Druk kind achter het behang? 00 Nieuwe pijnstillers ontzien de maag maasstad video preview maasstad horoscoop maasstad puzzel I, 5 ezond bekeken uitaaans agenda id opvoedings ondersteuning ROTTERDAM - Drukke kinderen; je zou denken dat daarover alles al gezegd is. Al een aantal jaren zijn met name extreem drukke kinde ren veel in het nieuws ge weest. Zij lijden aan het At tention Deficit Hyperactivity Syndrom, beter bekend als ADHD. Leven met een kind met ADHD is zowel voor het kind als voor zijn omgeving niet eenvoudig. Gelukkig wordt er steeds meer bekend over deze stoornis en moge- lijke behandelingen en medi- catie die kunnen helpen. 's eau kdmpx>€ter VAN 06 KDM(N6(AJri/e:QAS- ROMMez.MAR.lcr 1R 6EN ZENfeOU/D. U OOK 10 P(5K, maar! /AV0NTDRE VAN EEN mTW£L£ WWfDSTAP BUR5£R HM. IK 1/RAA£ M6 AF WATT IE N06 MEER KEN I BEURZEN DANS EXCURSIES FESTIVALS EN MANIFESTATIE MUZIEK OVERIGE THEATER De populaire actrice/zangers Jennifer Lopez speelt in 'The Cell' derol van Catherine Deane. Zij laat zich via een speciale computer koppelen aan de hersenen van een ventje dat al lange tijd in coma ligt. Op die manier pro- beert ze achter de oorzaak van deze coma te komen. Tegelijkertijd zit FBI- agent Peter Novak (Vince Vaugh) achter een beruchte seriemoordenaar aan. Deze Carl Starger (Vincent D'Onofrio) vermoordt vrouwen door ze langzaam te laten verdrinken in een speciaal ingerichte martelruimte, die geheel elektronisch gestuurd is. De vrouwen worden in een afgesloten ruimte gezet waar af en toe een flinke slok water inloopt. Uiteindelijk ver drinken ze, waama Starger ze bewerkt met bleekwater om een soort pop- pen van ze te maken. Als Novak eindelijk achter de verblijfplaats van de seriemoordenaar komt, heeft Starger net een beroerte gehad, waardoor hij in een eeuwige coma is gekomen. Omdat Novak weet dat Starger nog er- gens een meisje gevangen heeft zitten, dat spoedig zal sterven, besluit hij een beroep te doen op Catherine. Na wat twijfels besluit ze haar hersenen aan te laten sluiten op die van de seriemoordenaar. In de bizarre wereld waarin ze belandt dreigt ze al snel de scheiding tussen fantasie en werke- lijkheid kwijt te raken. Debuterend regisseur Tarsem Dhandwar is in 'The Cell' met name bezig geweest met de visuele kant van zijn film. In het hoofd van de seriemoordenaar kan hij zich wat dat betreft helemaal uitle- ven. De beelden die dit oplevert zijn mooi, fascinerend en soms gruwelijk. Het verhaal doet hier en daar denken aan 'Silence of the Lambs', maar be- reikt nimmer de kracht van die film. Desondanks is 'The Cell' een sterke thriller, die het waard is om over na te praten. Prijsvraag: Maasstad weekbladen verloot in samenwerking met RCV een aantal t-shirts van 'The Cell' Wie kans wil maken op een t-shirt moet wel het antwoord we- ten op de volgende vraag: Hoe heette de eerste cd van Jennifer Lopez, waarmee ze ook in de muziekwereld een ster werd? Stuur het antwoord op een (brieljkaartje naar: Maasstad weekbladen, t.a.v. 