maasstad Leerlingen Spieringshoek leggen oudjes in de watten Zeker uw sti) gordijnstoffe BMgero r SCHAT L J XnvERii Small Kidz Kinderdagverblijf 0800-1415 krant netel Activiteiten voor 55- plussers Flexwerkers DrieMaas- Stede Gymnastiek voor ouderen SCHIEDAM I Eerste projectcommissie aarzelend van start Mantelzorg 'Leren wat gastvrijheid is' Woontextiel VERINGMEIER Een ruime tweede Hypotheek. •sSSSSSKl - r? maasstadi I weekbladen Woensdag 11 april 2001 m m mm Schieveste, achter station Schiedam Centrum, kan een topiocatie worden. Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophaien. WONINGINRICHTING opent op 15 juni 2001, op de Bredestraat 31 te Rotterdam haar deuren voor de opvang van kinderen in de leeftijd 0-4 jaar. Voor inschrijving en informatie belt u naar KidsConcern, tel. 010-4035050 of e-mail: info@smallkidz.nl - SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 14 april verzorgd door zangvereniging L'Espe- rance uit Krimpen a.d. Ijssel. Aanvang is 15.00 uur en de toe- gang is vrij. De serie inloopconcerten wordt over enige tijd stopgezet in verband met grote restaurantie-werkzaamheden in de kerk. Op 2 juni wordt het laatste concert van dit jaar gege- ven. Rommelmarkt ZOS-radio Podium Rommelmarkt RADIO RIJNMOND te 'AJTL1 SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk organiseert woensdag 18 april een bingo in dienstencentrum De 4 Molens van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten zijn zeven gulden voor zes ronden. De Maaltijd van de Maand wordt vrijdag 27 april ge- serveerd in Oost van 12.00 tot 13.00 uur. Die kost fl. 8,50 en belangstellenden moeten zich voor 25 april opgeven. Elke woensdag wordt er koersbal gespeeld in Wijkpost Zuid van 14.00 tot 16.30 uur en elke don- derdag wordt er aan gym- nastiek gedaan in Klubhuis Zuid van 09.00 tot 11.00 SCHIEDAM - Verpleeghuis DrieMaasStede en Tempo Team Gezondheidszorg zijn een unieke samenwerkings- relatie aangegaan om nieu- we (flex)werkers op te leiden om in een verpleeghuis te gaan werken. De twee organisaties hebben een cursus tot verpleegassis- tent ontwikkeld waar men- sen zonder ervaring binnen de gezondheidszorg in onge- veer twaalf weken voorbe- reid worden om in een ver- pleeg- of verzorgingshuis aan het werk te gaan. Tem po Team verzorgt de wer- ving en selectie van de flex werkers die in aanmerking komen voor de cursus. Ver- volgens leren zij in de Drie MaasStede hoe zij onder an- dere patienten moeten was- sen, aankleden en helpen bij het eten. Als de cursus goed is afgerond, ontvangt men een certiflcaat en bij Tempo Team een jaarcontract. Er zijn nog plaaten vrij, dus wie interesse heeft kan con tact opnemen met Tempo Team, 473 22 00. SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk organiseert diverse bewegingsactivitei- ten voor 55-plussers onder de naam 'Meer Bewegen voor Ouderen'. Zeker bij het ouder worden is het na- melijk aan te bevelen om re- gelmatig aan beweging te doen. In dienstencentrum De Woudhoek is momenteel weer plants bij de derde groep gymnastiek op dins- dagmiddag van 13.15 tot 14.15 uur. Geinteresseerden kunnen vrijblijvend kennis komen maken met deze groep, de kosten zijn tien gulden per maand. De eerste les is gratis. Voor meer info: 248 68 90. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 M. Anganois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VPadvertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Een moeizame zoektocht in een overvolle agenda Door Frank Willemse SCHIEDAM - 'De aftrap'. Zo werd de eerste vergadering ge- noemd van de zogenaamde Projectcommissie. Een proef met een nieuw adviesorgaan van B en W, naast de gebruike- lijke raadscommissies. Met als verschil dat gewone raadscom missies over de taken van een wethouder gaan zoals Financi- en of Cultuur en deze project commissie over een onderwerp gaat. Als experiment werd ge- kozen voor het onderwerp de Binnenstad. Doel van dit nieu- we commissie is om de politiek slagvaardiger