Feestsfeer in bom vol Ahoy' tijdens 'De Nacht van Oranje' Winnaars 'City' Lief en leed in woongroep van Moodysson's 'Together' Voor onze fauteuils moot u eens echt goed gaan zitten ComfortHuys film ipreview VACATURELIJN 010-4.618.618 AANKOMEND VERKOPERS CORRECT SPECIAL ADMINISTRATIEF MEDEWERKER BEZORGMEDEWERKER VERKOPER COMPUTERS EN SUPPLIES VERKOPER HOBBY ELEKTRONICA LOGISTIEK MEDEWERKER VERKOPER SCHEEPVAART ELEKTRONICA Bekende artiesten warmen publiek op voor Koninginnedag Woensdag 25 april 2001 De Boswachters waren vorig jaar de meest succesvolste act tijdens 'De Nacht van Oranje'. Ook komende zondag staan ze weer op het podium van Ahoy'. foto:Dicksiutjter ook eens zo'n heeiiijke fortHuys fauteuil proberen. vervoersprobiemen comfortabel en op maatwonen Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 "Als Correct't niet heeft, vergeet't dan maar". Ook voor een leuke baan met toekomst gaat u naar Correct. Bent u klaar met uw studie en vindt u het leuk om klanten goed te adviseren. Dan ligt hier uw kans. Start als aankomend verkoper bij correct en leer het vak. Eerst in de praktijk, en later via onze multi-media training, wordt u opgeleid tot verkoper met doorgroei mogelijkheden naar de afdeling die u het leukst vindt! Op onze afdelingen debiteuren, crediteuren en inkoopadministratie zoeken wij collega's die binnen een klein en gezellig team willen werken. Bij voorkeur een afgeronde middelbare opleiding of ervaring op dit niveau. Goed cijfermatig inzicht en computerervaring met Excel is een pre. U heeft een servicegerichte instelling en affiniteit met electronische apparatuur. U verzorgt op correcte wijze de aflevering bij onze klanten en u bezit een rijbewijs B. U staat op een vakkundige en zakelijke wijze onze klanten te woord bij de aanschaf van o.a Faxen, copiers, printers, notebooks software etc. Vereist is middelbaar niveau en basiskennis van deze producten. Een verkoper met een brede interesse voor Hobby Elektronica, die op een prbfessionele manier adviseert over communicatie en disco-apparatuur, spelcomputers en accessoires. Onder uw taken valt ook de verkoop van onbespeelde software. U heeft interesse in alles wat met logistiek en distributie te maken heeft en u bent servicegericht. Affiniteit met computers en consumenten elektronica is een pre. Correct marine voert een zeer breed assortiment voor plezier en beroepsvaart. Op onze Marine afdeling adviseert u onze klanten op een representatieve manier bij de aanschaf. De juiste kandidaat heeft een middelbare opleiding en affiniteit met nautische apparatuur verkregen via opleiding of hobby. Correct biedt u een leuke baan met toekomst binnen een dynamisch onderneming. Vanzelfsprekend met mogelijk heden voor doorgroei en het volgen van trainingen o.a.: onze Multi-Media opleiding Spreekt een van deze functies u aan, neem dan contact op met de heer H. Klinge tel. 010-4.618.618 of schrijf een sollicitatiebrief met C. V. en pasfoto naar: Correct b.v. t.a.v. Personeels Zaken, Postbus 3566,3003 AN Rotterdam. TX51 Correct breidt uit met het nieuw aangekochte pand aan de Ceintuurbaan 117 (ruim 3000 m2) grenzend aan ons bestaande pand Correct Business Electronics aan de Ceintuurbaan 111. Wij zoeken collega's (m/v): Moment uit de Zweedse film 'Together'. CORRECT BREIDT UIT WIJ ZOEKEN COLLEGA'S WvWf. r:*\ Business!! door Vincent Wernke ROTTERDAM - Den Haag heeft al jaren zijn Koningin- nenach. Rotterdam heeft sinds 1993 'De Nacht van Oranje'. Komende zondag loopt Ahoy' Rotterdam voor de negende achtereenvol- gende keer vol met bekende artiesten, liefhebbers van Nederlandse muziek en an- dere feestgangers. Ze heb- ben een ding gemeen: ze ko- men allemaal om er 6en groot feest van te maken. Het dak van Ahoy' zal er daarom weer af gaan in de nacht voor Koninginnedag. De Nacht van Oranje' is zo lang- zamerhand een begrip geworden. Niet voor niets keren veel gezich- ten ieder