'The Cell', Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Vincent Wernke Ram Werk je deze week niet in de nes- ten. Waag geen gokje want dat gaat je een hoop geld kosten. Daar- naast moet je op je hoede blijven voor mensen die je niet kunt ver- trouwen. Het is van belang dat je stevig in je schoenen staat. Stier Met je zelfbeeld is het momenteel iets minder goed gesteld. Vooral op maatschappelijk gebied en in de thuissituatie weet je eigenlijk niet wat je wilt. Je bent de aarde onder je voeten kwijt stier en dat maakt je erg onzeker en weifelend. Tweelingen Normaal gesproken ben je aardig gebekt, maar nu weet je het ook even niet meer. Je bent meer emo- tioneel dan anders en dat kleurt je mening. Ook ben je wat meer naar binnen gekeerd, waardoor contac- ten niet zo vlot verlopen dan nor- maliter het geval is. Kreeft Je gaat een gevoelig weekje tege- moet. Dit resulteert in extra voor- zichtigheid en verlegenheid, wan- neer je in contact bent met ande- ren. Je voelt je emotioneel onze ker. Verder kun je het gevoel heb- ben dat anderen jou niet begrijpen, waardoor je je verschuilt. Leeuw Je bent erg sensitief en mogelijk koester je gevoelens van wantrou- wen ten opzichte van je partner. Voor jezelf is het moeilijk in te schatten of je realistisch bent of onnodig wantrouwend. Hierdoor zul je de eerste dagen van de week een beetje verward reageren. Maagd Je dagelijkse bezigheden lijken al- lemaal in het honderd te lopen. Al- les is een grote chaos. Dit komt omdat je tijdelijk even wat gas moet terugnemen. Je ordenende en kritische kwaliteiten zijn momen teel minder aanwezig. Je oordeel is subjectief, waardoor anderen je niet begrijpen. Weegschaal Vooral de eerste dagen van de week kan het op je werk en in je sociale leven wat onrustig zijn. Ge voelens gaan meespelen en dat kan een hoop verwarring geven. Dit is de reden waarom je niet zo goed in je vel zit op dit moment. Schorpioen In je relatie en op je werk loopt het op dit moment iets minder goed dan anders. Van beide kanten wordt er aan je getrokken en dat le- vert spanningen op in jezelf. Ook binnen je liefdesleven kan dit voor flink wat strijd zorgen. Boogschutter Thuis kunnen er wat spanningen zijn boogschutter, waardoor je nu niet zo voortvarend bent in het ver- kondigen van je mening. Je over- tuigingsdrang is even niet aanwe zig en je leeft wat meer terugge- trokken. Daarnaast zijn je longen en spraakorganen mogelijk aan een virus onderhevig. Steenbok Besteed eens wat meer aandacht aan je liefdesleven. Je bent altijd maar aan het werken om meer ze- kerheid te creeren voor jezelf en je gezin. Op zich is dit prima, maar verlies de emotionele kant van een relatie niet uit het oog. Waterman Het wordt tijd dat je wat minder af- standelijk bent binnen je relatie. Laat eens wat gevoelens en emo- ties binnenkomen zonder alles te willen beredeneren. Waarschijnlijk is er veel strijd binnen de relatie over dit punt. Accepteer van jezelf dat je ook gevoelens hebt. Vissen Je bent deze week onderhevig aan vreemde stemmingen en je kunt niet altijd vertrouwen op je gevoel. Mogelijk dat je situaties of perso- nen erg idealiseert, zodat elke ver- binding met de werkelijkheid ver- loren gaat. Verlies jezelf niet, wan- neer mensen een beroep doen op je hulpvaardigheid. Bel voor een uitvoerige horo scoop 0900-202.7006 (1 gulden per minuut) Woertsdag 2 mei 2001 XQ57 door Lissa Moerman Ik zal er niet helemaal aan ontko- men, maar ik wil het eigenlijk niet al te veel hebben over ADHD. De aandacht hiervoor heeft ervoor ge- zorgd dat ouders, leerkrachten en andere professionals die met kin deren werken, sneller vermoeden dat kinderen last hebben van deze stoornis. Veel van deze kinderen hebben geen ADHD. Toch worden ze als druk ervaren. Veel ouders die tijdens pedagogische