te laten optreden en niet telkens hetzelfde onder werp door de verschillende commissies opnieuw te behan- delen. Aarzelend ging deze eer ste projectvergadering van start met de verzuchting van de menig bestuurder dat ze er al- weer een vrije avond kwijt zijn in hun overvolle agenda. Het idee voor projectcommissies werd door de gemeenteraadsle- den zelf geopperd tijdens de laat- ste raadsledenconferentie. Zij vinden het verpilde moeite en tijd dat bijvoorbeeld onderwerpen als toerisme of Tramplus door ver schillende raadscommissies wor den behandeld. Een projectcom missie met e6n onderwerp of be- leidsterrein zou beter zijn. Als proef werd het gebied de Binnen stad gekozen. Het centrum waar veel zaken spelen zoals een nieuw museum, de bereikbaar- heid, winkelgebieden en parkeer- beleid. Bovendien kan een vraag- stuk nu vanuit meerdere invals- hoeken en disciplines bekeken worden. Het voordeel van deze projectma- tige aanpak is om de politiek meer te betrekken bij de stad. Door wat 'losser' te vergaderen - Met de benen op tafel- en door ook anderen zoals burgers en ambtenaren aan het woord te la- ten en door op locatie bij elkaar te komen. Zo werd gepraat over the- ma-vergaderingen zoals reclame uitingen of wonen boven winkels in het centrum. De reaches op deze eerste verga dering waren aarzelend maar toch positief. Zo sprak Maarten Groe- ne (PvdA) van een moeizame zoektocht die zowel bij de raad als het publiek verwachtingen en verplichtingen schept. Ook Will van Wijk (VVD) waarschuwde voor 'over- eten' maar hoopte wel dat er zo langrijke impuls geeft. Immers: „Als het met de binnenstad goed gaat zal dat uitstralen naar de rest van de stad". toterrein en bouwplannen voor de Nieuwe Haven. Ambitieuze plan- nen maar waar het tempo en het elan uit weg dreigen te ebben. Dat het nog niet goed gaat met de binnenstad werd duidelijk bij de presentatie van de stand van za ken in de binnenstad door ambte- naar Frans Griffioen. Hij somde de tientallen nota's en notifies op die vanaf 1996 over de binnen- meer draag- vlak voor beslissin- gen over het centrum gevonden wordt. Commissievoorzitter Luub Haf- kamp concludeerde dat de nieu we aanpak de instemming van al- ie politieke partijen heeft en hoopte dat dit integraal vergade ren over de binnenstad een be- Het gebied waar de commissie Binnenstad over praat is groter dan het oude centrum. Want ook het gebied rondom de Plantage (Tuinlaan en Nieuwe Haven) en rondom het Station "de Schieves te' (met de strook Singel en Over- schiessestraat) hoort bij de de- stad waren opgesteld. Met als op- vallende conclusie dat er veel en grootste plannen in die jaren zijn gemaakt maar door stagnatie de plannen in het slop raken. Als voorbeeld noemde hij Het Land van Belofte, Parkweg Oost, Gus- Dit laatste ge bied Schieves te, rondom het nieuw aan te leggen Metro en treinstation, wordt een nieuw tweede centrum met nieuw te ontwikkelen bedrij- ven, kantoren en wonen. Daar moet over tientallen jaren een 'hoogwaardig' gebied ontstaan. Een knooppunt van kantoren, Foto Roger van derKraan wonen, hotels en scholen en dat alles vlakbij de trein, metro, bus en rijkswegen. Volgens project- voorbereider Westerdijk een ge bied dat kan uitgroeien tot een van de toplokaties in de stadsre- gio en zelfs van Nederland. Hij hield de politiek dat zij nu al re clame moeten maken voor deze unieke plek omdat deze plek een grote economische groeikans is voor Schiedam en omstreken. Wel voorziet hij problemen met buurman Rotterdam waar het ter- rein van 16 hectare in overloopt en waar de volkstuinen weg zul- len moeten. Hij wees er op dat Schieveste geen stil industriege- bied moet worden maar ook s'a- vonds levendig moet zijn met winkels, scholen en zelf een bio- seoop. Een groot en ambitieus project waar allereerst een exploi- tatie maatschappij van Schiedam, Rotterdam en de Nederlandse Spoorwegen moet voor worden opgericht. Sigarenmagazijrt van de Boor, Groenelaan 53 Stadskarvtoor, Stadserf 