Q maasstad potaioym Tentoonstelling en manifestaties over 100 jaar wonen en woningwet film Ipreview 'Dr. T and the Women' een soap van twee uur 'City' voor skatekampioen Tio Eerhart een enorme uitdaging ZOOM COMPACTCAMERA 399 7. 9; 79 Canon Rotterdam 2001 Culturele Hoofdstad van Europa 0NTWIKKELEN EN AFDRUKKEN 95 3 V00R CORRECT FOTO BERGWEG 110 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.600 PENTAX PENTAX po Istad ROTTERDAM - Negen en twintig kantjes A4 telt het document. Inmiddels een tikkeltje vergeeld, maar de originele handtekening van koningin Wilhelmina staat er nog duidelijk op. Zij on- dertekende in 1901 de Wo ningwet. Een wet die in de afgelopen honderd jaar heel wat invloed heeft gehad op het woningaanbod in Neder- land. Samen met het feit dat Rotterdam Culturele Hoofd- stad is, een mooie aanlei- ding voor een tentoonstel ling in Las Palmas over hon derd jaar wonen. m - t i Een van de paviljoens van de tentoonstelling '6,5 Miljoen Woningen', waarin een beeld wordt gegeven van de verschillende manieren van flatbouwen. Richard Gere speelt de hoofdrol in 'Dr T. and the Women'. ROTTERDAM - 'Alle vrou- wen zijn van nature heilig', zegt Dr. Sullivan Travis (Ri chard Gere) aan het begin van 'Dr T. and the Women'. Travis' leven staat geheel in teken van vrouwen: hij heeft een goede baan als gynaeco- loog, een lieve vrouw, twee mooie dochters en fijne vrienden. Plotsklaps komt zijn hele wereld echter onder- steboven te staan. ROTTERDAM - Mini Maxi staan vanaf 17 april in het Nieuwe Luxor Theater met hun show 'City'. Aan dit megaspektakel werkt een keur aan internationale top pers mee. In deel twee van een driedelige serie achter de schermen van 'City' een ge- sprek met profskater Tio Eer hart (22), die met twee ande re inlineskaters en een BMX'er een spectaculaire show verzorgt tijdens 'City'. Profskater Tio Eerhart: Er werken een heleboel internationaal befaamde mensen aan 'City' mee en het is een eerom daar tussen te staan.foto: Dick s,uijt'er Prijsvraag tiwopoawHT Op de T verdieping aan de Bergweg 110 te Rotterdam vindt u de foto en video afdeling van Correct. Compact-, spiegelreflex-, zoom en APS foto camera's en videocamera's staan overzichtelijk opgesteld. Ook op het gebied van alle foto en video toebehoren heeft Correct een groot assortiment. PENTAX ESPI0 738 S 38-70 ZOOM COMPACTCAMERA INCL.TAS Voorzien van 38-70mm zoomobjectief, extra groot LCD-display, automatisch filmtransport, zelfontspanner, automatische uitschakeling, heldere zoeker, flitsfuncties, autofocus en automatische belichting en inzoomen tot maar liefst 60cm. J99T- C0RRECTPRIJS 1 CANON IXUSZ-50 (2X ZOOM) APS FOTO COMPACTCAMERA Benoemd als APS camera van het jaar 2000-20001 en bekroond met een EISA Award. Uitgerust met een volledige set functies om de gebruiker schitterende resultaten te garanderen. Voorzien van geintegreerde flitser. Een groot LCD-display geeft duidelijke en gedetailleerde informatie. jmr- C0RRECTPRIJS K0NICA VX- 200 24 OPNAMEN KLEURENFILM Een prima kleuren negatief film met een grote lichtgevoeligheid van 200 ASA/ISO. FILMS 24 OPNAMEN Ontwikkelen en afdrukken formaat 10x15 cm. C0RRECTPRIJS PER STUK 3.95 FILMS 36 OPNAMEN Ontwikkelen en afdrukken formaat 10x15 cm. C0RRECTPRIJS 95 ■■■wmi «iiiwm Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. PENTAX 8 X 20 MCF JUPITER Ideale reispartner en tevens geschikt als toneelkijker. Het glas is multicoated en houd schitteringen tegen. ALLEENZATERDAG 14 APRIL VAN 17.00-18.00 UUR ssV" Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud 2E PAASDAG GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Woensdag 11 april 2001 TX51 ROTTERDAM - Ter gelegenheid van de komende Paasdagen orga- niseren Rotown, Nighttown en WaterFront het eerste Scharrel- weekend, een minifestival, geheel gewijd aan de scharreleieren van de hedendaagse popmuziek. Niet echt bekend, maar wel kwalitatief zeer hoogstaand. Op donderdag zie je in Rotown Superheroes en in WaterFront Juno en Incense. Een