spreek- uren om advies vragen, vinden hun kind druk en hebben daar moeite mee. Ze vragen wat ze kunnen doen als hun kind te druk is. Eerst probeer ik altijd met de ou ders het gedrag van hun kind in kaart te brengen. Dit is nodig om iets te kunnen veranderen, maar ook om vast te stellen of er toch sprake is van 'gestoord' gedrag. Als het daar op lijkt is het noodza- kelijk dat een kind uitgebreider on- illustratie: Marco van der Wielen derzocht wordt en een passende behandeling krijgt, eventueel met medicijnen. Ook als je nog niet naar een hulpverlener wilt, maar toch iets wilt doen aan het drukke gedrag van je kind is het belangrijk Horizontaal 1 Binnen is 't zeker nog niet klaar. (8) 5 Het lijkt, of de roep van de geit daar toch in over- weging wordt genomen. (6) 10 Het eind van de rommel. (7) 11 Toon- kunstenaar. (7) 12 Aanslag op een stel slapende kippen. (5) 13 Men wilde ons vanuit de galei even beke- ren. (9) 14 Hij heeft een duidelijke kijkopde zaak. (12) 18 Een ongun- stige toestand voor de postbesteller. (12) 23 De leider van die groep heeft tocheen andere voornaam. (9) 25 Dit was nu echt 'n bitse terecht- wijzing. (5) 26 In een atelier kom je regelmatig 'nbekende tegen. (7)27 Deze grootte is in Engeland voor 'n afmeting. (7) 28 Een filosoof is een denker met de benodigde papieren. (6) 29 Zware neerslag. (8). Verticaal 1 Het braden is voor veel dieren een hachelijk gebeuren (6) 2 Horizontaal: 1. Liesbet, 6. Zee- kaak, 12. Kiem, 14.Trol, 15. Ca, 17. Reportage, 20. Vo, 21. Ark, 23. Tel, 24. Ego, 25. Kar, 26. Teef, 28. Li- bie, 30. Waar, 31. Inrit, 33. Eel, 34. Sissi, 35. Snee, 37. Tjet, 38. Te, 39. Negende, 40. Er, 42. Neet, 44. Zeil, 47. Essen, 49. Ski, 51. Soesa, 53. Elan, 54. Veter, 56. Nipt, 57. Rap, 58. Alt, 59. Mai, 61. Nee, 62. Dg, 63. Groezelig, 66. Kl, 67. Eire, 68. Prik, 70. Muitery, 71. Chefkok. Verticaal: 1. Locatie, 2. Ek, 3. Sir, Als de tiener binnenkomt, is ieder- een gerustgesteld. (6) 3 Indien no- dig kunt u veel eten. (9) 4 Het is deft- nitief gedaan. (7) 6 De agent was meer opt strand dan op straat. (5) 7 De man met de triangel is geen mens meer. (8) 8 Dat leren de lammeren in de wei. (8) 9 Men is zich er vaag van bewust, dat het niet veilig is. (6) 15 Men ziet het duister in met de nij- verheid. (9) 16 Heeft 'n opera dat nodig om op te bloeien? (8) 17 Een bus voor de kijkers. (8) 19 Mij ver- lak je niet, het zijn er geen vier. (6) 20 Ook een poffer maakt schulden. (7) 21 Laat't graan een waarborg zijn voor goed brood. (6) 22 Ze went vanzelf aan ploeteren in de hit- te. (6) 24 Het is bedorven na't ge- bruik van sterke en taaie Stengels. (5). 4. Beet, 5. Empel, 7. Etage, 8. Ergo, 9. Koe, 10. Al, 11. Knorrig, 13. Tr, 16. Aren, 18. Olie, 19. Teil, 20. V aas, 22. Kersensap, 25. Kastelein, 27. Fin, 29. Beperkt, 30. Wie, 32. Tenen, 34. Sjees, 36. Eet, 37. Tdz, 41. Leerdam, 43. Een, 45. Ion, 46. Hatelyk, 48. Slag, 49. Sete, 50. Ie- me, 52. Spek, 54. Vloer, 55. Ralph, 58. Arre, 60. Lire, 63. Git, 64. Zo, 65. Gif, 67. Ei, 69. Kk. Winwoord Relatiegeschenk 'TUURUjK a dat je een goed beeld van dit ge drag hebt. Schrijf een aantal voor- beelden zo precies mogelijk op. Je krijgt dan een lijstje met bijvoor- beeld: steeds opstaan van tafel als we eten, niet stil kunnen zitten, door gesprekken heen praten, overal op klimmen. Probeer de situaties waarin het ge drag zich voordoet zo goed moge lijk te beschrijven. Dit