kost twee gulden, aan de deur fl. 2,50. SCHIEDAM - Bij ZOS-radio kan elke vrijdagavond geluisterd wor den naar 'ZOS voor het weekend' van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdags van 10.00 tot 17.00 uur is er 'ZOS op zaterdag' van 10.00 tot 17.00 uur. De programma's zijn te vin- den op het Schiedamse kabelnet, 91,5 fm. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt zondag 8 april een ruilbeurs gehouden vanaf 13.30 uur. Toegang is gratis, als- mede de taxaties. SCHIEDAM - In de bieb aan het Stadserf is sinds 2 april een inter- actieve tentoonstelling te zien over het natuurgebied Midden-Del fland. De expositie is ontwikkeld door het REON, een regionaal sa- menwerkingsverband op het ge- bied van natuur- en milieu-educa- tie. Door middel van spelletjes en bewegende beelden wordt een beeld gegeven van Midden-Del fland. SCHIEDAM - In de Hoeksteen- kerk wordt zondag 8 april een sa menzang gehouden. Thema is 'Passie en Pasen'. Het is mogelijk zelf psalmen en liederen op te ge- ven. Toegang en koffie zijn gratis. over devQSten 3 3116 ad schiedam Sigarenfnagazijn van de Boor, Groenetaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Pius van derMeer, Mgr. Nofenslaan 460 Ptus Woudhoek, Geuzenptein 517 Rotterdams Dagblad, Overde Vesten 3 Maas Kadothtek, Hoogstraat 168 Holland Casino Rotterdam, Weena 624, 010 206 82 06. www.hollandcasino.nl Entreevoorwaarden: Minimumleeftijd 18 jaar en geldige legitimate. Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur. ds G. de Lang, zo 17.00 uur. ds. P. Buitelaar. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds. A.J. Lamping. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds. J.J.A. van de Peppel. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds. W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. pas tor. G.J. Warmerdam. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur: ds. L.A. van Baarde- wijk. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: drs. G. van't Spijker. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds. A. Nagel. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur, euch.viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. L. Lafeber. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 M. Anganois Telefoon 010 - 4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Nu heeft iedereen een goede reden voor een bezoek aan Holland Casino Rotterdam. Want vanaf nu opent het casino Let's Play! Hier kunt u tijdens uw eerste bezoek spelenderwijs het casino leren kennen. Zo maakt u onder andere kennis met Amerikaans Roulette, Black Jack en de Speel- automaten en krijgt u de kans om op verschillende oefentafels te spelen. Dus kom naar het casino en Let's Play! U bent op woensdag, vrijdag en zondag van 20.00 - 24.00 uur en op zaterdag van 21.00 - 01.00 uur van harte welkom bij Let's Play! Door Frank Willemse Lionsdub Schiedam op de bres voor Reumastichting Heb ik medestanders? Zijn er lezers die met mij de verONSsing van Schiedam in de smiezen hebben Voor alle zekerheid: ik bedoel hier niet ver-ons-sing maar ver-Oh-eN-eS-sing. Ofnog duidelijkerge- steld: ver-Openbare Nutsbedrijven Schiedam-sing. Ik maak me een echt een beetje zorgen over de steeds grotere greep die de ONS Groep op onze Schiedamse samenleving krijgt. Waarje ook in de stad kijkt, overal zitten ze 'tussenHebben ze een vinger in de pap. Eerste levensbehoeften als gas, water en licht komen uit de Van Heekstraat. Net als ons tv-signaal. Als een van de initiatiefnemers van LOOK TVblijfthet daar echter niet meerbij. Ze kunnen nu ook nog eens bepalen wax er op de televisie wordt vertoond. Daarnaast wordt ons afval verzameld door ONS-dochter Irado en wordt Schie dam stedelijk beheerd door ONS-Ibor. Stelt u zich eens voor dat de ONS Groep iets van ons Schiedammers gedaan wil krijgen. Dan staan hen heel wat middelen terzijde om het ons knap lastig te ma- ken. Zitten we bijvoorbeeld's avonds met een kaarsje in het danker naar de transistorradio te luisteren met een hele berg afval voor de deur. Maar ook als wij hier in de stad een feestje witten vieren, staan de ONS-sers vooraan om het mee te helpen organiseren. Als we de Pol- dervaart opnieuw willen uitgraven, blijkt Ibor de plannetjes te ma- ken. Of nu ook al in de sport. De ONS heeft zich bijvoorbeeld ont- fermd over de Schiedamse reputatie als cricketstad. Treedt op als sponsor van Excelsior'20, verzorgtcricketclinics