1 Plus van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Plus Woudhoek, Geuzenpletn5/7 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 MaasKadothiek, Hoogstraat 168 SCHIEDAM - Bij de afdeling Woudhoek van Passage wordt donderdag 19 april gesproken over 'mantelzorg'. Mantelzorgers staan de laatste tijd in het middelpunt van de belangstelling. Een mede- werker van praktische Thuishulp Nieuwe Waterweg-Noord is te gast en geeft informatie. De entree is vijf gulden. De avond wordt ge- houden in de Stuurhut aan het Nij- hoffplein en begint om 19.45 uur. door Karin Moerman SCHIEDAM - Vroeger werd er nog iets voor niets gedaan, zeg- gen ze. Vroeger was alles beter, leuker, veiliger, gezelliger en hadden jongeren bovendien nog een beetje respect voor oudere mensen. Maar werd er vroeger ook wel eens een compleet och- tendprogramma verzorgd in een school voor oudere mensen? In- clusief lunch, vermakelijk praat- je en complete begeleiding? Vast niet. De 4-VWO-leerlingen van Naast prachtige meubeien en een goed advies kunt u bij Woonfacet ook terecht voor een complete coilectie woontextiel: gordijnstof- fen, tapijt en vinyl. Er is rekening gehouden met ieders smaak, zodat u er zeker kunt slagen. Voor uw gehele interieur: Woonfacet, zeker uw stijl St. Liduinastraat52 3117CT Schiedam Telefoon 010 - 426 01 93 Volop gratis parkeergelegenheid! DONDERDAG KOOPAVOND Hulp nodig bij het pel ten van een eitje of misschien nog een lekker kopje thee? De leerlingen wrongen zich in alle bochten om behulpzaam te zijn. Foto Roger van der Kraan scholengemeenschap Spierings hoek hebben zich afgelopen vrij dag duidelijk van hun beste kant laten zien. Jammer alleen dat slechts de helft van de aangemel- de 'oudjes' ook daadwerkelijk van al die gastvrijheid kwam ge- nieten. Zo'n veertig ouderen uit de verzor- gingshuizen Frankeland en het Sint Jacobsgasthuis werden ver- wacht in Spieringshoek. De bedoe- ling was dat de leerlingen de com plete begeleiding en verzorging van de gasten op zich zouden ne- men van pakweg tien uur tot een uur of een. En dat deden ze met verve. Een groepje ving de oude ren, waarvan een aantal in rolstoel, op bij de deur, een ander groepje begeleidde ze naar de zaal en weer anderen hadden de lunch alvast op tafel gezet. Eerst werd er over onderwijs ge praat; het onderwijs van toen en van nu. Dat was de eigenlijke aan- leiding van het samenzijn. Maar waar het de lerares die dit alles op touw had gezet, Marijke Reedijk, eigenlijk om te doen was geweest, was het zich belangeloos inzetten voor een ander. En ook die doel- stelling werd ruimschoots gehaald. „Natuurlijk was het leuk dat jonge ren op deze manier kennis maakten met ouderen en dat er vaak zelfs een goed gesprek op gang kwam, maar waar het eigenlijk om ging was het leren beoefenen van gast vrijheid. Dat de leerlingen konden ervaren hoe het is, of hoe het voelt, om je in te zetten voor een ander zonder dat je er direct iets voor te- rug krijgt in de vorm van geld of wat dan ook", vertelt Reedijk na afloop. ugi yidUD vuui uc Hiyciu-vcauyiny u Bereken online hoeveel u kunt lenen: www.algero.nl Maandag werd het samenzijn van vrijdag in de klas geevalueerd. Sommige leerlingen gaven aan echt anders over ouderen te zijn gaan denken. Opvallend was hoe 'jong' veel ouderen eigenlijk zijn, vonden ze. Over het algemeen was iedereen ook heel tevreden over het verloop van de ochtend, al was het jammer dat relatief weinig oud jes daadwerkelijk op waren komen dagen. Slechts twintig van de veer- tig opgegeven gasten aten mee van de lunch die door de Albert Heijn in het Hof van Spaland gesponsord was. Voor Reedijk, lerares Levensbe- schouwing, staat het vast dat het project een vervolg krijgt. „We gaan goed kijken waar we het een en ander kunnen verbeteren, maar het is zeker iets dat we nog een keer moeten doen, want het was niet alleen ontzettend leuk, maar ook heel leerzaam. Bovendien hebben we al een tegenuitnodiging binnen van