geeft je in- zicht in die dingen die ervoor zor gen dat het gedrag blijft bestaan. Een voorbeeld: kind loopt altijd te hollen en te vliegen vlak voor het eten. Het kan zo zijn dat dit veroor- zaakt wordt door het feit dat de tv aanstaat, zijn ouders de dag door- praten en koken en zijn broer bo- ven op zijn kamer hard muziek draait. Vaak wordt pas duidelijk hoe veel onrust en onduidelijkheid er voor een kind in zulke situaties zit wanneer je er heel nauwgezet naar gaat kijken. Vervolgens kun je er iets aan veranderen. Ook de wijze waarop jij of een an- der op het gedrag van je kind rea- geert, is van belang. Weer een voorbeeld: Als jij steeds weer zegt: doe dat niet, blijf daar van af, praat niet zo veel, geef je voortdurend aandacht aan gedrag dat je eigen lijk niet meer wilt. Zeg een keer duidelijk dat het afgelopen moet zijn en negeer het daarna. Vergeet echter niet dat het ook belangrijk is je kind te prijzen als het iets doet wat je leuk of lief vindt. Als je dit weet, is nog een aantal zaken belangrijk. Allereerst of je kind dit gedrag altijd al heeft ge had of dat het plotseling is begon- nen. Veel drukke kinderen zijn al tijd druk geweest. Het is als het ware hun aard. Maar soms is er iets gebeurd, waardoor een kind van slag is, zoals een verhuizing, een echtscheiding, een nieuw broertje of zusje. Ook is het van belang te weten hoe vaak het drukke gedrag voorkomt en of het ook in andere situaties voorkomt, bijvoorbeeld op school of bij oma. Dit is om vast te stellen of het drukke gedrag sa- menhangt met de omgeving of dat het drukke echt 'in' het kind zit. Het kan zo zijn dat een kind zich onzeker voelt op school en om aandacht te vragen druk gedrag gaat vertonen. Het is dan zinvol om eens met de juf te praten. Eigenlijk geldt: als het gaat om ex treem druk gedrag, dat vaak voor komt in verschillende situaties en al langer dan een half jaar, dan is de kans groot dat er echt iets aan de hand is. Als je het niet meer ziet zitten of je zorgen maakt, is het een goed idee om met een professio nal, zoals een pedagoog, wijkver- pleegkundige, huisarts of maat schappelijk werker te gaan praten. Deze (nensen kunnen dan samen met jou bedenken of je kind mis- schien toch uitgebreider onder- zocht moet worden. Alle drukke kinderen, met of zon der ADHD, hebben veel duidelijk- heid en structuur nodig. Elke ouder weet dat, maar het is moeilijk om het ook echt te bieden. Deze men- sen kunnen je daarbij ondersteu- nen. Soms helpt het om ervaringen uit te wisselen met andere ouders. Op dit moment organiseert Opvoe- dingsondersteuning Feijenoord voor ouders uit Feijenoord een praatgroep voor ouders van drukke kinderen. Bel voor meer informa- tie Opvoedwinkel Hillesluis, tele- foon 010-291.75.08. Auteur is verbonden aan Opvoe- dingsondersteuning Feijenoord. Bepaalde pijnstillers, zoals NSAID's, vormen een belangrij- ke oorzaak van maagzweren en andere maagklachten. In ons land gaan jaarlijks 350.000 men- sen naar de dokter met maag klachten. Van deze groep heb ben maar liefst 50.000 mensen een maagzweer. Een belangrijke oorzaak van maagzweren en an dere maagklachten is het ge- bruik van geneesmiddelen. Het gaat hier in het bijzonder om de veelgebruikte pijnstillers of NSAID's (bijvoorbeeld ibupro- fen) die u ook bij uw drogist kunt kopen. Van de mensen die regelmatig pijnstillers gebruiken, kan een op de vijf vroeger of later