dag later op hetzelfde podium The Proov en The Headliners. Op za- terdag heeft Nighttown JJ 72 en Whealty Beggarterwijl je in Ro town terecht kunt voor Bayuba Cante. Zondag in Nighttown South en in Rotown de Experimental Pop Band. Maandag tenslotte in Ro town Sandy Dillon. In Nighttown vindt op 15 april weer een MOHA-lifestyle event plaats in het kader van het jonge- renprogramma Staalkaarten van Rotterdam 2001. Met Casablanca wordt Marokkaans/Arabische ele- menten zoals mode, vormgeving, styling en muziek gecombineerd met de eigentijdse jongerencultuur in Rotterdam. Een exclusief life style evenement dat begint om 23.00 uur en kaarten kosten 25 gulden. Een dag eerder in Night town vinden de Nederlandse kam- pioenschappen breakdance plaats, met internationale toppers uit de breakdancewereld. Aanvang 16.00 uur. Diezelfde dag staat het Ierse trio JJ72 op het podium van Night town. Aanvang 21.30 uur en kaar ten kosten twee tientjes. Vrijdag in Baroeg De Dansfabriek met een Indoor Burn-Out. Op tijd zijn is erbij zijn, om 22.30 uur. En tree 7,50. Een dag later een fees- sie voor alle hanenkammen met de Engelse betonrockers van GBH. Vooraf zie je de Italiaanse pervo's The Nerds en de vaste housepun- kers Die Nakse Bananen. Aanvang eerste band 21.00 uur. Entree 15,-. Op tweede Paasdag gaat Ba roeg open voor liefhebbers van hardcore. Vijf bands betreden het podium: Comin1 Correct, Second Chance, Buttplug, Dare Devil en Fight 121. Aanvang 15.30 uur en de entree bedraagt 15,-. In Rotown kun je donderdag te recht voor de Scandinavische syn- thesizerpop van Superheroes. Aanvang 22.00 uur en kaarten kos ten een tientje. Zaterdag Afro-Cu- baanse crossover van Bayuba Can te en zondag The Experimental Pop Band. Beide optredens begin- nen om 22.00 uur en kaarten kos ten in beide gevallen een tientje. Voor een rijksdaalder meer kun je op 16 april naar Sandy Dillon. Op 15 april is er in het Maastheater weer een Super Bimbo. Kaarten kosten 40 gulden. door Vincent Wernke De nationale tentoonstelling '6,5 Miljoen Woningen' is sinds giste- ren te zien in Las Palmas op de Wilhelminapier. Toen de Wo ningwet in 1901 werd aangeno- men telde Nederland een kleine miljoen woningen. Een film die in Las Palmas te zien is, toont bo- vendien aan dat de leefomstan- digheden in die tijd bepaald niet ideaal waren. Sommige mensen woonden in wat het best om- schreven kan worden als een plaggenhut. En in de stad woon den grote gezinnen in krappe, vochtige kamertjes, nauwelijks groter dan de ruimte die we te- genwoordig gebruiken als slaap- kamer. Niet voor niets werd de roep om ingrijpen door de over- heid steeds luider. Sinds die tijd is er enorm veel veranderd. Niet alleen wat woon- ruimte betreft, maar ook qua aan- tal woningen. Mede onder in vloed van de Woningwet is het aantal woningen in Nederland ge- groeid tot 6,5 miljoen. Daarbij heeft de invloed van de Woning wet zich uitgestrekt tot al deze woningen, en zeker niet alleen tot de 2,3 miljoen woningwetwonin- gen. Niet voor niets is op de ten toonstelling ook een paviljoen te zien met een aantal ontwerpen voor enorme villa's. De tentoonstelling '6,5 Miljoen Woningen' is opgebouwd uit een aantal paviljoens rond een cen- traal plein. In elk paviljoen wordt een ander thema behandeld. In een opstelling van kartonnen do zen wordt het thema woningnood behandeld, terwijl daarnaast ver schillende soorten flats te zien zijn. Ook is er een enorme tent waarin een film wordt vertoond, waarin een camera langs vijftien kilometer rijtjeshuizen rijdt. Ook is een paviljoen gewijd aan de keuken, is er een minimaal huis te vinden - een woning die voldoet aan de huidige minimale eisen - en kan met de nieuwste technie- ken een eigen droomhuis ontwor- pen worden. Tegelijkertijd met '6,5 Miljoen Woningen' werd gisteren ook de manifestatie 'Thuis in Rotterdam' geopend. Aan de hand van wo ningen in Rotterdam, kunnen be- zoekers een reis maken door het Nederland van de afgelopen eeuw. Het vertrekpunt zijn de al- koofwoningen in de Jacob Cats- straat. Deze panden werden in 1896 gebouwd, naar een ontwerp van H. Nederlof. Via een groot aantal panden, eindigt de ontdek- kingsreis in het centrum van Rot terdam bij de Hoge Heren, naar een ontwerp van Wiel Aerts. Het contrast tussen begin en eindpunt is enorm, en een duidelijk bewijs van de ontwikkeling die het wo nen heeft doorgemaakt. 