op basisscholen en heeft plannen voor de aanleg van cricketpitches op pleinen en veld- jes in de stad. Het is overigens niet zo dat ik dit ailemaal geen lo- venswaardige initiatieven vind. Verre van! Maar als daar achter steeds weer diezelfde naam blijkt schuil te gaan, lijkt mij toch wel een beetje 'eng' worden. Nee, als je het mij vraagt is ONS-directeur Henk Eikenbroek in Schiedam al invloedrijker dan onze burgeroverste Reinier. Ik wil u daarom het volgende voorstellen: moeten wij als bezorgde Schie damse burgers niet eens aan de Nederlandse MededingingsAutori- teit vragen uit te zoeken of er op dit vlak geen sprake is van een on- wettelijk Schiedams monopolie? KoVellelulletjes Door Dennis Smits De eerste Schiedamse Kloot- schietwedstrijden Grote Kloot 2001 noemen ze het. Volgens de Lionsclub Schiedam, de organi- sator van de middag, is het inder- daad de eerste keer dat er een klootschietwedstrijd gehouden wordt in deze regio. „Het is een echte Achterhoekse sport", ver- telt de heer Zuiderweg, lid van de activiteitencommissie van de Li onsclub. „Daar hebben we het idee ook vandaan. We hebben in die streek ooit een lustrum ge- vierd. We zochten naar een acti- viteit die we hier konden doen, en toen zagen we het klootschieten. Het leuke ervan is dat iedereen mee kan doen, jong en oud.' Met de klootschietmiddag pro- beert de Lionsclub geld in te za- melen voor het nieuwe Reuma Verpleeghuis in Rotterdam. „Het is niet makkelijk om goede doe- len te vinden", zegt de heer Schepman, ook van de activitei- kon optreden wegens drukte voor de voorbereidingen van Wereld Muziek Concours in Kerkrade ko- mende zomer. De andere 21 deel- nemende groepen kregen 25 minu- ten zuivere speeltijd want binnen vijf minuten stond de volgende groep weer te trappelen voor hun optreden. W§ aWB Scheidsrechters uit Oldenzaal hielden nauwkeurig in de gaten of het spel volgens de regels gespeeld werd. Foto Roger van der Kraan tencommissie, hierover. „Som- mige doelen krijgen subsidie van de overheid. Als je daar dan geld aan geeft, wordt op die subsidie gekort. We zijn eens rond gaan bellen, op zoek naar een geschikt doel. Bij toeval zijn we toen ei- genlijk bij de Reumastichting uit- gekomen." Met name de speciale bedden die in het huis nodig zijn, zijn erg kostbaar, en aangezien het ziekenhuis maar een gedeelte- lijke subsidie krijgt, wil de Lions club de rest van het geld bijeen- brengen. Volgens Zuiderweg lukt dit heel behoorlijk. De deelne- mers betalen inschrijfgeld en sa- men met sponsoring wilde de Li onsclub fl. 10.000,- ophalen, een bedrag dat aan het einde van de middag ook daadwerkelijk bij el- kaar gebracht was. Het deelnemersveld van de wed- strijden bestaat uit dertig teams van vier personen. Al deze teams zijn door de Lionsclub Schiedam uitgenodigd. De bedoeling van beland is, moet de volgende spe- ler verder gooien. Ieder team krijgt een scheidsrech- ter mee, die in de gaten houdt of alles volgens de regels verloopt. De scheidsrechters zijn afkomstig van klootsehietvereniging De Toekomst uit Oldenzaal. De ver- eniging werd door de Lionsclub benaderd en werkt belange- loos mee aan de middag en zorgde zelfs voor drie prij- zen, in de vorm van ech- het spel is om in zo min mogelijk worpen het parcours af te leggen, door met een houten balletje te gooien. Het balletje, de kloot, is doorboord met lood, zodat hij alle kanten op kan stuiten. Vanaf de plek waar de worp van een speler te kloten. Op €€n van de paden van het park loopt een groepje mannen achter een team aan. „Wij moeten straks pas, we kijken alvast hoe het moet", zegt Sjaak Scholten, een van de deelnemers. Veel van het klootschieten weet hij niet. „Ik heb het een keer eerder gedaan, dat was in de Achterhoek. Als ik iets niet goed doe hoor ik het wel. Over het goede doel weet ik ei- genlijk ook niets, ik doe vooral voor de lol mee. We hebben zelfs een rubberen handschoenlje ge- kregen, voor als het balletje in de hondenpoep valt, haha!" Bij de start van een nieuwe groep deelnemers legt de scheidsrechter geduldig uit hoe men moet gooi en, waar ze stukjes af mogen snij- den en of ze nu wel of niet eerst het pad moeten raken. Het is dui delijk dat het plezier vandaag voorop staat. Op de vraag of hij al wat taienten heeft gezien, geeft de scheidsrechter een diplomatiek antwoord. „Daar kun je nu nog niets over zeggen." SCHIEDAM - Vrijwel iedereen die zingt of een instrument in groepsverband