schade aan de maag krijgen. En bij een op de 150 gebruikers kan dit zelfs tot een gevaarlijke maagbloeding leiden, met soms fatale afloop. Geschat wordt dat jaarlijks 400 tot 600 mensen hierdoor komen te overlij- den. De gevolgen van NSAID-ge- bruik zijn vaak onvoorspelbaar. Vier van de vijf mensen die als ge- volg van NSAID-gebruik te maken krijgen met bloedingen en/of maagperforaties worden niet voor- af door lichamelijke symptomen gewaarschuwd. De reden dat deze pijnstillers de maag kunnen aantasten berust op het volgende werkingsmechanis- me. NSAID's verminderen de pijn door remming van een bepaalde stof die COX-2 wordt genoemd. Het nadeel van een dergelijke pijn- stiller is dat deze een andere stof die veel op de stof COX-2 lijkt ook remt. Die stof, COX-1, speelt een belangrijke rol bij de bescherming van het maagslijmvlies. Doordat die stof mede geremd wordt, neemt de beschermende werking van het maagslijmvlies af. Het veelvuldig gebruik van pijn stillers in ons land levert de over- heid een hoge kostenpost op. Per dag slikken ongeveer 475.000 mensen zo'n pijnstiller. In totaal gaat het om 7,5 miljoen recepten per jaar. Om de genoemde moge- lijke nadelige gevolgen van de pijnstillers te bestrijden, is de over- heid jaarlijks circa 300 miljoen gulden kwijt aan medische hulp. Deze hulp varieert van het gebruik van maagbeschermende medicij nen tot ziekenhuisopnames. Een antwoord op de beschreven problematiek is een pijnstiller die wel de stof COX-2 remt, maar niet COX-1Daar is lang naar gezocht, maar thans zijn deze geneesmidde len beschikbaar: de zogenaamde coxibs. Met de ontwikkeling van deze nieuwe klasse geneesmidde len bestaat er nu een behandelings- alternatief, dat kan leiden tot een belangrijke daling van het aantal mensen met maagklachten, -perfo- raties en -bloedingen. Bekijk voor uitgebreide gezond- heidsinformatie op het internet: www. gezondbekeken. nl. Van Nelle Ontwerpfabriek van Nelleweg 1 De KAR de Kunstbeurs Art Rotterdam. Beurs op het gebied van hedendaagse kunst met zo'n 70 deelnemers uit Neder- land, Belgie, Frankrijk, Spanje en Italie. 9 t/ml3mei; 11.00-18.00; za. en zo. 13.00- 21.00; f 15,- Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10: 0900-2352469 Riverdance Ierse dansshow. t/m 7 mei; 20.00; vr. 20.45; zo. 14.30; f 125115,-/ 105,-/95,-/85,- Rotterdamse Schouwburg kleine zaal Schouwburgplein 25010-4118110 Another Telepatic Thing Big Dance The ater uit New York. Een voorstelling van Paul Lazar en Annie-B Parson. De voor stelling is Engelstalig. 10 t/m 12 mei; 20.30; f 25,-; cjp/p65/r'dam pas f 20,-; jongeren f 10,- Lantaren/V enster Gouvernestraat 133; 010-2772277 II-Nutz Ninjazz van Sascha Engel i.s.m. Natural Bom Movers Lantaren/Venster Werkplaatsproductie. Combinatie van Moderne Dans, Hip Hop en Streetdance elementen. 3 t/m 5 mei; 20.30 Gorilla Goes Beautiful van Lieber Goril la. Dansvoorstelling over schoonheid en verval. Achter de schermen van een miss- verkiezing. Try-out. 8 en 10 mei; 21.00 Hist.Mus. De Dubbelde Palmboom Voorhaven 12; 010-4761533 Kaapverdiaanse dans Door Theater- dansgroep Lantuna. Na de demonstratie is er gelegenheid om zelf te s wingen op de Kaapverdiaanse muziek. 6 mei; 14.00; entree museum reserverem: 010-217 67 38 World Trade Centre Rotterdam Beursplein 37; 010-4054444 Rondleiding Een uitgebreide rondlei- ding door de assurantiebeurs en informa- tie over de graan-, aardappel-, schippers- en valutabeurs, welke in het verleden ook in dit gebouw plaatsvinden. 