'Thuis in Rotterdam' is onder meer te be- zichtigen aan de hand van drie fietsroutes en een bijbehorend programmaboek. De derde woonmanifestatie die dinsdag van start ging is 'Van Pendrecht tot Pendrecht'. Deze manifestatie is een initiatief van Maaskoepel, en is een program- ma voor en door de Rotterdamse wijken. De hoofdmoot van 'Van Pendrecht tot Pendrecht' is de Woonkaravaan, een rondtrek- kend programma langs twaalf buurten van museumwoningen. foto: Fred Ernst Dit programma heeft verschillen de onderdelen; de gastvrije stra- ten met hun woontrots, het amu sement in de straten en de wijk- vertellingen. Voor meer informa- tie: www.maaskoepel.nl. '6,5 Miljoen Woningen' is tot 23 September te zien, van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.30 uur. Op woensdag tot 21.00 uur. Entree: 10,-. Catalo- gus: f 29,95. De woningen van 'Thuis in Rotterdam' zijn op woensdag, zaterdag en zondag te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. Passepartouts kosten 10,-. Het routeboek kost f 15,-. Voor meer informatie over beide pro- jecten: www.thuisstad.nl of 010- 489.53.84. Informatie over 100 jaar wonen is te vinden op: www- .100jaarwonen.nl. door Daan de Neef Zijn vrouw Kate, mooi vertolkt door Farah Fawcett, lijdt aan een nieuwe ziekte waarbij zij vervalt in het bewustzijn van een kind. Zijn dochter DeeDee blijkt lesbisch te zijn terwijl ze wil trouwen. Om het plaatje compleet te maken woont zijn alcoholische schoonzus Peg gy, mooi neergezet door Laura Dern, bij Travis in met haar drie hyperactieve dochtertjes. Travis, in de film vaker 'Dr. T', genoemd, probeert iedereen even- goed te helpen, maar dat wil maar niet vlotten. Op de golfbaan loopt hij de golfinstructrice Bree (Helen Hunt) tegen het lijf. Gaandeweg krijgen de twee een relatie, maar die zal niet eindigen in een happy end. Dr. T wil alles achter wil laten voor Bree, maar zij heeft daar geen boodschap aan. De film is een aaneenschakeling van ontwikkelingen die voorname- lijk betrekking hebben op haat- liefdeverhoudingen. Je hebt als toeschouwer dan ook vaak het ge- voel naar een veredelde soap te kij- ken. De plaats en omstandigheden lenen zich perfect voor een soap- setting. De plaats: Dallas, Texas. Omstandigheden: Gere speelt een charmante goedzak van middelba- re leeftijd die succes geniet bij zijn rijke vrouwelijke klanten. Zijn vrouw wordt overgeplaatst naar een psychiatrische inrichting. Zijn verwende dochters zeuren alleen maar. En als klap op de vuurpijl valt hij op een andere vrouw. Al met al zijn alle soapelementen rij- kelijk vertegenwoordigd. Het acteerwerk van de hoofdrol- spelers maakt een hoop goed in 'Dr T. and the Women'. De film is echter te langdradig, terwijl het einde ronduit zwak is. Regisseur Robert Altman vond het blijkbaar nodig om Dr. T door een tornado opgezogen te laten worden om vervolgens in Mexico neerge- kwakt te worden om wederom een kind ter wereld te helpen. Dit einde is verre van voorspelbaar, maar dermate onrealistisch dat het lach- wekkend aandoet. Daarnaast is het leeuwendeel van de scenes erg traag: een tien minuten durende scene van een portie kwebbelende vrouwen kan ongeduld opwekken bij de bioscoopbezoeker. 'Dr. T and the Women' kan makkelijk in het rijtje geplaatst worden bij ver- gelijkbare films als 'Pretty Wo man' en 'Runaway Bride'. 