speelt, was dit weekend present op het grote Schiedams Festival 2001. Daar in het Theater aan de Schie lieten meer dan twintig koren, fanfa res, majorettes en harmonieor- kesten horen en zien waarom ze elke week zo hard repeteren in achterafzaaltjes. Een kans om hun visitekaartje af te geven en ervaring op te doen, aldus de or- ganisatie van dit voor de tweede keer gehouden festival. Nerveus gedrentel en zacht gekuch. Want zo'n grote zaal is wel schrikken als je amateurmusicus bent. De grote zaal van het Fortis Thea ter werd vaak druk bezocht met neutrale toeschouwers, familiele- den van de artiesten of 'concurren- ten' van andere gezelschappen. Hans Loendersloot, een van de or- ganisatoren van het festival, was na afloop dan ook tevreden over zowel de optredens als het bezoek aan het tweedaagse festival van dit weekend. Strakke optredens, mooie optredens en goede reclame voor de bezoekers om zelf lid te worden van een muziekgezel- schap. En daar was het volgens Loendersloot ailemaal om te doen: „Vooral door de geluidtechnici is nu na de eerste keer met veel ge- luidsproblemen een goede presta- tie geleverd. Want het is tenslotte een toneelzaal en geen muziektem- pel." De organisatie is in handen van het Algemeen Muziekoverleg Schie dam (Amos) en het Algemeen Zang Overleg Schiedam (AZOS); 22 muziekgezelschappen hadden zich opgegeven. Het was alleen jammer dat de Rijnmondband niet werken van Shostakovich en Camphouse hoopt de Kethelse mu- ziekvereniging hoge ogen te gooi en op dit prestigieuze wereldcon- cours. Een hele eer en uitdaging voor Schiedam, zo vertelt Hans Loendersloot. „Een hele luxe om- dat naast Radbout en de Rijnmond band ook Harpe Davids zal mee- dingen naar de prijzen van het WMC", zegt de organisator van het festival die ook voorzitter is van Harpe Davids. Bovendien zal zijnomni-muziekverenigingHarpe Davids volgende week wederom in het Theater aan de Schie staan met drie onderdelen. Het harmo- nie-orkest, de drie teams Twirl- teams en de Drumfanafare. Nie- mand minder dan pianist Jan Vay- ne zal als topartiest zijn medewer- king aan dit orkest verlenen. Maar niet alleen de orkesten stalen de show. Opvallende koorpresen- taties werden geleverd door Toon- kunst Schiedam met vrolijke noten Foto Roger van der Kraan zoals ondeugende en Franstalige of Bourgondische liederen. Rond- uit vertederend was het optreden van het jeugdkoor Toonkunst voor een praktisch voile zaal. Kleine nachtegaaltjes vanaf vijf jaar zon- gen samen met oudere kinderen de pannen van het dak. En dat aile maal onder leiding van Monique Harteveld die ook nog de liedjes zelf schreef. 'Yeah, Yeah' en 'Juf- fie Kapstok' waren aanstekelijke nummers, waarna opa's en oma's hun handen stuk klapten. Het festival 2001 werd afgesloten op zaterdagavond met de profes- sionele kwaliteit van het Konink- lijk Mannenkoor Orpheus. Dit roemrijke en grote mannenkoor uit 1866 besloot het festival met geva- rieerde koormuziek, alsmede met meer populair en eigentijds wer ken. Een waardig afsluiting van dit festival dat dankzij gemeentelijke subsidie in dit grote theater gehou den kon worden. Wilt u graag een andere wending geven aan uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Belt u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partnerzoekenden in heel •Zuid-Holiand. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure; 0186 - 604394, of kijk op www.liesbethvandenheHk.nl Senectute tijdens het Schiedams Muziekfestival. De organisatie had wel gezorgd voor diversiteit en afwisseling: zo kwam na het grote harmonieorkest OBK -met zelfs een jazznummer van Herbie Hancock- de Christelij ke Gemengde Zangvereniging met strenge religieuze muziek. Of werd zachte mandolinemuziek (ONI) af- gewisseld met majorettes die dans en show weggaven op harde he- dendaagse swingmuziek. En zo waren er koren die middeleeuwse cantates zongen (Toonkunst) tot juist swingende gospels zoals The New Life Singers. Kortom: afwis seling en diversiteit. Een van de hoogtepunten van het festival was het zittende optreden van harmonieorkest St Radboud. Deze 112 jaar oude vereniging uit Kethel speelde twee werken die ook uitgevoerd gaan worden op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Twee technisch sterke maar moeilijke werken werden vlekkeloos uitgevoerd. Met deze reiatie-adviesburo Postbus 1520.3269 8A Qud-Seijeriartd

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3