7 mei; 10.00; f 5,-, aanmelden Gilde 010-4362844 Spido Leuvehoofd Leuvehoofd Mini Maxi Tour Voorafgaans aan de theatervoorstelling 'City' geniet u, ter- wijl Spido u laat kennismaken met de Rotterdamse Haven, van een uitgebreid 3-gangen diner. Een half uur voor aan- vang van de show wordt u bij het Luxor Theater afgezet. Na afloop van het pro- gramma verzorgt Spido per boot het ver- voerterug naar het Leuvehoofd.t/m 31 jul 2001 (beh. maVanaf 17.45; f 182,50; res. noodzakelijk; doorgang bij min. 40 personen Grote Kerkplein Bevrijdingsfestival Met locale en natio- nale artiesten in en random de Laurens- kerk.5 mei; gratis de Doelen grote zaal Schouwburgplein 50; 010-2171717 Bach als bran Radio Kamerorkest o.l.v. Ton Koopman, orgel m.m.v. Wilke te Brummelstroete, alt. Handel; Bach; Haydn. 5 mei; 20.15; f45,-/35,-/25,-; cjp/ p65/ r'dam pas f 35,-/27,50/20,- BeroemdeSymfonieorkesten Residentie Orkest o.l.v. Evgenii Svetlanov m.m.v. Janine Jansen, viool. Mozart; Bruckner - Symfonie nr.7 in E. 9 mei; 20.15; f 65,-/ 50,-/35,-; cjp/p65 r'dam pas f 50,-/40,-/ 30,- Mauthausencyclus Leden van het Rot- terdams Philharmonisch Orkest. Maria Farandouri zingt op de herdenkings- avond 4 mei op weergaloze wijze de Mauthausencyclus.4 mei; 19.00; f 15,-; cjp/p65/r'dam pas f 10,- Symfonischavontuur I Rotterdams Phil harmonisch Orkest o.l.v. Philippe Herre- weghe m.m.v. Pieter Wispelwey, cello. Lekeu - Adagio voor strijkorkest; Lalo - Celloconcert; Brahms - Eerste serenade. 4 mei; 20.30; f 65,-/46,-/27,-; cjp/p65/ r'dam pas f 55,-/36,-/20,- Grote matinees Rotterdams Philharmo nisch Orkest o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. Pieter Wispelwey. Lekeu - Ada gio voor strijkorkest; Lalo - Celloconcert; Brahms - Eerste serenade. 6 mei; 14.15; f 65,-/46,-/27,-; cjp/p65/ r'dam pas f 55-/ 36,-/20,- Mercedes Sosa 8 mei; 20.15; f 85,-/75,- Oude Luxor Theater Kruiskade 10; 010-4843333 Paul de Leeuw presenteert: Bevrijdings Big Band Concert met The John Paay or chestra met o.a. Patricia Paay en de film Soldaat van Oranje. 5 mei; 20.00; f 35,-/ 30,- Lantaren/V enster Gouvernestraat 133; 010-2772277 Sterren van de 21e eeuw: Dromen en nachtmerries Raaf Hekkema, saxofoon, Arnold Marinissen, slagwerk, Ralph van raat, piano. Rolf 9 mei; 20.30; f 15,-; 1/v pas f 10,- Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Baroeg 20 jaar: Deathmetal Festival Im molation (US death), Deranged (8 death), Destroyer 666 (AUS trash/black), Deca pitated (PL death), Soul Demise (D death).6 mei; 15.00; gratis Baroeg 20 jaar Asrai (NL wave), Psychodrome (NL acid rock) support. 4 mei; 21.00; gratis B20: 80's More! Alternatieve Dans- avond Presents: An All Nite Dancer. DJ's Co2 Neverm?nd more... Van 13.00- 18.00 uur open dag met o.a. expositie. 5 mei; 11.00-04.00; gratis Bluessocieteit L 'Esprit Wendeldijk 25; 010-4835082 Bluesjamsession Opgeven bij Gerard: 010-4848530.4 mei; 20.00-01.00; gratis The Fairlanes Rhythm blues/blues/ texas-blues. 