Frankeland. Daar gaat binnenkort een groepje jongeren kijken." Omdat de leerlingen voor dit pro ject gesponsord konden worden door vrienden en kennissen is er behoorlijk wat geld binnenge- haald. De winst is bestemd voor de Vastenactie en gaat dus naar de Fi- lippijnen. SCHIEDAM - Op Koninginnedag wordt het weer gezellig in en rond wijkcentrum De Erker. Er spelen verschillende bands en er zijn weer volop kinderactiviteiten en een rommelmarkt. De huur per tafel is vijftien gulden, plus een borg van een tientje. De markt duurt van 09.30 tot 16.00 uur. Zaterdag 5 mei wordt er rommelmarkt gehou den op het Fabriplein. Grondplek- ken zijn gratis, wel een borg van een tientje betalen. Voor info en aanmeldingen: 426 77 67. SCHIEDAM - Elke maandag kan bij ZOS-radio geluisterd worden naar 'Langs de Waterweg'. Hierin is volop aandacht voor natuur, mi lieu en muziek. Het programma is te beluisteren via het Schiedamse kabelnet 91,5 fm. Wie een ver- zoekplaat heeft of de groeten wil doen kan bellen met nummer 426 00 00. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst treden donderdag 12 april Kino Heitsma, Guus Bak- ker en Axel Gunning op vanaf 21.30 uur. Blueprint staat zaterdag 14 april in de schijnwerpers vanaf 22.00 uur. In 1994 sleepte deze band de Midzomer-Bluesaward in de wacht. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost wordt zondag 22 april de laatste rommelmarkt van dit seizoen ge houden. Ruim zestig tafels staan opgesteld in het gebouw en er zijn er nog enkele vrij. De huur is fl. 12,50 per tafel. Aanmelden of in formatie via nummer: 245 18 18. SCHIEDAM - LOOK TV draait nu al meer dan een maand op de Schiedamse kabel en heeft al verscheidene Schiedamse onderwerpen belicht (zoals hier de start van de graafwerkzaamheden Poldervaart). Veel steun hebben de medewerkers van Look TV van de ONS, die de apparatuur ter beschikking stelt. En nee, het is niet de ONS die bepaalt welke onderwerpen LOOK TV verslaat. Jan Willem de Boer, voorzitter van LOOK TV (rechts op de foto), meende deze stelling te hebben gelezen in de krantnetel van vorige week, van onze columnist Ko Vellelullutjes. Foto Roger van der Kraan Tweede Paasdag: eieren zoeken! Radio Rijnmond heeft 25 eieren in de regio verstopt. Vind een ei en win een reis naar een tropisch eiland. Waar u de eieren kunt vinden, hoort u Tweede Paasdag van 12 tot 17 uur bij Radio Rijnmond. Presentatie: Martine Boerkamp Ronald van der Geer. 93,4 FM Ik snap er zo langzamerhand echt helemaal niets van, maar dan ook echt helemaal niets. Waar verschuilt het muzikale talent van Schiedam zich toch We hebben hier een behoorlijk grote vestiging van Muziek Centrum Opmaat, we hebben aardig wat harmonie-or- kesten, fanfares, bands, dat zeker. Maar zangtalent, dat schijnt in Schiedam nergens te vinden zijn. Een korte uitleg. Afgelopen zondag bezocht ik het Vlaardings Song- festival, gepresenteerd door de onovertroffen Rita Young. Vol ver- wachting bekeek ik het programmaboekje: deelnemers uit Helle- voetsluis, Capelle, Delft, Maassluis, heel veel Vlaardingen natuur- lijk). Maar geen enkele Schiedammer! Onbegrijpelijk. Waar ligt dat toch aan? Waarom bestaat er geen Schiedamse 'Anuschka' (Star- maker, komt uit Vlaardingen) of 'Darius' (Big Brother: denk aan dat catchy singletje van hem: We nomineren, maargeven niemand de bons, woohohho", eveneens uit Vlaardingen)? Waarom worden er in Vlaardingen tientallen musicals door enthousiate liefhebbers zelf in elkaar gedraaid, en valt er in Schiedam op dat gebied hele maal niets te beleven? Ik weet het echt niet. Maar gelukkig, er is (enige hoop) voor de toekomst. Bij het onder- deel Miniplaybackshow was Schiedam in Vlaardingen wel verte- genwoordigd. Genoten van Manoek Holscher die Anastacia lekker felplaybackte. Een Mitchell Melsen, hij ging als Rene Froger naar huis met de eerste prijs! Nu maar hopen dat ze straks ook echt kun nen zingen. Jalmar Teunissen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3