jaar op 29 april terug in Ahoy'. Niet alleen op, maar ook voor het podium, „We hebben een heel trouw publiek", weet Bart Regeer van Ahoy' Rotter dam. „De mensen - van jong tot oud - komen van Groningen tot Limburg naar Rotterdam. Het pu bliek is veel breder dan alleen liefhebbers van Nederlandse mu ziek. Er zijn bijvoorbeeld ook studenten die misschien nooit een Nederlandse cd kopen, maar wel naar 'De Nacht van Oranje' gaan. Puur voor de gezelligheid. En veel verenigingen. Veel mensen komen in groepsverband, 'De Nacht van Oranje' werd in 1993 voor het eerst in Ahoy' ge- organiseerd. Wat begon als een kleinscbalig evenement is inmid- dels uitgegroeid tot een waar spektakel, waar een keur aan Ne derlandse artiesten het podium betreedt. Regeer: ,.Rond Konin ginnedag zijn de mensen in feest- stemming en lopen ze rond met trotse Hollandse gevoelens. Het is aardig om dat te combineren met Nederlandse artiesten die elkaar in heel hoog tempo afwisselen op het podium. Dat zorgt voor een enorme sfeer en ambiance in het bomvolle Ahoy'." Ahoy' Rotterdam gelooft zo in het concept van 'De Nacht van Oranje' dat het de organisatie van dit evenement twee jaar geleden helemaal zelf in handen nam. ..Nederlandse muziek is op dit moment weer zeer populair", zegt Regeer. „De bezoekersaan- tallen van 'De Nacht van Oranje' hangen hiermee samen. Vorig jaar hadden we 8000 bezoekers, en nu zijn we al 9000 kaarten kwijt. Uiteindelijk verwachten we dat Ahoy' aanstaande zondag helemaal is uitverkocht. En ieder- een wil in de arena staan. Dat zijn de duurste kaarten, maar ze wa ren als eerste uitverkocht." Qua programma biedt De Nacht..,' volgens Regeer het bes- te dat er is, „Het is een kwestie van de vinger aan de pols houden. We werken daarvoor nauw sa men met een boekingsbureau, dat ons op de hoogte houdt van wat er leeft. Je hebt de vaste artiesten die er altijd zijn, zoals Guus Meeuwis, De Havenzangers en Lee Towers, Maar er komen ook ieder jaar nieuwe artiesten bij Vorig jaar hadden we Jody Ber- nal, terwijl niemand hem toen nog kende. Nu is hij een van de topacts." Andere artiesten die zondag het podium bestijgen zijn onder meer Andrd Hazes, Sugar Lee Hooper, Dennie Christian, Vader Abraham, Jop, Wolter Kroes en de succesvolste act van vorig jaar De Boswachters. ..Artiesten komen graag naar 'De Nacht van Oranjeomdat het leuk is om voor een vol Ahoy' te staan. Bovendieu is het voor hen ook backstage gezellig, omdat ze elkaar nu eenmaal ook niet zo vaak tegenkomen. In totaal heb ben we 22 acts, allemaal toppers. Bovendien hebben we ook alles om het evenement heen tot in de puntjes geregeld- We hebben veel geinvesteerd in licht en geluid, en voor het eerst hangen er dit jaar grote beeldschermen achter de ar tiesten. We doen er alles aan om de sfeer en ambiance nog verder te verbeteren." De presentatie is andermaal in handen van zanger Albert West, die ook zelf een liedje zingt. Dat het publiek dit alles waardeert, blijkt uit de vele reaches die via het internet bij Ahoy' binnenko- men, Bart Regeer twijfelt er dan ook zeker niet aan dat het aan staande zondag weer een gezellig feestje gaat worden in Ahoy' Rot terdam. Voor degenen die er op 29 april bij zijn nog een tip: wees op tijd, de zaal gaat al om half ze- ven open. Kaarten zijn verknjgbaprvia Tic- ketservice, telefoon 0900 - 3001250 (99 cent per minuut) en andere bekende verkoopadres- sen, of via de kassa van Ahoy', te lefoon 0900 - 2352469 (99 cent per minuut). Voor meer informa- tie: www,nachtvanoranje.nl "Dat hadden we eerder moeten doen" horen we dikwijls. En als u het zitcomfort voelt van onze Ergonomisch fauteuils, zult u het daarmee eens 9evuWe t zijn. Heerlijk comfortabel zitten. 