5 mei; 20.30-02.00; f 12,50; leden f 7,50 Calypso 2001 Mauritsweg 5; 010-4022019 Calypso Tunes Dansen en sjansen o.l.v. het Genootschap Verse Geesten, afleve- ring 7: kleur: alle kleuren. Thema: Vrij- heid. Een nieuwe visie op het begrip "Dance Night", met DJ Ronald Molen- dijk. Voorverkoop via Ding, Nwe Bin- nenweg 82.6 mei; 19.00-02.00; f 20,- re- serveren 010-402 20 19 R'dams studenten gezelschap Haringvliet 94; 010-4118458 Muziekweek Hierin zullen verschillende bands en dj's hurt kunsten ten gehore brengen. Voor meer informatie over het programma kunt un te zijner tijd bellen met het R.S.G. tel: 010-4118458 of kijk op onze internetsite: www.hetRSG.nl 6 mei2001t/ml0mei2001;;varierendvan gratis tot f 5,- Theater De Evenaar in het Wereldmu- seum Rotterdam Willemskade 25; 010-2707172 De sleutel van de tuin Een sprookjesmu- sical naar het gelijknamige boek 'De sleutel vande min", uitgevoerd door Rot terdamse kinderen van 6 tot 14 jaar, ver- telt het verhaal van een meisje in een mooie sprookjestuin. Want op een dag verschijnt er een leeuw....2 en 3 mei; 19.30; wo. 15.00; f 10,-; kinderen f 5,- Waterfront Boompjeskade 10; 010-4145288 No means no (CAN) Removal (B). 3 mei; 21.00; f 15,- Jones (GB). Ex-Leatherface. 4 mei; 21.00; f 10,- Illy noiz by nite Drum bass. 4 mei; 00.30; f 10,- Globall! Afterparty Bevrijdingsfestival live: Doctorolive (F). DJ's: Radar le Funkubine Laidbackluke5 mei; 22.00; gratis Dimension Seven Curfew 10 mei; 21.00; f 12,50 Theater Zuidplein, beide zalen Zuidplein 60-64; 010-4816500 Plankenfeest Drie dagen lang is er in Theater Zuidplein van alles te doen voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Ook zijn er twee voorstellingen te zien: Rosa Rosa (10+) van Theatergroep Jeugdzonde en Kabaal (6+) van loot/Bonheur. 2 t/m 4 mei; 09.30-16.00; f 7,50 Ned. Architectuurinstituut NAI Museumpark 25; 010-4401200 Schoolatelier Schatkamer Wonen in Nieuw Rotterdam: bouw je eigen ten- toonstelling! In deze workshop bouwen we met z'n alien een Nieuw Rotterdam; een enorme stad, die een belangrijke plek krijgt in onze tentoonstellingsruimte. 6 mei; 14.00-16.00; f 8,26; 5 t/m 15 jaar f 4,41' t/m 4 jaar gratis Calypso 2001 Mauritsweg 5; 010-4022019 De Reuzen van Rotterdam: Wilfried de Jong de Keus van de Reus. De Reus maakt een keuze uit het programma-aan- bod van de Culturele Hoofdstad. 3 mei; 20.15 De Reuzen van Rotterdam: Wilfried de Jong The Talk of The Town. Voor het Ra dio Rijnmond programma Met Wie?be- paalt de Reus van Rotterdam het onder- werp. Bel met de Reus op 010-436 44 36 of kom naar Calypso 20014 mei18.00 gratis De Reuzen van Rotterdam: Wilfried de Jong De Show van de Reus. 5 mei 2001; Vrijdag! Theatraal dansfeest. Je bent van harte welkom op de bruiloft, het diner heeft net plaatsgevonden, en de tafel is nog niet afgeruimd De avond begint...Aflevering 1: Sound: Hip Dresscode: Bruiloft Sfeer: Ontrouw. 4 mei; 21.00; f 39,75 reserveren 0900- 3001250 Donner Boeken Lijnbaan 150; 010-4132070 Kinderkunstmiddag Met Paul van Loon en Jeroen Bosch naar aanleiding van het inderboek 'De andere werkelijkheid'In het Theater in de Kelder. 5 mei Hist.Mus. De Dubbelde Palmboom Voorhaven 12; 010-4761533 Verhalenvertelling voor kinderen Au- gustinio Santos vertelt spannende verha- len over slimme Ti Lobo.3 mei; 14.00; entree museum reserverem: 010-217 67 38 Maritiem Buitenmuseum Leuvehaven 50-72; 010-4048072 STOOM Een dag vol STOOM. Stoom- kranen, stoomschepen en een stoom- graanelevator zijn in werking en volop te bezichtigen. Vaar ook eens mee met een stoomsleper!6 mei; 12.00; evenement gratis; meevaren f 15,-; kinderen f 7,50 Beiasting Douane Museum Parklaan 16; 010-4400200 Haal het doek maar op Elke dag voor kinderen