'Dr. T. and the Women' is een aardige film voor een regenachtige voor- jaarsmiddag. Een 'blockbuster' zal het niet worden. door Vincent Wernke Het is even wennen. Normaal wil iedere skater het publiek impone- ren met de meest bizarre stunts. Als eenlingen proberen zij hun concurrenten te overtreffen. In 'Ci ty' werken Tio Eerhart en de ande re twee skaters met een BMX'er (fietscrosser) echter als team. En bovendien als onderdeel van een groter geheel, het megaspektakel 'City'. Het bevalt hem goed. „De mensen hier zijn zo enthousiast, dat ik daar vanzelf in meegetrok- ken word", vertelt hij. Als inlineskater is Tio Eerhart zeer ervaren. Hij is ooit begonnen als skateboarder, maar staat alweer tien jaar op de skates. Sinds zeven jaar neemt hij deel aan wedstrijden en verzorgt regelmatig demonstra- ties. Hij is dit jaar voor de derde keer kampioen van de Benelux, was drie keer Nederlands kampi oen en vijfde van Europa. Hij runt zijn eigen bedrijf, waarmee hij met name in Europa skatedemonstra- ties verzorgt. En met zijn vriendin is hij eigenaar van een skatewinkel en skatepark in Zandvoort. Als skater werken in een theater is ech ter een ander verhaal. Hoe is de skatekampioen in het theaterspektakel 'City' terechtge- komen? „Ik werd gevraagd door Mini Maxi. Met regisseur Jos Thie hadden zij het idee om een grote halfpipe op het podium neer te zetten met de beste skaters die er zijn. Ik had er zelf nog nooit aan gedacht, dat skaten iets voor het theater zou zijn. Meer voor het cir cus. Je moet bijvoorbeeld eerst be- denken hoe je zo'n halfpipe op het podium krijgt. Dat is opgelost door de halfpipe in twee delen het podi um op te rijden, dat is in een paar seconden gebeurd." Hoewel in kleinere producties wel m eens skaters zijn gebruikt, is de act van Tio Eerhart, de andere twee skaters en de BMX'er uniek. „Dus dit is echt een enorme uitdaging voor mij. Ik vind het hartstikke leuk om te doen. Hiervoor had ik nog nooit een act gedaan in het theater, dus het is een hele nieuwe ervaring voor mij. Er heerst een heel andere sfeer, iedereen gaat er voor de voile honderd procent te- genaan. Er werken een heleboel in ternationaal befaamde mensen aan 'City' mee, en het is een eer om daar tussen te staan." De skatekampioen kende Mini Maxi voor 'City' alleen van naam. „Ik had nog nooit iets van ze ge- zien. Ik houd meer van cabaret. Met 'City' wordt mijn eigen blik dus ook verruimd, want nu zie ik al die internationale acts die aan de show meewerken. Mini Maxi gaan overigens heel professioneel te werk. Ze zijn niet alleen bezig met hun eigen dingen, maar zeker ook met de andere artiesten. Ze hebben veel respect voor de men- sen die in 'City' hun acts opvoe- ren, en dat laten ze dagelijks mer- ken. Iedere dag vraagt een van hen wel aan ons hoe het gaat." Het skatenummer in 'City' wordt volgens Eerhart zeer spectaculair. „In tien minuten laten we van alles zien. Het grote verschil met de shows die ik normaal doe, is dat dit item uitgebreid gerepeteerd wordt. We werken in teamverband, en voeren allerlei stunts uit. Zo sprin- gen we bijvoorbeeld over elkaar heen. Onze show is straks wel ie dere dag hetzelfde, maar het blijft spannend. Een foutje kan zo'n enorme invloed op het nummer hebben." Vanaf 17 april staat hij drie en een halve maand in het Nieuwe Luxor voor zo'n 1400 toe- schouwers per avond. „Dat is spannend", geeft hij toe. „Drie en halve maand hetzelfde doen, zal me niet gaan vervelen. Het blijft skaten. En skaten is mijn leven. Hier kan ik dat drie en halve maand doen, dat is toch perfect?' Maasstad weekbladen verloot in samenwerking met Luxor weke- lijks drie videopakketten van Mini Maxi, met daarin video's van 'Sprakeloos', 't Concert', 'Scher zo' en 'Sorry'. Aan het eind van de serie verloten we onder alle inzen- ders bovendien vijf arrangemen- ten, met daarin twee toegangskaar- ten en een diner in restaurant Leip zig. De vraag van deze week: Hoe- veel mensen kunnen op een avond naar 'City' komen kijken in het Nieuwe Luxor Theater? Stuur het antwoord naar: Maasstad weekbla den, t.a.v. City, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. voos im fOTOKEW IS Art. nr. 477 229 Art.nr. 91544 Art.nr. 29714 Art.nr. 41904 10 Art.nr. 29715 Art nr. 89466 CORRECTPRIJS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 11