32 it. 1 Volledig aanpasbaar en instelbaar. krijgt uw rug echt de juiste ondersteuning. Houten of gestoffeerde armleumng Opblaasbare lendensteun Afgeronde voorkant voor een goede bloeds-omloop Traploos regelbare titling en Versdilende zitdiepten wordt Bel(010) 4567280 enu ehaald en weet gratis g thuisgebracht. (Naast Burchthuys Interieur, Volg de Burchthuys reklame aan de lantaarnpalen) Telefoon: (010) 456 72 80 Geopend van maandagtniddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond De afgelopen drie weken publi- ceerden wij een serie artikelen, waaraan een prijsvraag was ver- bonden. In totaal waren negen vi- deopakketten te winnen van Mini Maxi en vijf arrangementen, be- staande uit twee kaarten voor de voorstelling en een diner in Res taurant Leipzig. De volgende men- sen krijgen een videopakket van Mini Maxi, bestaande uit de vi deo's van 'Sprakeloos', 'Scherzo', 'tConcert' en 'Sorry': H. Maertens uit Rotterdam, Marleen Vaessen uit Rotterdam, O.C. Kleeser uit Ridderkerk, N.M. de Klerk Balje uit Rotterdam, Mevrouw Ver- schoor-Doring uit Hoogvliet, Bar bara Benningshof uit Hoogvliet, A.C. Kania-Hensgens uit Hoek van Holland, Familie Braun uit Brielle en C. van Woerkom uit Schiedam. De volgende vijf men- sen krijgen een arrangement voor 'City' met twee toegangskaarten en een diner in Restaurant Leipzig: Els van Leeuwen uit Hoek van Holland, E.M. Teijgeman uit Rot terdam, J. Baan uit Rotterdam, P. Snelleman uit Nieuwerkerk ad IJs- sel en Anita van Eugen uit Capelle ad IJssel. Wie buiten de prijzen is gevallen, maar wel heel graag naar 'City' wil kan nog steeds kaarten reserveren via de kassa van het Nieuwe Luxor Theater, telefoon 010-484.33.33 of de Reserveerlijn 0900-3005000 (99 cent per minuut). door Vincent Wernke ROTTERDAM - De Blauwe Vis in het centrum van Rotterdam heeft op Koninginnedag een spec- taculair programma dat om 13.00 uur van start gaat. De DJ's Pillie Ester begeleiden de dag vanaf het dak van de barkeet. Op het podium verschijnen verschillende bands zoals Miko The Inner Connected Universe, Miss Watson en Part of the Group. Als klapper is er een demonstrate abseilen vanaf de ho- ge gebouwen op het Weena. Rotown viert komend weekend het veertienjarig bestaan en doet dat met een groot aantal bijzondere acts. Op 26 april Djolloff City Airport DJ Homecookin'. Vrijdag is de beurt aan Skank Around Sys tem. Zaterdag de Rotterdamse band Handsome 3Some en op 29 april Hallo Venray en DJ Bram Borsje. Maandag tenslotte om 15.00 uur DJ Henry Friends en 0m 22.00 uur DJ Ronald Renirie en Curver. De andere activiteiten beginnen allemaal om 22.00 uur. Onlangs was Huub van der Lubbe al in Nightown, maar komende donderdag staat hij weer gewoon met De Dijk op het podium aan de West-Kruiskade. Aanvang 21.00 uur en vooraf zie je Roel Essen- boom. Vrijdag in Nighttown een grootse salsa-avond met Orquesta LosAdolescentes. Deze swingende avond begint om 20.00 uur en kaarten kosten 45,-. Het Verse Geesten-team bekend van Calypso Tunes verzorgt op zaterdag Ball room, een Nieuwe Zaterdagavond. Aanvang 23.00 uur en kaarten kos ten drie tientjes. Zondag tenslotte Earth, the biggest DJ's on earth met onder meer Nick Warren, Tre vor Rockliff, Michel de Hey en Remy Per. Entree: 32,50. Baroeg heeft vrijdag een Back to Baroeg Old School House party met DJ's Ludie Maurice Daan De zaal gaat om 21.00 uur open en kaarten kosten 7,50. Een dag later een electro industrial gothic dance night met DJ's C02 Spud- je (Kagan). De zaal gaat om 21.00 uur open en kaarten kosten 7,50. En op zondag Aardschok 's Metal Grand Slam 2001 met Wicked Mystic (NL thrash), After All (B harde metal), Mac-11 (NL hardco re) en Non-Divine (NL groove me tal). Aanvang 15.00 uur en kaarten kosten een tientje. In WaterFront donderdag Re- drum Local Hiphop Habitz met li ve VSOP, Tuigcommissie, Helder- heid en Excellent. Aanvang 22.00 uur en kaarten kosten een tientje. Een dag later American Heart break, Jerky Turkey en Wiseguy. Aanvang 21.00 uur en de entree bedraagt 12,50. Op vrijdag 27 april Rockaway Beatz met DJ Ni- co. Aanvang 00.30, entree 7,50. En zaterdag De Buurtsuper. Aan vang 22.00, entree 9,98. ROTTERDAM - In de jaren zeventig ontstonden her en der communes waar grote groepen mensen op vrije wij ze met elkaar leefden. Vol idealen zetten sommigen zich af tegen vleesconsumptie, de bestaande politiek en moder- ne dingen als televisies. In zo'n commune speelt 'Toge ther' zich af, de tweede film van de talentvolle Zweede filmmaker Lukas Moodys- son. Hiermee bewijst hij dat zijn debuut 'Fucking Amal' geen toevalstreffer was. 