een workshop. Met reproduc- ties van 19e eeuwse theaterdecorbouw- platen kunnen de kinderen hun eigen the- aterdecor bouwen. t/m 6 mei; di. t/m zo. 11.00-17.00 Nieuwe Luxor Theater Posthumalaan 1; 010-4843333 Mini Maxi 'CITY' is de openingsact van het nieuwe Luxor. Diverse apecten van 'de stad' Rotterdam worden vormge- geven in een voortdurend veranderend decor. M.m.v. orkest van Koninklijke Luchtmacht. Regie: Jos Thie. t/m 29 jul; 20.00; f 125,-/110,-/95,-; cjp/p65/ r'dam pas f 120,-/105,-/90,- Oude Luxor Theater Kruiskade 10; 010-4843333 Art Drie goede vrienden. Een koopt voor een enorm bedrag een bijzonder, modem schilderij en nodigt zijn vrienden uit om het te bewonderen. Met: Edwin de Vries, Hans Resting en Paul de Leeuw. t/m 1 jun; 14.00 of 20.30; f 50,-/40,-; cjp/p65/ r'dam pasf 45,-/35,- Rotterdamse Schouwburg grote zaal Schouwburgplein 25; 010-4118110 Hethuis van Bernardo Alba van Federi- co Garcia Lorca. Het Nationale Toneel. Regie: Johan Doesburg. Mevrouw Alba rouwt acht jaar lang om haar overleden tweede echtgenoot. Ook haar vijf doch- ters moeten verplicht in de rouw. 1 mei 2001 t/m 3 mei 2001; 20.15; f 37,-/30,-/ 24,-; cjp/p65/ r'dam pas f 30,-/24,-/19,-; J15 Allemaal Indiaan Victoria Les Ballets C. de la B. Regie: Alain Platel, Arne Sie- rens. We zien twee huizen. Er zijn vier ka- mersentweegangen.erisde straat en er is de steeg tussen de twee huizen. Onder de 12 personages het gezin rond brandweer- man Franky, zijn furieuze zus en zijn zoonJoeri.5en6mei;20.15; 14.30; f40,- /32,-/26,-; cjp/p65/ r'dam pas f 32,-/26,-/ 21,-;J15 Rotterdamse Schouwburg,kl zaal Waarom... Daarom Van Houts en De Ket. Een komedie voor twee heren van Nathalie Sarraute. Regie: Leopold Witte. 3 en 4 mei 200120.30; f 22,50; cjp/p65/ r'dam pas f 17,50; jongeren f 10,- Wij, Christina Huis a/d Werf.Een solo over een 'koningin'. Regie: Anny van Hoof. Christine van Stralen buigt zich over het fenomeenVorstendom voor een persoon'. De vorstin is altijd eenzaam, maar nooit alleen en eigenlij k een heel ge- woon mens. Met gewone eigenaardighe- den. 5 mei; 20.30; f 20,-; cjp/p65/r'dam pas f 15,-; jongeren f 10,- Ogen alles Branks. Een voorstelling over blind zijn en toch alles kunnen zien. Met: Dimitri Leue. 6 mei; 15.00; f 12,50; cjp p65/r'dam pas f 10,-; kinderen f 7,50 Theater Zuidplein, Grote Zaal Zuidplein 60-64; 010-4816500 Marc-Marie Huijbregts Marc-Marie H. In alle opzichten de winnaar van het Ca- merettenfestival 1999. Hij presenteert een avondvullend programma dat geba- seerd is op zijn winnende voorstelling. 5 mei; 20.15; f 23,-; cjp/p65/r'dam pas f 18,75 Mim MimErkan Yucel Halk Tiyatrosu. Mim Mim gaat over een van de naamloze helden van de Nationale Onafhankelijk- heidsstrijd in Turkije. 6 mei; 14.00; f 25,30 Theater Zuidplein kleine zaal Vissen! Stichting De Onderste Steen. Een slapstick over een vader die zijn zoon voor het eerst mee uit vissen neemtVan 4 tot 8 jaar. 6 mei; 15.00; f 10,- Hetty FeterisBroedkip. De broedkip zingt, praat en speelt gitaar. 9 en 10 mei; 20.30; f 23,-; cjp/p65/r'dam pas f 18,75 Bibliotheektheater Hoogstraat 110; 010-2816262 Etty Margreet Blanken. waarmee Etty Hillesum in maart 1941 haar dagboek be- gon. De actrice Margreet Blanken stelde een selectie uit de dagboekfragmenten van Etty Hillesum samen. 6 mei; 20.00; f 17,50; cjp/p65/r'dam pas f 15,-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 31