'Fucking Amal' draaide om twee jonge meisjes, en de onzekerheid van het tienerbestaan. In die zin is de tweede film van Moodysson heel anders, want deze keer volgt hij een veel grotere groep mensen. De meeste van deze personages le- ven met elkaar in de Woongroep Tillsammans. In deze bonte stoet van mensen is niet echt een hoofd- persoon te vinden. Als er al een hoofdpersonages is, is dat Elisa beth (Lisa Lindgren). Zij komt na de scheiding van haar man Rolf te- recht in de commune, waar haar broer Goran woont met zijn vrien- din Lena. Zij hebben een open re- latie, maar met name Goran lijkt hier problemen mee te hebben. Omdat hij iedere vorm van conflic- ten echter vermijdt, kropt hij zijn woede op. Andere personages die in de woongroep rondlopen zijn de ac- tieve communist Erik, de cynische student Lasse, die recent geschei- den is van Anna. Zij zegt nu les- bisch te zijn. Samen hebben ze een zoontje Tet, genoemd naar het Tet- offensief uit de Vietnamoorlog. Dan zijn er nog de onzekere homeseksueel Klas, en Signe en Sigvard die met hun kind in de commune wonen. Tenslotte zijn er nog de tienjarige Stefan en de der- tienjarige Eva, de kinderen van Elisabeth. Als een ding duidelijk wordt in 'Together' is dat het samenwonen in een woongemeenschap niet au- tomatisch leidt tot meer saamho- righeid en minder conflicten. Ru- zies zijn aan de orde van de dag. Er wordt veel wijn gedronken, er zijn vrije relaties en discussies gaan vrijwel altijd over politiek. Hoewel ze in het begin nog moet wennen aan de manier van leven, begint Elizabeth zich steeds meer thuis te voelen in de woongroep. Voor het eerst is ze van haar bemoeizuchti- ge echtgenoot af, die in haar een zorgde huisvrouw ziet. Deze echtgenoot lijkt na haar ver- trek weg te zakken in alcoholge- bruik, maar komt net op tijd tot de ontdekking dat hij moet knokken om nog iets van het leven te ma ken. Onderwijl bloeien nieuwe liefdes op, onder meer tussen Las se en Klasse, Erik en Lena en Eva en de veertienjarige overbuurjon- gen Fredrik. Zijn ouders wonen te- genover de commune en veraf- schuwen de mensen die er wonen. In hun eigen huis blijkt echter ook niet alles in orde. Niet voor niets vlucht Fredrik op een gegeven mo ment naar de overkant. 'Together' speelt zich af in 1975 en moet daarom alleen al voor de genen die deze tijd hebben meege- maakt een feest zijn om naar te kij- ken. Ook voor degenen die de hip- pietijd niet hebben meegemaakt, is de tweede film van Lukas Moodysson de moeite waard. Als portret van een tijdperk, maar ook als inkijk in menselijk geluk en leed. Medelijden heb je met name met de kinderen, die tegen wil en dank in de idealen van hun ouders worden meegesleept. Moodysson zorgt er echter voor dat er ook vol- doende gelukkige momenten in de film zitten. Daardoor ligt 'Toge ther' niet zwaar op de maag, en is het soms eerder een feel-good-mo vie. En als de ruw gefilmde beel- den daar al niet voor zorgen, dan toch zeker de muziek van onder meer het Zweedse Abba. Moodysson maakt films waar hij het publiek een plezier mee doet. Zijn eerste film 'Fucking Amal' trok in Zweden meer toeschouwers dan 'Titanic', en ook deze tweede film was daar een enorm succes. Niet voor niets noemde Ingmar Bergman 'Fucking Amal' 'het eer ste meesterwerk van een jonge meester'. Na het zien van "Toge ther' weet je zeker dat we van deze filmer nog meer gaan horen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 11